Somogyi Néplap, 1970. október (26. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-13 / 240. szám

^ ' Már az Újpest sem veretlen A nyolcadik bajnoki forduló legnagyobb meglepetését a Győri Rába ETO szolgáltatta. A kiesési zónában tanyázó győ­riek legyőzték a bajnokság él­lovasát, az Újpesti Dózsát. Te­hát nincs már veretlen csapat az NB I-ben. Az örökrangadón az MTK egyetlen gólja elég volt a győzelemhez a Ferenc­város ellen. Meglepetésszámba ment az is, hogy a Bp. Honvéd Pécsen csak döntetlent ért el, a Salgótarján pedig Szombat­helyen, a Komló Székesfehér­váron nyert. A Vasas pont­számban beérte;, az Újpesti Dózsát. MTK—Ferencváros 1:0 (1:0) Népstadion, 30 000 néző. V.: Bíróczky. G.: Szuromi. Tatabánya—Szeged 4:1 (2:0) Tatabánya, 2000 néző. V.: Hámori. G.: Hernádi. Pataki (öngól), Tóth (2), ill. Berkes. Rába ETO—Újpesti Dózsa 2:1 (2:1) Győr, 6000 néző. V.: Wotta- va. G.: Stolcz, Horváth B., ill. Bene. Komló—Videoton 3:0 (2:0) Székesfehérvár, 7000 néző. V.: Hévizi. G.: Juhász (2), Csordás I. Pécsi Dózsa—Bp. Honvéd 0:0 Pécs, 8000 néző. V.: Somlai. Salgótarján—Szombathely 2:1 (0:1) Szombathely, 10 000 néző. V.: Palotai. G.: Szalai, Horváth ill. Szabó. NB III... NB III... Mérsékelten szeretteinek u a somogyi csapatok DÉLNYUGATI CSOPORT Steinmetz SE— Lábodi MEDOSZ 2:0 (1:0) Pécs, 100 néző. V.: Polcz. Steinmetz: Peres — Tollas, Dőld, Haris, Kovács, Gárdái, Hajós, Fal­ler, Lörincz, Peres, Osztotics. Lá- bod: Mohácsi — Németh, Füis/.ur Wirth, I.uczek, Takács, Csalódi, Novák, Hadi, Iván, Fillöp. 60. perc: Hajóst a büntető- területen belül buktatták a lábodi védők. A megítélt 11-est Peres értékesítette. 1:0. 87. perc: Jobbról szállt a lá­bodi kapu elé a labda, a sza­badon hagyott Osztotics zavar­talanul fejelt a hálóba. 2:0. Közepes szinten mozgott a találkozó. A lábodi csapat számtalan helyzetet elhibázott, ezért tudtak nyerni közepes játékkal is a hazaiak. Jók: Ha­jós, Lörincz, Peres, ill. Mohá­csi, Novák. PEAC—K. Vasas 0:0 Pécs, 1000 néző. V.: Tegzes. PEAC: Bánk — Bárdosi, Légráöi, Papp, Szigetvári, Szalai (Bognár), Bálint (Kunos), Kovács, Hermann, Füle, Lajos. Edző: Kertész Tibor. K. Vasas: Bogdán — Maian, Pa­taki, Marosi, Andrejka, Csaba, Fü- löp, Fábián (Molnár), Herbei, Ma- tics, Bándi. Edző: Szili Ferenc. 34. perc: 11-eshez jutott a kaoosvári csapat, Andrejka labdája azonban a kapufa mellett suhant el. Helyenként jó mérkőzésen igazságos pontosztozkodás tör­tént, ámbár a helyzetek alap­ján a Vasas könnyen nyer­hetett volna. Jók: Bánk, Lég­rádi, Szigetvári, ill. Bogdán, Matán, Herbei. PVSK-M. Latinka 8:0 (2:0) Pécs, 500 néző. V.: Gaby. PVSK: Bimbó — Gáspár, Sós, Hamar, Nagy, Viola, Balázs II., Varga, Balázs I., Szabó, Mihály. Edző: Horváth László. Latinka: NébehaJ — Kömpf, Selmi, Kráczki, Tóth, Baumann, Morvái (Kun), Szűcs, Nyitrai, Babán, Hauer. Ed­ző: Kisborsó Imre. A Latinka csak húsz percig tudta feltartóztatni a PVSK rohamait. Szünet után szinte tetszés szerint érte el góljait a vasutas együttes. G.: Varga (4), Szabó (3), Balázs I. Jók: Varga, Balázs I., Szabó, ill. Tóth. Marcali VM—Mohács 2:2 (1:1) Marcali, 500 néző. V.: Rózsa. Marcali VM: Dunkler — Hosz- szú, P. Molnár, Szűcs (Batki), Rigó (Bánhegyi), Simon, Prosze- nyák, Szántó, Lázár, Sándor. Edző: Abonyi Károly. Mohács: Péter — Völgyesi, »Grünfelder, Sterger, Sveier, Auber, Pörzsölt, Pártényi, Keidl, Buna, Bánfai. Edző: Gyet- vai István. 5. perc: Simon beadásából Szántó lőtt szép gólt. 1:0. 10. perc: Szűcs 11-est vétett, ezt Bánfai értékesítette. 1:1. 75. perc: A fedezetlenül ha­gyott Keidl kiugrott a védők között, és megszerezte csapa­tának a vezetést. 1:2. 88. perc: Jobb oldali táma­dás végén Proszenyák fejes­góllal kiegyenlített. 2:2. Ügy indult a mérkőzés, hogy könnyen nyer majd a Marcali Vörös Meteor, aztán a fokoza­tosan belelendülő vendégek fordítani tudtak, s a végén bi­| tony a hazaiaknak meg kellett küzdeniük az egy pontért is. Igazságos döntetlen. Jók: Bá­csi, Dunkler, Szántó, ill. Péter. Scveier, Pörzsölt. Nagymányok—Barcsi SC 3:0 (0:0) Barcs, 600 néző. V.: Kiss R. Nagymányok: Szubics — Szeke­res, Széles, Kozma, Koka, Pataki, Molnár, Peres, Sieib!, Farkas, Hauer. Edző: Keüer Ferenc. Barcs: Piros — Pálmai, Szokol, Kiss, Borda, Horváth, Kimpf> (Kertész), Marton, Gyergyák, Tólli II., Gu­lyás. Edző: Mayer György. 14. perc: Gyergyák megsér­tette az egyik part'-lzőt, ezért a játékvezető kiállította. 65. perc: Farkas szöktette Patakit, ő lefutotta a barcsi védőket és gólt lőtt. 1:0. 72. perc: Ezúttal Farkas volt a gólszerző. 2:0. 81. perc: A megzavarodott barcsi védők mellett Pataki állította be a végeredményt. 3:0. A barcsi csapatot teljesen megzavarta Gyergyák kiállítá­sa, s az együttes idegeskedve, kapkodva játszott. A vendég­csapat igen jó napot fogott ki, és megérdemelten nyert. Jók: Szubics, Szekeres, Farkas, Pra- taki. A barcsi együttesből sen­kit sem lehet kiemelni. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Pécsi Vo­lán—Szekszárd 0:0, Pécsi He­lyiipar—Baja 0:0, Bonyhád— Dombóvár 2:1. ÉSZAKNYUGATI CSOPORT Siófok—Pápa 4:0 (2:0) Siófok, 400 néző. V.: Moro- vicz. A siófoki öltözőben egy köz­lemény fogadta az érkező játé­kosokat: A sportkör elnöksége és a labdarúgó-szakosztály ve­zetősége Szép Gézát, Nádasdi Jánost és Keresztesi Józsefet sportszerűtlen magatartásuk miatt kizárta az egyesületből. A két csapat az alábbi ösz- szeállításban lépett pályára: Siófok: Jónás — Szili, Farkas, Takács, Meggyes, Győrfl (Ferencz- fy), Erdei (Horváth), Dróth, Pin­tér, Pusztai, Vass. Edző: Molnár Péter. Pápa: Mesterházi — Por- páezi, Horváth I., Horváth II., Ke­resztes, Miklós, Tóth, Németh (Ta­kács) Szabó, Megyeri, Szalóki (Bo- dai). Edző: Szabó Sándor. 31. perc: Horváth I. haza­adását a szemfüles Vass el- csínte, és megszerezte a veze­tést. 1:0. 35. perc: Erdei elfutott, Dróthhoz játszott, aki a háló­ba lőtt. 2:0. 75. perc: Dróth egyéni já­ték után megszerezte a har­madik gólt. 3:0. 83. perc: Vass szép labdát adott Pusztainak, aki a kifutó kapus mellett a léc alá vágta a labdát. 4:0. Ez alkalommal igen lelke­sen, s helyenként jól játszott a siófoki csapat, amely bizto­san szerezte meg a két bajnoki pontot. Jók: Szilágyi, Farkas, Takács, Meggyes, ül. Mester­házi, Horváth II., Keresztes, Megyeri. További eredmények az Északnyugati csoportban: KO- MÉP—Gy. Elektromos 0:0, MOFÉM—Bábolna 5:0, Fertő- szentmiklós—Győrszentiván 1:1, Soproni VSE—Ikarus 4:0, Pusztavám—Rákóczi SE 1:1, Komáromi O.—MOTIM TE 2:2, Viscosa—Fertőd 0:4. Q SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1970. Oktober ML Nem megy a somogyi NB II-eseknek Asztalitenisz NB I Aknamélyítö—K. Vasas 14:11 A fővárosban lejátszott mér­kőzésen papíron esély nélkül állt asztalhoz a kaposvári csa­pat, amolynek tagjai csak ké­sőn eszméltek rá, hogy esetleg lehetett volna valamit keresni is ezen a találkozón. A K. Va­sas i^en jó, kiegyensúlyozott együttes benyomását keltette. Gy.: Papp (5), Temes (5), Volentics (3), Dudás, ill. Sera (3), Ivusza (3), Szálinger (2), Balázs (2), Nagy. NB II női K. Vasas--OGSC 13:3 Gy.: Iíorváthné (4), dr. Vin- ezéné, Boldizsár, Szereczné (3 -3). Az NB Il-es női bajnokság­ban változatlanul a K. Vasas és a Szombathelyi Cipő csapa­ta áll az élen. A - múlt vasár­napról elhalasztott csoportbaj­noki döntőt e héten pénteken este 6 órakor kell lejátszani Kaposváron. A nyertes együt­tes — minthogy a csapatoknak azonos a pontszámúk — min­den bizonnyal visszakerül az NB I-be. Kettős vereséget szenvedtek a héten a somogyi NB Il-es csapatok. A Táncsics SE do­rogi mérkőzésén nem is szá­mítottunk sikerre, hisz az éllo­vas Dorog otthonában erős el­lenfél. Arra viszont nem szá­mítottunk, hogy a K. Rákóczi saját pályáján vereséget szen­ved az eddigi sereghajtótól. Ezek után a táblázat alsó felé­ben találjuk a somogyi csapa­tokat. Dorog—Tán esics SE 3:0 (1:0) Dorog, 1000 néző. V.: Szávó. Dorog: Horváth I. — Berecz, Tóth, Csőri, Horváth P., Kiss, Rátvai, Virágh, Peszeki (Sós), B-bala (Halmágyi), Bartalos. Edző: Háry László. K. Táncsics: Nagy —Né­meth, Ap, falvi (Plástyik), Tiha­nyi, Jankó, Knapik, Róth, Bekő, Uhr, Varga, Koródi. Edző: Várad! Lajos. A 3. percben Virágh hatal­mas bombalövését csali nehe­zen hárította Nagy. öt perc múlva Koródi és Bekő együt­tesen ügyetlenkedett el egy jó helyzetet. Ezután eseményte­len húsz perc következett A 31. percben Ágfalvi megsérült, szalagszakadást szenvedett, s végleg elhagyta a játékteret. Még rendeződtek hátul a Tán­csics sorai, amikor a 38. perc­ben Tóth ívelt labdája a vé­dőkről lepattant, ott termett Peszeki, és megszerezte a ve­zető gólt. 1:0. A második f élidő Jankó 16 mé­teres kapáslövésével kezdődött, Tóth azonban a gólvonalról menteni tudott. A 12. percben eldőlt a mérkőzés. Bal oldalon futott a dorogi támadás, az iveit labda középre szállt Rát- vaihoz, s berúgta a másodikat. 2:0. A 15. percben Rátvai, a 16.-ban Uhr hagyott ki ordító helyzetet. A 30. percben ismét a dorogiak értek el gólt. Megint a bal oldalon futott a dorogi támadás, ennek befe­jezéseként Bartalos vágta a hálóba a labdát. 3:0. ben Laczkovics fejjel továbbí­totta a hálóba. 1:1. Most élén- kebb lett a játék, a befejezés ázonban nem sikerült a kapos­váriaknak. Az 58. percben el­dőlt a mérkőzés. Tüske rosszul sikerült hazaadását Megyeri elcsípte, s a hálóba lőtt. 2:1. A hajrában Balogh II. a kapu­fára fejelte a labdát. Alacsony színvonalú, igen gyenge mérkőzésen szenvedett vereséget a Kaposvári Rá­kóczi. A fűzfői csapat sem ját­szott jól, de a lelkesedésük elegendő volt a győzelemhez. A kaposvári védelem bizony­talansága csak megkönnyítette la fűzföiek dolgát. Szerencsés győzelem. Jók: Takács II., László, Molnár, ill. Szabó. További eredmények az NB II. Nyugati csoportjában: P. Ércbányász—Bakony Ve­gyész 2:1, Győri Dózsa—Máza- Szászvár 4:0, Savaria Cipőgyár —Almásfüzitő 8:1, Pápai Tex­tiles—Pécsi BTC 2:0, Szekszár­di Dózsa—Ajkai Bányász 1:0, Laczkovics lő, a labda a kap ufáról kiperdül. Ha ez bemegy, akkor talán másként alakult volna a Fűzfő—K. Rákóczi m érkőzés eredménye. A4 egye/ ba jnokság Kapoly került « Az eddigi éllovas, a Bala- tonboglár Kadarkúton veresé­get szenvedett, ezzel a Kapo- lyi Kiss J. SE került a bajno­ki táblázat élére. Ismét fel­zárkózott a K. V. Lobogó is. A Nagyatádi Somogyi SE egyre jobban leszakad. K. V. Lobogó—Ordacsehi 6:2 (2:1) Ordacsehi, 150 néző. V.: Bu- zsáki. A fegyelmezetten játszó vendégcsapat biztosan és megérdemelten nyert a szét­eső, kapkodó hazai együttes ellen. G.: Zimonyi, Radax, Finota, Simon, Kiss, Jenei, ill. Takács, Győré. Csepregi László Babócsa—Zamárdi 1:1 (0:1) Babócsa, 200 néző. V.: Bó- na. Óriási lelkesedéssel ját­szott a vendégcsapat. A ha­zaiak sok helyzetet elhibáz­tak. Vukmann öngólja után Luczek csak nehezen tudott kiegyelíteni. Jók: Bakó, Vi­dák, Radies, ill. Kovács, Ker­tész, Piros. Kovács Tibor Lengyeltóti—Tab 5:0 (2:0) Lengyeltóti, 300 néző. V.: Hegedűs. Jó iramú, sportszerű mérkőzés. A hazai csapat nagy fölényben játszott. A vendé­gekre nézve hízelgő, hogy öt gólt kaptak. G.: Komócsin (2), Pozsonyi, Főnyedi Schmidt. Jók: Komócsin, Papp, Pozsonyi, Főnyedi. A vendégcsapatnál nem volt át­lagon felüli teljesítmény. Kovács Ferenc Kapoly—Somogytarnóca 5:0 (2:0) Kapoly, 150 néző. V.: Hor­váth Z. Minden részében jobb volt a hazai csapat, amely ilyen arányban is megérde­melten nyert az idegeskedő vendégek ellen. G.: Szelei (2), Bujtor, Karsai, Csullag. Jók: Újvári, Karsai, Johann, Ker­tész, ill. Pintér, Katona, Mol­nár. Kálmán Ferenc táblázat élére Toponár—Csurgó 2:1 (1:0) Csurgó, 200 néző. V.: Ko­vács Gy. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen egy góllal feltétlenül jobb volt a lelkes vendégcsapat. G.: Do­bos (2), ill. Polgár. Jók: Do­bos, Hegedűs, Koncz, ill. Pol­gár, Horváth, Kercza. Halmai Emil Kadarkút—Balatonboglár 2:1 (1:0) Kadarkút, 150 néző. V.: Bá­lint. Rendkívül színvonalas mérkőzésen igen jól játszott a Balatonboglár. A befejezés azonban nem sikerült a bog­iári csatároknak. A hazaiak viszont nem álltak hadilábon a szerencsével. G.: Panka, Sánta, ill. Molnár. Mindkét oldalon elsősorban a védelmek tűntek ki. Németh Lajos K. Vasutas—Nagyatádi Kinizsi (2:1 (1:0) Nagyatád, 250 néző. V.: Pes­ti. Közepes színvonalú mér­kőzésen végig a hazai csapat támadott, de nem bírt a szí­vósan, sőt helyenként sport­szerűtlen eszközökkel is véde­kező vendégekkel, akik a mér­kőzés folyamán adódó mind­két helyzetüket kihasznál» ák. G.: Törzsök, Bartus, 111. Ba- zsó. Jók: Hajdú, Törzsök. Il­lés, a hazai csapatból senki sem játszott átlagon felül. Harsányt Zoltán Fonyód—N agy atádi Somogyi 5:2 (1:1) A megyei bajnokság állása: 1. Kapoly 9 8 - 1 24;4 16 2. Balatonboglár 9 7 - 2 25:8 14 K. V. Lobogó 97-2 31:14 14 4. N. Kinizsi 9 5 2 2 26:7 12 5. Fonyód 9 4 2 3 15:17 10 6. K. Vasutas 9 4 1 4 19:19 9 7. Babócsa 9 3 3 3 17:22 9 8. Lengyeltóti 9 3 2 4 20:21 8 9. Zamárdi 9 3 2 4 10:18 8 10. Toponár 9 2 3 4 13:18 7 11. Kadarkút 9 3 1 5 11:17 7 Csurgó 9234 7:13 7 13. Somogytarnóca 9 3 1 5 10:22 7 14. Ordacsehi 9 3 - 6 18:27 6 15. Tab 9 2 2 5 11 26 6 16. N. Somogyi S£ 9 2-7 *5:28 4 Jó iramú, helyenként szín­vonalas mérkőzésen a hazaiak nem jutottak olyan könnyen a győzelem birtokába, mint azt az eredmény sejtetné. A két támadósor közti különbség meg Ágfalvi kiesése volt a döntő. Jók: Horváth L. Tóth, a mezőny legjobbja, Horváth P., Rátvai, ill. Németh, Tiha­nyi, Knapik, Varga.­Fűzfő - K. Rá kocsi 2:1 (1:0) Kaposvár, 1000 néző. V.: Szabó I. Fűzfő: Takács II. — Kiss Eászlő I., Saller, Bajor, őri, Zaharovics (B.í- za). Molnár, Takács I. (Almás!), Meggyesi, Fehér. Eűző: Boros Jó­zsef. K. Rákóczi: Kovács — Ba­logh I. Horváth I., Tüske, Szabó, Téglás (Balogh II.), Savanyó (Né­meth II.) Márton, Göncz, Pálmai, Laczkovics. Edző; Zag József. Már az első percekben a vendégcsapat veszélyeztetett, Kovács i gyakran volt munká­ban. A Rákóczi meglepően idegesen, kapkodva játszott, s ezt előbb Takács I., majd ké­sőbb Zaharovics csaknem ki­használta. Aztán Laczkovics két elfutása keltett izgalmat. A 19. percben Téglás, a 22-ben pedig Pálmai küldte kapu fölé a labdát. A 23. percben Balogh I. a kapuig tört előre, lábáról azonban a vetődő Takács II. leszedte a labdát. A 35. perc­ben már gólt kiáltottak a né­zők, Laczkovics azonban a ka­pufát találta el. Egy perc múl­va Szabó bombáját védte Ta­kács. A 43. percben a vende­gek értek el gólt. Sarokrúgás szállt a Rákóczi kapuja elé, Zaharovics lövését Kovács ki­ütötte, a visszapattanó labda Molnár elé került, aki közel­ről nem hibázott. 1:0. Szünet után öt percig vára­tott magára az egyenlítés, Márton beadását az 50. perc­XdDtO A totó 13+1 találatom szelvénye: 2, x, 2, 2, x, 1, 1, x, 1, x, x, x, x + x. 13+1 és 13 találatos szelvény nem volt. A 18 darab 12 találatos 48 626 fo­rintot fizet. All találatos szel­vény 1042, a 10 találatos 178 form kzt ér. Zalaegerszegi Dózsa —Bauxit­bányász 2:1. A csoport állása: „L Dorog 9 6 2 1 15:3 14 2. Győri Dózsa 9 6 2 1 19:8 14 3. P. Ércbányász 9 6 1 2 24:11 13 4. Z. Dózsa 9 6- 3 15:7 12 5. Pápa 9 5 2 2 7:6 12 6. Szekszárd 9 5 1 3 11:5 11 7. Bakony-Vegy. 9 5 1 3 9:5 11 8. Ajka 9 4 1 4 10:9 9 9. Savaria 9 3 2 4 24:15 8 10. K. Táncsics 9 4- 5 7:12 8 11. Bauxitbányász 9 3 1 5 11:15 7 12. K. Rákóczi 9 2 2 5 7:16 6 13. Fűzfő. 9 2 1 6 5:13 5 Máza-Szászvár 9 1 3 5 3:16 5 15. Almásfüzitő 9 1 3 5 6:20 5 16. PBTC 9 1 2 6 5:12 4 KISPÁLYÁS LABDARÚGÁS Nagy küzdelem a Kongresszusi Kupáért Tegnap 28 csapat részvételé­vel Kaposváron megkezdődött a Kongresszusi Kupa kispá­lyás labdarúgó-bajnokság. A Vasas-pályán villanyfény mel­lett is játszottak mérkőzéseket. Rajthoz állt az Egyesült Izzó spartakiádgyőztes csapata is. A döntő négy együttese ma eldönti, hogy melyik kaposvári csapaté lesz a Kongresszusi Kupa. SPORTHÍREK MOSZKVA Első ízben rendezték meg a szovjet női sakk-kupát. A négy játszmás döntőben Tatjana Lemacsko győzött Kaja Rany- nyiku ellen, s ő lett a trófea első védője. SZÓFIA A balkán asztalitenisz baj­nokság férfi egyes döntőjében a jugoszláv Csordás 3:0-ra győzött honfitársa, Vecko el­len. A női döntőben két ro­mán játékos szerepelt: Alex andru—Crisan 3:0. BONN Christel Frese nyugatnémet atlétanő a 400 m-es síkfutás­ban 52.4 mp-vel új NSZK-re- kordot állított fel. TORINO Franco Arese, az 1000 m-es síkfutásban 2:16.9 perccel olasz rekordot ért el, s ez a világ­ranglistán a 6. eredmény. A világcsúcs: 2:16.2 p.