Somogyi Néplap, 1971. november (27. évfolyam, 258-282. szám)

1971-11-09 / 264. szám

lljpesti győzelem a rangadón Vasárnap h£t mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó NB I-es bajnokság. Az érdeklődés középpontjában az Ü. Dózsa— Ferencváros rangadó állt. A két nagy múltú együttes óriá­si csatát vívott a Népstadion­ban. Rangadó .volt ez a javá­ból, amelyen a Ferencváros játszott mezőnyfölényben, vi­szont az újpesti csatárok szem- fülessége eldöntötte a már vesztésre álló mérkőzés sorsát a Dózsa javára. A hajrában az Újpest akár még több gólt is rúghatott volna. Ezzel a Dó­zsa megerősítette vezető pozí­cióját. A vesztett pontokat te­kintve tekintélyes előnye var. a lila-fehér csapatnak, amely a legtöbb győzelmet aratta, a legtöbb gólt rúgta, a legkeve­sebbet kapta, s a legtöbb pon­tot gyűjtötte. Még egy «■leg« fűződik az újpestiek nevéhez: az idei bajnokságban legto­vább őrzi veretlenségét. A nap többi találkozóján a Salgótarján biztosan gvőzött az Eger ellen. A Pécsi Dózsa megszerezte első idei győzel­mét Most is csak egy gólra futotta a csatárok erejéből. Ezzel kapcsolatban szintén nagyon érdekes a kép: a pécsi támadósor tizenegy mérkőzé­sen csak háromszor talált az ellenfél hálójába, a védelem jóvoltából azonban már hét pontja van a csapatnak. Meglepetés született a Fáy utcában, ahol a csepeliek egyetlen góljukkal nyerni tudtak a Vasas ellen. Bizto­san győzött a Tatabánya az enervált Diósgyőr ellenében. Még két döntetlen tartozik a hét krónikájához. Az egyik Soroksáron született, ahol a Rába ETO szerzett pontot a hazaiaktól. A másik döntetlen székesfehérvári. Az MTK so­káig vezetett a nagy fölény­ben játszó Videotonnal szem­ben. E találkozó érdekessége volt, hogy hat korábban el­tiltott játékos kegyelmet ka­pott és <ytt volt az MTK csa­patában. Ű. Dózsa—Ferencváros 2:1 (0:0) Népstadion, 20 ezer néző. V.: Petri. G.: Bene, Fazekas, ill. Szőke. Pécsi Dózsa—Szombathely 1:0 (1:0) Pécs, 5000 néző. V.: Halász. G.: Bérezési dr. Salgótarján—Eger 3:0 (0:0) Salgótarján, 5000 néző. V.: Vadas Gy. G.: Horváth. Szoó, Vertig. Csepel—Vasas 1:0 (0:0) Fáy utca, 3000 néző. V.: Bal­ia. G.: Csordás. MTK—Videoton 1:1 (1:0) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Somlai. G.: Oborzil, ill. Hartyányi. VM Egyetértés—Rába ETO 1:1 (1:0) Soroksár, 2500 néző. V.: Há­mori. G.: Siklósi, ül. Póczik. Tatabánya—Diósgyőr 4:1 (1:0) Tatabánya, 5000 néző. V.: Kamarás dr. G.: Petercsák (öngól), Laczkó, Tóth K., Ko­vácshegyi, ill. Druzsin. A labdarúgó NB I állása: A Szekszárd ege rutát nyeit Rangadó jellegű mérkőzésen megsemmisítő 5:0 arányú győ­zelmet aratott a labdarúgó NB II Nyugati csoportjának éllo­vasa, a Szekszárdi Dózsa. Ez­zel egérutat nyert, s most már biztos, hogy övé lesz az őszi zett a Pápai Textiles ellen, az­tán öt perc alatt nemcsak az előny lett oda, hanem a ha­zaiak be is biztosították győ­zelmüket. Ezzel a vereségével a Táncsics a veszélyeztetett zónába került, még akkor is, elsőség, hisz nemcsak 4 ponti ha jelen pillanatban a 12, ha- az előnye, hanem a csapat gól- I lyen áll. Igaz, hogy a két 1. Ű. Dóssá 2. Komló 3. Vasas 4. Tatabánya 5. FTC 6. Honvéd 7. Csepel 8. Salgótarján 8. Rába ETO 10. Haladás 11. Egyetértés 12. Videoton 13. Pécsi Dózsa 14. Diósgyőr Eger 16. MTK Ismét a Szeged éli az NB IB élén A döntetlenek napja volt a labdarúgó NB I B osztályban. Hat találkozón történt pont­osztozkodás, többek között a Zalaegerszegi TE is döntetlent ért el Kecskeméten. Minthogy a Szeged győzött, így a volt NB I~es csapat megelőzte az előző hetek éllovasát a 'bajnoki táblázaton. Az él változatla­nul tömör, a hajrában még sok csere lehetséges. A Pécsi Bá­nyász egyre inkább leszakad. Szeged—Dorog 3:0, Pénz­ügyőr—Dunaújváros 0:0, Bp. Spartacus—Pécsi Bányász 1:0, Kecskemét—Zalaegerszeg 0:0, Szolnok—Szállítók 1:1, MÁV DAC—Ganz-MÁVAG 0:0, Debrecen—Özd 1:1, Békés­csaba—Volán SC 4:0, Orosz­lány—Várpalota 1:1. AZ NB I B állása: u 11 11 peL 7 3 — 26:8 17 1. Szeged 14 10 2 2 34:17 22 S 5 1 13:12 15 2. Zalaegerszeg 6 2 3 21:11 14 14 9 9 2 31:12 21 5 4 2 21:16 14 3. Debrecen 14 7 6 1 16:6 20 6 1 3 21:10 13 4. MÁV DAC 14 7 5 2 25:14 19 5 3 2 16:10 13 5. Dunaújváros 14 7 5 2 17:9 19 4 5 2 12:11 13 fl. Oroszlány 14 6 4 4 26:18 16 3 5 2 14:12 11 7. Békéscsaba 14 5 5 4 22:18 15 2 6 3 10:13 10 8. Bp. Spartacus 3 3 5 11:12 9 14 5 3 4 15:19 13 2 4 5 11:15 8 9. Kecskemét 14 5 4 5 28:20 14 3 2 6 10:18 8 10. Dorog 14 4 6 4 17:15 14 11. Várpalota 14 5 3 6 13:17 13 1 5 5 3:9 7 12. Pénzügyőr 14 2 7 5 11:18 11 3 1 7 15:23 7 Szolnok 14 3 5 6 13:20 11 2 3 6 14:22 7 14. Ózd 14 3 4 7 14:23 10 1 2 8 7:22 4 15. Szállítók 14 3 3 8 16:27 9 16. Volán 14 3 3 8 15:27 9 Egyetértés—Fe­17. Ganz-MÁVAG ÍS mindkét cza­14 2 4 8 12:25 8 rovatban szere­11. Pécsi Bányász 14 8 2 10 14:34 6 különbsége is kitűnő. Sajnos, a 14. forduló balul ütött ki az egyetlen kaposvári NB Il-es csapat, a K. Táncsics SE számára. Pedig nem kez­dett rosszul, vezetést is szer­utolsó őszi mérkőzésen — minthogy a középmezőny elég tömör — még sokat javíthat­na helyzetén. Kérdés, hogy az új csapat ilyen rövid idő alatt mennyire kovácsolódik eggyé. Pápa—K. Táncsics SE 4:1 (3:1) Pápa, 900 néző. V.: Tóth. | zás következett, a befejezés p. Textiles: Szalai - Nyári, Ai- | azonlxan nem sikerült. Viszont dozó, Horváth b., Tihanyi, varga a 45. percben az elemében (Vámos), Horváth z. <zsenák), | levő Krasnyánszki távoli lövé­se beakadt a hálóba. 3:1. Szünet után hamarosan iz­galmas jelenetek következtek a pályán. Tóth játékvezető a 3. percben — miután a szur­kolók sértegetni kezdték — le­fújta a meccset és bevonult az öltözőbe, öt perc múlva a rendezők jelentették, hogy rend van a nézőtéren, s foly­tatódhatott a küzdelem. A biz­tos vezetés birtokában a Pápa most már kényelmesen ját­szott, de így is sokat veszé­lyeztetett, A Táncsics a 20. percben szépíthetett volna. Ekkor Kelemen bombalövését hárította a pápai kapus, a labda Űr elé perdült, aki ha­bozás nélkül kapura vágta. Áldozó azonban a gólvonalról mentett. A 37. percben Kras- nyánszki és Ludányi csapott össze, a kapus megsérült, s elhagyta a játékteret. Mint­hogy már nem volt újabb cse­relehetőség, a mezőnyjátékos Paál húzta magára az 1-es Szűcs, Keresztes, Krasnyánszki, Odusa. Edző: Simon Miklós. K. Táncsics: Ludányi — Németh, Sze- beni, Garamvölgyi, Novák (Lip- ták), Pál, Angyal, Hanga!, Kovács (Kelemen), Korom, Dr. Edző: Tóth József. Kölcsönös tapogatózással kezdődött a játék. A 8. perc­ben Szebeni rosszul sikerült fejesét csak bravúrral tudta védeni a Táncsics új kapusa, Ludányi. Negyedóra elteltével a hazaiak kerültek enyhe fö­lénybe. Ennek ellenére a 25. percben a Táncsics ért el gólt. Németh indította hátulról Ko­vácsot, 6 fölvezette a labdát, a védők leadást vártak, ehelyett Kovács egy cselsorozatot csi­nált, majd védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba. 0:1. Vá­laszként heves hazai támadá­sok következtek, s Keresztes fejesét csak nehezen hárította Ludányi. A másik oldalon vi­szont Ür már csak a kapussal állt szemben, de labdája elke­rülte a kaput. A 35. percben távoli szabadrúgáshoz jutott a Táncsics. Szebeni bombalövé­se lepattant a sorfalról Szűcs elé, aki az őrizetlenül hagyott Krasnyánkszkihoz játszott, a csatár elfutott és kiegyenlí­tett. 1:1. Nem sokkal az újra­kezdés után Szűcs fejesgóllal vezetést szerzett a hazaiaknak. 2:1. Egy kaposvári próbálko­mezt. Nem a pótkapuson mú­lott, hogy a 40. percben újabb ólt lőttek a hazaiak. Korom rosszul sikerült hazagurltását csípte el a 16-osnál Kras­nyánszki, aki beállította a végeredményt. 4:1. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a végén vesztesként vo­nul majd le a pályáról a Tán­csics. Kezdetben igen jól, ötle­tesen játszott az újjászervezett kaposvári csapat. Jött azon­ban a védők rövidzárlata, az egyenlítés, majd a hazaiak újabb két gyors gólja, s ezzel eldőlt a találkozó. Pedig a lá­tottak alapján a Táncsics az egyik pontra rászolgált volna. Jók: Tihanyi, Krasnyánszki, Szűcs, ill, Ludányi, Szebeni, Hanga i. További eredmények a Nyu­gati csoportban: Szekszárd— Savaria 5:0, Z. Dózsa—Olajbá­nyász 1:1, Bauxitbányász—Pé­csi Ércbányász 2:0, Bakony Ve­gyész—Almásfüzitő 2:1, Fűzfő PVSK 3:2, Győri Dózsa— Ajka 1:0. Az NB H Nyugati csoportjának állása: 1. Szekszárd 13 8 4 1 20:5 30 2. Pápa 13 6 4 3 20:13 18 3. Fűzfő 13 6 3 i 18:14 15 4. Savaria 13 6 5. Bakony Vegyész 3 4 19:18 15 13 5 1 4 16:11 14 6. Győri Dózsa 13 6 2 5 19:16 14 7. Z. Dózsa 13 4 6 3 16:21 14 8. PVSK 13 6 i 6 20:16 13 9. P. Ércbányász 13 5 S 5 13:11 11 10. Nagykanizsa 13 5 s 5 16:16 13 11. Ajka 13 4 5 4 11:15 13 12. K. Táncsics 13 4 3 4 17 :19 11 13. KOMEP 13 4 3 6 10:14 11 14. Székesfehérvár 13 3 4 6 12:17 10 15. Bauxitbányász 13 3 4 S 11:17 10 16. Almásfüzitő 13 3 10 10:25 6 Ezen a héten se ment va­lami jél a somogyi NB HI-as csapatoknak, bár a Kaposvári Rákóczi ismét lehengerelte el­lenfelét. Kaposváron, ha meg­fogyatkozott is a szurkolók száma, akik ott voltak a mér­kőzésen. örömmel tapsoltak a -szép gólok« mérkőzésén. A másik pozitív csapat a héten a Lábodi MEDOSZ volt, amely leiskolázta a Kaposvári Vasas elbizakodott legénysé­gét. Helyenként szánalmas sors jutott ezen a találkozón a kaposvári csapatnak. Barcson balszerencsével ugyan, de ismét kikapott a csapat. Ezzel a bajnoki táb­lázat utolsó helyére került, s innen az őszi idényben már aligha sikerül a menekvés. Nagyon nehéz tavasz vár Barcs csapatára. A Délnyugati csoportban ki­kapott a Rákóczit verő Mo­hács és ezzel ismét két pont­ra nőtt a kaposváriak előnye a bajnojci táblázat élén. Az Északnyugati csoportban a Siófok is meg a Kapoly is vereséget szenvedett. Az S. Bá­nyász ráadásul hazai pályán. összegezve tehát: nem vala­mi jól megy a mieinknek. A heti mérleg két győzelem, négy vereség... DÉLNYUGATI CSOPORT K. Rákóczi— Szekszárdi Vasas 6:0 (2:0) Kaposvár, 700 néző. V.: Szlo- boda. K. Rákóczi: Hegedűs — Kiss, Ball, Agfalvt (Horváth), Márton, Savanyó. Farkas, Szabó, Szőllősi (Göncz), Nagy, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Sz. Vasas: Molnár — Tóth, Lelovics, Turgonyi, Huth (Hóman), Kovács, Rostásl, Flath, Majsai, Dobos, Fenyvesi. Edző: Palatinusz János. 29. perc: Szabó lövését Mol­nár lábbal védte, másodszorra a csatár a hálóba lőtt. 1:0. NB IIU NB HL­Ismét két pont a K. Rákóczi előnye 38. perc: Laczkovics beadá­sát Nagy mintegy 10 méterről lőtte a kapuba. 2:0. 52. perc: Egy hosszan előre­vágott labdát Laczkovics mel­lel maga élé tett, s bár ketten is szorongatták. közelről -okos« gólt lőtt. 3:0. 75. perc: Laczkovics átívelt a kimozduló kapus fölött, s a befutó Nagy két lépésről az üresen hagyott hálóba helyez­te a labdát. 4:0. 81. perc: Egy jobb oldali be­adás után a szekszárdi védők fejjel próbáltak menteni, a lehulló labdát Nagy stopplö- véssel küldte a kapuba. 5:0. 87. perc: Partdobás után Laczkovics kapásból bomba­gólt lőtt. 6:0. Nagy különbség volt a két csapat között. A Rákóczi végig fölényben játszott, a vendé gek álig-aXig veszélyeztették Hegedűs kapuját. Jók: Kiss, Báli, Szabó, illetve Lelovics, Kovács, Rostási. Ládod—K. Vasas 3:1 (2:1) Lábod, 300 néző. V.: Schnei­der. L. MEDOSZ: Márkus — Németh, Filiszár, Wirth, Csalód!, Koczkt, Luczek, Hadi, Fülöp n., Fülöp I., Molnár (Szekeres). Edzó: Hász László. Vasas: Szabó — Ball, Pa­taki, Marosi, Ma tán, Csupor, Túli (Matlcs), Burcsa, Fülöp, Herbei (Máli), Bándi. Edző: Zag József. 29. perc: Bándi két csel után tíz méterről megszerezte a vezetést a K. Vasasnak. 0:1. 34. perc: Luczek húszméte­res ejtett szabadrúgása nyo­mán Szabó kapus kezét érint­ve vágódott a hálóba a lab­da. 1:1. 35. perc: Sakk-matt volt a kaposvári védelem, s Koczka öt méterről a kapuba lőtt. 2:1. 55, perc: Hadi két csel után a bal sarokba vágta a labdát. 3:1. Az első félórában még ki­egyenlített volt a játék, aztán egyre inkább fölénybe került a minden részében jobb hazai csapat, amely a végén köny- nyedén játszva szerezte meg a biztos győzelmet. Jók: Fi- llszár, Wirth, Fülöp II., Mol­nár, ill. Bándi. PEAC—Barcs 2:1 (1:1) Barcs, 400 néző. V.: Rózsa. Pécs: Bánk — Künos, Papp, Müll, Büchler, Szigetvári, Arnold, Kovács I., Kovács II., Füle, Hor­váth. Edzó: Kertész Tibor. Barcs: Tóth — Pintér, Karsai, Winkler, Bátorfi, Kiss, Mácsovics, Szokol, Gyergyák, Horváth, Pievla. Edző: Szóvári György. 6. perc: Egy barcsi táma­dást a pécsi védők a 16-oson belül csak szabálytalanság árán tudtak feltartóztatni. Vi­tathatatlan 11-es. A büntetőt Karsai értékesítette. 0:1. 25. perc: Jobb oldali pécsi támadás futott a pályán Ko­vács I. középre ívelt, s Füle 16 méterről nagy gólt lőtt. 1:1. 60. perc: Sarokrúgás után a labda a kaputól 18 méterre álló Füléhez került, aki beállí­totta a végeredményt. 2:1. Végig jó iramú, küzdelmes mérkőzés. A hazai csapat bal- szerencsével vesztett, A fiatal barcsi csatársor most is a helyzetek sorát hagyta kihasz­nálatlanul. Jók: Bánk, Papp, Kovács I., Füle, Ul. Karsai, Kiss. További eredmények a D*1 nyugati csoportban: P. F Ián—Nagymányok 2:0, Volán SC—Bonyhád 0:1, Máza-Szász- vár—Pécsi BTC 0:1, P. Stein­metz—Dombóvár 2:1, P. He­lyiipar—Mohács 3:0. A Délnyugati NB in állása: 1. K. Rákóczi 13 9 2 2 47:11 20 2. P. Helyiipar 13 7 4 2 17:11 18 3. Mohács 13 6 5 2 23:15 17 4. PEAC 13 5 6 2 27:19 16 5. Lábod 13 S 5 3 27:15 16 8. PBTC 13 7 1 5 24:22 15 7. Szekszárd is 8 2 5 19:22 14 8. Nagymányok 9. Bonyhái 10. K. V 11. Dom' 12. P. St 13. Máza 14. Volá; 15. P. V 1«. Bárt ESZA Sor Dr M n I b K F 13 6 1 6 15:20 13 A NAGY SIKERRE VALÓ TEKINT Kálmán Imre: CIGANYPRÍ Jegyek elővételben már válthatók a színház Jegyirodájában. TELEFON: 11-103. Az NB I küszöbén a K. Táncsics kosárlabdacsapafa A sötét mezes rendé- lyozni a kaposvárla­együttes ezzel IB I küszöbére. " mérkőzés­B SOMOGYI HtrtAP Kedd. IVEL BAveeaber t