Somogyi Néplap, 1970. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-29 / 228. szám

Ennyit ér a magyar futball! Harmincöt-ezer néző a Nép­stadionban, több százezer labdarúgóbarát pedig a tv kép­ernyője előtt ülve remélte, hogy a magyar válogatott az európai labdarúgás második vonalába tartozó Ausztria csa­pata ellen vasárnap biztos győzelmet arat. Nem így tör­tént. A magyar labdarúgás minden gyengesége kiütközött a 113. magyar—osztrákon, ahol csak ötezer boldog néző volt. Az az ötezer osztrák szurkoló, aki elkísérte Budapestre csa­patát. Nekünk nem jutott más, mint keseregni a szebb napo­kat látott sportág sorsa fö­lött ... Helytelen lenne szépíteni a tényeket. E pillanatban ennyit ér a magyar labdarúgás. Hof­ier József szövetségi kapitány megrpóbálta már frontba dob­ni a fiatalokat. Ezek nem, vagy csak részben váltak be. Aztán újból előszedte az »öre­geket«, akik épp úgy fiaskót vallottak, mint a fiatalok. Ne­héz lenne magyarázatot talál­ni, hogy Bene, Dunai II., Gö- röcs és mások miért felejtet­tek el szinte máról holnapra futballozni. A népstadionbeli 1:1 nem a legszebb remények­re jogosít a soron következő Európa Kupa mérkőzéssel kap­csolatban. A Vasas nyerte az E lll-as rangadót Magyarország-Ausztria 1:1 (1:1) A Népstadionban a magyar labdarúgó-válogatott az alábbi összeállításban szerepelt: Ro- thermel — Noskó, Páncsics, Konrád, Meggyesi — Göröcs, Vidáts — Fazekas, Bene, Du­nai II., Karsai. Jól indult a mérkőzés. Még negyedóra sem telt el, amikor Karsai beívelt szögletéből Vi­dáts a hálóba fejelte a magyar csapat vezető gólját. 1:0. A várt folytatás azonban elma­radt, s a 27. percben az oszt­rákok Redl révén kiegyenlítet­tek. 1:1. A második félidőre Hoffer József szövetségi kapitány a gvengélkedő Konrádot és Kár­sait lecserélte. Mészöly, illetve Kocsis jött be a pályára. A 3. percben azonban kiderült, hogy az elhamarkodott kettős csere súlyos taktikái hiba volt. Göröcsnek ugyanis kiújult a sérülése, s minthogy a megál­lapodás szerint a mérkőzés fo­lyamán csak két mezőnyjáté­kost és egy kapust lehetett cserélni, a magyar csapat tíz emberrel volt kénytelen játsza­ni. A csonka csapat ellen az addig védekező osztrákok tá­madásba lendültek. Bár a mieink is rúgtak a hátralevő időben két kapufát, mégis, a mutatott játék alapján, inkább az osztrákok álltak közelebb a győzelemhez. Hoffer József szövetségi ka­pitány: — Döntő volt Göröcs sérülése. Talán elhamarkodot­tan cseréltünk a szünetben... Ennek ellenére nem értem a játékosok enerváltságát. Az osztrákok sokkal előbbre tar­tanak a korszerűbb labdarú­gásban. örülhetünk a döntet­lennek. Leopold Stastny osztrák szö­vetségi kapitány: — A magyar csapatnál az erőnléttel volt baj. Ahogy haladt az idő, úgy fogyott a játékosok ereje. Mi jobban bírtuk a második fél­időt. Reálisnak tartom az l:l-et. Hoffer kollégám túl ko­rán cserélt két játékost. Hengerellek a K. Vasas asztaliteniszezői Szombaton a Vasas NB II-es női csapata imponáló fölénnyel nyert. Hosszú szünet után is­mét játszott az újból csatasor­ba állt Horváthné. A jelekből ítélve hamarosan a régi lesz. A fiatal Boldizsár valamennyi mérkőzését megnyerte. Még a női csapaténál is na­gyobb bravúrt vitt végbe va­sárnap a férfiegyüttes. A Va­sas vezetői az utolsó pillanat­ban mégis úgy döntöttek, hogy nem Péter, hanem Ivusza ját­szik. A legjobb összeállításban asztalhoz lépő Vasas lehenge­relte a középmezőnyben tanyá­zó Ganz MÁVAG-ot. Jellem­ző e találkozóra, hogy az ifi válogatott Asztalos, aki egy hete a P. Ércbányász ellen öt mérkőzést nyert, most egy meccsen sem tudott győzni. (A Ganz MAVAG egyébként 15:10-re verte a P. Ércbá­nyászt.) NB I K. Vasas—Ganz MAVAG 2L4 Győztesek: Séra (5), Balázs, Szálinger. Ivusza, Nagy (4—4), illetve Bíró (2), Jancsó, Ben- cze. NB II (női) K. Vasas—Szombathelyi SE 13:3 Győztesek: Boldizsár (4), dr. Vinczéné, Horváthné, Szerecz- né (3—3), illetve Borosné (2). Raffai. Utánpótlás válogatottak a Norvégia ellen a keretben ? A magyar labdarúgó váloga­tott Ausztria elleni barátságos mérkőzése nem sikerült. A szakvezetők a mutatott játék­kal és az eredménnyel sem elé­gedettek. Hoffer József szövetségi ka­pitány sem titkolja csalódott­ságát. — Győzelmet vártunk és jó játékot. Mindkettőre nagy szüksége lett volna a váloga­tottnak — mondotta a szövet­ségi kapitány. — A jelek azt mutatják, ott sem tartunk, ameddig tavasszal már elju­tottunk. Több kedvező jelet láthattunk a tavaszi idényben, amikor alakult a csapat, mint most, amikor úgy hittük, hogy már megtaláltuk a játékoso­kat. A visszaesés — és egyben az osztrákok elleni nagyon mérsékelt teljesítmény — a bajnokság visszaesésével függ össze. A tavaszi bajnoki mér­kőzések színvonala, érdekessé­ge, irama lényegesen jobb volt, mint az őszi találkozóké. Az osztrákok elleni összecsapás előtt egy héttel a Bp. Honvéd —Ü. Dózsa rangadó, továbbá a Vasas—Csepel és a Ferenc­ire^—Videoton mérkőzés na­gyon gyenge nívón mozgott, az ott szerepelt formán kívüli já­tékosokkal egy hét alatt nem lehetett csodát csinálni. Még az idény elején vagyunk, s csaknem állandóan panaszkod­nak a játékosok, hogy fárad­tak. Több szakvezető a túlzsú­folt műsort hibáztatja, s meg­érti játékosai fáradtságát. Én nem értem; mert eddig 7 baj­noki. 2 válogatott és legfeljebb 3 nemzetközi mérkőzést ját­szottak az őszi idényben. Et­től nem lehet elfáradni. — Helyrehozhatnánk a va­sárnapi csalódást, ha győznénk Oslóban — jelentette ki Hoffer József. — De az a mérkőzés is nagyon nehéz lesz. Arra a kérdésre, hogy Nor­végia ellen lesz-e változás a keretben, Hoffer határozottan válaszolt: — Feltétlenül változtatni kell. Elképzeléseim már meg­vannak, de a hét közi kupa­fordulókban még sérülések adódhatnak, így csak csütörtö­kön mondhatok bővebbet. Va­lószínűnek látszik, hogy a Bécsben járt utánpótlás válo­gatottból jön be egy-két fia­tal, akik egyébként tagjai a 33-as keretnek. Az osztrákok ellen szerepelt magyar váloga­tottak közül csak az utánpót­lás gárda állta meg a helyét, Thoman kapitány szerint né- hányan igen jól játszottak. Mi­után a norvég mérkőzésig nincs bajnoki találkozó, a bu­dapesti és bécsi válogatott mérkőzésen mutatott formák alapján jelölöm ki a Norvé­giába utazó játékosokat. Ez történt az NB I B-ben Győri MÁV DAC—-Szolnok 2:0, Kecskemét—Pécsi Bányász 2:0 (Pécsújhegyen), Oroszlány —BKV Előre 2:0, Egyetértés— BVSC 4:2, Egri Dózsa—Békés­csaba 2:0. Az NB I B állása: 1. Egyetértés 8 5 3­14:4 21 2. Kecskemét 8 4 2 2 12:6 17 3. MÁV DAC 8 5 1 2 10:4 17 4. Szállítók 8 3 1 4 7:11 16 Pécsi Bányász 8 2 3 3 9:13 16 6. Eger 8 4 2 2 12:6 15 7. Oroszlány 8 4­4 13:11 15 8. Ganz-MAVAG 8 4 2 2 12:10 14 9. Bp. Spartacus 8 1 4 3 6:9 14 10. ZTE 8 3 2 3 14:11 13 11. Békéscsaba 8 2 1 5 11:12 11 12. Debrecen 8 2 4 2 8:7 10 13. Ózd 8 3 1 4 8:13 10 Sz.-fehérvár 8 3 2 3 7:12 10 15. Várpaalota 8 2 4 2 10:7 0 16. BKV Előre 8 2 2 4 4:9 9 17. Szolnok 8 2 1 5 6:15 9 18. BVSC 8 3 14 17:20 8 NB III-as csapataink közül a Siófoki Bányász már szom­baton vereséget szenvedett — méghozzá hazai pályán. A vasárnapi folytatásban se na- won ment a mieinknek. A La­tinka SE vesztesként hagyta el Pécsen a pólyát a P. Helyiipar ellenében. A Marcali Vörös Meteor otthonában is csak döntetlent ért el a Baja ellen. Idegenben szerzett viszont igen értékes pontot a Lábodi MEDOSZ, amely a jelekből ítélve feljövőben van. A so­mogyi rangadót — teljesen megérdemelten — a K. Vasas nyerte Barcson, ahol a Vasas eddigi legjobb játékával ruk­kolt ki. a hazaiak viszont na- •»"on gyengén futballoztak. A forduló meglepetése az éllovas PVSK hazai pontvesztése. DÉLNYUGATI CSOPORT Marcali VM— Baja 0:0 Marcali, 400 néző. V.: Sü­megi. Marcali: Bácsi — Dunkler (Szi­ta), Hosszú, Rigó, Bánhegyi, Kósi, Proszenyák, Molnár, Szántó, Lá­zár, p. Molnár. Edző: Abonyi Ká- rc*y. Baja: Májzlinger — Fodor, Márity, Kreisz, Viszmeg, Onódi, Zomborcsevics, Borkovics, Ke­mény, Bartulov, Rizsányi. Edző: Csongor János. 'Végig sportszerű, változatos, de nem különösebben színvo­Pontot vesztett a PVSK nalas mérkőzést ,.ozo‘t a két csapat találkozója. Mindkét oldalon a támadósorok gyen­gélkedtek, a védelmek egy­aránt kitettek magukért. A iöntetlen megfelel a látottak­nak. Jók: Bácsi, Kósi, P. Mol­nár, illetve Fodor, Onódi, Bar­tulov. P. Helyiipar— Latinka SE 4:1 (2:1) Pécs, 100 néző. V.: Baráth. Helyiipar: Jankovics — vass, Mó­ricz dr., Horváth, Bunyevácz, Bog­dán, Rideg dr., Kovács dr., Har- sányi, Vajda dr., Lengyeltóti. Ed­ző: Krebsz Sándor. Latinka: Sü­megi (Néléhaj) — Kömpf, Selmi, Kun (Kráczky), Tóth, Baumann, Morvái, H.Vász, r.ücs, Babán, Nyitrai. Edző: Kisborső Imre. 24. perc: Szép összjáték után a felfutó Babán talált a há­lóba. 0:1. 26. perc: Húszméteres sza­badrúgásból Harsányi lőtt gólt. 1:1. 36. perc: A tétovázó védők hmaiót Lengyeltóti használta ki. 2:1. 70. perc: Szép csel után Ri­deg dr. talált a hálóba. 3:1. 89. perc: Selmi lyukat rú­gott, otttermett Harsányi, s kö­zelről a hálóba lőtt. 4:1. A mezőnyben nem mutatko­zott lényeges különbség a két csapat között, a kapu előtt Újra Balatonboglár á a megyei Űjabb rangadót játszottak a megyei bajnokság csapatai. Ez alkalommal Kapolyon, ahol a korábbi éllovas, a Kapolyi Kiss János SE a Balatonboglári MEDOSZ csapatát fogadta. Győzött a Boglár, s ezzel már nincs veretlen csapat a megyei I. osztályban. Most ismét a bogiáriak vették át a vezetést. Meglepetésszámba megy a K. V. Lobogó újabb veresége. A nagyatádi rangadón az N. Ki­nizsi győzött, s feltört a har­madik-helyre, a textiles csa­pat a negyedik. Balatonboglár—Kapoly 1:0 (0:0) Kapoly, 250 néző. V.: Feny­vesi. Nagy lendülettel kezdtek a csapatok a rangadón. A 23. percben a bogiári hálóban tán­colt a labda, a gól azonban érvénytelen volt, mert Feny­vesi játékvezető korábban sza­bálytalanságot látott. Az 53. percben viszont Takács a ven­dégcsapatból szabályos gólt ért el. 1:0. Ezután a Balaton­boglár védekezésre rendezke­dett be, s Magyar kapussal és a középhátvéd Cserével az élen sikerült is megakadályozni, hogy a támadó kapolyi csatá­rok gólt érjenek el. Nagy fö­lénye ellenére is vesztesként hagyta el a pályát a Kapoly. Jók: Magyar, Csere, Szilágyi, Pordán, illetve Újvári, Balogh. Karsai, Bujtor. Kálmán Ferenc N. Kinizsi—Somogyi SE 6:0 (5:0) Nagyatád, 150 néző. V.: Mó- ritz. Az atádi rangadó közepes színvonalú mérkőzést hozott. A két pont sorsa már az első félidőben eldőlt. Szünet után ugyan nagyon feljött a Somo­gyi SE, de csatárai a legjobb helyzeteket sem tudták kihasz­nálni. Góllövők: Lehár (3), Ba- zsó, Kömpf, Deák. Jók: Már­kus, Simon, Lehár, illetve Gál, Princesz. Harsányi Zoltán Tab—Ordacsehi 2:1 (2:1) Ordacsehi, 100 néző. V.: Vaj­da. A vendégcsapat első féldő- beli játékával vezetést szerzett, s bár szünet után végig a ha­zaiak rohamoztak, az ered­mény már nem változott. Gól­lövök: Puha II. (2), lll. Riba. Csepregi László Kadarkút—Csurgó 2:1 (1:1) Kadarkút, 150 néző. V.: Har- di. Az első félidőben a csurgói csapat játszott jobban és föl­lényben. Szünet után változott a kép. s megérdemelten nyert a kadarkúti csapat. Góllövők: Panka, Horváth, illetve Sóto- nyi. Jók: Simon, Panka, illet­ve a közvetlen védelem. Németh Lajos Fonyód—Somogytarnóca 4:2 (3:2) Fonyód, 100 néző. V.: Bu- zsáki. A jól kezdő hazai együttes már a negyedik percben veze­tést szerzett. A lelkesen küz­dő vendégek nem tudták meg­akadályozni a hazaiak biztos győzelmét. Hajba József Babócsa—K. Vasutas 4:2 (2:0) Babócsa, 100 néző. V.: Both. Sportszerű mérkőzés volt. 2:0 után kiegyenlítettek a ven­dégek, de a hajrát a hazaiak bírták jobban. Góllövők: Haj- d\ Luczek, Bicsár, Fülöp (ön­gól), illetve Bartos, Budai. Jók: Radies I., Radies II., Luczek, Hajdú, illetve Hegyi, Simon, Talián, Hajdú. Kovács Tibor Le ngyel tó ti—Toponár 2:1 (0:1) Lengyeltóti, 300 néző. V,: Bakonyi. A védekezésre berendezke­dett vendégek egy szerencsés góllal vezetéshez jutottak. A végig rohamozó lengyeltótiak csak a 78. percben tudtak egyenlíteni. Három perccel később viszont berúgták a győztes gólt is. Az alacsony színvonalú találkozón a hazai győzelem megérdemelt. Góllö­vők: Csordás (2), illetve Far­kas. Jók: Miletics, Schmida, illetve a közvetlen védelem. Kovács Ferenc Zamárdi—ff. V. Lobogó 4:2 (2:1) Zamárdi, 100 néző. V.: Bá­lint. A hazai csapat váratlanul jó játékkal rukkolt ki, a baj­nokesélyesek sorába tartozó K. V. Lobogó viszont kiábrán­dítóan, szétesően játszott. A látottak alapján nem meglepe­tés a zamárdi csapat győzelme. Góllövő: Vörös, Farkas, Papp, Fehér, illetve Kiss, Halvax. Jók: Kovács, Piros, Papp, illet­ve Pakoth, Kiss, Jezeri. Dr. Fazekas Mihály 1. Balatonboglár 2. Kapoly 3. N. Kinizsi 4. K. V. Lobogó 5. Babócsa 6. Csurgó 7. Fonyód 8. Zamárdi 9. Lengyeltóti 10. Ordacsehi 11. Tab 12. Somogytarnóca 13. K. Vasutas 14. Kadarkút 15. Toponár 16. Somogyi SE 7 6-1» 7 6 - 1 17 7 4 2 1 21 7 5 - 2 20 7 3 2 2 15 7 2 3 2 6 7 3 13 9 7 3 13 9 7 2 2 3 15 7 3 - 4 14 7 2 2 3 10 7 2 1 4 16 7 2 1 4 12 7 2 14 7 1 2 4 10 7 1­6 12 4 12 :4 11 :11 10 :16 8 :7 7 :14 7 :15 7 :16 6 azonban a hazai csatárok soh» kai határozottabbak voltak, s ez eredményesség tekintetében is megmutatkozott. Jók: Mó­ricz dr., Rideg dr.. Karsányi, illetve Baumann, Szűcs, Ba­bán. K. Vasas—Barcs 1:0 (0:0) Barcs, 700 néző. V.: Vecsera. K. Vasas: Bogdán — Báli, Matán, Marosi, Csaba, Andrejka, Fülöp, Fábián, Herbei, Matlcs, Bandi. Ed­ző: Szili Ferenc. Barcs: Tóth I. — Pálmai, Kuczltó, Kiss, Szokol, Ber- da, Kimpf, Gulyás, Gyergyák, Hor­váth, Kertész (Tóth II.). Edző: Ma­yer György. 68. perc: Bandi lefutotta a hazai védőket, s a kimozduló Tóth mellett lőtt a kapuba. 1:0. Érdekes, változatos mérkő­zést hozott a somogyi rang­adó. Ezen a hazai csapat a vártnál gyengébben játszott, annál ötletdúsabb volt a ven­dégek játéka, akik megérde­melten szerezték meg a győ­zelmet a szünet után helyen­ként durva mérkőzésen. Jók: Matán, Fülöp, Herbei, Bándi, illetve Tóth I., Kiss, Gulyás. PEAC—Lábod 1:1 (1:1) Pécs, 200 néző. V.: Kiss. Lábod: Mohácsi — Tálos, Filiszár, Wirth, Novák, Hadi, Borzas, Lu­czek, Csalód!, Takács, Fülöp I. A 2. percben Takács húsz méterről nagy gólt lőtt. 1:0. A 10. percben Kovács 11-es- ből egyenlített 1:1. A jó iramú mérkőzésen a Lábod több helyzetet dolgozott ki, de a csatárok még a leg­jobbakat is kihagyták. A játék alapján a döntetlen a PEAC számára hízelgő. Jók: Mohá­csi, Filiszár, Hadi. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Pécsi Vo­lán—Dombóvári VSE 0:2, PVSK—Bonyhád 1:1, Stein­metz—Szekszárd 0:0, Nagymá- nyok—Mohács 3:0. Biztos röphi h dagy őzelem K. VASAS IZZÓ—ALMÁS­FÜZITŐ 3:0 (10, 9, 13) Kaposvár, 200 néző. Vezette: Fátyol. Vasas Izzó: Kovács, Koncz, Vermesné, Mátrai, Krehán, Petrus. Csere; Török, Bánsági, Esküdt. Javuló játékkal bizto­san győzött a kaposvári együt­tes. Csupán a harmadik szett­ben tudta a vendég csapat megszorítani a mieinket. A jól játszó kaposvári csa­patból Mátrai és Török játéka j emelhető ki, a vendégeknél Meretteiné nőtt társai fölé. A bajnokság állása: S. Nyíregyháza 17 14 3 45:25 31 10. Szeged 17 13 4 44:19 30 11. Székesfehérvár 17 11 6 41 :29 28 12. Almásfüzitő 17 11 6 35:23 28 13. K. Vasas Izzó 17 7 10 27:36 24 14. Miskolc 17 5 12 30:39 22 15. Díjbeszedő 17 5 12 28:46 22 1«. TFSE 17 2 15 15:48 19 1. PVSK 7 6 1­13:4 13 2. Bonyhád 7 3 3 1 11:8 9 Dombóvár 7 3 3 1 5:2 9 4. K. Vasas 7 3 2 2 8:5 8 P. Helyiipar 7 2 4 1 7:4 8 6. PEAC 6 3 12 13:7 7 7. Szekszárd 7 2 3 2 10:5 7 8. Mohács 7 3 13 10:9 7 Barcs 7 2 3 2 11:10 7 10. Marcali VM 7 3 13 10:12 7 11. Baja 7 2 2 3 9:9 6 12. Nagymányok 7 2 2 3 7:9 6 13. Lábod 7 2 2 3 9:14 6 14. Steinmetz 6 2 2 2 4:5 5 15. Latinka SE 7 115 6:20 3 16. P. Volán 7-25 3:13 2 ÉSZAKNYUGATI CSOPORT A rangadón Győrben az Elektromos nyert, s ezzel hely­csere történt a bajnoki táblá­zat élén. M. Hubertus—Rákó­czi SE 1:0, KOMÉP—Bábolna 3:1, Fertőszentmiklós—Pápa 1:1, Győrszentiván—Gy. Elekt­romos 1:2, Pusztavám—Fertőd 4:1, Komáromi O.—Ikarus AR 1:0, Nyergesújfalu—Soproni VSE 0:2. 1. Gy. Elektromos 7 5 1 2. Győrszentiván 7 4 2 3. KOMÉP 7 4 2 4. SVSE 7 4 1 5. Komáromi O. 7 4 1 6. M. Hubertus 7 4­7. MOTIM TE 7 3 2 8. Fertőszentmiklós 7 3 2 9. Pápa 7 2 3 10. Bábolna 7 2 2 11. Siófok 7 3­12. Fertőd 7 3­13. Rákóczi SE 7 2­14. Pusztavám 7 2­15. Ikarus AR 7 12 16. Nyergesújfalu 7 1­11:4 13:7 12:7 12:11 12:7 2 12:8 2 7:8 2 4:5 3 8:9 4 4 12:14 11:16 7:9 9:14 7:14 10*23 a Nyugati csoport élén Vasárnap csak két mérkő­zést játszottak. Ezek eredmé­nyei: Pápai Textiles—Máza- Szászvár 1:0, Pécsi Ércbányász —Almásfüzitő 2:0. 1. Dorog 7 5 11 12:3 11 2. Z. Dózsa a 7 5-2 13:5 10 3. Győri Dózsa 7 4 2 1 13:8 10 Bakony Vegyész 7 5-2 7:2 10 5. P. Ércbányász 7 4 12 17:10 9 6. Pápa 7 4 12 5:6 9 7. Szekszárd 7 4-3 9:4 8 8. Táncsics 7 4-3 7:4 8 9. Ajka 7 3 13 9:8 7 10. Bauxitbányász 7 3 13 10:11 7 11. Savaria 7 2 14 15:13 5 í 12. K. Rákóczi 7 2 14 6:14 s! 13. Almásfüzitő 7 12 4 5:12 4 14. Máza-Szászvár 7 12 4 3:12 4 ! 15. PBTC 7 115 4:9 3 16. Fűzfő 7 1-6 3:17 2 Í Ma: Ferencváros —Liverpool EVK visszavágó A héten már kedden meg­kezdődnek a nemzetközi kupa­küzdelmek. A Ferencváros lab­darúgó-csapata ma este játszik EVK visszavágót az angol Li­verpool együttese ellen. A fe­rencvárosiak minimális vere­séget szenvedtek Liverpool­ban, ígv van reményük arra, hogy kiharcolják a továbbju­tást. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: X11XX222122X2 +1. A 39. héten 13+1 talá atos szel­vény nem volt. 13 találatot egy fo­gadó ért el, nyereménye 490 361 fo­rint. A 12 találatos szelvény 25 147 forintot, a 11 találatos 1721 forin­tot, a 10 találatos 263 forintot fi­zet. n SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1970. szeptember 29,