Somogyi Néplap, 1968. június (25. évfolyam, 127-152. szám)

1968-06-04 / 129. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1968. június A Nagy győzelme! aratott a Ferencváros és a Vasas Fokozódó érdeklődés előzte meg a labdarúgó NB I tizen­kettedik fordulóját. Ennek so­rán a Vasas már szombaton bebizonyította, hogy javuló formában van. Vasárnap a Fe­rencváros jeleskedett Szege­den. A zöld-fehérek meg sem álltak hatig. Ez volt a szege­diek legnagyobb veresége az utóbbi időben. A szívósan vé­dekező Tatabányai Bányász Diósgyőrben újabb pontot szer­zett. A diósgyőriek csak dön­tetlent értek el otthonukban. Dunaújvárosban küzdelmes mérkőzésen született meg a hazai csapat győzelme a Sal­gótarján ellen. Kispesten a Bp. Honvéd a várakozásnak meg­felelően — bár kemény küzde­lemben — megszerezte mind a két bajnoki pontot. Bizonyos fokig meglepetésnek számít, hogy a Csepel könnyen nyert Székesfehérváron. Az nemkü­lönben, hogy az Üjpesti Dózsa erejéből csak egy pontra fu­totta a Győr ellen. A bajnoki táblázaton válto­zatlanul a Vasas csapata ve­ASZTALITENISZ NB I zet, a Ferencváros javít pozí ­cióján, ha megnyeri a Szom­bathely elleni korábban elma­radt mérkőzését. Ferencváros—Szeged C :1 (2:0) Szeged, 20 000 néző. V.: Petri. G.: Varga (4), Juhász, Albert, ill. Csö­mör. Dunaújváros—Salgótarján 2:1 (1:1). Dunaújváros. 7000 néző. V.: Münch. G.: Csörgő, Takács, ill. Bástí. Diósgyőr—Tatabánya 0:0. Diósgyőr, 18 000 néző. V.: Schopp. Üjpesti Dózsa—Győr 1:1 (1:0) Győr, 3000 néző. V.: Bircsák. G.: Fazekas, ill. Győrfi. Csepel—Videoton 3:1 (1:0) Székesfehérvár. 10 000 néző. V.: Fehérvári. G.: Kalmár (2), Baló, ill. Kovács. Bp. Honvéd—MTK 2:0 (1:0) Kispest, 10 000 néző. V.: Hegyes. G.: Kocsis (2). EZ TÖRTÉNT AZ NB I B-BEN Kecskemét—Eger 2:2, Pécsi Bá­nyász—Budafok 4:0. Ganz-MÁVAG —Győri Dózsa 3:1, Oroszlány—Vár­palota 0:0, Szállítók—Komló 0:0, Nagybátony—Miskolc 1:1. BGSC—K. Vasas 13:12 Kaposváron óriási küzdelem­ben maradt alul a gumigya- riakkal szemben a hazai együt­tes. Döntő volt az, hogy a ka­posvári Dómján egyetlen mér­kőzést sem tudott nyerni. Gy.: Börzsed (5), Kocsis (3), Braun (3) , Kanizsai, Tóth, ill. Balázs (4) , Nagy (3), Ivusza (3), Kiss (2). Nem megy a K. Lendület röplabdázóinak Szombaton és vasárnap Bu­dapesten szerepelt a Kaposvári Lendület NB I-es női röplab­dacsapata. Bajnoki táblázatok NB I 1. Vasas 12 9 1 2 36:15 19 2. Bp. Honvéd 12 7 4 1 22:8 18 i. V. Dózsa 12 6 4 2 26:13 16 4. Ferencváros 11 6 3 2 24:14 15 5. Csepel 12 6 3 3 16:10 15 6. Szeged 12 4 5 3 15:22 13 7. Egyetértés 12 2 7 3 13:15 11 8. Dunaújváros 12 4 3 5 13:17 11 9. Szombathely 11 3 5 3 12:16 11 10. Pécs 12 3 5 4 7:16 11 11. MTK 12 3 4 5 13:15 10 12. Salgótarján 12 3 4 5 15:20 10 13. Videoton 12 3 2 7 12:23 8 14. Tatabánya 12 1 6 5 6:13 8 15. Győr 12 1 5 6 8:13 7 16. Diósgyőr 12 1 5 6 10:18 7 NB n Nyugati csoport 1. ZTE 12 6 5 1 28:9 17 2. Sz. Cipő 12 6 4 2 22:15 16 3. Dorog 12 5 5 2 21:9 15 4. P. Ércbányász 12 6 3 3 20:12 15 5. K. Táncsics 12 5 4 3 18:14 14 6. Siófok 12 6 2 4 22:18 14 7. Pápa 12 5 3 4 9:7 13 8. MÁV DAC 12 8 1 5 20:18 13 9. N. Bányász 12 5 2 5 20:17 12 10. M.-Szászvár 12 4 4 4 17:21 12 11. PVSK 12 6­6 15:19 12 12. K. Kinizsi 12 4 3 5 17:18 11 13. Veszprém 12 3 4 5 17:21 10 14. Moson 12 3 1 8 12:33 7 15. NVTE 12 2 2 8 10:24 6 16. Z. Dózsa 12 2 1 9 13:26 5 NB III Délnyugati csoport 1. PBTC 12 8 3 1 30:13 19 2. PEAC 12 6 4 2 22:9 16 3. Szekszárd 12 6 4 2 26:13 16 4. Steinmetz SE 12 7 2 3 21:13 16 5. Baja 11 7 2 2 18:14 16 6. DVSE 12 6 3 3 18:15 15 7. Mohács 11 6 1 4 23 :18 13 8. Bonyhád 12 5 3 4 23:23 13 9. Lábod 12 6­6 28:20 12 10. P. Volán 12 4 2 6 13:14 10 11. D Spartacus 12 •* 4 5 14:19 10 12. Sárbogárd 12 4 1 7 22:24 9 13. K. Vasas 12 3 2 7 14:25 R 14. K. Dózsa 12 2 3 7 12:33 7 35. P. Helyiipar 12 4 7 15:22 6 16. Szigetvár 12 4 8 12:36 4 NB III Nyugati csoport 1. Sárvár 12 8 1 3 23:12 17 2. N. Sáska 12 7 1 4 24 :20 15 3. Kőszeg 12 6 2 4 18:10 14 4. Tapolca 12 6 2 4 28:22 14 5. Nyírád 12 5 4 3 19:14 14 6. Sz. Vasas 12 6 2 4 26:23 14 7. Ajka 12 5 3 4 17:12 13 8. Marcali 12 6 1 5 23:21 13 9. Körmend 12 4 4 4 14:15 12 10. Keszthely 12 4 3 5 16:19 11 11. SZSE 12 3 4 5 19:19 10 12. Letenye 12 3 4 5 9:17 10 13. N. Dózsa 12 3 3 6 16:24 9 14. Sz. Spartacus 12 3 3 6 17.25 9 15. Sz. Dózsa 12 2 5 5 11:24 9 16. Katona J. SE 12 2 4 6 24:27 8 Megyei bajnokság Mindkét napon vereséget szenvedtek a mieink, akik ez­zel egyre inkább lejjebb csúsz­nak a bajnoki táblázaton. Mindkét nap az alábbi össze­állításban játszott a csapat: Koncz, Petrus, Balogh, Kozmá- né, Vermesné, Kovács. Csere: Krehán, Lovas, Esküdt. Vasas Turbó—K. Lendület 3:1 (—11, 3, 4, 9) Meglepő biztosan nyerte az első játszmát a kórházi csapat, amely azonban ezzel el is lőt­te puskaporát. Koncz és Ko­vács játéka volt csak dicsér­hető. Vasas Izzó—K. Lendület 3:0 (12, 14, 5) A bajnokesélyes elleni mér­kőzésen jól kezdett a Lendület. Az első és második játszmá­ban egyenrangú ellenfelek vol­tak a pályán. A harmadik szettben már fáradtan mozog­tak a mieink, s az Izzó tetszés szerint érte el pontjait. A Len­dületből Vermesné és Kozmá- né játéka dicsérhető. A rőplabdda NB I második csoportjának bajnoki táblázata: 9. Vasas Izzó 11 10 1 31:10 21 10. V. Turbó 11 9 2 30:12 20 11. Almásfüzitő 11 7 4 26:16 18 12. Szeged 11 6 5 23:20 17 13. Miskolc 11 5 6 21:21 16 14. Dunaújváros 11 4 7 16:27 15 15. K. Lendület 11 3 8 16:27 14 16. Bp. VTSK 11­11 3:33 11 Csütörtökön KK-visszavágó Belgrádban Végleges, hogy csütörtökön kerül sor Belgrádban a Crve- na Zvezda—Ü. Dózsa labdarú­gó Közép-európai Kupa elő­döntő visszavágó mérkőzésre. A jugoszláv fővárosban a KK- bizottságnak azt a döntését, miszerint ezt a mérkőzést jú­nius 6-ig le kell játszani, nem fogadták nagy örömmel — és­pedig azért, mert a belgrádi csapat két legjobb játékosa, Dzsajics és Pavlovics a válo­gatott keret tagjaként Olasz­országban szerepel az EB elő­döntőjében. 1. Csurgó 2. Barcs 3. Kapoly 4. K. Vasutas 5. Somogyi B. SE 6. Zamárdi 7. Tab 8. Nagyatád 9. Balatonboglár 10. K. V. Lobogó 11. H.-szentgyörgy 12. Lengyeltóti 13. Taszár 14. Ordacsehi 15. Marcali «. K. Építők 12 7 3 1 26:7 19 12 9 1 2 35:13 19 12 6 3 3 31:17 15 12 6 2 4 21:10 14 13 6 2 4 23:17 14 12 7­5 26:23 14 12 5 4 3 21:19 14 12 5 2 5 19:19 12 12 4 3 5 34 :22 11 12 3 5 4 21:20 11 12 3 5 4 18:13 11 12 4 2 6 18:26 10 12 4 2 6 17:27 10 12 2 4 6 15:29 8 12 2 4 6 10:24 8 12 1 — 11 2 A Crvena Zvezda mindezek ellenére erősen készül a ma­gyarok elleni újabb találkozó­ra, és a szakvezetés él azzal a lehetőséggel, hogy két idegen csapatbeli játékost szerepeltet­het. Dzsajics és Pavlovics pót­lására meghívták Belint a Zágrábi Dinamótól és Krivo- csukát az OFK BelgrádbóL Űt pontot szereztek a somogyi NB ll-esek A Siófok pontszámban beérte a K. Táncsicsot Ilyen jól még egyik fordulóban sem ment a somogyi NB II-es csapatoknak. Két győzelem, egy döntetlen a mérleg. Megnyerte mérkőzé- zét a K. Kinizsi és a Siófok, idegenben szer­zett egy pontot a Táncsics. A bajnoki táblázaton változatlanul a ZTE vezet az Sz. Cipőgyár és a Dorog előtt A sió­fokiak, akiket pedig egy kisebb megingás után sokan elparentáltak, pontszámban beér­ték a Táncsics együttesét. Ez már maga bra­vúrnak számít. A táblázat alján egyre inkább leszakad a Z. Dózsa, az NVTE és a Mosoni Vasas. Ez is a három leggyengébb csapat a Nyugati csoportban. NB III... NB III... Négy mérkőzés, négy pont Ez a somogyi NB 111-as csa­patok mérlege a 12. bajnoki fordulóban. Igaz, nem azok gyűjtötték csak a pontokat, akikre számítottunk. A Lábod meglepetésszerű győzelmet aratott szombaton Pécsen. Vi­szont a K. Vasas váratlan ve­reséget szenvedett hazai pá­lyán. A Dózsa a vártnál dere- kasabban küzdött, s nagy küz­delemben maradt alul. A mar­caliak igazolták a papírfor­mát DÉLNYUGATI CSOPORT Baja - K. Dózsa 2:0 (0:0) Baja, 1200 néző. V.: Kassal. Baja: Mejlinger — Bisztrovics, Bálity, Viszmeg — Csanik őr., Mik­lós (Petrity) — Boskovics, Bodai, Rizsányi, Márity, Barfculov. Ka­posvár: Homyák — Nagy I., Csi- ma, Fodor — Máté, Sipos — Boti, Ilalvax, Nagy II., Bódis, Füle* Amikor a kaposváriak látták, hogy nem is. olyan veszélyesek a bajai rohamok, meg-megpróbál- koztak egy-egy támadással. Füle két ízben is jó helyzetbe került, a befejezés azonban nem sikerült. Szünet után is változatos mezőny­játék folyt, s az első gól a 78. perc­ben született, amikor egy átívelt labdából Petrity lőtt gólt, 1:0. A 89. percben Rizsányi állította be a végeredményt, 2:0. Sportszerű, szép mérkőzés volt, amelyen a K. Dózsa a mezőnyben teljesen egyenrangú ellenfele volt a bajnoki táblázaton igen előkelő helyet elfoglaló ellenfelének. Egy kis szerencsével a Dózsa vaskos meglepetést okozhatott volna. Jók: Bálity, Boskovics, Rizsányi, ill. Hornyák, Csima, Füle. Sárboffárrl—K. Vasas 3:1 (2:0) Kaposvár, 300 néző. V.: Vecsera. Sárbogárd: Hernádi — Kéri, Ko­vács, Kócz — Kis, Orosvári — Marton, Jakab, Bodó, Tatár, Bo­dai. Edző: Illó István. Vasas: Bog­dán — 1 akács, Székács, Csapó — Szentgróti, Barta — Bartos, Fülöp, Balázs, Czeczeli, Fersch. Edző: Tóth József. Kaposvári fölény vezette be a mérkőzést, aztán a 15. percben Bodai használta ki a Vasas-véde­lem megingását, 1:0. Továbbra is a Vasas támadott, viszont ismét a vendégek értek el gólt. A 4(). perc­ben az előretörő Orosvári talált a hálóba, 2:0. A kétgólos vezetés birtokában nyugodtabbá, tervsze­rűbbé vált a vendégek játéka, akik a 65. percben ll-eshez jutottak. Ezt Kovács értékesítette, 3:0. A teljesen szétesően játszó Vasas tíz perccel a befejezés előtt Balázs 11-es góljával szépített, 3:1. Az aiacsony színvonalú mérkő­zésen ötletesebben, jobban futbal­lozott a vendég csapat, s a látot­tak alapján rá is szolgált a győ­zelemre. A Vasas kiábrándító já­tékára nem lehet magyarázatot ta­lálni. * * * További eredmények a Délnyu­gati csoportban: Volán—Pécsi Helyiipai 2:0, Dom­bóvári Spartacus—Bonyhád 1:1, Pécsi BTC—Szigetvár 5:0, Szek- szárd—P. Steinmetz SE 2:1, Mohács —Dombóvári VSE 0:0. NYUGATI CSOPORT Marcali VM—Letenye Siófok—Veszprém 4:1 (4:0) 3:1 (1:0) Marcali, 500 néző. V.: Döbröntei. Marcali: Hodorics — Dunkler, Hosszú, Polgár — Jakab, Kósi — Bene, Molnár, Szántó II., Lázár, Horváth. Edző: Bősz Adám. Lete- nye: Bazsó — Tóth, Mirkó, Török — Tamás, Ma3'er — Remez, Bicsák, Adorján, Belez, Závodi. Edző: M»- halecz Boldizsár. A hazai fölény a 30. percben érett góllá, amikor Szántó H.—Mol­nár összjáték után az utóbbi lőtt gólt, 1:0. Az 50. percben egy kapu előtti kavarodásnál Bicsár kiegyen­lített, 1:1. Erősített a Marcali, s a 63. percben Lázár szerzett veze­tést, 2:1, majd a 68. percben be­állította a végeredményt, 3:1. Változatos, jó iramú mérkőzés volt, a mezőnyben egyenrangii csapatok küzdöttek. A helyzete­ket a hazaiak használták ki job­ban. Jók: Hodorics, a mezőny leg­jobbja, Hosszú, Kósi, Molnár, ill. Mirkó, Mayer, Bicsár. * * * Tavábbi eredmények a Nyugati csoportban: SZSE—Ajka 2:1, Tapolca—Sz. Dó­zsa 6:1, Sárvár—N. Dózsa 2:0, Nagykanizsai Sáska—Nyírád 0:0, Keszthely—Katona J. SE 4:2, Sz. Spartacus—Körmend 1:0, Sz. Va­sas-Kőszeg 2:1. Megyei bajnokság Siófok, 1200 néző. V.; Halász. Síoiok: Aszak — GyÖrxi, Feuér, Bábán — p, Csupor — Erdei, Németh, Kercnyi, Scnaul, Pusztai. Edző: Papp Gyuia. Veszprém: Karsai (Hamar) — Hegyi, Hiava/, Németh — Czakler, Harcz — Csu­kás, Egyházi, üazsó, Loth, Fájd. Edző: KaJocsay Aba dr. Szemerkélő esőben, lendületes játékkal kezdődött a mérkőzés. Németh elől csak szöglet árán mentettek a vendégek. A 8. perc­ben Csukás bombáját Iszak védte nehezen. A 16. percben vezetést szerzett a Bányász. Kerényi csa­vart szögletrúgása után a kapus kiütötte a labdát, s a berohanó Er­dei nem hibázott, 1:0. újrakezdés után Babán a gólvonalról mentett. A 34. percben Pusztai szólózott. Két csel után már csak a kapus­sal állt szemben, a szélső azt is kicselezte, és a hálóba gurított, 2:0. Megzavarodtak a vendégek. A 38. percben Szép 25 méterről célozta meg a kaput, a gólba tartó labdá­ba Hlavai beletette a lábát, de csak beljebb tudta segíteni azt, 3:0. A 43. percben újabb hazai gólnak tapsolhatott a hazai közönség. Né­meth átadását Kerényi kapta, aki 25 méterről hatalmas gólt lőtt, 4:0. Szünet után a vendégek kímélet­len játékba kezdtek. Először Hegyi terítette le Pusztait. A 10. percben Erdei lefutásánál Hlavai kézzel ütötte el a labdát a 16-oson belül, a büntető azonban elmaradt. A 15. percben Csukás szögletét Egy­házi a megdermedt védők mellett a felső sarokba fejelte, 4:1. Most a vendégek voltak a többet táma­dók, több veszélyes helyzetet is teremtettek, a siófoki védelem azonbaai jól állta a rohamokat, s az eredmény már nem változott. Végig jó iramú, változatos, he­lyenként színvonalas mérkőzésen igen értékes győzelmet aratott a Bányász. Elsősorban azért, mert a siófoki csatárok az első félidő­ben nemcsak lendületesen, hanem igen eredményesen is játszottak. No meg a szerencse is a mieink mellé szegődött. Szühet után mint­ha kifáradt volna a hazai csapat a maga által diktált nagy tempótól. Ebben az időszakban a Bányász vé­delme bizonyította, hogy képes nagyobb feladatok megoldására is. A siófoki győzelem teljesen meg­érdemelt, még ha a gólarány kis­sé túlzott is. Jók: Fehér, *?a^»án, Csupor, Németh, Pusztai, ill. He­gyi, Czakler, Csukás, Egyházi. Táncsics SE—Máza-Szászvár 1:1 (0:0) Szászvár, 1800 néző. V.: Vö­rös. Kaposvár: Kucsa — Kele­men, Tallósi, Farkas, Horváth — Tátrai, Letenyei — Ivanics, Selenka, Kaszás II., Kaszás 1. Edző: Váradi Lajos: Máza- Szászvár: Süveges — Hucker, Kővári, Bakó, Bocz — Németh, Nagy II. — Róth (Szőcs), Sza­bó, Herbei, Balogh. Edző: Pa- latinusz János. Ideális, jó talajú pályán, ki­tűnő labdarúgóidőben játszó­dott a mérkőzés. Az első tíz percben kölcsönös erőfelmérés folyt. Aztán a 12. percben Herbei bombájánál már verve volt a kaposvári kapus, a ka­pufa azonban menteit. Az el­lentámadásnál Letenyei hu­szonöt méteres szabadrúgását ütötte ki Süveges Kaszás I. elé, aki három méterről fölé lőtt. Inkább a Szászvár tá- madgatott, veszélyt azonban csak két szabadrúgás jelentett. Ezeket Bocz lőtte nagy erő­vel. A 43. percben Kaszás II. kapott jó labdát, azonban az ötösről kapásból fölé lőtt. A második félidő hamarosan meghozta a Táncsics vezető gólját. A 9. percben Selenka nagyszerű labdával ugratta ki Kaszás I-et, aki megvárta, amíg a kapus kimozdul, aztán fölötte a hálóba emelt, 1:0. A vezető gól érthetetlenül a Táncsicsot zavarta meg, amely ettől az időtől kezdve teljesen beállt védekezni. Hosszú időn át úgy látszott, hogy Kucsának nem lehet gólt lőmi. A 32. perc­ben viszont Tallósi mellett Herbei kilépett, s amikor a Táncsics-kapus kimozdult, a hálóba lőtt, 1:1. Még egy-két hazai roham következett, az­tán mindkét csapat beletörő­dött a döntetlenbe. Közepes iramú mérkőzés, he­lyenként jó színvonal. A játék­idő első szakaszában a hazai csapat támadott többet az­tán kaposvári félóra követ­kezett. Ha a vezető gól után a Táncsics játéka nem válik passzívvá, talán győztesként is hazatérhetett volna a mér­kőzésről. Jók: Kelemen, Tát­rai, Letenyei, Kaszás I., HL Kővári, Bocz, Herbei. K. Kinizsi—Z. Dózsa 2:0 (1:0) ORDACSEHI—K. V. LOBOGÓ 1:1 (0:1) Ordacsehi, 200 néző. V.: Kocsis. Igen alacsony szinten mozgott a találkozó, mindkét oldalon a csa­tárok játszottak kiábrándítóan. Egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. Szünet után a 20. perc­ben Androsovicsot és Radaxot a játékvezető kiállította. G.: Kiss, ill. Bene. Jók: Kiss, Beke, Czár II., ill. Kósi, Bene, Zacommer. NAGYATÁDI KONZERV—TASZAR 4:1 (3:0) Taszár, 100 néző. V.: Vajda. A lelkes vendégek nagyon ügyesen használták ki a hazaiak sorozatos, sokszor bosszantó hibáit. A 75. percben a játékvezető Haracsit (Taszár) kiállította. G.: Torma (2), Birkás, Bazsó, ill. Cziczer. Jók: Németh, Tanis, Nezdei, ill. Horváth, Kónya. Vadas Tibor SOMOGYI B. SE—CSURGÓ 2:1 (1:1). Nagyatád, 300 néző. V.: Németh. Sportszerű mérkőzésen szenvedte el első vereségét a csurgói csapat. Ha a hazai csatárok jobban ki­használják helyzeteiket, akár na­gyobb arányú is lehetett volna az atádi győzelem. Székács pl. l:0-nál egy ll-est is elhibázott. G/: Ta­nai, Vörös. ill. Horváth. Jók: Er­dős, Fekete, ill. Boros. Varga Tibor BALATONBOGLAR—ZAMARDI 2:0 (2:0) Zamárdi, 200 néző. V.: Pesti. Eléggé alacsony szinten mozgott a mérkőzés. Az erőfutballt játszó vendégek megérdemelték a győ­zelmet. Döntőnek bizonyult az, hogy a hazaiak apró termetű já­tékosai nem bírtak a magas test­alkatú vendégekkel. G.: Csere, Kenéz. Jók: Pordán. Piros, Kéke­si, ill. Huszár, Kertész. Dr. Fazekas Mihály BARCS—MARCALI 9:1 (6:0) Barcs, 500 néző. V.: Hardi. Egy­szerűen ellenállhatatlan volt • barcsi támadósor. A vendégek sportszerűen küzdöttek, de ere- I j ükből csak ennyire futotta. G.: Kertész (5), Kuczkó (3), Lang, ill. Hudra. Jó az egész barcsi csapat, ill. Mendi, Páli. Pandúr Ferenc KAPOLY—K. VASUTAS 2:1 (1:0) Kapoly, 300 néző. V.: Tóth L. Közepes színvonalú mérkőzésen a vendég csapat csak védekezett. A hazai csatárok sok helyzetet ki­hagytak. G.: Váncsa, Kőszegi, ill. Vendl. Jók: Szilágyi, Kőszegi, Váncsa, ill. Laki, Vendl. Kocsis György LENGYELTÓTI—TAB 1:0 (0:0) Lengyeltóti, 400 néző. V.: Dará­zsi. Kemény, sőt helyenként dur­va mérkőzés volt. Szünet után feljöttek a vendégek, s ekkor csak Benkő nagyszerű védése révén si­került megőrizni a Miletics gól­jával szerzett hazai előnyt. Jók: Benkő, Miletics, Horváth, ill. Keszthelyi, Simon, Szabó. Kovács Ferenc HOMOKSZ ENTGYÖRGY— K. ÉPÍTŐK 4:0 (3:0) Kaposvár, 50 néző. V.: Bálint. A vendég csapat minden részében jobb volt, mint az ifjúságiakkal teletűzdelt, igen gyenge K. Épí­tők együttese. TOTO A totó 13+1 találatos szelvé­nye: xl221xxxx211x +1. 13 találatot 11 pályázó ért el a nyeremény szelvényenként 46 630 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos 9 db, ezekre a nyeremény és a juta­lom egyenként 107 548 forint. A 12 találatosok 1320, a 11 találatosok 103, a 10 találatosok 25 forintot nyertek. Kaposvár, 1000 néző. V.: Alberti. K. Kinizsi: Korsós — Balogh, Németh, Horváth — Szöllősi, Csa­ba — Márton, Szabó II., Szabó I. (Molnár), Göncz, Laczkovics. Ed­ző: Szenlannai József. Zalaeger­szeg: Hamp — Szalai, Varga, Braun — Pavlicz, Németh — Far­kas, Kovács, Sipos, Dervalics, Szakonyi. Edző: Gáspár László. Mindjárt a Kinizsi lendült bele. Néhány szöglet jelezte a kaposvá­riak fölényét, majd az egyik sa­rokrúgás után Márton csúszta­tott fejese nyomán a labda a há­lóba került. Előzőleg azonban a kaposvári szélső »-Hagyd el, ne­kem jó« kiáltással zavarta a vé­delmet, ezért a bíró nem adta meg a gólt. A 19. percben góllá érett a Kinizsi fölénye. Formás tá­madás gördült a pályán. Márton az alapvonalig futott el, onnan visszajátszott, és Szabó II. látvá­nyos gólt lőtt, 1:0. A 22. percben Korsósnak akadt munkája. Aztán újból Kinizsi-szöglet következett. Gördültek a támadások is, ered­ménytelenül. A 34. percben Göncz, a 38. percben Szabó a kifutó ka­pusba lőtte a labdát. A 45. perc­ben ismét Göncz került gólhely­zetbe, de megint a kapust találta el. Szünet után sem változott a kép. Először az újonnan beállt Molnár durrantott mellé. Aztán Márton és Göncz labdái tévesztettek célt. A másik oldalon Kovács meg Der­valics adott gondot Korsósnak. A 22. percben Göncz futott el, most í adott Szabó II. elé, aki most sem hibázott, 2:0. Ezt követően ki­támadtak a vendégek, akik mind­járt fölénybe is kerültek. Percek­re beszorult a Kinizsi. Kovács, Dervalics nagy lövéseit kellett vé­denie Korsósnak. Az utolsó per­cekben még Mártonnak kínálko­zott alkalma a gólszerzésre, de a befejezéssel adós maradt a szélső. Kezdetben a szemerkélő eső számlájára írtuk azt, hogy mind­két csapat igen sok hibával ját­szott. Szünet után azonban már szinte ideális labdarúgóidő és jé talajú pálya várta a csapatokat. Az iram és a színvonal ezt köve­tően is alacsony maradt. Nagyon sok hibával játszott a Kinizsi tá­madósora, amelynek balszárnya olykor teljesen eltűnt. Helyzetet ugyan teremtettek a csatárok, de Szabó Il-t kivéve nem volt ebben a sorban befejező játékos. A za­laegerszegiek későn jöttek hogy ezen a meccsen esetleg lehet valamit keresni is. Amikor tá­madtak, bizony zavarba jött a Kinizsi védelme. Jók: Korsós, Szöllősi, Csaba, Hl. Szalai, Varga* Dervalics. * * * További eredmények a Nyugati csoportban: Nagykanizsai Bányász—MÁV DAC 0:0, Pécsi Ércbányász—Szom­bathelyi Cipő 2:2, Zalaegerszegi TE —Pápai Textiles 0:0, Dorogi Bá­nyász—Mosonmagyaróvári Vasas 1:0. A Somogy megyei Állami Építőipari Vállalat 40 ton­nás Träilerrel vállalja az ország területén nehézgépek és tárgyak fuvarozását A megrendelést Kaposvár, Berzsenyi út 41. szám (szál­lítási csoport). Telefon: 12-136. Ügyintéző: Horváth Jó­zsef címére szíveskedjenek leadni. (9467)