Somogyi Néplap, 1970. június (26. évfolyam, 127-151. szám)

1970-06-02 / 127. szám

flz lí. Dózsa és a Ferencváros a csoportelső a tavaszi bajnokságban 2. Bp. Honvéd 3. Csepel 4. Pécs 5. Dunaújváros 6. Sz. Haladás 7. Salgótarján 8. Szeged A fináléhoz érkeztek a cső- portküzdelmek a labdarúgó NB I-ben. Az A csoportban már korábban eldőlt, hogy az első hely az Üjpesti Dózsáé, s a lila-fehérek játszhatnak majd az abszolút bajnoki cí­mért. Más volt a helyzet a másik ágon. Itt legutóbb a Bp. Honvéd alaposan megleckéz­tette a korábbi éllovas Ferenc­várost, s a múlt héten az élre került. Most viszont Salgótar­jánban a Honvéd csapatánál keletkezett rövidzárlat. Ezzel* a ferencvárosiak visszakerül­tek a táblázat élére. Június 7-én tehát az 1—2. helyért az Ű. Dózsa a Ferencvárossal mérkőzik. Az utolsó forduló legna­gyobb meglepetését az MTK szolgáltatta. A Hungária kör­úton jóformán egy pillanatig sem volt vitás a kék-fehér együttes győzelme. Lelkesebb, jobb csapatjátékkal győzött az MTK. Az A csoportban a Komló—Tatabánya bányász­rangadó volt. A hazai csapat bátor támadójátékkal nyert. A Diósgyőr és a Rába ETO ösz- szecsapása a diósgyőriek győ­zelmével végződött. A közön­ség ismét elpártolt a győriek­től, s mindössze 2500 szurkoló volt kíváncsi a találkozóra. A B csoport mérkőzésein általában kevés gól esett. Du­naújvárosban a Kohász—Cse­pel találkozón egy-egy gólt rúgtak a csapatok. A döntet­len a Csepelre nézve hízelgő. Ugyancsak 1:1 arányú döntet­lennel végződött a Szeged— Szombathely összecsapás Szombathelyén. Itt a vendé­gek szerezték a vezető gólt. A Salgótarján—Bp. Honvéd mér- Tét nélküli ez a bajnokság, kőzésen Jeck egyetlen sikeres 'ez kétségkívül igaz- Az is biz­Salgótarján—Bp. Honvéd 1:0 (0:0). Salgótarján, 6000 néző. V.: Pusztai. G.: Jeck. A B csoport végeredménye: 1. Ferencváros 14 8 4 2 17: 8 20 14 8 2 4 26: 9 18 14 6 5 3 Í8: 6 17 14 8 4 4 18:11 16 14 4 4 6 13:22 12 14 3 5 6 13:22 11 14 3 4 7 14:25 10 14 3 2 9 15:33 8 Az A és B csoport nyolc­nyolc helyezettje június 7-én és 14-én eldönti az abszolút sorrendet. Az első fordulóban a következő mérkőzések lesz­nek (elöl a pályaválasztó csa­patok) : I— 2. helyért: Ű. Dózsa—Fe­rencváros. 3—4. helyért: MTK—Bp. Honvéd. 5—6. helyért: Vasas—Csepel. 7—8. helyért: Diósgyőr— Pécs. 9—10. helyért: Tatabánya— Dunaújváros. II— 12. helyért: Videoton— Szombathely. 1 13—14. helyért: Komló— Salgótarján. 15—16. helyért: Rába ETO —Szeged. A visszavágó mérkőzések jú­nius 14-én lesznek. K; vét élt képez a Ferencváros—Ű. Dó­zsa találkozó. Erre csak június 27-én, az OSN ünnepség kere­tében a Népstadionban kerül majd sor. NB II Nyugati csoport Pontelőnyhöz jutott a P. Ércbányász A K. Rákóczi döntetlenje — Kikapott Veszprémben a Táncsics A 12. bajnoki fordulóban a még mindig veretlen Pécsi Ércbányász pontelőnyhöz ju­tott a bajnoki táblázaton. A pécsiek ugyanis idegenben győzni tudtak. Nem sikerült ez az Ércbányász vetélytársá- nak, a Szekszárdi Dózsának, amely a K. Rákóczi ellenében csak döntetlent ért el Kapos­váron. A helyenként jól játszó Rákóczi ugyan közelebb állt a győzelemhez, de a végén csak egy pont jutott a jnieinknek. Nem szerzett pontot a másik kaposvári csapat, a Táncsics, amely az első félidőben sorra elszalasztottá nagy lehetősé­geit. EZ TÖRTÉNT AZ NB I B-BEN A Pécsi Bányász és a Bp. Spartacus az éllovas Minthogy az NB I B két csoportjában egyaránt 9—9 csapat küzd, itt még nem feje­ződött be a küzdelemsorozát. Jelen pillanatban az A cso­portban a Pécsi Bányász újabb veresége ellenére is listaveze­tő. A pécsiek azonban aligha reménykedhetnek az első hely­ben, mert a vesztett pontokat tekintve az Oroszlány jobban áll. Az Egyetértés is ott van a pécsiek nyomában, éppúgy, mint a Bányászt legyőző ZTE. A B csoportban már más a helyzet. Itt a Bo. Sosrtacus megőrtzheti vezető helyét. Az egriek viszont lehet,'hogy lej­jebb csúsznak majd a tabellán. A CSOPORT BKV Előre—Várpalota 2:1, Zalaegerszegi TE—Pécsi Bá­nyász 1:0, Oroszlány—Ganz­MÁVAG 3:1, MÁV DAC—Szé­kesfehérvári MÁV 2:2. Az A csoport állása: 1. P. Bányász 15 8 2. Oroszlány 14 8 3. Egyetértés 14 8 4. ZTE 14 7 5. MÁV DAC 14 4 6. panz-MÁVAG 14 4 7. BKV Elére 14 4 8. Szfv%MÁV 14 4 9. Várpalota 15 2 B CSOPORT Bp: Spartacus—Debreceni VSC 2:0, Békéscsaba—Ózd 2:0, Egri Dózsa—BVSC 2:1, Szállí­tók—Kecskemét 3:1. 4 18: 9 19 3 20:11 19 5 18:13 17 5 18:14 16 3 12: 9 15 5 15:15 13 6 10:14 12 8 14:23 10 3 1» 9:26 7 A B csoport állása 1. Bp. Spartacus 14 7 4 2. Eger 15 8 2 3i Szállítók 14 8 1 4. Kecskemét 14 6 4 5. Békéscsaba 14 7 — 6. Szolnok 14 4 4 7. Debrecen 14 4 4 8. Ózd 14 5 2 9. BVSC 15 2 5 3 23 U3 18 5 22:22 18 5 23:20 17 4 24:18 16 7 21:21 14 6 19:21 12 6 17:19 12 7 20:24 12 8 20:31 9 NB III... NB III. Gyengén megy a somogyi csapatoknak lövése döntötte el a mérkőzés sorsát a hazaiak javára. A CSOPORT Komló—Tatabánya 2:1 (2:1) Komló, 3000 néző. V.: Petri. G.: Juhász, Solymosi, ilL Tóth K. Diósgyőr—Rába ETO li) (0:0) Győr, 2500 néző. V.: Wotta- wa. G.: Csuhány. MTK—Ű. Dózsa 2:0 (2d)) Hungária út, 8000 néző. V.: Zsolt. G.: Sárközi, Szuromi. Az A csoport végeredménye: 1. Ü. Dózsa 2. MTK 3. Vasas 4. Diósgyőr 5. Tatabánya 6. Videoton 7. Komló 8. Rába ETTO 14 11 14 8 14 14 14 14 14 14 1 2 37:13 23 2 4 19:12 18 4 3 19:13 18 4 3 16:13 18 4 6 15:17 12 2 9 16:28 8 2 9 14:26 8 1 10 9:23 7 B CSOPORT Dunaújváros—Csepel 1:1 (0:0). Dunaújváros, 3000 néző. V.: Szilvási. G.: Simon (11-esből), ill. Csordás. Szeged—Szombathely 1:1 (0:0) Szombathely, 5000 néző. V.: Klem. G.: Jósa, ill. Farkas. Labdarúgó KK elődöntő VASAS—SLAVIA PRÁGA 1:0 (1:0) Fáy utca, 6000 néző. Vezette: Jakse (jugoszláv). Góllövő: Farkas. 2:l-es össz- gólaránnyal a Vasas bekerült a KK június 17-i döntőjébe, ahol az Inter Bratislava—Bp. Honvéd találkozó továbbjutója lesz az ellenfele. Nincs 13-as találat A totó 13 plusz 1 találatos szel­vénye a 22. héten: 111x2221 Se 2 1 x 2 plusz x. A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 22. foga­dási héten 13 és 13 plusz egy ta­lálatos szelvény nem volt. 12 ta­lálatot 10 fogadó ért él, nyeremé­nyük egyenként 80 159 forint. 11 találata 181 fogadónak volt, nye­reményük egyenként 1771 forint. A 10 találatos szelvények száma 1829 darab, ezekre egyenként 262 forintot fizetnek. A nyeremény- összegek a nyereményilleték le­vonása után értendők. tos, hogy az együttesek nagy része most, amikor erre lehe­tőség nyílik, kísérleteket foly­tat. Mindent egybevetve azon­ban, mégsem lehetünk elége­dettek az NB Ill-ban szereplő somogyi csapatok idei teljesít­ményével. Ez a forduló csak tovább rontotta a mérleget. Egyedül a Lábodi MEDOSZ nyert (somogyi csapat, a K. Vasas ellen), a Siófoki Bányász Nyergesújfalun szerzett egy pontot, a többiek vereséget szenvedtek. A Marcali VM hazai pályán, a K. Vasas, a Marcali Latinka meg a Barcs idegenben. Délnyugati csoport Bonyhád — Barcsi SC 2:0 (0:0) Bonyhád, 500 néző. V.: Sü­megi. Bonyhád: Mucska — Faze­kas, Ambrus, Wágner, Horváth (Fláding), Vancsa, Baráth, Varga, Szász, Vajda, Füleki. Barcs: Tóth I. (Piros) — Ob­iián, Szokol, Kiss, Pálmai (Fel­ső), Tóth 11., Kertész (Láng), Horváth, Petries, Kimpf, Gu­lyás. 62. perc: Vancsa beadását Vajda három méterről laposan lőtte a hálóba. 1:0. 89. perc: Füleki a felezővonalról indult kapura, és a tétovázó barcsi védők mellett megszerezte a hazaiak második gólját. 2:0. Orkánszerű szélben játszot­ták a találkozót, amelyen két egyenrangú csapat küzdött. A hazaiak kétségkívül két sze­rencsés góllal nyertek. Jók: Varga, a mezőny legjobbja, Füleki, Vajda, ill. Tóth 1., Tóth 11., Gulyás. Pécsi VSK—Marcali VM 4:1 (2:0) Marcali, 400 néző. V.: Dra- vecz. Pécs: Abrahám — Gáspár, Szabó, Hamar, Viola, Kiss, Nagy 1., Varga, Balázs, Mes­ter, Száradi. Edző: Horváth László. Marcali: Bácsi — Rigó, Szántó, Hosszú, Szűcs, Kosi, Szita, Molnár, Bánhegyi, Lá­zár, Varga. Edző: Abonyi Ká­roly. 35. perc: Nagy I. elfutott a jobb szélen és megszerezte a vezető gólt. 1:0. 38. perc: Mol­nár vitáha szállt a játékveze­tővel egy partdobássai kapcso­latban, az »eredmény«: a mar­cali játékost a bíró kiállította. 43. perc: Mester az elalvó vé­dők mellett berúgta a másodi­kat. 2:0. 50. perc: Mester egyé-1 ni játékkal tört a marcali ka­pura, és a hálóba lőtt. 3:0. 65. perc: Szántó lövését Ábrahám kiejtette, ott termett Szita, aki a hálóba kotorta a labdát 3:1. 70. perc: Balázs rosszul talált el egy labdát, az lecsúszott, de így is a hálóban kötött ki. 4:1. Molnár kiállításáig nem tük­rözte a játék, hogy a csoport éllovasa és a sereghajtók egyi­ke küzd egymással. Azután egyszeriben megváltozott a já­ték képe, s nem volt vitás a vendégcsapat ilyen arányú győzelme sem. Jók: Gáspár, Mester, ill. Szántó, Lázár. Sz. Vasas—Latinka SE 3:0 (1:0) Szekszárd, 300 néző. Vezet­te: Szloboda. Szekszárd: Durai — Hegyi 11., Tárnok, Kiss, Huth, Hu- pecz, Müller, Vesztergombi, Hegyi L, Fehér, Dobos. Edző: Garamvölgyi László. Marcali: Farkas — Kráczki, Damyi, Kupecz, Gulácsi, Keidl, Gál, Kövi, Sándor, Morvái, Nyitrai. Edző: Kisborsó Imre. 5. perc: A szabadon hagyott Dobos meg sem állt a kapuig. 1:0. 50. perc: Fehér húsz mé­terről hatalmas gólt lőtt. 2:0. 70. perc: Tárnok 25 méteres szabadrúgása nyomán került a marcali hálóba a labda. 3:0. Kezdettől fogva a hazai csa­pat játéka volt meggyőzőbb. A gyorsan bekapott gól után elég hamar feladta a Latinka csa­pata. Jók: Hegyi IL, Huth, Müller, ill. Kövi, Morvái. Lábodi MEDOSZ— K. Vasas 4:2 (2:1) Lábod, 200 néző. V.: Kozma. Lábod: Mohácsi — Fülöp 11., Filiszár, Wirth, Luczek, Ta­kács, Borovics, Novak, Dávid, Lieber, Fülöp I. Edző: Ilosfai László. Vasas: Iszak (Szabó) — Báli, Székács, Tanics, Fábián, Csaba, Andrejka, Fülöp, hier­bei (Molnár), Bíró, Matics. Ed­ző: Szili Ferenc. 2. perc: Fülöp kicselezte a védelmet és vezetést szerzett a Vasasnak. 0:1. 18. perc: No- vák távoli lövése Iszak lába között jutott a hálóba. 1:1. 40. perc: Egy hazai támadás vé­gén a lábodi Fülöp volt ered­ményes. 2:1. 60. perc: Luczek lövését a gólvonalon túl védte a Vasas kapusa. 3:1. 70. perc: Takács szabadrúgása talált utat a hálóba. 4:1. 82. perc: Bíró fejesgóllal szépített 4:2. A kaposvári csapat kapusai csődöt mondtak. A Lábod, lel­kesebb volt. Jók: Takács, Fü­löp I., Filiszár, ill. Fábián, Csa­ba, Fülöp. * • * További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Pécsi Helyiipar—Nagymá- nyok 1:1, Mohács—Pécsi Vo­lán 4:1, Baja—Steinmetz 3:2, Dombóvár—PEAC 2:3. Északnyugati csoport Ny. Viscosa— Siófoki Bányász 0:0 Nyergesújfalu, 300 néző. V.: Bognár. Nyergesújfalu: .Szikora — Barak, Kulcsár, . Kocsis, Kresch, Füle, Katona, Gützki, Forgács (Pólyák), Herczeg (Varga), Keveházi. Edző: Mar­gittal Ferenc. Siófok: Nádasdi — Szilágyi, Kenéz, Győrfi, Meggyes, Szép, Erdei (Püspö­ki), Keresztes, Dróth, Takács (Vass), Pusztai. Edző: Papp Gyula. Irreális talajú, homokos pá­lyán játszották a mérkőzést, amelyet mindvégig zavart a helyenként viharos erejű szél. A siófoki csatárok egy egész idényre való helyzetet hagy­tak kihasználatlanul. Jók: Szi­kora, Kulcsár, Füle, ül. Megy- gyes, Keresztes, Vass. * » * További eredmények az Északnyugati csoportban: Rákóczi SE—Ikarus Álba Regia 4:0. MOTIM TE—Komá­rom 1:3, Pusztavám—T. Építők 0:2, Pápai Vasas—MOFÉM 2:1, Fertőd—Sopron 5:1, Győr- szentiván—Győri Elektromos 1:1, Fertőszentmiklós—Bábol­na 0:0. K. Rákóczi—Sz. Dózsa Iil (1:1) Kaposvár, 2000 néző. V.: Maróti. Rákóczi: Kovács — Balogh I., Szöllősi I., Németh, Márton, Savanyó, Horváth, Bőzsöny, Segesdi, Göncz, Laczkovics. Edző: Zog József. Szekszárd: Lipovszki — Szántó, Komer, Kálmán, Halász, Csordás, Micskó, Bezsenyi (Jerabek), Freppán, Vábró, Fenyvesi (Fo­nyód!). Edző: Nagy János. A második félidő a Rákóczi rohamaival kezdődött A 2. percben Laczkovics labdája a kapufán csattant. A 10. perc­ben öt méterre a kaputól kitű­nő helyzetben Laczkovics lö­vés helyett átlépte a labdát. A 14. percben ugyancsak a ka­posvári balszélső került jó helyzetbe, bombalövése azon­ban elzúgott a léc mellett. A 18. perében • másik oldalon Ez a Laczkovlcs-bomba — bár, mint a felvételűnk Is áb­rázolja, a kapus már verve volt — célt tévesztett. A lab­da centiméterekkel ugyan, de elzúgortt a kapufa mellett. A kaposvári csapat lendült mindjárt bele. A sorozatos hazai támadások a 6. percben már gólt is hoztak. Az elemé­ben levő Márton 25 méterről védhetetlenül bombázott a ka­puba. 1:0. Továbbra is nagy nyomás nehezedett a szekszár­di kapura. A 15. percben még­is egyenlítettek a vendégek. Az első támadását vezette a Szek­szárdi Dózsa, Szöllősi lyukat rúgott, s Kalász kiegyenlített. 1:1. Nem csökkent a mérkőzés irama. A 18. percben Korner— Göncz—Lipovszki párharc után a la'bda a kaposvári csa­tár birtokában maradt, de nem tudta kihasználni a kí­nálkozó helyzetet. Fél óra el­teltével változott a kép. , Ezt követően ugyanis inkább a vendégek birtokolták a labdát, gól azonban ebben az időszak­ban nem esett. Kovács »védései« borzolták fel a kaposvári idegeket. Olykor csak üggyel-bajjal menekült meg a kaposvári kapu a gól­tól. A hajrában mintha az együttesek beletörődtek volna a döntetlenbe. Időnként színvonalas, jó ira­mú, küzdelmes és sportszerű mérkőzést hozott a két csa­pat találkozója. A mérkőzés folyamán többször változott a kép. Hol a kaposvári együttes uralta hosszabb időn át a já­tékteret, hol pedig a vendégek diktálták perceken át a tem­pót. A helyzetek alapján a ka­posvári csapat állt közelebb a győzelemhez. Jók: Márton (a mezőny legjobbja), Németh, Balogh I., Savanyó, Horváth, ill. Lipovszki, Szántó, Komer, Csordás, Kalász. Bakony Vegyész—Táncsics SE 3:0 (1:0) RÖPLABDA NB I (NŐI) Almásfüzitő—K. Vasas Izzó 3:0 (6, 4, 13) Almásfüzitő. V.: Stencel. A tartalékos és fáradt ka­posvári együttes csak a har­madik játszmában adott ízelí­tőt igazi tudásából. Jók: Mere- teiné, Horváth, Bokorné, A kaposvári csapatból senki sem nyújtott átlagon felülit. Székesfehérvári Volán—Mis- iit! kolc 3:1, Nyíregyháza—Szeged 3:2. A 11. csoport állása: 9. Nyíregyháza 10 9 1 28:13 19 10. Szeged 10 7 3 25:12 17 Ll. Sz.-fehérvár 10 7 3 26:14 17 12. Almásfüzitő 10 7 3 22:12 17 13. K. Vasas Izzó 10 5 5 18:19 15 L4. Díjbeszedő 10 2 8 12:28 12 15. TF SE 10 2 8 8:27 12 116* 10 í 0 13:23 U ü Veszprém, 700 néző. V.: Tóth. Vegyész: Mikolasek — Pus• kás, Kiss, Buda, Bartálfi, Wiczker, Lipp, Gazsó, Egyházi Kovács (Donáth), Ködmön. Edző: Bolemányi Károly. Ka­posvár: Nagy — Lahó, Ágfalvi, Varga, Tihanyi, Jankó, Kna- pikj Székely, Kajtár, Kincsei, Koródi. Edző: Váradi Lajos. Orkánszerű szél támogatásá­val kezdte a játékot a kapos­vári együttes, amely mindjárt az elején hosszú időre odaszö­gezte ellenfelét a kapuhoz. A befejezés azonban. — mint­hogy a Táncsics-csatárok min­dent középütt erőltettek — nem sikerült. A 24. percben a felfutó hazaiak viszont bevet­ték Nagy kapuját. Wiczker fu­tott fel, aztán a kiugró Lipp- hez játszott, aki két csel után a jobb sarokba lőtt. 1:0. Újra­kezdés után a Táncsics veze­tett egy formás támadást, en­nek befejeztével azonban Kaj­tár ejtett labdája a háló tete­jére került. A 38. percben Jankó 25 méteres lövése szin­tén fölé szállt. Aztán Székely nem használt ki egy kínálkozó lehetőséget. Szünet után az egyre erő­södő szél a hazaiakat támogat­ta. Az 56. percben újabb gólt ért el a Vegyész. Puskás jobbról keresztbe vágta a labdát, s az Nagy kezéről a kapufa belső élére, majd onnan a hálóba perdült, 2:0. Ezzel valójában el is dőlt a mérkőzés. A 79. percben született meg a vég­eredmény. Bartalfi 30 méteres szabadrúgása a sorfalról a magasba vágódott, a berohanó Kovács a kifutó kapus mellett fejelt az üres hálóba. 3:0. A hátralevő időszakban még egy érvénytelen gólt lőttek a veszprémiek. Az erős szél eleve meggátol­ta, hogy ezen a mérkőzésen szép játék alakuljon ki. A ka­posvári együttes nem volt gyengébb ellenfelénél, csak­hogy a veszprémiek '11 kihasz­nálták a szél segítsejét, ugyan­akkor a ■ Táncsics nem tudott élni ezzel a lehetőséggel. A két támadósor közötti különbség volt végül is a döntő. Jók: Kiss, Buda, Bartalfi, Wiczker, ül. Tihanyi, Székely. További eredmények az NB ll Nyugati csoportjában: Al­másfüzitő—Dorogi Bányász 1:1, Pápa—Fűzfő 0:0, Pécsi Ércbányász—Z. Dózsa 3:0, Bau­xitbányász—Pécsi BTC 2:0, Máza-Szászvár—Savaria Ci­pőgyár 1:1. A bajnoki táblázat állása: 1. P. Ércb. 12 9 3 — 35: 6 21 2. Szekszárd 12 9 2 1 20: 6 20 3. Bakony V. 12 7 2 3 14: 6 16 4. Győri Dózsa 12 5 3 4 13:10 13 5. Bauxitb. 12 5 3 4 19:21 13 6. K. Rákóczi 12 4 4 4 16:16 12 7. Fűzfő 12 4 4 4 11:12 12 8. K. Táncsics 12 5 1 6 22:22 11 9. Z. Dózsa 12 4 3 5 10:18 11 10. Máza-Szászv. 12 3 4 5 13:17 10 ll. Pápa 12 3 4 5 12:17 10 12. Dorog 12 2 5 5 11:14 9 13. Savaria 12 3 3 6 13:17 9 14 Almásfüzitő 12 3 3 6 14:22 9 15. Ajka 12 2 5 5 9:22 9 16. Pécsi BTC 12 2 3 7 10.T6 9 SOMOGYI NÉPLAP Kedd. 1970. juntas S.