Somogyi Néplap, 1969. augusztus (25. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-19 / 191. szám

NB II nyugati csoport Még mindig hat bajnokesélyes csapat van Gyengén szerepeltek a somogyiak Veszprém—Táncsis SE 3:1 (1:0) Dorog—Siófok 1:0 (1:0) Színvonalas, jó mérkőzésen ma­radt alul a Siófoki Bányász do­rogi testvércsapatával szemben. A mezőnyben egyenrangú ellenfele­ket láttunk, sőt olykor a Siófok irányított. A szerencse azonban elpártolt a somogyi NB Il-es csa­pattól, nem így a Dorogi Bányász­tól, amely egy elég szerencsés góllal végül is megnyerte a mécs­esét. Jók: Szabó II. (a mezőny legjobbja), Tóth, Csóri, Bartalos, illetve iszak, Csaba, Szabó, Győrfi. A mérkőzés krónikájához tarto­zik még, hogy a levonuló játé­kosok közül Farkas megsértette Palotai játékvezetőt, amiért a bíró a siófoki hátvédet a mér­kőzés után kiállította. Siófok, 1200 néző. V.: Palotai. Dorog: Szabó II. — Berecz, Tóth, Duralla, Csóri, Horváth I., Virágh, Takács, Reich, Gabala, Bartalos. Edző: Varga János. Sió­fok: Iszak — Szilágyi, Fehér, Farkas, Csaba, Csupor, Erdei, Győrfi, Kerényi (Szép), Keresztes, Szabó. Edző: Gábor Sándor. Fergeteges siófoki támadások vezették be a mérkőzést, s mind­járt a 2. percben Szabó lövése ádott gondot a névrokon kapus­Megkezdődött az NB Il-es baj­nokság őszi fordulója. Számunkra nem éppen a legkedvezőbben. A Nyugati csoportban szereplő csa­pataink igen gyengén rajtoltak, s ha e pillanatban vége lenne a bajnokságnak, a Kinizsi és a Sió­fok is kiesne az NB II-ből. A ki­esés elkerüléséért óriási harc lesz. A kilencedik helyen álló Veszprém a tizennégy pontjával egyáltalán nem érezheti magát biztonságban, mert a 14. helyezett K. Kinizsi is 13 pontos. Az a furcsa helyzet állt elő ebben a csoportban, hogy az 1—6. helyezett mind bajnokesélyes, hisz a vezető Pápa és a hatodik helyen álló Fűzfő között csak egy pont a különbség. Ettől lefelé vi­szont mindenki kieshet. foki nézőkben: Virágh még a ki­futó Iszakot is kicselezte, aztán fölé lőtt. A 40. percben Takács bombázott a kapura, a labda visz- szapattant Reich elé, aki nyolc méterről kapura lőtt, a gyenge labda a belső lécre vágódott, vé­giggurult a kapuvonalon, s a má­sik oldalon a kapufa penderítette a hálóba. 1:0. Szünet után ismét fergeteges siófoki rohamokkal Indult a já­ték. Szabó n. gyakran volt mun­kában. A 67. percben Csupor te­remtett jó helyzetet, de sokat cselezett, s a befej zés nem sike­rült. Lövése nyomán a labda a kapulécről vágódott ki. Az utolsó negyedórában már elég fáradtan mozgott mind a két csapat. a fűzfőiek kitűnő kapusa a remek védések soroza- mulatta be. Ez alkalommal is egy Laczkovics-bombát há- úgy, hogy kezéről a labda a kapufára, onnan az alapvo- pattan. Veszprém, 1000 néző. V.: Kőrös. Veszprém: Hadrik — Kiss, Mé­szöly, Németh, Almás, Hlavai. Csukás, Egyházi, Nemes, Kováts. Don&th. Edző: Győri Pál. Tán­csics : Dohány — Káhlesz, Ag- falvi, verovszki (Farkas), Szabó, Lnhó, Király (Florovich), Jankó, Selenka, Ivanics, Holzhäuser. Ed­ző: Váradi Lajos. Mint a Népsport veszprémi tu­dósítója elmondta, elég sok sza­bálytalanság vezette be az izgal- — okban bővelkedő mérkőzést. A 24. percben a játékvezető Almást kiállította, de a tíz főre olvadt hazai csapat is tartósan vezetett a Táncsics ellenében. arányban is megszerezhette volna a- győzelmet. G.: Egyházi, Nemes, Kovács (11-esből). Uletve Ivanics. Jók: Hlavai, Egy££l£, Nemes, ül. Agfalvi, La hó. * * * Hétfőn számtalan esetben pró­báltunk kapcsolatot teremteni a K. Táncsics Veszprémben járt ve­zetőivel — sikertelenül. így nem tudunk tájékoztatást adni a sú­lyos sérülést szenvedett Verovszki állapotáról sem. Az NB II Nyugati csoportjának állása: 1. Pápa 16 8 5 3 32:15 21 2. MÁV EfAC 16 8 5 3 25:12 21 nak. Aztán egy Kerényi-bomba következett. Az 5. percben viszont már Csóri veszélyeztetett. Negyed­óra elteltével változott a kép. Be­lelendültek a dorogiak, előbb Vi­rágh próbálkozott meg gólszer­zéssel, de Iszak a helyén volt. Aztán Fehér hibázott, s csak ne­hezen tisztázott a siófoki kapus. Üiabb változás következett. Ismét siófoki próbálkozások lelkesítették a hazai szurkolókat. A 29. perc­ben viszont meghűlt a vér a sió­Támad a Siófok, a dorogi védelem azonban Szabó II. ka­pussal az élen ez alkalommal is tisztáz. K. Kinizsi Kaposvár, 1000 néző. V.: Hámori Kiuizsi: Kovács — Balogh, Báli, Németh, Segesdi, Horváth, Már­ton, Savanyó, Novák (Tüske), Göncz, Laczkovics. Edző: Zag Jó­zsef. Fűzfő: Marcsik — Kiss, László I., Bajor, őri, Balatoni, Megyeri, Zaharovics (Nyeste), Fe­hér, Marton, László II. Edző: Bo­ros József. Márton, majd Savanyó nagy lö­vései vezették be a mérkőzést, ámelyen kezdetben a Kinizsi te­remtett több veszélyes helyzetet.' A 11. percben viszont László II. lőtt éppen csak föle. A 14. perc­ben Márton—Göncz adogatás után áz utolsó pillanatban mentettek a fűzfői védők. A vendégcsapat egyébként csak két előretolt em­berrel játszott, a többiek a 16-ost szállták meg. A 24. percben még­is csaknem a vendégek értek el gólt, Marton távoli lövését Kovács csak szögletre tudta Öklözni. Majd Fehér fejese a kapufáról pattant yjssza. Két perc múlva Zaharo­vics lövését mentette a kapuléc. Aztán Laczkovics elől húzta le jó Fűzfő 0:0 helyzetben Marcsik a labdát. Szünet után egy gyors' Laczko- vics-támadás vezette be a játékot, aztán Zaharovics fölé lőtt. A 12. percben Laczkovics nagy bombá­ját védte a fűzfői kapus. Marton próbálkozott, majd ismét egy Laczkovics-bomba zúgott a ka­pura, Marcsik azonban a helyén volt. Nagy tapsot kapott a szép lövés és a szép védés. A 18. perc­ben Márton, a 34. percben Göncz próbálkozott még sikertelenül. Aztán a csapatok beletörődtek a döntetlenbe. Gyenge iramú, alacsony színvo­nalú mérkőzést látott a kaposvári közönség. Nem kétséges, a ven­dégcsapat kapusának oroszlánré­sze van abban, hogy a találkozó végül is döntetlenül végződött. De ezzel együtt a Kinizsi támadóso­ra ismét elégtelenre vizsgázott. Nincs ebben a sorban befejező csatár. A vendégcsapat elsősorban csak védekezett, tömör védelmi fala áttörhetetlen akadályt jelen­tett a Kinizsi-csatáron számára. Jók: Balogh, Németh, Márton, ill. Marcsik (a mezőny legjobbja), László I., őri. Szünet után gyors egyenlítés következett, majd egy szerencsét­len összecsapás nyomán Verovszki lába eltörött. A veszprémiek újra vezetéshez jutottak, sőt tizen­egyesből bebiztosították győzelmü­ket. Ezt követően Dohány kapus ragadtatta el magát, amiért a já­tékvezető kiállította. Király ment le a pályáról, hogy Florovich fog­lalhassa el az elárvult kapus posztot. A második félidőben a Veszp­rémi Vegyész rengeteg helyzetet dolgozott ki, s akár nagyobb 3. Dorog 4. P. Ercbány. S a varia 6. Fűzfő 7. K. Táncsics 8. Almásfüzitő 9. Veszprém 10. Bauxitb. 11. Szekszárd 12 Olajbányász 13. Máza-Szászv. 14. K. Kinizsi 13. Siófok 16. PVSK 16 7 7 2 25:13 21 16 9 3 4 30:17 21 16 9 3 4 30:17 21 16 6 8 2 18:12 20 16 4 7 5 19:17 15 16 6 3 7 23:24 15 16 5 4 7 21:22 14 16 5 4 7 18:24 14 16 2 9 5 17:20 13 16 3 7 6 14:21 13 16 5 3 8 19:35 13 16 4 5 7 9:17 13 16 4 3 9 12:33 11 16 3 4 9 19:32 10 A P asas vezetői elégedettek A Pécsi Dózsa legyőzte a Ferencvárost Szombaton este lapzárta utáu érkezett meg tudósítónk telefon- jelentése a K. Vasas dunaújvárosi döntetlenjéről. Dunaújvárosban Szentesi — Csa­pó, Bagi, Székács, Szentgróti (Ta­llies), Horváth I., Erdős, Fülöp, Herbei, Horváth II. (Kozári), Ba­logh összeállításban szerepelt a Vasas csapata, ame y az eiső fél­időben határozott * ..:yben volt. Szünet után az 57. percben' Balogh fejét vesztette, összeakaszkodott az őt megrúgó játékossal, amiért Sü­NYUGATI QSOPORT Marcali, 400 néző. V.: Szanyi. Marcali: Bácsi — Hosszú, Rigó, Polgár, Kosi, Dunkler, Beuc, Lá­zár, Szántó II., Molnár, Prosze- nyák. Edző: Abonyi Károly. Nagy­kanizsa: Vlaszák — Németh I., Szentgyörgyvölgyi, Szabadi, Né­meth II., Kovács, Szerdahelyi, Horváth, Varga, Mazaga, Szélig. Edző: Jakabfi József. 25. perc: Bene szépen futott el, beadását Proszenyák fejelte a há­lóba. 1:0. 36. perc: Ismét Bene száguldott el a szélen, labdája Lázár fejére szállt, aki nem hi­bázott, 2:0. 50. perc: Az újból csa­tasorba állt Bene volt ismét a kezdeményező, aztán a vissza­kapott labdát ő vagta a halóba is, 3:0. 90. perc: Molnár egyéni játék után beállította a végeredményt. 4:0. Kevesen voltak kíváncsiak Mar­caliban az egy hete gyengén raj­toló csapat játékára. Akik azon­ban most látták a Vörös Meteort, azok bizakodnak. Az együttes ez alkalommal nemcsak korszerűen és jól játszott, hanem eredményes fs volt. Bene csatasorba állása lendületet adott az eddig gyöngéi­ken'* tamedósornak. A Marcali megi bíró a kaposvári labdarúgót kiállította. A tíz főre olvadt Va­sassal szemben már teremtett né­hány helyzetet a Dunaújváro i Pa­pír, a kaposváriak azonban hő­sies küzdelemben megmentették az egyik pontot. A Vasas vezetői szerint az együttes játéka reményt keltő volt, s most már bíznak abban, hogy a villamossági gyár labdarú­gói elindulnak fölfelé a bajnoki táblázaton. ilyen arányú győzelme is megér­demelt. További eredmények a Nyugaci csoportban: Sz. Dózsa—Mereszjev 1:9, Kör­mend—Z. Katona 3:3, N. Sáska— SZSE 1:0, N. Dózsa—Zalaszentgrót 0:1, Z. Dózsa—Keszthely 4.0, Cell- dömölk—Kőszeg 2:1, Sz. Vasas— Tapolca 0:4. Az NB III Nyugati csoportjának állása: 1. Keszthely 18 9 6 3 21:14 24 2. Z. Dózsa 18 9 5 4 42 :19 23 3. Kőszeg 18 8 6 4 32:16 22 4. Sz. Dózsa 18 9 5 4 31 21 5. MÁV MTE 18 7 7 4 30:14 21 6. Körmend ?9 8 5 5 27:24 21 7. Tapolca 17 8 3 6 29:24 19 8. N. Sáska 13 6 6 6 25:22 tíl 9. Sái\ ár 17 6 6 C 22:23 18 10. N. Dózsa 18 7 4 7 25:32 18 11. Z. Katona 18 6 5 7 27:24 17 12. Celldömölk 18 5 3 7 32:36 16 13. SZSE 18 4 7 7 28:23 15 14. Mereszjev 13 6 3 9 15:27 15 15. Zalaszentgrót 13 5 3 10 24:33 13 16. Marcali , 18 5 3 10 24:42 13 17. Sz. Vasas 18 2 4 12 12:37 8 A tizennyolcadik forduló a lab­darúgó NB I-ben általában a ha­zai csapatok sikerét hozta. Az ott­hon játszók közül a Honvéd (szombaton) és a Szombethelyi Haladás nem tudta csak megsze­rezni mind a két pontot. A töb­bi mérkőzésen a hazai együttes vonult le győztesként a pályáról. A forduló legnagyobb meglepe­tését a Pécsi Dózsa szolgáltatta. A lila-fehérek az őszi fordulóban sorrendben a harmadik mérkőzé­seket nyerték meg. A P. Dó^sa az 1 egyetlen csapat, amely az ősszel nem vesztett pontot. A Fe­rencváros pécsi veresége csak an­nak meglepetés, aki nem látta a meccset. A zöld-fehér együttes — no és szombaton az Üjpesti Dózsa — gyenge játéka főleg azért kel­lemetlen, mert jól tudjuk, hogy erre a két együttesre épül fel a labdarúgó válogatottunk, amely szeptember 14-én Prágában lép pályára. A ferencvárosiak veresége azt jelentette, hogy az Újpesti Dózsa változatlanul vezet a bajnoki táb­lázaton, a második helyre most a Bp. Honvéd lépett elc>. A baj­nok Ferencváros a harmadik. A legjobb vidéki csapat címre most a Pécsi Dózsa pályázik legna­gyobb eséllyel. A forduló többi mérkőzésén a Dunaújváros nagy küzdelemben szerezte meg a két . bajnoki pon­tot a Csepel ellenében. Diósgyőr­ben a hazaiak nyertek biztosan a Tatabányai Bányásszal szemben, elsősorban a második félidőbeli játék alapján. Síztos győzelmet engedett ki a kezéből a Szombat­hely. Az MTK lelkes hairáiának köszönheti az egy pontot. Izgal- rrías volt a kiesési rangadó, ame­lyen az Egyetértés 0:1-ről tudott fordítani. Szerencsével nyert a soroksári csapat, amely még min­dig nem. adta fel. Meglepetés­számba megy a Rába ETO súlyos veresége a Fáy utcában. A Vasas ez alkalommal minden részében jobb volt. A végső sorrendnél igen jól jön majd az egrieknek az a két pont, amelyet a Salgó­tarjáni Bányász ellen szereztek. 0:0-ás állásnál a Salgótarján ki­hagyott egy li-est. Nem így az Eger, amely büntetőből érte el győztes gólját. Vasas—Rába ETO 5:1 (1:0) Fáy utca, 12 000 néző. V.: Víz­hányó. G.: Puskás, Farkas, Mé­szöly, Vidáts, Molnár, ill. Kor­sós. Pécs—Ferencváros 1:0 (1:0) Pécs, 20 000 néző. V.: Zsolt. G.: Dunai dr. Egyetértés—Komló 2:1 (1 :l) Soroksár, 3500 néző. V.: Somlai. G.: Mohácsik, Halápi, ül. Soly- mosi. Eger—Salgótarján 1:0 (0:0) Eger, 10 000 néző. V.: Marton. G.: Kovács F. (11-esből). Szombathely—MTK 2:2 (1:1) Szombathely, 8000 néző. V.; Schopp. G.: Kulcsár, Iszak I., ill. Takács, Mártha. Dunaújváros—Csepel 2:1 (1:1) Dunaújváros, 3000 néző. V.: Ma­gyar. G.: Csörgő, Végh, ill. Major. Diósgyőr—Tatabánya 2:1 (0:0) Diósgyőr, 5000 néző. V.: Pusz­tai. G.: Fekete, Horváth, illetve Arany. A labdarúgó NB I állása: 1. Ü. Dózsa 18 13 3 2 53:13 29 2 Bp. Honvéd 18 12 4 2 42:16 28 3. FTC 18 12 4 2 40:17 28 4. Vasas 13 10 2 6 46:25 22 5. Pécs 18 9 3 6 21:20 21 6. Csepel 18 8 4 6 24:19 20 7. Rába ETO 18 8 3 7 37 :28 19 8. MTK 18 7 4 7 29:31 13 9. Diósgyőr 13 6 4 8 20:29 16 10. Tatabánya 18 6 3 9 19:28 15 11. Szombathely 18 4 6 8 16:33 14 12. Komló 13 3 7 8 t2:22 13 13. Salgótarján 18 5 3 10 13:24 13 14. Egri Dózsa 13 4 5 9 18:34 13 15. Dunaújváros 18 4 3 11 13:35 11 16. Egyetértés 18 2 4 12 15:39 8 Marcali VM —MÁV Nagykanizsai TE 4:0 (2:0) 0 SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1969. augusztus 19. Ez történt az NB I B-ben A Videoton csapata fél lábbal isméf az NB I-ben érezheti ma­gát, hiőz a fehérváriak előnye most már hat pont. Változatlanul áll azonban a harc a második feljutó helyért. E pülanatban ezen a helyen a Várpalotai Bányász tanyázik. A forduló eredményei: BKV Előre—Pécsi Bányász 3:2, Bp. Spartacus—Szolnoki MTE 2:1, Ózdi Kohász—Zalaegerszegi TE 4:0, Ganz-MÁVAG—Oroszlány 1:0, Szeged—Békéscsaba 3 :0, Videoton —Székesfehérvári MÁV 2:1, Nagy# bátony—Szállítók 3:1, Győri Dózsa —Kecskemét 1:0, Várpalota—Mis­kolc 4:1. Az NB I B állása: 1. Videoton 19 14 1 4 55:24 29 2. Várpalota 19 10 3 6 30:19 23 3. Oroszlány 19 9 5 5 32:21 23 4. Kecskemét 19 8 6 5 22:15 22 5. Szege’d 19 9 4 6 33:26 22 6. Pécsi B. 19 9 4 6 20:22 22 7. ZTE 19 8 5 6 32:21 21 8. Bp. Spartacus 19 6 7 6 29:25 19 9. MÁVAG 19 7 5 7 20:18 19 10. Békéscsaba 19 8 3 8 30 ;80 19 11. Szolnok 19 6 7 6 24:33 19 12. Szállítók 19 6 6 7 29:30 13 13. Előre 19 5 7 7 16:21 17 14. Ózd 19 5 5 9 22:27 15 15. Szív. i^AV 19 6 3 10 15:27 15 16. Nagybatöny 19 5 4 10 14:33 14 17. GyőrHBózsa 19 4 5 10 14:28 13 18. Miskolc 19 3 6 10 15:35 12 — Totóeredmények. Az Országos Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság tájékoztatása szerint az au­gusztus 17-i fogadási héten 13 plusz 1 találatos nem volt. Az egy darab 13 találatos szelvényre 462 295 forintot fizetnek. A Í5 ta­lálatos nyereménye 6557, a 11 ta- lálatosoké 388 forint, a 10 talála- tosokra 68 forintot fizetnek. — A 13 plusz 1 találatos szelvény: 1, 1, X, 1, 1, 1, 1, 1, 2, 2, 1, X, 1, l, plusz 2. Vasárnapi labdarógómérleg Működni kezdett a labdarúgás nagy gépezete. Az NB Il-es, NB III-a* bajnokság pályára szólította a leg­jobb somogyi labdarúgó-csapato- s ugyancsak elkezdjék a me­gyei bajnokságban szereplő együt­tesek is. Az őszi általános rajtot nem kis érdeklődéssel vártuk. A tava­szi kevésbé sikeres szereplés után azt reméltük, hogy a folytatás majd valamivel kedvezőbb lesz. Cgy hittük, hogy mindjárt az ele­jén huszáros lendülettel megkez­dik a pontgyűjtést a somogyi csa­patok, hogy javítsanak helyzetü­kön. Sajnos, nem így történt. Eléggé szerényen hullottak a pon­tok a somogyi tarsolyokba. Az NB II-esek hárman összesen egy pon­tot gyűjtöttek. Ezt is az ottho­nában játszó Kaposvári Kinizsi úgy, hogy a csapat gólt sem tu­dott rúgni. Változatlanul góliszonyban szen­ved a Siófoki Bányász együttese is, ezért kezdte vereséggel hazai pályán az őszi idényt. A K. Tán­csics veszprémi vereségére ugyan találni magyarázatot; Verovszki sajnálatos lábtörése kizökkentette az egyébként jól játszó csapatot. A bajnoki táblázatra azonban ez nem kerül fel, s maholnap már a Táncsics is a kiesés ellen küzd. A somogyi NB III-asok már va­lamivel jobban szerepeltek e hé­ten. Talán a marcaliak szép győ­zelme lendületet ad majd a csa­patnak. A K. Vasas idegenbeli döntetlenje is reményt keltő. A Lábod azt nyújtotta, amit vártunk tőle. A barcsiak sem vallottak szégyent annak ellenére, hogy vesztesként tértek haza Mohács­ról. Összességében azonban válto­zatlanul áll az, hogy két kiesője­löltünk van az NB m-asok kö­zött. A megyei bajnokság őszi rajtja jól sikerült. Ennek pozitívuma, hogy ebben a bajnokságban meg­szilárdult a sportfegyelem. Tavaly eddig az időpontig hatvanhárom kiállítás történt már a megyeiek­nél, az idén ez a szám negyven- kettő. S most, az őszi első for­dulóban nem emelkedett a játék­ból kizárt labdarúgók száma. Ha a színvonal is emelkedne a me­gyeieknél, akkor ebben az osz­tályban valamelyest vigasztalód­hatnánk, ha már az NB-sek nem kényeztetnek el bennünket. A K. V. Lobogó a megyei bajnokság élén Meglepetésekkel kezdődött az őszi forduló a megyei labdarúgó­bajnokság I. osztályában. A tava­szi első, a Marcali Latinka Ka- polyon alulmaradt. A második he­lyezett Nagyatádi Konzerv és a negyedik helyen álló Tab erejé­ből csak döntetlenre futotta. Mint­hogy a K. V. Lobogó viszont si­keresen rajtolt, a tömör bajnoki táblázat élén újabb helycsere állt be. Most a textilesek csapata ve­zeti a sort. A kaposváriak előnye azonban csak a jobb gólarány. A harmadik és a negyedik helyezett azonban szorosan ott van a két éllovas nyomában. A kiesés elke­rüléséért a Kadarkút, a Somogy- tarnóca, a K. Dózsa, a Zamárdi és a Homokszentgyörgy küzd. Ez utóbbi csapat egyre nehezebb helyzetbe kerül. A megyei bajnokság állása: 1. K. V. Lobogó 16 10 2 4 25:11 22 2. N. Konzerv 16 8 6 2 27 :i 3 22 3. M. Latinka 16 9 3 4 45:23 21 4. Tab 16 9 3 4 29:19 21 5. Balatonboglár 16 8 3 5 58:21 19 6. Kapoly 16 7 4 5 25:11 18 7. Csurgó 16 7 3 6 29:24 1/ 3. Lengyeltóti 16 7 2 7 23:22 ló 9. N. Somogyi 16 5 6 5 25:22 16 10. K. H. Vasutas 16 7 2 7 16:18 16 11. Fonyód 16 7 2 7 22 :26 16 12. Kadarkút 16 4 4 8 12 21 12 13. K. Dózsa 16 3 5 8 16:30 11 14. S.-tarnóca 16 3 5 8 12:33 11 15. Zamárdi 16 4 2 10 18:32 10 16. H.-sztgyörgy 16 2 4 10 12:59 8 FONYÓD—KADARKÜT 2:0 (1;0) Balatcr.boglár, 100 néző. Vezette: Horváth Z. Kezdettől fogva kézben tartot­ta a játék irányítását a íonyódi együttes, amelyet nem késztetett különösebb erőkifejtésre az eléggé szétesően játszó kadarkúti e:apat. G.: Markovics, Farkas. Jók: Far­kas, Markovics, Bogdán, a kadar­kúti csapatból senki nem nyúj­tott átlagon íelülit. Zákányi Kálmán K. DÓZSA—TAB 1:1 (0:1) Kaposvár, 150 néző. V.: Szöllősi. A mérkőzés nem tükrözte, hogy az élmezőnyben tanyázó csapat játszik sereghajtók közt szerep­lővel. Az első félidőben ugyan a Tab játszott jobban, szünet után azonban a Dózsa kerekedett fe­lül. G.: Fodor, ill. Puha III. Jók: Máté, Fábián, ill. Puha I., Puha III. Tamás János ZAMÁRDI-K. II. VASUTAS 3:1 (1:0) Zamárdi, 200 néző. V.: Kozári. A hazai csapat kezdettől fogva fölényben játszott, s a látottak alapján egy pillanatig sem volt vi­tás a kiesés elkerüléséért kétség- beesetten küzdő Zamárdi győzel­me az enervált K. Vasutas elle­nében. G.: Vajda, Papp I., Joó, ill. Krisztics (öngól). Jók: Kovács, Friesz. Kriszbai, ill. Fülöp, Bartos. Horváth. Dr. Fazekas Mihály LENGYELTÓTI—SOMOGY- TARNGCA 5:0 (4:0) Lengyeltóti, 300 néző. Vezette: Bocska. Mindvégig fölényben játszott a lengyeltóti csapat. A vendégek lelkesen küzdöttek, de kapu előtt nem voltak veszélyesek. G.: Csor­dás (2), Oszlánszki, Hosszú, Nyers. Jók: Nyers, Oszlánszki, Benkő, ül. Kiss, Kocsis. Kovács Ferenc K. V. LOBOGÓ—HOMOK­SZENTGYÖRGY 6:0 (3:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Pesti. Időnként jól és igen gólratörden játszott a kaposvári textiles csa­pat. A nagyarányú győzelem meg­érdemelt. G.: Radax (3), Jezeri (2). Kiss. Jók: Schenk, Kiss, Ra­dax, Egres, iil. Szablics. * Kaiser Béla N. KONZERV SE—N. SOMOGYI B. SE 1:1 (1:1) Nagyatád, 300 néző. V. :Varjas. A hazai rangadón igazságos dön­tetlen eredmény született. A konzervgyáriak célratörőbben, a Somogyi B. SE lelkesebben ját­szott. G.: Birkás, ill. Gyergyák, Jók: Oláh, Palaits, ill. Princesz, Katona. Horváth Miklós KAPOLY-M. LATINRA 2:0 (1:0) Kapoly, 300 néző. V.; Németh V. Végig jó iramú, sportszerű ta­lálkozón biztosan győzött a ha­zai csapat. A kapolyiak l :0-ás ál­lásnál még egy il-est is elhibáz­tak. G.- Mester, Székely. Jók: Új­vári, Karsai. Mester, ill. Andrej- ka, Morvái, Kövi. Kocsis György BALATONBOGLÄR—CSURGÓ 2:i (1:0) Csurgó, 200 néző. V.: Hardi. Alacsony színvonalú mérkőzés volt. A két egyenrangú csapatnál a lelkesedés döntött a vendégek javára. G.: Androsovits, Hock, ill. Deák. Jók: Csere, Zics, Hock, Vass. ill. Sótonyi, Horváth I., Mi- háldinecz, Deák. Halmai Emil