Somogyi Néplap, 1968. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-08 / 236. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1968. október 8. NB III... NB III... Nagyarányú győzelmet aratott a Lábod és a Marcali Élesedik a küzdelem az NB Ill- ban is. A kiesés ellen harcoló csa­patok erejüket megfeszítve küzde­nek a bajnoki pontokért. A Dél­nyugati csoportban a PBTC—Mo­hács találkozó kivételével minde­nütt az otthon játszó csapatok győztek. A somogyiak közül a K. Vasas és a K. Dózsa szombaton játszott egymással, s a Vasas szik­rázó mérkőzésen szerezte meg a két pontot. A Iábodiak a szigetvá­riak ellen a várakozásnak megfe­lelően nagyarányú győzelmet arat­tak. Magukra találtak a marcaliak is, ők a tapolcai tizenegyet ver­ték meg 4:l-re. A táblázat elején különösebb változás nem történt. A szekszárdi dózsások a rangadón győztek a Baja ellen, s most már három ponttal vezetnek. A Szi­getvár már kiesett, rajtuk kívül még C csapatot fenyeget a ki s s réme. A Nyugati csoportban Mar­cali a győzelmével továbbra is tartja a helyét a középmezőnyben. Lábod—Szigetvár 7:0 (4:0) Lábod, 300 néző. V.: öze. Lábod: Mohácsi (Márton) — Né­meth, Filiszár, Ilosvai, Luczek, Fülöp II., Ordas, Lebár, Csór, Ta­kács (Wirth), Hadi. Edző: András József. Szigetvár: Fábián — Szent- györgyi, Tolnai, Tóth, Kozár. Várczki, Kiss, Tordai, Szigetvárig Lempel, Bogor (Ivanyi). Edző: Ta­kács Mihály. Már az 5. percben megindult a gólszüret. Hadi szögletét Luczek rúgta a kapuba. 1:0. Két perc múlva Lebár ért el újabb gólt, 2:0. A 27. percben Hadi húsz mé­terről lőtt., s a labda a bal alsó sarokba vágódott. 3:0. A 44. perc­ben egv Hadi—Borzas akció után már 4:0-ra vezetett a lábodi csa­pat. Szünet után is a lábodiak támad­tak állandóan, s a 49. percben Le­bár pattogó lövése jutott a kapu­ba, 5:0. A 67. percben a kitörő Hadit felvágták a szigetvári vé­dők a 16-oson belül, a 11-est Fi’.i- szár értékesítette. 6:0. A 78. perc- ben egy Borzas—Csór—Hadi ado­gatás után az utóbbi lőtte a kapu­ba a mérkőzés utolsó gólját, 7:0. Könnyen győztek a lábodiak ezen a mérkőzésen a lelkesen játszó szigetvári gárda ellen. A lábodiak közül Filiszár, Ilosfai. Luczek. Ha­di. Csór és Borzas, a szigetváriak közül pedig Szentgyörgyi és Tol­nai játszott jól. * * * További eredmények a Délnyu­gati csoportban: PEAC-DVSE 3:1. D. Spartacus— P. Hélyiipar 3:0, P. Volán—Bony­hád 2:0, Szekszárd—Baja 4:2, PBTC—Mohács 0:0, Sárbogárd— Steinmezt 2:1. Marcali—Tapolca 4:1 (2:0) Marcali, 500 néző. V.: Szanyi. Marcali: Szántó I. (Bogdán) — Dunkler, Hosszú, Rigó, Kósi, Mol­nár (Bene), Polgár, Pék, Szántó II., Lázár, Horváth. Edző: Bősz Adám. Tapolca: Bélák — Horvátit, Nyírő, Vas, Márkus, Benczik, Ma­ries, Simon, Szőke, Mezei, Kelei. Edző: Stöck László. A marcali csapat lendült előbb támadásba. Az első gól a 15. perc­ben esett. Szántó TI. szabadrúgása a- kapufáról vittapattant Pék elé, aki nem hibázott, 1:0. A 35. perc­ben Polgár beadását Szántó II. rit­kán látott szép lövéssel juttatta a hálóba. 2:0. Három perc múlva Lázár fejese a ka mifán csattant. Szünet után az 51. percben érték el harmadik góljukat a hazaiak, ekkor Polgár lőtt a hálóba. 3:0. A BT nercben Bene mintaszerű be- adását Lázár juttatta a tapolcaiak I kapujába, 4:0. a tapolcaiak öt perccel a befejezés előtt szépítet­tek, ekkor Benczik volt a góllövő, 4:1. Végre azt a játékot nyújtotta a marcali csapat, amit már régóta várt tőle a hazai közönség. Külö­nösen Bene játszott igen ötletesen és jól. A vendégek csak kitűnően védő kapusuknak kös önhetik, hogy nem szenvedtek e-en a talál­kozón nagyobb vereséget. Jók: Kósi, Pék, Szántó II., Bene, ill. Benczik, Bélák és Géléi. * * * További eredmények a Nyugati «sonortban: Letenye—SZSE 2:1. A i ka—Sár­vár 3:1. Sz. Dózsa—N. Sá‘ka 2:1, N. Dóz^a—Keszthely 1Nvírád— Sz. Spartacus 3:1, Körmend—Kő­szeg 1:1. (Hétközben: Nyírád—Sz. Dózsa 0:1.) BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB II Nyugati csoport 1. ZTE 23 12 8 3 52:21 32 2. Dorog 23 13 5 5 52:21 31 3. MÁV DAC 23 13 4 6 46:32 30 4. P. Ércbányász 23 11 6 6 37:22 28 5. Pápa 23 10 6 7 27:24 26 6. Siófok 23 t 7 7 34:36 25 7. Táncsics 23 8 8 7 28:25 24 8. Veszprém 23 9 6 8 30:28 24 9. M.-Sz.ászvár 23 8 8 7 33:34 24 10. Sz. Cipő 23 8 6 9 31:32 22 11. PVSK 23 9 3 11 30:34 21 12. N. Bányász 23 9 3 11 30:40 21 13. K. Kinizsi 23 6 7 10 27:36 19 14. NVTE 23 4 5 13 18:40 14 15. Moson 23 5 4 14 19:50 14 16. Z. Dózsa 23 5 3 15 32:51 13 NB ni Délnyugati csoport 1. Szekszárd 23 14 6 3 55:24 34 2. PBTC SS 12 7 4 45:23 31 3. PEAC 23 12 4 7 44:24 28 4. Baja 23 12 6 5 32:23 28 5. DVSE 23 10 7 6 38:23 27 6. Steinmetz 23 11 4 8 38:30 26 7. Lábod 23 10 3 10 51:35 23 8. Pécsi Volán 23 9 5 9 29:26 23 9. Bonyhád 23 9 4 10 39:44 22 10. Mohács S3 9 5 8 37:32 21 11. K. Vasas 23 8 4 11 31:47 20 12. D. Spartacus 23 5 9 9 24:31 19 13. Sárbocárd 21 7 4 10 31:35 18 14. K. Dózsa 22 6 6 10 25:43 18 15. P. Helyiipar 23 5 5 13 28:43 15 16. Szigetvár 23 “ 5 18 20:92 5 NB Ul Nyugati csoport x = A Kapoly—K. Építők 2:0-ás állásnál zivatar miatt félbesza­kadt mérkőzés eredményét a táb­lázat elkészítésénél nem vettük figyelembe. RÖPLABDA Kikapott Miskolcon a Lendület MVSC—K. LENDÜLET 3:0 (2, 6, 10) A Koncz, Petrus, Vermesné, Ko­vács, Esküdt, Balogh, csere: Kre- hán, Szilágyi összeállításban fel­álló kaposvári csapat egy nagyon rossz megvilágítású teremben ját­szott az MVSC ellen. Az első szett­ben fölényesen győztek a miskol­ciak, a második játszma nagy küz­delmet, s Lendület vezetést ho­zott, amelyet a játszma végére le­dolgoztak a vasutas lányok. A harmadik játszmában már a vá­logatott Sagyváriné Papp Mária vezetésével biztosan győzött a kór­házi lányok ellen az MVSC. Kőműves szakmunkásokat és segégmunkásokat fölvesz a Somogy megyei Állami Építőipari Vállalat. Átlagkeresetek: kőműves 1800 Ft-tól 3000 Ft-ig, segédmunkás 1450 Ft-tól 2100 Ft-ig Vidékieknek különélési pótlékot fizetünk. Üzemi konyha van, vidékieknek munkásszállót térítés ellenében biztosítunk. Indokolt esetben — megfelelő lét­szám esetén — a kaposvári építkezésekről 60 km távol­ságon belül a dolgozókat naponta gépkocsival hazaszál­lítjuk. Jelentkezés helye: Kaposvár, 48-as ifjúság útja 5., főépítésvezetőség, Siófok, Fő u. 200., építésvezetőség, Nagyatád, Ács u. 1—3. (10426) 1. Sárvár 23 13 4 6 43:21 30 2. Nyírád 23 12 6 5 41:24 30 3. Kőszeg 23 12 4 7 45:20 28 4. Ajka 22 11 5 6 41:22 27 5. Tapolca 23 11 3 9 43:38 25 6. Nk. Sáska 22 12 1 9 42:41 25 7. Keszthely 22 9 6 7 32:32 24 8. SZSE 22 8 7 7 38:35 23 9. Sz. Vasas 22 9 4 9 40:44 22 10. Körmend 23 7 7 9 30:35 21 11. Marcali 2: 9 3 10 38:49 21 12. Letenye 23 7 6 10 24:34 20 13 Sz. Dózsa 22 6 7 9 22 :35 19 14. Nk. Dózsa 23 6 5 12 34:49 17 15. Sz. Spartacus 22 4 4 14 29 :53 12 16. Katona SE 15 2 4 9 25 :35 8 MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Barcs 24 16 3 5 67 :22 35 2. Csurgó 24 13 5 6 45:25 31 3. K. Vasutas 24 13 4 7 36:19 30 4. Nagyatád 24 13 2 9 53:32 28 5. Tab 24 10 8 6 51:38 28 6. Marcali 24 10 8 6 44:42 28 7. Kapoly x 23 11 4 8 52:39 26 8. Zamárdi 24 11 3 10 51:47 25 9. Balatonboglár 24 9 6 9 51:35 24 10. Somogyi B. 23 9 6 8 37:30 24 11. H.-sztgyörgy 24 8 7 9 36:32 23 12. Lengyeltóti 24 10 3 11 39:48 23 13. Taszár 24 8 4 12 37:50 20 14. K. V. Lobogó 24 6 7 11 43:45 19 15. Ordacsehi 24 4 6 14 36 *.70 14 16. K. Építők x 22 1­21 7:106 2 ASZTALITENISZ Balázs és Horváüiné harmadik, Ivusza negyedik lett a vidéki lizekitainQkságon Salgótarjánban jöttek össze szombat—vasárnap a vidék leg­jobb asztaliteniszezői, ahol kétna­pos versenyen dőlt el a vidéki tí- zekbajnokság. A férfiaknál a ka­posvári versenyzők közül Balázs harmadik, Ivusza negyedik lett. Ivusza 2:l-re legyőzte a győz'es dr. Horváthot is. A harmadik ka­posvári férfi versenyző, Nagy a vártnál halványabban szerepelt és a 9. lett. Női versenyzőink közül Horváthné csak rosszabb szettará­nya miatt került a harmadik hely­re. A sorrend: Férfiaknál: 1. dr. Horváth (Pé'»s> 3 győzelem. 2. Arató (Pécs) 7 gy., 3. Balázs (Kaposvár) 6 gy, 4. Ivu­sza (Kaposvár) 6 gy 5. Semsei (D > naúiváros) 5 gy. 6. Madarász (Mis­kolc) 4 gy, 7. Horváth (Dunaújvá­ros) 4 gy. 3. Balázs (Pécs) 3 gy, 9. Nagy (Kaoosvár) 1 gy, 10. Koro- nits (Pécs) 1 gy. Nőknél: 1. Szigeti (Eger) 8 gy, 2. Tarlacz (Szombathely) 7 gy, 3. Horváthné (Kaposvár) 7 gv, «. Har- tainé (Pécs) 5 gy, 5. Szekér 'Szom­bathely) 4 gy. ß. Boldizsár (VeszD- rém) 4 gv. 7. Kozma (Győrt * g'\ 8. Lalevné (Eger) 3 gy. 9. Pányoki (Debrecen) 3 gy, 10. Tóthné (Sal­gótarján) o gy. Siófok legyőzte a Dorogot, egy-egy pontot szerzett a Kinizsi és a Táncsics Nem várt eredményekkel folyta­tódott az NB II Nyugati csoport­jának 23. fordulója. A legna­gyobb meglepetést a siófoki bá­nyászok szolgáltatták, akik hal­latlan lelkesedéssel küzdöttek és legyőzték a bajnokesélyes Doro­gi Bányászt. A másik meglepe­tés Szombathelyen történt, ahol a veszprémiek hagyták el győz­tesen a pályát. A »kiesési rangadón« Moson­magyaróváron a Nagykanizsai VTE győzött, Zalaegerszegen pe­dig a pápaiak bizonyultak jobb­nak a Zalaegerszegi Dózsával szemben. A két kaposvári csa­pat a várakozásnak megfelelően egy-egy pontot szerzett a MÁV DAC, illetve a PVSK ellen. A kaposvári találkozón 3:1 után már-már úgy látszott, hogy nagyarányú vereséggel hagyják el a pályát a cukorgyáriak, de a szünetben sikerült rendezni a sorokat, végül még a győ/el m- hez sem hiányzott sok. Pécsről a Táncsics ió közepes teljesítményt nyújtva hozott el egy pontét. A csoport élén a dorogiak vá­ratlan vereségével változóit a helyzet. Most a ZTE vette át a vezetést. A Kinizsi a kiesés el­leni harcban öt ponttal előzi meg az NVTE-t. illetve a Moson­magyaróvárt. Siófok Dorogi Bányász 2:1 (1:1) Siófok, 2500 néző. V.: Petri. Siófok: Iszak — Szilágyi, Fehér, Babán, Szép, Schádl, Pusztai, Csu­por, Erdei, Győrfi (Herényi), Ta­kács. Edző: Papp Gyula. Dorog: Ilku — Fellegi, Tóth, Duralla, Reich, Takács, Horváth, Virágh, Juhász, Lakics, Csőri, Bartalos. Edző: Varga János. Már a 3. percben siófoki táma­dást láthatott a szép számú kö­zönség, ekkor Takács elvitte a labdát védője mellett, és nehéz szögből lőtt mellé. Egy perc múl­va Szilágyi, Győrfi, adogatás után Győrfi lövését védte szögletre II- ku. A 15. percben született meg a siófokiak vezető gólja. Takácsot Fellegi a kaputól huszonöt méter­re szabálytalanul akasztotta, Szép futott a szabadrúgásnak, lövése a sorfalról Pusztai elé pattant, aki közelről nem hibázott. 1:0. A vá­lasztámadásnál egy Virágh—Juhász akció után Iszak védte a jól he­lyezett lövést. A 20. percben egyenlíthetett vol­na a Dorog, ekkor Lakics a kapu­fát találta el. a kapufáról vissza- oettanó labdát azonban iszak re­mekül fogta. A 23. percben egyen- Mtett a Dorog: Virágh beadását Juhász kapura lőtte, a labda túlju­Új szabályok az atlétikában A Nemzetközi Atlétikai Szövet­ség technikai bizottsága szomba­ton és vasárnap ülést tartott, amelyen több fontos határozatot hozott a versenyszabályok módo­sításáról. Ezeket a határozatokat a nemzetközi szövetség október 10—ll-i ülése minden valószínű­ség szerint szentesíteni fogja. A határozatok a következők: 1. A jövőben csakis olyan váltó­csapat csúcseredményét hitelesítik, amelynek tagjai kivétel nélkül ugyanazon nemzetiséghez tartoz­nak. 2. Rúdugrásnál 1969. május 1-től kezdődően az ugrás akkor is ér­vényes, ha a rúd átesik a léc alatt a túlsó oldalra. Ilyen esetben a régi szabály szerint, a csúcs nem volt hitelesíthető. 3. A tízpróba és az ötpróba ver­senyein továbbra is mérik a 6zél erősségét, de az összesített ered­ményben az új csúcsot akkor is hitelesítik, ha a futószámok so­rán a hátszél másodpercenként 2 méternél erősebb volt. 4. A céLszalagot a jövőben a fu­tónak vagy a vállával vagy a mellkasával kell átszakítani. 5. A nagy port fölvert »sün­cipő« kérdésében a technikai bi­zottság úgy határozott, hogy csak azokat a csúcsokat hitelesítik, amelyeket a régi, illetve legföl- ;ebb hat szöggel ellátott cipőkben érnek el. A határozat szerint a technikai bizottság a jövőben kü­lön tanulmányozza a »sün-cipő« kérdését. 6. Az ugró- és dobószámokban hat helyett nyolc versenyző tehet újabb három kísérletet. 7. A kalapács- és diszkoszvető­versenyeknél a dobószektor ezen­túl nem 60, hanem 45 fokos lesz, a kalapácsvetésnél pedig a ketrec dobónyílása 5 méterről, hat mé­terre bővül. MEGYEI BAJNOKSÁG Öt pontra nőtt a barcsiak előnye tott Iszakon. s a kapuban álló Babán kézzel ért a labdához. A 11-es Tóth vágta a hálóba, 1:1. A 30. percben már úgy látszott, hogy újabb gólt ér el a Siófok, de Csupor lövésébe Tóth önfeláldo- zóan beledobta magát. Aztán egy Virágh-bomba jutott a kapu mel­lé. Szünet után a siófokiak kezdtek jobban. A 2. percben Takács lö­vését Ilku szögletre mentette, Győri MÁV DAC- 3:3 Kaposvár, 1000 néző. V.: Müncz. MÁV DAC: Golobiezer — Dőld, Kovács, Nagy, Iiarnis, Egyed, Glázer (Révai), Nagy, Pá\el, Lé- nárd. Gyomoréi. Edző: Fehérvári Alfréd. Kaposvár: Kovács — Ba­logh, Báli, Horváth, SzöLősi I., Segesdi, Csaba, Savanyó, Szöllösi H., Göncz, Laczkovics (Németh). Edző: Szeniannai József. Nagy erővel támadott a mérkő­zés elején a MÁV DAC, már a 2. percben Kovácsnak kellett előre­vet jdéssel tisztáznia a kapuratürő Gyömörei elől. A 7. percben Glá­zer elfutott, a csatár csak gyen­gén lőtt kapura, ezt Kovács véd­te. Utána Pável öt méterről leadott lövését kellett fognia a Kinizsi ka­puvédőjének. A Kinizsi a játék­nak ebben a szakaszában csak vé­dekezett. A 17. percben megszerez­ték a vezetést a győriek. Nagyot a 16-oson belül elhúzta a megcsúszó Segesdi, Müncz il-est ítélt, ezt Gyömörei értékesítette, 1:0. Tizen­egy perc múlva már 2:0-ra veze­tett a győri csapat, Nagy 18 méte­res lövése a jobb sarokba vágó­dott. Két perc múlva viszont a Ki­nizsi lőtt gólt. Segesdi a kaputól 25 méterre rálőtte a labdát, ez az elcsúszó Golobiczer mellett a bal sarokba kötött ki, 2:1. Egy perc múlva újabb rövidzárlat volt a Kinizsi védelmében. Glázer elé került a labda, aki közelről nem hjbázott, 3:1. A 42. percben Szöl- lősi II. nyolc méterről mellé lőtt, egy perc múlva viszont kitört a védők közül, és a bal felső sarok­ba bombázott, 3:2. Szünetben átcsoportosított a Ki­nizsi, Németh lett a jobbhátvéd, s Balogh előre ment a csatársorba. A játéknak ebben a szakaszában a Kinizsi volt. a többet kezdtménye­majd a következő percben egy újabb Takács-lövés foglalkoztatta a dorogi kapust. A 18. percben Er­dei elől szögletre mentettek a dorogi védők, a szögletet Erdei ívelte be, Ilku kiütötte a labdát, újból Erdei elé, akinek beadását Takács lőtte kapura. A lövésbe a dorogi Takács beletette a kezét, de a labda így is a léc alá vágódott, 2:1. A 32. plercben a siófokiak a harmadik góljukat is megszerez­hették volna, de Erdei közelről II- kut találta el. A hátralevő időben a Siófok okosan tartotta a labdát, s a dorogiak már nem tudtak a siófoki tizenhatoson belülre jut­ni. Óriási akarással, nagy lendület­tel játszott ezen a találkozón a siófoki csapat. S ami a legértéke­sebb, játékban is felülmúlták nagynevű ellenfelüket. Okosabban adogattak, jobban védekeztek, mint a bajnokesélyes bányászcsa­pat. A dorogi tizenegytől többet várt a siófoki közönség, játékuk­kal csalódást okoztak a Balaton- parti városban. A mérkőzés végén percekig ünnepelte a közönség nagyszerű teljesítményéért a ha­zai csapatot. Jók: Szilágyi, Fehér Csupor (a mezőny legjobbja), Schádl, Szép, Győrfi, ill. Tóth, Ta­kács, Juhász, Fellegi. —Kaposvári Kinizsi (3:2) ző. Savanyó lövését védte Golobi- czer, majd Szöllösi I. lövése jutott a kapu mellé. Az 52. percben Sa­vanyó elvetődve lőtt a kapu fölé. A MÁV DAC lassítani igyekezett a játékot. Ez azonban nem sike­rült, mert a Kinizsi állandóan tá­madott. A Kinizsi csatárait sok­szor állította lesre a győri vede­lem. A 78. percben született meg az egyenlítő gól, Göncz hátrasar­kalta a labdát Baloghnak, aki a kifutó kapus mellett biztosan lőtt a háló közepébe, 3:3. Az utolsó percek a Kinizsié voltak. Három perccel a befejezés előtt Göncz és Szöllösi II. hagyott ki jó helyze­tet, majd a 90. percben Szöllösi I. óriási lövését a kapufa mentette. Az őszi forduló egyik legizgal­masabb mérkőzését hozta a két csapat küzdelme. A MÁV DAC iga­zolta jó hírét, és a mérkőzés ele­jén olyan ostrom alá fogta a Ki­nizsi kapuját, amely alatt záporoz­tak a lövések Kovács kapuja felé. A vezető gólt mégis egy — szerin­tünk — túl ' szigorúan megadott 11-esből érte el a győri gárda. Utána is ők játszottak jobban, s megérdemelték az egygóios veze­tést. Szünet után az átszervezett Kinizsi vette át a játék irányítását, s a Kinizsi szőtt több akciót. Saj­nos a lesekre nem vigyáztak a cu­korgyári csapat csatárai, s emiatt nehezebben sikerült az egyenlítés. A második félidőben nyújtott já­tékukkal megérdemelten szerezték meg a hazaiak a már-már elve­szettnek hitt pontot, sőt az utolsó pillanatokban egy kis szerencsé­vel a győzelmet is megszerezhet­te volna a kaposvári gárda. Szín­vonalas mérkőzésen, igazságos pontosztozkodás született. Jók: Dőld, Egyed és Glázer, ill. Kovács, Balogh, Szöllösi L és Göncz A forduló mérkőzése a Marcali —K. Vasutas találkozó volt. Az élcsoporthoz tartozó kaposvári csa­pat vereséggel hagyta el a pályát. Mivel a barcsi vasutasok ismét győztek, előnyük öt pontra nőtt. Általában az otthon játszó csapa­tok győztek, csak a taszáriak szen­vedtek vereséget a balatonboglári gárdától. Akadt egy kellemetlen epizód is: az Epítők-pályára kitű­zött K. Építők—Somogyi B. SE mérkőzésre a Somogyi B. SE a 10.30-as kezdési időre nem jelent meg, így ez a találkozó elmaradt. NAGYATÁDI KONZERV—K. V. LOBOGÓ 2:1 (1:0) Nagyatád, 200 néző. V.: Szöllösi. A kétgólos hazai vezetés után rá­kapcsolt a Lobogó, sok helyzeté­ből azonban csak egyet tudott ér­tékesíteni. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. G.: Birkás (2), ill. Balázs. Jók: Deák, Birkás, illet­ve: Zakóm mer és Horváth. Horváth Zoltán ORDACSEHI—ZAMÁRDI 4:4 (4:2) Ordacsehi, 150 néző. V.: Pesti. Közepes iramú mérkőzésen a hazai csapat helyzetei alapján kö­zelebb állt a győzelemhez. G.: Fenyves, Beke, Mányoki, Kiss, ill. Zsiga (2), Gubányi, Kriszbai. Jók: Beke, a mezőny legjobbja. Hor­váth. Mónos, ill. Kovács és Gubá­nyi. Gyurina Géza BARCS—KAPOLY 3:2 (2:2) Barcs, 500 néző. V.: Vajda. Végig igen jó iramú mérkőzést hozott a két jóképességű csapat találkozója. Kiegyenlített első fél­idő után rákapcsoltak a hazaiak, s a végén megérdemelten nyertek. G.: Berda. Lang, Marton, ill. Szé­kelv és Kétszeri. Jók: Berda. Pál­mai, Kertész, Börcsök, ill. Piros, Drótb és Váncsa. Dandár Fér «ne LATINRA SE—K. VASUTAS 1:0 (0:0) Marcali, 150 néző. V.: Hardi. Végig támadott a Latinka, de a vendégek igen jól védekeztek, így a sok gólhelyzetből csak egyet tudott értékesíteni a hazai csapat. G.: Gál. Jók: Tarnyi, Gál, Keipl, ill. Hajdú, Horváth, Tallián. Kisborsó Imre TAB—HOMOKSZETN GYÖRGY 4:2 (2:1) Tab, 250 néző. V.: Tóth L. Jó iramú, változatos, sportszerű mérkőzésen a hazaiak játszottak fölényben, és helyzeteik alapján akár nagyobb arányban is győz­hettek volna. A vendégeket dicsé­ret illeti lelkes játékukért. G.: Pu­ha I. (2), Mázi (2), ill. Boros, Bat- ka. Jók: Mázi, Puha. Johann, ill. Szubotics, Novák, Batka. Dietzel Ede LENGYELTÓTI—CSURGÓ 1:1 (0:1) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Műdig. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen két ellentétes félidő vo-lt. Szünet előtt a vendégek, fordulás után pedig a "hazaiak játszottak jobban. Közvetlenül a befejezés előtt a len­gyeltóti kapus, Benkő egy 11-est kihagyott. G.: Csordás, ill. Ogli- 7án. Jók: Horváth, Sándor, Osz- lánszki, ill. Oglizán, Sótonyi, Bo­Dr. Körmendi István BALATONBOGLÁR-TASZAR 2:1 (0:0) Taszár. 100 néző. V.: Bella. A mezőnyben többet támadott a hazai csapat, de egyénieskedő csa­tárai nem bírtak a jól záró bog­iári védelemmel. A vendégek mindkét gólját súlyos védelmi hi­ba előzte meg. A második félidő­ben tíz emberrel játszó MEDOSZ megérdemelten győzött. G.: Fá­bián (2). ill. Cziczer. Jók: Magyar, a mezőny legjobbja. Fábián. Pi­ros, ill. Hubai, Horváth. Szalai­Vadas Tiber ’'' ”í' * rt- ' -' ™ I f* - • V.- \ - y.. Segesdi labdája a bal sarokban köt ki. Táncsics SE—Pécsi VSK 1:1 (1:1) Pécs, 800 néző. V.: Halász dr. K. Táncsics: Kelemen — Kahlesz, Kamarás, Letenyei, Tátrai, Hor­váth, Sebők, Seres, Farkas, Iva- nics, Selenka, Solti. Edző: Váradi Lajos. PVSK: Ábrahám — Balogh, Szabó, Hámori, Sós, Hollóvári, Vessző, Garami, Mohácsi, Balázs I., Horváth (Nagy). Edző: Horváth László. A Táncsics kezdett jobban, s már a 3. percben gólt ért el. Tátrai húszmétercs lövése a kapufáról a hálóba pattant, 1:0. Ezután ki­egyenlített lett a játék, s a PVSK volt a többet kezdeményező. A 14. percben Balázs I. lövését kellett fognia Kelemennek. A félidő kö­zepén három perc alatt öt szögle­tet ért el a pécsi csapat, ezeket azonban a Táncsics-védők sorra tisztázták. A 23. percben egyenlí­tett a vasutas csapat. Balázs egy hosszú labdával megugrott, s a kifutó Kelemen mellett a hálóba gurította a labdát, 1:1. Továbbra is a PVSK volt a többet kezdemé­nyező. Szünet után viszont a Táncsics futott fölénybe. A 47. percben Tátrai húszméteres lövése csak centiméterekkel kerülte el a jobb sarkot. Később Seres ügyetlenke­dett el eg}/ jó helyzetet. A 60. percben Letenyei huszonöt méter­ből lövésre szánta el margát. Abra- hám hasa alatt a labda az alap­vonalon túlra került. Aztán a PVSK ellentámadása következett, de Garami jó lövését Kelemen ujjheggyel szögletre tolta. A haj­rában ismét a Táncsics volt a töb­bet támadó, ekkor a 87. percben. Letenyei nagy lövése mellé csú­szott, két perccel a befejezés előtt pedig Tátrai szabadrúgását Ábrahámnak .sikerült szögletre menteni. A várakozásnak megfelelően kö- zeoes színvonalú mérkőzést ho­zott a PVSK és a kaposvári csapat találkozója. A vasutasok igen ke­ményen játszottak, s ez a játék nemigen ízlett a Táncsics csatárai­nak. Az első negyvenöt perc a PVSK-é volt, ekkor a oécsi csa­pat jobban adogatott. Szünet után feljött a Táncsics, és helyzetei alapján akár meg is nyerhette volna a mérkőzést, összegezve: ér­tékes pontot hozott eb a Táncsics Pécsről, s így továbbra is a kö­zépcsoportban maradt a csapat. Jók: Letenyei, Tátrai, Solti, ill. Balog, Sós, Balázs I. — A totó 13 fi találatos szelvé­nye: x*>lllxxxll2x2x. ll-en értek el 13 találatot. Nyere­ményük egyenként 38 212 forint. A hat darab 13+l-es szelvény 90 260 forintot fizet. A 12-es 996, a 11-es 84, a 10-es SO forintot fizet.