Somogyi Néplap, 1968. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-01 / 230. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1968. október 1. NB III... NB III... Két győzelem, két vereség az I\B 111-ban 'Négy pontot sikerült ezút­tal a mieinknek szerezniük az NB III két csoportjában. A legértékesebb győzelmet szom­baton a Kaposvári Vasas arat­ta Pécsen a PEAC ellen, s ez­zel igen fontos két pontot szer­zett. A másik győzelmet a K. Dózsa érte el. A dózsások a bonyhádiak ellen nyertek ma­gabiztos játék után 3:1 arány­ban. A lábodiak már szomba­Délnyugati csoport ion lejátszották mérkőzésüket, ők is Pécsen szerepeltek, saj­nos nagyarányú vereséggel tértek haza. Katasztrofális ve­reséggel végződött a marcaliak szombathelyi útja. Az SZSE 7:0-ra győzte le a marcali le­génységet, amelynek ezen a mérkőzésen semmi sem sike­rült. K. Dózsa— Bonyhád 3:1 (2:0) Kaposvár, 200 néző. V.: Schneider. Dózsa: Mészáros — Nagy I-, Csima, Sipos, Bali, Nagyréti, Nagy II., Vörös, Solymosi, Far­kas, Fodor. Edző: Radnai Ist­ván. Bonyhád: Mucska — Sza­bó, Péter, Wagner, Guzorán, Ambrus, Plesz, Fláding, Szász, Vajda (Füleki), Pataki. Jól kezdődött a méf-kőzés a Dózsa szempontjából, mert a 3. percben már a bonyhádiak hálójában táncolt a labda. Ek­kor Vörös szerezte a Dózsa gól­ját, l:C. A 27. percben másod­szor rezdült meg a bonyhádiak hálója. Báli elé került a labda, aki tizenhét méterről ritkán látott szép lövést küldött a bal alsó sarokba, 2:0. A befe­jezés előtt két perccel Soly- mosinak volt igen nagy hely­zete, aki azonban két méter­ről sem talált a hálóba. Szünet után feljött a bony- hányi csapat, s az 55. percben szépített is. Szabó IS méteres szabadrúgását Mészáros csak kiütni tudta, s a befutó Pataki a kapus mellett a hálóba lőtt, Nyugati csoport 2:1. Ekkor sokáig változatos volt a játék, mindkét csapat­nak akadt több jó helyzete. Gólt a hazaiak értek el a 70. percben, amikor Solymosi a jobb alsó sarokba fejelte a labdát, 3:1. Még egy említésre méltó esemény akadt a 89. percben, amikor Fláding bom­baerejű szabadrúgását Mészá­ros látványosan védte. A Dózsa szempontjából nagy fontosságú mérkőzésen jó tel­jesítményt nyújtott a kaposvá­ri csapat. Pontosabban ado­gattak, jobban védekeztek, mint a vendégek, s biztosan győztek ezen a mérkőzésen. A Dózsából Csima, Báli és Fo­dor, míg a bonyhádi csapatból Szabó, Ambrus és Fláding nyújtott jó teljesítményt. * * * További eredmények a Dél­nyugati csoportban: DVSE—Helyiipar 2:0. Baja— Szigetvár 7:0. Szekszárd—Sár- bogárd 1:0, PBTC—D. Sparta­cus 2:0, Mohács—Steinmetz 0:0. Szombathelyi SE —Marcali 7:0 (4:0) Szombathely, 200 néző. V.: Hódor. Szombathely: Pungor — Pa­lotai, Marton, Rozmár, Kövér, Hegyi, Rozmárt, Fülöp, Kovács, Kántor, Döbrösi. Marcali: Bog­dán — Dunkler, Hosszú, Rigó, Kosi, Pék, Virágh, Polgár, Szántó, Lázár, Horváth. A marcaliaknak volt az el­ső ötpercben két helyzetük, ezt azonban nem használták ki. Nem így az SZSE, amely a 14. percben Kántor lövésével megszerezte a vezetést, 1:0. Utána 11-eshez jutott a szom­bathelyi csapat, s ezt Pungor értékesítette, 2:0. Ezután Lá­zárnak volt sokat ígérő hely­zete, azonban' a marcali csatár nem talált a hálóba A 34. percben viszont már harmad­szor zördült a marcaliak háló- • ja. ekkor Döbrösi volt az újabb gól szerzője, 3:0. öt perc múl­va Fülöp szaporította a szom­bathelyi gólok számát, 4:0. Szünet után sem változott a játék képe. A vendég csapat a mezőnyben egyenrangú ellen­fél volt. azonban a kapu előtt a csatárok tehetetlenek vol­tak. A szombathelyiek viszont az adódó gólhelyzetek nagy százalékát kihasználták. Az 55. percben Döbrösi, a 80. perc­ben Rozmár, míg a 81. perc­ben Kántor révén szereztek gólt. Szerencsétlen mérkőzést ví­vott az idegenben játszó mar­cali együttes. A mezőnyben nem volt nagy különbség a két csapat között, azonban a gólhelyzetek kihasználásában i szombathelyiek felé billent a mérleg nyelve. Míg a szom­bathelyieknek minden sike­rült, a marcali csapatnak szin­te semmi, így aztán nagyará­nyú vereséggel kellett elhagy­niuk a pályát. A szombathe­lyiek közül Kántor, Döbrösi és Rozmár, míg a marcali csapat­ban Kosi, Pék és Lázár szere­pelt átlagon felül. * * * További eredmények a Nyu­gati csoportban: Sárvár—Sz. Dózsa 2:0. Ta- oolca—Ajka 2:1, Sz. Vasas— Körmend 3:0, Keszthely— Bauxitbányász 1:3, Nagykani­zsai Sáska—Nagykanizsai Dó­zsa 6:2, Kőszeg—Letenye 3:0. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 2122xlllxxxx2 +2. 13 és 13 plusz egy találatos szel­vény nem volt. 12 találatot 15 fo­gadó ért el, ezek szelvényenként! nyereménye 46 983 forint. A 11 ta- lálatosokra 1438 forintot, a 10 ta- lálatosokra 230 forintot fizetnek. Valamennyi nyereményösszeg a nyereményilleték levonása után értendő. BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB II Nyugati csoport 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. Dcrog ZTE MÁV DAC Ércbányász Pápa Táncsics M. -Szászvár Siófok Sz. Cipő Veszprém N. Bányász PVSK K. Kinizsi Mosoni Vasas Z. Dózsa NVTE 22 13 5 22 12 7 22 L3 3 22 10 6 22 9 6 8 7 8 7 8 7 8 6 8 6 9 3 9 2 6 6 5 4 5 3 3 6 4 51:19 31 3 50:19 31 6 43:29 29 6 36:22 26 7 23:21 24 7 27:24 23 7 31:32 23 7 32:35 23 8 31:30 22 8 28:28 22 10 30:39 21 11 29:33 20 10 24:33 18 13 19:49 14 14 29:47 13 13 17:40 12 NB III Délnyugati csoport 1. Sz. Dózsa 2. PBTC 3. Baja x 4. DVSE 5. PEAC 6. Steinmetz 7. Bonyhád 8. Lábad 9. Pécsi Volán 10. Mohács x 11. K. Dózsa 12. K. Vasas 13. D. Spartacus 34. Sárbogárd 15. P. Helyiipar 16. Szigetvár 22 13 6 22 12 6 22 13 6 22 10 7 22 11 4 22 11 4 22 22 22 21 21 22 22 20 22 22 3 4 4 5 7 7 9 4 9 9 3 10 8 5 9 9 4 8 6 6 9 7 4 11 4 9 9 6 4,10 5 5 12 - 5 16 51:22 32 45:23 30 37:19 28 38:20 27 41:23 26 37:28 26 39:42 22 44:35 21 27:26 21 37:32 20 24:39 18 27:46 18 21:31 17 29:34 16 28:40 15 20:85 5 NB III Nyugati csoport 1. Sárvár 22 13 4 2. Nyírád 21 11 6 3. Kőszeg 22 12 3 4. Ajka 21 10 5 5. Tapolca 22 11 4 6. Nk. Sáska 21 12 1 7. Szomb. SE 21 8 7 8. Keszthely 21 8 6 9. Sz. Vasas 22 9 4 10. Körmend 22 7 6 11. Marcali 21 8 3 12. Letenye 22 6 6 13. Nk. Dózsa 22 6 5 14. Sz. Dózsa 20 4 7 15. Sz. Spartacus 21 4 4 16. Katona J. SE 15 2 4 Megyei L osztály 5 42:18 30 4 38:22 28 7 44:19 27 6 38:21 25 8 42:34 25 8 41:39 25 6 37:33 23 7 30:31 22 9 40:44 22 9 29:34 20 10 34:48 19 10 22:33 18 11 33:47 17 9 19:34 15 13 28:50 12 9 25:35 8 k = Két büntetőpont levonva. 1. Barcs 2. K. Vasutas 3. Csurgó 4. Nagyatád 5. Kapoly x 6. Tab 7. Marcali 8. Somogyi B. 9. Zamárdi 10. H.-sztgyörgy 11. Baiatonboglár 12. Lengyeltóti 13. Taszár 23 15 3 23 13 4 23 13 4 23 12 2 22 11 4 23 9 8 23 11 4 23 9 6 23 11 2 23 8 7 23 8 6 fi □port . I ;■ V*'.­ASZTALITENISZ Kettős vereséget szenvedeti a K. Vasas férficsapata a fővárosban Előrelátható volt, hogy nem sze­rez pontot a Kaposvári Vasas MTE férfi és női asztalitenisz csapata a szombat—vasárnapi fordulóban. A férfiak a BVSC-vel szombaton ját­szottak, itt 18:7 arányú vereséget szenvedtek, vasárnap pedig a Ganz-MAVAG volt az ellenfél, ek­kor 17:8-ra kapott ki a kapos”ári csapat. A nők a válogatottakkal teletűzdelt Budapesti Statisztiká­val játszottak, és megsemmisítő vereséget szenvedtek — 25:0-ra kaptak ki. Eredmények: BVSC—K. VASAS 18:7 Gy.: Bérezik (5). Kovács II. (5), Juhos (5), Pesti (3), ill. Nasy (2). Kiss (2), Ivusza, Balázs és Rák. GANZ—MAVAG—K. VASAS 17:8 A győzelmeket Holló (5), Jancsó (3), Pidü (3). Bíró (3), Bencze (3), 111. Balázs (3). Ivusza (2), Nagy (2) és Kiss szerezte. STATISZTIKA—K. VASAS 25:0 (női) A Statisztika csapatából öt-öt mérkőzést nyert Kisházi, Pap An­géla. Rózsásné. Zacher és Juhos. A K. Vasas csak négy játékossal állt ki a mérkőzésre. RÖPLABDA Kikapott a fővárosban a Lendület Vasas Turbó—Kaposvári Lendület 3:1 (-13, 12, 6, 6) Ezúttal a Marcibányi téren játszott a kórházi csapat, s a Vasas Turbó jóképességű csa­pata volt az ellenfél. A fölé­nyeskedő Vasas Turbóval szemben jó mezőnyjátékkal az első szettet meg is nyerték a kaposvári lányok, míg a má­sodik szettben 12:12-re állt a mérkőzés. Elkkor három sze­rencsés labdával a Turbó nyer­te a szettet. A harmadik és a negyedik szettben már jobb volt a fővárosi csapat, jobban ütöttek, pontosabban védekez­tek, végül is biztos győzelmet arattak a Koncz, Petrus, Ver- mesné, Kovács, Esküdt, Ba­logh, csere: Krehán felállítású kaposvári csapat ellen. A me­zőny legjobbja Koncz volt, raj­ta kívül Vermesné nyújtott jó teljesítményt A Lendület je­lenleg a 14. helyen áll a női NB I. második csoportjában. A Kinizsi nyerte a helyi rangadót, pontot szerzett idegenben a Siófok Nagy érdeklődés előzte meg az NB 11 22. fordulóját. A Ny ugati csoportban ekkor került sor a két kaposvári csapat rangadójára. A csúszós, nehéz pályán sgrra kerülő mérkőzés­re a hűvös idő ellenére is több mint kétezren voltak kíváncsiak. Akik kimentek, nem bán­ták meg, mert nagy küzdelmet láthattak a cukorgyári pál yán. A rangadót a rutinosabb Kinizsi lyerte. A siófokiak igen értékes pont­tal tértéi haza Pécsről, ahol okos, jól szer­vezett jáékukk al sikerült az egyik pontot megszerezniük az otthonában nanyon veszé­lyes vasitas csapattól. A csoport rangadóján a Dorog 3:2-re nyert a 89. percben szerzett góljával a Gyö ri MÁV DAC ellen. Egy 11 -es döntött K. Kinizsi -K. Táncsics 1:0 (0:0) Kaposvár, 2500 néző. V.: Vadas J. Kinizsi: Kovács — Balogh, isali, ^saoa, begesdi, Horváth, cHöilösi, oghzan (Savanyú), Szúllősi I., Göncz, LaczKOVies. Edző: Szentan- nai Józset. Táncsics: Kelemen — Hahlesz, Kamarás, Letenyei, Ve- rovszki, Tátrai, Horváth (tjeres), Sebök, Selenka, Szabó, lvanics. -tűző: Váradi Lajos. Mély talajú, igen csúszós pályán kezdődött a két kaposvári csapat találkozója. Az első negyedóra ideges, csapkodó játékkal telt el. Az első helyzete a Táncsicsnak akadt, de Tálrai mellé lőtt. Az 5. percben Göncz fejelhetett volna gólt, de háromméteres fejese mel­lé csúszott. A 7. percben Laczko- vics az oldalhálót találta el. Moz­galmas volt a játék, mindkét csa­pat teljes erőbedobással küzdött a vezető gólért. A 12. percben már úgy látszott, hogy vezetéshez jut a Kinizsi, Kelemen rosszul vető­dött egy labdára, az a kapu felé gurult, de Kahlesz a gólvonalról mentett. A 17. percben egy Tán- csics-akció után Horváth szánta el magát lövésre, Kovács azonban védte a nehéz labdát. A 24. perc­ben Kovács a 16-oson kívül fejjel mentett, lvanics elől. Feltűnő volt, hogy a Táncsics-csatárokat milyen sokszor lesre állította a Kinizsi vé­delme. Harminc perc után ki­egyenlítettebb lett a játék, táma­dott a Táncsics is, s Szabó nagy ’övését csak nehezen hárította Kovács. Később Selenka lőtt mel­lé. Utána két perc alatt három Kinizsi szöglet következett. A fél­idő befejezése előtt Szöllősi II. előtt szabad volt az út a kapu fe­lé, de ő lövés helyett beadott, s a beadás Gönczöt lesen találta. Szünet után a Kinizsiben csere történt. Oglizán helyett Savanyó szerepeüt a csapatban. A Táncsics teremtette az első helyzetet, ame­lyet lvanics mellélövéssel xejezett be. A 48. percben Kovács ráve- tődéssel paentett lvanics elől, az ellenakciónál viszont Savanyó lőtt fölé. Az 57. percben esett a mérkő­zés egyetlen gólja: Tátrai a 16-oson belül kézzel ért a labdához. Va­das azonnal a 11-es pontra muta­tott, s a megítélt büntetőt Bali a jobbra vetődő Kelemen mellett a bal felső sarokba \ágta, 1:0. Két perc múlva Tátrai nagy lövését mentette szögletre a Kinizsi kapu- védője. A Táncsics erősített, s égjük lövés a másik után zúdult Kovács kapuiára. A 65. percben Kahlesz harmincöt méteres lövé­sét Kovács csak kiütni tudta. Az­tán lvanics tíz méterről nagy erő­vel rúgott a kapu iobb sarka felé, de Kovács ezt a lövést is ártal­matlanná tette. A 78. nercben Sza­bó II. lövését a gólvonalról fejel­te ki Csaba. Aztán Letenyei. majd Szabó II. adott dolgot a k^nuvé­dőnek. Az utolsó akciót a Kinizsi vezette. Laczkovics helyezett lab­dáját azonban szépen hárította Kelemen. Nagy iramú, küzdelmes mérkő­zést hozott a két kaposvári csapat találkozója. A mindvégig sportsze­rű összecsapáson azonban a játék színvonalát csak közepesnek lehet értékelni. Az első negyedórában rendkívül ideges volt mindkét csa­pat, s emiatt igen sok volt a pon­tatlan továbbítás, a meggondolat­lanul eladott labda. A kiesési zó­nában tanyázó cukorgyári csapat higgadt le előbb, s jó néhány ve­szélyes akcióval közelítette meg a 5 64:20 33 6 36:18 30 6 44:24 30 9 51 :31 26 7 50:37 26 6 47:36 26 8 43:42 26 8 37 :30 24 10 47:43 24 8 34:28 23 9 49:34 22 23 10 2 11 38:47 22 23 8 4 11 36:48 20 14. K. V. Lobogó 23 6 7 10 42:43 19 15. Ordacsehi 23 4 5 14 32:66 13 16. K. Építők x 22 1 - 21 7:106 2 x * A Kapoly—K. Építők 2:0-ás ál­lásnál zivatar miatt félbeszakadt mérkőzés eredményét a táblázat elkészítésénél mm figye­lembe. Táncsics kapuját. A játék el» sza­kaszában a Kinizsi nyújtót jobb teljesítményt, de mégis gól .léikül kellett fordulniuk, mert a Táncsics szívósan védekezett. Szünet után sem esett az iram, s a m.sodik negyvenöt perc elején ismét a Ki­nizsi volt a többet kezdeméiyező. Ekkor érte el gólját is a csapat — igaz csak 11-esböl. Ezután már ki­támadott a jobb erőnlétű Táncsics, azonban a Kinizsi jól védekezett, s tegyük hozzá azt is, hogy ezen a mérkőzésen a szerencse sem hagyta el. A győzelemben nagy ré­sze van a Kinizsi veterán kapuvé- dőjénok, Kovácsnak is, aki a má­sodik félidőben nehéz labdák egész sorát hárította. A Kinizsiből Ko­vács, Balogh, Segesdi, a Tán­csicsból Kelemen, Letenyei és Ve- rovszki nyújtott jó játékot. Siófok -Pécsi VSK 1:1 (0:0) Pécs, 500 néző. V.: Szlivik. Siófok: Iszak — Szilágyi (Szép), Fehér, Babán, Csupor, Schádl, Pusztai, Erdei, heré­nyi, Győrfi, Takács. Edző: Papp Gyula. PVSK: Abnhám — Balogh, Szabó, Hámori Sás, Pecze (Hollóvári), Nagy, Gara­mi, Balázs L., Vessző, Bándi. Edző: Horváth László. Meglepetésre a siófokias irá­nyították a játékot az ekő ti­zenöt percben. Egyik siófoki támadás a másikat követte, azonban gólt nem tudtak elér­ni. Erdei a 12. percben már csak a kapussal állt szénben, azonban lövését a kapus hárí­totta. Később változatos lett a játék, feljött a PVSK is, azon­ban a pécsi támadásokit jól szűrte meg a keményei, de sportszerűen játszó siófoci vé­delem. A félidő közepéin Ta­kács nagy lövését alig tudta hárítani Ábrahám. A PVSK igen idegesen játszott, ?. jobb teljesítményt az első neiyven- öt. percben a iól adogat* sió- foki gárda nyújtotta. Szünet után sem váltoeott a iáték képe. Ekkor is a ven­dégeké volt az első negyedóra, akik a 18. percben a vezetést :s megszerezték. Takácsit a kaputól húsz méferra ellökték, z szabadrúgásnak ő Hito t n->- ki. oz éles lövésbe Balázs I. beletette a lábát, s a labda a *obbra mozduló Ábiahám mellett a bal sarokba vágó­dott. 1:0. A vezetés birtokában még nyűgödtabban játszottak a bányászok, egész a 30. per­éig. Ekkor Szilágyi megsérült, s helyette Szép állt be. Amíg a sorokat rendezték, egyenlített a pécsi csapat. Vessző kiugrott a védők közül, és közelről a há­lóba helyezte a labdát, 1:1. Ez­után nagy erővel támadott a PVSK, sokszor túl keményen is játszott a vasutas csapat, azonban nagy helyzete mégis a hefejezés előtt két perccel a siófokiaknak akadt: Erdei a 16-osom belül már csak a ka­pussal állt szemben, 'de lövés helyett lágyan a kapus ölébe smelte a labdát. Igen értékes pontot szerzett i pécsi Vasutas-pályán a sió­foki gárda, amely ezen a mér­kőzésen nem állt be védekez­ni, hanem bátran kitámadott. Különösen a két félidő első ne­gyedórájában nyújtott jó telje­sítményt a bányász csapat, amely csak egy sérülés után adta ki tarsolyából az egyik vontot. A mérkőzés kévét ille­tően a döntetlen inkább a PVSK-ra nézve hízelgő. A sió­fokiak közül Győrfi. Csuvor és Schádl. min a PVSK-nál Ba­logh, Szabó és Balázs I. ját­szott átlagon felül. * * * További eredmények: Máza-Szászvár—Szombat­hely 0:0, ZTE—Nagykanizsai Bányász 6:0. Párta—Mos-ni Vasas 3:1, Dorog—MÁV DAC 3:2, Veszprém—j*. Ércbányász 1:0. NVTE—Z. Dózsa 1:0. MEGYEI BAJNOKSÁG Nehezen győztek az éllovasok Izgalmakban bővelkedő mérkő­zéseket vívtak a csapatok a me­gyei bajnokság vasárnapi fordu­lójában. Az értékelést mindjárt a két szomszédvár, Barcs és Ho- mokszentgyörgy találkozójával kezdjük. Az éllovas barcsiaknak csak a 88. percben sikerült a győ­zelmet kiharcolniuk a lelkes ho- mokszentgyörgyi gárda ellen. A második helyen tanyázó K. Vas­utas is csak minimális arányú győzelmet aratott a nagyatádiak ellen, s így az élen a helyzet vál­tozatlan maradt. Meglepetést szol­gáltatott a K. V. Lobogó, mert a tabiak ellen otthonában csak az egyik pontot tudta megszerezni. Jó mérkőzést hozott a Balatonbog- lár—Marcali találkozó, míg a Za­márdi, a Kapoly és a Somogyi B. SE nagvaráuvú győzelmet ara­tott. A kiesési zónában a helyzet változatlan, egvelőre hat csapat küzd a kiesés ellen. K. V. LOBOGÓ—TAB 3:3 (2:1) Kaposvár, 100 néző. V.: Horváth Z. ✓ A hazai csapat a kétgólos ve­zetés birtokában könnyelműen vet­te a játékidő utolsó negyedóráját és ez megbosszúlta magát. A lel­kes vendégek tíz emberrel is ki tudtak egyenlíteni. G.: Radax. Fin- da. Győrfi (11-esből). ill. Mázi (2) és Gruber. Jók: Radax. Finda, Si­mon, ill. Gruber, Szabó és Rácz. Götz János Hétfőn a Ferihegyi repülőtérről elindult Mexikóba a ma­gyar olimpikonok második csoportja. Képünkön: Indulás tiétt az olimpikoatk. BARCS—HOMOK- SZENTGYÖRGY 1:0 (0:0) Homokszentgyörgy, 500 néző. V.: Végh. Igen ideges játékot hozott a ta­lálkozó, rengeteg volt a kihaszná­latlanul maradt gólhelyzet. A má­sodik félidőben jobban játszott az éllovas barcsi csapat, amely a 88. percben Teveli szabadrúgásával megszerezte a győzelmet. Jók: Kuczkó, Berda, Teveli. ill. Hor­váth, Batka, Mohácsi, Szubdics. Kővári József LAMARDI—KAPOSVÁRI ÉPÍTŐK 6:0 (2:0) Zamárdi, 200 néző. V.: Bálint. Jó iramú mérkőzésen az első fél­időben a jól védekező Építők el­len csak nehezen szerzett vezetést a zamárdi csapat. A második fél­időben már nagy fölényben ját­szottak a hazaiak, és ilyen arány­ban is megérdemelten győztek. G.: Püspöki (2), Zsigmond (2, egyet1 H-esböl), Papp n. és Kovács. Jók: Papp I., Kovács. Püspöki, ill. Ba­logh, Becker és Ketskés. Dr. Fazekas Mihály BALATONBOGLÄR—marcali 4:2 (1:1) Baiatonboglár, 250 néző. Vezette: Pesti. Nagy iramú mérkőzést vívott egymással a két jó formában levő együttes. A bogiáriak minden te­kintetben jobbak voltak, s megér­demelt győzelmet arattak. G.: Cse­re (2), Katona. Kenéz, ill. Morvái és Pál. Jók: Kékesi, Piros, Kenéz, ill. Kövi, Gál, Morvái. Molnár József KAPOLY—ORDACSEHI 4:0 (2:0) Kapoly, 100 néző. V.: Ducsai. A magára talált kapolyi együt­tes jó teljesítményt nyújtva bizto­san győzte le a szétesően játszó ordacsehi csapatot. G.: Dróth (2), Mester és Illyés. Jók: Piros. Dróth, Váncsa és Mester. Kocsis György CSURGÓ—TASZAR 1:0 (1:0) Csurgó, 250 néző. V.: Vajda. Alacsony színvonalú mérkőzésen a Csurgó nagy fölényben játszott, tehetetlen csatársora azonban csak egyszer tudott betalálni a taszá- riak kapujába. A 85. percben Sóto- nyi szabadrúgása a gólvonal mö-t gé pattant, a partjelző gólt jel­zett, a játékvezető azonban to- vábbot intett. G.: Sótonyi. Jók: Horváth I.. Kovács. Hottó, Szabó, ill. a vendégek védelme. Halmai Emi) KAPOSVÁRI VASUTAS— NAGYATÁDI KONZERV 1:0 (0:0) Kaposvár, 50 néző. V.: Tóth Gy. A vasutasok jó talaiú edzőpályá­jának felavatása kitűnően sike­rült, mert sportszerű, szép mérkő­zést vívott a két jó formában le­vő csapat. A vasutasok győzelme megérdemelt volt a jól játszó atá- diak ellen. G.: Tánczos. Jók:. Haj­dú, Tánczos, Kelemen, Tallián, iLL Nezdei, Oláh, Deák. Végvári Dénes N. SOMOGYI B. SE— LENGYELTÓTI 4:1 (1:1) Nagyatád, 100 néző. V.: Bella. A vendégek szerezték meg a ve­zetést, amelyre a hazai csapat négy góllal válaszolt a példásan sportszerű mérkőzésen. G.: Ko­vács, Mészáros, Orbán, Déder, ill. Püspök. Jók: Rideg, Mészáros, Kovács, ill. Horváth és Püspök. Varga Tibor