Somogyi Néplap, 1973. október (29. évfolyam, 230-255. szám)

1973-10-23 / 248. szám

tr Újpest—Győr párharc az ME I élén Ilyen nem volt mostanában • magyar labdarúgásban. Igaz, a Rába ETO csapé.la egyszer a félicrdalás bajnokságban már iá:szott vjzeíö szerepet. De tétre menő küzdő’mek során a győriek még sosem voltak ott az első helyért folyó harc­ban. Most úi küz-l-SpÓJok ala­kultak ki az NB I ékén. A ve­zető Újpesti Dózsa szombaton pontot vesztett Pér en. A dön­tetlenek vasáré?pján viszont a győri Rába ETO megnyerte a mérkőzését Szegeden. Ezzel a győri csapat egy-pcntnyira. kö­zelítette meg a Dózsát. A Va­sas továbra is a sereghajtók között tanyázik. I tűk, egyetlen csapat tudott ,'nyerni, a Rába ETO! Érettebb, erőteljesebb volt a győriek já- : téka, mint a szegedi csapaté. Szombaton három mérkőzé­sen kilencszer rezdüitek meg a hálók, vasárnap az öt talál­kozón is csak kilenc gól esett. Négy mérkőzésen l:l-re ala­kult az eredmény. Vasas—Haladás 1:1' (0:0) Fáy utca, 3000 néző. V.: Emsberger. ; G.: Váradi, ill. i Kulcsár. Rába ETO—Szeged 1:0 (1:0) Szeged, 6038 néző. V.: Vin- i ezé dr. G.: Varsányi. I Dorog—Csepel 1:1 (0:0) Csepel. 1000 néző. V,: Nagy 13. G.: Lacíjkó, ill. 'Somogyi. ZTE—VM Egyetértés j Dl (1 :Q) Zalaegerszeg, 6000 néző. V.; j Kőrös. G.: Mihalecz, ill, Tu- i rii. 3 fi PíM ifiéit 1SÜW {M^0^iíiaB«iiS Ha& iá>: A Gycri Dózsa vette át a vezetést az NB ll-ben Ismét százszázalékos siker­rel szerepelt-ik a somogyi NB II-es csapatok. Helycserék K. Rákóczi —Sopron 1:0 (C:C) Kaposvár. 2000 néző. Vezet­te: Maczltó I. a mámáik vonalban Az szinte rű, hogy s m: torvenysze- I B eszi l'.yú mz'i-a.cz éivona:.7t is. Ez a hát, Is r;i ;c yivül izgi.-más,.vál- . ;<zr..to > volt, mu*latja ezt a .'a ~>adó erccrr. ; e. A tíiós­. RAKöüSÍ: Siklósi ' — Németli, |. 3>J, Áyáólvi (Panúiiivico), Balogn, ; Bvircsa (Márton), Köves, Horv.'.tü, ! KzSS, ía-GVclCS, DuSCliá-Á. . JljÜ.’IO! IVlafcliesz Imre. SOPRONI TE- A.T- j L.S3: Mészáros — Mentes, Kada- ! rlos, Horváth, Csapó, Decsi, Tímár, I II. (-Inka), Erdösi, Németh I., Pánezcl. Eúz3: Kertész Imre. i rr.:x A Fíy utcában a Vasas— Szombathelyi Haladás össze­csapáson szinte végig táma­dott a piros-kék együttes. A végén némi szerencsével. de nem érdemtelenül r a szombat- helyieké lett az egyik pont. :,n leieptek 2. helyezett MTK—Salgótarján 1:1 (0:0) Hungária körút, 2000 nézői V.: Palotai. G.: Kun-szt, ill. Kovács I. Iota 2:0. 0:0, Csepelen a dorogiak azzal vágtak neki a kétszer negy­venöt percnek, hogy nekik egy pont elég. A végén csaknem kettő lett belőle. A labdarúgó NB 1 állása 0. forduló u a’i: Eu­a i Zalaegerszegen a hazai kö­zönség hangulatát egy k: se lehűtöt.te. hogy az esélytelen- nők tartott VM Egyetértés v é- gül. is megszerezte az egyik pontot. Jól védekeztek a ven­dégek. A Hungária körúton úgy tűnt, hogy az MTK eset­leg két vállra fekteti a Salgó­tarjánit, azután a kék-fehérek- 'nek is be kellett érniük egy ponttal. Mint fentebb mond­1 Ü. Dózsa 9 1 25 :14 1. ! Rába ETO 6 2 1 : ú :3 6. Honvéd 9 6 — 3 24:10 4. FTC 9 5 1 3 14:9 i-! 5. Tatabánya 9 4 3 2 15:12 6. S.-Cárján 9 3 5 1 8:7 n! 7. Pécs 9 3 4 2 10*: 12 ís 1. 8. Videoton 9 3 3 3 11 U3 9. MTK . 9 3 4 12:14 10. SZEOL 9 3 1 5 13:13 11. Csepel 9 3 4 13 :16 12. ZTE 9 2 3 4 7:15 13. Haladás 9 .1 4 4 8 :11 t \ 14. Vasas 9 1 4 4 8:12 15. Dorog 9 1 3 5 9:15 16. Egyetértés 9 — 5 4 7 :16 , . 51 ■ p. Az NB I Pi.s- vő­3 21 ;9 2 17:12 11 öl 11 5 2 3 7:-1 *2: t ÄVÄQ ■> 11:14 5 15: 7 upm ;iány 11 11 3:12 6:18 Köves lövése jelentette az első eseményt. Azután Kovács labdája adott gondot a sopro­ni kapusriakl A 9. percben a Textiles támadott, Csapó lab­dája azonban kapu mellé száiit. Változott a kép. A 12. perczen Horváth jó helyzet­űén so;v„t kivárt, s odaicvl a nagy neiyzei. Aztán sui\,„at- _an a Kakóczi ta­mauasai. Kiss fejese szállt _ kapu leié, majd a 24. percoen már g <lt kiáltott a közönség, mert a iabaa túljutott a sop­roni gólvonalon. A jaié.. .CiC- tó azonban az akció előtt tal­paidat látott, s emiatt szabad­rúgást ítélt. Az érvény teled goit követően is állandósult a j Rákóczi fölénye, az irányzók- ] kai azonban baj volt. Kovács fejese, magú Köves bombalö­vése a kapu mellett szállt el. A másik oldalon Csapó dur- rantott fölé. A 43. percben Köves ívelt be szögletet, s csak j nehezen szabadult lel a sop- . róni kapu. A második félidőt heves I Rákóczi-rohamok vezették be, TaJjifilds volt! — tr czi gólja tehát érvén • - I-.-' -,. - ■■■ v,-- ,.-h .:sNá::-NhN., itezkó I. játékvezető. A Rákó­«5 mkwww i A: £ 1 T ,.v . -Ai ■Mikiik já : M •:.»{ y ' : « ' ■ Ez viszont érvényes, és a mérkőzés sorsát eldöntő gél volt. Dusc’ii'k fejese védi c!ellenül vágódott a bal kapufa mellé. A soproni f*,.,.ús hiúba próbálja »bűvölni« a labdát... NB Ul... Nehéz si ó fok i gy őzele ni tDJ o a. Barcsi SC ellen A labdarúgó NB III. Dél­nyugati csoportjában e héten ismét somogyi rangadóra ke­rült sor. Vasárnap Siófokon játszották az S. Bányász—Bar­csi SC mérkőzést. Bizony a vártnál nehezebben. 11-sei tudott csak győzni a tartalé­kos siófoki csapat. A többi so­mogyi vonatkozású mérkőzé­sén egy győzelem és egy dön­tetlen a mérleg. Nem játszott ugyan jól.'de nyert a Nagyatá­di Kinizsi paksi testvércsapata ellen. Kaposváron a helyezé­sekért folyó kis rangadón a K. Vasas nem tudott megbir­kózni a változatlanul jól sze­replő véméndiekkel. A Sioloki Bányász továbbra is az egyetlen veretlen csapat >en a mezőnyben, s e’ biztosan őrzi a második helye­zett Volán 12. SC-vel szemben. vendégeknek szerzett vezetés'.. 1:2. Tisztáz a v óm őrüli védelem a Vasas-csatárok, elöl. De mint felvételünk is bizonyítja, nem a legszabáiyosahban. Siófok — Barcs 1:0 (0.0) 600 néző. Vezette­A kitörő Biharit I 76. perc: A mindvégig ]< Ifi-oson belül. A játszó Patakitól Róth I. elvett a labdát a Vasas-kapu előtere ben, s kiegyenlített. 1:1. Siófok. ídör. 3. ÜK: MAIies — Riedl, Szila 3?.bán. Kékesi, Mejygyes, Ká- .a:. :), Vass II. (Vas I.), Bi- 3; AI:, riarv.'th I. Edző: Par. . BARCS: Piros — Pintér, lii is, Harsai,-Dóczi, Hal B.Tcsök, Ben sík, Otaríics. .k (Paulovies). Edző: Ma > o Őrgy. .12. perc: Bihari labdája a .ercsi hálóban kötött úi. a já- ■-.jkvezető azonban érthetetle­nül nem ítélte meg a gólt. 68. perc: í felvágták a {megítélt 11-est Szilagyi érté- j kesítette. 1:0. Alacsony színvonalon moz­gott az NB 111 Délnyugati cso- , portjának somogyi rangadója. j A tartalékos hazai együttes ugyan sok helyzetei dolgozott í lei, a befejezéssel azonban ez I alkalommal rendre adósak maradtak a bányász csatárok. | .4 vártnál nehezebben,szerezte } neg a győzelmet a csoport 7 is - i tavezetője. Jók: Szilágyi. Kér | kési. illetve Piros, Winker. , Dóczi. A kis' rangadó közepes szín­ivonalon mozgott. Végig a ka- i posvari csapat irányította a játékot. A Vasas-csatárok tu­catnyi helyzetből mindössze egyet tudtak • értékesíteni. A vendégek egyetlen gólszerzést alkalmukat kihasználták. Jók: Maian. Pataki Herbei, illetve Győr kő; Dárdai, Fiochs. K V T v-liöz vetít és Phvdívből A Magyar Televízió október 24-én, szerdán 16.55 órai kez­dettel helyszíni közvetítést ad a Lokomotív Plovdiv—Bp. Honvéd UEFA-kupa labdarú- g i-mérkőzésről. A riporter: . itár Róbert. asas — Véménd 1:1 (1:0) 30. perc: A kitörő Brezovsz- kit a 16-oson belül felvágták a paksi védők. A megítélt 11-est Bazso értékesítette. 2:2. 55. perc: Somodit utánrú- gásért a játékvezető kiállítot­ta. ■ 75. perc: Gelencsér szerzett vezetést a nagyatádi csapat­nak. 5:2. 77. perc: Még alig ült el az I öröm a nézőtéren, hogy vezet az N.' Kinizsi, amikor Kérész- j tes szép góllal kiegyenlített, j 3:3. 89. perc: Segesdi váratlan lö­vésé hozta meg a hazái csa­pat győzelmét. 4:3. Ügy indult a mérkőzés. : hogy könnyen nyer a liinizsi- \ rangadón a nagyatádi csapat. \ A; öngólt. követően azonban J 'elbizonytalanodott. nemcsak ■ 1 a védők, hanem a csaiurok ja- j téka is. .4 paksiak tiz jöre ol- j vadra is az utolso pillanatig j l kétessé tudták tenni, hogy a i ! nagyatádiaké lesz-e a kei pont. ! .4 vendégcsapatot elsősorban I küzdeni tudusa dicséri. Fandurics, Burcsa, Németh és' Horváth próbálkozásai azon­ban sikertelennek bizonyul­tak. Azután. szóhoz jutottak a vendégek is. Az 59. és a 64 percben Tímár lövéseit kellett védenie Siklósinak, majd Né­meth, I. közeli labdáját hárí­totta. Az ellentámadásoknál megint csak pontatlan lövések fejezték be az akciókat. En­nek ellenére érett a gól. A 75. percben Kovács elöl az utols pillanatban tudott menteni Hadarics. A 77. percben góllá érett a hazai fölény. Dv.schák fejese a kifutó kapus fölött a bal felső sírokban kötött ki. 1:0. A hajrában a Rákóczi nö­velhette volna előnyét, a 88. percben például Horváth öt méterről nem találta el a ka­put. Mint az varható volt. a sop­roni csapat "gólt nem kapni« jelszóval lepett pályára Ka­posváron. Hetvenöt percen at tíz emberrel i>édekezett az S. Textiles. Mar-mar úgy tűnt. hogy a jól tömörülő soproni védelem sikeresen állja útjut az erőtlen kaposvári tamadók­nak. azután Duschák fejese mégiscsak a hálóban között ki, ezzel a végig, támadó Rákóczi ha nehezen is. de kicsikar.a a különben megérdemelt győzel­met. Jók: Németh. Báli. Ko­vács, ill. Csapó. Németh II. Táncsics SE —Sz. Dézsa 2:0 (E:0) Szombathely, 300, néző. V.: Schlick. ideig sérülten védett, de szü­net titán már , nem tudott pá­lyára lépni.. A -27. percben megszül, tett a Táncsics vezető gólja. Potyák futott el a szé­len', amikor a 16-os elé érke- ett. mindenki beadást vári. a csatár ehelyett 18 méterről bombagólt lőtt. 1:0. Szünet után a szél ereje már gyengült, s továbbra is a kaposvári csapat maradt tá­madásban. A 15. percben Me­zei beadását Boromissza küld­te hajszállal kapu fölé. A kö­vetkező támadásnál Cs. Hor­váth futott fel. akivel együtt tört előre Garamvölgyi is, ez utóbbi, azonban szintén a léc fölé küldte a labdát. A 20. percben hajszál híján .újabb ; út érték el a kaposváriak, Potyók beadását ugyanis Papp átíejelte Sáli kapus fölött, de mentett a kapufa. A 37. perc­ben eldőlt a mérkőzés sorsa. A kitörő Potyőkot a 16-os oldal- ■ őnálánál felvágták, a szabad.- rúgásnál a hazai Sorfal Zsem­le iórevere számított, ehelyett a hátvéd szépen Ívelt Potyák ele. aki 10 méterről a bal sa­rokba fejelt. 2:0. A hazaiak feladták, e’o jen az időszakban G'hunnak szinte nem is akadt védeni vakba, de a Tátesics is megelégelte a góllövést. Nem mozgott különösebben magas szinten a totóban is i r< >lö 'veri: izés. Ac egy pil- : a: p sem r.vt látás, hogy a Táncs.cs Szombathelyen sze­replő csapata minden részé­ben felölmúlta az ééh E Dó­zsát. A buc. . . ■ j líékosok nagy becsvággt küzdőitek.' s je Nagyatád — Paks 4:3 (2:2) Nagyatád, 400 néző. Vezette: Futó. További eredmények a. Dél­nyugati csoportban: Szekszárd —Mohács 1:0. PEAC—PB i’C | 0:0, Bátaszék—Nagymányok 3:1, Porcelángyár—Mezőfalva I 1:1, Volán 12. SC—Steinmetz SE 1 :0.. Kaposvár. 200 nezó. Vezette: Sebestyén. KAPOSVÁR: Rácz — Maten, Pataki, Poór, Maii, Túli (Németh), Bíró, Vágvölgyi, Ernyes (Fülöp), Herbei, Laczkovies. Edző: C.sanda István. V3SMÉND: Jónts — Róth II., Szabó, kajiár, Györkő, Dárdái, Fiochs, Rózsahegyi, Törjék (Szat­mári), Tóth, Róth I. Iidzó: Bán László. 14. perc: Herbei labdájával Lactfkovics ugrott ki. es óriá. lövéssel szerzett vezetést a Vasasnak. 1:0. Az X B III Délnyugati csoport \f NAfiV'ATÁD: Márkus — Varga, állása: Kompi, Deák, Torma, Balogh, Se­gesdi. Oláh (Ro/nik), Ilics (Geien­1. Siótok 9 8 1 23:6 17 ' csór)-, Bazsó, Brezovszki. Edző: 2. Voian 12. SC 10 6 3 1 22:10 15 Selmeezi István. PAKS: Pukli,— 3. Veménd 10 6 2 2 18:9 14 Kiss, Vilmán, Kövesi, Bagó, 4. K. Vasas 10 4 4 19:13 12 Vaczi, Kródi, Kajári, Somodi, Cso­5. PBTC 9 A 3 2 20:3 11 I ma, Kereszt* s (Meli<?si). 6. Barcs 10 4 2 4 14 :13 10. 7. Porcelangy. 10 3 4 3 14 :20 ie 7. perc: Bazsó kiugrott, és 8. Nagyatád 10 3 3 4 14:14 9 | a hálóba lőtt. 1:0. 9. N.-mányok 10 2 5 3 12:13­9 10. Steinmetz 9" 3 2 4 6:6 8 17. perc: Oláh lábáról a ha­11. Bátaszék 10 3 2 5 12 :17 zai kapuba perdüli a labda. 12. Mezőfalva 10 2 4 4 J& : i4 8 1:1. 13. Szekszárd 10 3 2 5 8:20 8 14. Mohács 10 o 3 5 11:15 7 25. perc: A megzavarofk' 15. PEAC / 9 2 2 5 7:18 6 hazai védők mellett Somodi a 16. Paks — 4 6 10:22 4 TÁ >< CSICS : ' LuSányi (Gilián) — Zsemle. Gará’.». „lg Cs. Hói-.á.h Horvath I., d nigd, ./ ; .......... Bo rowiiss. i (S f Oi.ósi;, i, ’ . y, i tyóíí. Táliíő: Jutási Iliidére. :.»Z. ­ZSA: Sáli — Nj-avjth I.. t . i. rs Palotai, uéiu. tí„-.iato.., he.. .. Itzcr Tenáű, k„.zm..r (llalíai), Fraacsics Kovács (Nagy). Eazö: Lengyel Az. tai. 3271 í­zá, h ogy a kaposvári en :?s biz.os gy. : cte led o, ta- haékozónak. A gr Ízelem árá- :na akár nagyobb is le'- "eft «oina. Jók: C ara:: öigzi, Rángni. Horváth L, Pólyák, hl. Cser. cs. Hera. Síkos talajú pályán. erős szel 'támogatásával kezdett a kaposvári csapat, s a 8. perc­ben Boromissza labdája már góllal kecsegtetett. Nem sok­kal később Papp ugrott ki. lö­vés? azonban hajszállal mellé szállt. Támadott a Táncsics ha olykor a hazaiak is próbál­koztak, akkor kisérlateik rendre elhaltak a kapcsvári lestaklikán. A 20. p? • .., n a szerencse, meg a gólvonalon álló Németh mentette meg a hazai kapui a góltól. Garc.m- völgyi labdája ugyanis n ír túljutoU a kapuson. A 23. percben Kovács megrúgta a ki vetődő Lucia u it. a kapu:; ápolásra szorult. Két. perccel később megismétlődött a jele­net. azzal a változással, hogy Franesics rúgott bele a földön fekvő kapusba, aki még egy További eredmények az NB II. Nyug.,11 escgorij .0:: -: Du­naújvárosi Építők—NIKE Fűz- í'ói AK 0:0, KOMÉP—BKV Előre 3:0. Körmend—Máza szászvár 1:0, PVSK—Bakon; Vegyész 3:0VGyőri Elekr.romot —"abiyríh Cipő 1:0 Győri Dó- -.83—Szó ssíehérvári MÁ7 ülőre 2:0. \z NB II Ny ügeti cs >or t áJlú sa. Gj . Dózsa . 10 6 1 10:9 15 Ft . zf ő 10 •1 2.:’) 14 FT ikóczi 10 5 2 :i:j 12' K. T Pesics 10 3 6 i 11 :f) 12 4 5 1J yron ' 10 2 7 l C :5 ÍJ M.-Sz.bszy-. lö 4 '3 3 11; ■ 2 t 11 V V. 2 6 IP ■ TO .2 5 3 n co i 1 ■ ’ L M\AV 10 4 1 5 11:13 BKV Előre 10 2 4 4 IC :t 1 3 Ki irrnend 10 3 2 5 11:16 .3 Di inaú-jv. 10 2 4 4 7:13 8 G.\ /. Elek ír. 10 3 2 5 11:13 8 Sz . Dózsa 10 ­3 7 8:28 3