Somogyi Néplap, 1968. november (25. évfolyam, 257-281. szám)

1968-11-19 / 271. szám

\ SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1968. november 19. Még nyíltabb lett as NB I-es bajnokság Tíz napon belül újra kell játszani a Diósgyőr—Ferencváros mérkőzést Nem mindenütt vette úgy ke­gyeibe a labdarúgást az időjárás, mint nálunk, Somogybán, ahol va sámapra tavasziás idő uralkodott. Az NB I-es mérkőzések színhe­lyein legtöbb helyen esett. Diós­győrben pedig az átláthatatlan köd miatt nem is lehetett befe­jezni a találkozót. A legnagyobb figyelem természe­tesen az Ü. Dózsa—Vasas össze­csapást kísérte. Ügy fest, a szur- kolóhad elkönyvelte ezt a mérkő­zést az újpestiek javára. A papír­forma is a listavezető Ü. Dózsa győzelmét ígérte. Bekövetkezett az, amire csak kevesen számítottak; a Vasas pontot rabolt az éllovas­tól. Ezzel még nyíltabb lett a baj­noki cím sorsa a 1 égj óbbaknál. A vesztett pontokat tekintve a Fe­rencváros megelőzi az Ü. Dózsa legénységét, amely a Fáy utcában megközelítően sem tudta azt nyúj­tani. amit a hazai pályán szokott. Bizony, ha Szentmhiályi nem véd olyan ragyogóan, akkor még in­kább csökkent volna az újpestiek esélye. A Ferencváros—Diósgyőr meccsről már szóltunk. Ügy tűnt, hogy simán nyer a Fradi. 2:0 után azonban még átláthatatlanabb lett a köd. végül is Vízhányó játékve­zető húsz perc várakozási idő után úgy döntött, hogy nem lehet reális körülmények között a talál­kozót befejezni. Mint^ értesültünk, ezt a meccset tíz napon belül meg kell ismételni. Ezt kívánja egyéb­ként a sportszerűség is, mert a találkozó eredménye kihat a baj­nokság és a kiesés sorsára egy­aránt. Váratlanul nagyarányú győzel­met aratott Kispesten a Honvéd, amely lelépte a Tatabánya csapa­tát. Ez. a meccs is mutatta, hogy milyen rapszodikus csapat az idén a Honvéd, de a Tatabánya is. Na­gyon fontos két pontot szerzett a Győr a Szeged ellenében. E győ­zelemmel a győriek bizonnyal megszabadultak a kiesési gondok­tól, ám a hátrelevő négy forduló még sok változást hozhat. Ügy fest. megpecsételődött a Szeged mehett a Videoton sorsa is, mert a fehérváriak saiát otthonukban vereséget szenvedtek a Salgótar­jántól. A Hungária kőrútról vitt haza két pontot a Pécsi Dózsa, amely az idén a jelek szerint a v-legjobb vidéki csapat« cím bir­tokosa lesz. Meglepetésnek számít az is, hogy az Egyetértés egy ponttal tért haza Dunaújvárosból. Ú. Dózsa—Vasas 1:1 (0:0) Fáy utca. 7000 néző. V : Birótzky. G.: Dunai in., ill. Korsós. MTK—Pécs 1:1 (1:0) Hungária körút, 2000 néző. Vezet­te: Katona. G.: Dunai (11-esből), ill. Móricz dr. Egyetértés—Dunaújváros 1:1 (1:0) Dunaújváros. 2000 néző. V. Pelri. G.: Pál. ül. Mártha. Salgótarján—Videoton 1:0 (i :0) Székesfehérvár, 3000 néző. Vezet­te* Soós G. G.: Horváth F. Ferencváros—Diósgyőr 2 :l (félbe­szakadt) G.: Branikovits, Katona, illetve Vass. A 66. percben döntött úgy Víz- hánvó bíró. hogy nem lehet foly­tatni a találkozót. Győr—Szeged 2:1 (0:0) Győr. 1500 né o. V.: Schopp. G.: Varsányi (2), ill. Pusztai. Bp. Honvéd—Tatabánya 6:1 (1:1) Kispest, 1000 néző. V.: Kamarás dr. G.: Szendrei (2). Tussinger. Tóth K., Kocsis, Marosi, 111. Arany. Eíyer az I\'B I B ólén! Kiesett a Nyíregyháza is Az utolsó előtti forduló mérkő­zéseit játszották a labdarúgó NB I B csapatai. A feljutó együttesek .közül csak az egriek győztek. A Komló kikapott a kiesés ellen küzdő Ózdtól. A 33. játékhéten véglegessé vált. hogy a Budafok mellett a Nyíregyháza is búcsúzik ettől az osztálytól. Az utolsó hét dönti el. hogy a BVSC vagy az Ózd lesz a harmadik kieső. Eger—Budafok 3:0. Szállítók— Várpalota 2:1, Nagybátony—Szol- I nők 3:1. Győri Dózsa—Nví^egyhá- za 2:1. BVSC—Kecskemét 3:1, Pé­csi Bárwásv—Bn. Spartacus fi, Ganz-MA VÁG—Miskolc 2 1. Ó^ri— Komló 2:0, Bp. Előre—Oroszlány 2:2. A K. Kinizsi nyerte az NB II somogyi rangadóját Az utolsó forduló dönt, hogy a ZTE vagy a MÁV DAC lesz-e a feljutó Még egy mérkőzéssorozat, aztán véget ér az NB II bajnokság is. A Nyugati csoport­ban a héten somogyi rangadóra került sor. Elég álmos, unalmas mérkőzésen a K. Kini­zsi egy góllal jobbnak bizonyult a Siófoki Bányásznál. A K. Táncsics ötperces »rövid­zárlat« után súlyos vereséget szenvedett Do­rogon. A nyugatiaknál a kiesés kérdése már ko­rábban eldőlt A Z. Dózsa az NVTE és a Moson búcsúzik a II osztálytól. Hogy melyik csapat lép előbbre, az csak a legutolsó for­dulóban dől majd el. A ZTE s a MÁV DAC egyaránt győzött vasárnap. A zalaegersze­giek állnak közelebb az ígéret földjéhez. Barcs labdarúgói kerültek az NB lll-ba K. Kinizsi - Siófoki Bányász 1:0 (1:0) Akkor, amikor ezen az őszi vasárnapon NB I-es mérkőzéseken ezer-ezerötszáz szurkoló volt, az NB Il-es találkozókat alig egy-két száz nő: . látta, akkor Barcson, mintegy kétezer fizető néző szo­rongott a játéktér körül. Ilja, a barcsi bajnoki finálé volt hivat­va feleletet adni arra, hogy az utolsó előtti fordulóban élre tört Csurgó vagy pediíi a hosszú időn át első helyen tanyázó Barcs csa­pata kerül-e az NB III osztályba. A na?ry kérdés eldőlt. A mezyei bajnokság rangadóián drámai küzdelemben a hazai csapat bizo­nyult jobbnak. Egy vesztésre álló -nérkőz^T tudtak megfordítani a ■'arcsi fiúk. ak;k ezzel még inkább bizonyították, hogy megérdemel­ten lelt övéké a bajnoki cím. Hosszú évek fáradságos munkája és a barcsi labdarúgás kedvelőinek álma vált ezzel a győzelemmel va­lóra. Tizenegy év' múltán Barcs csa­pata ismét bajnokságot nyert So­mogybán, s jövőre a Barcsi SC csapatát ott találjuk majd az NB III Délnyugati csoportjában. A megvei labdarúgás barátai szívből gratulálnak a barcsi csapatnak. De a vesztes Csurgónak is, amely vé­gig méltó vetélytársa volt az idei legjobbnak. A többi mérkőzés eredményére ánvomta bélyegét, hogy e talál­kozóknak már semmi tétje nem volt. Barcs—Csurgó 3:1 (0:1) Barcs, 2000 néző. V : Emsberger. Barcs: x'X.ndrás — Pálmai, Karsai, Krapecz tPetrics), Börcsök, Berda, Lang, Göncz, Kuczkó, Marton, Kertész. Edvző: Mayer György. Csurgó: Horváth III. — MihaPÜ- necz. Sótonyi, Nagy, Szabó II., Horváth I., Kovács, Oglizán, Bo- zsits, Szabó I.. Horváth II. (Bor­sos). Edző: Bolla József. Mintha a vendégcsapat látszott volna nyugodlabbnak a rangadón, s a 25. percben Kovács fejes^ójá- val meg is szerezte a vezetést a csurgói együttes. 0:1. Csak szünet ‘után talált magára a barcsi csapat, amdv ekkor átvet­te a iá+ék irányítását.. \ 17. perc­ben Kuczkó feiesgó’lal k«egvenTí- tett. 1:1. Két perc múlva orommá­BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I 1. Ü. Dózsa 26 16 8 2 85:23 40 2. Ferencváros 25 16 7 2 52:22 39 3. Vasas 26 16 5 5 58:33 37 4. Bp. Honvéd 26 11 10 5 45:27 32 5. Csepel 26 12 7 7 33:24 31 6. Pécs 26 9 7 10 29:35 25 7. Tatabánya 26 7 10 9 28:34 24 8. Dunaújváros 26 9 6 11 28:38 24 9. MTK 26 7 9 10 33:35 23 10. Egyetértés 26 6 11 9 31:37 23 11. Salgótarján 26 3 7 11 36:46 23 12. Győr 26 5 11 10 33:37 21 13. Szombathely 26 7 7 12 31:42 21 14. Diósgyőr 26 6 6 13 30:51 18 15. Videoton 26 7 3 16 24:49 17 16. Szeged 26 5 6 15 23:63 16 NB II Nyugati csoport 1. ZTE 29 17 8 4 62 :24 42 2. MÁV DAC 29 19 4 6 68:36 42 3. Dorog 29 17 5 7 74:26 39 4. P. Ércbányász 29 16 6 7 55:28 38 5. Pápa 29 13 6 10 40:36 32 6. Siófok 29 11 8 10 41:47 30 7. Veszprém 29 10 9 10 39:39 29 8. PVSK 29 12 5 12 40 :41 29 9. K. Táncsics 29 10 8 11 36:38 28 10. K. Kinizsi 29 10 7 12 35 :42 27 11. N. Bányász 29 12 3 14 39:50 27 12. M.-Szászvár 29 9 9 11 36:47 27 13. Sz. Cipő 29 9 7 13 38:43 25 14. Z. Dózsa 29 6 5 18 37:67 17 15. NVTE 29 4 8 17 22 :55 16 16. Moson 29 5 6 18 24 :67 16 NB TIT Délnyugati csoport 1. Szekszárd 29 19 7 3 71:28 45 2. PBTC 29 15 8 6 63:33 38 3. PEAC 29 14 7 8 53:31 35 4. DVSE 29 13 8 8 50:29 34 5. P. Volán 29 14 6 9 44 :27 34 6. Baia 29 14 7 8 49:30 33 7. Lábod 29 12 5 12 60:44 29 8. Sárbogárd 29 11 7 11 51:43 29 9. P. Steinmetz 29 11 6 12 45 :47 28 10. Bonyhád 29 10 8 11 44 :52 28 It. K. Vasas 29 10 7 12 46:61 27 12. D. Spart. 29 7 12 10 34:38 26 13. Mohács 29 10 6 13 43-48 ?.4 14. K. Dózsa 29 7 8 14 29:63 22 15. P. Helyiipar 29 7 7 15 36:54 21 16. Szigetvár' 29­5 24 25:114 ! 5 NB III... NB III... j«i szerepeltek a somog\ i csapatok Ha előbb hajrázik a lí. Dózsa... NB III Nyugati csoport 1. Bauxitbány. 29 18 6 5 55 :28 42 2. Kősj eg 29 17 4 8 58:25 38 S. Sárvár 29 17 4 8 54:25 38 4. Ajka 29 16 5 8 52 :33 37 5. N. Sáska 29 16 3 10 54 :48 35 6. Keszthely 29 12 7 10 37:40 31 7. SZSE 29 12 7 10 46:44 31 8. Tapolca 29 13 3 13 49:53 29 9. Sz. Vasas 29 12 5 12 47:53 29 10. N. Dózsa 2f 11 6 12 54 :52 23 11. Marcali 29 12 4 13 43 :64 28 12. Körmend ti 9 9 11 35:47 27 13. Sz. Dózsa 29 8 9 12 29:42 25 14. Letenye 29 8 6 15 30:47 22 15. Sz. Spartacus 29 6 4 19 38:70 16 16. Katona SE 29 2 4 23 25 :35 8 A megyei bajnokság 1968. évi végeredménye 1. Barcs 30 18 5 7 TI 132 II 2. Csurgő 3. N. Konzerv ♦. Marcali 5. B.-boglár 6. N. Somogyi 7. K. Vasutas 8. Tab 9. Kapoly 10. H.-sztgyörgy 11. Lengyeltéti 30 17 6 7 62:32 40 30 16 3 11 67:45 35 30 14 7 9 56:51 35 30 14 6 10 66:43 34 30 13 8 9 47:37 34 30 14 5 11 43:27 33 30 11 11 8 00:50 33 30 13 6 11 63:41 32 30 11 9 10 50:41 31 30 14 3 13 49:58 31 12. ' K. V." Lobogó 30 11 7 12 60:52 29 13. Zamárdi 30 11 6 13 60:63 28 14. Taszár 30 9 6 15 45:81 24 15. Ordacsehi 30 5 2 19 41.8a 16 18. K. Építők 30 2 - 28 14:132 4 A Barcsi SC csapata felkerült az NB irt osztályba. A Taszár, az Or­dacsehi és a K. Építők 1969-ben a OMgyei n. osztályban szerepemet Izgalmakban bővelkedő a hajrá a labdarúgó NB IlI-ban is. A so­mogyi csapatok ezen a héten re­mekül szerepeltek. Idegenben győzött a Lábodi MEDOSZ, s a K. Dózsa. Hazai pályán nyert a Marcali VM. Egyedül a Kaposvári Vasas nem tudott győzni. E sikersorozattal a Lábod, a Marcali és a K. Vasas megerősí­tette pozícióján a közép mezőny­ben. Győzelme ellenére is kiesik a Kaposvári Dózsa, amely ha meg is nyerné, utolsó mérkőzését, rossz gólaránya miatt nem előzheti meg a Mohácsi TE-t. Későn kezdte a hajrát a lila-fehér csapat. DÉLNYUGATI CSOPORT Lábod—Pécsi BTC 2:1 (0:1) Pécs. 50 néző. V.: Csordás. Lábod: Mohácsi — Németh. Fili- szár, Ilosfai, Nagy, Fülöp II., Fü- löp I., Takács, Hadi, Csór, Bor­zas. Edző: András József. PBTC: Seres — Keidl, Gyévai, Tihanyi, Huszti, Kővári, Fiedler, Hauschl, Kincsei, Fenyvesi, Török. Edző: Rákóczi Ferenc. 21. perc: Kincsei egyéni játék után a jobb alsó sarokba lő. 0:1. 60. perc:' Borzas a fél pályáról in­dulva mindenkit kicselezett, még a kifutó kapust is. 1:1. 75. perc: Tizenhét méterről lőhetett szaba­dot a Lábod. Filiszár bombába védhetetlenül vágódott a hálóba. 2:1. A lábodi csapat győzelme csak azok számára meglepetés, akik nem látták a meccset. A MEDOSZ szünet után különösen elemében volt. A lábodi csatárok més: négy kapufát is lőttek. Jók: FiUszár, HGdi. Borzas, ill. Tihanyi, Huszti, Hauschl. K. Vasas—D. Spartac us 2:2 (1:1) Kaposvár. 200 néző. V.: Tegzes. Vasas: Szentesi (Bogdán) — Csa­pó. Bagi, Itvás, Kovács, Barta, Bíró. Szentgróti, Matics, Fülöp (Szűcs), Fercs. Edző: Tóth IT. Jó­zsef. Dombóvár: Dobos — Völgye- si. Tamás, Lakatos, Korpádi, Fa­zekas, Szőke, Csullag (Hcrtelendi), Tóth. G. Kiss, Kovács. Edző: Gá- losi János. 3. perc: Csullag egyéni játék után a Vasas kapuba lőtt. 0:1. 9. nerc: Barta kígyózott végig a pá- lván és kiegyenlített. 1:1. 75. perc: Az újonnan beállt Hcrtelendi ve­zette fel a labdát és lőtt a hálóba. 2:1 a dombóváriak tavára. 76. perc: Újra kezdés után Kovács kapta_ a labdát és védhetetlen gólt lőtt. 2:2. Tó iramú mérkőzést hozott a tél -élküli találkozó. A kanosváriak látszottak inkább .fölényben. a holvzeink kihasználása azonban nem sikerült, ezért kehett kétszer is eevenlflenie a Vasasnak. A dön­tetlen megfelel a lá'ottaknak é« az i»azsámak. Jók: Csanó. a me­zőny le-lnhbia. Ttvás. Fercs, Ul. iMmh. FMku, G. KI*«. K. Dózsa Mohácsi TE 2:1 (1:1) Mohács, 300 néző. V.: Váradi. K. Dózsa: Mészáros — Nagy I., Csima, Fodor, Farkas, Nagy II., Boti, Fábián, Vörös, Nagyréti, Ko­vács. Edző: Radnai István. Mo­hács : Perjési — Gyévai, Auhert, Schrenf, Schweier, ,:>eres (Bakos), Honvéd, Kárász, Bánfai, Oláh, Pa- tócs. 20. perc: A kitámadó Dózsa ért el gólt. Vörös a fél pályán kapa­rintotta meg a labdát, mindenkit kicselezett, még a kifutó kapust is, s úgy lőtt a hálóba. 1:0. 26. perc: Honvéd á jobb szélről ívelt középre, Oláh fejesét Mészáros nem védhetfe. 1:1. 70. perc: Vörös megismételte előbbi gól iának tör­ténetét. Most is a fél pályáról in­dult, s meg sem állt a kapuig. 2:1. A kaposvári csapat beletörődve sorsába, hogy kiesett, nyugodtan futballozott, a hazaiak idegesked­tek. Ezért született meg a meg­lepetés. A K. Dózsa a látottak alapján rá is szolgált a győzelem­re. Jók: Mészáros, a mezőny leg- iobbia. Nagy I., Csima. Vörös, ill. Perjési, Aubert, Honvéd. További eredmények a Délnyu­gati csoportban Dombóvári VSE—Bonyhád 4 :0 Pécsi EAC—Sárbogárd 1:1. Baja- Pécsi Heiynpar 3:0. Pécsi Volán- Pécsi Steinmetz 5:0, Szekszárd— Szigetvár 5:0. NYUGATI CSOPORT Marcali—Sz. Spartacus 1:0 (0:0) Marcali. 300 néző. V.: Nagy K. Marcali: Szántó I. — Dunkler, Hosszú, Rigó, Pék, Kosi, Viragh (Lázár), Folgár, Szántó II., Mol­nár, Horváth. Edző: Bősz Adám. Szombathely: Csörnyi — Barog, Kecskés, Binder, Horváth, Varga, Szabó I., Kiss, Király, Németh, Szabó II. Edző: Udvari József. A 60. perc: Molnár kiugrott a vé­dők közül, s a kimozdult kapus mellett szerezte meg a mérkőzés egyetlen gólját, amely a marcali csapat győzelmét i:s jelentette. 1:0. A csúszós talajon nem alakulha­tott ki jó játék, no meg azért sem. mert a. marcali együttes a kiesés rémétől veszélyeztetve rop- oant ideeresen játszott. A vendé­gek megfiatalított együttese an­nál nyugodtabb volt. ezért szüle­tett meg csak a vártnál jóval ne­hezebben a hazaiak egyébként minden tekintetben megérdemelt gvőzelme. Jók: Szántó I.. Pék, Pol­gár. Szántó II., ill. Kecskés, Var­ga, Király. További eredmények a Nyugati csoportban Letenye—Sárvár 0:1. Tapolca Nagykanizsai Sáska 1:2. Szombat­in elvi SE—Keszthely 3:1. Ajka-1 szombathelyi Vasas 3:0. Szombat- helyi Dózsa—Kőszeg 0:2, Nagyka- «Izsal Dózsa—Körmend 7 mórban úszott a barcsi nézőtéren a hazai szurkolósereg. Kuczkó is­mét fejjel továbbította a hálóba a abdát. 2:1 a Barcs javára. A csurgóiak kitámadtak. Nagy mun­ka hárult a barcsi védőkre, akik azonban állták a rohamokat. Már- már úgy volt, hogy marad az eredmény, amikor egy perccel a befejezés előtt Láng bebiztosította a hazaiak győzelmét. 3:1. A többit már nehéz lenne szavakkal ecse­telni. A barcsi labdarúgó tábor ’ev örömmámor volt . . . Mint azt várni lehetett, rendkí­vül ideges légkörben kezdődött a találkozó. Fmsberger FIFA-bíró azonban ráerőltette a nyugalmat mindkét csapat tagjaira. A Csur­góiak vezető gólja hosszú időn át úgv mutatta, hogv esetleg a csur­góiaké lesz a bajnoki cím. Kucz­kó két feiese azonban egyszeriben me0*változtatta az eredményt, s a iáték kénét. Végeredményben a nagvobb lelkesedéssel játszó ha­zai csanat megérdemelten nyert az ^prvséces Csurgó ellénében is a •A'indvéfrig snortszarű mérkőzésen. V barcsi rsanafhől minéf»«lri fii» dása l^giaz'át n'’iiítóttá, a közvet- 'otj \rérff»T«vn "'»T'aU RörceoV T.sn0’. és Marton ’á*«ka dicc^r­iv»tÁ A voniT^p'Al.'Tiól Sntnnví óp­’bin. Bozsits és Szabó I. jeléské- dett. Pandúr Ferenc momokszfntgyOrgy— ORDACSEHI 3:2 (2:2) Ordacsehi, 100 néző. V.: Vajda Végig a hazai csapat támadót' többet, a vendéeek viszont kevés helyzetüket jól kihasználták. G.: c^ablics (2). Palotai, ill. Czár I.. Beké. Jók: Botka. Puti. ill. K:ss. Csutorás. . , ! Déghy Zoltán 7tMARDI-K. VASUTAS 1:1 (0:0) Zamárdi. 100 néző. V.: Horváth Gv. Mély talajon, egyenlő erők küzdelmét s igazságos döntetlent hozott a találkozó. Az 52. percben Horváth TI. (K. Vasutasl vereke­désért a játékvezető kiállította. G.- Horváth TT. (öngóD. ill. Horváth I. .Tók: Herczeg. Sis'/ler. Nagy I., ill. Zag. Illés, Horváth I. Dr. Fazekas Mihály TASZÁR—MARCALI 2:2 (2:1) Taszár. 50 néző. V.: Horváth L. Alacsony színvonalú, helyenként kissé túl kemény játék folyt, igazságos döntetlen. G.: Ki^zl (2). ill. Gál, Kövi. jAk: Otncsák. Sza­bó. ül a góllövők. A 78 percben Horváth 'Taszár) és Morvái (Mar­cali) kiállítva. Vadas Tibor KAPOLY—K. V. LOBOGÓ 4:2 (2:1) Kanoly. 150 néző. V.: Bella. Vé- <*ig lelkesebben, iobban játszott a hazai együttes. Győ^lme teljesen walós. G.: Dróth, IU"S. Marton. Kétszeri, in. Simon. Finota. Jók: TM’ólh. Marton, Kétszeri, ill. Ka- dax, Finota. Kocsis György LENGYELTÓTI—NAGYATÁD 2:0 (0:0) Lengyeltóti. 200 néző. Vér Tóth L. A hazaiak nemcsak lelkesen lát­szottak. hanem idei legjobb játé­kukkal rukkoltak ki. A végig fö­lényben levő Lengyeltóti nagyobb arányú győzelmét a vendégek ka­pusa akadályo/ta meg. G.: Csor­dás, Nyers. Jók: Csordás. Nyers, Horváth, ill. Szita, Biesáki. Kovács Ferenc TAB—K. ÉPÍTÖK 4:3 (1:2) Kaposvár, 1O0 néző. V.: KarádL A vendég csapat vezető góljára az. Építők hárommal válaszolt, aztán a hajrában a tabi csapat nemcsak egyenlHeni, hanem győzni Is tu­dott. G.: Kovács (2), Mázi (2), 111. Zacommer, Kerti, Kecskés. balatonbogl ár- somogyi B. SE 1:0 (!.*«) Kaposvár, 300 néző. V.: Faller. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Báli, Németh, Szöllösi. Horváth, Savanyó, Téglás, Csaba, Göncz, Laczkovics. Edző: Szcntannai Jó­zsef. Siófok: Jónás — Szilágyi (Babán), Fehér, Farkas. Szép, Schádl, Pelyva, Csupor, Kerényi, Erdei, Takács. Edző: Papp Gyula. Az. első húsz percben nem akadt említésre méltó esemény a pályán. Egy-egy távoli lövéssel próbálkoz­tak csupán mindkét oldalon a csa­tárok. A 23. percben SzöllŐsi ka­páslövése száUt a kapu mellé, öt perc múlva Kerényi sarokba tar­tó labdáját védte Kovács. A 30. percben egy Laczkovics bomba zúgott el a kaDu fölött. Állandó­sult a Kinizsi fölény, Jónás gyak­ran volt munkában. A fiatal ka­puvédő igén magabiztosan őrizte hálóját. A 40. percben mégis hi­bázott. Jobb oldalon futott a Ki­nizsi támadás, a labda a balössze­kötő helyén tanyázó Tégláshoz ke­rült, aki fejjel a hosszú sarokba ívelt. A kapus dermed ten nézte, mint hull a hálóba a labda. 1:0. Válaszként két Takács lövés kö­vetkezett. az egyiket Kovács véd­te. a másik elkerülte a kaput. Szünet után nagyon belelendült a kaposvári csanat. Igaz. hogy a siófokiak — akik védekezésre rendezkedtek be — átengedték a pálva közepét a Kinizsinek. Még . a középoályás Horváth is megcé­lozta a kaput. A 10. nercben Fe­hér a 16-oson képzel ütött le eey labdát, a szabadrúgás után elég nehezen került, el a labda a sió­foki kapu előteréből. Aztán egy váratlan siófoki elfutás követke­zett, amikor Takács jó helyzetből alig lőtt mellé. A 28. percben Laczkovics futott el, Jónás a 16-os S ldalvonalánál vetődött a csatár bára és tisztázott. A siófokiak átrendezték soraikat. Erdei kihú­zódott eredeti helyére a jobb szél­re. s az eddig védekező Szép a to­vábbiakban támadó feladatot ka­pott. Egyszeriben más lett a já­ték képe. Most már a siófokiak támadtak. Erdei előtt hamarosan alkalom is nyílt volna az egyenlí­tésre, a csatár azonban elkapkod­ta a helyzetet. A 34. percben Szép a balösszekötő helyén tört ki, s már a kapussal állt szemben. Ko­vács azonban jól jött ki a kapujá­ból, s oda lett a nagy egyenlíté­si alkalom. Ezzel a Bányász el is lőtte puskaporát, s újból Kinizsi percek következtek. Téglás és Laczkovics kecsegtető helyzetet teremtett, de a befejezés nem si­került. A találkozóra erősen rányomta a bélyegét, hogy nem volt annak különösebb tétje. Ilyen kevés né­ző előtt a Kinizsi talán sosem ját­szott bajnoki meccset. Akik szem­tanúi voltak a találkozónak, azok nem jártak különösebben jól. Al­mos, unalmas mérkőzés volt, egyik csapat sem erőlködött. Talán ér­dekesebb lehetett volna a mérkő­zés, még az eredmény is más, ha a siófoki csapat nem deffenzív ’átékot játszik. Amikor a Bánvász kitámadott, mindjárt mozgalma­sabb lett a pálva. A csaknem vé­gig fölénvben levő kaposvári csa­pat győzelme nem volt vitás és a látottak alánján megérdemelt is. ink: Balogh. Báli, Horváth, S7ÖI- iősi. in. Jónás, Fehér, Szép, Schádl. Dorog—K. Táncsics SE 5:1 (1:0) Nagyatád, u. u 100 néző. V.: Horváth Dorog, 100 néző. V.: Bacsó. Dorog: Uku — Fellegi, Tóth, Du- ralla, Takács, Horváth, Virágh, Juhász, Reich, Lakics, Bartalos. Edző: Varga János. Táncsics SE: Dohány — Káhlesz. Kamarás. Ve- rovszki, Mészáros, Farkas, Sebők, Selenka, Szabó (Gáspár), Letenyei, Kovács. Edző: Váradi Lajos. Kölcsönös kísérletezés után ki­egyenlített lett a játék. A kaposvá­riak megerősítették védelmüket. Bartalosék erre távoli lövéssel kí­sérleteztek. A 30. Dercben is tá­volról esettt p'7 erső hazai vóh Hu­szonöt méterről rúgott szabadot a Dorogi Bánvász. Tóth iól eP*iáh ’abdáia a sorfal mellett a rosszul b'**i-vezkenö karnis é« a kann fa kö­zött vágódottt a hálóba 1:0. Csak lassan rendelődtek a Táncsics so­rok. a féhdő vége felé azonban már újra támadgatott a Táncsics is. Szünet után lendületes iátékk^i kezdett a Dorog. Három perc alatt háromszor rezdült me»7 Dohánv karnis hálóia. A harmadik nercben Takics, a negyedikben Reich, egv nerc múlva pedig Bartalos volt a Gólszerző. Az 50. percben tehát már 4:0-ra vezettek a hazaiak, Tl való-iáim el dőlt a mec^s. A 25. nercben úiabb «szén dorogi +4madás «fördiilt a nálván. most Tubász lőtt nvolc méterről a ka­posvári hálóba. 5:0. Fzt követően p dorogiak lefékeztek. Fellőtt a i’ánnsms R a 29. percben Gáspár *“ieseó?ia nvomán 5:i-re változott •*7 erpdmépv. a hajrában » kanos­vári csapat volt a főbbet támadó. sTbó és Gésuár tovább növelhette --rúna a Táncsics gólok számát, mtindkettén már csak a kanóccal •álltak szemben. aztán e«»vprám ^eladták ® iobő*t a volt válogatott v°nuvédőr,ek. Tikunak. Az első félidő játéka korántsem ízt tükrözte, hogv ezen a mérkő­zésen a Dorogi Bányász kiüti a kaposvári csapatot. A mezőnyben a Táncsics egyenrangú ellenfél volt. A szünet utáni ötperces meg­ingás azonban megpecsételte a Táncsics sorsát. Ezt követően bi­zony fenyegetett a katasztrofális vereség. A végén viszont az öt­gólos előnyből többet is le lehe­tett volna faragni a mutatott hely­zetek alapján. A Dorog idei egyik legjobb játékával érte el a nagy­arányú győzelmét. Jók: Tóth, Hor­váth, Bartalos, ill. Kamarás, Far­kas, Kovács. További eredmények a Nyugati csoportban Szombathelyi Cipő—Nagykani­zsai Bányász 1:0. Zalaegerszegi Dózsa—Moroni Vasas 1:1. Páoai Textiles—Nagykanizsai VTE 3 :0, Győri MÁV DAC—PVSK 2:0. Zala­egerszegi TE—Veszprém 1:0. Pécsi Ércbányász—Máza-Szászvár 7 :0. LEGÚJABB November 27-én játsszák le a félbeszakadt Diósgyőr—FIC mérkőzést Hétfőn este az NB I-es labdarú­gó csapatok liga képviselői egyez­tették a soron következő mérkőzé­sek műsorát, néhány nemzetközi találkozó időpontját ismertették és kitűzték — az MLSZ elnökségének véleménye alapján — a Diósgyőr— Ferencváros mérkőzés új időpont­ját. Eszerint a Diósgyőrben vasamap félbeszakadt találkozó megismét­lésére november 27-én, szerdán 13.30 órakor kerül sor. * * * Az NB T 27. fordulójának mér­kőzései közül egyet szombaton ját­szanak. a többire vasímap kerül sor. A továbbiakban a bajnokság utolsó három fordulójában a csa­patok minden alkalommal azonos időben kötelesek játszani. taláLatos szelvé- I 1 2 lj 1 x 2I 1 1 2 — A totó 13-f-lj nye: x törölve x 2 +1. 13 plusz 1 és 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatot 23 fogadó ért el, nyereményük 33 068 forint. A 11 találatosokra 827. a 10 találafo­sokra 143 forintot fizetnek. \ cukorgyár a répafeldolgozási üzem tartamára FÉRFI ÉS NŐI DBL60ZÚKB1 FELVESZ Havi kereseti lchotö.scg: Férfi dolgozók részére — munkahelytől függően 2000 Ft-tól — 3000 Ft-ig. Női dolgozók részére — munkahelytől függően 1200 Ft-tól — 1650 Ft-ig. Vidéki férfi dolgozóknak a gyár szállást és napi három­szori étkezést — térítés ellenében — biztosít. Utazási költséget térítünk. (7724)