Somogyi Néplap, 1969. szeptember (25. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-30 / 226. szám

Mindjobban leszakad a Ferencváros Háromheti szünet után is­mét folytatták az NB I-es csa­patok. A huszonkettedik baj­noki fordulóban váratlan ered­mény csak Egerben született, ahol a lelkes hazai csapat teljesen megérdemelten pontot rabolt a Ferencvárostól. Az egri mérkőzés ismét azt pél­dázza, hogy a Ferencváros nem rendelkezik megfelelő tu­dású tartalékokkal. Novák, Al­bert és Szűcs pótlása nem si­került a rendelkezésre álló já­tékosanyagból Lakat Károly edzőnek. Az éllovas Újpesti Dózsa csak egy pillanatra ijesztette meg híveit. A diósgyőriek ve­zető góljára az újpesti csatá­rok néggyel válaszoltak. Ha­sonló volt a helyzet Kispesten is. ahol az Egyetértés erejé­ből a Honvéd vezető gólja után még. az egyenlítésre fu­totta, de aztán ellenállhatat­lannak bizonyult a Honvéd- csatársor. Pécsen izgalmas volt a me­gyei rangadó, amelyen nem volt olyan nagy különbség a két csapat között, mint ahogy a 3:0.ás hazai győzelem sej­teti. Szombathelyen a vára­kozásnak megfelelően biztosan győzött a Haladás, s ezzel a dunaújvárosi csapat igen ne­héz helyzetbe került. Izgal­makban bővelkedett Tatabá­nyán a Rába ETO—Tatabá­nyai Bányász összecsapás. A két szomszédvár találkozóján ;• támadósor közti különbség -•vitatkozott meg az eredmény­ben. A labdarúgó NB I bajnoki táblázatán változatlanul 3 pont előnnyel vezet az Új­pesti Dózsa. A ferencvárosiak mindjobban leszakadnak. Egyre élesebb lesz a harc a kiesőjelölteknél. Úgy fest, még az Egri Dózsa sem adta fel C. Dózsa—Diósgyőr 4:1 (2:1) Diósgyőr, 16 OOO nézd. V.: Bir- esák. G.; Bene (2); Fazekas (2), Ul. Hcrváth. líp. Honvéd—Egyetértést 4:1 (3:1) Kispest, 12 000 nézó. V.: Müncz. O.: Pusztai, Marosi (11-esből), Ko­csis, Kozma, ill. Ruzsinszki (ön­gól). Pécs—Komló 3:0 (1:0) Pécs, (»00 néző. V.: Pusztai. G.: Máté (2), Bérezési. Szombathelyi Haladás— Dunaújváros 2:0 (1:0) Szombathely, 8001 néző. Vezette: Somlai, ű.: Rátkai, Iszak (11-es- bői). Rába ETO—Tatabánya 2:0 (1:0) Tatabánya, 3000 néző. Vezet'e: Almást. G.: Horváth B., Győrit. Eger—Ferencváros 0.-0 Eger, 13 000 néző. V.: Radó. A labdarúgó NB I állása: 1. Ű. Dóssá 27 17 3 2 68:21 37 2. Bp. Honvéd 22 11 6 2 51:19 34 3. Ferencváros 22 14 5 3 46:13 33 4. Vasas 22 13 2 7 57:33 23 5. Pécsi Dózsa 22 11 4 7 .•0 :PA 26 6. Rába ETO 22 10 5 7 43:30 25 7. Csepel 22 10 5 7 29 :Í3 25 8. MTK 22 7 5 10 32:42 19 9. Tatabánya 22 8 3 11 25:34 19 10. Diósgyőr 22 6 6 10 23:37 18 11. Salgótarján 22 7 3 12 17:29 17 12. Szobathely 22 5 7 10 19:38 17 13. Komló 22 3 9 10 14:29 15 14. Eger 22 4 6 12 19:45 14 15. Dunaújváros 22 5 4 13 17:41 14 16. Egyetértés 22 3 5 14 10:45 n Uj nevek az ökölvívásban Budapesten csak Gedó védte meg bajnoki címét A gyöngyösiek taroltak a vidékbajnokságon Az ökölvívó csapatbajnok­ság kezdete előtt az országos vidék- és Budapest-bajnokság ílította sorompóba a legjobb magyar öklözőket. A Sport- csarnokban, illetve Gyöngyö­sön három napon át küzdöttek a budapesti és a vidéki ököl­vívók a bajnoki címért. Most ebben a sportágban új ^evekkel kell majd megismer- ' ínünk. A fővárosban a tava- ■vi bajnokok közül csak Gedó tudta megvédeni aranyérmét, bajnoki címét. A többi súly- ■ ’portban mind új bajnokot avattak. A somogyi bokszbarátok el- 'sorban Gyönyös felé tekin- ' "ttek, ahol a hazai szorító a "alka SE versenyzőit segítette. V vidékbajnokság döntőjébe H gyöngyösi bokszoló vere- ■ Ite be magát, s csak azért m lett hét bainoka a Zalka bR-nek, mert egy súlycsoport­on »háziverseny« volt a dön­'h \mi a kaposvári versenyző- ót illeti, csak Koch nevét je­gyezték föl a bajnoki táblá­zatra. A K. Dózsa félnehézsú­lyú versenyzője biztató kezdés után beverekedte magát a döntőbe, ott azonban a gyön­gyösi Krajcsoviccsal szemben alulmaradt. Kock a második menetben padlóra került, s az edző feladta a küzdelmet. Az 1969. évi Budapest-baj- nokok (papírsúlytól fölfelé): Gedó (Vasas), Junghaus (Va­sas), Gaál (Csepel), Kovács F. (Ű. Dózsa),- Fehér (Csepel), Szirony (Ű. Dózsa), Járai (MTK), Patkós (MTK), Schrick (Vasas), Nagy K. (Honvéd), Mariié (Honvéd). Az egyesületek közötti pont­versenyben az Ű. Dózsa győ­zött 24 ponttal, a 19 pontos Bp. Honvéd, a 16 pontos Va­sas és MTK előtt. Az 1969. évi vidékbajnokok: Fischer (Zalka SE), Zvara (Petőfibánya). Nagy A. (Zalka SE). Gaál (Zalka SE), Görög J. (Kecskemét), Mincsik (Zal­ka SE), Végh J. (Kecskemét), Kovács II. (Pécsi VSK), Csikó (Borsodi Bányász), Krajcsovics (Zalka SE), Juhász (Zalka SE). NB I B A két volt NB Les az élen Jó jósnak bizonyultunk. Az őszi bajnokság rajtja után úgy tippeltünk, hogy a Vi­deoton mellé a rutinos Sze­gedi EOL csapata ’tör fel, s llyázik legnagyobb eséllyel - NB I-be való feljutásra. \ két volt NB I-es együttes, a Videoton és a SZSOL a 25. forduló után már az élen is van. A .székesfehérváriak hat TOTO A heti fordulóban hatan értek el 13 találatot 90 564 forintos nyereménnyel. Kö­zülük az egy 13-f-l talála- tos szelvény gazdája — össz- nyerem ínyként — 468 143 fo­rintot kap. A 297 darab 12 találatért 1220, a 3714 darab 11 találatért 98 és a 25 681 darab 10 találatért 21 forin­tot fizetnek. Hivatalos totóeredmények: 2, x, 2, l, 1, 1, 1, 1, x, 2, x, x, 2, 1. ponttal előzik meg a Szege­det, amely egy ponttal gyűj­tött többet, mint a mögötte felsorakozók. Az NB I B-ben még a hetedik helyezett Pé­csi Bányász e'őtt is nyitva áll az út az NB I felé. Miskolc—Oroszlány 2:1, Nagybátony—Győri Dózsa j 3:0, Űzd—Ganz-MÁVAG 4:0, 'Szállítók—Várpalota 4:0, Za­laegerszegi TE—Békéscsaba 3:0, Bp. Spartacus—SZEOL 3:3, Videoton—Kecskemét 2:0. Az NB I B állása l. Videoton 25 18 1 6 70:31 37 2. SZEOL 25 12 7 6 50:33 31 3. Várpalota 25 13 4 8 40:29 30 4. Oroszlány 25 32 6 7 43:32 30 5. ZTF. 25 11 7 7 42:25 29 6. Kecskemét 25 11 7 7 30:21 29 7. P. Bányász 25 11 7 7 32:31 29 8. Békéscsaba 25 11 5 9 40:35 27 9. Bp. Spart. 25 8 10 7 42:36 2G !0. Ganz 25 9 5 11 24 :31 23 n. Szolnok 25 7 9 9 28:38 23 12. Szállítok 25 7 8 10 36:38 22 13. BKV Előre 25 6 10 9 20:23 22 14. Czd 25 7 7 11 30:35 21 15. Sz.-fehérvár 25 8 5 12 25:33 21 16. Gy. Dózsa 25 5 8 12 20:39 18 17. Miskolc 25 5 6 14 21:45 16 18. Nagybátony 25 6 4 15 18:50 16 NB II Nyugati csoport Két győzelem — a Sitik kikapott A P. Ércbányász újabb veresége Egyre érdekesebb, izgalma­sabb a hajrá az NB II. Nyu­gati csoportjában, ahol a 23. játékhéten a somogyi csapa­tok közül a K. Kinizsi és a K. Táncsics is szép győzelmet aratott. Különösen a Táncsics pávai két pontja igen érté­NB III...III... DÉLNYUGATI CSOPORT DVSE-Barcs 1:1 (1:1) Dombóvár, 600 néző. V.: Kozma. ' DVSE: Pillér — Berták, Pó­ló, Kakas, Pór, Beke, Vikk- man, Sonkoly, László, Varga, Barta (Weisz). Edző: Vicze Jánös. Barcs: András — Ta­kács (Krapecz),- Szokol, Ber- da, Bátorfi, Nagy, Kimpf, Mar­ton, Kuczkó (Lang), Horváth, Kertész. Edző: Mayer György. 10. perc: Kuczkó húzott ka­pura s adott középre, a jó ütemben érkező Kertész bom­bagóllal vezetést szerzett a Barcsnak, 1:0. 31. perc: Sonkoly ívelt be, László lesen állva kiegyen­lített. A partjelző jelezte a lest, a vezetőbíró azonban gólt ítélt. Küzdelmes, helyenként dur­va mérkőzésen született dön­tetlen eredmény. A barcsi csapat kulturáltabban futbal­lozott, helyzete is több volt, s közelebb állt a győzelemhez. Jók: Pillér, Potó, Sonkoly, ill. András. Berda, Kimpf, Hor­váth, Kertész. Lábod — P. Porcelán 7:2 (4:2) Lábod, 1000 néző. V.: Vá- radi. Lábod: Mohácsi (Márkus) — Németh, Filiszár, Fülöp II., Nagy, Takács, Borzas, Lieber, Lebár (Családi), Novák, Fü­löp I. Edző: András József. Pécs: Podolák — Szabó, Szauer, Lőrincz, Futó, Szűcs, Bertus, Fodor, Radó, Milko- vics, Szadics. Edző: Horváth István. 2. perc: Lebár nyolc méter­ről szerezte meg a vezető gólt. 1:0. 7. perc: Novák—Fülöp I. összjáték után az utóbbi lőtt a hálóba. 2:0. 33. perc: Milko- vics húszméteres szabadrúgása a hálóba vágódott. 2:1. 35. perc: Takács—Fülöp I. össz­játék után az utóbbi tizenhat méterről lőtt a hálóba. 3:1. 40. perc: Szadics Mohácsi hi­bájából szépített. 3:2. 43. perc: Takács—Fülöp I. összjáték után a balszélső nem hibázott. 4:2. 48. perc: Fülöp II. labdá­jával Borzas futott el, és be­vágta az ötödiket. 5:2. 59. perc: Borzas négy csel után ismét a hálóba lőtt. 6:2. 86. perc: Megismétlődött a hatodik gól története. Borzas négy játékost kicselezve állította be a vég­eredményt. 7:2. Egy pillanatig nem volt vi­tás a hazai csapat győzelme. A nagy becsvággyal játszó lábodiak könnyen érték el gól- iaikat, s szünet után szépen is futballoztak. Jók: Fülöp II., Takács, Borzas, Novák, Fülöp l.. ill. Lőrincz, Bertus. » » » További eredmények a Dél­nyugati csoportban: Pécsi BTC—Dombóvári Szö­vetkezet 4:1, Nagymányok— Sárbogárd 1:0, P. Steinmetz— Baja 1:0, Pécsi Volán—Mo­hács 1:0, Dunaújváros—Bony- hád 2:1. Az NB III Délnyugati csoport­jának állása: 1. PBTC 22 16 5 1 AZ :17 37 2. P. Volán 22 12 3 7 33 :26 27 3. Barcs 22 11 5 6 34:30 27 4. Baja. 22 12 2 8 31:24 26 5. Nagymányok 22 12 2 8 32:28 26 6. Lábod 22 12 1 9 41 29 25 7. Dunaújváros 22 9 6 7 25:23 24 8 DVSE 22 9 4 9 26:28 22 9. Bonyhád 22 8 6 8 26:29 22 10. Mohács 22 8 5 9 28:33 31 11. P. Steinmetz 22 7 5 10 34:34 19 12. PEAC 22 5 6 11 31:37 16 13. Sárbogárd 22 4 8 30 11:23 16 14. P Porcelán 22 5 5 12 23 :32 15 15. D. Szövetkezet 22 5 5 12 19:29 15 16. K. Vasas 22 4 C 12 19:35 14 NYUGATI CSOPORT Z. Dózsa—Marcali 6:0 (3:0) Zalaegerszeg, 200 néző. V.: Mórocz. Z. Dózsa: Blaskovics — Ta­kács, Doszpod, Braun, Feren­czi, Pék, Pávlicz, Varga, Mi- nárcsik, Farkas, DervaliEd­ző: Gáspár László. Marcali: Bácsi II. — Hosszú, Szűcs, Pol­gár, Dunkler, Kosi, Bene, Mol­nár, Szántó, Lázár, Rigó. Edző: Abonyi Károly. 20. perc: Nagy nyomás ne­hezedett a marcali kapura, a labda Dunkler lábáról vágó­dott a hálóba, öngól. 1:0. 30. perc: Varga kicselezte a mar­cali védőket, 2:0. 40. perc: A felfutó Ferenczi talált a há­lóba. 3:0. 80. perc: Dervalits lőtt gólt, 4:0. 85. perc: Pávlitz volt a gólszerző, 5:0. 90. perc: Végh beállította a végered­ményt. 6:0. A gyors hazai csatárokkal nem boldogultak a körülmé­nyes és lassú marcali védők. A győzelem megérdemelt, de a gólarány túlzott. Jók: Dosz­pod, Varga, Dervatits. A mar­cali csapatban nem volt átla­gon felüli teljesítmény. * * * További eredmények a Nyu­gati csoportban: Celldömölk—N. Sáska 1:1, Szombathelyi Vasas—Körmend 0:2, Tapolca—Szombathelyi Dózsa 3:2, Kőszeg—Sárvár 6:0, Keszthely—Mereszjev 0:1, Za- laszentgrót—Z. Katona 2:2, NVTE—SZSE 2:0. Az NB ül Nyugati csoportjának állása: 1. Z. Dózsa 2. Keszthely 3. NVTE 4. Körmend 5. Sz Dózsa 6. Kőszeg 7. Sárvár 8 Tapolca 9. Z. Katona 10. Mereszjev 11. SZSE 12. N. Sáska 13. Celldömölk 14. N. Dózsa 15. Marcali 16. Z.-szentgrót 17 Vsítiíxi kés. A Siófoki Bányász ere­jéből ez alkalommal nem fu­totta bravúrra a bajnokságra törő Savaria Cipőgyár ellené­ben. Ami a bajnoki címet illeti, úgy véljük, már csak két csapat fut versenyt. A MÁV DAC jobb gólarányával meg­előzi a Savaria Cipőgyárat. A Pécsi Ércbányász váratlan ve­resége a PVSK-tól bizonyára azt jelenti, hogy az uránvá­rosi csapatnak le kell mon­dania az NB I B-s álmokról. A kiesés elkerüléséért vál­tozatlanul nagy a harc, Ügy fest, hogy a sereghajtó Olaj­bányász sem adta még föl. A kaposvári csapatok valamit javítottak helyzetükön, a Sió­fok viszont odakerült a ve­szélyes zóna szélére. A jelek azt mutatják, hogy mind. a bajnoki címért, mind a ki­esés elkerüléséért igen éles harcra van kilátás. K. Kinizsi—Almásfüzitő 2:0 (1:0) A Kinizsi első gólja. Gönc* pörgetett labdájára Márton csapott rá a védők gyűrűjében, s lábáról védhetetlenül vá­gódott a hálóba a labda. 25 15 6 4 &4:35 36 24 12 8 3 30:19 32 24 12 7 5 33:20 31 24 12 6 6 39:32 30 24 12 5 7 51:34 29 25 10 8 7 43:27 28 24 10 6 8 34:39 26 24 11 3 10 36:39 25 2$ 8 8 9 38:32 24 24 10 4 11 27:36 24 25 7 9 9 37:34 23 24 7 9 8 31:32 23 24 5 11 8 39:43 21 24 8 5 11 38:50 21 24 7 3 14 32:58 17 24 6 4 14 30:42 16 25 2 4 19 15:57 8 Kaposvár, 1100 néző. V.: Kristóf. Kinizsi: kovács — Balogh, Ball, Nemeth, Savanyó, Márton, Göncz, Szöiiősi, Segesdi, Laczkovies. Ed­ző: Zag József. Almásfüzitő: Sik­lósi — Rakó, Simon, Hak*ár, Pau- lik, Tóth s., Lázár, Nagy Gy., Molnár, Padxcs (StingI), xóth B. Edző: Rozs János. Mindjárt a Kinizsi lendült bele, s a második percben Laczkovies labdáját Göncz akár a hálóba vág- liatta volna, de a csatár késleke­dett. A másik oldalon Lázár futot­ta le Ballt, lövése azonban kapu mellé szállt. Egyre inkább belelen­dült a Kinizsi. Záporoztak a lövé­sek a vendégek kapujára, Siklósi azonban mindent könnyűszerrel tisztázott. A 30. percben az aimás- füzitöiek veszélyeztettek, Kovács labbal szögletre mentett, sarok­rúgás után Lázár fejese alig szállt a léc fölé. A 35. perc meghozta a Kinizsi vezető gólját. Laczkovies indult, Gönczhöz játszott, aki a kapu elé pörgette a labdát ,s a be­robbanó Márton a hálóba bombá­zott. 1:0. Szünet után még nyomasztóbbá vált a kaposváriak fölénye. Laez- kovics, Németh, majd Göncz pró­bálkozott lövésekkel, de Sikjlósi mindent könnyűszerrel merített. A 8. percben Márton remek fejese szállt mellé. Aztán Paulik veze­tett kétszer is veszélyes támadást. A 20. perctől beszorultak .a vendé­gek. Csak úgy záporoztak a lövé­sék az almásfüzitői kapura. Az egyik »tűzijáték« után, amikor Márton ollózva célozta meg a ka­put, a taps is felcsattant. A 27. percben Göncz—Márton összjáték után zúgott egy bomba a vendé­gek kapujára, Siklósi azonban most is a helyén volt. Már-már úgy látszott, hogy hiába támad fergetegesen a Kinizsi, sőt a ven­dégek kis híja, hogy ki nem egyen­lítettek. A 38. percben azonban sakk-matt lett a vendégcsapat vé­delme. Laczkovies ugratta ki Se­gesdi t, aki a 16-os magasságából középre ívelt, s a jó ütemben ér­kező Szöiiősi fejese nyomán a lab­da védhetetlenül vágódott a léc alá. 2:0. A 42. percben Laczkovies bombája épp hogy elkerülte a ka­put. Kezdetben nem mozgott különö­sebben magas szinten a kaposvári mérkőzés. Aztán a Kinizsi jóvoltá­ból egyre tetszetősebb, élvezete­sebb lett a játék. Nagyon érdeke­sen alakult a rohamozó házai csa­tárok és az igen jó almásfüzitő védelem párharca. Végül is a ka­posvári fergeteges rohamok meg­hozták a vezető, majd pedig a győ­zelmet bebiztosító gólt. A Kinizsi feltétlenül rászolgált a győzelem­re. Jók: Balogh, Savanyú, Márton, Göncz, ül. Siklósi, Tóth Lázár. K. Táncsics SE—Pápa 2:0 (1:0) Pápa, 800 néző. V.: Palotai. Kaposvár: Bakonyi — Iváhlesz, Holzhäuser, Nagy, Lahó, Agfalvi, Nádasdi, Kincsei, Jankó, Letenyel (Selenka), Kovács. Edző: Várad! Lajos. Pápa: Szép —■ Szabadkai, Áldozó, Horváth P., Zsenák. Pré­sing (Pórusa), Horváth A., Szűcs, Domonkos, Keresztes, Horváth K. Edző: Tóth H. József. A hazai csapatot meglepte az, hogy a K. Táncsics a játék meg­kezdése után azonnal támadásba lendült. Lahó már az 5. percben akár vezetést iß szerezhetett volna, lövésében azonban nem volt erő. A 10. percben Kovács került biz­tató helyzetbe, az ötös sarkáról küldött lövése azonban keresztben elsuhant a kapu előtt. A hazai csapat csak nem tudott felocsúdni, a Táncsics mindjobban uralta a pályát. A 25. perc hozta meg a kaposvári csapat vezető gólját. Nádasdi cselezte be magát a 16- oson belülre, ahol Áldozó felvágta. Vitathatatlan ll-es. A büntetőnek Holzhäuser állt neki, s a labda véd­hetetlenül vágódott a bal sarokba. 1:0 a Táncsics javára. Továbbra is a kaposvári csapat támadott. A félidő hátralevő részében azonban sem gól, sem igazi veszélyes hely­zet nem született. A pápaiak eb­ben az időszakban alig jutottak el a kaposvári kapu közelébe. Szünet után sem változott a kép. Üjból a Táncsics vette át a játék irányítását, s percekre be is szorította ellenfelét. A sorozatos támadások azonban csak a 30. percben értek góllá. Ekkor Kovács száguldott el a bal szélen, közép­re adott, labdáját Kincsei a kifutó kapus mellett küldte a bal »í rók­ba, 2:0. A kétgólos vezetés birto­kában a Táncsics lefékezett. Két perccel a befejezés előtt a pápaiak veszélyes helyzetet teremtettek a kaposvári kapu előtt. Az újdonsült kapus már verve volt, de mentett a kapufa. Jó iramú mérkőzést és nagy tak­tikai harcot hozott a két csapat találkozója. A pápai együttes ar­ra számított, hogy a Táncsics vé­dekezni fog. Jócskán megzavarta a pápai sorokat, amikor kezdettől bátran támadott a kaposvári csa­pat. Ennek és a jobb erőnlétnek köszönheti a Táncsics SE minden­képpen megérdemelt győzelmét. Jók: Holzhäuser, Nádasdi, Jankó, a hazai együttesből senki sem nyújtott átlagon felülit. Savaria Cipőgyár—Siófok 3:0 (1:0) Siófok, 1200 ,néző. V.: Bodon. Savaria: Szandi — Virágh, Nav-, ratil, Geitsnek, Kecskés, Varga, Gáspár (Németh M.), Molnár, Gaál, Márkus (Kovács), Nagy. Ed­ző: dr. Végvári István. Siófok: Kál­mán — Szilágyi, Fehér, Babán, Csupor, Farkas, Erdei, Megyes (Se­rényi), Szabó, Takács, Pusztai. Ed­ző: Gábor Sándor. Már a 3. percben csak ügyel- bajjal mentett szögletre Kálmán. Aztán a másik oldalon Takács cé­lozta meg a kaput, s Navratil csak a gólvonalon túlról tudta kivágni a labdát. Támadott a Siófok, Erdei, Takács meg Megyes lövései adtak gondot Szandinak. Aztán a 33. percben a vendégek értek el gólt. Gáspár lesrői indult (a partbíró je­lezte is), a játékvezető azonban to- vábbot intett, s azt sem minősí­tette szabálytalannak, hogy Gaál ellökte az őt támadó Feliért. Köz­ben a labda Nagy elé pattant, aki Kálmán mellett a hálóba lőtt, 1:0. A Siófok reklamált, de hiába. A 35. percben Pusztai bombáját Szan­di nehezen hárított. A 40. perc­ben Virághról pattant a labda a kapufára, aztán felszabadult a szombathelyi kapu. Szünet után változott a játék ké­pe. Mindjárt a vendégek lenültek bele, s az 50. percben Márkus ér­vénytelen gólt lőtt. A 70. percben viszont szabályos gól következett, Gaál becsapta Feliért, aztán a kimozduló Kálmán mellett a háló­ba vágta a labdát, 2:0. A 80. perc­ben újjabb Gaál—Fehér pátharc volt. Ismét a szombathelyi csa- íár kerekedett felül, s újra a há­lóban rezgett a labda. 3:0. Nem úgy indult a mérkőzés, hogy simán nyer a bajnokesélyes Szombathely. Az eredményt két­ségkívül befolyásolta az, hogy a játékvezető az első siófoki gólnál két szabálytalanságot is elnézett. De az is közrejátszott, hogy szü­net után nagyon visszaesett az S. Bányász, meg hogy hamar fel­adta. Pedig még a második gól után is lehetett volna valamit ke­resni, mert a szombathelyi együt­tes nem játszott kiemelkedően. Jók: Szandi, Navratil, Gaál, Kecs­kés. a mezőny legjobbja, illetve: Babán, Csupor. • • • További eredmények az NB II. Nyugati csoportjában: MÁV DAC—Bauxitbányász 4:0, Dorog—Fűzfő 3:1, Veszprém—Má- za-Szászvár 1:1, Olajbányász— Szekszárd (Szekszárdon) 1:0. Pé­csi VSK—Pécsi Ércbányász 1:0. Az NB n Nyugati csoportjának állása 1. M 4V DAC 22 12 7 3 38:14 31 2. Savaria 22 14 3 5 46:22 31 3. P. Srcb. 22 12 4 6 3722 28 4. Dorog 22 9 8 5 33:21 26 5­Pápa 22 8 9 5 36 24 25 6. Fűzfő 26 6 11 5 21:23 23 7. Szekszárd 22 6 9 7 33:25 21 3. PVSK 22 7 6 9 28:36 20 9. K. Kinizsi 22 6 8 8 18:26 20 io. Almásfüzitő 22 8 3 11 36:38 19 11. K. Táncsics 22 5 9 8 23:27 19 12. Bauxitb. 22 7 5 10 28 :"C 19 13. Siófok 22 7 5 10 £ 39 39 14. Veszprém 22 6 6 10 31:iC 18 15. M.-Szászvár 22 C 5 11 26:49 17 16. Olajbányász 22 4 8 10 18:34 16 Meglepetés a teniszbajnokság döntőjén Kellemes, napsütéses időben há­romezer néző volt a magyar te­niszbajnokság döntőjén. Egy hosz- szú bajnoki sorozatot tört meg Ba­ranyi, az Ü. Dózsa fiatal verseny­zője. A férfi egyesben, a Baranyi Baranyi legyőzte örökös bajnokun­kat, Gulyás Istvánt. A női páros­ban a Széli—Szörényi kettős dia­dalmaskodott. A női egyesben Szörényi szerez­te meg a bajnoki címet. B SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1969. szeptember 30.