Somogyi Néplap, 1968. szeptember (25. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-10 / 212. szám

SOMOGYI NÉPLAP 6 Kedd, 1968. szeptember 18. Tovább tart az Ű. Dózsa, a Ferencváros és a Vasas versenyfutása A labdarúgó MB I 22. fordulója általában szoros, Izgalmas mérkő­zéseket hozott. A három «•nagy- változatlanul versenyt fut az elen. Ha nehezen is, mindhárman meg­szerezték e héten a győzelmet. Minthogy a Bp. Honvéd kikapott, leszakadt a vezetőktől. A bajnoki táblázat a 22. játék­hét után három részre tagozódott. A három bajnokaspiráns mögött foglal helyet a Honvéd, a Csepel, a Pécs, a Dunaújváros meg a Ta­tabánya. A 9. helyezettől lefelé vi­szont mindenki kiesőjelölt. A sze­gediek balszerencsés vereségük után már a bajnoki táblázat utol­só helyére kerültek. A vasárnapi találkozók közül az Üj Dózsa—MTK tartott a legna­gyobb érdeklődésre számot. Az új­pestiek elég nehezen nyertek. Sze­geden majdnem meglepetés érte a Vasast. Egy szerencsés Radics-gói döntötte el a meccset a «piros—ke­kek javára. Szombathelyen félté madt a hazai csapat, s lelépte a Dunaújvárost. A győriek 0:2-ről nyertek 4:2-re. Nagyon szoros mérkőzésén 11-es góllal győzött a Tatabánya a Pécs ellen. A salgó­tarjáni csatárok nehezen boldogul­tak a csepeli Fatérral, ezért lett csak 1:0. A kiesés szempontjából fontos mérkőzésen győzte le a-z Egyetértés a Videotont. Ü. Dózsa—MTK 2:1 (0:0) Űjpest, 15 000 néző. V.: Biróczki. G.: Dunai III, Solymosi (il-esböl), ill. Kiss. Vasas—Szeged 1:0 (1:0) Szeged, 10 000 néző. V.: Kaposi. G.: Radics. Szombathely—Dunaújváros 4:0 (1:0) Szombathely, 8000 néző. V.: Ma­gyar. G.: Gang! (2), Iszak, Rátkai. Győr—Diósgyőr 4:2 (3:2) Győr 6000 néző. V.: B:rcsak. G.: Orbán (2), Stolcz, Merczel, illetve Horváth, Vass. Tatabánva—Pécs 3:2 (2:1) Tatabánya, 8000 néző. V.: Wotita- va. G.: Szabó, Hernádi, Géléi (11 esböl), ill. Jánosi, Krémer. Egyetértés—Videoton 2:0 (1:0) Soroksár, 4000 néző. V.: Hegyes G.: Halé ni. Harangi. Salgótarján—Csepel 1:0 (0:0) Salgótarján, íkvoo néző'. V.: Szil- vási. G.: Kri~kó. Ez történt a* NB I B-ben Győri Dózsa—Szolnok 5:1, SVS’ —Bp. Spartacus 1:1. Ózd—Er. Elő re 0:0. Nagybátony—Eger 2:1, Nyír ~srvháza—Miskolc 1:1, Kecskemet Várpalota 1:0. Szerdán Leeds—Ferencváros VVK-döntő a Népstadionban Különböző izgalmak után elérke- i zett az 1967—68. évi labdarúgó Vá­sárvárosok Kupa döntő a finálé- ! BAJNOKI TÁBLÁZATOK 1. 0. Dózsa 22 13 7 2 65:21 33 2. Ferencváros 22 13 7 2 42:22 33 3. Vasas 22 14 4 4 51:27 32 4. Bp. Honvéd 22 10 8 4 38:21 28 5. Csepel 22 10 6 6 28:18 26 6 Pécs 22 8 5 9 26:29 21 7. D.-újváros 22 8 5 9 23:32 21 8. T.-bánya n 6 8 8 23:27 áo 9. MTK 22 6 7 9 26:23 19 10. Egyetértés 22 5 9 8 26:32 IP 11. S.-tarján 22 6 6 10 29:39 13 11 Győr 22 3 11 8 24:29 17 13. Sz.-hely 22 5 7 10 23:37 17 14. Videoton 22 7 3 12 23:40 17 15. Diósgyőr 22 5 6 11 26:38 16 16. Sreegd 22 5 5 12 20:52 15 NB n Nyugati 1. Dorog csoport 19 11 5 3 41:14 27 2. MÁV DAC 19 12 2 5 38:26 26 3. ZTE 19 9 7 3 39:19 25 4. Pécsi Ércbányász 19 10 5 4 35:19 25 5. Pápa _ 19 8 5 6 18:15 21 6. Siófok 19 8 5 6 29:30 21 7. K. Táncsics 19 7 6 6 24:21 20 8. Máza­Szászvár 19 7 6 6 28:30 20 9. Sz. Cipő 19 7 5 7 30:20 19 10. N. Bányász 19 7 3 9 26:31 17 11. Veszprém 19 5 fi 8 25:2li 16 12. K. Kinizsi 19 5 6 8 22:26 16 13. PVSK 19 8­11 24:30 16 14. Moson 19 5 4 10 18:40 14 15. Z. Dózsa 19 4 3 12 27:44 11 1«. NVTE 19 2 6 11 15:37 10 NB m Délnyugati csoport 1. PBTC 19 11 6 2 40:18 28 2. Szekszárd 19 11 5 3 43:20 27 3. Baja 19 10 5 4 25:18 23 4. PEAC 19 9 4 6 36:19 22 5. P. Steinmetz 19 10 2 7 35:27 22 fi. DVSE 19 8 6 5 25:19 22 7. Bonyhád 19 9 4 6 36:33 22 B. Lábod 19 9 1 9 40:28 19 9. Mohács 18 8 2 8 29:28 16 10. D. Spartacus 19 4 8 7 19:26 16 11. P. Volán 18 6 4 9 22:35 16 32. K. Dózsa 19 5 6 7 21:36 16 13. Sárdbogárd 17 6 3 8 29:29 15 14. K. Vasas 19 5 4 10 23:39 14 15. P. Helyiioar II 3 5 11 23:37 V lf. Szigetvár 19-5 14 19:63 5 NB m Nyugati 1. Sárvár csoport 19 11 4 4 37:16 26 2. N. Sáska 19 11 1 7 35:36 23 3. Bauxitb. 18 8 6 4 33:*1 n hoz. A döntő első mérkőzését a Leeds United és a Ferencváros csapata már lejátszotta. Otthoná­ban a Leeds 1:0-ra győzött. A ku­pakiírás értelmében azonban két mérkőzés dönt. Most következik a visszavágó. A Ferencváros csapata a Népsta­dionban bizonyára nagy számú közönség előtt fogadhatja szerdán kupadöntőbeli ellenfelét. A talál­kozó iránt annál inkább nagy az érdeklődés, mert az utóbbi idő­ben a Leeds is meg a Ferencváros is jól szerepel a bajnokságban. Itt említjük meg, hogy szerdán délután Budapesten a Ferencváros második csapata ellen játszik ed­zőmérkőzést az Üllői úti pályán a K. Kinizsi csapata. A mérkőzést követően a Kinizsi együttese meg­tekinti a VVK-döntőt. * * * Egyébként a K. Kinizsit szállító különautóbuszra korlátozott szám­ban utasokat is fölvesznek. Vi- teldij 100 forint. Jelentkezni lehet Jezeri Viktornál (Cukorgyár). Siófok a somogyi NB ll-esek listavezetője Meglepetésekkel tarkított bajnoki forduló tolt a labdarúgó NB II-ben. Az első számú bajnokesélyesnek számító Dorog vezereséget szenvedett Pécsen az Ércbányásztól. Ezzel újból nyílt lett a bajnokság a Nyugati cso­portban. A somogyi NB II-esek közül csak a Siófoki Bányász nyert, a Kinizsi erejéből egy döntetlenre futotta a ZTE ellen, a K. Táncsics pedig továbbra sem talál magára, s vereséget szenvedett hajtok közt ta­nyázó Z. Dózsától. Ezek az eredmények azt hozták magukkal, hogy az NB II bajnoki táblázaton a 19. forduló után az újonc Sió­foki Bányász mind a két kaposvári csapatot megelőzi. NB III... NB III... Csak három pontot szereztek csapataink 4. Aika 5. Kőszeg 6. Tapolca 7. Keszthely 8. Sz. SE 9. Körmend 10. Marcaili 11. Sz. Vasas 12. N. Dózsa 13. Létén ve 14. Sz. Dózsa 15. Szombathelyi Spartacus Ifi Katona J. SE 9 4 9 3 9 3 7 6 fi 7 6 6 8 2 7 4 6 5 5 6 3 7 4 4 2 4 Megyei bajnokság 1. Barcs 2. Csurgó 3. K.Vasutas 4. Nagyatád 5. Kapoly 6. Tab 7 Marcali 9. Homok­szent györgy §. Nagyatádi Somogyi SE 10. Zamárdi .11. Taszár 12. B.-boglár 13. Lengyeltóti lí. K. V. Lobogó 15. Ordacsehi 16. K. Építők 5 29:19 22 7 34:19 21 7 36:30 21 fi 28:28 20 5 27:28 18 7 26:28 18 8 33:38 18 8 34:41 18 8 30:34 17 8 19:26 16 7 14:29 1? 11 28:43 r 9 25:35 8 4 52:18 29 5 37:20 25 5 33:15 24 7 48:27 24 6 45:34 24 5 41:30 22 7 35:34 22 20 13 3 20 Ú 4 19 11 3 20 11 2 20 10 4 20 8 7 20 9 4 20 7 7 6 31:25 21 6 31:26 21 9 35:39 20 9 35:42 19 8 42:29 18 8 2 10 31:45 1.8 5 6 9 37:37 16 3 5 12 27:52 11 1 - 19 7:94 2 8 5 9 2 8 3 fi 6 LEGÚJABB Az UEFA végrehajtó bLoltsága hétfőn délután Zürichben meg.ár- gyalta az UEFA sürgősségi bizoít- sága által augusztus 30- áu meg­változtatott BEK és KEK sorsolá­sok ellen több szövetség által be­nyújtott panaszokat. A végrehajtó bizottság az au­gusztus 30-i sorsolást hagyta jóvá. Ez azt jelenti, hogy a BEK-ben a Ferencvárosnak a szófiai Levszki, a Győri ETO-nak a KEK-ben a Bukaresti Dinamó lesz az ellenfele. Az eredmény valamivel szerényebb a vártnál. A Lá- bodi MEDOSZ otthonában szenvedett vereséget a Dom­bóvári VSE-től. Erre bizony nem számítottunk. A Marcali Vörös Meteor sem tudta fel­tartóztatni az elemében 1 v* Bauxitbányádat Nyírádon. Igen értékes győzelmet ara­tott a héten a K. Vasas. Igaz, hogy a kiesési zónában mások -s gyűjtögetik a pontokat. Délnyugati csoport DVSE I iá bőd 2:0 (1:0) Lábod. 300 néző. V.: Sümegi. Dombóvár: Bancsi — Bertók. Be ke, Kakas — Potó, Csekc, (Pór) — Szőcs. László, Kőmives, Varga, Gar unván. Edző: Galambos Ist­ván. Lábod: Mohácsi — Németh. Filiszár, Ilosfai — Ftilöp II. (Wirtb) I.uczek — Borzas, Csór, Lebár, Takács, Hadi. Edző: András J. Jó iramban kezdődött a mérkő­zés, amely egyre hevesebbé váll. A 22. percben Fosfai és Bertók kölcsösösen rúgdosrti kezdte egy­mást, a játékvezető mindkettőjü­ket kiállította. A sorok átrendezé­se a. vendégeknek sikerült jobban A 34. percben ártat1 dombóvár' támadás végén Kőmives célozta mes a kaput, s a labda a \’etődő Mohácsit érintve jutott a hálóba 1:0. Szünet után újabb kiállítás következett. A 20. nercben Potó Borzas arcába rúgott, a bíró ? 'lombóvári játékost leküldte a pá­lyáról. Ezt követően te’iesen egy­oldalúvá vált a játék. Támadott ?. Lábod. de a hazaiak középütt nem tudták áuörni a dombóvári > védel­met. A DVSE a 42. percben Vara-? ’•^vén beállította a végeredmény. 2:0. Csak harminc percen át volt jó a játék, ezt követően sok szabálv- talanság zavarta a reude.t. A Lá­bod hiába támadott többet, a ven­dégek kapushibából két gólt lőt­tek, s győztesként vonultak le a pályáról. Jók: Bancsi, László, Kő­míves. Varga, ill. Filiszár, Luczek. Csór. MEGYEI BAJNOKSÁG HOMOKSZENTGYÖRGY- BALATONBOGrCAR 2:1 (1:0) Homokszentgyörgy, 300 néző.. V.: Bella. Két azonos képességű csapat óriási harcot vívott a győztes gólért. Az utolsó tizenöt percben elfáradtak a csapatok. A homok- szentgyörgyiek játéka s eredmé­nye nyomán érthetetlen a hazai közönség elégedetlensége. G.: Nagy. Szabiics. ill. Katona. Jók: Horváth, Mohácsi, Szabiics, ill. Magyar, Vas, Szics. Kővári József TAB—CSURGÓ 2:1 (2:1) Tab, 300 néző. V.: Pesti. Jó iramú, változatos küzdelem folyt a pályán. A hazaiak dolgoz­tak ki több helyzetet, s használ­ták is ki jobban azokat. Szünet után a vendég csapat sokat ide­geskedett. s ez olykor durvasággá fajult. G.*: Mázi, Puha I., ill. Og- lizán. Jók: Szabó, Fias, Puha I., Mázi, ill. Oglizán, Szabó I., Nagy. Dietzel Ede MARCALI—ZAMÁRDI 4:1 (2:1) Marcali, 250 néző. V.: Vajda. Marcaliban tovább tart a hazai csapat forma javulása. Bár a vé­delmek mindkét oldalon jól mű­ködtek, a marcali csatárok ki­használták a kinálkozó alkalma­kat. Ez volt a döntő. G.: Páli, Gál, Szurcsik. Kövi. ill. Zsigmond. Jók: Fülöp, Báli. Borsós, illetve Kovács, Liszler, Gobanyi. Kisborsó Imre TA SZAR—KAPOLY 3:1 (1:1) Taszár, 200 néző. V.: Műdig. Végig jobban játszott, s megér­demelten nyert a taszári csapat, I GANZ-MDVflG ALKALMAZ: esztergályos, marós, lakatos, hegesztő, öntő. kovács, galvanizáló (vegyész- technikus) szak- és betanított munkásokat, továbbá férfi segédmunkásokat A vidéki szakemberek részére díjmentes szállást biztosí­tunk. SZABAD SZOMBAT VAN! Jelentkezés személyesen vagy írásban a vállalat munka­erőgazdálkodásán, Budapest, VIII., Vajda Péter u. 10. __________(3456) a mely l:l-es állásnál egy 11-est is elhibázott. A vendégek különösen szünet után szétesően játszottak. G.: Cziczer (2), Radnóti, ill. Szé­kely. Jók: Kubai, Járosi, Horváth, ill. Kovács, Váncsa, Fondák. Vadas Tibor BARCS—K. ÉPÍTŐK 5:0 (3:0) Barcs, 300 néző. V.: Farkas. Alacsony színvonalú mérkőzés volt, amelyen a tartalékos hazai csapat győzelmét egy pillanatig sem tudta kétessé tenni a kapos­vári sereghajtó. A látottak és a játék alapján a barcsi győzelem nagyobb arányú is lehetett volna. G.: Berda, Kertész, Marton, Kása, Pálmai. Jók: Kuchkó, Hörcsök, ill. Tamás, Becker. Pandúr Ferenc* LENGYELTÓTI—ORDACSEHI 4:2 (3:1) Lengyeltóti, 400 néző. Vezette: Tóth Gy. A hazai csapat két gyors góllal meglepte ellenfelét, a 10. percben már 2:0-ra vezetett. Ezt követően lefékezett a Lengyeltóti, s csak akkor kapcsolt rá, amikor a ven­dégek szépítettek. A győzelem mindenképpen megérdemelt. G.: Nyers (2), Horváth, Balázs (11-es- ből), ill. Beke, Szabó. Jók: Nyers, Horváth, Tölli, ill. Beke, Czár, Szabó. Kovács Ferenc NAGYATÁDI KONZERV— SOMOGYI B. SE 1:0 (1:0) Nagyatád, 200 néző. Vezette: Németh V. A hazai randádén a tartalékos konzervgyári csapat végigtámadta a mérkőzést. A Somogyi SE igen jól megszervezte védelmét. G.: Fe­hér. .fők: Péczeli, Birkás, Nagy. ül. Takács, Molán. Horváth Miklós K. V. LOBOGO—K. VASUTAS 2:2 (2:0) Kaposvár, Textiles-pálya, 150 nö­vő. V.: Buzsáki. . A textiles csapa* kétgólos elő­nyét szünet után igen jó játékkal egyenlítette ki a vasutas csapat. Ä döntetien eredmény meg is fe­le] a látottaknak és az igazság­nak, Jók: Zakommer, Balázs. Si­mon, Radax, ill. Horváth, Zag, Törzsök. G.: Radax, Simon, ill. Törzsök 05. MNdic József Szigetvár—K. Dózsa 0:0 Szigetvár, 1200 néző. V.: Király. A szigetvári ünnepi napok ke­reteben került sor a mérkőzésre, amelyen a kaposvári csapat a kö­vetkező összeállításban szerepelt: Mészáros — Nagy I., Csima, Fo­dor — Báli, Nagy II., — Vörös, Halvax, Sipos (Máté), Nagyréti, farkas. Kiegyensúlyozott első fél­idő után a második játék?észben a kaposvári csapat mezónyfölényt harcolt ki. A tehetetlen Dózsa- c.aa+árok azonban a legjobb hely­zeteket is elszalasztották. No meg elég bátortalan is volt a liia-fehér ötösíogat a sziklaszilirci __ getvá­r i védelemmel szemben. * * * További eredmények a Délnyu­gati csoportban: PEAC—Szekszárd 1:2. P. Stein­metz—Pécsi Helyiipar 2:4. Bony- hád—Pécsi BTC 0:0, Dombóvári Spartacus—B'9ja 0:0. A Sárbogárd —Mohács mérkőzés elmaradt. Nyugati csoport Bauxitbányász — Marcali YM 4:0 (1:0) Nyírád.. 400 néző. V.: Döbrentei. Bauxibányász: Kovács — Gom­bás, Dalnoki, Albert — Gyimóti, Krémer, Horváth, Balázs (Tulok) Dudái, Pusnán, Pálfi. Edző: Zám- bó Ernő. Marcali: Szántó I. — Molnár. Hosszú. Polgár — Dunk­ler, Kosi — Pék. Béna. Lázár, Szántó II., Horváth. Edző: Bősz Ádám. Mór az 5. percben gólt ért el a lendületesen kezdő hazai csapat. Aztán állandósult a nyírádi fölénv annak ellenére, hogy a Marcal; VM igen jól futballozott. Szünet után még nyomasztóbbá vált a hazaiak fölénye, s a végén a mar­cali örülhetett, högv négy góPa' megúszta. G.: Krémer. Budai. Tulok. Hosszú rö-eói). Jók: Kle­mer, Dalnoki. Gyimóti, Pálfi, IP Hosszú, -Pék. * * • További eredmények a Nyugati csoportban: Lebenye—3z. Dózsa 1:1. N. Dózs —Ajka 2:2, Körmend—Tapolca 2:1. Kőszeg—Sárvár 0:0, Sz. Vasas—N. Sáska 6:1, Sz. Spartacus—Keszt­hely 1:2. , RÖPLABDA NB I Vasas Izzó—K. Lendület 3:1 (7, -15, 8, 7J Kaposváron került sor a két női csapat találkozójára, amely csak a második játszmában volt érdekes a mieink számára. 14:8-ról nyerte a szettet a Len- rület, de ezzel el is lőtte pus­kaporát. A kaposvári csapat az alábbi összeállításban szerepelt: Koncz, Petrus, Balogh, Ver­meseié, Kozmáné, Kovács. Cse­re: Esküdt, Krehán. A főváro­si csapatból Bücs és Simonyi, a Lendületből Koncz és Ver- mesné játéka emelkedett ki. Siófok—Mosoni Vasas 3:0 (1:0) ASZTALITENISZ NB I Bp. Vörös Meteor—K. Vasas 17:8 (női) Az ifjúságiakkal felálló K. Vasas egy pillanatra sem volt versenyben. Gy.: Kóczián (5). Barna (4), Mayer (4), Márton (2), Rozsnyó (2), ill. dr. Vin- caéné (3), Horváthné (3), Sze- reezné (2). VM Közért—K. Vasas 18:7 Budapesten a Vasas férfi- csapata javuló játékot nyúj­tott. Különösen Balázs volt elemében, aki Beleznait is le­győzte, s Harcsár ellen a dön­tő szettben játszmalabdája volt. Gy.: Harcsár (5), Belez- nai (4), Kalmár '3), Sándor (3), Lipovics (3), ill. Balázs (4), Nagy. Ivusza, Dómján. — A totó 134-1/ találatom szelvé­nye: törölve, x 1 1 2 lj 1 1 2 1 1 x, l l +x. 13 találatot iá fogadó éri el, szelvényenként! nyereményük 32 400 forint. A 13 találatotok kö­zül 3 fogadó a plusz egy mérkő­zés eredményét is eltalálta, ezek nyereménye a jutalommal i-* 30 400 forint. A 12 találatosok 527, a 11 taláiatosok 42, a 10 találata - sok pedig 12 forintot nyertek a nyereményilleték levonása után. Siofok, 1200 nezö. V.: Balezer. Siófok: Iszak — Szilágyi, Fehér, Babán — Szép, Schádl — Erdei, Győrfi, Kerényi, Kresz (Pusztai), Takács. Edző: Papp Gyula. Mo­son: Botló — Briinner, Náüler, Kaiser — Kiszclka, Adrigán — Malek. Mészáros, Fülöp, Papp, Kóbl (Tóth). Edző: Winkler István. Mindjárt a Bányász lendült be­le, s a 7. percig Győrfi akár két gólt is lőhetett volna. A 10. perc­ben Erdei lövése szállt kapu fölé. A siófoki fölény a 11. percben gól­lá érett. Erdeit csak szöglet árán tudták szerelni, a sarokrúgást Ke­rényi ívelte kapu elé. Takács kö­zelről a hálóba küldte a labdát, 1:0. A gólt követően is a Bányász diktálta a tempót. A vendégek csak a 30. perc táján jutottak el először a siófoki kapu elé. Ekkor egy 18 méteres szabadrúgás adott gondot Iszaknak, aki csak a kapu­fa segítségével tudott' hárítani. A másik oldalon Takács és Erde; lövéseit Botló védte remekül. Szünet után már a 7. percben újabb hazai gólnak tapsolhattak a siófok szurkolók. Kerényi lövését Botló c«iak kiöklÖTni tudta. Ott termett Takács, aki most sem hi­bázott, 2:0. A 20. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. Pusztai két csel után középre ívelt, a jó ütemben érkező Takács fejjel to­vábbított a hálóba. 3:0. Mester- hármas. Ezt követően a Siófok le­fékezett. Néhányszor szóhoz ju­tottak a mosoniak is, de igazi ve­szély nem kerekedett a siófoki kapu előtt . Az őszi idényben kitűnően raj­toló Siófoki Bányász első hazai mérkőzését szép számú közönség várta. A siófokiak rászolgáltak a bizalomra, s a várakozásnak meg­felelően legyőzték mosoni ellen­felüket. Még talán fölényesebb is volt ez a győzelem, mint ahogy a siófokiak remélték. A Bányász minden részében jobb volt, sőt lelkesedés dolgában is fölötte állt az enervált Mosoni Vasasnak, amelyet csak kitűnően védő ka­pusa mentett meg a súlyosabb ve­reségtől. Jók: Féhár. Schádl, Ke­rényi. Takács, ill. Botló, a mezőny legjobbja, Nádl«»r. Adrigán, Malek. * * * További eredt én vek aa? NB n Nyugati csoportban: Pécsi Ércbányász—Dorogi Bá­nyász 2:1, Szombathelyi Cipő—Pé­csi VSK 2:1, Győri MÁV DAC— Nagykanizsai VTE 3:1, Máza-szász­vári Bányász—Nagykanizsai Bá­nyász 3:1. Z. Dózsa - K. Táncsics SE 2:1 (0: I) Zalaegerszeg, 1000 néző. V.: Hor­váth Z. Zalaegerszeg: Bla.skovics — Far­kas, Varga, Braun — Porpácz, végh — Szakonvi (Fazekas), Páv- licz, Minárcsik, Kovács, Dervalics. Edző: Gáspár László. Kaposvár: Florovits — Kahlesz, Kamarás. Farkas. Verovszki — Tátrai, Hor­váth — Sebők, Szabó, Kaszás II.. (Mészáros), Gáspár. Edző: Váradj Lajos. Már az első percben vezetést szerezhetett volna a támadásba lendült kaposvári csaoat, Gáspár tízméteres lövése azonban mellé szállt. Két zalaegerszegi szöglet következett, majd húszperces ka- ',o<;vsr fölény. A 18. percben ve­zetéshez jutott a kanosvári csa­pat. Kaszás II. ívelte be a szögle­tt. Gáspár a hálóba fejelt. 1:0 a Táncsics javára. A gól után e?v a Pásnál Kaszás TI. megsé- "ün. végleg el kellett hagynia a ■*tekteret. Kedvére Mészáros ál1* be. Most néhánv nercre fpi-iöt^k a hazaiak, de csak Dervalics sza­badrúgásai jelentettek veszélyt. A 38. percben óriási helyzetet ha­gyott ki Gáspár, aki nyolc méter- mellé durrantott. Szünet után már a 8. percben '-gyenlített a hazai csapat. Egy támadás végén Minárcsik 16 mé­terrel i.aouia lőtt. n labda a léc­ről vágódott vissza Pávlitz elé, aki nem hibázott, 1:1. a 64. perc­ben Sebők beadását Szabó öt mé­terről a kapusba fejelte. Aztán Pávlicz hagyott ki egy nagy hely­zetet. A 70. percben Szabó, a 75. percben Sebők nem használta ki a kínálkozó alkalmat. A 83. perc­ben dőlt el a mérkőzés a hazaiak javára. Gáspár jó helyzetből ka­pu mellé lőtt, kirúgás után a lab­dával Dervalics nyargalt el a bal szélen, beívelt, a ió ütemben ér­kező Kovács a késlekedő kapos­vári kanus mellett hat méterről a hálóba fejelt. 2:1. A találkozó hegenként igen 1ó ;ramú volt. A kétszer negyvenöt perc alatt általában a kaposvári csaoat uralta a mezonvt. csatárai "ónban a helvretek sorát harvták kihasználatlanul. Még a dön« el­lent is a Z. Dózsára nézve lett volna hízelgő. Hogy mégis nverni 1 tudott a zalaegerszegi csaoat. az 1 érésit árért következett be. mert i sok sikertelen támadás után a Táncsics játékosai kedvüket 'esz- ♦**tték. A hazaiak viszont órást lelkesedéssel i*i«-o(tak. « fo**dí- *o*iék maguk javára a mérkőzést. Tők: Varga. Derlavics, Kovács, ill. Farkas, Tátrai. Ritkán látott szép fejesgóllal mutatkozott be Szöllősi n. a Zala- egerszegi TE elleni mérkőzésen. Csúsztatott labdája védhetetlenül vágódott a léc alá. A kapus hiába vetődött. Göncznek nem' kellett közbeavatkoznia, csak szemléli az eseményeket. Zalaegerszegi TE—K. Kinizsi 2:2 (2:1) Kaposvár, 1300 n&z,ö. V.: Fáth. ZTE: Tóth — Prokisch, Czotter, Madár I. — Igazi, Filó — Fehér, (Kovács), Lang II., Kajtár, Kocsis, Bita. Edző: Szőcs János. K. Kini­zsi: Dezső — Balogh, Báli, Né­meth — Csaba, Segesdi, Horváth — Szöllősi II., Szöllősi I. (Kiss A.). Göncz, Molnár. Edző; Szentannai József. Kis ünnepség előzte meg a mér­kőzést. Az OTP megyei igazgató­ságának képviselője átnyújtotta a kaposvári csapatnak a Nyári Ku­pa. csoportgyőzelméért járó serle­get. Az első támadásokat a Kinizs? vezette. Göncz és Segesdi lövése? adtak gondot Tóthnak. Viszonl a 12. percben már a vendégek sze­reztek vezetést. Formás zalaeger­szegi támadás gördült a pályán, a labda a 16-oson álló Kocsis elé ke­rült. aki nagy erővel lőtt a jobb alsó sarokba, 1:0. Rákapcsolt a KJ- rizsi., s Göncz biztató helyzetbe is került, de kicsit késlekedett, s a ZTE-védők közbeléptek. A 18 nercben úiabb gólt értek el a ven­dégek. Bita cselezte be magát, a 16-oson belülre. Dezső leadási várt. a csatár azonban lövésre szánta marat, s a labda védhetet­lenül vágódott a jobb felső sarok­ba, 2:0. Üireke^dés után viszont a kaposváriak vették be a zalaegc^- ■ kenut. A Sröliősi testvér-*' ­form»s láttuk. Szőuő--' r. a *• yi«3 js-pjiÄ*!« üevesen me" csúsztatta a le ♦'«iát. s az a meg­lepett kapus mellett vágódott a hálóba, 2:1. Most már a .Kinizsi diktálta a tempót, amely időnként igen élénk volt. Szünet után sem változott a kép, a kaposváriak irányítottak, s fö­lényük a 11. percben érett góllá. Most is a két Szöllősi fiú vezette fel a labdát, a változatosság ked­véért most Szöllősi ÍI. ugratta ki bátyját, aki kicsalta a kapust, és úgy gurított a hálóba. 2:2. A gólt követően Molnár n. közelről, jó helyzetből mellé fejeb. Az‘?n Bita szalasztott el egy gólszerzés! al­kalmat. Még élénkebb lett a já­ték. A 25. percben Csaba futott fel riagv lendülettel, a befejezés azonban nem ^került. Egy nerc múlva a megsérült Svöh.ő^5 t. ki­állt, de ccer»1tek a ven j^^ek is. Aztán. iTűn*ha lassan fáradni kezdtek volna a csapatok, csök­kent az iram. Még írónőikét olda- ’on adódott egv-egv helyset. de az er^drpénv mér n«m változott. Időnként szén iátékot, mfridvé­"l«r rinnrv bom*t a saj­^oklelőlf, ZTE é« a Ki­nizsi ö«s-’e"f53r*ása. \ v^tTd^ek •»vors kőt meg­lepte a K'wí-ei ri<« flótán-vornan mae*r» talált a rukor- "váw oevüttes. a ?-i után ér­~ődött. hogv if* kraiás1* <*»v r>rynt •» k-»nocváriaké le«*. * látottak-lénián a rfónt-'t1«« «-os. T"a^. hngv 9.9 I,*~n S , T?-j.-o <> T,. ^------ ~ , " ólt.­XI.. - -- • - ­M. Horváth, S.iöllSsl IT. és Szöllősi I.