Somogyi Néplap, 1971. október (27. évfolyam, 230-256. szám)

1971-10-12 / 239. szám

Bizakodva, de nem elbizakodottan Most még a legpesszimistább Jábdarúgó-szurkolók sem mondhatták, hogy a franciaor­szági 2:0-á.s győzelemre nem szolgált rá a magyar csapat. Nem arról van szó, hogy a magyar- futball istmét a régi fényében ragyog, de hogy messze jutottunk Marseille-től meg Szófiától, azt mégiscsak bizonyítgatják Benéék. Amikor válogatott tiien- együnk a Népstadionban le­győzte Bulgária csapatát, a tárgyilagos nézőkben volt olyan érzés, hogy a Fortuna is alaposan a mieink mellé pár­tolt. , Párizsban azonban nem csupán a szerencsén múlt. A mérkőzés nagy rész'ben a ma­gyar együttes diktálta a tem­pót. Igaz, hogy a 2:0-ás veze­tés birtokában szünet után egy Időre nagyon átengedték a kezdeményezést a francia csapatnak, de az is igaz, hogy védelmünk szilárdnak bizo­nyult, s hogy komoly helyze­te a francia válogatottnak alig-alig akadt. Amikor újból a magyar együttes vette át a kezdeményezést, könnyen nö­velhettük volna előnyünket. A Franciaország elleni 2:0 még nem jelenti azt, hogy a magyar válogatott ott van az Európa-bajnokság döntőjé­ben. A mi csoportunkban még hátra van a magyar együttes utolsó mérkőzése Norvégia el­len. Aztán a kétszeri francia— bolgár találkozó dönt majd véglegesen, hogy a magyar, a francia vagy a bolgár csapat verül-e csoportgyőztesként a döntőbe? A párizsi győzelemmel esé­lyeink megnövekedtek, hisz a magyar válogatott a táblázat élére került. Most már bizako­dunk abban, hogy csoportelső­ként is zárják majd Benéék ezt az izgalmas Európa-bajno- ki selejtezőt. Persze ehhez az kell, hogy a bizakodás re vál­jék elbizakodottsággá, r t ez még Norvégia ellen i: meg­bosszulhatná magát. A ma­gyar csapatnak úgy kell ké­szülnie a záró mérkőzésre, hogy azon »ne gólarányt akar­jon javítani,-“ hanem nyerni. Az sem biztos, hogy akár Bul­gária, akár Franciaország ké­pes lesz arra, hogy a végén gólkülönbséggel is megelőzze a magyar válogatottat. Győzött az utánpótlás válogatott is Vasárnap délelőtt Budapes­ten. a Fáv utcában találkozott Bene gólja. Magyarország és Franciaor­szág utánpótlás csapata. Az eddig elég gyengécskén szerep­lő utánpótlás válógatott mint­ha föllelkesült volna a párizsi győzelem nyomán. Magyarország — Franciaor­szág 3:0 (2:0) Fáy utca, 3000 néző. V.: Di- lek. (Törökország). A 12. percben Tóth A., a 34.- ben Török, a 65.-ben Nagy L. lőtt gólt. A hátralévő időszak­ban a magyarok akár növel­hették volna góljaik számát. Az utánpótlás csapatok táb­lázata most a következő: 1. Bulgária 4 2 1 1 7:S 5 2. Magyarország 5 2 1 2 6:3 S 3. Norvégia 5 1 3 1 6:10 5 4. Frf’.cl'ország 4 — 3 1 6:8 3 Könnven nyert az olimpiai válogatott Míg a nagyválogatott és az utánpótlás csapat Európa-baj- noki mérkőzést játszott, addig a magyar olimpiai válogatott keret az ausztriai Burgenland ellen mérkőzött Sopronban. A magyar együttes bíztatóan ját­szott, igaz, hogy az ellenfél nem nagyon késztette különö­sebb erőkifejtésre. Magyar olimpiai válogatott —Burgenland 4:1 (3:0) Sopron, 1600 néző. V.: Már­ton. Először Molnár, majd Tóth, aztán pedig Sikora /talált a hálóba. Szünet után, először az osztrák Thomas volt a gól­szerző, aztán Takács állította be a végeredményt. Az utánpótlás válogatott a következő összeállításban sze­repelt: Varga (Bicskei) — Vei­led, Maurer, Hunyadi, Básti, Salamon, Molnár, (Sikora), Nagy L., Takács, Somogyi, Tóth K. Lakat Károly dr., az olim­piai csapat szakvezetője elé­gedetten nyilatkozott a sopro­ni mérkőzésről és a csapat tag­jairól. Szekszárd növelte előnyét az ÜB El Byaiaii inertias Kikapott a K. Táncsics Két pont előnyre lett szert a /TE az NB I B-ben Az NB X B csapatai 10. mérkő­zésüket játszották. Újabb győzel­met aratott az eddigi listavezető Zalaegerszegi TE. Az ellenlábasok viszont sorra pontot vesztettek. A legmeglepőbb a Dunaújvárosi Ko­hász veresébe Győrben. De a Debreceni VSC és a Szeged sem tudott győzni. Ezzel két. pontra nőtt a za'aecerszeglek előnye. A középmezőnyben nagy a tömörü­lés. A második helyezettől csu­hán két pont választja el a 8. he­lyen állő csapatot. Békéscsaba—SZEOL 2:2, Szállt- tők—Dorog 3:2, Zalaegerszegi TF.— Volán 2:1, Ózd—Ganz MAVAC 2:0. MÁV DAC—Dunaújváros 3:1, Bp. Spartacus—Várpalota 2:1, Pénz­ügyőr-Oroszlány 0:0, Kecskemét— Pécsi Bányász 2:0, Debrecen— Szolnok 0:0. AZ NB I B állása 1. ZTE 10 7 2 1 25:9 18 2. Debrecen 10 5 4 1 12:4 14 3. Szeged 10 6 2 2 22:15 14 4. MÁV DAC 10 5 3 2 18:12 13 5. Dunaújváros 10 5 3 2 12:8 13 6. Békéscsaba 10 4 4 2 16:10 12 Dorog 10 4 4 2 15:9 12 8. Bp. Spart. 10 4 4 2 12:13 12 9. Kecskemét 10 4 3 3 20:15 11 10. Oroszlány 10 4 2 4 19:16 10 11. Várpalota 10 3 2 5 8:13 8 12. Szállítók 10 3 2 5 14:21 8 13. Űzd 10 2 3 5 12:16 7 14. Pénzügyőr 10 1 5 4 7:13 7 15. Szolnok 10 2 3 5 10:17 7 16. Ganz M. 10 2 2 6 9:15 6 17. Volán 10 2 2 6 10:1« 6 18. Pécsi B. 10 1 2 7 10:27 4 A nyugati csoportban a 9. forduló után — miután az el­lenlábas Pápa vereséget szen­vedett — három pontra nőtt a veretlen Szekszárdi Dózsa elő­nye. Ügy fest, hogy az évekkel ezelőtt megkezdődött csapat­építés eredménye esetleg már ez idén beérik Szekszárdon. A Dózsa most a jól rajtoló Pécsi VSK-t verte. A héten ismét idegenben szerepelt a K. Táncsics SE. most nem futotta bravúrra erejéből. Ajkai Bányász— K. Táncsics SE 2:0 (1:0) Ajka, 600 néző. V.: Barna. Ajka: Lukács — Varga, Varró, Máté, Fischl (Kaász), Vass, Cseh, Weisz, Király, Németh (Tőr), Su­lyok. Edző: Gyencsc József. Táncsics: Nagy (Pallr), — Né­meth, Vágó, Tihanyi, Pemmor, Knapik, Rőth, Székely, Korom, Kovács (Németh), Ür. Edző: Tóth József. Elég rossz talajú pályán ke­rült sor a mérkőzésre. A 2. percben Pemmer bombalövé­sét csak szögletre tuda ütni az ajkai kapus. A 3. percben viszont Király került abszolút helyzetbe, lövését Nagy lábbal menteni tudta. A IC. percben Vágó szabadrúgása zúgott el a léc fölött. A 20. percben vá­ratlan gólt értek el a hazaiak. Ügy látszott, hogy egy hosszan előrevágott labda Nagy zsák­mánya lesz. A Táncsics kapu­sa elmélázott, s Király a há­lóba fejelte a labdát. 1:0. Heves Táncsics-rohamok kö­vetkeztek válaszként, a lövé­sek azonban rendre elakadtak a tömörülő ajkai védelemben. Ez jellemezte a második 45 perc kezdetét is. A 60. perc­ben Székelynek alkalma nyílt volna az egyenlítésre. Már csak a kapussal állt szemben, de az ötösön a labda felpat­tant, s oda lett a kínálkozó al­kalom. Nemsokkal később a kitörő Koromot rántották vissza a lG-osnál mezénél fog­va. A szabadrúgást nem tudta a Táncsics értékesíteni. A 65. percben eldőlt a mérkőzés. Ti­hanyi fölöslegesen cselezge­tett, elvették tőle a labdát, az ajkai jobbszélső középre ívelt, s Király fejesével szemben Palla tehetetlennek bizonyult. 2:0. A Táncsics feladta, a ha­zaiak szívósan védekeztek. Nem mozgott különöseb­ben magas szinten a talál­kozó, amelyen a mezőnyben a kaposvári csapat volt a jobb. Ösatárai azonban két­ségbeejtő hibákat vétettek. Ezért vesztett a Táncsics. Jók: Varga, a mezőny leg­jobbja, Varró, Cseh, Sulyok, illetve Knapik, Pemmer. További eredmények az NB 11 Nyugati csoportjában: Szekszárd—PVSK 1:0, Gyjk Dózsa—Pécsi Ércbányász #il, Fűzfő—Olajbányász SE 2:0, Bauxitbányász—KOMÉP 1:0, Almásfüzitő —Székesfehérvári MÁV 1:0, Zalaegerszegi Dó­zsa—Pápai Textiles 2:1, Sava- ria Cipőgyár—Bakony Ve- ' gyész 1:1. Az NB II állása: 1. Szekszárd 2. Pápa 3. Fűzfő 4. Savarift 5. Ajka 6. Bakony V. 7. Olajbányász 8. Z. Dózsa 9. PVSK 10. Győri Dózsa 11. Táncsics SE 12. P. Ércb. 13. KOMÉP 14. Sz.fehérvár 15. Almásfüzitő 16. Bauxitb. 2 — 3 1 2 6 3 Ib­ii 13 :7 12 :li V- :9 10 :8 0 :13 9 :16 9 :11 8 :13 0 :13 B 7 :ll 7 :ii 6 :18 6 :15 4 A labdarúgó NB III-aa baj­nokság 9. fordulójában az egyetlen győztes, a K. Rákó­czi idegenben — Barcson sze­rezte meg a két pontot. A Vasas és a Lábod erejéből egy döntetlenre futotta. A töb­biek kikaptak. Szembetűnő a Siófoki Bányász és a Kapoly újabb veresége. A Délnyugati csoportban to­vább tart a Pécsi Helyiipar és a K. Rákóczi versenyfutása az első helyért. Minthogy a He­lyiipar is nyert, így továbbra is a pécsi csapat őrzi az el*'" helyet Ha azonban a K. Rá­kóczi szerdán lejátssza a P. Steinmetz elleni elmaradt mérkőzését, akkor a kaposvá­riak megelőzhetik a Helyi- ipart. Változatlanul ott van az élbolyban a Lábodi MEDOSZ, amely döntetlenével megma­radt a 4. helyen. A Barcs és a Vasas a táblázat második felében tanyázik. DÉLNYUGATI CSOPORT K. Rákóczi-Barcsi SC 2:1 (0:1) Barcs, 600 néző. Vezette: Schneider. K. Rákóczi: Siklósi (Bakslcs) — Balogh, Agfalvi (Németh), Nagy J., Marton, Savanyó, Szöllősi, Farkas, Pintér, Göncz, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Barcs: Tóth (Piros) — Semsi, Kar­sai, Pintér, Winkler, Felső, Kiss (Dunavári), Otartics, Szokol Gyer­tyák, Spievla. Edző: Szóvári György. 34. perc: Egy magasan szál­ló labdára Gyergyák és Ágfal­vi egyszerre ugrott fel, a ka­posvári játékos rosszul esett a földre, megsérült, a mentők részesítették elsősegélyben. 36. perc: Szabadrúgáshoz jutott a barcsi csapat, Karsai 25 méterről védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba. 0:1. 50. perc: Dunavári lefutot­ta a Rákóczi-védelmet, a ki­futó Siklósi csak szabálytala­nul tudta feltartani, közben a kapus meg is sérült, kény­telen volt elhagyni a játékte­ret. A «vbadrúgást nem tud­ták értékesít-ni a ba-csiak. 68. perc: Kiss szabálytalan­sága miatt a kaposvári együt­tes rúghatott szabadot. Lacz­kovics mintegy 25 méterről élesen lőtt a bal alsó sarok­ba. 1:1. NB III... NB HU Csak a K. Rákóczi győzött a somogyi csapatok közül 80. perc: Rohamozott a K. Rákóczi. Piros kiütötte a lab­dát, az Göncz elé került, aki közelről beállította a végered­ményt. 2:1, Izgalmakban bővelkedő, ke­mény mérkőzés volt, amelyen balszerencsés sérülések zavar­ták elsősorban a Kaposvári Rákóczit. Szünet után jobb volt a kaposvári csapat, és játéka alapján teljesen meg­érdemelten nyerte a somogyi rangadót. Jók: Farkas, Pintér, Laczkovics, ill. Karsai, Wink­ler. Lábod-Mohács 2:2 (2:2) Lábod, 300 néző. V.: Köő. Lábod: Palalts — Szekeres, Fili- szár, Wirth, Csalód!, Fülöp n., Koczka (Pcterdi), Novák, Luczek, Fülöp I., Molnár. Edző: Haász László. Mohács: Sümegi — Schweier, Oláh, Kovács, Völgyesi, Keidl, Banics (Scheffer), Budavánkl, Klárics, Bura II., Dárdai. Edző: Gyéval István. 5. perc: Fülöp II. gyenge hazaadásét Klárics elcsípte és a kifutó Palaits mellett a jobb sarokba lőtt. 0:1. 10. perc: Fülöp I. lövése a kapusról Molnár elé pattant, aki közelről kiegyenlített. 1:1. 17. perc: Luczek, Koczka, Novák ossz játék után Novák biztosan lőtt a hálóba. 2:1. 25. perc: Bura II. két lábodi védőt kicselezett, beadását a befutó Banics értékesítette. 2:2. Bár a lábodi csapatból a kulcsemberek közül ez alka­lommal Borzas mellett Né­meth és Hadi is hiányzott, a tartalékos együttes mégis jól játszott. A látottak alapján a Lábod győzelmet érdemelt volna. Jók: Filiszár, Luczek, Fülöp 1., ill. Oláh, Völgyesi, Keidl. BonyhSd—K. Vasas 2:2 (0:1) Bonyhád: Kovács — Molnár, Amb­rus, Wagner, Horváth, Péter, Tóth. Varga, Fláding, Barabás, Szász (Vajda). Edző: Rottár Róbert. Vasas: Szabó — Balt, Matán, Ma­rosi, Takács (Molnár), Csupor, Málly, Matics (Bánk), Burcsa, Herbei, Fülöp. Edző: Zag József. 10. perc: Málly—Fülöp ossz- játék után a balszélső a bal alsó sarokba bombázott. 0:1. 55. perc: Vargát őrizetlenül hagyták, s a csatár közelről kiegyenlített. 1:1. 60. perc: Fülöp beadásából Molnár újból vezetést szer­zett a Vasasnak 1:2. 82. perc: Egy visszapattanó labdát Barabás fejjel küldött Szabó hálójába. 2:2. Változatos, jó mérkőzés volt, melyet mindvégig a Vasas irányított. Már-már biztos győzelmet engedett ki kezé­ből a kaposvári csapat. Jók: Szabó, Molnár, Málly, Fülöp, ill. Ambrus, Varga, Fiádig. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Pécsi Por­celán—PBTC 0:0, Pécsi Volán —PEAC 3:3, Nagymányok— Dombóvári VSE 3:0, P. Stein­metz—Szekszárd 0:2, P. He­lyiipar—Máza-Szászvár 1:0. A Délnyugati NB ül állása 8 5 Siófok: Málics — Szilágyi, Pintér, Horváth I., Újvári, Püspöki, Er­dei, Horváth III. (Finota), Meggyes, IJróth, Takács. Edző: Molnár Péter. Bonyhád, Kozma* 400 néző. V.: 1. P. Helyiipar 2. K. Rákóczi 3. Mohács 4. Lábod. 5. PBTC 6. Nagymányok 7. PEAC 8. Szekszárd 9. Dombóvár 10. Máza-Szászv. 11. K. Vasas 12. Barcs Volán SC 14. P. Porcelán 15. Bonyhád 16. P. Steinmetz 9 9 9 9 9 9 9 8 9 9 9 2 9 1 9 1 7 — 4 — 1 1 4 1 5 1 1 3 1 3 5 2 1 4 3 3 2 3 1 5 2 5 2 5 4 4 4 4 2 5 11:6 14 31:7 13 18:11 12 21:10 11 18:15 11 12:13 11 19:16 9 13:13 9 9:12 9 10:8 8 11:12 7 8:16 6 12:20 6 6:17 6 13:27 6 3:14 2 ÉSZAKNYUGATI CSOPORT MOTIM TE—Siófok 3:1 (1:0) Mosonmagyaróvár, 100Ö né ző. V.: Vörös. MOTIM TE: Horváth — Vasko­vics, Vári, Radek, Tuller, Koltai, Mészáros, Csiszár (Mezei), Túrán, Schlipp, Wisztercz.il (Reisinger). Edző: Németh Kálmán, 15. perc: Mészáros jobb ol­dali szögletét a szabadon ha­gyott Koltai fejjel továbbítot­ta a hálóba. 1:0. 55. perc: Jobb oldali tá­madás végén Meggyes jó hely­zetben nem hibázott. 1:1. 65. perc: Túrán 25 méteres nagy lövése utat talált a jobb felső sarokba 2:1. 75. perc: Schlipp szöglete érintés nélkül jutott a hálóba. 3:1, A mezőnyben a siófoki csa­pat játszott jobban, amíg azonban a hazaiak szinte min­den gólszerzési alkalmat ki­használtak, addig a siófoki csatárok a legjobbakat is el- 115- sArisáp hibázták. Az egyenlítő gól'16> Tatal S£>art- után három abszolút helyzetet rontottak el a Bányász-csatá­rok. Jók: Vári, Túrán, Schlipp, ill. Püspöki, Meggyes, Dróth. További eredmények az Északnyugati csoportban: Fer­tőd—Győri Elektromos 1:2, Rákóczi SE—Pusztavám 3:0, Sárisáp—Soproni VSE 1 :l, Győrszentiván—Komárom 0:0, Bábolna—Tatai Spartacus 1:2, KÖFÉM—MOFÉM Hubertus 1:0. Az Északnyugati csoport állása: 1. Gy. Elektr. 2. MOTIM TE 3 KÖFÉM 4. Sopron 5. Rákóczi SE 6. Komárom 7. Bábolna 8. Siófok 9 7 1 9 6 1 9 6 — 9 4 3 9 4 3 9 4 3 9 4 2 9 4 1 MOFÉM Hub. 9 3 3 10. Petőháza 11, Kapoly Pusztavám 13. Győrszentiv. 14. Fertőd 4 1 0 4 — 9 3 2 9 2 3 4 9 2—7 9 12 6 9 117 1 26:3 15 2 25:0 13 3 15:13 12 2 14:10 11 2 0:6 11 2 8:6 11 3 14:12 10 1 15:11 9 3 11:7 0 4 14:14 9 9 8:14 8 4 10:16 f. 9:12 7 7:17 4 7:19 4 BIS in ccs telitalálat a tatön A toto 13+1 találatos szelvénye: x, I, x, X, 1, 1, x, x, x, x, 1, x, 2+1. 13 és 13+1 találatos szel­vény nem volt. 12 találatot 23 fo­gadó ért el, ezek nyereménye egyenként 35 532 forint. A H talá­latos szelvény 1035, a 10-es 198 fo­rintot fizet. A negyedik 11-es sorozat döntött... Bizonyára egyedül áll a labdarúgás történetében az a mérkőzés, amely vasárnap Mexiko-városban, az Azték stadionban zajlott le. A mexikó kupa döntőjében két vidéki csapat a Zacatepec ás a Leon jutott, s a 40 000 néző előtt lezajlott találkozó, hosszabbítás után is 0:0-ra végződött. A szabályok értel­mében 11-eséket rúgtak a csám­pátok. Az első — 5-5 lövésből álló sorozat 3:3-ra végződött, a má­sodik után 5:5, majd a har­madikat követően 8:8 volt az állás, végül a negyedik soro­zat döntött, s így Leon csapa­ta 10:9 arányban győzött. Az elhibázott 21 tizenegyes­ből 16-ot a kapusok védtek, 5 mellé vagy fölé szállt. (MTI) Petőházi Kinizsi— Kapoly 2:0 (1:0) Petőháza, 700 néző. Vezette: Kosik. Petőháza: Horváth — Fülöp, Gál, Kincses, Fűzi, Egyed, Torma. Var­ga, Szalai, Csiszár, Kuslics (Győr­vári). Edző: Kiss József. Kapoly: Dobos — Hertelendi, Ra­dies, Kertész, Dobián, Balogh, Ko­vács, Rzelei, Kátal, Johann, Csi- csák. Edző: Radnai István. 3. perc: Kuslics az elalvó kapolyi védelem mellett az őrizetlen Szálaihoz játszott, akinek már csak a hálóba kel­lett pöccintenie a labdát. 1:0. 78. perc: Kuslics ívelt szög­letet, Győrvári fejesgóllal be­állította a végeredményt. 2:0. Gyenge iramú, közepes szín­vonalú mérkőzés volt, melyen a kapolyi csatárok tucatnyi helyzetet hagytak kihasználat­lanul. A kapolyi csapat fegyel­mezetlen játéka is hozzájárult a vereséghez. Jók: Gál, Fűzi, Varga, Csiszár, a kapolyi csa­patban nem volt kiemelkedő teljesítmény. BAJNOKI MENETREND Zsúfolt, eseményekben és nagy jelentőségű találkozók­ban gazdag hetek előtt áll a magyar labdarúgás. Rövidesen megkezdődik a bajnokság őszi finise, a nemzetközi tor­nákon szereplő csapatok újabb fordulókat vívnak és még a válogatottnak is két komoly mérkőzése van hátra. Hétfőn az MLSZ-ben az NB I-es klu­bok vezetői rögzítették a heti kettős forduló végleges műso­rát és ezenkívül az FTC kép­viselője bejelentette: Értesítést kaptak az UEFA- tól, hogy a görög Panionior elleni kupamérkőzésekre ok tóber 20-án Budapesten kerül sor, illetve november 3-án Athénban. 17.45 órakor kezdő­dik majd az elő összecsapás a Népstadionban, villanyfény mellett, nyugatnémet játékve­zetői hármas közreműködésé­vel.’ A mérkőzést a televízió is közvetíti. A bajnoki menet­rend így alakul a héten: Kedd: Diósgyőr—Salgótar­ján, Diósgyőr, 14.30 ó. Szerda: MTK—Bp Honvéd, Csepel—Videoton, Ü. Dózsa— Egyetértés, Eger—Pécs, Hala­dás—FTC, Komló—Tatabánya, Rába ETO—Vasas. Szombat: Ferencváros—Rá­ba ETO. Salgótarján—Ü. Dó­zsa. Vasárnap: Csepel—MTlt, Vasas—Komló, Bp. Honvéd—» Eger, Pécs—Egy dí tés, Tata­bánya—Haladás Vi ?eoton— Diósgyőr. Végleges az is, hogy október 17-én a norvégok elleni Eu­rópa-bajnoki mérkőzés 17.30 órakor kezdődik a Népstadion­ban. B somogyi níplap Aedd, 197L október 12.