Somogyi Néplap, 1970. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-27 / 227. szám

Csak a Rákóczi pzitt i szoiliti nyitányán KB IU... NB ni... MOTIM TE—Siófoki Bányász 4:1 (3:1) Siófok, 500 néző. V.: Csa- pucha. Mosonruagyarovar: Horváth — Vaskovics, Vári, Kelemen, Turauy, Holtai (Riesínger), Köpesényi, Kú­ti, Juhász, Schlipp, Mészáros (Nagy). Edző: Németh Kálmán. — Siófok: Jónás (Nádas!) — Szilágyi, Szép, Odor, Pintér, Ferenczffy, Dróth, Vass, Meggyes (Kovács), Takács, pusztai. Edző: Molnár Pe­ter. 18. perc: Schlipp kiugrott, s a tétovázó védők mellett meg­szerezte a vezetést. 1:0. 20. perc: Büntetőhöz jutott a vendégcsapat, ezt is Schlipp értékesítette. 2:0. 30. perc: Pusztai egyéni já­ték után kapura lőtt, a lövés­be Turány beletette a lábát, s ígv vágódott a labda a hálóba. 2:1. 42. pere: A siófoki védelem megingását. kihasználva Schlipp megszerezte a harma­dik gólját. 3:1. 44. perc: Ferenczffy sport­szerűtlenül belerúgott ellenfe­lébe, ezért a játékvezető kiál­lította. 60. perc: Harmincméteres szabadrúgást végzett Juhász, a guruló labda Nádasi hasa alatt került a hálóba. 4:1. A lelkesen cs helyenként jól játszó vendégek két gyors szélső­jükkel teljesen szétzilálták a sió­foki védelmet. A MOTIM TE győ­zelme ilyen arányban is megér­demelt. Jók: Vári, Köpesényi (a mezőny legjobbja). Mészáros, Schlipp. A siófoki csapatból csak Pintér játszott jól, de ő is csak az első félidőben. * 1 2 3 4 Második lett a magyar sakkcsapat az olimpián Magyar győzelem született az NDK ellen függőben ma­radt negyedik játszmában, 3:1 lett a végeredmény, a magyar csapat javára. A 3:1 azt jelenti, hogy a magyar válogatott, minden várakozást felülmúlva, a győztes Szovjetuniótól mind­össze egy ponttal elmaradva a második helyet szerezte megy A XIX. sakkolimpia vég­eredménye: 1. Szovjetunió 27,5 pont 2. Magyarország 26,5 pont 3. Jugoszlávia 26 pont 4. USA 24,5 pont 5. Csehszlovákia 23,5 pont 6. NSZK 22 pont 7. Argentína 21,5 pont Bulgária 21,5 pont 9. NDK 19 pont 10. Románia 18,5 pont 11. Kanada 17,5 pont 12. Spanyolország 16 pont Válogatott csapatunk mai mérkőzése miatt a labdarúgó NB II és NB XII osztályban számos mérkőzést szombaton játszottak le. A mieink közül a két kaposvári NB Il-es csa­pat és az NB Ill-as Siófoki Bá- nvász lépett pályára. Nem sok siker kísérte a somogyi együt­tesek szereplését. Csak a K. Rákóczi tudott győzni, de ez a győzelem is nagyon verejtékes, s részben szerencsés is volt. A K. Táncsics védekezésre be­álló csapata Szekszárdon alul maradt az Sz. Dózsa ellenében. A nal kellemetlen meglepe­tését a Siófoki Bányász szol­gáltatta, a Siófok hazai pá­lyán súlyos vereséget szenve­dett a korszerűbben játszó MOTIM TE együttesétől. Munkatársaink, tudósítóink az alábbi jelentést készítették a szombati nyitányról. K. Rákóczi—Bauxitbányász 2:1 (0:1) Kaposvár, 100Ó néző. V.: Gáspár. K. Rákóczi: Kovács — Savanyó, Horváth I.', Tüske, Németh II. (Szöllősi n.), Balogh II., Márton, Szabó, Göncz. (Horváth II.), Lacz- kovics, Pálmai. Edző: Zag József. Bauxitbányász: Kovács — Tulok I., Dalnoki, Csábi, Frantal, Für, László, Hegedűs, Kutasi, Kőműves, Budai. Edző: Kemény Tibor. » Heves kaposvári támadások vezették be a mérkőzést. A Laczkovics—Pálmai' összjáték az 5. és a 12. percben góllal kecsegtetétt, Laczkovics 'lövé­sei azonban célt tévesztettek. A 18. percben Göncz ugrott ki, de kivárt, majd kisodródott, s oda lett az alkalom. Húsz perc múltán változott a kép. A Rá- koczi-rohamok. abbamaradtak, s feljöttek a vendégek. A 22. percbén az: előrelopakodő Tu­lok I. messziről nagy lövést eresztett meg, a labda azonban a kapu fölött zúgott el. A 25. percben váratlanul gólt értek el a vendégek. Bal oldalon, partdobás után nem tudott közbelépni a kaposvári véde­lem. Az ismét elörehúzódó Tu­lok harminc méterről nagy lö­vést eresztett meg, s a labda a jobb felső sarokba vágódott. 1:0 a Bauxitbányász javára. A gól után Laczkovics sza­badrúgása keltett izgalmat, a1 labda le is pattant a védőkről, de nem akadt kaposvári csa­tár, aki befejezze az akciót. Aztán ismét Tulok veszélyez­tetett, majd a 45. percben Göncz lőtt éles szögből, a ka­pus azonban védett. Szünet után Rákóczi-táma­dások vezették be a játékot. Az átalakított hazai támadősor most a jobb oldalon is próbál­kozott — eredménytelenül. A másik oldalon tíz perc alatt háromszor nyílt újabb lehető­ség a gólszerzésre. Kutasi, He­gedűs, majd Kőműves labdáit tette ártalmatlanná Kovács. A 25. percben Dalnoki egész a Rákóczi kapu előteréig vitte föl a labdát, ő is fejezte be a támadást, Kovács kapus azon­ban lábbal tisztázni tudott. Mint az lenni szokott, a sok kihagyott helyzet most a ta­polcaiak esetében is meg­bosszulta magát. A 30. percben ugyanis egyenlített a Rákóczi. Laczkovics mintegy 30 méter­ről rúghatott szabadot, felállt a sorfal, a labda azonban a te­nyérnyi résen a sorfalon ke­resztül a hálóba vágódott. 1:1. Most már a vendégek kapkod­tak. A, Rákóczi erőteljesen ro­hamozott, s ez a 90. percben hozott újabb gólt. Nem indult veszélyesnek a támadás. Pál­A járási labdarúgó-bajnokságokból jeleltük Siófoki járás s Már az ötödik fordulón jutott túl a bajnoki mezőny: Sajnos, az eddigiek során elég sok volt a zökkenő. Majdnem minden héten akadt mérkőzései maradás. Leg­utóbb Nágocs meg Kapolv nem jelent meg a kitűzött mérkőzésen. A járási labdarúgó-szövetség szi­gorú szankciók bevezetésével igyekszik rendet tartani. Az ötödik forduló eredményei: Somogymeggyes—Kőröshegy 5:3. Balatonföldvár—Balatoni Vasas 5:1, Balatonszabadi—Kötcse ' i:l, Nagy- berény—Fiad 1:1. 1. Balatonszabadi 5 3 2 — 17:9 8 2. Somogymeggyes 5 4 — 1 16:9 8 3. Fiad 5 3 2 — 6:4 8 4. S. MEDOSZ 4 3 1 — 10:5 7 Az ifjúsági bajnokságban — am elv viszonylag rendben zajlik — három 6 pontos csapat áll az élen: a Síó'oki MEDOS7. a Bala­ton földvár és a Kisbáraoáti. Az B. MEDOSZ gólarárya 2*:1! Bozsik László Fonyódi járás A negyedik forduló feleződött be. Ez alkalommal á’talében a papírforma érvényesült. Meglepe­tésszerű mégis az öreglakiak sú­lyos veresége. Lengyeltóti—Vörs 5:2. Vitya-oisz- ta—öreglak 6 .-o, Balatonszent­györgy—Somogyvámos 3:0. Bala- tonkeresztúr—Hács 3:0. 1. Vitya-puszta 3 3--------13:2 6 2 . B-keresztúr 4 3 — 1 11:5 6 3. Somogyvámos 4- 2 1 1 6:4 5 Bakonyi Károly Kaposvári járás Üjabb rangadó volt a héten, s ezt az igali csapat nyerte, várat­lanul és könnyen. Az éleij még mindig nagy a tömörülés, az el­ső helyezettet a hatodiktól mind­össze .3 pont' választja el. Az I. B. osztályban játékvezető- hiányában maradt el a Kaposszer- dahely—Zimány mérkőzés, L osztály: Somogyszil—Szentgáloskér 3 ti. Igái—Nagyberki 5:0, Osztopán— Memye 2:2, Zselickislak—Patalom 1:0, Somogysard—Büssü 6», Juta- Kaposmérő 0:3. 1. Igái 6 5 — 1 23:4 10 2. Memye 6 4 11 13:8 9 3. Nagyberki 6 4 1 1 15:13 9 4. Somogysárd 6 4 — 2 31:10 8 L B. osztály S Ecseny—Taszár 7:2, Csombárd— Kaposfő 3:3, Magyaratád—$imon- fa 8:0, Kiskorpád—Bőszénfo 8:0. Az élen Kiskorpád áll Kaposfő és Csombárd előtt. Moháfcsi Kálmán mai labdáját a középre húzó­dó Horváth II, kapta, a fiatal csatár 25 méterről ravaszul megpörgette azt, s a labda a jobb felső sarokba hullt. 2:1 a K. Rákóczi javára. Éppen csak, hogy volt idő az újrakezdésre. Alaposan próbára tette szurko­lóinak idegeit ezen a mérkőzésen a Kaposvári Rákóczi csapata. Az első húsz pecrben igen biztatóan játszott az együttes, a végén azon­ban keserves lett a győzelem. Az eléggé közepes csapatteljesít­mények mellett egyénileg sem csillogtak a játékosok. A Rákóczi­ban Pálmai végig, Balogh II. és Kovács egy-egy időszakban nyúj­tott kiemelkedőt. A vendégeknél Tulok I., Dalnoki és Hegedűs játé­ka dicsérhető. * * * Az NB II Nyugati csoport további eredményei: Dorog— Pécsi BTC 1:0, Győri Dózsa— Zalaegerszegi Dózsa 3:1, Sava- ria—Fűzfő 4:0, Ajka—Bakony Vegyész 1:0. Szekszárdi Dózsa—K. Táncsics 1:0 (0:0) Szekszárd, 600 néző. V.:. Sza­bó I. Szekszárdi Lipovszki — Szántó (Lelovics), Geller, Jerabek, Ka­lász, Korner, Micskó, Vábró, Frep- pán, Lodri (Becze), Török. Edző: Nagy János. Táncsics: Nagy — Né­meth, Agfalvi, Tihanyi, Plástyik (Báli), Duraila, Róth, Jankó, Mé­száros (Uhr), Knapik, Koródi. Ed­ző: Váradi Lajos. Mindjárt a Dózsa Vette át a játék irányítását. Az első ne­gyedórában ennek ellenére nem történt érdemleges ese­mény. A 14. percben ugyan nagy kavarodás volt a Tán- csics-kapu előtt, de Lodri és Vábró is hibázott. A 19. perc­ben szép szekszárdi akció után Freppán fordulásból lőtt, de Nagy a helyén volt. A Táncsics körömszakadtáig védekezett. A 28. percben egy előre adott labdát Kalász mesterien csúsz ­tatott Török elé, a partjeli.* azonban lesen állította meg a szélsőt. A félidő utolsó per­ceiben feljött a kaposvári csa­pat. A 42. percben Koródi gólt is lőtt, de les miatt a já­tékvezető ezt nem adta meg. Szünet után sem változott a játék képe. Szekszárd diktálta a tempót.. A 10. percben a hazaiak a mérkőzés legna­gyobb helyzetét hagyták ki. Lódri az ötösről vágta főié a labdát. Beszorult a Tánc'sics. Freppán szabadrúgása a kapu­fát találta el. Aztán Török lőtt élesen alig mellé. Brett a hazai gól. A 34. percben dőlt el a mérkőzés a szekszárdiak ja­vára. Török az ötössel egyma- gasságból szabadrúgást ívelt a Táncsics kapuja elé, s .az őri­zetlenül hagyott Kalász kö­zelről a jobb sarokba fejelt. 1:0. A hátralevő időszakban Uhr és Koródi került még helyzetbe, de Gellér és Korner önfeláldozóan mentett. Elég mérsékelt játékvezetés mel- lett erősen közepes szinten mozgott a találkozó. Egyik csapat sem nyújtotta azt, amit valójában tud. A Szekszárdi Dózsa, amely végig­támadta a mérkőzést, sok helyze­tet is teremtett, ebből egyet érté­kesíteni tudott. A kaposváriaknak nemigen adódott alkalmuk a gól­szerzésre. Szívósan védekeztek, olykor erőszakosan is. Jók: Gellert, Jerabek, Kalász, Illetve Nagy, Németh és Jankó. Megkezdődött a kerékpáros Balaton Kupa Fotoripqrterűnk két pillanatot le­sett el az első na­pi országúti via­dalom L kép: Két osztrák verseny­ző »érkezett első­ként Kaposvár határába. A Kos­suth téren már négy perc előnye volt a két szöke­vénynek, 2. kép: Nagy közönségsikere volt a megye- székhelyen átha­ladó versenyzők egyik csoportjá­nak. A boly a Széchenyi téri fordulóban erősí­tett, s próbálta meg ledolgozni hátrányát. asztalitenisz Péter játszik húsza helyén Az asztalitenisz NB I mai kaposvári mérkőzésének érde­kessége, hogy megváltozik a Kaposvári Vasas csapatának összeállítása. Balázs, Nagy N., Sér a és Szálinger mellett a fiatal Péter szerepel a Ganz- MÁVAG elleni találkozón. 'A Vasasnál úgy mondták, hogy a fiataloknak fokozato­san játéklehetőséget kívánnak biztosítani a legjobbak között is. Ivusza e pillanatban egyéb­ként Is ütpproblémával küsz­ködik, ezért lesz most Péter a csapat tagja., A Vasas fiatal asztaliteni­szezőinek újabb szereplését — az NB I-esek között — kíván­csian várjuk. SOMOGYI NÉPLAP Vasárnap, 1970. szeptember 27. MAI műsor VÖKÖS CSILLAG; Matiné délelőtt fél 11 órakor: AZ UTOLSÓ ÉDEN. 3, 5 és 7 órakor: FEKETEgZA- KÁLL SZELLEME. Magyarul be­szélő, színes amerikai kaland- film. (IX. . 27-ig.) SZABAD IFJÜSAG: 4, 6 és 8 órakor:' A. VALCER- KXRALY. Színes, zenés ameri­kai-osztrák . film a világhírű Strauss családról. (EX. 27-ig) LATINKA FIMSZtNHAZ: Fél 6 órakor: AZ ELÁTKO­ZOTT HEGYEK FARKASA. Szí­nes jugoszláv film. Csak 16 éven felülieknek! RÁKÓCZI MOZI (ÉDOSZ, Művelődési Ház): 4 órakor UTAZÁS A NAP TOLiSO OLDALARA. Színes, fantasztikus, angol film. MÁJUS 1. FILMSZÍNHÁZ, SIÓFOK: Matiné délelőtt 10 órakor: A NAGY KORALLZÁTONY. 3 és 7 órakor: MAGASISKOLA. Magyar film. Csak 14 éven felü- lieknk. . , TELEVÍZIÓ Budapest 8.00—9.00: lí>l#jlateleviziö. ,9.00: Gyorsan, ügyesen, bátran! 10.00: Kiskunsági lovasnapok. 10.25: Hétmérföldes kamera. 10.40: A Tenkes kapitánya. 11.05: Úttörők Vietnamért. 12.10: Torna — mes­terfokú bajnokság. 14.58: Műsor­ismertetés. 15.00: Francia nyelv- tanfolyam haladóknak. 15.20: Ma­gyarország—Ausztria válogatott labdarúgó-mérkőzés közvetítése a Népstadionból. 17.20: •Reklámmű-, sor.' Í7.25: A, a, B, b, C, c... 18.15: Delta. 18.40: Nicholas Nick­leby. Magyarul beszélő angol rö- vidjátékfilm-sorozat. 10.05: A víj ' lág térképe . előtt. 19.20; Esti me­se. 19.35: Telesport. 19.55: Szü­net. 20.00: Tv-hiradö. 20.20: Ma­gyarázom a jövőnket. 30.30: Víz­szintes — függőleges. .. Kb. 22.00: Tv-híradó 2. kiadás. Zágráb 9.00: Magyar nyelvű'adás. 9.35:" Zelinl ősz. 10.05: Földművelők­nek. 11.19: Parangal kapitány kincse. 11,50: skipi. 14.30: Lovas- versenyek a Tito marsall Serle­gért. 15.20: Labdarúgás: Magyar­ország-Ausztria. 17.45: Kosárlab­da: Bulgária-Vugoszlávía. 18.20: Egy játékfilm. 20.35: Szerelem fa­lusi módra. 21.20: Vonók ritmus­ban. 21.40: Sportszemle. 22.30: Rajzfilm. 22.45: Vízilabda; Mla­dost—Jadram Osztok tv 13.30: Nemzetközi lovasverseny. 15.25: Magyarország-Ausztria labdarúgó-mérkőzés. 17.30: Ifjú­sági műsor. 13.25: Jó éjszakát, .gyerekek! 13.30: Operakalauz: Bajazzo. 19.00) Tv-híradó. 19.30: Sporthírek. 20.15: Dybuk. Nép­színmű. 21.45: Beethoven művei­ből. 22,30: Tv-hiractó z. kiadás. KOSSUTH RADIO 6.00:' Hírek. 6.10—>7.25: Kellemes vasárnapot! 7.25: Múzeumok és kiállítások - programja. 7.28: Nagy családok. 7.58: Hallgatóink figyel­mébe! 8:00: Hírek. 8.10: Édes anyanyelvűnk. 8.15: Népdalok. 8.45: Rossini: Otelló — részlet. 9.00: Szerkesztői üzenetek. 9.10: Aariani Antje. 9.40: Bemutatjuk a Magyar Rádió és Televízió gyermekkórusának új felvételeit. 9.50: Olvasmányélmények. lO.ÓO: Hírek. 10.03: Brahms: d-moll he­gedű-zongoraszonáta. 10.25: Rá­dióreklám. 10.30: Vasárnapi kok­tél. 12.00: Hírek. 12.10: Jó ebéd­hez szól a nóta... 13.03: Hol a szakadék? 13.13: Az évszázad nagy Beethoven-előadói. 15.00: Hírek. 15.08: Haj, 15.25: Közvetí­tés a Magyarország-Ausztria vá­logatott labdarúgó-mérkőzésről. 17.20: Hírek. 17.25: Traviata. 17.55: Géniusz. 18.10: Faluról falunak — muzsikával. 18.58: Hallgatóink fi­gyelmébe! 19.00: Hírek. 19.10: Da­niel Barenboim zongorázik és vezényel. 19.33: Offehbaeh-operett- dalok. 19.50: Edith Piai zenés életregénye. 20.32: Budapesti mű­vészeti hetek. 22.00: Hírek. 22.10: A vasárnap sportja. 22.20: Ifj. Magyart Imre népi zenekara ját­szik. 22.4?: Honegger: Johanna a máglyán. 24.00; Hírek. 0.10—0.25: Lully-árták. PETŐFI RADIO 7.00: A görögka tollkus egyház félórája. 7.30: Barokk orgonamu­zsika. 8.00: Miska bácsi lemezes- ládája. 8.30: Mit hallunk? 9.GO: Zenei anyanyelvűnk. 9.10: Az ál- ruhás kertészián v. 10.06: Szíve­sen. hallgattuk! 11.15: Nagy raes- 1 terek — világhírű előadóművé­szek. 12.57: Petykó és Matykó. 13.45: Időjárás- és vízállásjelen­tés. 14.00: Táskarádió. 15.00: Mit üzen a Rádió? 15.35: Mi­re jó a zongorista? 15.-49: A Magyar Rádió és Tele­Fefvétslre keresünk férfi és no! segéd- * munkásokat. Somogy megyei Temetkezési Vállalat, Kaposvár. Május 1. 53. (179973) vízió esztrádzenefcara fátsztt '6.00: Hírek. 16.05: Ez te, az is.. - 18.00: Hírek. 18.05: Zdenkó táncdalaittóL 18.1.5; Köl­tők albuma. 13.80: Astrid Var­nay énekel. 18.50: Mikrofon, előtt az irodalmi szerkesztő. 19.00: Ránki György: Népszerű dalla­mokból. 19.10; A biolőgusnapok programjából. '19.25: Jó estét, gyerekek! 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadémia nagytermét. Kb. 21.35: János vitéz. 22 00: Vallomá­sok regénye. 23.00: Hírek. 23.10: Tánczene éjfélig. 24.00—0.10: Hí­rek. URH 16.00: Hírek. 16.05: Csak: fiata­loknak! 17.35: Hanglemezparádé. 18.00: Hírek. 18.05: Kapcsoljuk a 22-es stúdiót. 19.45: Turista kisérő voltam Skandináviában. 19.55: Médea. 20.46: Századunk kamara­zenéjéből. 21.36: Haydn-művek. 22.37: A dzsessz kedvelőinek. 23.00—23.10: . Hírek. HOLNAPI műsor VÖRÖS CSILLAG: 6, 7 és 9 órakor: MAGASIS­KOLA. Mészöly Miklós kisregé­nyének alapján készült színes, magyar film. Csajt 14 éven fe­lülieknek! (ix. 30-ílg.) SZABAD IFJÜSAG: 4, 6 és 8 órakor: CSAK A HA­LOTT VÁLASZOLHAT. Magya­rul beszélő .lengyel. bűnügyi film. (IX. 30-lg.) MÁJUS L FILMSZÍNHÁZ SIÓFOK: 7 orakor: FEKETESZAKALÜ SZELLEME. Magyarul beszélő, színes, amerikai kalandfilm.' TELEVÍZIÓ Zágráb 17.15: Magyar nyelvű kulturális panoráma. 17.50: Fiúk a tengeren. 18.15: Tv-óvoda. 18.30: A tudo­mány és mi: Pillantás a jövőbe. 19.05: Szórakoztató dalt énekelünk. 20.35: »Drakula« és "Az istennő« — az Argentin együttes előadása. 22.20: Objektív 350. Osztrák tv 18.00: Tudományos újdonságok. 18.20: Jó éjszakát, gyerekek! 18.25: Osztrák képek. 18.50: Egy év va­sárnap nélkül. A visszatérés. 19.16: Az ORF ma este. 19.30: Tv-híradó. 20.06: Sporthírek. 20.15: Kobra... 21.00: Hétfői telesport. 22.00: Tv- hfradó, 2. kiadás. 22.15: Show-mü- soc. KOSSUTH RADIO 4.30; Hírek. 4.33; Hajnaltól reg­gelig... 8.00; Hírek. 8.05: Műsor- ismertetés. 8.15: Mit üzen a Rádió? ?.50: Népdalok, néptáncok. 9.17: Radiőöörze. 9.?5; Á hét előadó­művésze. 10.00: Hírek. 10.05: Legkedvesebb verseim... 10.35: Bach-művek. 11.00: Iskolarádió. 11.40: GrazleEa Sciutti énekel. 12.00: Déli Krónika: 12.30: KI nyer ma? 12.30: Tánczenei koktél. 13.15: A Magyar Rádió és Televízió népj zenekara játszik. 13.40; Válaszo­lunk hallgatóinknak! 13.55: Édes anyanyelvűnk. 14.00: Országos műveltségi Baríók-verseny. 14.15; Saint-Saens: Az állatok farsangja. 14.j0: Sáncalja. 15.00: Hírek. 15.10: Harsan a kürtszó! 15.45: Liszt-da­lok. 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: A budapesti nemzetközi ze­nei versenyekről jelentjük. 16.35: »A hold vére«. ,16.51: vincze Im­re—Gál Zsuzsaj Májusi zászlók. 16.58: Hallgatóink figyelmébe. 17.00: Hírek. 17.05: Külpolitikai figyelő. 17.30: Edith Piaf zenés életregénye. 18.02: A húszas stú­dió. 19.00: Esti Krónika. 19.25: Sporthiradó. 19.35: A Magyar Rádió vetélkedősorozatának be­fejező adása. 22.00: Hírek. 22.15: Változó ifjúság. 22.25: Szvjatosz­lav Richter felvételeiből. 22.52: A modern filozófia problémái. 23.07: Nóták. 24.00: Hírek. 0.10—0.25: Verdi: Macbeth. PETŐFI RADIO 620: Torna. 6.30—8.05: Azpnos a Kossuth-müsorral. 8.05: Faust. 9.00— 10.00: Ezeregy délelőtt.. . 10.00: A zene hullámhosszán. 12.00: Cigánydalok. 12.25: ■ Kaba­levszkij: HL zongoraverseny. 12.45: Utolérték már a várost? 13.00: . Hírek. 13.03: Országos mű­veltségi Bartók-verseny. 13.18: Weber: b-dúr klarinétötös. 13.45: Időjárás- és vízállásjelentés. 14.00— 18.00: Kettőtől hatig . .. 18.00 : Hírek. 13.10—19.24: Közkívánatra! 19.24: Rádlőegyetem. 19.54: Jó es­tét, gyerekek! 20.ro: Esti Krónika. 20.25; Üj könyvek. 20.28: Világ­hírű karmesterek lemezeiből. 22.00: Népdalcsokor. 22.30: Mireille Mathieu és Charles Aznavour énekel. 23.00: Hírek. 23.15: A hét előadóművésze. 23.50: Habicht: Változatok egy Muszorgszkij-té- mára. 24.00—0.10: Hírek. URH 18.00: Hírek. 18.10: Tánczenei koktél. 18.55: Angol társalgás kö­zéphaladóknak. 19.10: Járdányi Pál: Vörösmarty-rzlmfőnla. 19.43: 25 év. 19.55: A dzsessz kedvelői­nek. 20.15: Hírek. 20.18: Mifridatesz, Pontus királya. 23.00—23.15: Hírek. Színes, nagy árjegyzékünk új kiadása -megjelent, kérésére díjmentesen megküldjük. Rózsák! Hatszázíajta újdonság! Ezüstfenyők, virág- hagymák, díszcserjék. Szállítás postán. Szálkái kertészet, Budapest, VI., Népköztársaság útja 8. ___________________________(7993) i