Somogyi Néplap, 1971. október (27. évfolyam, 230-256. szám)

1971-10-19 / 245. szám

Döntetlenek fordulója az NB l-ben Nyolc mérkőzés közül öt ho­zott döntetlen a labdarúgó NB I kilencedik fordulójában. Szombaton a vezető Újpesti Dózsának kellett megeléged­nie az egy ponttal Salgótar­jánban, vasárnap délelőtt pe­dig az eléggé meggyengült MTK-nak sikerült egy pontot elcsípnie Csepelen egy gyenge színvonalú mérkőzésen. Vasár­nap délután már nagyobb meglepetés Is akadt: a Vasas közelítették az élen levő Új­pesti Dózsát. Az NB I-ben a tabella rendkívül szoros, csak a Pécs és az MTK szakadt le. Komló—Vasas 1st (0:0) Fáy utca. 3000 nézó. V.: Petrik. Gr.: Bus (U-esből), 111, Farkas (U-esböl>. Bp. Honvéd—Egri Dózsa 3:3 (3:1) Kispest, 3000 néző. V,: Szkokén. G.: Pusztai. Kocsis (2), 111. Bán­kúit. Kovács F, Tatabánya—Sz. Haladás Ül '1:0) Ez történt az NB I B-ben Mér négy ponttal vezet a Szekszárdi Dézsa az NB IS Nyugati csoportjában Szombaton két mérkőzést, vasárnap a hátralévő hatot játszották le az NB II Nyugati csoportjában. Egyetlen mérkő­zésen sem győzött a vendég­csapat. Az otthon játszók kö­zül viszont a KOMÉP, a Ba­kony Vegyész és az Olajbá­nyász nem bírt ellenfelével, s meg kellett elégedni hazai pá­lyán a döntetlennel is. A Tán­csics SE itthon játszott, s kö­zepes iramú mérkőzésen két­gólos győzelmet aratott az idén jói szereplő Szombathe­lyi Savaria ellen. Ezzel a győ­zelmével megszilárdította he­lyét a középcsoportban, amely most igen tömör. Jellemző a helyzetre, hogy az 5. helyen levő Ajkai Bányászt mindösz- sze három pont választja el a kiesőhelyen tanyázó KOMÉP- től. tek a játékosok, elsősorban a szombathelyiek. A hazai csa­pat megérdemelten tartotta itthon a két pontot, mert gól­helyzeteit jól kihasználta, mig a szombathelyi csatárok rend­re hibáztak, vagy Palla hárí­tott. A Táncsicsból Palla, Vá­gó, Knapik és Űr, a szombat- helyiek közül Varga L., Jan­kó és Baumgartner játéka emelkedett ki. További eredmények az NB Táncsics SE—Savaria 2:0 (l;0) ellen a Fáy utcában vezetett 8 Komlói Bányász, és csak ne­hezen, U-esből egyenlített ki otthonában a piros-kék gárda. (A komlóiak gólja is U-esből esett.) A negyedik döntetlen Pécsen született, ahol az Egyetértés vezetett negyven percen keresztül. A Pécsi Dó­zsa csatárai ordító gólhelyze­tek tömegét hagyták ki ezen a vasárnapon. A Tatabányai Bányász biz­tos győztesnek látszott első félidei teljesítménye alapján, de szünet után' feljött a Ha­ladás és egyenlített. A Video­ton hazai pályán biztosan győzött a Diósgyőr ellen, míg a Bp. Honvéd küzdelmes mér­kőzésen verte az Egri Dózsát A ferencvárosiaknak jól jött a szombati 4:0-ás győzelem, mert így egy pontnyira meg­Tatibánya 5000 néző. V.- Bana. G.: Takács. Ili, Pék. Csepel—MTK #:# Csepel, 4000 néző. V.: Vineze dr. Egyetértés—Pécsi Dózsa 1:1 (1:0) Pécs. 4000 nézS, v.: Vízhányó. G.: Nell, 111. Máté. Videoton—Diósgyőr 3:0 (1:0) Székesfehérvár. 4000 néző. V.: Emsberger. G.: Karsai és Bodnár. Az NB (I állása: 1. O. Dózsa „ 8 6 2 — 24: 7 14 2. FTC 8 6 1 1 20: 8 13 3. Vasas 9 5 2 2 17: 9 12 4. Komló 9 4 4 1 12:12 12 5. Bp. Honvéd 8 4 2 2 14:10 10 6. Tatabánya 9 3 4 2 14:13 10 7. Csepel 9 3 4 2 11:11 10 8. Haladás 9 3 2 4 10:10 8 9. Salgótarján 8 2 4 2 10:11 8 10. Rába ETO 9 2 4 3 9:12 3 11. Diósgyőr 9 3 1 5 14:17 7 12. Eger 9 2 3 4 12:16 7 13. Egyetértés 9 2 3 4 10:14 7 14. Videoton 9 3 1 5 9:17 7 13. Féos 9 *~ 4 5 2: 9 4 1«. MTK 9 1 1 7 3:17 3 Nagyszerűen szerepel a ZTE az NB I B idei küzdelmeiben. A za­laegerszegi csapat ezúttal a fővá­rosban, a Ganz-MAVAG ellen győ­zött. Ezzel továbbra is az élen maradt. • Oroszlányi Bányász—Ózdi Ko­hász 3:0, Várpalotai Bányász—Fö- soed Szállítók 2:1. Dunaújváros— Békéscsaba 2:0, Debreceni VSC— Pécsi Bányász 1:0 (Pécsen), MAV- DAC—Szolnoki MTE 1:0 (Szolno­kon). Szegedi EOL—Bp. Spartacus 4:1, Pénzügyőr—Dorogi Bányász 1:1, Volán SC—Kecskeméti Dózsa 3:2, ZTE—Ganz-MAVAG 3:1. Az NB I B állása: 1. ZTE 11 8 2 1 28:10 18 2. SZEOL 11 7 2 2 26:16 10 3. Debrecen 11 6 4 1 13: 4 16 4. Dunául város 11 6 3 2 15: 8 15 MAV-DAC 11 6 3 2 10:12 15 6. Dorog 11 4 5 2 16:10 13 8. Békéscsaba 11 4 4 3 16:13 12 7. Oroszlány 11 5 2 4 22:16 12 9. Spartacus 11 4 4 3 13:17 12 10. Kecskemét 11 4 3 4 22:18 11 11. Várpalota 11 4 2 5 10:14 10 12. Pénzügyőr 11 1 6 4 8:14 ß 13. Volán 11 3 2 6 13:20 8 14. Fősped 11 3 2 6 15:23 8 15. Ózd 11 2 3 6 12:19 7 16. SZMTE 11 2 6 10:10 7 17. G.-MAVAG 11 2 \ 7 10:18 6 18. P. Bányász 11 1 2 8 10:28 4 Kaposvár, 800 néző. V.: Polcz. Táncsics: Palia — Németh, Vá­gó, Tihanyi. Pentmer, Knapik, Roth, Székely, Korom, Kovács (Pál), Ür. Edző: Tóth József, — Savaria: Varga F. — Virág!», Varga L,., Geltsnek, Sümeghl, Gaál, Gangli (Koczor). Gelencsér, Jankó, Ketskés, Baumgartner, Nagy. Edző: Tölgyesi József. Már a 2. percben hazai gól­nak tapsolhatott a közönség. Korom egyéni szóló után vág­ta hálóba a labdát. 1:0. Ez­után mindkét kapu előtt adód­tak helyzetek, de egyik csa­társor tagjai sem lőttek pon­tosan. A 18, percben Jankó került nagy helyzetbe, azon­ban közelről a kapu mellé gurított. Kilenc perc múlva Peminer beadását Székely nyolc méterről lőtte a kapu mellé, öt perc sem telt el, s a szombathelyi kapus kirúgá­sát Székely a 16-oson elcsípte, rögtön kapura lőtt, azonban a visszafutó kapus a gólvonalon védeni tudott. A félidő befe­jezése előtt még egy fejest NB III.,. NB 111.,, / Két pontra nőtt a K. Rákóczi előnye Súlyos vereséget szenvedett otthonában a Kapoly Nem volt mentes a megle­petésektől az NB III 10. for­dulója sem. Már szombaton is akadt egy meglepő eredmény, ezt & K. Rákóczi szolgáltatta. A kaposvári csapat hazai pá­lyán csak döntetlent ért el az eddig gyengén szereplő Máza- szászvári Bányász ellen. Ennek ellenére nőtt a kaposvári csa­pat pontelőny', mert az eddig veretlen Helyiipar 3:l-re ki­kapott Nagymányoktól. A Pécsi Bőrgyár újból vereséget szenvedett, ezúttal a tabella alján levő Steinmetz SE ver­te meg. A somogyi együttesek vál­takozó sikerrel szerepeltek. A Kaposvári Vasas biztosan ver­te a 12. sz. Volánt, a Siófok viszont nehezen győzött a Fertődi MEDOSZ ellen. Vidé­ken játszott a Lábod és a Barcs is; az előbbi Szekszár- don, az utóbbi pedig Mohá­cson szenvedett vereséget A Kiss J. SE otthonában fogadta a székesfehérvári KÖFÉM-et, s ezen a találkozón a vendég­csapat nagyarányú győzelmet aratott a gyengén játszó ha­zaiak ellen. Az NB III mindkét csoport­jában rendkívül nagy a küz­delem. Csapataink a Rákóczi kivételével a középmezőnyben tanyáznak, míg a kapolyiak a veszélyes zónába kerültek. DÉLNYUGATI CSOPORT: IC Vas^t —13. sr. Volán 3:0 (2:0) Kaposvár, 300 néző. Vezette: Dravecz. Vágás: Szabó — Matán, Takács Bali, Andreika Csuoor fBánk) Molnár (Ba’tos). Mali, Burcsa, Herbei FÜlöp. Edző: Zag József Volán: Perényi — Mile, Kovács. Vörös Seres, Csór (Hadó), Haris; Fellegi. Bagó. Nikolics, Vészi. Ed Só: Sándor Lajos. 29. perc: Burcsa pontos lab­dát adott Herbelnek, aki 10 méterről a bal sarokba lőtt. 1:0. 41. perc: Fülöp három védőt te kicselezett, s bár szorongat­ták szép gólt lőtt. 2:0. 54. p-’rc: Andrcjka és Csór össze u'ott, s utána a sziget vári játékost ölbe kellett le­hozni a pályáról, majd a men­tők kórházba szállították. (A szigetvári játékos bokája sé­rült meg.) 68. perc: Bartos bevereked- te magát a 16-osra, s a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt. 3:0. Nem úgy Indult a mérkőzés, hogy ilyen biztosan nyer a Kaposvári Vasas. Az első hu­szonöt percben ugyanis a ven­dégcsapat birtokolta többet a labdát, s támadásaik tervsze­rűbbek voltak, mint a Vasasé Az első gól után már folyama tosabbá vált a kaposváriak já­téka, s a szünet előtt már töb­bet támadtak, mint ellenfelük. A második félidőben újból a szigetváriak kezdtek jobban, de a harmadik gól után felad­ták a mérkőzést. A K. Vasas­ból Szabó, Báli és Herbei, a szigetváriaktól Vészi és Bagó játszott jól. Szekszárdi Vasas— Lábod 1:0 (0:0) Szekszárd, 300 néző. Vezette: Sümegi. Sokáig úgy látszott, hogy a Lábod el tud egy pontot hozni Szekszárdról. A hazaiak azon­ban a 87. percben megszerez­ték a győzelmet, amely meg­érdemelt volt. Mohácsi Tsz SE — Barcsi SC 3:0 (0:0) Mohács, 400 néző. Vezette Láng. Mohács: Perjés! — Schwier, Kcipli. Kárács, Aubert, Oláh, Völ gyesi, Gombár, Budavári (Klárics)- Bura, Dárdai. Edző: Gyévai Ist­ván. Barcs: Tóth — Pintér, Kar­sai, Felső, Vinkler. Otartics, Kiss. Dunavári, Bátorfi (Semsi), Gyer­tyák, Spievla (Bácsovics). Edző: Szóvári György. 65. perc; Gombár ívelt a barcsi kapu elé, és a jól ér­kező Oláh védhetetlenül lőtt a bal alsó sarokba. 1:0. 67. perc: A barcsi csatársor nem tudta tartani a labdát, nagy nyomás nehezedett a vé­delemre. Egy kavarodás alkal­mával a tisztán álló Bura a jobb sarokba lőtt. 2:0. 87. perc: Üjabb tumultus ke- 'etkezett a barcsi kapu előtt, is Völgyesi beállította a vég- ’redményt. 3:0. Küzdelmes mérkőzésen ma­radt alul a barcsi gárda Mo­hácson. Hatvanöt percig jól bírta a barcsi védelem a rá nehezedő nyomást, ekkor azonban kifáradt, és utána a mohácsi csapat már biztosan győzte le ellenfelét. A mohá­csiak közül Gombár, Völgyesi és Bura, a barcsiaknál Tóth, Karsai és Gyergyák játszott jól. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Bonyhád—Dombóvár 2:3, PEAC—Porcelán 2:1, Stein­metz—PBTC 4:2, Nagymá- nyok—Helyiipar 3:1. A Délnyugati, csoport állása: 1. K. Rákóczi 10 7 2 1 40:10 16 2. Mohács 10 5 4 1 21:11 14 3. Helyiipar 10 5 4 1 12: 9 14 4. Nagymányok 10 6 1 3 15:14 13 5. Lábod 10 3 5 2 21:11 11 6. PEAC 10 3 5 2 21:17 11 7. P3TC 10 5 1 4 20:19 11 Szekszárd 10 5 1 4 14:13 11 9. K. Vasas 10 4 1 5 14:12 9 Máza-Szászv. 9 3 3 3 13:11 9 11. Dombóvár 10 3 3 4 11:14 9 12. Bonyhád 10 2 4 4 16:28 ß 13. Baros 10 2 2 6 8:19 6 Volán 10 2 2 6 12:23 6 15. Porcelán 10 1 4 5 7:19 6 16. Steinmetz 9 1 2 6 7:22 2 ÉSZAKNYUGATI CSOPORT: Siófoki Bányász — Fertődi MEOOSZ 2:1 (1:1) Siófok, 300 néző. Vezette: Illikmann. Siófok: Málics — Szilágyi, ÜJ- várl, Horváth K., Schádl, Pintér, Püspök. Erdei, Meggyes, Dróth, Takács. Edző: Molnár Péter. — Fertőd: Kertész — Pintér, Szovátl, Bors, Pető (Fekete), Szeidl, Jakab. Farkas, Ankheim, Horváth, Locs- mandi. Edző: Székely Gábor. 32. perc: Jakab az alapvo­nalról beadott, s a tétovázó siófoki védők közül Ankheim kiugrott, és a léc alá vágta a labdát. 0:1. 35. perc: Az előretörő Hor­váth K. húsz méterről ritkán látott hatalmas gólt rúgott a jobb felső sarokba. 1:1. 58. perc: Egy korszerű sió­foki támadás végén Pintér a kiugró Erdei elé fejelte a lab­dát, aki közelről nem hibázott. 2:1. Ezt a találkozót is végigtá­madta a Siófoki Bányász, de a jobbnál jobb helyzetek sorra kimaradtak. A csatárok a két gólon kívül még három kapu­fát is lóttek. Győzelmük na­gyobb arányú is lehetett vol­na, azonban a végén az egy pontnak is örülhettek. A ven­dégcsapat az utolsó negyed­órában nagyon feljött, és a levegőben lógott a kiegyenlí­tés. Jók: Erdei, Meggyes és Szilágyi, ill. Kertész, Szóváti, Szeidl és Locsmándi. Székesfehérvári KÖFÉM—Kapoly 4:0 (2:0) Kapoly, 300 néző. Vezette: Morovicz. KÖFÉM: Hargitai — Csabai, Ve­zér. Fogarasi, pór, Nzhéz, Némefh, Keszthelyi, Bihari, Bállá, Simon. Edző: Kiss Károly. Kapoly: Dobos Dobján, Balogh, Kovács, Szelei, — Herteleni. Radies, Kertész, j Kétszeri Johann, Csiesák. Edző: Radnai István. 8. perc; Hertelendi késleke­dett, a labda Simon elé pat­tant, és ő közelről nem hibá­zott. 1:0. 35. perc: Keszthelyi több csel után a késlekedő védők mellett a bal sarokba lőtt. 2:0. 52. perc: Bihari a kapolyi védők díszkísérete mellett lőtt a hálóba. 3:0. 79. perc: Ismét hibázott a kapolyi védelem, s Bihari most is kihasználta a gólhelyzetet. 4:0. Közepes iramú mérkőzésen a minden részében jobb szé­kesfehérvári csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött az enerváltan játszó hazaiak ellen. A KÖFÉM-böl Vezér, Keszthelyi, Bihari és Bállá játszott jól, a kapolyiak közül senkit nem lehet dicsér­ni. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: SVSE—Rákóczi 1:0, Győri Elektromos—Petőháza 3:1, Pusztavám—MOTIM TE 1:1, MOFÉM Hubertus—Bábolna 1:1, Tatai Spartacus—Győr- szentiván 0:1, Komárom—Sá­risáp 4:2. Az Északnyugati csoport állása: 1. Gy. Elektr. 10 8 í 1 29: 9 17 2. MOTIM TE 10 6 2 2 26: 9 14 3. KÖFÉM 10 7 — 3 19:13 14 4. Komáromi O. 10 5 3 2 12: 8 13 5. Soproni VSE 10 5 3 2 15:10 13 6. Siófok 10 5 1 4 17:12 11 7. Bábolna 10 4 3 3 15:13 11 Rákóczi SE 10 4 2 3 9:7 11 9. M. Hubertus 10 3 4 3 12: 8 10 10. Győrszentiv. 10 3 3 4 10:12 9 Petőháza 10 4 1 5 15:17 9 12. Pusztavára 10 3 3 4 11:17 9 13. Kiss J. SE 10 4 — 6 8:18 8 14. Fertőd 10 2 — 8 8:18 4 15. Sárisáp 10 1 2 7 9:23 4 16. Tata u a 3 kellett hárítania a szombathe­lyi kapusnak. Szünet után rövid ideig a szombathelyiek támadtak. Egyik akciójuknál Ketskés nyolc méterről jól fejelt a ka­pura, azonban a Táncsics ka­pusa bravúrral hárított. A 72. percben is gólszerzési alkal­muk nyílt a vendégeknek. Baumgartner került óriási helyzetbe, lövését azonban Palla hárította. A 82. percben eldőlt a mérkőzés: a mind­II Nyugati csoportjában: PVSK—Győri Dózsa 2% KOMÉP—Ajkai Bányász 1:1, Pécsi Ércbányász—Pápai Tex­tiles 2:0, Székesfehérvári MÄV Előre—Fűzfő 3:1, Bakony Ve­gyész—Szekszárdi Dózsa 0:0, Zalaegerszegi Dózsa—Almás­füzitői Timföld 2:1, Nagykani­zsai Olajbányász—Bauxitbá­nyász 0:0. jobban feljövő Táncsics egyik akciójánál Paált a 16-oson be­lül felvágták, a játékvezető 11-est ítélt A büntetőt Vágó a jobb felső sarokba rúgta. 2:0. Utána még volt egy-két helyzetük a szombathelyiek­nek is, ekkor azonban már a Táncsics védelme jól állt a lábán. Közepes színvonalú mérkő­zést hozott a két csapat talál­kozója. Keményen, olykor­olykor kíméletlenül is küzdöt­Az NB H Nyugat! csoportjának állása: 1. Szekszárd 38 7 3 — 1«: 3 17 2. Pápa 10 5 3 2 IS: 8 13 3. Fűzfő 10 5 2 3 14:10 12 4. Savaria 10 5 2 3 15:13 12 5. Ajka 10 3 5 2 10:10 11 6. Z. Dózsa 10 4 3 3 12:17 11 7. PVSK 10 5 — 5 16:13 10 8. B. Vegyész 10 3 4 3 10: 8 10 Táncsics 10 4 2 4 15:13 10 10. Nagykanizsa 10 4 2 4 13:13 10 11. P. Ércbány. 10 3 3 4 11: 9 9 12. Gy. Dózsa 10 3 2 5 16:16 8 13. Szfv. MÁV 10 2 4 4 9:12 8 14. KOMÉP 10 3 2 5 8:12 8 15. Almásfüzitő 10 3 — 7 9:20 C 16. Bauxitbány. 10 1 3 6 5:15 5 Függőben maradt a hatodik játszma Buenis Airesben vasárnap este játszották le a Fischer (amerikai)—Petroszjan (szov­jet) sakkvilágbajnok-jelölt: párosmérkőzés hatodik játsz­máját. Most Petroszjan volt a vilá­gos. A Nimzovics-megnyitást alkalmazta. A játszma a 41 lépésben függőben maradt Petroszjan borítékolta a 42 lépést. A szovjet nagymesternek bástyája és 5 gyalogja van, míg Fischernek bástyája, fu­tója és öt gyalogja. A hírügynökségek megemlí­tik, hogy a játszma közben egy ismeretlen személy az erkély­ről bűzbombát dobott a néző­térre, de a két nagymestert ez nem zavarta a játék folytatá­sában. — A Kaposvári Vasas Sportkör ma 17 órakor tartja választó közgyűlését a vároB) tanács nagytermében. A sportbarátokat szeretettel meghívja az elnökség. (11247) IffiTÖ A totó 13 plusz 1 ta’álatos ,szel- /énye: xxii22xixl2ll plusz X. Ezen a héten 13 plusz 1 talála- tos szelvény nem volt. 13 talála­tot egy fogadó ért el. nyereménye 609 146 forint. 12 találatos 41 da­rab van nyereményük 9905 fo­rint. a ll-esre 784, a 10-esre 129 forintot fizetnek. Jelenet a K. Rákóczi—Máza-szászvári Bányász mérkőzésről. Göncz elől tisztáz a kapus. I fi SOMOGYI! NÉlPtiálP |J Kedd, 1871. októbee