Somogyi Néplap, 1972. április (28. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-06 / 80. szám

Már 7 pont az ö. Dózsa előnye A labdarúgó NB I. 19. for­dulója egy sereg váratlan eredményt hozott. Ki hitte volna, hogy az MTK biztosan nyer majd Salgótarjánban a bajnoki táblázat 2. helyen ál­ló SBTC ellen. Általában a húsvéti fordulóban a kiesője­lölt csapatok gyűjtötték szor­galmasan a pontokat. A Fe­rencváros és a Salgótarján veresége után az újpestiek előnye már hét pontra nőtt. Ü. Dózsa—Haladás 3:0 (2:0) Megyeri út, 4000 néző. V.: Szkokén. G.: Bene (2), Faze­kas. VM. Egyetértés—Egri Dózsa 0:0 Soroksár, 2500 néző. V.: Szilvási. Pécsi Dózsa—Komló 0:0 Pécs, 8000 néző: V.: Bir- csák. MTK—Salgótarján 3:1 (1:1) Salgótarján, 9000 néző. V.: Katona G.: Becsei (2), Ko­vács B., ilL Kovács. Videoton—Rába ETO 2:1 (1:0) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Vízihányó. G.: Volek, Fe­jes, ilL Stolez. Tatabánya—Csepel 0:0 Tatabánya, 5000 néző. V.: Vincze dr. A labdarúgó NB i állása: 1. Ü. Dózsa 19 14 4 1 55:17 32 2. Salgótarján 19 9 7 3 31:20 25 3. FTC 19 10 4 5 39:18 24 4. Bp. Honvéd 19 9 5 5 28:18 23 5. Vasas 19 8 6 5 21:22 22 6. Tatabánya 19 7 7 5 30:25 ii 7. Komló 19 6 8 5 18:30 20 8. Egyetértés 19 5 8 6 19:19 19 9. Csepel 19 6 6 7 20:24 18 10. Rába ETO 19 5 8 6 21:30 18 11. Pécs 19 4 8 7 10:13 16 12. Videoton 19 6 3 10 18:29 15 13. Haladás 19 4 5 10 20:29 13 14. DVTK 19 5 3 11 21:32 19 15. Eger 19 4 5 10 11:39 1r' 16. MTK 19 3 5 11 13:30 11 Milliós nyeremény a tatön A totó 13+1 |találatos szelvénye: X, 2, x.ll, x, xJ 1, 2, x, x, 2, 2, 1 + törölve, 2. 18+1 találatos szelvény egy volt mindössze, ennek nyere­ménye 1 160 006 forint. A 13 talá­latos szelvények tulajdonosai 225 596 forintot nyertek. A 12 talá­latos szelvény 6915, a 11-es 642, a 10-es 138 forintot fizet. KÉZILABDA A dunántúli iparitanuló in­tézetek kézilabda tornájára kerül sor április 7—8—9-én Kaposváron. A tornát a Műm. 503. számú Kaposvári Ipari­tanuló Intézete rendezi. A mérkőzések naponta 8.30 óra­kor kezdődnek az ITSK Virág utcai sporttelepén. Előny a remény is Ferencváros—Wolverhamp­ton UEFA Kupa elődöntő szín­helye volt tegnap a Népstadi­on. Így kezdett a két csapat: Ferencváros: Vörös — No­vak, Páncsics, Bálint, Megye- si — Vépi, Kü — Szőke, Bra- nikovits, Albert, Mucha. Wol­verhampton: Parkes — Shaw, Taylor, Hegan, Munro — Mc Alle, Me Calliog — Hibbitt, Richards, Dougan, Wogstaffe. Korszerű támadással mutat­kozott be a Ferencváros. Al­bert remekül indította Brani- kovitsot, s a kapus csak szög­letre tudott hárítani. A 15. percben Mucha két remek csel után középre'ívelt, s a jó lab­dát Kü csukafejessel küldte alig a léc fölé. Ezután az ír válogatott Dougan vezette a balösszekötő helyén a labdát — a védők csak hátráltak —, aztán a teljesen egyedül álló Richards elé sarkalt, aki 15 méterről a jobhsarkoba lőtt. 1:0. Ezután többször veszélyez­tettek a vendégek, s a Ferenc­város csak jogos büntetővel tudott egyenlíteni. Albertat buktatták a 29. percben a kapu középvonalában a 16-osnál. Szőke szabadrúgása a sorfal­ról Mucha elé pattant, s ő ka­pásból lőtt, s a labda Shaw nélkül kevesebb... kezén akadt el. A tizenegyest Szőke a bal alsó sarokba vág­ta. 1:1. A gól visszaadta a ferenc­városiak kedvét, s megjött a közönség hangja is. A 32. perc­ben Szőke Brankovisthoz jut­tatta a labdát, aztán újra övé volt a labda, egészen az alap­vonalig vágtatott, jól ívelt kö­zépre, s a villámgyorsan érke­ző Albert jobbal a léc alá pen­dített. 2:1. A 73. percben nagy lehetősé­get szalasztott el a Ferencvá­ros! Branikovits beadását Bá­lint fejelte a jobb alsó sarok felé, és Shaw ezúttal is csak kézzel tudta megakadályozni a labda útját. Ismét 11-es! Ez­úttal is Szőke állt a labdának, de a közepes erejű lövést Par­ker lábbal tisztázta! A 75. percben Csanádi edző váratlanul Mucha helyett Rá­kosit küldte a pályára. A 78. percben Hegan labdájával Mc Calliog tört előre, s a leálló védők fölött nagy erővel lőtt. Vörös csak szögletre tudta üt­ni a labdát. Wagstaffe ívelt jobboldalról az öklözés után, s amíg Dougan Vöröst zavarta, az előrelopakodó Muro közel­ről a hálóba fejelt. 2:2. Tovább növelte előnyét a Szekszárdi Dézsa Mindjobban leszakad a K. Táncsics A labdarúgó NB II. Nyuga­ti csoportjának 18. fordulójá­ban több mérkőzésen is fel­borult a papírforma. Kapos­váron sajnos nem. A Szek­szárdi Dózsa könnyedén játsz­va, biztosan verte a K. Tán­csics SE-t. Ezzel a szekszár­diak előnye 5 pontra nőtt a bajnoki táblázaton. A K. Tán­csics pedig vereségével benn­ragadt a kiesési zónában. Már hárompontnyira szakadt le a kaposvári együttes a megme­nekülést jelentő 13. helytől. Szekszárd— K. Táncsics 3:1 (2:0) Kaposvár, 2500 néző. V.: Biróczki. Szekszárd: Lipovszki — Szántó, Simon, Korner, Csordás, Hegedűs, Zielbauer, Kalász, Micskó, Frep- pán, Török. Edző: Kormos Mihály. Kaposvár: Ludányi — Németh, Szebeni, Kaufmann, Róth, Vágó, Lipták, Angyal, Preisinger, Korom (Zsédenyi), Ür. Edző: Tóth József. Kaposvári támadások vezet­ték be a mérkőzést, nagy becsvággyal kezdett a Tán­csics. A 15. percben mégis a kulturáltabban játszó vendé­gek értek el gólt. Az őrizetle­nül hagyott Zielbauer egy csel után biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Néhány erőtlen kaposvári támadás következett válasz­ként. Aztán a 38. percben a második kínálkozó gólszerzési alkalmat is kihasználták a vendégek. Most Freppán rázta le őrzőjét, aztán kényelmesen besétált a kapuba a labdával. 2:0. Szünet után rögtön szépít­hetett volna a kaposvári csa­pat, de Lipták is, Korom is kivárt, és a gyors szekszárdi védők közbeléptek. A 9. perc­ben végleg eldőlt a mérkőzés Az NB 11-es bajnokság kétségkívül legjobb kapusát lát­hatta vasárnap Kaposváron a csaknem háromezer szurkoló. Lipovszky, a Szekszárdi Dózsa játékosa ez alkalommal is a tőle megszokott nagy nyugalommal őrizte csapata hálóját. Felvételünk pillanatában is biztosan hárított egy veszélyes lövést. Nem kétséges, Lipovszky a Szekszárdi Dózsa sikerei­nek első számú kovácsa. sorsa. Török bombalövését Ludányi csak szögletre tudta ütni, a baloldali szögletet Tö­rök ívelte be, Kalász jól emel­kedett ki, és védhetetlenül fe­NB IIT... NB III... Keserves Rákóczi-győzelem Öt pont a Győri Elektromos előnye az Északnyugati csoportban Egyetlen gól esett a K. Rákóczi—Mohács mérkőzésen, amely­re pedig háromezer gólra éhes szurkoló gyűlt össze. Felvé­telünk azt a pillanatot örökítette meg, amikor Kiss Andor beadását Szöllősi mintaszerű fejessel küldte a mohácsi há­lóba. Húsvétvasárpap teljes for­duló volt a labdarúgó-bajnok­ság NB III-as osztályában. A Délnyugati csoportban a Ka­posvári Rákóczi az élmezőny­ben tanyázó Mohács csapatát fogadta. Hogy a Rákóczi meg­torpant, azt bizonyította ez a mérkőzés is. Keserves l:0-ás győzelem volt, s a kaposvá­riak csak annak köszönhetik az egyik pontot, hogy a vendég Mohács a 89. percben kiha­gyott egy 11-est. A Pécsi Helyiipart kivéve egyébként rosszul ment a töb­bi élcsoportbeli együttesnek is. A PEAC csak döntetlent ért el Lábodon, a Barcsi SC tovább folytatta sikeres tava­szi szereplését, legyőzte a Pé­csi BTC-t, s egyszeriben a baj­Somogyi Néplap noki táblázat 12. helyére ke­rült. A Délnyugati csoportban óriási lesz a harc a kiesés el­kerüléséért. Az Északnyugati csoportban a két somogyi csapat közül csak a Siófok tudott pontot szerezni, ő is mindössze dön­tetlent ért el hazai környezet­ben. A Kapolyi Kiss J. SE ve­reséget szenvedett Móron. Ez­zel egyre nehezebb helyzetbe kerül a kapolyi együttes. Eb­ben a csoportban a Győri Elektromos biztosan nyeri mérkőzéseit, s jelenleg öt pont előnnyel vezet a Soproni VSE előtt. DÉLNYUGATI CSOPORT K. Rákóczi—Mohács 1:0 (0:0) Kaposvár, 3000 néző. Vezet­te: Dravecz. Rákóczi: Hegedűs — Kiss, Báli, Balogh, Márton, Savanyó, Farkas (Pintér), Nagy, Horváth (Németh) Szöllősi, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Mohács: Perjési — Scheffer, Oláh, Schweier, Budovinszki, Ke- ibl, Dárdai, Gombár (Schwarz­kopf), Patócs, Bura, Késity. Edző: Gyévai István. 47. perc: A szünet utáni első támadást a Rákóczi jobbhát­védje, Kiss vezette a szélen, középre ívelt, s a jól kiemel­kedő, őrizetlen Szöllősi zavar­talanul fejelt a jobb kapufa mellé. 1:0. 89. perc: A kapuba tartó labdát Savanyó mellel meg­foghatta volna, ehelyett köz­vetlenül a gólvonal előtt kéz­zel ütötte le. Vitathatatlan II- es. A büntetőnek Perjési kapus állt neki, nem túl erős lövését a vetődő Hegedűs a mezőnybe ütötte, s kis híján az előrevágott labdából a Rá­kóczi újabb gólt szerzett. Idei nézőcsúcs született a húsvétvasárnapi kettős mér­kőzés első találkozóján, az NB III- as mérkőzésen. A K. Rá­kóczi együttese sajnos nem tudta tűzbe hozni a szurkoló- tábort. Az első negyvenöt perc­ben ötlettelenül, csapkodóan játszott, a vendégek jól szer­vezték meg védelmüket. Szü­net után az első korszerű tá­madás gólt eredményezett. Ezt követően azonban mindössze öt-hat percig tartott a kapos­váriak lendülete, azután meg­ismétlődött az első jélidő tör­ténete. Nagy szerencsével sze­rezte meg mind a két pontot a formán kívül játszó K. Rá­kóczi. A kaposvári csapatból csak Hegedűs játékát lehet dicsérni. Savanyó viszonylag jó teljesítményét lerontotta a 11-es. A vendégcsapatban Oláh, Schweier, Keibl és Dár­dai játéka dicsérhető. Lábod—PEAC 0:0 Lábod, 400 néző. Vezette1 Sebestyén. L. MEDOSZ: Márkus — Németh Koczka, Hadi, Filiszár (Molnár Gy.), Szekeres, Csalód!, Luczek, Novak, Fülöp Gy., Borzas, Bdző; Haász László. PEAC: Bánk — Ku­nos, Papp, Bárdosi, Szigetvári, Bá­lint, Pichler, Kovács, Hermann, Füle, Havas. Edző: Kertész Tibor. Végig nagy iramú, élvezetes, gyors játékot hozott a találko­zó. A védelmek biztosan áll­tak a lábukon. Nagy kár, hogy a mérkőzés sportszerű légkö­rét a 73. percben Kovács és Németh kettős kiállítása (ösz- szeverekedtek) megzavarta. Jók: Hadi, Koczka, Csalódi, Luczek, illetve Papp, Bárdosi, Füle. Barcsi SC—Pécsi BTC 2:1 (1:0) Barcs, 600 néző. Vezette: Rózsa. Barcs: Tóth — Kiss, Karsai, r si, Winkler, Szók..., iicrváth (Pin­tér), Bácsovics, Otartics (Dunavá- ri), Gyergyák, Kertész. Edzó: Szó- vári György. Pécs: Seres — Lé­vai II., Fiegler, Horváth, Kozma, Gergői, Huszti, Rózsahegyi, Gyur- kovics, Hajós, Palotai. Edző: Dara János. 35. perc: Huszti adott kö­zépre, és a berobbanó Palotai védhetetlenül fejelt a hálóba. 0:1. 60. perc: Gyergyák az oldal­vonalról bombázott a kapu előterébe, nagy erejű lövése a pécsi Kozmáról védhetetlenül pattant a hálóba, öngól. 1:1. 75. perc'• Kertész ívelte kö­zépre a labdát, a jó ütemben érkező Bácsovics nem hibá­zott. 2:1. Az első félidőben a barcsiak eléggé idegesen játszottak. A szünet után hatalmas hajrá­ba kezdett a Barcsi SC, amely szinte kapujához szegezte a bőrgyári csapatot. Helyzetei alapján is megérdemelten győ­zött a Barcs, amelynek ezen a mérkőzésen nem volt gyenge pontja. Karsai, Semsi és Ker­tész játéka külön kiemelke­dett. A Bőrgyárból Lévai, Ha­jós és Palotai nyújtott átlagon felülit. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Pécsi He- lyiipar—Bonyhád 4:2, Pécsi Porcelán—Dombóvári VSE 1:0, Volán SC (Szigetvár)— Nagymányoki Brikett 3:2, Má- za-Szászvár—Szekszárd 3:1. Hétközben: Steinmetz SE— Nagymányoki Brikett 1:0. Az NB III Délnyugati csoport­jának állása: 1. K. Rákóczi 18 12 2 4 53:18 26 2. P. Helyiipar 18 10 5 3 2# :17 25 3. PEAC 18 8 7 3 34:24 23 4. PBTC 18 10 1 7 36:28 21 5. Lábod 18 7 6 5 35:24 20 6. Mohács 18 7 6 5 27:23 20 7. Szekszárd 18 7 4 7 23 :28 18 8. Steinmetz 18 7 4 7 18:26 18 9. K. Vasas 18 7 3 8 25:22 17 10.. Volán 18 6 3 9 26:32 15' 11. Nagymányok 18 7 1 10 22 :30 15 12. Barcs 18 5 5 8 16:28 15 13. Dombóvár 18 5 4 9 17 :23 14 14. P. Porcelán 18 4 6 8 15 :29 14 15. Bonyhád 18 4 6 8 23:39 14 16. Máza-Szvár 18 4 5 9 21:28 13 ÉSZAKNYUGATI CSOPORT Vértes SC — Kapoly 2:0 (1:0) Mór, 800 néző. Vezette: Pausits. Kapolyi tudósítónk jelenté­se nem érkezett be. A hazai csapat játszott fölényben, Katz két gólja megpecsételte a Kiss J. SE sorsát. További eredmények az Északnyugati csoportban: Győ­ri Elektromos—Sárisáp 5:0, Soproni VSE—MOFÉM Hu­bertus 4:1, Mosonmagyaróvár —Bábolna 1 ;1, Fertőd—Kö- FÉM (Székesfehérvár) 0:0, Komáromi O.—Tatai AC 4:0, Rákóczi SE—Győrszentiván 0:0. Az NB IH Északnyugati csoportjának állása: 1. Gy. Elektr. 18 14 2 2 47:16 30 2. S VSE 18 10 5 3 33:19 25 3. MOTIM TE 18 9 4 5 40 :26 22 4. Siófok 18 9 4 5 32 :23 22 5. KÖFÉM 18 9 2 7 34:31 20 6. Rákóczi SE 18 6 7 5 22:19 19 7. Komáromi O. 18 7 5 6 24:23 19 8. MOFÉM 18 5 8 5 22:18 18 Petőháza 18 7 4 7 31:27 18 10. Bábolna 18 5 7 6 27:23 17 11. Vértes SC 18 5 6 7 18:30 16 12. Győrszt-iván 18 4 7 7 16:21 15 13. Fertőd 18 5 4 9 22:26 14 14. Kapoly m 6 1 L 11 17:32 13 15. Sárisáp 18 4 3 11 i6:40 11 16. TaMi AK 18 3 3 12 19M7 9 jelt a hálóba. 3:0. A mezőny­ben nem látszott, hogy me­lyik a bajnok jelölt, s melyik csapatot fenyegeti a kiesés. A kapuk előterében azonban igen. A kaposvári csatárok továbbra is csak a 16-osig voltak urai a labdának. Kivé­tel a 19. perc, amikor Angyal betalált a bal sarokba. 3:1. A gólt követően inkább a szekszárdi csapatnak volt al­kalma újabb gólt lőni. Ekkor azonban már Zielbauer meg Micskó is elszalasztottá a kí­nálkozó lehetőséget. Negyed­órával a mérkőzés befejezése előtt az egyébként szépszámú közönség sűrű sorokban elin­dult haza. Jó csapatot láttunk viszont a Szekszárdi Dózsa együttesé­ben. Nem brillírozik ez a ti­zenegy. de mindent céltudato­san csinál. Egy pillanatig nem volt vitás, hogy ezt a mérkő­zést a Szekszárdi Dózsa nyeri. Ha a kaposváriak meg tudták volna szorítani az NB II. él­lovasát, akkor bizonyára még több jött volna ki az Sz. Dó­zsából. Így kényelmes játékkal is fölényes biztonsággal nyert a mezőnyben mindent túlkom­bináló Táncsics ellen. Jók: Lipovszky, Korner, Csordás, Zielbauer, ill. Németh, Vágó. További eredmények az NB II. Nyugati csoportjában: KOMÉP—Nagykanizsa 4:1 (2:0), Pécsi VSK—Pápai Tex­tiles 4:1 (3:0), Ajkai Bá­nyász—Savaria Cipő 1:1 (1:0), Győri Dózsa—Bakony Ve­gyész 1:0 (1:0), NIJE Fűzfő- Zalaegerszegi Dózsa 3:0 (1:0). Az NB II Nyugati csoport állása: 1. Szekszárd 18 11 5 2 29:11 27 2. Fűzfő 18 8 6 4 25:16 22 3. Gy. Dózsa 18 10 2 6 27:20 22 4. Pápa 18 8 5 5 29:23 21 5. P. Ercbány. 18 8 4 6 22:14 20 6. Z. Dózsa 18 7 6 5 25:29 20 7. PVSK 18 8 2 8 27 :24 18 8. B. Vegyész 18 6 6 8 19:19 18 9. Savaria 18 7 4 7 26:27 18 10. Bauxitbány. 18 6 5 7 24:21 17 11. Nagykanizsa 18 7 3 8 20:25 17 12. Ajka 18 5 7 6 15:24 17 13. KOMÉP 18 6 4 8 17:20 16 14. K. Táncsics 18 5 3 10 23:27 13 15. Székesfehérvári MÁV 18 4 4 10 17 .26 12 16. Almásfüzitő 18 5 — 13 13:32 10 BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉS Nagyatádi Kinizsi— Pécsi VSK 1:1 (0:1) Nagyatád, 500 néző. Vezette: Prefek. Április 4-én NB 11-es ellen­féllel szemben lépett pályára a megyei bajnokság éllovasa. A vendégek nagyobb techni­kai felkészültségét a hazaiak lelkesedése próbálta ellensú­lyozni. Sikerrel. Igazságos döntetlen.