Somogyi Néplap, 1968. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-15 / 242. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1968. október ÍS. Idegenben győzött a Táncsics, otthonában vesztett a Kinizsi és a Siófok Az NB II 24. fordulója a meglepetések soro­zatát hozta. Kikapott Pécsen a vasutas csapat­tól a Dorog, otthonában vesztett a Szombathe­lyi Cipő a MÁV DAC ellen. A somogyi csa­patok is meglepetést okoztak: a Táncsics Zalaegerszegen megverte az éllovas ZTE-r, kaptak ki Siófokon 3:l-re. Az élen hatalmas küzdelem folyik az első helyért. A MÁV DAC szombathelyi győzelmével egy pontra megközelítette a ZTE-t, de még a Pécsi Érc­bányász is beleszólhat a bajnoki címért folyó a Kinizsi Kaposváron hagyta el vesztesként a karcba. A Kinizsi váratlan veresége miatt a pályát a pápaiak ellen. A Siófok is nem várt culcorgyári csapat előnye csökkent a kiesési, vereséget szenvedett, ők a Pécsi Ércbányásztól zónában tanyázó ellenlábasaival szemben. 1968 MEXIKO Biztos győzelem Salvador ellen K. Táncsics— Zalaegerszegi TE 1:0 (1:0) Zalaegerszeg, 3000 néző. V.: Fe­hérvári. Táncsics: Kelemen — Kahlesz (Ivanics), Kamarás, Farkas, Lete- nyei, Tátrai, Selenka, Gáspár, Mé­száros, Seress. Solti. Edző: Váradi Lajos. ZTE: Tóth — Prokis (Bog­nár), Igazi, Czotter, Fehér, Filó, Lang, Kocsis, Kajtár, Madár, Bi- ta. Edző: Szűcs János, A ZTE nagy lendülettel táma­dott, és tíz perc alatt öt szögle­tet ért el. A 12. percben Kocsis húszméteres óriási szabadrúgása elsuhant a Táncsics kapuja mel­lett. öt perc múlva egy ellentá­madásnál Selenka — Solti — Gás­pár volt a labda útja, a szélső ka­pura lőtt, Tóth kiejtette a labdát, amely Seres elé pattant, aki egy méterről a kapuba rúgta, 1:0. To­vábbra is a hazaiak támadtak, azonban igen kapkodóan és terv- szerűtlenül játszottak, s támadá­saikat a kaposvári védelem hárí­tani tudta. Szünet után folytatódott a ZTE támadássorozata, s a 25. percben egyenlíthettek volna a hazaiak. Kamarás a 16-oson belül felvágta a kitörő Lángot, a játékvezető azonban a 16-oson kívülről rúga- tott szabadot. Egy-két kaposvári ellentámadás törte meg a ZTE ál­landó rohamait, azonban a Tán- csics-cs atárok komoly gólhelyze­tet már nem tudtak kialakítani. A ZTE egyre idegesebb lett, sok sok hibával játszottak csatárai, így a Táncsics győztesként vonul­hatott le a pályáról. Meglepő eredmény született a zalaegerszegi találkozón. Ä takti­kailag nagyon fegyelmezetten ját­szó, s a szoros emberfogást al­kalmazó Táncsí cs-védelem meg tudta akadályozni, hogy a ZTE gólt nigjón ezen a találkozón. A szerencsével sem állt hadilábon a Táncsics ezen a mérkőzésen. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy egy játékvezetői tévedés fosztotta meg a ZTE-t esry 11-es rúgásától. A Táncsicsban Kah­les*. Letenyei és Mészáros, a ZTE-ben T«r*ri és Fehér játszott átlagon felül. Pécsi Ércbányász- Siófoki Bányász 3:1 (2:1) Siófok, 1500 néző. V.: Egervóii. Pécs: Zengői — Bendes, Agfal- vi, Kovács, Borovácz, Csőre, Görgényi, Kisutzki, Péhl, Tóth, Leiber. Edző: Dara János. Siófok: íszak (Isvándi) — Szilágyi, Szén. Babán, Csupor, Schádl, Pusztai, Győrfi, Perényi (Pelyva), Erdei, Takács. Edző: Papp Gyula. Nagy lendülettel kezdett a sió­foki csapat, és a 8. percben egy Pusztai—Takács—Erdei—Takács adogatás után a szélső nagy gólt lőtt, 0:1. a 15. percben Zengoi bizonyította be. hogy jó formá­ban van. Szép szabadrúgását ütötte bravúrosan szögletre. Ez­után Kerényi lövése adott dol­got a pécsi kapusnak. Ezzel az­tán el ts lőtte puskaporát a sió­foki csapat, mert a 20. percben Szép késlekedett a labda ehúgá- sával, az Péhlhez jutott, aki há­lóba vágta a pécsiek eevenlítő gólját, 1:1. A 40. percben Péhl a kapu elé ívelt, Iszak bennragadt a kapuban, s a labda a berobba­nó Tóth testéről jutott a hálóba, 2:1. Szünet után a 12. percben el­dőlt a mérkőzés, Győrfi lyukat rúgott, Péhl szerezte meg a lab­dát. s 18 méterről nagy bombát küldött a siófoki hálóba. 3:1. v'-. után a pécsiek ügyesen tartották a labdát, és a siófokiaknak már nem akadt komoly gólhelyzetük. Kiábrándítóan játszott ezen a találkozón a siófoki gárda. A ha­mar megszerzett vezetés birtoká­ban kényelmeskedtek a siófoki labdarúgók, akik közül nagyon hiányzott a sérült Fehér. A pé­csiek jobban játszottak, és bár nagy védelmi hibákból, de mégis megérdemelten győztek. A 83. percben Szilágyit a játékvezető ki­állította. A pécsiek közül Ben­des, Borovácz, Görgényi és Péhl érdemel dicséretet, a hazai csa­patból senki nem játszott átlagon felül. nb m... nb m.. • Csak a K. Vasas és a K. Dózsa szerzett egy-egy pontot Gyengén szerepeltek az e heti fordulóban a somogyi NB III-as csapatok. A Marcali VM otthoná­ban kapott ki a tabella alján ta­nyászó Nagykanizsai Dózsától, míg a lábodiak Bonyhádon szen­vedtek vereséget. A K. Vasas foly­tatja jó szereplését, ezúttal Pécs­ről hozott el egy pontot. A Dó­zsa—PEAC találkozón igazságos döntetlen született. Délnyugati csoport: K. Dózsa—Pécsi EAC 0:0 Kaposvár, 200 néző. V.: Ma­gyart!. K. Dózsa: Mészáros — Nagy n. Nagy I., Bodor, Nagyrét!, Máté, Deák (Horváth), Farkas, Sipos, íialvax, Fábián. Edző: Radnai Ist­ván. Igen gyenge színvonalú mér­kőzést hozott a találkozó, ame­lyen a csatárok nagyon sok gól­helyzetet kihagytak. Az első fél­időben a PEAC, a másodikban a Dózsa támadott többet. Az ered­mény Igazságos. Jók: Légrádl, Sztojanovics, Kosár, ill. Mészá­ros, Nagy I. Bonyhád - Lábod 1:0 (1:0) Bonyhád, 400 néző. V.: Vecsera. Bábod: Mohácsi — Németh, Fl- liszár, Uosfal, Fülöp II., Luczek, Borzas. Lebár. Csór, Takács, Ha­di. Edző: András József. Az első félidőben kiegyenlített küzdelem folyt, ekkor a 20. percben Vajda szerezte a bonyhádiak gólját. Szü­net után a Lábod egy kapura ját­szott, de a csatárok nem tudták kihasználni a helyzeteket. igy vesztesként kellett elhagyniuk a bonyhádi pályát. A lábodiak kö­zül Fii iszár, Fülöp n. (a mezőny legjobbja) és Csór játszott elfo­gadhatóan. P. Helyiipar—K. Vaßas 1:1 (0:0) Pécsbányatelep, 300 néző. V.: Csordás. K. Vasas: Szentes — Csapó, It­vás, Kovács, Takács, Barta, Bí­ró, Sezntgróti, Balázs, Matics. Fülöp. Edző*? Tóth József. Sport­szerű mérkőzésen Győri—Kiss szabadrúgásból szerezte a pécsiek gólját, amelyre Matics egy igen jól eltalált fejessel válaszolt. Az első félidőben a Helyiipar, szü­net után pedig a K. Vasas táma­dott többet. Mindkét csapatnak volt még több helyzete, ezeket azonban a csatárok sorra elhibáz­ták. Igazságos eredmény. A Va­sasból Itvás, Takács és Szentgró- ti játszott jól. • • • Tovább! eredmények: Baja—P. Volán 0:1, Szigetvár—Sárbogárd 0:2, Steinmetz—D. Spartacus 0:0, DVSE—PBTC 1:1, Mohács—Szek- szárd 0:2. Nyugati csoport: Nagykanizsai Dózsa — Marcali 6:2 (5:1) Marcali, 400 néző: V.: Mórocz. Marcali: Szántó I. (Bogdán — Varga, Hosszú, Rigó, Kósi, Polgár, Bene, Pék, Szántó II., Lázár, Mol­nár (Horváth). Edző: Bősz Adám. A marcaliak támadtak többet, mégis vesztesként hagyták el a játékteret, mert a vendégek szin­te minden helyzetet kihasználtak, nekik viszont semmi sem sikerült ezen a találkozón. A hazaiak négy kapufát rúgtak. G.: Hegedűs 2, Druzsin 2, Balázs, Erdélyi, ill. Pék (11-esből) és Lázár. Jók. Peszleg, Bencs, Horváth, Hege­dűs, ill. Polgár, Szántó II., Lázár. ♦ * * További eredmények: Ajka—Sz. Dósza 2:1, Keszthely—Sz. Vasas 2:0, N. Sáska—Kőszeg 1:2, Sár­vár—Körmend 3:0, SZSE—Nyírád 0:3, Sz. - Spartacus—Letenye ::0. Nem volt 13 plusz eg;y találat a totón A heti totófordulóban négy darab 13 találatos szelvény akadt. Nyereményük: 104 94S forint. +1 találatos szelvény nem akadt, s ezért 194 350 fó­liát jutalmat a tovetkeaé Iámat «fereméöjft üaetaek. hétre visznek át. A 128 darab 12 találatért 2186, az 1914 da­rab 11 találatért 146 és 8 14 348 darab 10 találatért 29 Pápai Textiles— K. Kinizsi 3:1 (2:0) Kaposvár. 1000 néző- V.: Aghi. Pápa: Szép — Strommer, Áldo­zó, Horváth, Zsenák, Szabadkai, Szimacsek, Szűcs, Domonkos II., Keresztes, Krasnyánszki. Edző: Kúti Herber. Kinizsi: Kovács — Németh, Báli, Horváth, Szöl’ősi I., Segesdi (Savanyó), Csaba, Szöllősi II., Balogh, Göncz, Lacz- kovics. Edző: Szentarmai József. A Kinizsi kezdett jobban, Dacz- kovics már a 3. percben a kapu­fát találta el, majd Szöllősi I. lőtt mellé. Azután a kitörő Ba­logh elől mentett a kifutó Szép. Tizenöt perc eltelte után alább hagyott a Kinizsi lendülete, ekkor Áldozó nagy lövését nehezen fog­ta Kovács. A 23. percben vezetést szerzett a Páca. Zsenák sa az elcsúszó Csaba mellett Szűcshöz került, aki a bal sarok­ba lőtt, 1:0. Tíz perc múlva újabb pápai gól következett. Áldozó harmincöt méteres szabadrúgását Kovács nem tudta védeni, 2:0. A 43. percben szépíthetett volna a Kinizsi, de a kitörő Balogh a ka­pusba lőtte a labdát. Szünet után szorongatott a Kinizsi, mégis az 55. percben a vendégek szereztek gólt. Szimacsek lefutotta a védő­ket, begurított, s Keresztes nem hibázott, 3:0. Tíz perc múlva ^acrkovics ellökéséért ll-est ítéli t játékvezető, a melvet Báli érté­kesített, 3:1. Ezután támadhatott a Kinizsi, de eredménytelenül. Hetven percen át támadott a ha­zai csapat, mégis vesztesként hagyta el a rjályát, mert a csa­társorból hiányzott az átütő erő. Sokat tologattak, rosszul továbbí­tották a labdát a Kinizsi-csatá­rok, s elkövették azt a hibát, hogy magas labdákkal kísérletez­tek, ezeket pedig a jól fejlődő pápai védők mindig hárítani tud­ták. A helyzeteit jobban kihasz­náló pápai csapat megérdemelt győzelmét hozta a találkozó. Jók: Áldozó, Zsenák, Keresztes, ill. Né­meth és Szöllősi I. Magyarország El Salvador 4:0 (1:0) Játékvezető: De Leo Diego (me­xikói). Az olimpiai bajnoki címet védő magyar labdarúgó-válogatott va­sárnap magyar idő szerint 19 órai kezdettel Guadalajarában leját­szotta első mérkőzését a nyolc kö­zé jutásért. A magyar együttes az előre jel­zett összeállításban játszott. Tehát a Fatér — Novak, Páncsics, Noskó, Juhász, Szűcs, Fazekas, Sárközi, Menczel, Dunai II., Nagy összeté­telű együttes lépett pályára. A második félidőben Fazekas helyé­re Kocsis állt be, a 72. percben pedig Sárközit Básti váltotta fel. A magyar csapat támadásaival megkezdődött a játék, a salvado- riak védekezésre kényszerültek. Remekül megszervezték hátsó alakzataikat, s különösen Marti­nez kapus remekelt több alka-* lommal is. Az is igaz viszont, hogy a találkozó elején eléggé ide­gesen próbálkoztak a magyar já­tékosok, több leadás és lövés célt tévesztett. A 25. percben Nagy bombáját védte/ a kapus, majd nem sokkal utána az újpesti csa­tár szép cselekkel lerázta magáról a védőket, beadása azonban el­csúszott a csatárok előtt.__ A nagy területen játszó és kitűnően ado­gató Menczelt 25 méterre a kapu­tól a védők szabálytalanul szerel­ték. Mencze! állt a szabadrúgás­nak és jól eltalált jobblábas csa­vart lövése a jobb sarokba vágó­dott, 1:0. A félidő további percei is a magyar fölény jegyében tel­tek. Szünet után folytatódtak a ma­gyar támadások és már a 46. perc gólt hozott. Lábról lábra vándo­rolt a labda, Dunai II. a kapu kö­zelében tiszta helyzetben kapta a labdát és nem hibázott, 2:0. Nem sokkal az újrakezdés után Faze­kas bombája vágódott á hálóba, 3:0. Nem volt nagy Iramú a játék. Salvador csapata egyre inkább el- fáradt, de a magyarok sem erői- ködtek túlságosan. Martinez re­mekelt ismét több alkalommal, de a 70. percben tehetetlennek bizo­nyult Sárközi 17 m-es lövésével szemben, 4:0. a mérkőzés további részében — ha Martinez nem véd olyan ragyogóan — még több ma­gyar gól is születhetett volna. Egyszer Sárközi, egyszer pedig a helyére beállt Básti lövése vágó­dott ki a kapufáról. Az utolsó percekben Salvador is próbálko­zott támadásokkal. A 86. percben Gonzales ellőtte a labdát a kifutó Fatér mellett, Szűcs azonban jó­kor érkezett és a gólvonalról men­tett. A 88. percben Szűcs a 16-oson belül szerelte Flamengót, megle­petésre a játékvezető szabályta­lanságot látott és ll-es ítélt. A büntetőt Mendez nagy erővel a jobb kapufára bombázta. Az utol­só pillanatban még Kocsisnak volt egy lehetősége, 17 m-ről kül­dött lövése azonban elsuhant a jobb kapufa mellett. ÖKÖLVÍVÁS Nem sikerült a papír súlyban Gedó György rajtja. Az idei ma­gyar bajnok a 16-ba jutásért az ausztrál Donovan ellen mérkőzött és már az első menetben befeje­ződött a küzdelem, mert Gedó jobb szemhéja fölrepedt és sérülés miatt a vezetőbíró leléptette. Az esti programban újabb ma­gyar ökölvívó bemutatkozására került sor, Szabó Gyula mérkőzött és győzött harmatsúlyban a chilei Velasquez ellen. Hatalmas iramúd nagy ütésekkel tarkított mérkő­zést vívtak. Az első menetben a chilei versenyző bizonyult jobb­nak, gyorsabb volt, keményen so­rozott. A második menetben Sza­bó erősített, a nagy ütésváltások közben a földre került, a menet végén azonban jól elmozgott, pon­tosan ütött vissza. A harmadik menetben Szabó kezdeményezett, Velasquez egyre inkább elfáradt* dulakodott, fejelt. Szabó megérde­melt pontozásos győzelmét hirdet­ték ki. Drámai küzdelemben a kenyai Temu nyerte a 10 000 métert Kikaptak a Dózsa öklözői a fővárosban Amint az várható volt, az Új­pesti Dózsa—Kaposvári Dózsa ökölvívó-mérkőzést az újpestiek nyerték meg. A 14:8 arányú új­pesti győzelemmel végződött mér­kőzésen az egyes súlycsoportok­ban a következő eredmények szü­lettek : Papírsúly: Sallai pontozással győzött Zsiga ellen, 2:0. Légsúly: Takács átesett a súlyhatáron, Marton mérkőzés nélkül győzött, 2:2. Harmatsúly: Kovács L. ellen­fél nélkül győzött, 4:2. Pehely­súly: Kovács F. átesett a súlyha­táron, Szabó B. ellenfél nélkül győzött, 4:4. Könnyűsúly: Petényi .pontozásos vereséget szenvedett Tóthtól, 4:6. Kisváltósúly: Hajnal ellenfél nélkül győzött. 6:6. Váltó­súly: Szirony ellen Tóbi a máso­dik menetben feladta, 8:6. Nagy- váltósilly: Dancsi ellen Papp a második menetben feladta, 10:6. Középsúly: Perényi ellen Nagy az első menetben feladta, 12:6. Fél- neh'ézsűly: Pintért az orvos nem engedte indulni, mérkőzés nélkül győzött Koch, 12:8. Nehézsúly: Edőcs ellen Fehér az első menet­ben feladta, 14:8. Asztalitenisz A férfiak győztek, a nők vesztettek K. Vasas MTE—Bp. V6rés Me- teor 17 :8 A győzelmeket Balázs (5), Nagy (5), Ivusza (3), Kiss (3), Rák, il­letve Gárdos (3), Seregély (2), Kiss II. (2) és Varga szerezte. dr. Női mérkőzések: VM Közért—K. Vasas 18:7 A kaposvári győzelmeket Vinczéné (31, Horváthné (2), Sze- reezné és Szerecz szerezte. 31. sz. Építők—K. Vasas 19:1. A kaposváriak közül Horváthné győzött. Hatalmas érdeklődés előzte meg a vasárnapi atlétikai versenyek utolsó számát a 10 OOfl méteres sík­futást, amely egyben a XIX. nyá­ri olimpia első döntője is volt. Harmincötén álltak rajthoz. 3000 méter után az élen egy szoros él­boly alakult ki, amelyben a szov­jet Szviridov vezette a mezőnyt. Ügy tűnt, hogy Keino és Clarké taktikai csatára készül, egyikük sem vállalkozott a vezetésre. 6800- tól csaknek 100 méterenkint vál­tozott a helyzet az első 8—10 ver­senyző között. 9200-nál Temu rob­bantott, Wolde, Gammoudi és Clarke tudta átvenni iramát. 9700- nál már látszott, hogy Temu és Wolde között dől el az első hely sorsa. Közel másfél méteres előny­nyel fordult Wolde a célegyenes­be. Temu 40 méterrel a cél előtt beérte, és nagyszerű hajrával biz­tosította hazájának az aranyérmet. 10 000 m-en olimpiai bajnok: 1. Temu (Kenya) 29:27.4 perc, 2. Wodle (Etiópia) 29:27.5 perc, 3. Gammoudi (Tunézia) 29:34.2 p., 4. Martinez (Mexikó) 29:35 perc, 5. Szviridov (Szovjetunió) 29:43.2 p, 6. Clarke (Ausztrália) 29:44.8 perc. A magyarok közül Szerényi Já­nos 22. lett 30:53.0 perccel, 24. Me- cser Lajos 30:54.8, 31. Kiss György 32:03.4. A 10 OOO m-es síkfutás drámaisá- ga e futószám lebonyolítása után bontakozott ki teljes egészében. A 31 éves ausztrál Clark miután ájultan rogyott össze, oxigénkeze- iést kapott, hogy magához térjen. Az orvos tájékoztatása szerint Clark az utolsó körökben teljesen gépiesen futott, semmire nem em­lékezve és semmiről nem tudva, csupán a lábai vitték. Még a látá­sát is elvesztette az oxigénhiány­ból eredő reakció miatt. A szíve szabálytalanul vert és orvosi be­avatkozásra volt szükség, hogy a szívműködést fenntartsa. Vagy tíz percig volt öntudatlan állapotban. Legújabb jelentések szerint Clark még hétfőn reggel is öntu­datlannak bizonyult. Honfitársai közölték, hogy ezek után biztosra vehető, Clark nem indul 5000 mé­teren. A 10 000 méteres verseny után többen is rosszul érezték magu­kat. Keino, a híres kenyai futó, aki egyik nagy esélyese volt en­nek a számnak, szintén a fűre rogyott, miután áthaladt a célvo­nalon és ugyanígy pihente ki a rendkívüli fáradalmakat a hondu- rasi Rodolfo Santos. • • • Vasárnap délelőtt az Estadio 68- ban a 100 méteres síkfutás selej­tezőivel kezdődtek el az atlétikai viadalok. A kilenc futam győzte­sei: Green (amerikai) 10.00 mp, Hines (amerikai) Í0.2 mp, Figuerola (kubai) 10.3 mp, Montes (kubai) 10.1 mp, Bambuck (franciáig 10.1 mp, Miller (jamaicai) 10.1 mp, Jerome (kanadai) 10.3 mp, Fenouil (franciái) 10.4 mp, Ramirez (kubai) 10.2 mp. összesen 32 vágtázó jutott a kö­zépdöntőbe. 100 méteren négy nagyszerű kö­zépfutamot láthatott a közönség. Jellemző a színvonalra, hogy a másodikban a kubai Ramirez, a negyedikben az amerikai Green állította be az olimpiai és a még érvényben lévő 10 mp-es világ­csúcsot. * * * A vasárnap délelőtti atlétikai műsor második szánna a súlylö­kés selejtezője volt. A szintet 18,90 méterben állapították meg. Sajnos Európa-bajnokunk, Varjú Vilmos szereplését nem kísérte si­ker. 18,86 m-t ért csak el, és ezzel nem került a továbbjutó 12 közé. Matson igazolta kiváló formáját, az első sorozatban 20.68 m-es do­bással megdöntötte Dallas Long 'fokióban felállított 20,33 m-es olimpiai rekordját. * * * Ä női távolugrásban 635 cm volt a selejtező szintje. Ezt az ered­ményt nyqlcan teljesítették túl, négyen gyengébb eredménnyel ke­rültek tovább a legjobb 12 közé. Az egyik legnagyobb meglepetést a lengyel Kirszeostien kiesése okozta, aki csak 619 cm-t ugrott. Kiesett Kispálné is. • * * A 800 m-es síkfutásban hat elő­futamot tartottak, futamonként 2-2 versenyző jutott a 12-es elő­döntőbe. A magyar Houti Róbert az első futamban indult. Bátran versenyzett, de számára ez a me­zőny még túlságosan erősnek bi­zonyult és csak a belga Simont tudta megelőzni, aki 600 méternél feladta-. MEGYEI BAJNOKSÁG Kikapott otthonában a K. Vasutas A nyolc mérkőzés közül három döntetlenül végződött. A forduló meglepetése Kaposváron szüle­tett, ahol a K. Vasút otthonában kikapott az eddig igen mérsékel­ten szereplő Taszártól. A Csurgó győzött, így a barcsiak csak há­rom ponttal vezetnek a csurgóiak előtt. BALATONBOGLAR—LENGYEL­TÓTI 1:0 (0:0) Ralatonboglár, 500 néző. V.: Hardi. G.: Benkő (öngól). Püspö­köt (Lengyeltóti) a játékvezető kiállította. K. VÖRÖS LOBOGrő— MARCALI 2:0 (1:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Szerecz. G.: Balázs (2). Jók: Nadrai, Győr- fl, Radax, Novák, ill. Keitl, Mor­vái. TAB—BARCS 1:1 (0:0) Tab, 300 néző. V.: Prefek. G.: Puha, ill. Kuczkó. Jók: Kovács, Szabó, Puha I., Házi, ill. And­rás, Pálmai, Kuczko, Marttá. CSURGÓ—K. ÉPÍTŐK 4:1 (1:0) Csurgó, 300 néző. V.: Csizma­dia. G.: Bozs?,ts (2), Sótonyi (2, egyet 11-esből), ill. Beckert. HOMOKSZENTGYÖRGY— NAGYATÁDI KONZERV 3:3 (2:0) Homokszentgyörgy, 300 néző. V.: Tóth Gy. G.: Sebrek, Nagy, Deák (öngól), ill. Nezdei, Posta (li-es- bőlj, Szentgyörgyi. Jók: Mohácsi, Horváth, Nagy, ill. Németh, Deák, Horváth. TASZÁR—K. VASUTAS 1:0 (I*) Kaposvár, 100 néző. V.: Karádi. G.: Kiszli. Jók: Novák, Borsos, Kiszli, ill. Kelemen, Hajdú, Si­mon. ZAMÁRDI—KAPOLY 2:2 (1:1) Zamárdi, 200 néző. V.: Hor­váth J. G.: Zsigmond (2), ill. Ko­vács (öngól) és Dróth. Jók: Hu­szár, Gubányi, Nagy I., ill. Mes­ter, Nagy, Dróth. A SOMOGYI HSE—ORDACSEHI találkozó elmaradt, mert az or­dacsehiek nem jelentek meg a mérkőzés színhelyeik ____, _ B AJNOKI TÁBLÁZATOK NB n Nyugati csoport 1. ZTE 24 12 8 4 52:22 32 1 2. MÁV DAC 24 14 4 6 50:35 32 3. Dorog 24 12 5 6 52:23 31 ' 4. P. Ércb. 24 12 6 6 40:23 30 j 5. Pápa 24 11 6 7 30:25 28 6. Táncsics 24 9 8 7 29:25 26 , 7. Veszprém 24 9 7 8 32:30 25 j 8. Máza-Sz.-vár 24 8 9 7 33:34 25 9. Siófok 24 9 7 8 35:39 25 10. PVSK 24 J0 3 11 32:34 23 11. Nagyk. B. 24 10 3 11 33:40 23 12. Sz. Cipő 24 8 6 10 34 :36 22 13. K Kinizsi 24 6 7 11 28:39 19 14. NVTE 24 4 7 13 18-40 15 15. Moson 24 5 5 14 21 :52 15 16. Z. Dózsa 21 5 3 16 32:54 13 NB Hl Délnyugati csoport 1. Szekszárd 24 15 6 3 57:24 36 2. PBTC 24 13 8 4 46:24 32 3. PEAC 24 12 5 7 44:24 29 4. DVSE 24 10 8 R 40:24 28 5. Baja x 24 12 6 R 39:24 28 6. Steinmetz 24 11 5 8 38:39 27 | 7. Pécsi Volán 24 10 5 9 30:26 25 8. Bonyhád 24 10 4 10 40:44 24 9. Lábod 24 10 3 11 51:36 23 10. Sárbogárd 2.2 9 4 1 0 38:35 22 11. Mohács x 23 9 5 9 37:34 21 12. K. Vasas 24 8 5 11 32:49 21 13. D. Spart. 24 5 10 9 24:31 20 14. K. Dózsa 24 6 7 11 25:38 19 15. P. H.-ipar 24 5 6 13 29:44 16 16. Szigetvár 24­5 20 20:94 5 * Két büntetöfieat levonva. NB III Nyugati csoport 1. Sárvár 24 14 4 6 46:21 32 2. Bauxitb. 9. Kőszeg 4. Ajka 5. Keszthely 6. Tapolca 7. Nk. Sáska 8. Szomb. SE 9. Szomb. V. 10. Körmend 11. Marcali 12. Letenye 13., Szomb. D. 14. Nk. Dózsa 15. Szomb. Sp, 16. Katona SE Megyei bajnokság 24 13 6 5 44 :24 32 24 13 4 7 47:21 30 23 12 5 6 43:22 29 23 10 6 7 34 :32 23 23 11 3 9 43:38 25 23 12 1 10 43:43 25 23 8 7 8 38:38 23 23 9 4 10 40:46 22 24 7 7 10 31:36 21 23 9 3 11 40:55 21 24 7 6 11 29:38 20 23 6 7 10 29 :38 19 24 7 5 12 40:51 19 23 5 4 14 ?5:53 14 15 2 4 9 25:35 8 1. Barcs 25 16 4 5 68:?3 36 2. Csurgó 25 14 5 6 49 :26 33 3. K. Vasutas 25 13 4 8 36:20 30 4. Nagyatád 25 13 3 9 56:35 29 5. Tab 25 10 9 6 52:39 29 6. Marcali 25 10 8 7 44 :44 28 7. Kapoly x 24 11 5 8 54:41 27 8. B.-boglár 25 10 6 9 52 :?5 26 9. Zamárdi 25 14 4 10 53:49 26 10. Somogyi SE 23 9 6 8 37:30 24 111. H.-szentgy 25 8 8 9 39:35 24 i 12. L.-tóti 25 10 3 12 39:49 23 13. Taszár 24 9 4 12 38 :c0 22 14. K. V. TyOb. 25 7 7 11 45:45 21 15. Ordacsehi 24 4 6 14 36:70 14 16. K. Énítők x 23 1­22 8:110 2 x A Kapolv—K. Enítők 2:0-ás állásnál zivatar miatt félbesza­kadt má'-i’rWós pr°dmérvét a láb- lázat elkészítésénél nem vettük figyelembe.