Somogyi Néplap, 1969. április (25. évfolyam, 75-97. szám)

1969-04-09 / 79. szám

léi szerepeltek a kaposváriak Dunántúl asztalitenisz-bajnokságán K. Vasas nyerte a nem hivatalos pontversenyt Tizenkilenc sportkkör több mint kétszáz versenyzője küz­dött két napon át Kaposváron a dunántúli asztalitenisz-baj­nokság versenyein. Az első napon az ifi és a serdülő szá­mokat fejezték be, a felnőttek pedig csaknem a döntőkig ju­tottak. A fő számok a második versenynapon kerültek sorra. Akik csak a döntőre érkeztek, azok némi meglepetéssel vet­ték tudomásul, hogy a kapos­vári férfiakat hiába keresték a legjobbak között. A nyolc kö­zött elvérzett Balázs. Ivusza és Séra is. így aztán a pécsiek házibajnoksága lett a férfi egyes. Vigasztalódhattunk vi­szont, hogy a nőknél két Va­sas-versenyző küzdött az első­ségért. Horváthné ez alkalom­mal is legyőzte dr. Vinczénét, így ő lett a női torna győztese. A pécsi Balázs, aki a férfi egyéni versenyt megnyerte — mint utólag kiderült — az egyetlen idegenbeli győztesnek bizonyult, mert a női egyes után valamennyi páros szám­ban somogyi győzelem szüle­tett. A vegyes párosban a Ba­lázs, Horváthné kettős legyőz­te az Ivusza, dr. Vinczéné pá­rost. A férfi párosban a Balázs, Ivusza pár bizonyult jobbnak az Arató, dr. Horváth kettős­nél. Minden különösebb ne­hézség nélkül jutott a bajnoki cím birtokába a kaposvári nőj páros, a Horváthné, dr. Vinczé­né pár. Eredmények Férfi egyes: 1. Balázs 2. Koro- nics, 3. Arató és dr. Horváth (mind Pécsi Ércbányász.) Férfi páros: 1. Balázs, Ivusza (K. Vasas), 2. Arató, dr. Horváth (Pé­csi Ércbányász), 3. Séra, Szalai (K. Vasas—K. Kinizsi) és Balázs, Koro- Oics (P. Ércbányász). i Női egyfs: 1. Horváthné (K. Va­sas), 2. dr. Vinczéné (K. Vasas), 3. Szereezné (K. Vasas) és Joós (Pé­csi BTC). Női páros: 1. Horváthné, dr. Virt- czéné (K. Vasas), 2. Tarlacz, Oszkó (Sz. Savaria), 3. esik Gáspár (Sz. Savaria) és Bagolyár, Halász (Sz. Pedagógus). Vegyes páros: 1. Balázs, Horváth­né (K. Vasas), 2. Ivusza, dr. Vin­czéné (K. Vasas), 3. Balázs, Joós (P. Ércbánvász. PBTC) és Séra, Szereezné (K. Vasas). Az egyesQleti pontversenyben a következő sorrend alakult ki: 1. K. Vasas 45 pont 2. P. Ércbányász 29,5 pont 3. Sz. Savaria 29 pont 4. Sz. Pedagógus 13,5 pont 5. PBTC 9,5 pont 6. Szekszárdi Vasas 4 pont összesen tizenhat csapat szerzett pontot. LABDARÚGÁS Megkezdődött az ifi-torna Kedden két mérkőzéssel kezde­tét vette az az ifjúsági labdarúgó- torna, melynek színhelye Kapos­vár, részvevői pedig Baranya, Tol­na, Fejér és Somogy megyék ifi válogatottjai. A keddi két mérkő­zés bizony nem nagyon elégítette ki a táborozásön részt vevő szak­vezetőket, de a szurkolók is töb­bet vártak a fiataloktól. A csapa­tok játékán még nagyon érződik az idény eleje és az összeszokott­ság hiárjya. Még a győztes Somogy játéka is elég sok kívánnivalót hagyott maga után. A keddi mér­kőzések: Fejér—Baranya 0:0 100 néző. V.: Váradi. Egyenlő erők küzdelme volt. Jók: Bédi, Jel­űnek, Goricsán” ill. Somogyvári, Konrád, Vámos. Somogy—Tolna 2:0 (0:0) 200 néző. V.: Illikmann. A mezőnyben a tolnai csapat olykor felülmúlta a két szép ak­ciógólt elérő somogyiakat. G.: Hor­váth', Fábián. Jók: Szabó, Szöllő- si, Horváth, ill. Túrós, Fercs, Bese. A legközelebbi forduló csütörtö­kön lesz, ugyancsak a Dózsa sport­telepén. Ekkor 14.30-kor Baranya— Tolna, 16 órakor Somogy—Fejér mérkőzésre kerül sor. Péter, a Kaposvári Vasas fiatal asztaliteniszezője' nyerte az ifjúságiaknál a Dunántúl-bajnokságot. Első­NB III... NB III... Remekelt a Barcs, csődöt mondott a Vasas, a Lábod és a Marcali sorban azért, mert pörge­téseivel rendre »megölte« ifjú 'ellenfeleit. BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I . 1- tf. Dózsa 6 5 1 - 18:5 11 2. Ferencváros 6 4 2 - 15:5 10 3. Egri Dózsa 6 3 2 1 6:3 8 4. Bp. Honvéd 6 3 2 1 11:6 8 5. MTK 6 3 2 1 7:5 8 6. Baba ETO 6 3 1 2 15:5 7 7. Vasas 6 3 12 15:8 7 8. Pécsi Dózsa 6 3 1 2 3:5 7 9. Csepél 6 3 - 3 6:6 6 Salgótarján 6 3 - 3 4:4 me 11. Diósgyőr 6 2 2 2 5:6 6 12. Szombathely 6 1 2 3 5:13 4 13. Komló 6 1 2 3 2:7 4 14. Dunaújváros 6 1-5 4:14 2 15. Tatabánya 6-15 2:14 1 16. Egyetértés « - 1 5 1:15 i NB I B Videoton—Szolnok 5 :ö, Szeged— Győri Dózsa 3:0, Pécsi Bányász— Oroszlány 0:0, VBK Előre—Székes­fehérvári MÁV 1:0, Szállítok—ZTE 0:0, Várpalota—Ózd 2:0, Miskolc— Ganz-MAVAG 1:0, Nagybátony— Békéscsaba 2:0, Kecskemét—Bp. Spartacus 3:0. • NB III Délnyugati csoport. 1. Pécsi BTC 4 4 - - 9:2 8 2. Bonyhád 4 3 1 - 5:0 7 3. Bates 4 3 1 - 5:1 7 4. p. Volán 4 3 - 1 7:2 6 5. Dunaújváros 4 3 - 1 5:2 6 6. DVSE 4 3 - 1 5:3 6 7. D. Szövetkezet 4 1 2 1 3:2 4 8. P. Steinmetz 4 12 1 3:3-4 Nagymánj^ok 4 2 - 2 6:6 4 10. P. Porcelán 4 1 1 2 3:4 3 11. Baja , 4 1 1 2 2:4 3 12. PEAC 4 1-3 3:42 13. Mohács 4 - 22 1:4 2 14. Sárbogárd 4 - 221:6 1 15. Lábod 3 - - 3 2:9 ­16. K. Vasas 3 - - 3 1:9 ­NB III Nyugati csoport 1. Z. Dózsa 4 2 2 - 5:3 6 2. Nk. Dózsa 4 2 2 - 6:4 6 3. Sz. Dózsa 4 1 3 - 7:3 5 4. Sárvár 4 1 3 - 4:3 5 5. Kőszeg 3 1 2 - 1:0 4 Keszthely 3 1 2 - 1:0 4 7. NVTE 4 1 2 1 3:2 4 8. Mereszjev SE 4 2 - 2 6:5 4 9. Tapolca 4 1 2 1 4:4 4 10. SZSE 4 - 4 - 6:6 4 11. Sz. Vasas • 4 1 2 1 2:3 4 12. Körmend 3 1 1 1 6:6 3 13. Nk. Sáska 3 1 1 1 5:6 3 14. Katona J. SE 4 1 1 2 4:5 3 15. Celldömölk 4 - 2 2 5:8 2 16. Zalaszentgrót 4 - 2 2 0:2 2 17. Marcali • 4-132:71 Megyei bajnokság, I. * osztály 1. K. Vasutas 4 3 1 - 4:1 7 2. Tab 4 3 - 1 8:2 6 3. Fonyód 4 3 - 1 5:3 6 4. Kadarkút 4 2 1 1 5:2 5 5. N. Konzerv 4 1 3 - 4:2 5 6. Csurgó 4 2 1 1 3:3 5 7. M. Latinka 3 2 - 1 6:1 4 8. K. V. Lobogó 4 2 - 2 5:5 4 9. H.-szentgyörgy 4 1 2 1 5:7 4 10. Kapoly 3 1 1 1 4:1 3 11. Zamárdi 4 1 1 2 2:3 3 12. N. S rrv rtvi 4 - 3 1 1:2 3 Lengyeltóti 4 1 1 2 3i6 3 14. Balatonboglár 4 1 - 3 2:5 2 15. S.-tarnóca 4 - 1 3 1:10 .1 16. K. Dózs.a 4 - 1 1 0:5 1 DÉLNYUGATI CSOPORT Barcs P. Steinmetz 2:1 (2:0) Pécs, 150 néző. V.: Illés. Barcsi SC: András — Mo­hácsi, Szokol, Berda, Bátorfi, Nagy, Obiián (Bőrcsők), Mar­ton, Kuczkó, Horváth, Kertész (Petries). Edző: Mayer Gy. 13. perc: Kertész kitört, elő­le kézzel húzták el a labdát. Vitathatatlan 11-es, amelyet Marton értékesített, 1:0. 42. perc: Marton—Kertész összjá- ték után áz utóbbi 12 méter­ről bombagólt lőtt, 2:0. 60. perc: Szögletet rúgtak a pé­csiek, Gyulavári, beívelt lab­dáját Bihácsi fejjel ’'üldte a hálóba, 2:1. Két ellentétes félidő volt. Szünet után a jól védekező Barcs ugyan nehéz perceket élt át, de győzelme így is meg­érdemelt. PBTC K. Vasas 3:0 (1:0) Pécs, 300 néző. V.: Váradi. K. Vasas: Dezső — Itvás, Tanics, Balogh, Horváth II., Horváth I., Erdős, Szentgróti, Skiba (Bíró), Herbei, Fülöp. Edző: Tóth II. József. 40. perc: Kővári 25 méter­ről talált a hálóba. 1:0. 68. perc: Szögletrúgás után Hauschl lőtt gólt. 2:0. 70. perc: Kincsei átjátszotta az egész Vasas-védelmet, aztán szép gólt lőtt, 3:0. Az első félidőben helyen­ként még a Vasas támadott, s Fülöpnek két ízben is alkalma nyílt volna a gólszerzésre. A helyzetek kimaradtak, nem így a másik oldalon, ahol a pécsi csatárok jól használták ki a kaposvári védelem gyen­géit. Nagymányok—Lábod 3:1 (0:1) Nagymányok, 400 néző. V.: Kiss R. Lábodi MEDOSZ: Mohácsi — Németh, Filiszár, Ilosfai, Luczek, Takács, Fülöp No­vak (Fülöp II.), Hadi, Leb ár, Borzas. Edző: András József. 9. perc: Luczek, Lebár, Fü­löp I. volt a lab(jia útja, s a lábodi jobbszélső 14 méterről betalált a hálóba, 1:0 a Lábod javára. 25. perc: Hódosi há­rom védőn át kígyózott előre, labdája Ilosfai lábáról leper­dült Pataki elé, s ő kiegyenlí­tett. 1:1. 82. perc: Oldalról szállt be a labda, amely a lá­bodi védők szerint már el­hagyta a játékteret, aztán visszakanyarodva került Kol­lár elé, aki senkitől sem za­varva lőtt a hálóba, 2:1. A gólt követően vita kerekedett, en­nek során Mohácsi megsér­tette az egyik partjelzőt, amiért a bíró, kiállította a lá­bodi kapust. Helyére ^ me­zőnyjátékos Hadi állt be. A 88. percben Széles állította be a végeredményt, 3:1. Jó kezdés után fokozatosan visszaesett a lábodi csapat, amelynek tagjai a második gólnál fejüket vesztették. Ek­kor pecsételődött meg a csa­pat sorsa. További eredmények a Dél­nyugati csoportban: PEAC— Bonvhád 0:1, Dombóvári VSE —Pécsi Porcelán 1:0. Pécsi Volán—Sárbogárd 3:0. Duna­újváros—Dombóvári Szövet­kezeti SK 1:0, Baja—Mohács* 1:0. NYUGATI CSOPORT Mereszjev SE Marcali VM 1:0 (0:0) Marcali, 500 néző. V.: Ko- zári. Marcali: Bácsi II. — Rigó. Szántó II., Polgár, Bácsi 1., Kosi, Fújsz, Lőrincz, Lázár, Proszenyák, Bánhegyi. Edző: Bősz Ádám. * 20. perc: A rohamozó ven­dégek sorozatos lövéseit két ízben is csak a kapufa men­tette. 35. perc: Ártatlannak látszó támadás végén Kutasi talált a hálóba, 1:0. 60. perc: 11-eshez jutott a Marcali, Pro­szenyák gyenge lövését Farkas kapus kivédte. A mezőnyben nem játszott rosszul a Marcali VM, de tá­madósora ez alkalommal is be­bizonyította tehetetlenségét. Sorsdöntő volt a kihagyott 11-es is. További eredmények a Nyu­gati csoportban: Tapolca— Keszthely 0:1, Szombathelyi Vasas—Zalaszentgrót 1:0, Cell- dömölk—NVTE 0:0, Zalaeger­szegi Dózsa—Sz. SE 2:2, Nagy­kanizsai Dózsa—Katona SE 2:1. Nagykanizsai Sáska—Sár­vár 1:1, Körmend—Szombat- helyi Dózsa 1:1. * SOMOGYI MÍPtAP Szerda, 1969. április 9. Győzött a Siófok és a Kinizsi, kikapott a Táncsics Kíváncsian vártuk, hogy a Táncsics SE idegenben miként áll majd helyt. Ügy mond­tuk, a Pécsi Ércbányász elleni találkozó jó erőfelmérő lesz. Nos, a Táncsics kikapott ugyan, de nem vallott szégyent. Egy bajnok­esélyes ellen maradt alul a legminimálisabb különbséggel az első félidőben jól játszó ka­posvári csapat. A kellemes meglepetést a héten a Siófoki Bányász szolgáltatta. Az »olajbányász rang­adón-« a siófokiak már az első félidőben le­lépték nagylcanizsai ellenfelüket. Remek mér­kőzés, szép gólok — így összegezhetjük a sió­foki kilencven perc történetét. A K. Kinizsi hazai pályán lépett közönség elé, s aratott győzelmet. A Szöllösi egyetlen gólja eldöntötte az elég alacsony színvonalú mérkőzés sorsát, amely ismét azt tükrözte, hogy a támadójátékkal hadilábon áll a ka­posvári élelmezési csapat. Az NB 11 Nyugati csoportjában most már csak egyetlen veretlen együttest találunk, a Győri MÁij DAC csapatát. Az NB I B-t megjárt győri együttes az idén is bajnokságra tör. Mindenesetre nagyon érdekesnek ígér­kezik a jövő vasárnap Kaposváron sorra ke­rülő Táncsics—MÁV DAC mérkőzés. A sió­fokiak győzelmükkel a hatodik helyre lép­tek előre. Elrugaszkodott az utolsó helyről a K. Kinizsi csapata, amely e pillanatban 12. A mezőny továbbra is igen tömör. A következő hetek még sok változást hozhatnak, hisz a második helyezett K. Táncsicsnak 5 pontja van, a 14. helyen tanyázó Szombathelyi Sa­varia pedig 3 pontos. Továbbra is gyengén megy a Máza-Szászvárnak és a most Kapos- város szerepelt Bauxitbányásznak. Kicsi volt a rés, de Szép, a siófokiak támadó fedezetjáté­kosa kétszer is megtalálta azt. íme az első gól: Szép távoli lövése nyomán a labda bombaként vágódik a léc mellé. A kapus hiába vetődött. (Csapó László felvétele) P. Ércbányász— Táncsics SE 1:0 (1:0) Pécs, 1000 néző. V.: Buna. P. Ércbányász: Doszpod — Sírassz, Péhl, Kovács, Boro- vácz, Fekete, Görgényi (Bódi), Mester, Vincze, Tóth, Lieber. Edző: Dara János. Táncsics: Dohány — Káhlesz, Holzhäu­ser, Nagy, Schádl, Farkas, Jankó, iielenka, Ivanics, Lete- nyei, Kovács (Mészárol). Ed­ző: Váradi Lajos. 17. perc: Kovács elfutott, de biztató helyzetben hibázott. 22. perc: Letenyei labdája zúgott el a kapu mellett 34. perc: Bal oldali pécsi támadás gör­dült a pályán, Lieber ívelt be, s labdáját Mester a hálóba fe­jelte. 1:0. Szünet után inkább a pécsi csapat diktálta a tem­pót. Jók: Kovács, Vincze, Tóiái, ill. Dohány, a mezőny legjobbja, Holzhäuser, Farkas. Váradi Lajos edző: — Már az első félidőben meglátszott a csapat játékán, hogy a kulcs­emberek, főleg a középpályá­sok a szokottnál jóval több hibával játszanak. A második félidőben a Pécsi Ércbányász teljesen át tudta venni a já­ték irányítását. A mutatott játék alapján a pécsiek győ­zelme megérdemelt. Siófok Nagykanizsai Olajbányász 3:0 (3:0) Siófok, 1500 néző. V.: Köő. Siófok: Jónás (Kálmáh) — Szilágyi, Fehér, Kenéz, Győrfi, Szép (Csaba), Csupor, Erdei, Meggyes, Pusztai, Takács. Ed­ző: Gábor Sándor. - Nagyka­nizsa: Tóth — Harcz, Bolla. Kütsön. Németh I., Horváth. Meszes, Kománovics (Söjtör), Bokán, Németh 11., ~Baranyai. Edző: Párkányi Tibor. 23. perc: Szép indított táma­dást. de feltartották, s 25 mé­terről szabadrúgás következett. Takács Széphez perdített, s ő távolról hatalmas gólt lőtt. 1:0. 24. perc: Jónás labdáját Ke­néz Széphez továbbította, aki a 16-osról óriási gólt lőtt. 2:0 37. perc: Erdei szólózott, ki­kanyarodott a jobb oldalra, a 16-osról váratlanul lövésre szánta magát és a labda véd- hetetlenül vágódott a hálóba. 3:0. Szünet után alábbhagyott az iram, mintha mindkét csa­pat megelégelte volna. Jók: Szilágyi, Kenéz, Szép, Erdei, Meggyes, a mezőny legjobbja, ill. Tóth, Bolla, Meszes, Ba­ranyai. Gábor Sándor edző: — A fiúk lassan kezdik valóra vál­tani elképzeléseimet. Az első félidőben nemcsak az ered­ménnyel voltam elégedett, ha­nem a játékkal is. Olajozott gépezethez tudtam volna ha­sonlítani ebben az időben a csapatot. Kár, hogy a három­gólos előny után csapatunk kissé kény elme skedni kezdett. Reméljük, a folytatás is jó lesz. K. Kinizsi— Baux'tbányász SE 1:0 (1:0) Kaposvár, 1000 néző. V.: Balezer. Kinizsi: Bodnár — Balogh, Báli, Savanyó, Szöllösi, Se- gesdi, Papp (Bali II.), Farkas, Bőzsöny (Törzsök), Göncz, Laczkovics. Edző: Zag József. Bauxitbányász: Daróczi — tu­lok 11., Dálhoki, Kojsza, Szűcs, Púpos, Borbély (Boros), Hege­dűs, Tulok I., Budai, Szarvas. Edző: Kun Vilmos. 25. perc: Bőzsöny jobbra gurított az előrehúzódó Szöl- lősinek, aki 25 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarok­ba, 1:0. 34. perc: Laczkovics abszolút gólhelyzetben gyengén lőtt, s a kapus lábbal men­tett. 81. perc: Kojsza leütötte Törzsököt, ezért a játékvezető a nyírádi labdarúgót kiállítot­ta. 87. perc: Hegedűs már csak a Kinizsi kapusával állt szem­ben, de Bodnárba lőtte a lab­dát. Jók: Balogh, Savanyó, Papp, Laczkovics, ill. Tulok II., Szűos, Budai. Szigetvári György, a K. Ki­nizsi labdarúgó-szakosztályá­nak vezetője: — Azok a szur­kolók, akik többet vártak a csapattól, bizonyára nem tud­ták, hogy milyen nehézségek árán futott ki együttesünk a zöld gyepre. Némelyik labda­rúgónk igazán önfeláldozóan, az influenzával küszködve vállalta a játékot. Ha az együttes egészséges, akkor könnyebben nyerte volna a mérkőzést, örvendetes néme­lyik fiatal labdarúgónk javuló látéka. További eredmények az NB II Nyugati csoportjában: Pápa —Máza-Szászvár 5:0, Szekszárd —Dorog 0:0. Almásfüzitő—Sa­varia Cipőgyár 2:1. NB H Nyugati csoport 1. MÁV DAC 4 2 2­5:2 6 2.Táncsics SE 4 2 1 1 7:2 5 3. Pápa 4 2 1 1 6:2 5 4. Almásfüzitő 4 2 1 1 7:4 5 5. P. Ércbányász 4 2 1 1 4:4 5 6. Siófok 4 1 2 1 5:3 4 7. Fűzfő 4 1 2 1 4:3 4 8. PVSK 4 1 2 1 5:4 4 é. Szekszárd 4 1 2 1 3:3 4 Dorog 4 1 2 1 4:4 4 n. Veszprém 4 2­2 3:4 4 12. K. Kinizsi 4 1 2 1 3:6 4 13. Nagykanizsa 4 1 1 2 3:5 3 Savaria 4 1 1 2 3:5 3 15. Bauxitbányász 4 1­3 3:7 2 16. Máza-Szászvár 4 1­3 2:9 3 \ Bauxitbányász kapuvédőjének parádés védését ábrázol­ja felvételünk. A Kinizsi csatársora bizony csak üggyei- bajjal tudta bevenni egy ízben a kilencven perc alatt Daróczi kapus hálóját. (Péter János felvétele)