Somogyi Néplap, 1971. április (27. évfolyam, 77-100. szám)

1971-04-06 / 81. szám

Hármas győzelem az osztrákok ellen Bene két gólja döntött a Práterban Javul a Táncsics, gyengélkedik a K. Rákóczi Rettensteiner késve érkezik vissza kapujába méterről leadott lövésére. Bene negyven Nem voltéáétje, mégis rend­kívüli érdeklődés előzte meg az év első nemzetközi mérkő­zéssorozatát, a Magyarország— Ausztria háromfrontos labda­rúgó-találkozót. Szombaton jól kezdtek a mieink. Az utánpót­lás csapatok szombathelyi ta­lálkozóján 2:0-ás magyar győ­zelem született. Vasárnap a Práter stadion­ban először az ifjúsági váloga­tottak mérkőztek. A magyar ifik ötletes, helyenként jó já­tékkal alaposan visszavágtak a tavalyi vereségért. A fölé­nyes győzelem jó ajánlólevél ifi válogatottunknak a can- nes-i ifjúsági nemzetközi tor­nára. Magyarország ifi—Ausztria ifi 5:0 (2:0) A magyar válogatott góljait Váradi (2), Gass, Kovács és Horváth lőtte. A fő szám természetesen a nagy csapatok találkozója volt. Rotterdam után általában nem sok esélyt adtak a mieinknek a bécsi találkozón. Kiderült azonban, hogy az osztrák labdarúgás még nem mozdult el a mélypontról, a mieink viszont mintha tettek volna egy kakaslépést előre. Kétszer megingott az osztrák védelem, és Bene Ferenc leg­szebb napjaira emlékeztetve mindkét alkalmat jól használ­ta ki. Ezzel 2:0 lett a vég­eredmény. összesítésben há­rom győzelem és 9:0-ás gól­arány jelzi, hogy hányadán áll Ausztria és Magyarország labdarúgása. A kedvező mérleg kétségkí­vül reményt keltő, de a vasár­napi válogatott mérkőzés új­ból csak azt bizonyította, hogy a magyar labdarúgás sem ju­tott még messze. Könnyű el­lenfelet győztek le a mieink, éppen ezért a hármas nyert mérkőzéssorozatból sem sza­bad messzemenő következte­tést levonni. Magyarország— Ausztria 2:0 (0:0) Bécs, Práter stadion, 32 000 néző. V.: Kamber (Svájc). A magyar csapat a követke­ző összeállításban kezdett: Rothermel — Noskó, Mészöly, Vidáts, Páncsics, Fazekas, Dunai 111., Kocsis, Zámbó, Bene, Albert. Mészöly hama­rosan megsérült, s a 14. perc­ben egy újonc, Juhász állt be a helyére. Szünet után Ko­csist Szűcs váltotta fel. Az első percekben Bene ki­hagyott egy nagy helyzetet, aztán előbb a magyar, később az osztrák csapat lőtt egy-egy érvénytelen gólt. A 70. perc­ben egy védőkről lepattant labdára csapott rá Bene, szép kitörés után biztosan lőtt a jobb sarokba. 1:0. A 84. perei ben rosszul sikerült az oszt­rák kapus, Rettensteiner ki­rúgása. A labdát csaknem a félpályán kapta Bene, aki ész­revette, hogy a kapus a 16-os sarkánál van, mintegy negy­ven méterről megcélozta a kaput s a labda a kétségbe­esetten vetődő kapus mellett befért a bal sarokba. 2:0. Rotterdamhoz képest nem lehetett ráismerni a magyar csapatra. Most már több volt a jó egyéni teljesítmény is. Rothermel, Zámbó, Vidáts meg Bene játéka volt helyenként biztató. Az utóbbit két gólja külön dicséri. Ez történt az NB I B-ben Huszonkét fordulón jutott túl a magyar labdarúgó-bajnokság má­sodik vonalába tartozó tizennyolc NB I B-s csapat. A Vörös Meteor Egyetértés továbbra is veretlen. A soroksáriak változatlanul 9 pont előnnyel állnak a táblázat élén. Nagy harc lesz viszont a feljutást jelentő második helyért. Itt egyelőre az Eger és a Kecske­mét fut külön versenyt. A táb­lázat alján a nagy múltú BKV Előre foglal helyet, s úgy fest, hogy a közlekedésiek csapata ki­esik az NB I B-ből. .A forduló eredményei: ’Békéscsaba—Fősped Szállítók 2:0, Pécsi Bányász—VM Egyetér­tés 0:0, Zalaegerszegi TE—MÁV DAC 0:0, Egri Dózsa—Ózdi Ko­hász 2:0, Debrecen—Várpalota 1:1. Az NB I U állása: 1. Egyetértés 22 14 8 —.30: 6 44 2. Eger 22 12 6 4 31:13 33 3. Kecskemét 22 10 6 6 25:18 33 4. Oroszlány 22 9 5 8 28:26 30 5. Békéscsaba 22 9 5 8 26:23 29 6. MÁV DAC 22 9 5 8 19:17 29 7. Bp. Spartacus 22 7 7 8 21:20 29 8. P. Bányász 22 6 8 8 19:28 29 9. ZTE 22 7 7 8 27:24 23 10. G.-MÄVAG 22 7 8 7 25:29 26 u. Szállítók 12 5 .7 10 18:27 26 12. Debrecen 22 8 7 7 22:21 25 13. BVSC 22 8 7 7 33 :36 24 Szölnok 22 7 6 9 24:27 2i 15. ózd 22 7 5 10 23:31 22 16. Szív. MÁV 2É 6 6 10 13 :22 20 17. Várpalota 22 4 10 8 21:22 19 18. BKV Előre 22 4 5 13 9:24 16 A labdarúgó NB II Nyugati csoportjában a két kaposvári csapat már szombaton leját­szotta bajnoki mérkőzését. Tu­dósítóink beszámoltak a ka­posvári, illetve pápai mérkő­zésről. Idehaza a Táncsics SE kellemes meglepetéssel szolgált a mérkőzést megtekintő ezer­főnyi szurkolónak. Az már nem megy meglepetésszámba, hogy a K. Rákóczi — külonö- . sen idegenben — vesztesként ! hagyja el a játékteret. A gyengén sikerült tavaszi rajt után tehát a két somogyi csapat közül a Táncsics SE a harmadik játékhéten javulás­ról tett tanúbizonyságot. Akik látták, azok olykor lelkesen meg is tapsolták a kaposváriak ötletdús, korszerű, gólratörő, s ebből fakadóan eredményes játékát. Mintha a Táncsicsnál felhagytak volna a passzív já­tékrenddel. Az első pillanattól kezdve bátran támadott a ka­posvári csapat. Hogy ilyen je­lentős gólkülönbséggel tudott győzni a Táncsics, abban köz­rejátszott az is, hogy igen jól sikerült egy újonc bemutatko­zása. Bartl eddig csak a tarta­lékok között jutott szóhoz. Most ez a jó felépítésű játékos (lehet, hogy Korom és Kórodi sérülése folytán) bekerült a csapatba. Három pompás gólja után úgy véljük, elég nehéz lesz őt kiszorítani a támadó­sorból. A K. Rákóczi játéka Pápán ismét a »szépségben halt meg-«. Amikor tudósítónk beszámolt a mérkőzésről, úgy mondta, hogy a mezőnyben nagyon szé­pen játszik a kaposvári együt­tes. A kapu előtt azonban el­hal a csatárok tudománya. Ötezer néző, a kaposvári nagy küzdelem autóversenyen Nem a közönséggel van baj. Ha jó versenyt ígér egy sport- esemény, akkor van néző. Va­sárnap Kaposváron, a Kossuth tér Kapós-szálló előtti szaka­szán mintegy ötezer ember gyűlt össze a Felszabadulási Kupa autós ügyességi ver­senyre. Csaknem két órán ál szurkoltak a legjobbaknak. Gyakran csattant fel a taps. Joggal, mert kitűnő autóver­senyzők mutatták be a sportág ügyességi formáját. A Magyar Autóklub máso­dik kaposvári versenye a vára­kozáson felülit nyújtott. 850 ccm (11 induló): 1. Zima János (Budapesti Au­tóklub) Steyer 650, 51 mp. 2. Bálint Árpád (Pécsi Volán) Steyer Puch, 52 mp. 3. Sági Endre (Pécsi Volán) Trabant, 52 mp. 4. Kovács Rezső (Kaposvári Autóklub), 500-as Fiat, 54 mp. 5. Smiljanics Vlado (Viroviti.- ca) 750-es Zasztawa, 59 mp. 6. Förster István (Pécs) Steyer 650, 60 mp. 1100 ccm. (10 induló): 1. Tóth János (Autóklub, Sió­fok) Fiat Coupe, 56 mp. 2. Üjhelyi István (Autóklub, Kaposvár) Fiat Coupe, 60 mp. 3. Varga István (Autóklub, Ka­posvár) Wartburg, 1:03 p. 4. Nagy János (Autóklub, Ka­posvár) Förd Escord 1:04 p. 5. Nagy István (Autóklub, Ka­posvár) Ford Escord, 1:08 p. Tóth János (Siófoki Autóklub) gondoskodott arról, hogy a férfiak mezőnyében az 1100 ccm-es kategóriában Somogy­bán maradjon a Felszabadulási Kupa, melyet Hoffmann Sándor, az győztesnek. autóklub megyei elnöke nyújt át a kategória­6. Kolarics Kriszto (Virovitica) NSU 110, 1:11 p. 1100 ccm fölött (9 induló): 1. Lakos Mihály (Szentes) Moszkvics, 1:02 p. 2. Rajak Drago (Virovitica) Audi, 1:03 p. 3. dr. Gyócsi János (Autóklub, Kaposvár) Polski Fiat, 1:07 P- ' 4. Boros András (Autóklub, Kaposvár) Volkswagen) 1:08 p. 5. Balassa László (Autóklub, Kaposvár) P. Fiat, 1:09 p. 6. Botykai János (Autóklub, Kaposvár) Skoda 1200, 1:10. Nők 1. Kovács Rezsőné (Autóklub, Kaposvár) Fiat 500, 1:06 p. 2. Dömsödi Imréné (Autóklub, 1:34 p. — Védekezni kétségkívül jól védekezik a K. Rákóczi. De 'mintha a gólt nem kapni jel­szó . mellett már eleve felad­nák azt a lehetőséget, hogy gólt is rúgjon a csapat' — így vélekedett a szombati Pá­pa—K. Rákóczi mérkőzésen lá­tottakról pápai kollégánk. A Rákóczi újabb vereségével egyre inkább leszakad. Mos' már négy pont Választja el a kaposváriakat a megmenekü­lést jelentő 13. helytől, ahova a biztos kiesőnek tippelt Pécsi BTC küzdötte fel magát. • • * A 18. forduló eredményei az NB II Nyugati csoportjában: Szekszárdi Dózsa;—Fűzfő 1:0, Bakony-V egy ész—Almásfüzitő 4:1, Győri Dózsa—Savaria Ci­pőgyár 2:1, Dorogi Bányász—* Bauxitbányász 4:1, Pécsi Érc- bányász—Máza-S?.ászvár 4:0, Ajka—Pécsi BTC 2:2. Az NB n Nyugati csoport állása: 1. P. Ercb. 18 11 3 4 40:16 25 2. Dorog 18 10 4 4 32:13 24 8. Gy. Dózsa 18 8 6 4 29:17 22 4. Szekszárd ia 10 2 6 21:11 22 5. B. Vegyész 18 8 4 6 23:19 20 G. Pápa 18 8 4 tí 10:20 20 7. Savaria .18 8 3 7 37:27 18 8. Ajka 13 7 5 6 19:21 Í1 9. Z. Dózsa 18 8 2 8 26:2« 18 10. Bauxitb. 1.7 8 2 8 26:30 18 K. Táncsics 18 8 2 8 17:21 13 12. Almásfüzitő 18 6 5 7 20:29 17 13. PBTC 18 4 5 9 24:27 19 14. Fűzfő 18 5 2 11 15:30 12 15. Máza-Szászv. 18 4 4 10 10:28 12 16. K. Rákóczi 18 3 3 12 13:33 9 NB III... NB III... Csak a Barcs győzött a somogyiak közül Nem kényeztetnek el ben-j lő somogyi labdarúgo-csapa­nünket az NB IlI-ban szerep- | tok sem. DÉLNYUGATI CSOPORT Szekszárd—Marcali VM 2:1 (1:0) Marcali, 200 néző. Vezette: öze. A marcali csapat az alábbi összeállításban játszott: Bácsi — Molnár, Szántó, Hosszú — Dunkler, Kosi — Proszenyák, Simon, Lázár, Szabó (P. Mol­nár), Kun. 16. perc: Huth szerzett ve­zetést a vendégeknek, 1:0. 55. perc: Sarokrúgást ível­tek be a marcliak, s Kun ki­egyenlített, 1:1. •70. perc: A hazai védők hi­báját Hegyi I. használta ki és beállította a végeredményt 2:1. Mindvégig többet támadott és több helyzetet teremtett a Marcali Vörös Meteor. A ha­zai csatárok azonban nagyon sok hibával játszottak, s a leg­jobb helyzeteket is elhibázták. A vendégek szerencsés gólok­kal nyertek. Jók: Turognyi, Müller, Hegyi I., ill Kósi, Si­mon. Barcsi SC-M. Latinca 3:2 (1:1) Barcs, 500 néző. V.: Szin­ger. Barcs: Tóth 1. — Bogyó, Szokol, Winkler, Karsai, Kiss (Pintér), Gulyás, Tóth II. (Kuczkó), Gyergyák, Mar­ton, Horváth. Edző: Mayer György. Marcali: Nebehaj (Tóth) — Kiss, Babán, Kampf, Varga, Vajtai, Albu, Bíró, Horváth, Nyikos, Farkas. Edzó: Kisborsó Imre. 16. perc: Albu a marcali csapatnak szerzett vezetést. 0:1. 40. perc: Horváth adott be a bal oldalról, s Tóth II. szép fejesgóllal kiegyenlített. 1:1. 46. perc: Tóth II. a kifutó marcali kapus fölött emelt a hálóba. 2:1. 65. perc: A barcsi Kiss megsérült, a védelem leállt, és Farkas zavartalanul 1 ölhette a hálóba a kiegyenlítő gólt. 2:8­88. perc: Horváth jó labdát küldött be az alapvonalról, a jó ütemben érkező Kuczkó fe­jesgóllal állította be a vég­eredményt. 3:2. Sorozatos sérülések zavarták a mérkőzést. A barest Kiss és Tóth II. kényszerült elhagy­ni a pályát. Aztán a marcali Nebehaj sérülése miatt állt nyolc percig a játék, közben Babán megsértette a játékve­zetőt, ezért az kiállította. Ne­behajt kórházba kellett szál­lítani. Változatos mérkőzésen a hazai csapat jobb volt, az egy- gólos győzelemre feltétlenül rászolgált. Jók: Tóth II., Hor­váth, Karsiai, ill. Albu, Farkas, Nyikos. Nagy many ok—Lábod 1:0 (1:0) Nagymányok, 200 néző. V.: Kiss R. A lábodl csapat az alábbi öszeóllításban szerepelt: Márkus (Palaits) — Né­meth, Hadi, Wirth, Családi, Filiezár, Novák, Koczka, Lu- czek, Szekeres, Fülöp. 45. perc: A nagymányoki Horváth 25 méterről ravasz, csavart lövést küldött kapu­ra. Márkus már-már megfog­ta a labdát, de az kiperdült a kezéből, és a gólvonalán belül esett le. Újrakezdésre már nem is volt idő. 1:0. ÉSZAKNYUGATI CSOPORT Balszerencsés mérkőzést ví­vott a lábodi csapat Nagy- mányokon. A mezőnyben jól játszott az együttes, de az egyetlen kapushiba elég volt ahhoz, hogy vesztesként hagy­ja el a pályát Jók: Hadi, Fi­loszát, ill. Horváth, Tóth. További eredmények a dél­nyugati csoportban: PEAC—Bonyhád 11:0, Pécsi Helyiipar—Pécsi Volán 0:0, Steinmetz—Pécsi VSK 2:2, Mohács—Baja 0:2. Klampár, Jónyer kettős már érmes Siófok—Soproni VSE 0:0 volt esélye arra, hogy meg­szerezze a győzelmet. Jó a siófoki közvetlen védelem, va­lamint Erdei és Meggyes, ill. Bartos, Junglevics, Lipóth, Csuti. További eredmények tíz északnyugati csoportbán: Pusztaváoni Bányász-»M. Hubertus 2:2, Fertőd—KOMÉP 0:2, Ikarus—Fertőszentmiklós 1:0, Rákóczi SE—Győrszent- iván 1:1, MOTIM TE—Gy. Elektromos 2:0, Bábolna—Pá­pa 2:2, Komáromi O.—Nyer­gesújfalu 7:0. A férfi páros negyeddöntőjében egy magyar és egy jugoszláv ket­tős képviselte Európát. CsaK Klampáréknak sikerült tovább­jutniuk. Meglepő biztosan verték kínai ellenfelüket, tehát már ér­mesek. TOTÓ A totó IS plusz 1 találatos szel­vénye: 2 x xl 1 x x[l x 2 x x 1 1 2 plusz x. I I A héten telltalálatos szelvény nem akadt, de még 13 találatot elérő fogadó sem volt. A 113 da­rab 12 találatos szelvény 10 368 forintot fizet, a 11 találatos 245, a 10 találatos 43 forintot ér. A 15. hétre átvitt jutalomösszeg 325 ezer forint. Különösen a kis Steyer és Trabant kocsik, no meg a Fiat Coupék oldották meg könnyen feladatukat a vasárnapi kaposvári Felszabadulási Kupa autós ügyességi versenyen. Sopron, 6Ö0 néző:. V.: Hontvári. Siófok: Kálmán — Szilágyi, Fehér, Farkas (Püspök), Gyór- fi (Pintér), Dróth, Székely, Erdei, Meggyes, Horváth, Ta­kács. Edző: Molnár Péter. Sopron; Bartos — Göndöcs, Junglevics, Borsós, Mersics, Kelemen (Horváth), Varga, Lipóth, Abrahám, Varjas, Csuti. Edző: Kummer Ernő. Végig jó iramú, színvona­las mérkőzés volt A Siófoki Bányász tartja tavaszi jó for­máját. A kilencven perc alatt inkább a bányászegyüttesnek SOMOGYI NBPtAP Kedd, 1911. április &>