Somogyi Néplap, 1968. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-28 / 123. szám

SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1968. májas 28. A Ferencváros a VVK dönlöjében Ferencváros —Bologna 2:2 (1:1) Bolognában Tscliensclier nyu­gatnémet játékvezető sípjelére a magyar csapat a következő ösz- szeállításban lépett pályára hét­főn este a VVK-elődöntő vissza­vágójára: Géczi — Novak, Páncsics, Horváth — Havasi, Szűcs — Ka­rába, Varga, Albert, Branikovics, Szőke. A vezető gólt Varga szabadrúgá sából a Ferencváros szerezte, ele még a félidő befejezése előtt Pe- rani kiegyenlített. A második fél­időben egy 22 méteres szabadrú­gás után Géczi a hálóba ejtette a labdát, s lett 2:1 az olaszok javá­ra. A Ferencváros nem adta fel, lendületesen támadott, s az előre­húzódó Havasinak sikerült egyen­lítenie. A bravúros döntetlen azt jelenti, hogy 3 ponttal, 5:4-es gólaránnyai a Ferencváros jutott a VVK dön­tőjébe, ahol az angol Leeds Uni­ted lesz az ellenfele. Siófoki bravúr az NB ll-ben Kikaptak a kaposvári csapatok A tizenegyedik forduló mérkőzéseit játszot­ták a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában. A forduló bővelkedett meglepetésekben. A legnagyobb a K. Táncsics hazai veresége. De ■eglepetésszámba megy az is, hogy a Mosoni Vasas legyőzte a Pécsi Ércbányászt, a Máza- •z.ászvár pedig a Dorogot. Nem futotta bra­vúrra a K. Kinizsi erejéből, és végül is vesz­tesként hagyta el a nagykanizsai pályát. Vi­szont kitett magáért a Siófoki Bányász, amely alaposan felborította a totózók számítását A siófokiak legyőzték az NB I B-t megjárt MÁV DAC-ot. A bajnoki táblázat élén a ZTE biztosan tartja előnyét. A Táncsics az ötödik helyre csúszott le, a Siófok a nyolcadik helyre tört fel. A K. Kinizsi szerencséje, hogy a sereg­hajtók továbbra is gyengélkednek, igaz, a Mosoni Vasas két pontra megközelítette a cukorgyáriakat. Myolcs új bainoBc esz öBcöli#IwőÉcn<nÍ Zsiga és Koch helyezeti Vasárnap este a Sportcsarnokban befejeződött a háromnapos ma­gyar ökölvívó-bajnokság, amely egyike volt a legizgalmasabbak­nak. Több mint kétezer néző vár­ta a döntőt. Végeredményben a tavalyi bajnokok közül csak Ba- dari, Kajdi és Gáli védte meg baj­noki címét. Badari a döntőben a kaposvári Zsigát győzte le. Az 1968. évi bajnokok közül Gúla, Sza­bó F., Dobó és Edőcs neve nem ismeretlen a sportág berkeiben. Ez a négy fiú most ismét az élre lépett. Először nyert országos baj­nokságot a magyar ökölvívás nagy Ígérete: Gedó, aki újfent végig­verte a papírsúlyú mezőnyt. Szabó Gy. és Kovács II. is először leit bajnok éppúgy, mint a szekszárdi Orbán, aki az ismeretlenség ho­mályából lépett a bajnoki emel­vény legmagasabb pontjára. Ami a kaposvári versenyzőket illeti, elégedettek lehetünk. Hosz- szú idő után most játszottak is­mét komoly szerepet a mieink a magyar bajnokságban. Zsiga a lég­súlyban a döntőben maradt alul a válogatott Badarival szemben. Két meneten át (s nem két percen át, mint ahogy a Népsportban megje­lent) Zsiga jól tartotta magát. A harmadik menetben viszont rászá­moltak a kaposvári fiúra, aki má­sodik lett. Bronzérmet szerzett a másik Dó- zsa-ölclöző, Koch, ö a félnehéz­súlyban először győzelemmel mu­tatkozott be. aztán az elődöntő­ben kis különbséggel pontozásos vereséget szenvedett a gyöngyösi Juhásztól. MEGYEI BAJNOKSÁG RÖPLABDA NB I kikapott a K. Lendület a Szegedtől SZEGEDI KENDER-KAPOSVÁRI LENDÜLET 3:1 (—8, 12, 15, 13) Kaposvár. Vezette: Gál I. Nagy fontosságú mérkőzést ját­szott a. Kaposvári Lendület női röplabúacsapsta. Ha a kórháziak le tudták volna győzni a Szegedi Kendert, úgy negyedmagukkal ott lennének a 12. helyen, a Lendü­let ereje azonban az első nyert szett után váratlanul elfogyott. Idegileg sem voltak rendben a ka­posvári lányok, akik a sorsdöntő labdáknál rendre hibáztak. Jók: Miklós, Abrahám, a Lendület csa­patából még viszonylag Kozmáné és Petrus nyújtotta azt, amit meg­löktünk tőlük. Az NB I II. csoport állása a tize­dik forduló után: 9. Vasas Izzó 10. V. Turbó 11. Almásfüzitő 12. Szeged 13. Miskolc 14. Dunaújváros 15. K. Lendület 16. VTSK 10 9 1 23:10 1* 9 8 1 26:8 17 10 6 4 23:15 16 10 5 5 20:19 15 10 4 6 18:21 14 10 4 6 15:24 14 9 3 6 15:21 12 10 - 10 3:30 10 Jó volt a szegedi sánc. Növelte előnyét a két listavezető K. ▼. LOBOGÓ-K ÉPÍTŐK 4:0 (3:0) Kaposvár, 10Ö néző. V.: Fenyvesi. A Vörös Lobogó csapata kényel­mesen játszva is fölényes bizton­sággal nyert a változatlanul gyen­ge Építők ellenében. G.: Lukács (3, egyet 11-esből), Radax. Jók: Győrfi, Lukács, Radax, Lovász, az Bajnoki táblázatok NB I L Vasas 11 8 1 2 32:15 17 2. Bp. Honvéd ll 6 4 1 20:3 16 3. &. Dózsa 11 6 3 2 25:12 15 4. Csepel 11 5 1 3 13:9 13 5. Ferencváros 10 5 3 2 18:13 13 6. Szeged 11 4 5 2 14:16 13 7. Pécs 11 3 5 3 7:12 11 8. MTK ll 3 4 4 13:13 10 9. Egyetértés 11 2 6 3 12:14 10 10. Salgtóarján 11 3 4 4 14:18 10 12. Dunaújváros ll 3 3 5 11:16 9 13. Videoton ll 3 2 6 11:20 8 14. Tatabánya 11 1 5 5 6:13 7 15. Győr ll 1 4 6 7:12 6 16. Diósgyőr 11 1 4 6 10:18 6 NB n Nyugati csoport 1. ZTE 11 6 4 1 28:9 16 2. Sz. Cipő 11 6 3 2 20:13 15 3. P. Ércbányász 11 6 2 3 18:10 14 4. Dorog ll 4 5 2 20:9 13 5. K. Táncsics ll 5 3 3 17:13 13 6. Pápa 11 5 2 4 9:7 12 7. MÁV DAC ll 6­5 20:18 12 8. Siófok 11 5 2 4 18:17 12 9. N. Bányász 11 5 1 5 20:17 11 10. M.-Szászvár 11 4 3 4 16:20 11 11. Veszprém 11 3 4 4 16:17 10 12. PVSK ll 5­6 13:18 10 13. K. Kinizsi ll 3 3 5 15:18 9 14. Moson 11 3 1 7 12:32 7 15. NVTE ll 2 2 7 9:22 6 16. Z. Dózsa 11 2 1 8 13.24 5 NB in Délnyugati csoport 1. PBTC 11 7 3 1 25:13 17 2. PEAC ll 6 4 1 21:6 16 3. Steinmetz SE ll 7 2 2 20:11 16 4. DVSE ll 6 2 3 18:15 14 5. Baja 10 6 2 2 16:14 14 6. Szekszárd 11 5 4 2 24 :!2 13 7. Mohács 10 6­4 23:18 12 8. Bonyhád 11 5 2 4 23:22 12 9. Lábod 11 5­6 25:19 10 10. D. Spartacus 11 3 3 5 13:18 9 11. P. Volán 11 3 2 6 11:14 8 12. K. Vasas 11 3 2 6 13:22 8 33. Sárbogárd 11 3 1 7 19:24 7 14. K. Dózsa 11 2 3 6 12:31 7 15. P. Helyiipar 11 1 4 6 15:20 6 16. Szigetvár 11­4 7 12:31 4 NB III Nyugati csoport 1. Sárvár 11 7 1 3 21:11 15 2. Kőszeg 11 6 2 3 17:8 14 3. . J. Sáska 11 7­4 24:20 14 4. Ajka 11 5 3 3 16:10 13 5. Nyírád 11 5 3 3 19:14 13 6. Sz. Vasas 11 5 2 4 24 :22 12 7. Tapolca 11 5 2 4 22:21 12 8. Körmend 11 4 4 3 14:14 12 o. Marcali 11 5 1 5 20:20 11 10. Letenye 11 3 4 4 8:14 10 li. Keszthely 11 3 3 5 12:17 9 12. N. Dózsa 11 3 3 5 16:22 9 13. Sz. Dózsa 11 3 4 4 10:18 9 34. SZSE 11 2 4 5 17:18 8 35. Katona J. SE 11 2 4 5 22:23 8 16. Sz. Spartacus 11 2 3 6 16:25 8 Megyei bajnokság 1. Csurgó 11 7 3 25:5 19 2. Barcs 11 8 1 2 26:12 17 3. K. Vasutas 11 6 2 3 20:8 14 4. Zamárdi 31 7­4 .26:21 14 5. Tab 11 5 4 2 21:18 14 6. Kapoly 11 5 3 3 29:16 13 7. Somogyi B. SE 11 5 2 4 21:16 12 8. K. V. Lobogó 11 3 4 4 20:19 10 9. Nagyatád 11 4 2 5 15:18 10 10. Taszár 11 4 2 5 16:23 10 11. Balatonboglár 11 3 3 5 32:22 0 12. H.-szentgyörgy 11 2 5 4 14:13 9 13. Lengyeltóti 11 3 2 6 17:76 8 14. Marcali 11 2 4 5 9:15 8 15. Ordacsehi 11 2 3 6 1<:28 7 16. K. Építők 11 1 “ 10 &»• s Építőkből senkinek a játékát nem lehet kiemelni. K. V. Lobogó ifi—K. Építők ifi 5:0. Kaiser Béla TAB-TASZAR 3:1 (1:1) Tab, 300 néző. V.: Bakonyi. Jó iramú, közepes színvonalú mér­kőzés volt, amelyen a hazai csapat többet kezdeményezett és több helyzetet is teremtett. A helyzetek alapján a táblák akár több gólt is rúghattak volna. G.: Puha I. (2), Puha II., ill. Cziczer. Jók: Puha I., Rácz, Johann, ill. Jánosi, Czi­czer, Haracsi. K. Kinizsi ifi—Tab ifi 2:1. Dietzel Ede HOMOKSZENTGYÖRGY- LENGYELTOTI 4:1 (1:1) Homokszentgyörgy, 300 néző. V. : Preíek. Küzdelmes első félidő után a második negyvenöt perc­ben magára talált a hazai csapat, amelynek támadósora ebben az időszakban ellenállhatatlannak bi­zonyult. G.: Mohácsi, Novák, Bo­ros, Horváth, ill. Sándor. Jók: Csonka, Nagy, Horváth, ill. Sán­dor, Csordás. Lengyeltóti ifi—Homokszent­györgy ifi 1:0. Kővári József CSURGÓ—ZAMARDI 5:0 (3:0) Csurgó, 300 néző. V.: Horváth J. Idei legjobb játékát nyújtotta a Csurgó, amely szünet után ugyan csökkentette az iramot, de győ­zelme így sem volt kétséges. Az első és az utolsó öt percben két- két gólt értek el a csurgói csatá­rok. G.: Szabó (3), Horváth I., Horváth II. Jók: Horváth I., Boros, Nagy, Szabó, ill. Kovács, Püspök, Papp. Csurgó ifi—Zamárdi ifi 4:0. Halmai Emil NAGYATÁDI KONZERV— MARCALI 3:0 (2:0) Nagyatád, 400 néző. V.: Szerecz. A hazai csapat kezdettől irányított, s csatárai sok helyzetet dolgoz­tak ki. A vendégek lelkesen és sportszerűen küzdöttek. Az ered­mény hűen tükrözi a két csapat közötti erőviszonyokat. G.: Bazsó (3). Jók: Bazsó. Oláh, Posta, ill. Andrejka, Mengyi. Nagyatád ifi—K. Dózsa ifi 1:1. Horváth Miklós B ALATONBOGLÁR—KAPOLY 6:3 (3:0) Balatonboglár, 300 néző. V.: Har- di. Szép akciókból születtek a gó­lok. Minden tekintetben a Bala­tonboglár bizonyult jobbnak. G.: Csere (3), Vas, Kenéz (11-esből) > Kis-Katona, ill. Kőszegi (2), Ko­vács. Jók: Kékesi, Piros, Sipos, Kolip. ill. Szilágyi, Kétszeri, Kő­szegi. Kollár József K. VASUTAS—ORDACSEHI 3:0 (1:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Buzsáki. A mezőnyben jól játszott ugyan a vendég csapat, de a Vasutas még jobban. A kaposváriak helyzeteik­nek csak egy részét használták ki. G.: Vendl (2), Tánczos. Jók: Haj­dú, Simon, Tánczos, ill. Czár II., Szabó, Beke. K. Vasutas ifi—Ordacsehi ifi 6:1. Végvári Dénes BARCS—SOMOGYI B. SE 5:1 (4:1) Nagyatád, 200 néző. V.: Horváth Z. A barcsi csapat végig tervsze­rűen, jól játszott. Nem lehet ezt elmondani a hazaiakról, akiknek enervált játéka eredményezte ezt a nem várt súlyos vereséget. G.: Marton (2), Gyergyák (2), Kertész, ill. Vörös. Jó az égész barcsi csa­pat, a hazaiakból senkit nem lehet kiemeiai. *arga Tibor NB III... NB III... Isméi nyeri a Marcali — súlyos vereséget szenvedett a Dózsa A szombati Vasas-győzeiem Után még egy Nis IH-as csapatunk nyert a vasárnapi fordulóban. A Marcali VM az SZSE-t győzte le mtgerde- mclten. Ezzel a Vörös ívieieor megerősítette pozícióját a közép­mezőnyben. A Délnyugati NB Hi­bán szereplő másik két somogyi csapat viszont vesztesként hagyta el a pályát. A láboJiakat menti, hogy kulcsembereik közül Borzas, Csór, Takács, Fülöp II. sérült. A tartalékos csapat sem vallott szé­gyent. Sajnos a K. Dózsa nem öregbítette a somogyi futball hír­nevet Szekszárdon. A 0:7 szomo­rú bizonyítványt állít ki a Lila-fe­hér csapatról. Délnyugaton egyébként döntet­lenül végződött a PEAC—Steinmetz rangadó. Most a «-nevető har­madik«, a PBTC került a táblázat élére. DÉLNYUGATI CSOPORT D. Spartacus — Látod 2:1 (1:0) Dombóvár, 300 néző. V.: Czveni- ta. Dombóvár: Dobos — Újvári, Ta­mási, Vida — Fazekas, Korpádí — Heczmann, Völgy esi, Gál, G. Kiss, Kovács. Edző: Gálosi János. Lá- bod: Márkus — Németh, Filiszár, llosfai — Nagy, Wirth — Luczek, Hadi, Lebár, Koczka, Fülöp I. Ed­ző : András József. A hazai támadások a 20. perc­ben értek góllá. G. Kiss lövése a sorfal között talált utat a hálóba, 1:0. Változatos játék után a 65. percben egyenlített a MEDOSZ. Filiszár húszméteres szabadrúgá­sa védhetetlenül vágódott a dom­bóvári kapuba, 1 :l. Már-már úgy látszott, hogy döntetlen marad az eredmény, amikor a 37. percben tömörülés kerekedett a lábodi ka­pu előtt és Kovács fejese nyomán a labda a hálóba hullt, 2:1. Közepes színvonalon mozgott a túl keményen játszó Dombóvár és a tartalékos Lábod mérkőzése. A látottak alapján a lábodi csapat rászolgált volna az egyik bajnoki pontra. Jók: Fazekas, Kovács, ill. Filiszár, Nagy. Sz.Dózsa—K.Dózsa 7:0 (4:0) Szekszárd, 600 néző. V.: Szloboda. A kaposvári csapat az alábbi összeállításban lépett Szekszárdon pályára: Hornyák — Nagy l„ Csi- ma, Fodor — Báli, Nagy II. — Vö­rös, Halvax, Bódis, Füle, Solymo­si. Rögtön kitűnt, hogy óriási tu­dáskülönbség van a két csapat kö­zött. A kaposvári együttes mind­járt beszorult, a hazaiak könnyen érték el góljaikat, s a látottak alapján akár nagyobb arányban is nyerhettek volna, különösen miutás Solymosit tiszteletlensé­gért kiállították. G.: Freppán (4), Lizák (2), Bódizs öngól. * További eredmények a Délnyu­gati csoportban: PEAC—Steinmetz SE 1:1, PBTC— Helyiipar 2:1, P. Volán—Dombó­vári VSE 1:2, Sárbcgárd—Bonyhád 2:1, Baja—Mohács 3:1 (félbesza­kadt). NYUGATI CSOPORT Marcali VM—Sz. SE 3:2 (3:1) Marcali, 600 néző. V.: Jőzsa. Marcali: Hodorics — Dunkler, Hosszú, Polgár — Jakab, Pék — Bene, Molnár, Szántó II., Lázár, Horváth. Edző: Bősz Adám. SZ3E: Pungor — Palotai, Marton, Schőler — Kántor, Kövér — Bognár, Fülöp, Böbrösi, Rozmán, Kovács. Edző: Berkes István. A 10. percben ártatlan szombat­helyi támadás után Bognár szer­zett vezetést az SZSE-nek, 0:1. A 20. percben Molnár lefutotta a vé­dőket, és Szántó II. fejjel kiegyen­lített, 1:1. A 25. percben egy le- jjattanó labdát Horváth kaparin­tott meg, és vágott a' hálóba, 2:1. Két perc múlva Lázár fejesgóljá­val tovább növelte előnyét a mar­cali csapat. A 75. percben esett a mérkőzés utolsó gólja, amikor Fü­löp talált á hálóba, 3:2. Rekkenő hőségben került sor a mérkőzésre, amelyen két ellenté­tes félidőt láthattunk, az első negy­venöt percben mutatott jó és gól- ratörő játékával megérdemelten nyert a Vörös Meteor, amelynek védelme a második félidőben kit bírta a szombathelyiek fergeteges támadásait is. Sportszerű mérkő­zés volt. Jók: Hodorics, Hosszú, Molnár, ill. Marton, Kántor, Fülöp. * Továbib eredmények a Nyugati csoportban Szombathelyi Dózsa—Sárvár 1:1, Ajka—Tapolca 1:1, Körmend—Sz. Vasas 0:2, Katona J. SE—Sz. Spartacus 7:0, Nyírád—Keszthely 1:0, Nagykanizsai Dózsa—Nagyka­nizsai Sáska 4:5, Letenye—Kőszeg 0:0. Gólszegény forduló volt az KB l-ben Nem nagyon jeleskedtek a csa­tárok a csonka fordulóban. (A Fe­rencváros—Szombathely mérkőzést a ferencvárosiak VVK-mérkőzése miatt később játsszák le.) A va­sárnapi találkozón a Vasas, a Bp. Honvéd meg a Tatabánya támadói 2—2 gólt lőttek. Ezzel a Vasas le­győzte az enerváltan játszó MTK-t, a Honvéd Székesfehérváron a Vi­deotont, a Tatabánya pedig Győr­ben a Győri ETO-t, amely nem tud kilábalni a hullámvölgyből. A Győr meg a Videoton még csak rúgott egy gólt, az MTK azonban nem. Nem esett gól a Szeged— Salgótarján és a Dunaújváros— Pécs mérkőzésen sem, pedig ez utóbbin szinte végig egy kapura játszott a hazai csapat. Rapp azonban elemében volt. Huszon­hétezer néző volt az új diósgyőri pályán, ahol a Csepel—Diósgyőr összecsapás 1 :l arányú döntetlen­nel ért véget. A csepeliek Tamás kapu« hibájából egyenlítettek. Vasas—MTK 2:o (1:0) Fáy utca, 20 00u néző. V.: Bállá. Gy. G.: Radics. Farkas. Diósgyőr—Csepel 1:1 (1:0) Diósgyőr,'27 000 néző. V.: Szege­di. G.: Szurgent, ill. Kalmár. Tatabánya—Győr 2:1 (2:0) Győr, 6000 néző. V.: Vadas Gy. G.: Csernai (11-esből), Szabó, ül. Győrfi. Bp. Honvéd—Videoton 2:1 (0:1) Székesfehérvár, 20 000 néző. V.: Szilvást. G.: Szendrei, Marosi, ill. Kovács L. (11-esből). Szeged—Salgótarján 0:0 Szeged, 7000 néző. V.: Borzási. Dunaújváros—Pécs 0:0 Dunaújváros, 8000 néző. V.: Ra­dics. Ez történt az NB I B-ben Szolnok—Nyíregyháza 1:0, BVSC —Ganz-MAVAG 3:2, Eger—Győri Dózsa 0:0, Bp. Spartacus—Várpa­lota 1:1, Oroszlány—Kecskemét 4:0, Nagybátony—Komló 0:0, Mis­kolc—Pécsi Bányász 3 A. Pápa—K. Táncsics SE 2:0 (0:0) Kaposvár, 1200 néző. V.: Stadler. Pápa: Szép — Nyári, Áldozó, Horváth B. — Zsenák, Horváth K. — Szűcs, Vámos (Csurgai), Kras- nyánszki, Keresztes, Domonkos L Edző: Kúti Herbert. Kaposvár: Ku- csa — Kelemen, Tallósi, Farkas, Horváth — Selenka, Zsebeházi — Ivanics, Kaszás II., Makiári (Ko­vács II.), Kaszás I. Edző: Váradi Lajos. vei szegény 'lancsios-iámadások után a ieuezet seienka lövését- szögletre védte Szép. a 12. percben súiyos védelmi hibát követtek ei a Kaposváriak, laliósi késlekedett a hazaadással, Keresztes elvitte előle a labdát, kicselezte Kucsát is, azonban késlekedett a lövéssel és a beimo védők a gólvonalon men­tettek. A pápaiak térfelen folyó játék nem nozott eseményt, a hat­hét emberből álló védelem köny- nyedén állította meg a lagyma­tag hazai támadásokat. A 27. percben a hátvédek újabb kiha­gyása miatt Szűcs egyedül törhe­tett kapura, már a ll-es pont tá­ján járt, amikor Farkas kézzel visszahúzta. A félidő hátralevő szakaszában az egyetlen említés­re méltó esemény Farkas 30 mé­teres bombája jelentette, a labda a felső saroklécről pattant vissza. A szünet utáni első időszakban teljesen beszorult a Pápa, a Tán­csics hátvédei is a felező vonalon álltak. A 63. percben Vámos he­lyett Csurgai, majd két perc múl­va Makiári helyett Kovács II. állt be. A 67. percben közvetett sza­badrúgáshoz jutott a Táncsics tizenhárom méterre a kaputól. Ka­szás H. lövése azonban fölé szállt. A 73. percben az előrehúzódó Ke­lemen elvesztette a labdát, Hor­váth B. az üres bal oldalon felfu­tott, nem támadta senki, így za­vartalanul tálalhatott Szűcs elé, s az a kifutó Kucsa mellett a háló­ba gurított, 1:0. A 85. percben az alapvonal leié tartó labdát Farkas váratlanul hazaadta, Kucsa kiej­tette, és a szemfüles Keresztes senkitől sem zavartatva lőtt a ka­puba, 2:0. A találkozó kísértetiesen hason­lított a Siófok eileni korábbi mér­kőzésre azzal a különbséggel, hogy a pápaiaknak nem egy, hanem két-iiárom* gyors, techmKás csatá­ra tartózkodott elől — és nyerte meg a meccset. Ismét bebizonyoso­dott: a Táncsics csatársora tehe­tetlen a tömör védelemmel szem­ben. A lassú, körülményes, sok húzásból álló támadásszövés rend­szerint még az ellenfél tizenhato­sa előtt megbukott. Jól mutatja ezt, hogy a pápai kapusnak alig akadt védenivalója, tehát még lö­véshez sem jutottak az erőtlen kaposvári támadók. A védőfal át- lövésével meg sem próbálkoztak. Vég nélküli cselcgzetésük, labda- cipelésük nem vezetett eredmény­re. Nagyban hozzájárult az ered­ménytelenséghez, hogy a ,néhány alkalommal oly ötletesen kombi­náló támadósor, á két Kaszás, de főleg Makiári feltűnően lélektele- nül, gyengén játszott. Bizonyos fo­kú bátortalanság, bizonytalanság érződött az egész csapaton. A vé­dők - íldául állandóan számbeli fölényben voltak a pápai táma­dókkal szemben, mégis két gól szü­letett — védelmi hibából. Nem beszélve arról, hogy — ugyancsak a védők hibájából — már az első félidőben is két abszolút gólhely­zet adódott a vendég csatárok előtt. Végredeményben nyolcvan percig »felbillent« a pálya, s a végén kikapott a Táncsics. És még csak nem is vitatható, hogy a Pá­pa megérdemelte a győzelmet. Siófok-Győri MÁV DAC 3:1 (2:0) Siófok, 2000 néző. V.: Hámori. Siofok: Iszak — Pelyva, Szép, Babán — Győrfi, Csupor (Pusztai) — Erdei, Nemetil, Kerényi, Scháül, Takács. Edzó: Papp Gyula. Győr: Acs (K. Szabó) — Pável, Kovács, Nagy J. — Németh, Egyed — Ré­vai, Nagy Gy., Sulyok (Haimisch), Gyomoréi, Gläser. Edző: Fehérvá­ri Alfréd. Győri támadásokkal indult a játék. Nagy Gy. lövése csag alig tévesztett célt. A másik oldalon viszont Takács szögletét Győrfi csupán centiméterekkel küldte ka­pu mellé. Aztán ismét Nagy Gy., majd Révai veszélyeztetett. Ne­gyedóra elteltével belelendült a Siófok, amely mindjárt gólt is ért el. A 16. percben Csupor ki­ugratta Némeíhet, aki meg sem álit a kapuig, 1:0. Az ellentámadás a győri Németh lövésével fejeződött be, a labda a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret. Aztán Szép veszélyeztetett, majd a 33. percbeh újabb gólt ért el a siófoki csapat. Győrfi szabadrúgását Kovács fej­jel próbálta hárítani, a labda azonban nem került messze a ka­putól, s amikor lehullt, Erdei rá­csapott és a hálóba vágta, 2:0. Egy perc múlva Takács elől csak láb- : bal mentett a győri kapus. Szünet után egy veszélyes sió- j foki támadással indult a játék, ; aztán negyedórán át a DAC dik­tálta a tempót. A 16. percben Is­mét gólt értek el a siófokiak. Er­dei nyargalt el a szélen, keiszer is buktatták, a csatái* azonban állva maradt, az alapvonalról visszagu­rított Kerényi elé, aki nem hioá- zott, 3:0. Must csökkentette a tem­pót a Siófok, a kényelmeskedésre rá is fizetett, mert a védők pepe­cselését kihasználva Gláser szépí­tett, 3:1. Ismét változatos lett a já­ték, a győri és a siófoki kapu egy­aránt többször is veszélyben for­gott, gól azonban már nem esett. Szép számú közönség gyűlt ösz- sze Siófokon, hogy szemtanúja le­gyen az egyre inkább belelendülő Siófoki Bányász újabb hazai mér­kőzésének. Győzelemre nemigen számítottak a siófokiak, egy pont­ra azonban igen. Nos, azért lett ebből kettő, mert a siófoki csa­pat korszerűbben futballozott el­lenfelénél. Ha kellett, tervszerűen védekezett, de aztán a szárnyakon vezetett támadásai rendre veszé­lyesebbek voltak, mint a győri ro­hamok. Nagyszerűen helytállt az átszervezett siófoki védelem, ahol Széo új szerepkörében kitűnő tel- iesítményt nyújtott. Rajta kívfil Schádl, Erdei, Németh és Kerényi j is kitűnően játszott, de a többi/*k- ! re sem lehet panasz. A győri csa- ! patból Kovács, Nagy Gy., Révai és Gláser játéka emelkedett ki. N. Bányász—K. Kinizsi 3:1 (2:1) Nagykanizsa, 2000 néző. V.: Zá- vár. Nagykanizsa: Hajdú — Németh, Bolla, Vízhányó — Harcz, Hege­dűs — Baranyai (Meszes), Bogdan, varga, Major, Szigeti. Edző: Ban Nándor. Kaposvár: Korsós —7 Ba­logh, Németii, Horváth — Szóllösi, Csaba — Márton, Szabó 1. (Mol­nár), Báli, Ogiizán, Laczkovics. z.dző: Szentannai József. Az első veszélyes rohamokat a hazaiak vezették. A 10. percben viszont Laczkovics előtt nyílt al­kalom a gólszerzésre, de a bal­szélső elhamarkodottan fölé lőtt. A 20. perctől fokozatosan a Kini­zsi lendült bele, s a kaposváriak egymás után vezették a támadá­sokat. Különösen Márton volt ele­mében, a hazai védők durva bele- menésekkel tartóztatták fel a Ki­nizsi-csatárokat. A 29. percben Balogh és Szigeti csapott össze a 16-osnál, a szélső elesett, a játék­vezető 11-est ítélt. A büntetőt Szi­geti értékesítette, 1:0. A 33. perc­ben a lesen álló Bokán kézzel tett maga elé egy labdát, a játékvezető azonban mindkét szabálytalansá­got elnézte, s érvényesnek minősí­tette a Bokán által rúgott gólt, 2:0. A 42. percben Szöllősi—Márton támadás végén a szélső beadott, a jókor érkező Bali a hálóba fejelt, 2:L Szünet után a Kinizsi fölénye jegyében folytatódott a játék. Fél­órán keresztül azonban alig tör­tént esemény. Mártonnak egy har­mincméteres lövését csak üggyel- bajjal védte a kanizsai kapus. Az­tán Laczkovics a kapufát találta el. Az keltett némi bonyodalmat, hogy a játékvezető nem akarta pályára engedni a kaposvári csere- játékost, Molnárt. A Kinizsi roha­mozott, mégis a Bányász ért el újabb gólt. Nem sokkal a befeje­zés előtt szöglethez jutottak a ha­zaiak, a beívelt sarokrúgást Ma­jor a késlekedő védők és a rosz- szul kifutó Korsós mellett a háló­ba fejelte, 3:1. A 90. percben Mol­nár nagy helyzetben lőtt kapu mellé. A 3:l-es kanizsai győzelem na­gyon hízelgő a hazai csapat szá­mára, mert a Kinizsi a mezőny­ben kezdettől fogva felülmúlta el­lenfelét. Helyzete is több volt a kaposvári csapatnak, sajnos a Ki­nizsi-csatároknak ezen a mérkő­zésen nem ment. Sorsdöntő volt a megadott lesgól és az, hogy a já­tékvezető nem torolta meg a ha­zaiak sorozatos durvaságait. Zá- vár bíró a cserével k/»T'c«olatos huzavonával is a Kinizsi. ökken- tette ki a játékból. JóU: Bolla, Harcz, Szigeti, ill. Szöllősi, Már­ton, Ogiizán. ^ Továbi eredmények a Nyugati csoportban: PVSK—Veszprém 1:0. Máza- Szászvár—Dorog 2:1, Zalaegerszegi TE—NVTE 3:0, Moson—P. Ércbá­nyász 2:1, Sz. Cipő—Zalaegerszegi Dózsa 4:0 815 000 forint a 12 találatért A totót 13+1 talilatos szelvényes 22xxxxl21111x +x. 13 plusz 1 és 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatot egy fogadó ért el, nyereménye 815 959 forint. A 11 találatos szelvények 4533 fo­rintot, a 10 találatosok 689 forintot nyertek. Valamennyi nyeremény- összeg a nyereményilleték levoná­sa után értendő.