Somogyi Néplap, 1975. május (31. évfolyam, 101-126. szám)

1975-05-06 / 104. szám

I Nagy küzdelemben győzött az Izzó röplabdacsapata K. V. Izzó—BSE 3:2 (12, —4, 8, —3, 14) K. V. Izzó: Vermesné, Csonka, Kutas, Nagy, Bog­dánná, Csorba. Csere: Böröcz- fi, Molnár, Kiss, Erdős. A szép számú, lelkes szur­kolók jó és izgalmas mérkő­zésnek lehettek szemtanúi. Az első szettben fej-fej mellett haladt a két csapat, egészen 11-ig, majd biztosan győzött az Izzó. A második játszmá­ban á vendégcsapat, a negye­dikben az Izzó már 10:0-ra vezetett. A döntő játszmában idegesen és többször hibázva játszott mindkét együttes. Ki­lencig együtjt haladtak, majd a BSE 12:9-re, 13:ll-re és Ibii­re is vezetett, s ekkor játsz­malabdája volt a pestieknek. A kaposváriak azonban nem adták föl. Magukra találva nemcsak az egyenlítés sikerült nekik, hanem 16:14-re a ma­guk javára fordították a mér­kőzést. A Gadárt nélkülöző együttes feltétlenül rászolgált a sikerre. A csapatból első­sorban Csonka, Kutas és Csorba játszott kiemelkedően. Az Izzó ezzel a győzelmével elkerült az utolsó helyről. A csoport tavaszi végeredménye: Budafokon is nyert a Rákóczi Tovább tart a nagy ver­senyfutás az NB II-ben. Az éllovas Szeged ezen a héten bajnokjelölthöz méltóan on­totta a gólokat, az igen jó védelemmel rendelkező Győri MÁV DAC ellenében. Ezzel a arányban is verhette volna * Szekszárdi Dózsát. A doro­giak erejéből döntetlenre fu­totta a Czabán Samu téren. Ügy tűnik, hogy a felsorolt hat csapat van még verseny­ben a feljutást jelentő helye­SZEOL továbbra is megőriz- \ kért. A MÁV DAC szegedi 7. MTK VM 8. Lehel SC 9. BSE 10. K. V. Izzó 11. Szeged 12. Almásfüzitő 10 8 2 26:17 18 10 7 3 25:12 17 10 5 5 21:18 15 10 4 6 15:23 14 1Ö 3 7 16:24 13 10 3 7 14:23 13 Kövy újból első lett Érdekes küzdelmet hozott a területi lovas-bajnokság' máso­dik napja is. Reggel a díjlovag­lók mérték össze tudásukat. A közép »A« osztályban a fiatal kaposvári Kövy András szerez­te meg az elsőséget Dicső II. nevű lován. A délutáni verse­nyeken kiemelkedett 1,30 méte­res akadály ugratás, amely vá­logató jellegű volt. A pálya ne­hézségére jellemző, hogy hibát­lan lovaglás nem volt. A fogathajtás Somogybán még csak gyerekcipőben járó sportág. Az úgynevezett »kö- . zönségszámban« csupán négy induló vállalkozott a pálya megtételére, mpgis a legna­gyobb sikert aratta. Az első helyezett, az Abonyi Géza haj­totta fogat, amelynek segédhaj- tója, Herman Lajos valóságos akrobatamutatványokkal re­mekelt. A második versenynap eredmé­nyei: Díjlovaglás pótló osztály: 1. Lé­ber József (Kaposvár) Cicero n. 1. 2. Csorbics József (Kaposvár) Ár­mány n. 1. 3. Bachesz József (Boly) Hamlet n. 1. Díjlovaglás könnyű osztály: 1. schall Antal (Kaposvár) Csoki -ív (--irodában. Üzemek, vállalatok. 1. 2. Papp Gyula (Pécs) Ferdinand I , , , n. 1. 3. Szabó Hortenzia (Pécs) intézmények csoportosan is Csongor n. 1. Díjlovaglás közép >»A.*< osztály: 1. Kövy András (Kaposvár) Dicső n. n. 1. 2. Léber József (Kaposvár) Robinson n. 1. 3. Kövy András (Ka­posvár) Csaba n. L Nyeretlen lovak díjugratása: 1. Major István (Somogysárd) Jel­mez n. 1. 0 hp. 25 mp. 2. Kecske­méti József (Dalmand) Amális n. 1. 0 hp. 27 mp. 3. Szentimrei Péter (Kaposvár) Nyuszi n. 1. 1 hp. 79 mp. Egyéni díjugratás, 1,20 m: 1. Szabó Sándor (Dalmand) Topogó n. 1. 0 hp. 70 mp. 2. Kecskeméti József (Dalmand) Szivárvány n. 1. 0 hp. 76 mp. 3. Szapper Imre (Pécs) Sütvény n. 1. 0 hp. 80 mp. Egyéni díjugratás, 1,30 m: 1. Schall Antal (Kaposvár) Csoki n. 1. 3 hp. 87 mp. 2. Benkő Ákos (Ka­posvár) Széplány n. 1. 4 hp, 74 mp. Légrádi Ferenc (Somogysárd) Lu­cia n. L 4 hp. 74 mp. Fogathajtás: 1. Abonyi Géza (Ka­posvár) 10 hp. 132 mp. 2. Rédei Sándor (Üllő) 10 hp. 193 mp. 3. Bodonyi István (Békáspuszta) 10 hp. 233 mp. N. I. — A Rákóczi értesíti szur­kolóit, hogy a május^..'7-i, szerdai Rákóczi—Debrecen labdarúgó-mérkőzésre elővé­telben is árusítanak jegyeket a labdarúgópályán levő sport­megválthatják jegyeiket, 10- től 18 óráig, (x) Erik az Újpest hetedik bajnoksága Mint már beszámoltunk ró­la: az NB I. szombati fordu­lójában az Újpesti Dózsa biz­tosan győzött. Ellenlábasa, a Honvéd viszont pontot vesz­tett, így már négy tiszta pont­tal vezet az újpesti csapat. Ha a vesztett pontokat számít­juk, még nagyobb az újpesti előny. Nagyon érik az Ű. Dó­zsa újabb — sorrendben a hetedik — bajnoksága. Ha a táblázat élén lassan tisztázódik is a helyzet, alul annál zavarosabb a kép. Bé­késcsaba a sereghajtó 16 ponttal, de nagyon veszélyes helyzetben van a pécsi meg a tatabányai csapat is. Igazában a Haladás, de még az MTK VM sem érezheti magát biz­tonságban. Az NB I állása 1. T7. Dózsa 23 19 2 2 63-25 40 2. Honvéd 24 14 8 2 46-18 36 3. FTC 23 10 10 3 40-21 30 4. Videoton 24 8 10 6 28-31 26 5. Csepel 23 10 5 8 29-23 25 6. ZTE 24 9 5 10 23-27 23 7. Vasas 23 8 5 10 33-40 21 8. Diósgyőr 24 6 9 9 25-34 21 9. Salgótarján 24 8 5 1 28-38 21 10. Rába ETO 23 8 4 11 36-39 20 11. MTK VM 23 6 7 10 25-33 19 12. Haladás 23 7 4 12 23-38 18 13. Tatabánya 23 6 5 12 19-28 17 14. Pécs 23 5 7 11 21-34 17 15. Békéscsaba 23 4 8 11 20-30 16 Totó te vezető helyét. Nehezebb dolga volt a Kaposvári Rá­kóczinak, amely e héten ide­genben — Budafokon — sze­repelt. Miként egy héttel ko­rábban, most is sikeres volt a kaposváriak fővárosi útja. Némi szerencsével ugyan, de biztató játékkal nyert a Rá­kóczi, s minthogy a Komló— Volán rangadó döntetlenül végződött, a kaposvári csapat egy pont előnyre tett szert. Ugyancsak győzött a Debre­ceni VSC, amely, nagyobb vereségével — legalább is je­len pillanatban — leszakadt. Igaz, ilyen megállapításokat korai tenni, hiszen az NB II-ben még kilenc forduló van hátra. Mindenesetre egy hét múlva tisztább lehet a kép, hiszen a jövő vasárnapig újabb két sorozaton jutnak túl a csapatok. Szerdán teljes bajnoki nap lesz az NB II- ben (az NB Ill-ban is), va­sárnap pedig a 31. forduló mérkőzéseit játsszák. Rákóczi—Budafok 3:1 (1:1) A 13+1 találatos szelvény: 1 xx2xx2xlx2 2 x + x. csapásnál megsérült. Telitalálata 9 fogadónak j Állandósult a budafoki fö- volt; a nyereményük egyen-: lény. A 21. percben gólt is ként 111 499 forint. A 13 ta- értek el a hazaiak. Tóth—Ha- lálatos szelvény 74 640, a rangi—Sárközi volt a labda 12-es 1030, a 11-es 88, a 10-es útja. Harangi remekül gurított 23 forintot fizet. | vissza Sárközinek, s az ő lö­vése védhetetlenül vágódott a hálóba. 1:0 a Budafok javára. Nem sokáig tartott azon­ban a hazai szurkolók öröme, mert a 25. percben már egyenlített a Rákóczi. Burcsa indította a támadást, három sikeres csel után a negyedik­nél, 22 méterre a kapu előtt, fölvágták. A játékvezető — érthetetlenül — egyszerű sza­badrúgást ítélt. Nagy és Túrái állt a labda mellé, Nagy oda­pöccintette a labdát Túrái elé, akinek váratlan lövése meg­lepte Fatért. A kapus ijedté­ben már-már megfogta a lab­dát, de az a hasa alatt mégis a hálóba csúszott. 1:1. Nagy potyagól! A 31. percben a kaposvári 16-oson belül Márton kezére pattant a labda, a játékveze­tő azonban nem látott szán­dékosságot. Aztán a rohamozó hazai csatárok közül Nap ke­rült jó helyzetbe, lövése azon­ban célt tévesztett, éppúgy, mint egy Fazekas-bomba, el sokat ígérőén, de szerelték. ! Közbf!n Duscháknak nyílt vol- A 18. percben Patyi elvesz- l na. t a,^alma gólszerzőre. Tvi­tette a labdát, s amikor visz- ! raito kapott jo labdat, a szel- sza akarta szerezni, az össze- azonban tiszta helyzetből a kapu melle lőtt. A félidő utolsó perceiben két szögletet rúgtak a budafokiak. Bizony. Budafok, 3000 néző. Vezet­te: Győri. Rákóczi: Hegedűs — Németh, Ag- falvi, Patyi (Márton, a 28. percben), Hoffmann — Konrád, Nagy, Bur­csa — Túrái (Petrók, a 78. perc­ben), Kováts, Duschák. Edző: Ma- thesz Imre. Budafok: Fatér — Kalmár, Kapi­tány, Eleki, Tóth — Sárközi, Ha­rangi — Fazekas (Szőllösi az 55. percben), Nap, Nell, Pozsár (Haff- ncr a 78. percben). Edző: Mészöly Kálmán. Az első támadásokat a bu­dafokiak vezették. A 3. perc­ben viszont már Konrád in­díthatta Kovácsot, aki elől Fatér kapujából messze ki­futva mentett. A 8. percben Nagy három sikeres csel után már a budafoki kapu előteré­be került, ott azonban elso­dorták a védők. Aztán buda­foki percek következtek; a hazaiak egymás után három szögletet értek el. A 15. perc­ben Nap előtt kínálkozott biz­tató helyzet, Hegedűs azon­ban remek érzékkel hárított. ott ék.! NB III Az éllovas nem bírt a sereghajtóval Hadi (sötét mezben) és Kaszás küzdelme a labdáért Rácz kapuja előtt.' Kaszás, a volt Táncsics-csatár ma a BVSC csapatkapitánya. Az NB III délnyugati cso­portban a 29. forduló legvá­ratlanabb eredménye Kapos­váron született: a listavezető BVSC nem bírt a sereghajtó Kaposvári Vasassal. Igaz, ha a Vasas korábban így játszott volna, akkor ma nem a táb­lázat utolsó helyén állna. Ér­tékes győzelmet aratott a Siófok. Érdekes, változatos mérkőzésen döntetlent ért el hazai pályán a Táncsics. a bal oldalon, középre ívelt, s Németh labdája már-már túljutott a gólvonalon, amikor, a menteni akaró Által még beljebb segítette. 1:0. 52. perc: Gyors vendégtá­madás végén Bakos lerázta őrzőit és kiegyenlített. 1:1. 57. perc: Bakos viharzott el újból, átívelte a labdát a vé­dőkön és befutó Tanács ve­zetést szerzett a vendégeknek. 2:1 a Növényolaj javára. nem kis mértékben Kasza kapus jóvoltából — ki tud­tak egyenlíteni. Jók: Németh, Varga, Sava- nyó, illetve Által, Solti, Bakos. Kovács Sándor K. Vasas—BVSC 0:0 Kaposvár, 800 néző. Vezet­te: Nagy G. Vasas: Rácz (Györfi) — Kiss, Ha­di, Poór, Árok, Boros, Bíró, Bur­csa, Kovács (Zakócs), Herbei, Laczkovícs. Edző: Csanda István. BVSC: Pálinkás — Dani, Varga, Mokalisz, Gara, Eazsányi, Aranyo-Í si, Bazsánt (Berccz), Papp, Nagy I., Kaszás. Edző: Mezei György. A pályára lépő kaposvári csapatban nemcsak személyi változások történtek, hanem szerkezetileg is változást haj­tott végre Csanda István edző. I Már az első percekben fel- I tűnt, hogy a húzás sikeresnek | bizonyult. Hadi a söprögető1 posztján, Kiss jobbhátvédben és Boros a középpályán ka­pott új szerepkört. A Vasas játéka sokkal tudatosabbnak bizonyult, és a bajnokesélyes BVSC-vel szemben végig egyenrangú ellenfél tudott lenni. A hazaiak legalább annyi támadást vezettek, Vnint a vendégek. Hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszély­ben. A Vasas kapujánál Ara­nyosinak és Lazsányinak volt kecsegtető helyzete, míg a másik oldalon Burcsa két íz­ben is vezetéshez juttathatta volna csapatát. Az összeszo­kó ttan és jól lesre játszó ven­dégvédelem mellett azonban sikertelenek voltak a kapos­vári próbálkozások. Szünet után sem változott a játék képe. A 12. percben Papp ugyan gólt lőtt, s ezt a játék­vezető is megadta, de a part­jelző megkérdezése után visz­(Folytatás az 5. oldalon) Táncsics SE — Növényolaj1 69- pcrc; Savanyó beadásá­' ' bői Geiger lőtt bomba gólt 3:3 (1:0) Kaposvár, Hámori. 200 néző. V.: f 2:2. 78. perc: Gazda ívelt kapu előterébe, s a jó ütem­ben érkező Varga megtalálta Tá'ncsies: Kasza — Eisemann, Pa- • a lábak között a rést. 3:2. taki (Ambach), Kanyar, Németh, Iladzopulosz, Veszelka (Dobor), Varga, Geiger, Savanyó, Pénzes. Edző: Váradi Lajos. Növényolaj: Mohai — Takács, Ál­tal, Solti, Bánvölgyi (Géber), Jor­dán, Szili, Jónás, Gergely, Bakos, Tanács. Edző: Bálint István. 20. perc: Kanyar futott el Somogyi Néplap 85. perc: Által kapáslövése jelentette a kiegyenlítő gólt. 3:3. A cseri pálya gyér közönsé­ge érdekes, változatos mér­kőzést látott. A játék színvo­nala nem volt magas, de küzdeni tudásból mindkét csa­pat jól vizsgázott. Különösen a vendégek, akik vesztett állásból először vezetést sze­reztek, a hajraban pedig — csak nehezen szabádult föl Hegedűs kapuja. A második félidő rögtön kaposvári góllal kezdődött. Duschák viharzott el a szélen. A budafoki védők hátráltak, aztán Kapitány megpróbálta szerelni, Duschák azonban el­húzta mellette a labdát, majd a megdermedt Fatér mellett — a 46. percben — a hálóba bombázott. 2:1. Most már a Rákóczi is támadgatott. A 60. percben egy ilyen próbálkozás sikerrel végződött. Túrái— Kovács támadás gördült a pá­lyán; Kovács egyből visszaját­szott Túrái elé, aki sikeresen célozta meg a hosszú sarkot, és a labda a hálóban kötött ki. 3:1. A 70. percben újabb kaposvári támadás gördült. Burcsa meredek labdát adott Nagynak, aki elfutott, közép­re játszott, Túráit azonban Kapitány szerelni tudta. Az­tán egy Konrád—Túrái—Du­schák támadásnál a szélső csúszott el. A 83. percben Hoffmann futott fel, Konrád- hoz játszott, aki elől azonban mentettek a védők. Az utolsó percben egy közeli Sárközi­fejes adott gondot Hegedűs kapusnak, aki azonban a he­lyén volt. A mérkőzésre rányomta bé­lyegét, hogy mindkét csapat­nak égetően szüksége volt a két bajnoki pontra. A kapos­váriak előtt ott csillog a nagy remény, a budafoki csapatot a kiesés veszélyezteti. Hatal­Turai Lászbí, a K. Hrikóczl higanymozgású csatára Buda­fokon nem csak jól, hanem eredményesen is játszott. Két góllal járult hozzá a Rákóczi vasárnapi sikeréhez. más becsvággyal vetette ma­gát küzdelembe a hazai gár­da, s az első félidőben tar­tós fölényt harcolt ki. A hely­zetek sorát ■ is megteremtették a budafokiak, támadósoruk azonban — egy esetet kivéve — rendre hibázott. Fordulópontot jelentett Duscháknak a 46. percben el­ért gólja. Amikor pedig Tú­rái fél órával a befejezés előtt már a harmadik kapos­vári gólt lőtte, végképp eldőlt a mérkőzés sorsa. A buda­foki csapat ugyan ezután is támadgatott, a sziklaszilárd. kaposvári védelem azonban túl nagy feladatot jelentett számukra. Összességében: né­mi szerencsével meg azzal, hogy helyzeteit .jobban ki­használta, győzött Budafokon a Rákóczi. A kaposvári csapatban He­gedűs és Ágfalvi volt a véde­lem oszlopa, a középpályán Burcsa és Nagy jeleskedett Elöl Túrái volt a legjobb, akinek sokmozgásos játéka rendre zavart keltett az el­lenfél védelmében. Tetszett Duschák is. A hazai csapatban mara­déktalanul senkit sem lehet kiemelni. Időnként Kapitány és Nap vétette észre magát. Nagy József További eredmények az NB II-ben: FÖSPED—Dorog 0:0, Komló—Volán * 2:2, Kossuth KFSE—Bp. Spartacus 1 :1, Szolnok—Várpalota 2:1, Nagy­kanizsa—Ganz-MÁVAG 0:0, Oroszlány—Dunaújváros 0:0, Ózd—Eger 3:0, Szeged—MÁV DAC 4:0, Debrecen—Szekszárd 3:0. Az NB H Állása: 1. Szeged 29 16 5 8 52-31 37 2. Rákóczi 29 15 5 9 47-28 35 3. Volán 29 14 6 9 44-33 34 4. Komló 29 10 14 5 34-29 34 5. Debrecen 29 13 7 9 41-32 33 6. Dorog 29 12 9 8 30-28 33 7. MÁV DAC 29 9 13 7 39-34 31 8. Szolnok 29 11 8 10 35-32 30 9. Dunaújváros 29 9 11 9 34-35 29 10. Szekszárd 29 ip 9 10 39-47 29 11. Oroszlány 29 15 7 25-33 2!) 12. Várpalota 29 10 7 12 36-33 27 13. Bp. Spartacus 29 8 11 10 44-43 27 14. Nagykanizsa 29 9 9 11 40-40 27 15. Budafok 29 8 10 11 37-39 26 16. Kossuth KFSE 29 9 8 12 28-37 26 17. FÖSPED 29 9 8 12 32-42 26 18. G.-MAVAG 29 7 10 12 27-32 24 19. Özd 29 8 6 15 31-47 22 20. Eger 29 8 5 16 29-49 21 Május 7-én, szerdán, az NB 11-ben a következő mér­kőzésekre kerül sor: MÁV DAC—Budafok, Eger—Ganz­MÁVAG, Volán—Szolnoki MTE, Dorog—Dunaújváros, Bp. Spartacus—Szekszárd, K. Rákóczi—Debrecen, Kossuth KFSE—Oroszlány, FÖSPED— Várpalota, Komló—Nagyka­nizsa, Özd—Szeged. i Asztalitenisz NB I Keltős grízeimet arattak a nők smmmmm Ez volt az első Táncstcs-gól. Altat látva, hogy kapusa ver­ve van, megpróbált menteni, de nem átkerült. A hét végén Kaposváron játszottak a Vasas férfi és női asztaliteniszezői. A nők szom­baton Abonnyal, vasárnap a Budapesti Postással mérkőz­tek. A Vasas női csapata si­kerrel vette mindkét akadályt. Mind az -Abonyt, mind a Bu­dapesti Postást biztosan győz­ték le. Nem ment ilyen jól a fér­fiaknak. Igaz, hogy a papír­forma is a fővárosiak mellett szólt, hiszen ,az ellenfél csa­patában Klampár is szerepelt. A mérkőzés érdekessége, hogy nyolc mérkőzést vesztett el : a hazai együttes úgy, hogy a t döntő játszmában előnyük [ volt a Vasas asztaliteniszezői- I nek. Eredmények: : K. Vasas—Abonyi Tsz SK 19:6 Gy.: Boldizsár, Váradi 5—5, Diószegi, Dobos 4—4, Torma, illetve Tamási, Steiszlcál 2—2, | Balogh, Tóth. j K. Vasas—Bp. Postás 15:10 Gy.: Diószegi 5, Boldizsár 4, Váradi, Dobos 3—3, illetve Schneller 4, Menyhárt 3, Sé- ra, Rozsnyó, Klampár. Bp. Postás—K. Vasas (férfi) 18:7 Gy.: Klampár, Iharos 5—5, Kollár 4, Fischer, Frank 2—2, illetve Péter, Balazs, Katona 2—2, Sza Linger. V