Somogyi Néplap, 1973. augusztus (29. évfolyam, 178-203. szám)

1973-08-28 / 200. szám

A Honvéd tartja jó formáj'át Kevés gól esett vasárnap az NB t-bpn Még csak két fordulón ju- | tott túl a labdarúgó NB I : bajnokság / mezőnye, máris sok érdekességet hozott az őszi sorozat. A mérkőzések a má­sodik fordulóban 90 000 néző: vonzottak. Pécsen újra meg­teltek a lelátok. A Bp. Honvéd csapata vál- í tozáíianul “bombaformában'- ! van. A kispestiek alaposan visszavágtak a ZTÉ-nek -a ta­valyi 1 :4-ért. Jól rajtolt az. MÍK is. E két csapat mellett az Újpesti Dózsa nem vesz­tett még pontot. Figvelmet ér­demlő viszont, hogv milyen »gól kénes- az újDesti véde­lem. Kevés gólt rúgtak vasár- t nap a csatárok. MTK—SZEOL 2:1 (1:0) Szeged. 10 000 néző. V.: Ha lász M G.: Koritár (2. egye'I 11-esből). ill. Antal. fíubn ETO—Tatabánya 2:1 (1:1) Országos lovasbajtwlisá Ákos Győr. 7000 néző. V.: Vincze dr. G.: Horváth L.. Glázer, ill. Toth K. VM Egyetértés—Haladás 0:0 Szönyi út, 7000 néző. V.: Szávó. Videoton—Salgótarján 0:0 Székesfehérvár. 10 000 néző. V.: Cs’rnefalvi. Pécsi MSC—Vasas 0:0 Pécs, 16 000 néző. V.: Hé­Nincs már százszázalékos csapat az NB II Nyugati csoportjában Szombathelyen győzött a K. Rákóczi VÍZI. 4 labdarúgó NB I állása 1. Bp. Honvéd 2 2 — — 8:1 4 2. MTK 2 2 — — 5:1 4 3. V. Dózsa 2 2----­■ :•) 4 4. Salgótarján 2 1 1 — 3 5. Pécs 2 •1 1 — ;• ;2 3 ti. Ferencváros 2 1 — 1 4 :2 2 7. Tatabánya 2 1 — - 1 3:3 2 8. Vasas 2 — 2 — , 1:1 2 fl. Dorog 2 1 — 1 4 :5 2 10. Rába ETO 2 1 — 1 3:4 2 11. Haladás 2 — 1 1 2:3 1 ■2. Egyetértés 2 — 1 1 1 :2 1 13. Videoton 2 — 1 1 0:3 1 14. Zalaegerszeg 2 — 1 1 1 15. Csepel 2-----2 — I G. SZEOL . 2-------2 2 :6 — Aiioiiy remek győzelmei J J eV Már csak a Diósgyőr nem vesztett pontot az kíl! B-Len A labdarúgó-bajnokság má­sodik vonalában már a har­madik mérközéssorozat zárult. A Diósgyőri VTK még nem vesztett pohtot. Meglepetés az Olajbányász SE súlyos vere­sége Szentendrén a másik újonctól. A forduló eredményei: Pénzügyőr—K-om’.ói Bányász 2:1, Szolnok—Debrecen 0:0. Oroszlány—MÁV DAC -0:0. ! Eger—Ganz-MAVÁG 0:0, Bá- | késcsaBa—Kecskemét 2:0. Bp. j Spartacus—Budafok 1:1. Diós­győr—Dunaújváros 3:1. Várpa­lota—Szekszárd 1:1. Kossuth KESE—Olajbányász 4:0. ' Az NB l B állása: Ákos Ajtony a Tériké nyergében. Vasárnap négyezer nézőt 2. Ákos Ajtony (BHSE) Bál- foglalt helyet a toponári úti i vány n. 1. 4 hp. 99.7 mp. ílpvaspálya lelátóin, A lovas- g Móra László (BLK) Had­sport kedvelői délelőtt és dél- fi n j 8 hp n76 mp után nagyszerű teljesítmé­nyeknek tapsolhattak. . Ifjúsági díjugratás, 1,30 m: A nap fő szamában, az 1.60 ni magasságú díjugratásban Ákos Ajtony remekelt. Az el­ső és második helyet szerezte meg, a kitűnő versenyző. Té­riké, ill. Bálvány nyergében. Amolyan ráadás volt a né­zőknek a kitartásos verseny, ahol ismét Akós Ajtony ját­szotta a főszerepet. A hivata­los verseny valójában már el­dőlt ji 160 cm-es magasságon, Ákos Fáklyással hibapont nélkül teljesítette a progra­mot. Ezt követően rekordkí­sérletet jelentettek be. A kö­zönség néma csöndben figyel- j te, hogy átjut-e Ákos Ajtony és lova a 170 cm magas kő- fálon. Nagyszerűen sikerült az ugrás, s elekor már felzú­gott a vastaps. A kitűnő tel­jesítmény méltó befejezője volt a háromnapos országos bajnokságnak. 1. Farkas József (BHSE) Ti- szasüly n. 1. 0.0 hp. 2. Bajkai Sándor (H.őr Dó­zsa) Gumi n. 1. 0.4 hp. y 3. Berki Sándor (Mezőszi- las) Abdul n. 1. 0,4 hp. Kitartásos verseny: 1. Ákos Ajtony* (BHSE) Fáklyás n. 1. 170 cm 0 hp. 1. Diósgyőr 3 3 —: 0:3 6 2. Békéscsaba .3 2 — • 1 5:3 4 3. Komló 3 2 — 1 6:3 4 Nagykanizsa 3 2 —r 1 6 :5 4 5. Várpalota 3 1 2 — 5:4 4 0. Budafok 3 1 2 — 4 :3 4 ’ 7. Debrecen 3 1 2 — 1 :0 4 8. Kecskemét 3 1 1 1 3:2 3 Ss Ganz-MAVAG 3 1 1 1 3:3 3 10. ,Oroszlány 3 1 1 1 1 :l 3 11. MÁV DAC 3 1 1 1 T :2 3 12. Pénzügyőr 3 1 1 1 4 :6 3 13. Kossuíh KESE 3 1 — 2 5:3 2 14. Bp. Spartacus 3 — 2 1 2:3 2 15. Szekszárd 3 — 2 r ■ 1:2 2 16. Szolnok 3 — 2 í 3:5 2 17. Eger 3 — 1 2 2:5 1 18. Dunaújváros 1 2 — — 3 5:9 — Az NB II Nyugati csoport­jában már nincs százszázalé­kos . teljesítmény, viszont hét csapatnak van 3 pontja. Kö­zöttük van. s jelenleg a táb­lázat 4. helyen áll a Kapos­vári Rákóczi, amely vasárnap Szombathelyen aratott impo­náló győzelmet, 1 K. Rákóczi— SZSE Dózsa 3:1 (1:1) Szombathely, 500 néző. V.: Sándor. K. Rákóczi: Hegedűs — Németh, Báli, Agfalvi, Balogh, Köves, Pan- | durics, Márton, Burcsa (Kiss), Ko­vács, Duseliak. Edző: Mathesz ira- ! re. Szombathely: Sáli — Németh , I., Palotai I., Palotai II., Héra, Ba- I laton (Schweitzer), Tendli (Mol- | nár). Szabó, Rozinán. Franosics, Kovács. Edző: Lengyel Antal. RákóczHámadások vezették be a mérkőzést, viszont a 3. percben már Francsies ve­szélyeztette a kaposvári ka­put. Nem sokkal később Már- ,on futott el. és Sáli csak má­sodszorra tudta birtokába venni a labdát, A Rákóczi volt a kezdeményező, viszont a kapuk mindkét oldalon gyakran kerültek veszélybe. Á szombathelyiek Szabó ré­vén ♦próbálkóztak. a Rákóczi­nál Balogh vezetett támadást. (Burcsa befejezése azohban nem sikerült. A 30. percben Márton került jó helyzetbe, a szélső azonban elügyetlenked- le a dolgot. Válaszként a szombathelyi Francsies vétet­te el jó helyzetben a labdát. A 35. percben gólt értek el a hazaiak. Veszélytelennek tűnt a bal oldali szombathe­lyi próbálkozás. Balt fejjel próbált menteni, de elesett, ott termett Francsies, aki a kimozduló Hegedűs mellett megcélozta a kaput. Balogh a gól rónaion ugyan elérte a labdát, de mar csak beljebb tudta segíteni azt. 1:0 a szom­bathelyiek javára. A gólt kö­vetően megzavarödott a ka­posvári- védelem. Rozmán azonban nem tudta kihasz­nálni a kínálkozó alkalmai. A 41. percben viszont már Kovács és Márton vezetett tá­madást. Ez alkalommal ered- ménvtelerrül. Egy perc mólra Márton labdája a kapufáról pattant vissza, s a befutó Ko­vács nem hibázott. 1:1. . Szünet után a kaposváriak taktikát Változtattak. A ko­rábbi 4—3—3-as, feállássa! szemben 4—2—4-re alakult ,a hadrend. Ez a hűzás szeren­csésnek bizonyult. Félórán keresztül, jóformán át lsem ju­tott a ,félvona!on a hazai csa­pat. A 17. percbe- korszerű támadást vezetett a Rákóczi. Köves. Kovács. Kiss. Kovács volt a labda útja, s az ele­mében levő kaposvári csatar | védhetetlenill lőtt a halóba. I 2:1. Egy hazai próbálkozás | volf a válasz. Schweitzer lab- | dája azonbán fölé szállt. Az­tán Köves három ízben cé­lozta meg a szombathelyi ka­put. az irányzék azonban rossz volt. A 37. percben egv szög­let után Pandurics ollózva küldte a labdát a léc alá, de Sáli kinyomta azt. A 43. perc­ben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Kiss a bal szélen ug­ratta ki Kövest, akit buktat­tak, amolyan kis szöglet kö­vetkezett. Kövestől Kovács kapta a labdát, ő három csel után óriási lövést eresztett meg. Sáli csak kiütni tudta a labdát, s a befutó Duschák beállította a végeredményt. 3:1. Érdekes, változatos mérkő­zést hozott a találkozó, me­lyen a K. Rákóczi úgy ját­szott, ahogy Vidéken1 egy győ­zelemre törö csapatnak játsza­nia kell. A menet közbeni taktikai változás teljesen szét­zilálta a hazai sorokat, s szü­net utáni játékával a Rákó­czi biztosan nyerte a mérkő­zést. Jók: Kovács (a mezőny legjobbja), Márton, Kiss, ill. Francsies, Hera. Szabó. \ További eredmények a Nyugati csoportban: Sopron— Győri Elektromos 2:0, Székes- fehérvári MÁV—Körmend 2:1, Siófok nyerte az Nß III somogyi rangadóját Siófok Nagyatád 2:1 (0:0) Nagyatád, 900 néző.'V.: Sző­ke. rácsapott, megkaparintotta a nek, bar a siófokiak a kapu Bakony V.—Máza-Szászv . 1:1, KOMÉP—Győri Dózsa 3:0, Sabaria—Dunaújvárosi Épí­tők 2:0, BKV Elére—NIKE Fűzfő 3:3. 1. Bakony V." 2 1 1 — 7:1 3 2. Fűzfő 2 1' 1 — 8:5 3 3. KOMÉP 2 1 1 — 5:2 3‘ 4. K. Rákóczi 2 1 1 — 5:3 3 5. Sabaria 2 { 1 — 4:2 3 6. Sopron ^ 2 1 1 ± 3:1 3 7. BKV E’őre 2 1 1 — 5:4 3 8. Székesfehérvár 2 1 — 1 3:3 2 9. PVSK 2 —, 0 _ 2 :2 2 Táncsics SE 2 — 2 — 2:2 2 , M.-Szászvár 2 — 2 _ 2 :2 2 12. Gy. Dózsa 2 1 — 1 3:4 2 13. Dunaújváros 2 — 1 1 2:4 1 14. Könnend 2 — _ 2 2 :5 — 15. Gy. Elektr. 2 — — %t 2:7 — 16. SZSE Dózsa 2 — — 2 1:9 — labdát és megszerezte a má­sodik siófoki gólt. 2:0. 80. perc: Erőteljesen táma­dott a Nagyatádi Kinizsi. A kétségbeesetten menteni aka­ró Bujtor lábáról Málics háió­Siófok: Málics — Riedl, Szilágyi, Babán, Bujior, Di'üth. Johann (Gróf), Bihari, Horváth, Vass (Xd-I jába hullt a labda. 2:1. lai), Takács B. Edző: Papp Gyula, i Nagyatád: Paiaits — Gerencsér, Élvezetes, jo mérkőzést ho- Torma, Deák, jKömpf, Varga, Ba- ; EO<( a somogyi NB Ill-as logh (Zákányi), nies, sege.di, ; rangadói amelyen mindkét csa­Drezovszki. Edző: Selmeczi István, j 50. perc: A siófokiak sa­rokrúgást íveltek be. Paiaits a 2. Ákos Ajtony (BHSE) Ha- !labda alá futott' így Takács pat lendületesen és sportsze­rűen játszott.' előtt határozottabbak voltai;. Jók: Éihari, Takács B., Vass, Szilágyi, Hl. Segesdi, Oláh, | Kömpf, Balogh. Mezőfalva —Barcsi SC 3:1 (1:0) Mezőfalva, 300 néző. V.: Bartók. Mezőfalva: Kulcsár — Birtncr, Raffal, Kővári, JassO, Farkas, Jó­| B. zavartalanul ívelhetett Bi­hari elé, alá egyből a hálóba 3. Stelczer Viktor (BLK) ; lőtt. 1:0. dakozó n. 1. 160 cm 4 hp. I Edison n. 1. 160 cm 4 hp. N. J. 70. perc: Torma »finoman<­együttes volt a többet tárna dó. Ha l:0-ás siófoki vezetés­nél a 63. percben Segesdi lö­vését nem menti a kapufa, másként alakult volna a ta­lálkozó. A döntetlen inkább nagyatádi Uás (Lénári), Erdei, Fürje, Uaran­: akart felszabadítani, Bihari 1 megfelelt volna a játék képé­Eredmények: Díjlovaglás, nagydíj: 1. Dallos Gyula (BLK) Fla­ir-nd nevű lován 1025 pont. 2. Bálint Mihály (Ú. Dózsa) Béla n. 1. 876 pont. 3. Kövi András (Kaposvár) Dicső II. n. 1. 819 pont. Vadászugratás, 1,40 m: 1. Rózsa István (Enying) Ond n. 1. 93,4 mp. 2. Hargitai János (BHSE) írisz n. 1. 99,2 mp A meglspetéssk napja a megyei laplssili l (Billenj;vés—M. Latinca Bal 0:0 Balatoni enyves, 300 néző. V.: Horváth I. L. Mindkét ol­dalon sok helyzet kínálkozott a jó iramú, változatos mérkő­zésfen, a csatárok azonban rendre hibáztak. Jók: Sutánk, Csutka, Gyurartecz, ill. Bódis, Simon, Kalász. Szabó Ernő Fonyód—Karád 2:1 (1:1 ) Karád, 200 néző. V.: Au­K V.. Lobogó—Taszár 2:0 (0:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Far­kas. Lagymatag játék, ^szünet után felülkerekedett a texti­les csapat. G.: Radaksz (2). Jók: Nagy J., ill. Szabó. Szűcs Béla Somogylarnota—Marcali VM 2:1 (1:0) 3. Ákos Ajtony (BHSE) Ke- mann. Sok hibával játszott a mái n. 1. 100,4 mp. Junior csapat, 1,30 m: 1. Határőr Dózsa (Mezei Miklós Szenvedély n. 1., Nagy Ferenc Újonc n. 1.. Szőke nJ,,e László Florida n. 1.. Gróf La­jos Vosztok n. i.) 24 hp. 2. BHSE 35.25 hp. 3. BLH 53,75 hp. Egyénileg: 1. Gróf Lajos (H.őr Dózsa) Vosztok n. 1. 0 hp 179 mp. 2. Prutkay Zoltán (BHSE) Inszurgens n. 1. 0 hp, 191,2 mo. 3 '-":e László (H.őr Dó­zsa) Florida n. 1. 4 hp, 188,2 mp. Díjupr"tát. 1,60 m: 1. Akcz •'t-v (PHQE) Té­riké n. 1. 0 hp, 107.8 mp. hazai csapat. Szünet után egy 11-es gól megpecsételte a ka- rádi együttes sorsát. G.: Nagy, Farkas (11-esből), ill. Lepe- Jók: Bognár, Horváth, Nagy, ill. Kreka, Békéi. Mészer János Csurgó—Lábod 2:1 (1:1) Marcah, 400 néző. V.: Kiss E. (Nagykanizsa). Formán kí­vül játszott a Meteor. A lel­kes . vendégek egygólos elő­nyét ugyan még sikerült ki- ! egyenlíteni, de a 89. percben | lőtt újabb tarnócai gól el- I döntötte a találkozó sorsát. G-: Mester (2), ill. Szántó. | Jók: Kótai, a mezőny legjobb- I ja, Novak, Héder. , A hazai Csurgó, 200 néző. V.: Tóth ; csapatban nem volt kiemeike- Gy. A lábodi csapat nagyon teljesitmeny. gyengén játszott, így a ha- | Kálmán Sándor zaiak félgőzzel is nyerni tud­tak. G.: Kovács, Mód II., ill. Németh. Jók: Szmolek, Pén­tek, Kovács. A vendégeknél j Lengyeltóti, 400 néző. V.: nem akadt kiemelkedő telje- , Vajda. A két szomszédvár sítmeny. ‘ rangadója jó iramú, sportsze­Vörös István I rű játékot holott. Szünet után Balatorrbogrlár—Lengyeltóti 2:1 (1:1) gi, Horváth. Edző: Kőhalmi Mi­hály. Barcs: Piros — Bencsik, Kuczkó, Kiss, Karsai, Winkler, Hoffer, Gyergyák, Snóbli, Otar- tics, Paulovics. Edző: Mayer György. A barcsiak autóbusza el­romlott, ezért elég körülmé­nyes utazás után. némi késés- | sei érkezett meg az együttes I Mezőfalvára. / 42. perc: A barcsi 16-oson belül Kiss kezére pattant a t labda, a játékvezető büntetőt ítélt, melyet Farkas értékesi- ! tett. 1:0. 3 ! . perc: Egy visszapattanó labdát a jól érkező Harangi húsz méterről bombázott a barcsi kapuba. 2:0. 75. pqrc: Snóbli bombalövé­se az egyik mezőfalvi védőt érintve pattant a hálóba. 2:1. 83. perc: Piros 3 kapujából kifutva mentett, a kapus ég a csatár egyaránt a földre ke­rült, a játékvezető újabb 11-est ítélt, melyet ismét Farkas értékesített. .3:1. Gazdász-pálya, 200 néző. V.: I A már emKtett körülményes utazas miatt bemelegíteni sem sikerült Vezetést szereznie bogiári csapatnak, azután vé­gig a hazaiak rohamoztak. Magyar kapusnak ázonben nem lehetett gólt lőni. f G.: Szilágyi, Pordán, ill. Qszlánsz- ki. Dr. Körmendy István K. Gazdász—Kapoly 2:1 (1:1) Zsalakó. A vendégcsapat tech jl volt ideje a barcsi csapatnak. nikai fölényét a főiskolások 1 Ez, meg az erősen vitatható két 11-es nagymértékben befo­lyásolta az eredmény alakulá­sát. További eredmények a dél­nyugati NB Ill-ban: lernend —Szekszárdi Vasas 6:1. Por­celángyár—Bátaszék 0:0, Vo­lán 12. SC—PEAC 4:0, Pácéi Farkas. Fetz. A kapó- BTC—Paks 3:(J. Az NB III Délnyugati cső­határtalan lelkesedéssel ellen­súlyozták. Az utolsó percben 11-eshe’z jutott a | Kapoly, a büntetőt azonban a Gazdász kapusa kivédte. (3.: Fetz. Kál­mán, ill. Kovács. Jók: Kleno- vics, lyiajcnál -"nem volt átlagon fe­lüli teljesítmény K. Vasutas—Babócsa 5:2#(5:0) Kaposvár, v.: Hardi. Szünet .után nagyon rákapcsoltak a vendégek, de a hazaiak nagy előnyét már csak csökkenteni sikerült. G.: Törzsök, Hegyi, Bartos. Berki (öngól), ill. Ba­logh (2). port állása: 1. PBTC 2 2 8:0 4 2. Siófok 2 2 —. _ 4:2 4 3. Véménd 2 1 1 — 7:2 3, 4. K. Vasas 2 1 1 — 3:2 5. Porcelángyár 2 1 1 — 2:1 3 6. Volán 12. SC 2 1 — 1 5:2 2 7. Mohács 2 — 2 — 4 :4 2 8. Nagymányok 2 — 2 — 3:3 2 9. Bátaszék 2 — £ — 2:2 2 10. Mezőfalva 2 l — 1 3:6 2 11. Nagyatád 2 — 1 1 2:3 1 12. Barcs 2 — 1 T 3:5 1 13. Paks 2 — 1 1 2:5 1 14. Szekszárd 2 — — 2 2 :3 — 15. Steinmetz 1 — — 1 0:1 — 1«. PEAC 1 — — 1 0:4 _ Sporthírek A szlovákiai körverseny ne­gyedik szakaszát a Zvolena— Banska Bystrica közötti 158 k in - es távot a csehszlovák Vlczek nyerte 4:08:21 órával. A magyarok közül Szikszay a 86., Kiss pedig a 67. lett. Teresina brazil városkában labdarúgó mérkőzésen össze- dűit az egyik lelátó, a romok alól 4 holttestet és 50 súlyos sérültet szállított el a mentő- szolgálat. A szerencsétlenséget követően óriási pánik tört ki a 35 ezer néző között, mindenki a kijárathoz rohant, de szeren­csére ekkor már komolyabb baj nem történt. A játékot egyébként egy órás szünet után folytatták. Katowicében befejeződtek a férfi IVB kosárlabda torna küzdelmei. A torna végeredménye: 1. Szovjetunió, 2. Kuba, 3. Len­gyelország, 4. Csehszlovákia, 5. Magyarország, 6. Románia, 7. Bulgária, 8. Koreai NDK, 9. Lengyelország, 10. NDK. TOTÖ A totó 13 plusz 1 találat-ős szelvénye: x. 21x211xx x 1 2 2 plusz 1. 13 és 13 plusz 1 találatos nem volt. 12 találata 18 foga­dónak volt, nyereményük egyenként 57 990 forint. 11 ta­lálatot 309 fogadó ért el, nye­reményük egyenként 1351 fo­rint. A 10 találatos szelvények száma 2882. . nyereményük egyenként 217 forint.