Somogyi Néplap, 1975. augusztus (31. évfolyam, 179-204. szám)

1975-08-19 / 194. szám

Felszabadulási ökölvívóverseny Békésen Békésen négynapos felsza­, badulási ökölvívóversenyt rendeztek, melyen 22 egyesü­let 165 öklöző je vett részt. A kaposváriakat a sportiskola egy serdülő, hat ifjúsági, va­lamint a K. Dózsa két felnőtt versenyzője képviselte. A ka­posváriak az alábbi eredmé­nyeket érték el: Serdülőknél nagyközép­súlyban Keresztúri a 3. he­lyen végzett. Az ifjúságiak eredményei: Légsúly: 1. Nagy Z. Harmat- súly: ...2. Rajczi. Ugyaneb­ben a súlycsoportban Orsós nem ért el helyezést. Könnyű­súly: 1. Rákosa. Kisváltósúly: ... 3. Hoffmann. Nagyváltó­súly: 1. Salamon. Felnőttek. Nagyváltósűly: ... 2. Lévai. Középsúly; 1. Csap Z. Az ifjúságiak versenyét a kaposvári sportiskolások nyerték 28 ponttal az Űjpesti Dózsa (18 p.) és a Csepel Autó (15 p.) előtt. XIV. Taurus Rallye Kovács—Kiss (K. Volán) kategóriagyőztes 39 gól az első fordulóban A Kovács—Kiss páros a fark asgyepűi egyik éles kanyarjában. gyorsasági szakasz Vasárnap megkezdődött a megyei labdarúgó-bajnokság. Már az első forduló bővelke­dett váratlan eredményekben. Három csapat nyert idegenben, a H. Latinca SE, a Fonyód és a Csurgó. A Kiss J. SE gól­záporos győzelmet aratott az újonc gyékényesiek ellen, s a Balatonlelle is hét góllal ter­helte meg a Somogyi B. SE hálóját. Egy mérkőzést, a K. Vasas—K. Gazdász találkozót későbbi időpontban rendeznek. H. LATINCA SE— LENGYELTÓTI 4:3 (3:0) Lengyeltóti, 150 néző. Vezet­te: Szöllősi. Riba, Takács, SlpScz. Edző: Cser | Kozma, Nézics. Edző: Bzmolelt László. Somogyi B. SE: Enzsöl Sándor, Gíczinger, Turnár, Hol­lós, Varga, Vass (Gelencsér), La- dós, Lencsés (Nyilcsik), Kalmár, Mohácsi. Edző: Ander István. A minden csapafcrészben jobb lelleíek ellen az első fél­időben még jól tartották ma­gukat az atádiak, de a szünet utáni korszerű hazai csatárjá- tókkal szemben már nem volt ellenszerük. Lelle ékkor szin­te tetszés szerint lőtte góljait. Góllövők: Takács (3), Andro- sovits (2), Vass, Kenéz, illetve Mohácsi. Jók: Kuchta, Andro- sovits, Bordán, Takács, illetve Giezinger. Rákóczi III. ifi—Balatonlelle ifi 9:0 j Hajas Gyula FONYÓD—K. H. VASUTAS Latinca: Keppel — Weisz, Hor­váth, Berta, Polonkai, Harmath, Darázs (Mihalicz), Nyisztor (Si­pos), Borsfái, Kprmány, Tarr. Edző: Borsfái Géza. Lengyeltóti: 3:2 (2:0) Kovács — Józó, Smida, Bódis, SÄ *2X5- S I - Kaposvár, 100 néző. Vezette: Nagy. Edző: Horváth László. Totónyeremények A telitalálatot szelvény: 1 1112112x12 2 x plusz x. I I A három darab 13 plusz 1 találatai szelvény nyeremé­nye egyenként 316 976 forint. 13-as nem volt. A 12-esek 4974, a 11-esek 350, a 10-esek 68 forintot fizetnek. Szombaton befejeződött XIV. Taurus Rallye, amely egyben EB-futam és az or­szágos bajnokság 3. fordulója is volt. A várakozásnak meg­felelően az abszolút győzel­met a belga Staepelare sze­rezte meg, a szintén esélyes Russling előtt. A magyarok közül a nagy esélyes Ferjáncz —Iriczfalvi kettős gépkocsijá­nak első futóműve leszakadt, így a verseny feladására .kényszerültek. A 71 induló között a Ka­posvári Dózsát két páros, a Tóth—Faludy (BMW), vala­mint a Lucz fivérek (Tra­bant), a K. Volánt a Ko­vács—Kis* (Zsiguli) kettős képviselte. A Volán-páros nagyszerűen szerepelt. A Zsi­guli kategóriában nagy pont­előnnyel végeztek az első he­lyen annak ellenére, hogy a gyorsasági szakaszokon két defektjük is volt A magyar bajnoki futam összesítésében is az előkelő 4. helyet szerez­ték meg. Abszolút sorrendben, A marcaliak az első percek­ben meglepték a kényelmes - kedő hazai csapatot, s a fél­idő végéig már 3:0~ra vezet­tek. Szünet után feljavult a Lengyeltóti, de hátrányát már nem tudta behozni. Góllövők: Borsfái (2), Harmath, Tarr, il- A Tóth—Faludy párosnak a ! letve Smida (2), Bodó. Jók: Berta, Harmath, Borsfái, illet­ve: Józó, Smida, Riba. a | a nemzetközi mezőnyt is fi­gyelőmbe véve 14-ek lettek. hatodik gyorsasági szakaszon, Vigándpeterdnél föl kellett adnia a versenyt, mivel a gépkocsi egyik kereke kiesett, így jó helyezéstől búcsúz­tak, hisz az első öt gyorsasági szakasz eredményei alapján esélyesek voltak. A Lucz fi­vérek is megálltak a helyü­ket: kategóriájukban az 5. helyet szerezték meg. Dr. Körmendy István BALATONLELLE— SOMOGYI B. SE 7:1 (1:0) Balatonlelle, 350 néző. Ve­zette: Schrantz. Balatonlelle: Both! — Szabó T., Kuchta, Vázsonyi (Szabó J.), Ke- I néz, Androsovits, Berdán. Vass, Dunaújváros átvette a vezetést az NB II-ben A harmadik NB II-es fordu­ló is hozott néhány meglepő eredményt. Az újoncok rang­adóján a Vasas Izzó folytatta jó szereplését, ezúttal Bábol­nán győzött. A Dunaújváros Budapesten győzte le 4:0-ra a FÖSPED-et, s ezzel továbbra Is az egyetlen, pontveszteség nélküli csapat maradt A pé­csiek az ugyancsak újonc Nagybátony otthonába utaz­tak, és egygólos vereséget szenvedtek. Eredmények: Bp. Spartacus —Volán 1:0, Vasas Izzó—Bá­bolna 2:0, BVSC—Várpalota 3:0, Dunaújváros—FÖSPED 4:0, Nagykanizsa—Kossuth KFSE 2:0, MÁV DAC—Szolno­ki MTE 2:1, Oroszlány—Buda­fok 3:1,’ Szekszárd—Debrecen 3:0, Nagybátony—Pécs 1:0, Komló—Dorog 2:0. _jj_ A bajnokság állásos Pályára lep az ifjúsági válogatott Á megyei ifjúsági válogatott labdarúgó csapatok 1975—76. évi tornáját az eddigiektől el­térően bonyolítják le. A tizen­kilenc megyei és az egyetlen fővárosi csapatot öt négyes csoportba sorolták be. A so­mogyiak Pécsen szerepelnek a vendéglátók, valamint Vas és Szolnok megye társaságában. Ezen a héten négy nap alatt kell a három mérkőzést le­játszani fiataljainknak. A keret hetek óta készül. A szakvezetőknek szinte új csa­patot kellett kialakítaniuk, hi­szen a tavalyiak közül mind­össze négyen maradtak. Tíz­napos edzőtáborozáson is részt vettek. Jelenleg 16-ra szűkült a keret. Valamennyi csoport­ból csak az első helyezettek jutnak tovább, továbbá a leg­jobb három második helye­zett. Herbei József szövetségi ed­ző ez esélyeikkel kapcsolatban elmondta, hogy Baranya jó játékerőt képvisel. Mellettük szól az otthoni környezet is, őket aligha lehet megelőzni. Viszont csapatunknak van esélye a második hely meg­szerzésére, s így — szerencsés esetben — a továbbjutásra. Tehát a megszerzett pontok mellett egyáltalán nem mind­egy az elért gólkülönbség sem. A somogyi csapat zömét a Rákóczi és a Barcs adja. Az utazó 16 a következő: Ke le, Kovács J^ Göcsei, Petrinovics, Szirmai, Otartics, Kovács Z., Kimer (Barcs), Molnár Zs.. Pável, Horváth J., Rózsavöl­gyi, Laczkovics, Hideg (Rá­kóczi), Bencsik (K. Gazdász), Molnár (Tab). Bognár. Fonyód: Fenyvesi — Berdán, Bódis, Horváth, Fejes, Farkas, Zámbori, Vecsera, Nagy S., Lan- dor, Gyurkó (Basics). Edző: Dr. Vida János. K. H. Vasutas: Szá­lai I. (Okos) — Méreg, Kaszás, Berkes, Kéki, Steller, Tóth S. (Szalai n.), Bakos, Tallián, Kele­men, Tóth J. Edző: Bartha Lajos. A nagy hőségben alacsony színvonalú mérkőzésen a fo- nyódiak már 3:0-ra vezettek a szervezetlenül játszó vasutasok ellen. Az egyenrangú mezőny­játékkal eltelt mérkőzésen a jobb helyzetid használás dön­tött. Góllövők: Basics, Nagy, Berdán, illetve Kéki, Kele­men (11-esből). Jók: Berdán, Zámbori, Nagy S., illetve Ka­szás. Fonyódi ifi—K. H. Vasutas ifi 4:L , Simon Ferenc KISS J. SE—GYÉKÉNYES 10:1 (3:1) Kapoly, 250 néző. Vezette: Vajda, Kiss J. SE: Fekete — Horváth L, Tillinger, Bartl, Szabó, pordán, Czabula (Gara), Horváth L., Há­zi, Halász (Bónyai), Bán. Edző: Kétszeri Ferenc. Gyékényes; Gó- cza — Kele, Horváth II. J., Ne­mes J., Kiss, Bránát, Molnár, Ne­mes T., Farkas (Kránicz), Mesz- larics (Mándi), Kunyecz. Edző: Zámbó Tibor. A megilletódött újonccsapat csak tíz percen keresztül tanú­sított ellenállást. Az első gólok után azonban megadták magu­kat, s a kapolyiak ezután már tetszés szerint lőtték góljaikat. Góllövőkí Bán, Házi (3—3), Horváth L. (2), Pordán, Bartí, illetve Horváth II. (11-esből). Kálmán Ferenc CSURGÓ—TASZÄR 1:0 (0:0) Taszár, 100 néző. Vezette: Perger. Csurgó: Jancsi — Polgár, Máthé, Kovács L., Péntek, Kis- géczi, Pólyák, Kovács J., Nagy, György. Taszár: Szarvas — Koza* Bederna, Farkas, Varga, Zsilina, Imre (Gerbán), Dobroszki, Ha­lász, Kovács, Tóth (Turbucz). Edző: Balatoni Sándor. A mezőnyben egyenrangú ellenfelek küzdöttek, a játék többnyire a két 16-os között folyt A vendégek egy vitat­ható góllal szerezték meg a két pontot. A 30. percben Zsi- linát és Pénteket a játékveze­tő kiállította. Góllövő: Pólyák. Jók: Pólyák, Máthé, Kovács J., illetve Szarvas, Farkas. Csurgó ifi—Taszár ifi 4:2 Vadas Tibor NAGYATÁDI KINIZSI- HETES 3:0 (1:0) Nagyatád, 200 néző. Vezette: Szentgyörgyi. Nagyatád: Zsobrák — Czári Roznik, Grezsák, Oláh, Horváth (Papp), Deák, Zákányi (Kömpf)* Ilics, Brezovszki, Simon. Edző: Fuisz János. Hetes: Schiszler — Egerszegi, Balázs, Hegedűs, Har- ezos, Horváth, Csőri, Balázs. Éhl* Landek, Petőfalvi. Edző; Báli Ká­roly. GóEövő: Oláh 30. perc, Ilics 47. perc és 80. perc. Jók: Oláh Grezsák, Cár, illetve Harczos, Csórt, Balázs. N. Kinizsi ifi—Hetes ifi 6:2. Tóth Fereno MARCALI SE—BALATON- BOGLAR 4:0 (0:0) Marcali, 400 néző. Vezette! Kovács \Gy. Marcali SE: Barta ■= Dunkler. Darnyi, Beck, Kiss, Skáfár (Gu- ricza Z.), Guricza J. (Domsa). Sándor, Szántó, Izsák, Ható H. Edző: Hász László. Balatonbog­lár: Csere — Kadlicskó. Halász. Paszér, Pál, Osváth, szilágyi. Pin­tér (Koródi). Hock, Bánhegyi, Me­zei. Edző: Zics Imre. Az első játékrészben, a bog­iáriak meglepték a Marcalit, végig irányították a játékot, de támadásaik erőtlenek vol­tak. Szünet után elfáradtak, s a magára talált hazaiak fölé­nyüket gólokra is váltották. Góllövők: Izsák (2), Szántó, Ható II. Jók: Sándor, Guricza Z., Szántó, Izsák, illetve Pa-; szér, Pál, Osváth. Marcali SE ifi—Balatonbog- lár ifi 3:2. BŐR Adóm A bajnokság állása: 1. Kiss J. SE 3! 1 —■ 10­1 3 2. B.-lelle 1 1 — — 7­1 2 3. Marcali SE 1 1 — — 4­0 a 4. N.-atádi K. 1 1 — 3­0 2 5. H. Latinca 1 1 — — 4­3 2 6. Fonyód 1 1 — — 3­2 2 7. Csurgó 1 1 — — 1­0 2 8. K. Gazd. — — — —­­— K. Vasas ■— — — —­­— 10. L.-tóti 1 — — 1 3­4 — 11. K. H. Vasutas 1 — — 1 2­3 — 12. Taszár 1 — — 1 0­1 — 13. Hetes 1 — — 1 0­3 — 14. B.-boglár 1 — — 1 0­4 — 15. Som. B. SE 1 — 1 1­7 — 16. Gyékényes 1 — — 1 1-10 —* 1. D.-újváró« 9 S — — #-l 6 2. Szekszárd 3 2 1 — 5-1 5 3. Izzó 3 2 1-4-15 4. Oroszlány, £ 3 2 — 1 8-3 4 5. Budafok * 3 2 —• 1 7-5 4 6. Pécs 3 2 — 1 5-3 4 7. Nagybátony 3 2 — 1 4-3 4 8. Várpalota 3 2 — 1 6-7 4 9. VOLÁN £ 3 1 1 15-3 3 10. K. KFSE 1 3 1 1 14-4 3 11. BVSC 3 1 — 2 3-2 2 12. Komló 3 1 — 2 4-4 2 13. Szolnok 3 1 — 2 3-4 2 14. Bp. Spartaetw 3 1 — 2 3-5 2 15. Dorog 3 1 — 2 1-3 2 16. N.-kanizsa 3 1 — 2 3-6 2 17. Debrecen 3 1 — 2 1-4 2 18. Bábolna 3 1 — 2 1-5 2 19. MÁV DAC 3 1 — 2 3-8 2 20. FÖSPED 3 — — 3 3-9 ­Közületek és magánosok részére A KAPOSVÁRI VASIPARI ES MŰSZAKI KTSZ Achim A. n. 12—16. sz. alatti telepén járműalkatrész értékesítést tart Értékesítésre kerülnek gépkocsikarosszéria- elemck, autó- és motorkerékpár-alkatrészek stb. Ügyintéző: Schlicter Ádám. Telefon: 11-275. (333016) Döntetlenek fordulója az NB IH-ban Vísvesetéksserelőt karbantartási munkára, havi fizetéssel fölvess a Pannónia Szálloda és Vendéglátó Vállalat balatoni igazgatósága (karbantartás)/ * ‘ Siófok, Fő u. 212: .. (1203S) Ä harmadik fordulóban te-1 kete vasárnapjuk volt az ott­hon játszó együtteseknek. Tíz találkozón mindössze két csa­pat tudott hazai környezetben győzni. Hat csapat játszott dön­tetlenül és ketten vereséget szenvedtek. A somogyi csapa­tok közül a siófokiaknak nem sikerült a pécsi kirándulás, vereséget szenvedtek a felja­vult vasutasoktól. A megyei rangadóin nem bírt egymással a Barcs és a Táncsics. Barcs—Táncsics SE 1:1 (1:1) Barcs, 1000 néző. Vezette: Szőke. Barcs: Kótal — Bencsik, Dóczi, Karsai, Kiss, Winkler, Gulyás j v-rtílöer' (Novák), Fodor, Kömpf, Tóth (Gelencsér), Nagy. Edző: Mayer i Szabó, György. Táncsics: Kiss P. (Kiss | wald, L.) — Gondos, Judik, Hamar. A nagy hőségben erős ira- Feltűnően gyenge csatáirjáté- mű, kemény, de sportszerű mérkőzést hozott a megyei rangadó. Az első félidőben a barcsiak, szünet után a Tán­csics volt a többet kezdemé- i ki gólhelyzeteiket, és akár több nyező. Helyzetek mindkét ol-1 gólt is lőhettek volna. A sió­dalon akadtak, de a csatárok | foki védelemre nagy nyomás a döntő helyzetben hibáztak. A ] nehezedett, mivel a csatárok Táncsics idei legjobb játékát } nem tudták tartani a labdát, nyújtotta, és rászolgált az ! Az eredmény a siófokiakra egyik pontra. Jók: Kó#ai, Kar- i nézve hízelgő. Jók: Gyurina, sai, Kiss, illetve Hamar, Ve- | Kaszás, Kresz, illetve Málics’, Sportműsor AUGUSZTUS 19. Labdarúgás: Kispályás mérkőzések selej­tezői a Dózsa és a Vasas sport­telepen. Mindkét helyen 13.30 órakor. AUGUSZTUS 20. kot mutatott ezen a találko- Labdarúgás: zón a siófoki együttes. A pé- [ K. Rákóczi—Borovo (jugo- csiek végig irányították a mér- j szláv) barátságos mérkőzés, kőzést, egymás után dolgozták | Rákóczi sporttelep, 16 óra. Kispályás labdarúgás: szelka, Geiger. Pandúr Ferenc Pécsi VSK—Siófok 2:0 (1:0) Pécs, 1000 néző. Vezette: PVSK: Papp — Hergenrőder, Balázs, Gyurina, Grün­Kaszás, Kresz, Baum- j Lőrinczi F.—EMG SK 2:2. Pintér, Fiath. [ További eredmények: PBTC j —Perbál 2:2, Székesfehérvári I MÁV—Dombóvár 3:1, Pénz- j ügyőr—.Budapesti Építők 5:4, ÉRDÉRT—Ganz-M A VAG 1:1, BKV Előre—Véménd 5:3, Enying—Máza 1:1, Dunaújvá­rosi Építők—Növényolaj 1:1 holezer, Nagy, Tóth. Edző: Lend- i Ambach, Németh (Dobor), Soós, vai Miklós. Siófok: Máiics —I a hninnkenn nllncn­Vpwplka. TIad7nnnlns7. Ppji/ps. Ricdl. Pintér. Fiath. Rábán, Dróth uujttuiALuy UllUöa. Veszelka, Hadzopulosz, Pénzes, Geiger. Edző: Csanda István. Ricdl, Pintér, Fiath, Babán, Dróth (Kiss L.), Horváth K., Bakó (Ké­5. perc: Korszerű támadást ggfc rt* Bocsev’ vezettek bal oldalon a barcsi­ak. Nagy beadásával Fodor kiugrott a védők közül, és biztosan lőtt a jobb sarokba. 1:0. 40. perc: Veszelka két csel­lel tisztára játszotta magát, majd 14 méterről a kimozduló Kótai mellett ő is a jobb sa­rokba továbbított. 1:1. 70. perc: Hadzopuloszt a já­tékvezető utánrúgásért kiállí­totta. 22. perc: Egy hazai jobb ol­dali támadás után a középre ívelt labdát Tóth három mé­terről továbbította a kapuba. A siófoki védők érthetetlenül leálltak. 1:0. 88. perc: A siófoki alapvo- 1 nalná.1, a 16-oson belül , Grün- wald átesett Babán lábán, s a játékvezető túl szigorúan li­est ítélt, melyet Grünwald ér­tékesített. 2:0. 1. Pénzügyőr 3 2 1 — 7- 4 5 2. EMG SK 3 2 1 — 6- 3 5 3. BKV Előre 3 2 .— 1 9- 6 4 4. Szí.-vári MÁV 3 2 — 1 8- 6 4 5. PVSK 3 2 _ 1 7- 5 4 6. ÉRDÉRT 3 1 2 _ 3- 1 4 7. Siófok 3 2 — 1 4- 3 4 8. PBTC 3 1 1 1 7- 4 3 9. Perbál 3 1 1 1 7- 6 3 10. Ganz-M. 3 1 V 1 6- 6 3 D.-újv. Ép. 3 1 1 1 6- 6 3 12. Növényolaj 3 1 1 1 6- 7 3 13. Lőrinci Fonó 3 1 1 15-6 3 14. Enying 3 1 1 1 4- 5 3 Barcs 3 1 1 1 4- 5 3 16. Táncsics 3 — 2 1 3- 4 2 Véménd 3 1 — 2 6-11 2 18. M.-szászvár 3 — 1 2 2- 5 1 19. Dombóvár 3 — 1 2 2- 6 1 20. Bp. Építők 3 — — 3 6-10 Döntő mérkőzések: Vasas sporttelep, 8 órától. Területi bajnokság: Balatoni csoport, (kezdési idő 16 óra): Siófoki MEDOSZ —Karád (Balassa), Balatonend- réd—Ordacsehi (Várhelyi), Táska—Tab (Bózsa), Vitya- puszta—Baiatonberény (Erdé­lyi F.), Balatonszentgyörgy— Nagyberény (Karádi), Bala- tonföldvár—Buzsák (Antal), Kötcse—iZamárdi (Szántó), Ba­la tonf enyves—Kéthely (Erdé­lyi J.). 'Toni Q7* K. Vasas—ZTE NB III-as mérkőzés. Vasas sporttelep, 13 óra. Természetjárás: Egészségügyi sportnap. To­kaji parkerdő, 9 órától. A MEDOSZ sportnap műsora: Kispályás labdarúgás: K. V. Dobogó sporttelep, 9 óra. Kézi­labda, női és férfi mérkőzé­sek: Dózsa sporttelep és a Berzsenyi ált. isik. sportpályá­ja, 9 órától. Lövészet: MEZŐ­GÉP Vállalat lőtere, 9 óra. Asztalitenisz: Berzsenyi ált. isk. tornaterme, 9 óra. Teke: K. Spartacus tekepálya, 9 óra. Atlétika: Dózsa sporttelep, 9.30 óra. Röplabda: Dózsa sportte­lep, 10 óra.