Somogyi Néplap, 1975. április (31. évfolyam, 77-100. szám)

1975-04-02 / 77. szám

Felszabadulási autós ügyességi verseny ismét a Kossuth téren Röplabda NB I BSE—K. Vasas Izzó 3:1 (-10,4,10,14) Mindig nagy közönség előtt zajlott le Kaposvár felszaba­dulási autósversenyc. Egy pillanatkép a hagyományos tor­náról. Kaposvár április 4-i sport­műsorához évek óta szorosan hozzátartozik a város orszá­gos autós ügyességi versenye, amely évről évre nagy közön­Itthon természetesen válto­zatlanul nagy az érdeklődés a hagyományos verseny^iránt. A j részben ismét magára talált, Budapest, Kerepesi út. V.: Bots. K. Vasas Izzó: Vermesné, Csonka, Kutas, Nagy, Bog­dánná, Csorba. Cs.: Gadár, Böröczfi, Molnár. A biztosan nyert első játsz­ma után egy kissé visszaesett az Izzó, de a negyedik játék­! és háromszor is játszmalab­dája volt. Ha ekkor bátrab­fővárosból meg Pécsről, Sze- i gedről, de még Balassagyar seg előtt zajlott le a Kossuth j matról is futott be nevezés, j ban játszanak a kaposváriak, téren. Tavaly a felszabadulás j Megnövekedett létszámú saját j másként is alakulhatott vol­ünnepén útépítés miatt nem a í versenyzőgárdánk szintén j na a végeredménv. Jók • Sze­hanem j rajthoz áll, s bizonyos, hogy a j posiné, Tárcsái, illetve Ver­megszokott pályán, május 1-én a Cseri parkban ] kaposvári Volán versenyzői is rendezték. Az idén azonban 1 bemutatkoznak majd. Április : mesné, Csorba. ismét az eredeti színhelyen j 4-én 11 órakor indul a kerül sor a most már nem- zőny, s az indulók számától zetközi jellegű versenyre, függően a helyszínen döntjük Rendezője a Kaposvári Dózsa el, hogy egy vagy két futam SE autósszakosztálya. Itt eredménye alapján határoz- Szentgróti Béla szakosztályve- zuk-e meg a sorrendet — zető arról tájékoztatott, hogy i mondotta Szentgróti Béla. Jugoszláviából minden eddigi- ___________________ n él népesebb csapat jelezte | érkezését. Ügy fest, a koráb- I bi verőcei sikerek nagyon felfokozták az Viroviticán e verseny iránt A héten Kaposváron járt a me- j A bajnokság állása: 7. MTK VM 5 s. Lehel SC 5 9. BSE 5 10. Szegedi Sp. 5 Almásfüzitő 5 12. K. Vasas Izzó 5 1 12:10 2 12: 7 2 9:8 3 10:10 3 10:10 4 6:13 Az NB fll-es éllovasok „fekete húsvétja” A Szeged és a Rákóczi ide-1 győri rohamokat. Közben egy- | kaposvári csatárokat, akik genben, a Volán hazai pályán j egy támadással is kísérlete- benn is feledkeztek, Konrád szenvedett vereséget az NB II \ zett a zöld-fehér együttes. A ezt látva ügyesen két csellel húsvétvasárnapi fordulójában, j 30. percben Burcsa a bal szé- j kibújt a védők között, kapura Ez is mutatja, hogy az NB II- len vezette fel a labdát, la- \ húzott, majd a kimozduló Tóth ben manapság nincs előre le- | pos beadása jó helyzetben ta- mellett laposan a kapu bal ol- futott mérkőzés. A szegediek i'lálta Duschákot, aki azonban j dalába küldte a labdát. 1:1. ugyan továbbra is őrzik 4 j 12 méterről a vetődő Tóth mel- i Remek gól volt. pontos előnyüket a 2. helye- i lett a jobb oldali kapufát ta- ....... zett Volánnal szemben, ezt kö- : lálta el. Nagy helyzet volt. A so .ionban vetően azonban óriási a tüle- 1 hazaiak viszont a 37. percben \ a 'kaposváriak oromé. A 65. kedés. A 7. helyen álló Szék- golt értek el. Csollány Jobb percben ujabb oolt érték el a szárúnak 2 ponttal van keve- j szélről belőtt labdáját a hát­sebbje, mint a 2. helyezett Vo- j ráló védők mellett a fedezet­lenül hagyott Gyömörei kap­ta, aki 10—12 méterről ponto­san megcélozta a bal alsó sar­kot. 1:0. Egyre kevesebb lett a küz­delem. Rohamozott a Győr, védekezett a Rákóczi. Szünet után még fokozódott percben még kiegyenlíthetett az iram. Az 53. percben egy volna a Rákóczi. Túrái úgy kiállítás borzolta föl a kedé- mint az előbb Konrád remek lyeket. A kaposvári Kováts | , , , .... T akaszkodott össze Sülével. A cseisorozatot csinált, s Toth L. csatár estében megrúgta el- | kapus mellett is elhúzta a lenfelét. Halász M. játékveze- j labdát, de az rosszul pattant tő határozottan intézkedett, : előtte, s mire igazítani tudott, Kováts Csabát kiállította. A. 7-, kis számú kaposvári szurkoló * a <&on ^P115 ^bravetodessel tábor azt hitte, hogy a csapat j tisztázott. most összeroppan, ehelyett) A íeiázott, mély talajú ná- hamarosan összeszedte magát, i , . . ... Igaz, hogy a gólt követően j dorvarosi pályán végig nagy Horváth veszélyeztetett. Láb- i iramú, heves, élvezetes mér- „uv. dája fejen találta a kivetődő kőzést játszott a két csapat. Az kóczi: Hegedűs — Márton, Hali. Hegedűst, az esetből szöglet v\<,Q 45 percben a MÁV DAC Ágfalvi, Hoffmann — Konrád, j lett. A kapus viszont megsé- j — 1 gj. néhány percig állt a ! lánnak. A 9. és a 17. helyezett között szintén csak 2 pont a különbség. A K. Rákóczi óriási lehető­séget szalasztott el, amikor Győrből nem hozta haza leg­alább az egyik pontot. A ka­posvári védelem megint ösz- szehozott egy potyagólt, ráadá­sul Kováts meggondolatlanul kiállíttatta magát. Éppen egy soron következő nehéz sorozat előtt. MÁV DAC—Rákóczi 2:1 (1:0) Győr, 2500 néző. Vezette: Halász. MÁV DAC: Tóth G. — Kiss, Ko- vács, Sülé, Herczeg — Németh, Gyömörei (Janó a 67. percben), Molnár — Csollány, Horváth, Buti. Edző: Kovács Imre. K. Rá győriek, s ezzel el is dőlt a mérkőzés. Németh a jobb ol­dalról ívelt a 11-es pont ma­gasságába, Márton és Hegedűs egymásra várt. Buti berobbant, és a későn kimozduló kapos­vári kapus kezei között fejelt a hálóba. 2:1. Óriási kapushiba volt. A 70. Petrók, Burcsa (Nagy a 72. pere ben) — Túrái, Kováts, Duschák. Edző: Mathesz Imre. : szabadult a Rákóczi kapuja, Hazai támadások vezették 1 azután a 60. percben megszü- be a mérkőzést. A kaposvá- I letett az egyenlítő gól. Burcsa riak védelmi fala azonban I Konrádhoz játszott, a győri vé- rendre jól tartóztatta fel a I delem lesre akarta állítani a : szinte végig rohamozott. Eb­A Táncsics és a Vasas ha- érdeklődést | zai pályán, a Siófoki Bányász ' idegenben győzött vasárnap. Ilyen sikeresen a tavaszi verőcei autóklub egyik veze- 1 idényben még egyik forduló­tője és személyesen is beje- j ban sem szerepeltek a mieink, lentette, hogy 10—12 verseny- , A Vasas győzelmével előbbre zővel érkeznek az április 4-i tornára. Daruvár és Eszék szintén elküldi autósait. Mindhárom csapatunk győzött az I\B 111 Délnyugati csoportjában Moór Ede kihirdette az osztrákok elleni csapatot PVSK — BKV Előre BVSC tér (Takács), Szabó, Varga. Ed­ző: Váradi Lajos. Április á.: Pá­5. perc: Egy ártatlan össze- | csapásnál Hirn sérülése ki- i újult, és a játékos már nem is Moór Ede, a válogatott meg- | tudott visszatérni a pályára, bízott szövetségi kapitánya j 37. perc: Németh szép szóló- kihírdette az osztrákok elleni i ja jelentette az eseményt és a kezdőcsapatot Ez a következő: Mészáros — Török, Nagy III., Bálint, Tóth J. — Csapó, Ko­csis, Horváth — Bene, Brani- kovits, Tóth A. Nehéz a lérfi röplabda válogatott Európa-bajnoki sorsolása Elsőként a Reuter hírügy­nökség jelentette Belgrádból, hogy elkészült az 1975. évi röplabda Európa-bajmokság sorsolása, az október 18—25-i mérkőzéssorozat »menetrend­je-«. A magyar női válogatott Ri- jekában, a férfi csapat Skop­jéban harcol majd az október 22-én megkezdődő hatos dön­tőbe jutásért Nők: Rijeka: NDK, Magyarország, Jugo­szlávia, továbbá egy csapat a Finnország—Franciaország— NSZK selejtezőből. Férfiak: Skopje: Magyarország, Lengyelor­szág, Jugoszlávia, illetve Olaszország, Portugália és Svájc közül egy bejutó. Az október 22—25-i döntő színhelye Belgrad. lépett a bajnoki táblázaton, és elérhető közelségbe került, hogy elrugaszkodjon a kiesési í hármas versenyfutása a felju- zónából. Az élen tovább tart a 1jelentő első helyért Táncsics SE—Április 4. Vasas 1:0 (1:0) Kaposvár 800 néző. Vezette: Szőke. Táncsics: Kasza — Kanyar, | pai — Irsai, Ignácz, Mihalkó, Juciik, Horváth. Ambach, Németh, j Benhö> Boros, Egri, Hirn (Czu- Savanyó (Geiger), pénzes, Pin- |- 1 dar), Mátrái, Krajcs, Deák (Csí­ki). Edző: Takács Tibor. Németh nagyszerű gólja veze­téshez juttatta a kaposvári együttest, a szurkolótábor to­vábbi gólokban bízott Ezek azonban elmaradtak, sőt a második 45 percben néhány kihagyott kaposvári helyzetet követően a vendégek akár ki is egyenlíthettek volna. Küz­delmes mérkőzés volt. Jók: Kanyar, Ambach, Németh, il­letve Ignácz, Benkő, Krajcs. K. S. gólt. A középpályás hosszan kígyózott a pályán, átjátszotta a védőket, azután védhetetle- nül lőtt Pápai kapujába. 1:0. Bátran kezdett a Táncsics. A csapat lendülete azonban hamarosan megtört/ Amikor közelben álló partjelző azon­ban látta, hogy színészkedés- röl van szó. Az eset azonban nem zárult le ezzel, mert ami­kor Móricz végre az öltözőbe vonult, Greff kapus megsértet­te a bírót, mire Lábodi játék­vezető a kapuvédőt kiállította. Mezőnyjátékos, Tóth állt a kapuba. (A III. kerület már kihasználta a két cserelehető­séget. Nem volt újabb kapu­sa.) 73. perc: Laczkovics minta­szerű beadását Herbei a leve- j göbe úszva fejelte a szükség­kapus hálójába. 4:0. Az eset- | nél a játékvezető már közép- l I játék. A sarokrúgás után föl- | óén az időszakban a kaposvá­ri csapat remekül védekezett, kivéve az első gól előtti ese­tet. A mutatott játék alapján ebben az időszakban jogos volt az egygólos győri előny. A második fiiidőben, különö­sen Kováts leállítása után for­dult a kocka. Nem a kaposvá­ri, hanem a ;yőri csapat lett ideges, s ha tincs az a nagy védelmi hiba, az egyik pont a kaposváriaké lehetett volna. oszességében a re indult, amikor Tóth a háló­ból kiszedett labdát a földön fekvő Herbei fejére vágta. A partbiró látta az esetet. Ma­gához kérte a játékvezetőt, aki a cserekapust is kiállította. Remek játékkal kezdett a mérkőzésen a Vasas, jelezve, hogy a VBKM labdarúgói még nem adták föl. A vendégcsa­pat néhány játékosa nem tud­ta idegekkel elviselni a há­romgólos Vasas-vezetést. En­nek következménye lett a ket­tős kiállítás. Jók: Kiss, Boros, Herbei. A vendégcsapatnál nem akadt kiemelkedő telje­sítmény. Kovács Sándor Siófok—Szigetvár 2:1 (2:0) Szigetvár, 1200 néző. Vezette: Dravecz. Siófok: Málics — Riedl, Kékesi, } Dvorszki, Tóth, Varga, Béni, Sza- Babán, Pintér, Fiáth, Sabján | bó (Bakó), Dróth, Bihari, Horváth 1 ’ J., Dróth, Soós (Horváth K.). Edző: Visnyei, Bagó, Pichler, Boro- vácz, Zsigmond (Bocsor), Edző: K. Vasas—III. kér. TTVE 4:0 (1:0) Kaposvár, 400 néző. Vezette: Lábodi. vai. Megyeri, Papp Gyula. Szigetvár: Kollár — 1 Szőke József. Vasas: Győrfi — Balogh, Kiss, Huszár, Fábián, Máli, Boros, Bí­ró, Herbei (Bali), Burcsa (Pin­tér), Laczkovics. Edző: Csanda István. III. kér.: Greff — Lend­12. perc: Formás kaposvári támadás futott a pályán. Laczkovics—Boros—Herbei volt a labda útja, s a Vasas csapatkapitánya a kimozduló kapus mellett lőtt a bal alsó sarokba. 1:0. 59. perc: Laczkovics sarok­ról beívelt labdáját Bíró ját­szotta vissza Herbei elé, aki most sem hibázott. 2:0. 68. perc: A kapuratörő Bo­Kiss S. (Budi), Tóth, Kocsis, Kiss B., Keserű, Móricz (Kovacsevics), szót, Bán­ki. Edző: Bászler Nándor. rost az ötös sarkánál buktatták a kerületi védők. A büntetőt Laczkovics a jobbra kimozdu­ló kapus mellett a bal sarok­ba vágta. 3:0. 70. perc: Móriczot az edzője le akarta cserélni. A játékos vonakodott elhagyni a pályát. Amikor a partvonal mellett az öltözőbe vezették, egyszer csak a földre vetette magát. Azt állította, hogy megdobták. A Herbei a Vasas első gólját lövi. 2. perc: Bihari csatározott a szigetvári védőkkel, aztán a 16-osról középre gurított Dróth elé, aki néhány lépés után kö­zelről a jobb sarokba lőtt. 1:0. 14. perc: 20 méterről rúgha­tott szabadot a Siófok. Hor­váth J. legurította a labdát Dróth elé, aki erősen meglőt­te azt, a labda a sorfalon irányt változtatva védhetetle- nül vágódott a léc mellé. 2:0. 54. perc: Jobb oldalon futott a hazaiak támadása, a siófoki védők hátráltak. Közben őri­zetlenül hagyták Pichlert, aki a beívelt labdát fejjel küldte Málics kapujába. 2:1. A hazaiakat meglepte, hogy a siófoki csapat védekezésből villámgyorsan tudott táma­dásba lendülni. Ennek eredmé­nye volt az első negyedórá­ban szerzett kétgólos előny. Ezután a siófoki csapat in­kább csak a védekezésre for­dított gondot, a hazaiak tá­madtak, de egy pillanatig sem volt vitás a Bányász megér­demelt győzelme. Jók: Málics, a mezőny legjobbja, Babán, Fiáth, Dróth, illetve Tóth, Pi­chler, Borovácz. Molnár József További eredmények az NB III Délnyugati csoportjában: Törekvés—BVSC 1:1, Vé- mend—Pécsi VSK 1:1, EMG SK (Sashalom)—Dunaújváros 0:0, Bp. Építők—BKV Előre 1:1, Máza-Szászvár—Pénz­ügyőr 0:0, Növényolaj—Lő­rinci Fonó 3:0, ÉRDÉRT—Szé- kesfehésrvár 3:3. Az NB m állása: 1. PVSK 24 14 5 5 45—19 33 2. BKV Előre 24 11 10 3 40—18 32 3. BVSC 24 13 6 5 39—21 32 4. Dunaújv. 24 12 5 7 38—28 29 5. Táncsics 24 12 4 8 38—30 28 6. Bp. Építők 24 8 11 5 26—23 27 7. Véménd 24 9 8 7 28—33 26 8. Pénzügyőr 20 10 5 9 44—27 25 9. Szf. MÁV 24 7 11 6 39—34 25 10. Siófok 24 7 10 7 26—22 24 11. Szigetvár 24 8 6 10 30—32 22 12. Érdért 24 7 8 9 51—55 22 13. Növényolaj 24 7 7 10 24—32 21 14. EMG SÍK 24 9 3 12 37—51 21 15. Máza-Szv. 24 fi 8 10 30—35 20 16. Április 4. 24 7 6 11 27—36 20 17. Hl. kér. 24 9 2 13 32—43 20 18. K. Vasas 24 5 8 11 27—41 18 19. Törekvés 24 6 6 12 10—34 18 20. Lőrinci F. 24 7 3 14 20—53 17 Totó A 13+1 találatos szelvény: 1 2211x1x21 1 x x +1. Telitalálatos szel­vény ezen a héten sem akadt 13 találata is csupán két fo­gadónak .volt. E szelvények gazdái 537 450 forintot nyer­tek. A 12 találatos szelvény 10 538, a 11-es 608, a 10-es 99 lorintot fizet Egyébként MÁV DAC hitározottabb és lendületesebb átékával rászol­gált a győzelenre. Jók: Kiss, Sülé, Németh. Jyömörei, Csol­lány, illetve tbnrád, Ágfalvi, Báli. tavasréti Béla További ereanények az NB ll-ben: Szolnok—Szállípk 0:0 Szekszárd—Özei Kohász 4:1 (2:1) Oroszlány—Nagkanizsa 1:1 (0:0) Eger—Bp. Sparacus 2:1 (0:0) Komló—Dunaújáros 1:1 (1:0) Gan z-MÁ V AG-Kos suth KESE 4:0 (2:0) Dorog—Volán 31 (2:1) Debrecen—Szegé 2:0 (0:0) Budafok—Várpaka 2:1 (0:1) Az NB n állása: L SZEOL 24 4 4 6 44—26 32 2. Volán 242 4 8 38—29 28 3. Rákóczi 241 5 8 37—24 27 4. MÁV DAC 24 J 11 5 35—25 27 5. Komló 24 J 11 5 26—24 27 6. Dorog 24 ) 8 7 25—26 26 7. Szekszárd 24 i 8 7 36—39 26 8. Szolnok 24 7 8 28—25 25 9. Bp. Spart. 24 8 8 40—36 24 10. N.kanizsa 24 12 6 38—34 24 11. Budafok 24 8 8 33—30 24 12. Debrecen 24 6 9 32—29 24 13. Oroszlány 24 12 6 21—28 24 14. Dunaújv. 24 9 8 30—33 23 15. Várpalota 2A 6 10 30—29 22 16. Kossuth 24 6 10 25—33 22 17. FOSPED 24 6 10 27—38 22 18. G.-MÁVAG 24 (9 9 25—27 21 19. Eger 24 (4 14 22—SS 1« 20. Ózd 24 36 13 21—40 16 Asztalitenisz Pécsen is n*rtek a Vasas rk Vidéki női rangcö volt az asztalitenisz női NI I-ben. A pécsi találkozón «kaposvári csapat meglepő biztan nyert az esélyesebbnek taottPBTC ellen. Különösen Boldizsár volt újra elemébenDiószegi- nek játszmalabdája olt Ben- ke ellen, de vesztett K. Vasas—Pécsi EC 15:10 Gy.: Boldizsár 5, Diószegi 4, Dobos 3, Váradi 2 Torma, Illetve Benke 3, Ráfi 3, Lu­kács 2, Hartainé 2. 1