Somogyi Néplap, 1968. június (25. évfolyam, 127-152. szám)

1968-06-11 / 135. szám

Kedd, 1968. június 11. # SOMOGYI NÉPLAP ATLÉTIKA Pamukiék ontják a rekordokat Országos meghívásos ver­senyt rendezett a Magyar Atlé­tikai Szövetség szombaton este a Népstadionban. Az akkor még rekkenő hőség bágyasz- tóan hatott a versenyzőkre, ennek ellenére a három so­mogyi atléta sorra javította a megyei rekordokat. Kellemes meglepetés volt a fiatal Erdős bemutatkozása 800 méteren. A 17 éves Dózsa- futó nagynevű versenyzőket hagyott maga mögött, l:54.7-es ideje a harmadik helyhez volt elegendő. Ez az eredmény az ŐRT szintnél jobb. 1000 méteren állt rajthoz Kovács Géza. A fiatal Dózsa- atléta ez alkalommal nem volt olyan harcos szellemű, mint legutóbb. »Csak a célegyenes­ben« fogta be a mezőnyt és oiztosította be győzelmét A 2:24 perc új megyei csúcs. Az örökös ötödik helyről előbbre rukkolt a másik Dó- zsa-versenyző, Pamuki József, akit ez alkalommal a 2000 mé­teres távon csak a győri Kiss és a Vasas Szerényije előzött meg. Pamuki 5:18.8-at futott. Ez is megyei csúcserediréiy. Kora tavasszal azt jósltuk, hogy az idén javuló eredmé­nyeket várhatunk a somogyi atlétáktól. Reményeink hétről hétre valóra válnak. Ügy vél­jük, hogy ezek a csúcseredmé­nyek talán nem is lesznek hosszú életűek. Jó játékkal győztek a Lendület röplabdásai K. Lendület—Almásfüzitő 3:2 (12, —5, 3, —12, 16). Lendület: Koncz, Esküdt, Balogh, Kozmáné, Petrus, Ver- mesné. Csere: Krehán, Lovass, Bajnoki táblázatok nb i 1. Vasas 13 10 1 2 37:15 21 2. Bp. Honvéd 13 7 4 2 23:19 18 3- Ferencváros 13 7 4 2 27:16 18 4. Ü. Dózsa 12 6 4 2 26:13 16 5. Csepel 13 6 3 4 16:11 15 6. Szombathely 13 4 5 4 15:19 13 7. Szeged 12 4 5 3 15:22 13 8. Pécs 13 4 5 4 11:17 13 9. MTK 13 4 4 5 16:16 12 10. Egyetértés 13 2 8 3 14:16 12 11. Dunaújváros 13 4 4 5 15:19 12 12. Salgótarján 13 3 5 5 17:22 11 13. Tatabánya 13 1 7 5 8:15 9 14. Győr 13 1 6 6 10:15 8 15. Videoton 13 3 2 8 13:26 8 16. Diósgyőr 13 1 5 7 11:22 7 n Nyugati csoport 1. ZTE 13 6 a 2 28:10 17 2. Dorog 13 6 5 2 22:9 17 3. P. Ércbányász 13 7 3 3 22:12 17 4. K. Táncsics 13 6 4 3 19:14 16 5. Sz. Cipő 13 6 4 3 24:18 16 6. MÁV DAC 13 7 1 5 23:20 15 7. Pápa 13 5 4 4 9:7 14 8. Siófok 13 6 2 5 22:20 14 9. M.-Szászvár 13 4 5 4 18:22 13 10. N. Bányász 13 5 2 6 20:19 12 11. K. Kinizsi 13 4 4 5 17:18 12 12. PVSK 13 6- 7 15:20 12 13. Veszprém 13 3 5 5 18:22 11 14. Moson 13 3 2 8 13:34 8 15. Z. Dózsa 13 3 1 9 15:26 7 16. NVTE 13 2 3 8 11:25 7 NB III Délnyugati csoport 1. PBTC 13 9 3 1 34:14 21 2. PEAC 13 7 4 2 29:10 18 3. Szekszárd 13 7 4 2 29:13 18 4. Baja 12 7 3 2 18:14 17 5. Steinmetz SE 13 7 2 4 22:17 16 6. DVSE 13 6 4 3 18:15 16 7. Bonyhád 13 6 3 4 27 :24 15 8. Lábod 13 7­6 31:20 14 9. Mohács 12 6 1 5 24:22 13 10. P. Volán 13 4 3 6 14:15 11 11. Sárbogárd 13 5 1 7 24:25 11 12. D. Spartacus 13 3 4 6 15:19 10 13. K. Vasas 13 3 2 8 14:28 8 14. K. Dózsa 13 2 4 7 13:34 8 15. P. Helyiipar 13 1 4 8 15:25 6 16. Szigetvár 13­4 9 13:43 4 NB m Nyugati csoport 1. Sárvár 13 8 1 4 24:14 17 2. N. Sáska 13 8 1 4 26:20 17 3. Kőszeg 13 7 2 4 25:10 16 4. Nyírád 13 6 4 3 21:15 16 5. Ajka 13 6 3 4 23:13 15 6. Tapolca 13 6 2 5 29:24 14 7. Körmend 13 5 4 4 18:18 14 8. Sz. Vasas 13 6 2 5 26:28 14 9. Marcali 13 6 1 6 24:27 13 1«. Letenye 13 4 4 5 14:17 12 11. Keszthely 13 4 3 6 19:23 11 12. N. Dózsa 13 4 3 6 18:25 11 13. SZSK 12 3 4 5 19:19 10 14. Sz. Spartacus 13 3 3 7 17:32 9 IS. Sz. Do «a 12 2 5 5 11:24 9 16. Katona J. SE A3 2 4 7 24:29 8 Megyei bajnokság 1. Csurgó 2. Barcs 3. Kapói y 4. K. Vasutas 5. Tab 13 8 3 1.1 9 1 13 7 3 13 7 2 13 6 4 6. Som°gvi 7!. SE 13 5 3 7. N*gvatá4 1* 6 2 8. Zamá»'cii II 7 ­9. i*.-oLcn»****»'8P/ UH 10. UH 11. K. V. Lobogó 18 9 t 12. Taszd»- U 4 2 13. Lengyeltóti 13 « s 14. Mar«*a*i 17 9 4 15. Ordacsehi 13 2 4 1 28:8 21 3 36:15 19 3 34:19 17 4 24:lü 16 3 31:19 16 4 24:13 15 5 27:20 14 I 26:26 14 4 21:14 11 J 25:23 12 5 33:23 11 7 19:30 10 7 19:34 10 6 13:26 10 7 16:32 18. K. £píi&* 13 1 - 12 frlit 3 Szilágyi. Rendkívül izgalmas, változatos mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A K. Lendület határtalan lelkese­déssel küzdve kényszerítette 1.20 perc alatt megadásra jó képességű ellenfelét. Az ötö­dik, döntő szettben az izgalom a tetőfokra hágott. Végül is a kórházi együttes csikarta ki a megérdemelt győzelmet. A Lendület játékosai kitünően szerepeltek. Különösen Koz­máné és Koncz emelkedett ki. Az almásfüzitői csapat leg­jobbja Zámbó volt. Három pontot szereztek a somogyi NB Bi-es csapatok A két idegengeli mérkőzés és a nehéz el­lenfelek nem sok jót ígértek a somogyi NB Il-eseknek. A végén 50 százalékos ered­ményt mutat a mérleg. A K. Táncsics ha­zai győzelme és a Kinizsi pápai pontszer­zése ellensúlyozta a siófokiak szombati ve­reségét. A Nyugati csoportban a ZTE vere­sége folytán óriási tömörülés keletkezett a táblázat élén. Az éllovas zalaegerszegi csa­patnak 17 pontja van, az ötödik helyezett Szombathelynek 16. A K. Táncsics ugyan­csak 16 pontjával negyedik a táblázaton. A siófokiakat is csak 3 pont választja el az élen állóktól. E öbbre lépett a tabellán a K. Kinizsi. NB III... NB III... Látod nyerte a somogyi rangadó! A héten — minthogy somo­gyi rangadó volt — csupán hat pont megszerzésére volt lehe­tősége a négy somogyi NB III- as csapatnak. Két pontot csak a Lábodi MEDOSZ szerzett azzal, hogy imponáló fölénnyel legyőzte régi vetélytársát, a Kaposvári Vasast. A Dózsa még szombaton szerzett egy pontot. A marcaliak ez alka­lommal indiszponáltan játszot­tak, és Ajkán súlyos vereséget szenvedtek. DÉLNYUGATI CSOPORT Lábod—K. Vasas 3:0 (1:0) Lábod, 300 néző. V.: Sümegi. Lábod: Márkus (Mohácsi) — Nemeth, Filiszár, Ilosfai — Nagy, Takács (Lieber) — Bor­zas, Luczek, Csór, Hadi, Fiilöp I. Edző: András József. Ka­posvári Bogdán — Takács, Borda, Maián, Csapó — Szent- gróii, Barta — Bartos (Deve- cseri), Fülöp, Balázs, Czecze- li. Edző: Tóth József. Váratlan eredmények sorozata az INB I-ben A Népstadionban csak 1:1- et ért el a Ferencváros az Egyetértés ellen. Akik figye­lemmel kísérik legjobb csa­pataink eredményeit, azok­nak ez sokat mond. De nem­csak a stadionbeli döntetlen szolgáltatott meglepetést a 13. játékhéten. A forduló többi találkozóján is adódott váratlan eredmény szépszám­mal. Szombathelyen például vereséget szenvedett a Bp. Honvéd. Pécsen a Diósgyőr szerzett vezetést, aztán az egyetlen diósgyőri gólra négy­gyei válaszoltak a hazaiak. A Győri ETO javul, ezt mutat­ja, hogy Salgótarjánban két gólt rúgtak a győri csatárok, igaz, a tarjániak is. Ugyancsak 2:2 arányú döntetlennel ért véget a Tatabánya—Dunaúj­város mérkőzés. A bányász csapat tehát otthonában sem tudott győzni. A forduló egyik legváratlanabb eredménye Új­pesten született, ahol az el­lenállhatatlan lila-fehér tá­madósor 11 góllal terhelte meg a szegediek hálóját. Eredmények: Ferencváros—Egyetértés 1:1 (1:0) Népstadion, 15 000 néző. V: Emsberger. G.: Albert, ill. Halápi. Szombathely—Bp. Honvéd 2:1 (1:0) Szombathely, 10 000 néző. V.: Radó. G.: Iszak (2, egyet 11-esből). ill. Szendrei. Tatabánya—Dunaújváros 2:2 (2:2) Tatabánya, 5000 néző. V.: Szkokán. G.: Töröcsik, Cser- nai, ill. Mihály, Csörgő. Győr—Salgótarján 2:2 (1:1) Salgótarján, 4000 néző. V.: Vízhányó. G.: Stolcz, Somo­gyi, ill. Básti, Szalai. Pécs—Diósgyőr 4:1 (2:1) Pécs, 3000 néző. V.: Som­lai. G.: Dunai dr. (2), Györ- kő dr., Tüske, ill. Hajas. Ü. Dózsa—Szeged 11:0 (6:0) Megyeri út, 8000 néző. V.: Soós G. G.: Dunai II. (4), Gö- röcs (2), Dunai III. Eger nyerte az NB I B rangadóját A 15. fordulóban a két volt NB I-es csapat találkozóján az egriek Komlón szerezték meg a két pon­tot. Ezzel rendkívül tömörré vált az él. A Komló és a Kecskemét 21 pontos, az egrieknek 20 pontjuk van. Ózd—Ganz-MÁVAG 0:0, Nyír­egyháza—BVSC 0:0, Szállítók— Győri Dózsa 3:1, Várpalota—Pécsi Bányász 4:0, Kecskemét—Nagybá- tony 3:1, Budafok—-Bp. Spartacus 0:0, Miskolc—Oroszlány 1:0, Eger— Komló 1:0, Előre—Szolnok 1:1. Olaszország Eurápa-bajnok Szombaton 120 perces küzdelem | után 1:1 arányú döntetlennel vég- i ződött az Európa-bajnoki döntő. A kiírásnak megfelelően hétfőn este új mérkőzésre került sor Ró- | mában. Ezen a friss erőket fel­vonultató olasz csapat kiharcolta a győzelmet és e2zel az Európa- bajnoki címet. Olaszország—Jugoszlávia 2:0(2:0) A 18. percben Ríva lesgyanús helyzetből lőtt góljával szereztek vezetést az olaszok. Ezután a ju- goszlávok szinte a kapujához sze­gezték az olasz csapatot, mégis a 32. percben Anastasi ért el újabb gólt. Szünet után az olaszok teljesen átengedték a játéktér közepét a Jugoszlávoknak, akik azonban hiá­ba támadtak, még csak helyzetet sem tudtak teremteni. A mérkőzés után a 70 000 néző sokezer fáklyát gyújtva ünnepelte az olasz csapatot, amikor az UEFA elnöke átnyújtotta Facchetti csa- 'fttáiupáiAaymüc ft Mftftáftfttek Kupá­ja aranyozott serglegét. Az Euró- pa-bajnok tehát Olaszország. 2. Ju­goszlávia, 3. Anglia, 4. Szovjetunió. A totó 13+1 találatos szelvé­nye: xlxxlxxx22x21 +1. 13 plusz egy és 13 talalatos szel­vény nem volt. 12 találatot négy fogadó ért el, ezek szelvényenkén- ti nyeremé-nye 179 745 forint. A 11 találatos szelvények száma Sl, szelvényenként! nyeremény 4715 forint. Tíz találatot 620 fogadó ért el, ezek szelvényenként! nyeremé­nye 696 forint. Valamennyi nyere­ményösszeg a nyereményilleték le­von á«e után értendő. A hazai támadások a 23. percben értek góllá. Hadi fu­totta le a kaposvári védőket, Csőrhöz játszott, akinek a lö­vése visszapattant a jó ütem­ben érkező Borzas elé, s ő nem hibázott, 1:0. Továbbra is a hazaiak irányították a játékot. Szünet után a 9. perc hozott újabb gólt, ekkor Hadi a lá­bak között juttatta a labdát Fülöphöz, aki megszerezte a második lábodi gólt, 2:0. Tíz perc múlva szöglethez jutottak a hazaiak, Takács beívelt lab­dáját Borzas vágta a hálóba, 3:0. Ezt követően lefékezett a hazai csapat, s az eredmény a továbbiakban már nem is vál­tozott. Végig kézben tartotta az irányítást a somogyi rangadón a Lábodi MEDOSZ, amely minden tekintetben fölötte állt ellenfelének. A Vasast a sze­rencse mentette meg a na­gyobb vereségtől, hisz a lábo- diak két ízben a kapufát ta­lálták el, amellett három nagy helyzetet kihagytak. Jók: Fili­szár, Ilosfai, Nagy, Borzas, Csór, ill. Takács, Szentgróti. NYUGATI CSOPORT Ajka—Marcali VM 6:1 (2:1) Ajka, 200 néző. V.: Szabó I. Ajka — Kiss — Mester, Máté, Nagy — Márkus, Fischli — Takács, Király, Czene, Csánicz, Cseh. Ed­ző: Gyenese József. Marcali: Ho- dorics (Szántó I.) — Dunkler, Hosz- szú, Polgár — Pék, Rigó — Szabó, Molnár, Jakab, Lázár, Horváth. Edző: Bősz Ádám. Vízzel borított, sáros, helyenként mély talajú salakos pályán, eső­ben került sor a mérkőzésre, A hazaiak vezető góljára Pék még tudott válaszolni, aztán egy újabb ajkai gól zárta a félidőt. Szünet után majdnem egyoldalúvá vált a mérkőzés. A hazaiaknak minden sikerült, a MEDOSZ-nak semmi. A jobb erőnlét és a jobb helyzet- felismerés hozta magával az aj- kaiak minden tekintetben megér­demelt győzelmét. * * * További eredmények a Nyugati csoportban Kőszeg—Sz. Spartacus 7:0, Kör­mend—Keszthely 4:3, Katona J. SE —Nagykanizsai Sáska 0:2, Nyírád— Sárvár 2:1, Nagykanizsai Dózsa— Tapolca 2:1, Letenye—Szombathe­lyi Vasas 5:0. K. Táncsics—ZTE 1:0 (0:0) Kaposvár, 1200 néző. V.: Kaposi. Táncsics: Papp — Kelemen, Tal- iósi, 1 ai Kas, Horváth — Tátrai, Makiári — Kaszas lí., Selenka, Vaczlavik, Kaszás I. (Ivauics). Ed­ző: Váradi Lajos, iúuaegerszeg: Déri (Tóth) — Prokisch, Papp, Ma­dár I., — Lang I., Filó — f ehér, Kajtár, Szabó, Kocsis, Bita. Edző: Szőcs János. Kaposvári támadások vezették be a mérkőzést, amelynek lendületén még a szemerkélő eső sem változ­tatott. Harminc perc során Kaszás II., majd Kaszás I. teremtett ve­szélyt a ZTE kapuja előtt. A má­sik oldalon Kelemen »életveszé­lyes-* hazaadása keltett izgalmat. Fél óra elteltével esett az iram és feljött a ZTE. A 35. percben Fe­hér éppen hogy csak fölé durran- tott. A 41. percben Szabó küldte fejjel az üres kapu fölé a labdát. Szünet után gyors gólt értek el a hazaiak. Jobb oldalon futott a Táncsics támadása, melyet a 16-os sarka előtt akasztottak meg a vendégek. Nehéz szögből szállt a szabadrúgás kapura, Kaszás II. jól eltalált éles és csavart lövése nyo­mán a labda a meglepett kapus mellett a jobb sarokba vágódott. 1:0. Remek lövés volt. látványos, bár egy kissé potj^aizű gól. A gó1- ra heves zalaegerszegi rohamok következtek válaszként. Az eddig védekező ZTE most támadásba lendült. Papp gyakran volt mun­kában. s néhányszor alá is futott a labdának. A 25. percben bizony csak a szerencse mentette meg a Táncsics kapuját a góltól. A már­már hálóba tartó labdat Horváth és Tallósí együttesen kaparták ki ,1 gólvonalról. Aztán egy Maklári- bomba adott gondot az uj egersze- gi kapusnak. A 30. percben Papp ütötte ki a labdát Szabó elé, a volt kaposvári csatár kapásból csú­nyán fölé durrantott. Még egy-két zalaegerszegi roham ko vetít ezett* aztán a Táncsics labdatartásra rendezkedett be. Az eredmény már nem is változott. Jól kezdett ezen a mérkőzésen a kaposvári csapat a listavezető ZTE ellenében. A zalaegerszegi védelem azonban kibírta a félórás kapos­vári nyomást. Aztán az bizonyosom dott be, hogy sebezhető a kaposvá­riak védelme. Szünet után, amikor gyors gólt ért el a Táncsics együt­tese, egyszeriben megváltozott a játék képe. Jó iramú lett a mér­kőzés, színvonalas a játék. He­lyenként egészen kiváló egyéni tel­jesítmények tették érdekessé a találkozót. Olykor látványos volt Kaszás II., meg sérüléséig Kaszás I. egy-egy próbálkozása. A másik oldalon Bita és Madár bizonyította képességeit. Az utóbbi nemegvszer a saját 16-osáróI vitte fel a labdát a kaposvári kapu elé. Égj' kicsit a szerencse is közrejátszott abban, hogy a Táncsics végül is megnyer­te a mérkőzést. Ha azonban az abszolút helyzeteket vesszük, ak­kor az egygólos kaposvári győze­lem mégis megérdemelt. Jók: Tal- lósi, Farkas, Kaszás II., Selenka, Kaszás I., ill. Prokisch, Madár L, Lang L és Bita. Pápa—K. Kinizsi 0:0 Pápa, 120« néző. V.: Balezar. Pápa: Szép — Nyári, Áldozó, Horváth B. — Zsenák, Horváth K. — Szűcs, Vámos, Krasnyánszkí, Keresztes, Domonkos I. (Csurgai). Edző: Kúti Herbert. K. Kinizsi: Korsós — Balogh, Báli, Horváth, Németh — Szöllősi, Csaba — Már­ton, Szabó II., Göncz, Laczkovics. Edző: Szentannai József. Hazai támadásokkal kezdődött a játék. Az első helyzet a 10. perc­ben adódott, amikor Szűcs három méterre állt Korsós kapujától, a kapus azonban remek közbeavat­kozással mentett. Aztán esett a já­ték irama, inkább a Pápa diktált. A Kinizsi szervezetten és jól vé­dekezett. Időközben azért egy-egy kaposvári támadás is kibontako­zott. A 35. percben Márton robo­gott el a szélen, beadása a jó ütemben érkező Laczkovicshoz ke­rült, ő azonban a léc fölé bombá­zott. A 42. percben Szöllősi kígyó­zott végig a pályán, s jutott egész a 16-osig, labdája azonban mellé szállt. Szünet után mezőnyjáték követ­kezett. Ismét a hazaiak támadgat- tak, Korsósnak azonban nem volt nehéz dolga. Már rendszerint a Kinizsi középpályásai megakasz­tották a vérszegény és középütt futó pápai támadásokat. A 33. percben Göncz nagyszerű cselok utánt tört kapura, de közben kis­sé kisodródott. Eles szögből kül­dött labdája a kapufa éléről per­dült ki a mezőnybe. Sajnos belül nem volt senki. Három perccel a befejezés előtt Szűcs feledkezett meg magáról: a szó szoros értei­mében letaglózta Szöllósit. Bal­ezer játékvezető habozás nélkül kiállította a magáról megfeledke­zett pápai labdarúgót. Nem mozgott különösebben ma­gas szinten a találkozó. A hazaiak nem találták meg a rést az ez al­kalommal kitünően záró Kinizsi védelmében. A Pápai Textiles csak ritkán próbálkozott a széleken, középütt pedig óttörthetetlen volt a kaposvári védelmi fal. Valahogy így summázták a pápai nézők a kaposváriak játékát: vidéken így kell védekezni. Meg kell azonban mondani, hogy olykor veszélyes tá­madásokat is vezettek a kaposvá­riak, akik némi szerencsével eset­leg két pontot is szerezhettek vol­na. A döntetlen a látottak alapján igazságos. Jók: Szép, Nyári, a me­zőny legjobbja, a Kinizsiből Göncz, Szöllősi, Báli és Balogh játéka dicsérhető. * * * Ez történt még az NB H-ben Dorog—PVSK 1:0. Zalaegerszegi Dózsa—Nagykanizsai Bányász 2:0, MÁV DAC—Szombathelyi Cipő 3:2, Veszprémi Vegyész—Mosoni Vasas 1 :L * * * To\’ábbi eredmények a délnyu­gati csoportban: Szigetvár—PEAC 1:7, P. Helyi­ipar—Szekszárdi Dózsa 0:3, Sárbo- gárd—Dombóvári Spartacus 2:1, Dombóvári VSE—Baja 0:0, Pécsi Steinmetz SE—PBTC 1:4, Bonyhád —Mohács 4:1. IWeggyei bajnokság KAPOLY—K. V. LOBOGÓ 3:2 (1:1) Kaposvár, 100 néző. V.: Erdélyi, inkább küzdelem folyt a pályán, mint jó játék. Jobb erőnlétével vesztésre álló mérkőzést nyert meg az utolsó percekben a kapolyi együttes. G.: Dévai, Illés, Kőszegi, ill. Filota, Radax. Jók: Szilágyi, Bendula, Kétszeri, ill. Finota, Hor­váth. Kaiser Bela BALATONBOGLÁR—N. SOMOGYI B. SE 1:1 (1:1). Balatonboglár, 250 néző. V.* Bu- zsáki. Végig változatos mérkőzés, amelyen két jó formában levő csa­pat küzdött. A hazaiak erővel job­ban bírták, a vendégek kulturál­tabban futballoztak. Talán a töb­bet támadó Balatonboglár állt kö­zelebb a győzelemhez. G.: Katona, 111. Orbán. Jók: Magyar, Kékesi, Pordán, a mezőny legjobbja, Piros, ill. Hideg, Erdős, Kemény, Orbán. Balatonboglár ifi—K. Vasas ifi 1:0. Kollár József NAGYATÁDI KONZERV— LENGYELTÓTI 8:1 (3:0) Nagyatád, 200 néző. V.: Farkas. Végig nagy erőkülönbség mutat­kozott a két csapat között, a ha­zaiak fölénye gólokban is kifeje­zésre jutott. G.: Bazsó (2), Posta (2), Nagy (2). Deák, Torma, ill. Sándor. Jók: Br.zsó, Oláh. Németh, Horváth, ill. Sándor, Jozsó. Nagyatád ifi—Lengyeltóti ifi 6:0. Horváth Miklós K. VASUTAS—ZAMARDI 3:0 (1:0) Kaposvár, 50 néző. V.: Bognár. Közepes színvonalú mérkőzés veit. A gólratörőbben játszó hazaiak a három gól mellett még sok helyze­tet is kihagytak. A vendég csapa­tot lelkesedess dicséri, ti.: Törzsök (2, egyet ll-esbcl), Zag. Jók: Hor­váth, Hajdú. Kelemen, ill. Papp I». Végvári Dénes MARCALI—TASZÄR 3:2 (0:2) Marcali, 150 néző. V.: Prefek. Szünet után a nagyon magára ta­lált hazai csapat nemcsak három gólt, hanem öt kapufát is rúgott. G.: Horváth I., Horváth II., Páli, ill. Cziczer (2). Jók: Andrej ka, Pá­li, ül. Németh. Kisborsó Imre Csurgó — Barcs 2:1 (0:0) Csurgó, 900 néző. V.: Bálint. Mintegy háromszáz hazai szur­koló kísérte el a megyei rang­adóra a barcsi csapatot. A ta­lálkozó jó iramú, színvonalas játékkal kezdődött. A. hazaiak szerezhettek volna először ve­zetést, a 35. percben azon­ban Sótonyi egy 11-est el­hibázott. Szünet után to­vább fokozódott az iram, kiegyenlítettebb lett a já­ték. A hazaiak az SS.' perc­ben Horváth I. révén gólt ér­tek el. Három perc múlva azonban Kuczkó kiegyenlített. Már-már úgy látszott, hogy döntetlen marad a rangadó, amikor az utolsó percek újabb eseménnyel szolgáltak. A 80. percben Bozsitsot (Csurgó) dur­va játékért a játékvezető kiál­lította. A tíz főre olvadt hazai csapat a 83. percben Sótonyi góljával megszerezte a győzel­mei, amely a látottak alapján megérdemelt is. Jók: Nagy, Horváth I., Sótonyi, Miháldi- necz, ill. András, Kuczkó, Ker­tész. Barcs ifi—Csurgó ifi 3:0. Halmai Emil TAB—K. ÉPÍTŐK 10K) (8:0) Tab, 280 néző. V.: Bella. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, amely a 6. percben már 3 :ő-ra ve­zetett. Ezt követően, de főként szünet után lefékezett a tabi csa­pat, ezért lett »csak« 10:0. A ven­dég együttes végig lelkesen és Igen sportszerűen játszott. G.: Gruber (4), Puha I., Puha II., Má- zl (2—2). A tabai csapat minden tagja kiválóan játszott, a vendé­geknél senki nem nyújtott átlagon felülit. Tab Ifi—K. Építők ifi 2:0. Dietzel Ede HOMOKSZENTGYÖBGX- OKDACSEHI 3:1 (1:1) Homokszentgyörgy, 300 néző. V.: Tóth L. Kiegyenlített első félidő után változatos, izgalmas máso­dik negyvenöt perc következel*. Ebben az Időszakban nyújtott jő játékával biztosan győzött a hazai csapat. G.: Kúti (2), Mohácsi, 111. Zrínyi. Jók' Paska, Horváth, Cson­ka, ill. Kiss, Mányoki, Czár. Homokszentgyörgy ifi—Crdaeső. hi ifi 3:2. Kővári József