Somogyi Néplap, 1968. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-29 / 254. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1968. október 29. Harminckét érem A magyar sport Mexikóban kitűnőre vizsgázott. Harminc­két esetben álltak fel sporto­lóink a győzelmi dobogó vala­melyik fokára. Nagyon szépen csillog a tíz arany. Az ugyan­csak tíz ezüst és a tucatnyi bronzérem nemkevésbé sokat jelentő. Mexikóban a XIX. nyári olimpián minden eddiginél több nemzet sportolói álltak rajthoz. A 112 ország közül mindössze huszonkilencnek sikerült aranyérmet szereznie. Az VSA 45, a Szovjetunió 29, a Japán 11 aranyérme után rögtön a mi sportolóink kö­vetkeznek a tíz aránnyal. Ha számba vesszük azt, hogy a nálunk sokkal nagyobb nem­zetek, Franciaország, az NSZK, Olaszország mind- mind mögöttünk foglal he­lyet a, rangsorban, akkor na­gyon elégedettek lehetünk. Aztán például az idei olim­pián kitűnően szereplő Egye­sült Államok pontjainak csak­nem a felét egyetlen sport­ágban, az úszásban szerezte, ugyanakkor a mi sportolóink a legkülönbözőbb sportágak­ban gyűjtötték az■ érmeket, a pontokat. A magyar sport sokoldalúságát tükrözi a me­xikói olimpia. Különleges játék volt az olimpiák történetében a tizen­kilencedik. A versenyzők nagy részének meg kellett küzdenie a hatalmas távolsággal, az akklimatizáció nehézségeivel, a kétezer méteres magasság­szintből adódó problémákkal. Sportolóink azonban a legna­gyobb nehézségeket is leküz­dötték. Méltán érdemelte meg az ünneplést a már hazaérke­zett első csoport, s nagyon várjuk az »érmesek« repülő­gépét. A mexikói olimpia után most dolgos hétköznapok kö­vetkeznek. Megállás nincs, legföljebb lélegzetvételnyi szünet, aztán kezdhetjük a készülődést 1972-re, amikor a világ nemzetei most már hoz­zánk közelebb, az NSZK-beli Münchenben huszadszor talál­koznak az olimpiai játékok nagy csatáiban. Q magyar sportolák dicsőséitáblája Minden idők legnagyobb Kocsis Jl.ajos, Szalai Miklós, olimpiája, a XIX. nyári játé­kok magyar szempontból nagyszerű eredményeket hoz­tak. Csaknem 120 ország mint­egy nyolcezer férfi és női sportolójának nagy találkozó­ján a magyar színeket 178 sportoló képviselte, akik ösz- szesen 194 pontot szereztek — tizenhattal többet, mint 1964- ben Tokióban. A pontszámok tekintetében egyébként ez az olimpia magyar szempontból a második legeredményesebb volt, s azt csak 1952-ben Hel­sinki múlta felül. A magyar sportolók dicső- segtáblája (abban a sorrend­ben, ahogy az eredményei: születtek): Aranyérmesek: Németh Angéla (gerelyha- jitás), öttusacsapat (Balczó András, dr. Móna István, dr Török Ferenc), Zsivótzky Gyula (kalapácsvetés), Kul­csár Győző (párbajtőr egyéni), Hetsz Mihály (K-l), Tatai Ti­bor (C-l), párbajtőrvívó-csa- pat (Kulcsár Győző, Nemere holtán, B. Nagy Pál, Fenyvesi Csaba, Schmitt Pál), Kozma István (kötött fogású birkó­zás, nehézsúly), labdarúgó vá­logatott (Fatér Károly, Novák Dezső, Dunai Lajos, Páncsics Miklós, Noskó Ernő, Juhász István, Szűcs Lajos, Fazekas László, Menczel Iván, Dunai II. Antal, Nagy László, Szar­ka Zoltán, Keglovich László. A XIX. NYÁRI OLIMPIA EREMTABL AZ AT A: Esésűit Államok Szovjetunió Japaii Magyarország NDK Franciaország Csetoszlovákai NaZii Ausztrália Nagy-Bntannia Leng ve . ország Románia Olaszország K' n- a Mexikó Jugoszlávia Hollandia Bulgária Irán Svédország Törökország Dánia Kanada Finnország Etiópia Norvégia Üj-Zéíand Tunézia Venezuela Pák sztán Kuba Ausztria Svájc Mongólia Brazília Belgium Uganda Dél-Korea Kamerun Jamaica Argentína Tajvan India Görögország ►* N p (A S 2 a N 5 C « 0) £2 4.) 27 34 29 32 30 11 7 7 10 10 12 9 9 7 7 3 5 7 2 4 5 10 10 5 7 5 5 5 3 5 2 11 4 6 5 3 4 9 3 4 2 3 3 3 3 3 2 3 3 1 2 4 3 2 1 2 2 •> 1 1 c 1 4 3 1 3 1 1 2 1 1 1 — 1 1 — 1 — 2 1 1 ~~ 1 1 4 2 2-1 1 4 — 1 3 — 1 2 — 1 1 — 1 1 — 1 1­1 1 2­1 1 1 Bástl István, Sárközi István), Varga János (kötöttfogású birkózás, légsúly). Ezüstérmesek: Földi Imre (súlyemelés, lég- súly), dr. Kamuti Jenő (tőr­vívás), Balczó András (öttu­sa), Kiss Antal (50 km gya­loglás), kormányos nélküli négyes (Melis Antal, Melis Zoltán, Csermely József, Sar­lós György), Hammeri László (kisöbű sportpuska, 60 lövés, fekvő testhelyzet), női tőrví­vócsapat (Ujlakiné Rejtő Il­dikó, Sákovicsné Dömölky Lí­dia, Jármyné Gulácsi Mária, Farkasinszkiné Bóbis Ildikó. Marosi Paula), K-2 (Giert Csaba, Tímár István), C-2 (Wichmann Tamás, Petriko- vics Gyula), K-2 női (Pfeffer Anna, Ságiné Rozsnyói Kata­lin). Bronzérmesek: Kulcsár Gergely (gerelyha­jítás), Tóthné Kovács Anna­mária (ötpróba), Bakos Károly (súlyemelés, váltósúly), Lo­vász Lázár (kalapácsvetés), Pézsa Tibor (kardvívás), dr Kleiberné Kontsek Jolán (díszkoszvetés), Csatári József (szabadfogású birkózás, félne­hézsúly), Űjlakiné Rejtő Ildi­kó (tőrvívás), kardcsapat (Pé­zsa Tibor, Bakonyi Péter, dr. Kalmár János, Meszéna Mik­lós, Kovács Tamás), K-4 (Giczi Csaba, Tímár István, Szöllősi Imre, Csizmadia Ist­ván), Bajkó Károly (kötöttfo­gású birkózás, váltósúly), vízi­labda válogatott (Steinmetz János, Sárosi László, Konrád Ferenc, Szívós II. István, dr. Bodnár András, Felkai Lász­ló, Molnár Endre, dr. Konrád János, Pécsik Dénes, Dömö­tör Zoltán, Mayer Mihály). Negyedik helyezettek: Rudasné Antal Mária (ge- relyhajítás), Veres Győző súlyemelés, középsúly), Lend- vayné Bognár Judit (súlylö- kés), Alker Imre (kötöttfogá­sú birkózás, lepkesúly). Ötödik helyezettek: Eckschmidt Sándor (kala­pácsvetés), férfi tőrvívócsapat (Kamuti László, dr. Kamuti Jenő, Szabó Sándor, Füredi Gábor), Gyarmati Andrea (100 m hátúszás, 100 m pillan­góúszás), női tonászválogatott (Jánosiné Ducza Anikó, Sch- mittné Makrai Katalin, Er­dősiné Tolnai Márta, Békési Ilona, Bánfai Ágnes, Zajáno- siné Oroszi Margit), 4x100 m női gyorsváltó (Kovács Edit, Patóh Magda, Gyarmati And­rea, Turóczy Judit). Hatodik helyezettek: Bagócs János (súlyemelés, könnyűsúly), Nemessányi Ár­pád (súlyemelés, félnehéz­súly). Hazaérkezett az első csoport Hétfő délután ismét ünnepi díszbe öltözött a Ferihegyi re­pülőtér. A hozzátartozók, sportbarátok nagy tömege fo­gadta a mexikói nyári olim­piai játékokról hazatérő első magyar csoportot. Pontosan az előre jelzett időben, fél kettőkor szállt le a KLM különgépe. Zenekar, zú­gó éljenzés, taps köszöntötte a távolban járt sportolókat. A gépből kiszálló olimpikonok virágcsokrokat szorongató út­törők sorfala között tették meg hazai földön, az első lé­peseket ... Kijutott az ünneplésből, a bensőséges fogadtatásból min­denkinek. Természetesen a legnagyobb figyelem az első géppel érkezett aranyérmes labdarúgók felé irányult. A magyar olimpikonokat szállító első repülőgéppel 135- en érkeztek. Mexikói idő sze­rint vasárnap 15.05 órakor in­dultak az olimpiai fővárosból, s Montreal. Amszterdam érin- '■ésAvel kellemes légiót után 1 érkeztek meg Budapestre. BAJNOK! TÁBLÁZATOK NB II Nyugati csoport 1. ZTE 2. MÁV DAC 3. Dorog 4. P. Ercbány. 5. Pápa 6. Veszprém 7. Máza-Sz-vár 8. K. Táncsics 9. Siófok 10. PVSK 11. Sz. Cipő 12. N. Bányász 13. K. Kinizsi 14. X. Dózsa 15. NVTE 16. Moson 26 14 26 16 26 15 26 14 26 12 26 9 26 9 26 9 26 9 26 10 26 8 26 10 26 7 26 6 26 4 26 5 4 6 6 6 8 8 8 9 9 11 11 13 12 16 8 14 5 16 58:23 36 60:35 36 61:23 35 44:24 34 34:28 30 36:34 27 35:37 27 30:30 26 37:45 26 36:38 25 35:39 23 33:47 23 29:40 21 34:55 16 20:45 16 22:61 15 NB III... NB III... Folytatja sikersorozatát a K. Vasas A bajnokság sorsa lassan eldől, az NB III Délnyugati csoportjá­ban, ahol a Szekszárdi Dózsa együttese a kaposvári pontvesz­tés ellenére is tovább növelte elő­nyét a bajnoki táblázaton. Az el­lenlábas Pécsi BTC ugyanis a 26. fordulóban vereséget szenvedett a UiesŐjelölt Pécsi Helyiipar csapa­tától. Talán már nem is meglepe­tés, hogy a K. Vasas újabb pom­pás győzelmet aratott; Szigetváron A középmezőnyben tanyáznak a somogyi NB ll-es csapatok Még négy forduló és véget ér a bajnokság a labdarúgó NB II ben, ahol az olimpiai játékok ide­jén is teljes erővel folytak a küz­delmek. A 26. játékhét a somogyi együttesek számára elég mérsé­kelt sikert hozott. Az idegenben játszó Kaposvári Táncsics és a Siófoki Bányász vesztesként hagy­ja el a játékteret. A két együttes vereségét részben menti, hogy Pápán is meg Győrben is Játék­vezetői tévedések sújtották a so­mogyi csapatokat. Persze az is Igaz, hogy sem a Táncsics, sem a Siófoki Bányász nem tudott egyetlen gólt sem rúgni. Az e he­ti egyetlen győztes, a K. Kinizsi is szinte az utolsó pillanatban egy góllal nyerte meg a mérkő­zést. Pápa—Táncsics 3:0 (2:0) Pápa. 1000 néző. V.: Nagy V. P. Textiles: Szép — Strommer, Áldozó, Horváth B., Szabadkai, Zsenák (Nyári), Csurgai, Szűcs, Domonkos II., Keresztes, Kras- nyánszki. Edző: Kúti Herbert. K. Táncsics: Kelemen — Káíilesz (Mészáros), Kamarás, Farkas, Ve- rovszkl, Tátrai, Letenyei, Gáspár, Selenka, Szabó, Ivanics. Edző: Váradi Lajos. Kölcsönös próbálkozások vezet­ték be a mérkőzést, . aztán a 6. percben a játékvezető érthetetle­nül 11-est ítélt, amikor Keresztes a 16-oson belül elesett. A bünte­tőnek Áldozó állt neki, és védhe- tetlenül lőtt a hálóba, 1:0. To­vábbra is a Táncsics támadott, f?ólt viszont ismét a hazaiak értek el. Keresztes mintegy húsz méter­ről váratlanul kapura ívelt, a labda meglepte az eimélázó Kele­ment, s akadálytalanul jutott a hálóba. 2:0 a pápai csapat javára. Még jobban rákapcsolt a Tán­csics. A 28. percben Gáspár hat méterről nem talált a hálóba. Szünet után változatos me­zőnyjátékkal folytatódott a küz­delem. Inkább a Táncsics próbál­kozott. A 20. percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Szűcs és Farkas csapott össze a 16-oson belül, mindkét játékos a földre zuhant, Nagy B. játékvezető most is li­est ítélt a hazaiak favára. Áldozó most sem hibázott, 3:0. A Tán­csics feladta. A látottak alapján irreális ered­mény alakult ki a pápai találko­zón. A Táncsics vé^'r jobb volt ellenfelénél, a 11-esl # kapott gó­lok azonban megpecsételték a kaposvári csapat sorsát.' Jók: Ál­dozó, Nyári, Szűcs, Keresztes, ill. Verovszki, Selenka és a szünet után beállt Mészáros. Győri MÁV DAC-Siófok 4:0 (1:0) Győr, 2200 néző. V.: Borzási. Győr: Golobitzer — Dőld, Ko­vács, Nagy J., Egyed, Glaser, Nagy Gy., Pável, Lénárt, Sulyok (Révai). Edző: Fehérvári Alfréd. Siófok: Iszak — Szilágyi, Fehcr, Babán, Szép, Schádl, Erdei, Győr- fi (Pusztai), Csupor, Takács, He­rényi. Edző: Papp Gyula. Jól kezdett a siófoki csapat. Ne­gyedórán keresztül jóformán szó­hoz sem jutottak a hazaiak. A 16. percben váratlanul a MÄV DAC ért el gólt. Iszak előrevetődve ka­parintott meg egy láb-1** Németh elől, a berohanó Lénárt azonban a kapus kezéből a hálóba rúgta a labdát. Borzási játékvezető érvé­nyesnek minősítette a gólt, 1:0. A 26. percben Takács előtt nyílt egyenlítési alkalom. Aztán Erdei támadása kecsegtetett sikerrel, a befejezés azonban nem sikerült. A 47. percben a lesen álló Németh kapott labdát, a siófoki védelem leállt, Németh besétált a kapuba. 2:0. e góllal kapcsolatban Szép reklamált a játékvezetőnél, ezért a bíró kiállította. Ez lelkileg tel­jesen összetörte a siófoki csapa­tot, amely megadta magát sorsá­nak. A 23, percben Egyed, a 31. percben Révai lőtt gólt. így szü­letett a 4:0-ás hazai győzelem. Biztató kezdet után a két bal- szerencsés gól letörte és megza­varta a siófoki csapatot. A ké­sőbbiek során a MÁV DAC két­ségkívül jobb volt, mint a Bá­nyász, az eredmény azonban túl­zott. Jók: Dőld, Németh, Egyed, Gláser, ill. Schádl, Fehér. nyert imponáló fölénnyel, s most már mindinkább felzárkózik a kö­zépmezőnyhöz. A K. Dózsa két­ségbeesetten küzd a kiesés elke­rüléséért. A 20 pontos Dózsa a hátralevő négy fordulóban csak huszáros hajrával menekülhetne meg. mert az ellenlábasok is na­gyon szoraglmasan gyűjtik a pon­tokat. A papírforma a Szigetvár, a P. Helyiipar és a K. Dózsa ki­esését sejteti, de bajban van még a D. Spartacus, sőt a Mohácsi csapata is. K. Kinizsi —Nagykanizsai Bányász 1:0 (0:0) NB III Délnyugati csoport A cukorgyár különleges gépjárművezetői jogosítvánnyal és nehézgépkezelői vizsgával rendelkező dolgozókat azonnal felvess Jelentkezés a gyár munkaügyi osztályán. (7701) 1. Szekszárd 2. PBTC 3. PEAC 4. Baja 5. P. Volán 6. DVSE 7. P. Steinmetz 8. Lábod 9. Sárbogárd 10. Bonyhád 11. K. Vasas 12. Mohács 13. D. Spartacus 14. P. Helyiipar 15. K. Dózsa 16. Szigetvár 26 16 25 13 26 12 26 12 26 12 26 10 26 11 26 11 26 10 26 10 26 10 26 10 26 6 26 7 26 6 26 — 3 60 5 54 8 47 7 .41 9 35 8 41 9 41 11 55 6 10 44 6 10 42 5 11 39 5 11 41 10 10 28 6 13 34 8 12 27 5 20 23 25 39 29 34 29 30 :29 29 :26 29 :29 28 :35 28 :39 26 :38 26 :46 26 :50 25 :40 23 :35 22 :47 20 :54 20 :101 5 NB Hl. Nyugati csoport 1. Bauxitbány. 2. Kőszeg 3. Sárvár 4. Ajka 5. N. Sáska 6. Keszthely SE 26 15 26 15 26 15 26 14 26 14 26 12 26 10 26 12 26 12 26 11 7. Sz. 8. Sz. Vasas 9. Tapolca 10. Marcali 11. Körmend 26 7 12. N. Dózsa 26 9 13. Sz. Dózsa 26 7 14. Letenye 26 7 15. Sz. Spartacus 26 6 16. N. Kat. J. SE 26 2 5 50:27 36 7 55:22 34 7 48:21 34 7 46:28 33 10 46:44 30 8 36:36 30 9 40:41 27 10 47:48 27 11 46:45 27 3 lS 41:56 25 9 10 32:40 23 5 12 43:52 23 8 11 25:40 2" 6 13 25:43 20 4 16 37:60 16 4 7 25:35 8 Megyei bajnokság Barcs 27 17 Csurgó 27 16 Nagyatád 27 15 Som. B. SE 26 12 K. Vasutas 26 12 B.-boglár 27 12 Tab Marcali Kapoly H.-szentgy. Zamárdi K. V. Lobogó 27 9 Lengveltóti 27 11 Taszár 27 9 Ordacsehi 27 4 4 5 3 7 4 6 27 10 10 27 10 10 26 11 6 27 9 9 27 11 4 K. Építők 2« 1 as 6 72:28 38 6 56:27 37 9 63:37 33 7 45:32 31 9 40:23 30 9 60:37 30 7 55:45 30 7 47:47 30 9 54:45 28 9 42:37 27 12 56:54 26 11 50:48 ? 13 43:53 25 14 41:55 2 17 38:78 14 25 10:120 2 Kaposvár, 800 néző. V. Köő. Kinizsi: Kovács — Balogh, Ball, Németh, Csaba, Horváth, Sava- nyó. Téglás (Molnár), Segesdi, Szöllősi I., Laczkovics. Edző: Szentannai József. Nk. Bányász: Tóth — Bokán, Bállá, Németh, Takács U., Simon, Baranyai, Me­szes, Boda, Szőke, Szigeti. Edző: Bán Nándor. A valaha szebb napokat látott két csapat mérkőzése jó iramú játékokkal kezdődött. Mindjárt a kaposváriak lendültek bele. Zá­poroztak a lövések a kanizsai ka­pura, a csatárok irányzékával azonban baj volt, vagy ha nem. akkor Tóth biztos kézzel hárított. Az első félidő ngy fölénye a má­sodik játékrészben is folytatódott. Hiába volt azonban lényegesen Jobb a kaposvári csapat, a győz­tes gól csak nagyon nehezen szü­letett mef. Sőt, a 83. percben a vendégek hagytak ki egy abszolút helyzetet. Baloldali támadás vé­gén a labda elgurult a kaposvári kapu előtt. Válaszként viszoíit szép támadást vezetett a Kinizsi, s bár tömörült a kanizsai véde­lem, Laczkovics végül is nehéz helyzetből betalált a kapu bal al­só sarkába, 1:0. Még egy kani­zsai próbálkozás következett, az­tán véget ért a mérkőzés, amely a közepesnél jobb játékot hozott. Nagy küzdelemben a Kinizsi mindenképpen rászolgált a győze­lemre, mely egy kis szerencsével akár nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Balogh, Németh^ Hor­váth, ül. Tóth, Bokán, Takács II. * * * További eredmények az NB II Nyugati csoportjában: Pécsi Ércbányász—Mosoni Va­sas 2:1, Zalaegerszegi Dózsa— Szombathelyi Cipőgyár 1:1, Doro­gi Bányász—Máza-szászvári Bá­nyász 2:0, Veszprémi Vegyész—Pé­csi VSK 2:2, Zalaegerszegi TE - Nagykanizsai VTE 3:0. MEGYEI BAJNOKSÁG NAGYATAD—BARCS 3:1 (0:0) Nagyatád, 300 néző. V.: Buzási. Izgalmakban bővelkedő mérkő­zést hozott a találkozó. A máso­dik félidőbeli gólratörőbb játéká­val megérdemelten nyert az N. Konzerv együttese. G. Bazsó (2), Posta, Ül. Molnár. Jók: Horváth, Posta I., Deák, ill. Takács, Ker­tész. B AI, ATONBOGL ÁR- ORDACSEHI 5:1 (3:0) Balatonboglár. 200 néző. V.: Nagy K. Minden részében jobb volt a hazai csapat, amelynek győ­zelme egy pillanatig sem volt vi­tás. G.: Fóbián (2), Csere (2), Hű­vösvölgyi, ill. Kiss (ll-esből). CSURGÓ—KAPOLY 4:0 (1:0) Csurgó, 200 néző. V.: Bálint. Az ismét magára talált csurgói csa­pat akár nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Kovács (2), Sótonyi (ll-esből), Szabó. ?OMOGY B. SE—ZAMÁRDI 3:1 (2:1) Nagyatád, 50 néző. V.: Vajda. Nagyobb fölényben játszott a nagyatádi cápát, mint ahogy azt az eredmény mutatja. C.: Sipőcz (2), Gyergyák, ill. Zsigmond. , TAB—MARCALI 2:2 (0:1) Tab, 200 néző. V.: Bácska. Ala­csony színvonalú mérkőzés volt. mindkét csapat sok hibával ját­szott. . a döntetlen igazságos.' G.: Gruber, Puha I., ill. Szurcsik. Turcsik. HOMOKSZFNTGY ÖRGY— TASZÁR 2:1 (0:0) Homoícszentgyörgy, 200 néző. V.: Ducsai. Szünet utáni játékával nyert a Homokszentgyörgy, ám a döntetlen inkább megfelelt volna a látottaknak. G.: Botka, Novák. ill. Kiss. K. V. LOBOGÓ- LENGYELTÓTI 2:1 (1:1) Kaposvár, 100 néző. V.: Bella. A vendégek vezető gólja után fe­lülkerekedett a textiles csapat és megérdemelten győzött. G.: Si­mon (2), ill. Miletics. K. VASUTAS—K. ÉPÍTŐK 2:0 (1:0) K. Vasas — Szigetvár 4:1 (1:1) Szigetvár, 400 néző. V.: Karaai. K. Vasas: Szentesi — Itvás, Ba­il, Csapó, Barta, Kovács, Bíró, Szentgróti, Matics II.' Balázs, Fü- löp (Székács). Edző: Tóth II. Jó­zsef. A 30. percben a hazai csapat szerzett vezetést Lámpel révén. Erre Bíró gyors góllal válaszolt. Szünet után nagy fölénybe került a kaposvári csapat, s végigtámad­ta—■«- meccset. A 20. és 26. perc­ben Matics szerzett gólt, majd a 41. percben Barta állította be a végeredményt, 4:1. A Vasas csapata jól Játszott* amit az eredmény is híven tük­röz. A kaposvári csapatból Szen­tesi. Csapó. Kovács és Matics n. játéka külön Is dicsérhető. K. Dózsa—Szekszárdi Dózsa 0:0 Kaposvár, 100 néző. V.: Kiss R. K. Dózsa: Mészáros — Nagy I., Csíma. Fodor, Sipos. Máté, Vö­rös, Halvax (Nagy II.), Nagyréti, Farkas, Haracsi. Edző: Radnai István. A mérkőzés nem türköztc, hogy a baj nők jelölt és az egyik kiesés­től veszélyeztetett csapat küzd egymással. Az első félidő ki­egyenlített játékot hozott. Szünet után a kaposvári csapat vette át a játék irányítását, s bizony a ven­dégeket a szerencse és a 82. perc­ben egy kapufa mentette meg a , vereségtől. A 88. percben a sport­szerűt.! en ke dő Vöröst (K. Dózsa) a játékvezető kiállította. A Dózsa az egy pontra feltétle­nül rászolgált, sőt győzelme is megérdemelt lett volna. Jók: Nagy I., Csima, Máté, ill. Jero- vek, Froppán. További eredmények a Délnyu­gati csoportban: Pécsi Steinmetz—PÉAC 2% Pé­csi Helyi ipar—PBTC 3:2, Dombó­vári VSE—Pécsi Volán 0:2, Bony­hád—Sárdbogár 1:1, Mohács—Baja 4:1. Nyugati csoport A Marcali Vörös Meteor legény­sége kis különbségű vereséget szenvedett a 26. fordulóba^, amely egyúttal változást hozott a bajno­ki táblázat élén is. Az éllovas Sárvár ugyanis kikapott Nagyka­nizsán, így az újabb győzelmet arató Nyírádi Bauxit bányász tört az élre. Ebben a csoportban még nagy harc lesz az NB II-be int ás ért a hátralevő négy fordu- ’óban. Sz. Vasak—Marcali 1:0 (1:0) Szombathely, 150 néző. V.: Lé­kai. Marcali: Szántó I. (Bogdán) — .‘olgár, Hosszú, Rigó, Bácsi, Kósl, uene, Lázár, Szántó II., Molnár, íorváth. Edző: Bősz Adám. Kiegyenlített első félóra után a 36. percben a szombathelyi Papp mintegy háromméteres lesről in­dulva a hálóba lőtt. A marcaliak reklamál talc, a játékvezető azon­ban hajthatatlan maradt. Ez az egy lesgól el is döntötte a mér­kőzés sorsát. Szünet után ugyan nagyon rákapcsolt a marcali tá­madósor, de a hazaiak védelme tcitünően zárt. A látottak alapján a Marcali VM az egyik pontra feltétlenül rászol­gált volna. * * * További eredmények a Nyugati csoportban: Körmend—Szombathelyi Dózsa l:l, Kőszeg—Ajka 4:1, Szombathe­lyi Spartacus—Szombathelyi SE 0:1, Keszthely—Tapolca 2:0, Nagy- kanizsai Sáska—Sárvár 2:0, I^yí- rád—Letenye 1:0. — A totó 13+1 találatos szelvénye: 1 1 lj 2 1 xjx 2 112 1 1 x x + 2. 13 ta­lálatot 3 fogadó ért el, a nyere­ményösszeg egyenként 139 658 fo­rint, ebből egy 13 plusz 1 találatos. erre a nyeremény 598 691 forint. 12 találatot 50-en értek el, a nye­remény egyenként 5586 forint. A ll-esek száma 913, nyeremény egyenként 306 forint. A 10-esek száma 7657, a nyeremény egyen­ként 55 forint. Figyeld Béreljan Trabant szeméiygé|ikeGsit kirándulásra, rokonlátogatásra, így nincs időhöz kötve. Sok örömet szerez magának, családjának. Érdeklődni lehet a 13. sz. AKÖV Volán Kereskedelmi és Utazási Irodáján, Kaposvár, Berzsenyi u. 1—3. Telefon: 14-172. __________________________ (70969)