Somogyi Néplap, 1968. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-21 / 117. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1968. május 21. Döntetlen as NB I-es rangadókon Mintegy négyhetes szünet után mindjárt két rangadóval folytató­dott a küzdelem a labdarúgó NB I osztályban. Először Kispesten csak­nem telt ház előtt a Bp. Honvéd és a Vasas osztozkodott meg a pon­tokon. Sokáig úgy látszott, hogy a Honvéd nyer, a végén azonban a Vasas egyenlíteni tudott, így lett 2:2. Csaknem szóról szóra megismét­lődött a délutáni rangadó ese­ménysorozata este a Népstadion­ban. Itt az újpestiek szereztek előnyt Rene góljával, aztán egyen­lített a Fradi, majd egy kiállítás következett, s meglepetésre a tíz főre olvadt Üjpest újból berúgta a vezető gólt. Elég szerencsés kö­rülmények között tudott csak egyenlíteni a Ferencváros. Ez a meccs is 2:2 lett! g A többi találkozón általában a várt eredmény született. A szom­bathelyiek minimális különbséggel legyőzték a Videotont. A Pécsi Dózsa és a Csepel ugyancsak egy gól különbséggel nyert a Győr. il­letve a Dunaújváros ellen. Nem esett gól a Tatabánya—Szeged ta­lálkozón, míg Salgótarjánban * a hazaiak két vállra f fektették az Egyetértést. A bajnoki táblázat élén nem tör­tént változás. Továbbra is egy ponttal vezet a Vasas a Honvéd előtt, s emögött egy-egy pontnyi­ra van az Ü. Dózsa és a Ferenc­város. Eredmények: Bp. Honvéd—Vasas 2:2 (2:1) Kispest, 15 000 néző. V.: Soós G. G.: Kocsis, Szendrei, ill. Farkas, Radios. Ü. Dózsa—Ferencváros 2:2 (1:0) Népstadion, 12 000 néző. V.: Zsolt. G.: Bene, Dunai n., ill. Szűcs, No- vák. Szombathely—Videoton 2:1 (Ort» Szombathely, 12 000 néző. V.: Ra­dies. G.: Pék, Gangl, ill. Karsai. Pécsi Dózsa—Győr 1:0 (Irt)) Pécs, 2500 néző. V.: Emsberger. G.: Györkő dr. Salgótarján—Egyetértés 3 :l (1:1) Salgótarján, 5000 néző. V.: Pusz­tai. G.: Básti, Répás, Kriskó, ill. Sátori. Csepel—Dunaújváros 1:0 (1:0) Csepel, 3000 néző. V.: Marton. G.: Losonczi. Tatabánya—Szeged 0:0 Tatabánya, 5000 néző. V.: Vízhá­nyó. Ez történt az NB I B-ben Nagybátony—Győri Dózsa 2 :o, Szolnok—Budafok 2:1, Várpalota— Bp. Előre 2:1, Ganz-MÁVAG-Nyír- egyháza 3:0, Komló—Oroszlány 3:1, Kecskemét—Pécsi Bányász 2:1, Eger—Ózd 3:1, Miskolc—Spartacus 2:2. NB III... NB III... Öt pontot gyűjtöttek a somogyi csapatok Ez alkalommal csak a Ka­posvári Vasas szenvedett vere­séget. A K. Dózsa szombati ér­tékes döntetlenje után vasár­nap otthonában biztosan nyert a Lábod, s javuló formában BAJNOKI TÁBLÁZATOK 1. Vasas 10 7 1 2 30:15 15 2. Bp. Honvéd 10 5 4 1 18:7 14 3. Ü. Dózsa 10 5 3 2 22:10 13 4. Ferencváros 10 5 3 2 18:13 13 5. Csepel 10 5 2 3 12:8 12 6. Szeged 10 4 4 2 14:16 12 7. MTK 10 3 4 3 13:11 10 8. Egyetértés 10 2 6 2 10:11 10 9. Szombathely 10 3 4 3 11:15 10 10. Pécs 10 3 4 3 7:12 10 11. Salgótarján 10 3 3 4 14:13 9 12. Dunaújváros 10 3 2 5 11:16 8 13. Videoton 10 3 2 5 10:18 8 14. Győr 10 1 4 5 6:10 6 15. Diósgyőr 10 1 3 6 9:17 5 16. Tatabánya 10­5 5 4:12 5 NB H Nyugati csoport 1. ZTE 10 5 4 1 25:9 14 2. P. Ércbányász 10 6 2 2 17:8 14 3. Dorog 10 4 5 1 19:7 13 4. K. Táncsics „ 10 5 3 2 17:11 13 5. Sz. Cipő 10 5 3 2 16:13 13 6. MÁV DAC 10 6- 4 19:15 12 7. Pápa 10 4 2 4 7:7 10 Veszprém 10 3 4 3 16:16 10 9. Siófok 10 4 2 4 15:16 10 10. N. Bányász 10 4 1 5 17:16 9 11. K. Kinizsi 10 3 3 4:14:15 9 12. Máza-Szászvár 10 3 3 4 14:19 9 13. PVSK 10 4- 6 12:18 8 13. NVTE 10 2 2 6 9:19 6 15. Z. Dózsa 10 2 1 7 13:20 5 16. Moson 10 2 1 7 10:31 5 NB m Délnyugati csoport 1. Pécsi EAC 10 6 3 1 20:5 15 2. Steinmetz- SE 10 7 1 2 19:10 15 3. PBTC 10 6 3 1 22:12 15 4. Baja 10 6 2 2 16:14 14 5. Szekszárd 10 4 4 2 17 :12 13 6. Mohács 10 6- 4 23:20 12 7. DVSE 10 5 2 3 16:14 12 8. Bonyhád 10 5 2 3 22:20 12 9. Lábod 10 5- 5 24:17 10 10. P. Volán 10 3 2 5 10:12 a 11. D. Spartacus 10 2 3 5 11:17 7 12. K. Dózsa 10 2 3 5 12:24 7 13. P. Helyiipar 10 1 4 5 14:17 6 34. K. Vasas 10 2 2 6 10:22 6 15. Sárbogárd 10 2 1 7 17:23 f 16. Szigetvár 10 “ 4 6 12:28 4 NB III Nyugati csoport 1. Sárvár 10 7- 3 20:11 14 2. Kőszeg 10 6 1 3 17:8 13 3. A1ka 10 5 2 3 15:9 12 4. N. Sáska 10 6- 4 19:16 12 5. Körmend 10 4 4 2 14:12 12 6. Nyírád 10 4 3 3 1«:14 11 7. Tapolca 10 5 1 4 21:20 11 ' 8. Sz. Vasas 10 4 2 4 22:22 10 9. Marcali 10 4 1 5 17;i8 9 jn Keszthely 10 3 3 4 12:15 n 11. N. Dózsa 10 3 3 4 12:17 9 12. Letenye 10 3 3 4 R:i4 p 1?. SZSF 10 2 4 4 15:15 8 14. Sz. Dózsa 10 2 4 4 9*17 8 1". Sz. Spartacus 10 2 3 5 13:18 7 ifi. Katona J. SE 10 1 4 5 15:20 6 Megyei bajnokság 1. Csurgó 2. Barcs ' 3. Zamárdi 4. Kapoly 5. K. Vasutas 6. Somogyi B. SE 7. Tab 8. Taszár 9. K. V. Lobogó 10. Marcali 11. Lengyeltóti 12. Nagyatád 13. Balatonboglár 14. H.-szentgyörgy 15. Ordacsehi i€. K. Építők 10 7 10 7 10 7 10 5 ‘10 5 10 5 10 4 10 4 10 2 10 2 10 3 10 3 10 2 10 1 10 2 10 1 3-20 1 2 21- 3 26 3 2 26 2 3 17 2 3 20 4 2 18 2 4 15 4 4 16 4 4 9 2 5 16 2 5 12 3 5 26 5 4 10 3 5 14- 9 5 :5 17 :ll 15 :16 14 :10 13 :8 12 :11 12 :17 12 :20 10 :19 8 :12 8 :22 8 :18 8 :19 7 :12 7 :25 7 :46 2 játszva idegenben aratott győ­zelmet a Marcali VM. A hé­ten tehát öt pontot sikerült szerezniük a somogyi NB III-asoknak. Csak a Vasas csú­szott lejjebb a bajnoki táblá­zaton. DÉLNYUGATI CSOPORT Lábod — Sárbogárd 4:1 (2:0) Lábod, 200 néző. V.: öze. Lábod: Márkus — Németh, Fili- szár, Ilosfai — Wirth, Nagy — Bor­zas, Luczek, Lebár, Hadi, Fülöp I. (Haász). Sárbogárd: Hernádi — Orosvári, Kiss, Kovács — Fekete, Kócz — Herold, Horváth, Bodai, Tatár, Marton. Edző: Illó István. 10. perc; Luczek beadását Fülöp fejelte a hálóba, 1:0. 21. perc: j-e- bárt a 16-oson belül buktatták, de a bíró nem adott ll-est. 33. perc: Filiszár—Fülöp támadás vegén a szélső beadott, és Lebár á hálóba lőtt, 2:0. 52. perc: Luczek—Borzas összjáték után a szélső lőtt gólt, 3:0. 57. perc: Filiszár 18 méteres bomba szabadrúgása a hálóban kö­tött ki, 4:0. 75. perc: A sárbogár­di csapat 11-eshez jutott, amelyet Kovács értékesített, 4:1. 9«. perc: Filiszár rúghatott büntetőt, gyen­gén helyezett labdáját azonban Hernádi kivédte. Végig fölényben játszott az ez alkalommal igen lelkesen küzdő Lábodi MEDOSZ. Amikor a ha­zaiak a széleken vezették támadá­saikat, akkor rendre sikerült a be­fejezés. Jók: Márkus, Németh, Borzas, Filiszár, Hadi, Fülöp, ül. Orosvári, Kovács, Fekete, Horváth. További eredmények a Délnyu­gati csoportban: PEAC—Pécsi Helyiipar 1:0, Mo­hács-Pécsi Volán 2:0, Szigetvár- Dombóvári Spartacus 1:1, Dombó­vári VSE—Szekszárd 2:2, Bonyhád —Baja 3:1. NYUGATI CSOPORT Marcali—Tapolca 3:2 (2:2) Tapolca, 300 néző. V.: Szanyi. Marcali: Hodorics — Dunkler, Hosszú, Polgár — Pék, Jakab — Bene, Mo.nar, Lázár, Szántó H., Horváth. Edző: Bősz Adám. Tapol­ca: Tompos — Horváth, Nyirő, Vas — Simon, Szűcs — Farkas, Ben- czik, Németh, Szőcze, Urai. Edző: Struck László. 2. perc: A rögtön támadásba len­dült Marcali Molnár révén veze­tést szerzett, 1:0. 11. perc: Szép összjáték után Benczik kiegyenlí­tett, 1:1. 26. perc: Molnár harminc méterről rúgtt szabadot, a labda védhetetlenül vágódott a hálóba, 2:1. 35. perc: Most a másik olda­lon került sor szabadrúgásra, Né­meth labdája vágódott a hálóba, 2:2. 85. perc: A szünet után táma­dásba lendült marcaliak csatárai közül Molnár bizonyult ellenállha­tatlannak, 3:2. Végig jó iramú, sportszerű mér­kőzés volt. A hazaiak a játékidő nagyobbik szakaszában fölényben játszottak, a két támadósor közti különbség azonban a Marcali ja­vára billentette a mérleget. Jók: Hodorics, Pék, Molnár, Szántó II., illetve: Simon, Benczik, Szőcze. További eredmények a Nyugati csoportban: Szombathelyi SE—Letenye 0:1 Sárvár—Ajka 1:0, Nagykanizsai Sáska—Szombathelyi Dózsa 4:0, Keszthely—Nagykanizsai Dózsa 2:3, Szombathelyi Spartacus—Ny írád 2:2, Szombathelyi Vasas—Katona J. SE 4:0, Kőszeg—Kőrmeod IA A Táncsics veresége az N3II egyik meglepetése Otthonában győzött a Kinizsi, idegenben a Siófok A tizedik bajnoki forduló mérkőzéseit ját­szották a labdarúgó NB II csapatai. A for­duló újabb rangadót hozott. Ez alkalommal a Dorog és a ZTE találkozott Dorogon. A döntetlen azt jelentette, hogy a P. Ércbá­nyász pontszámban elérte a zalaegersze­gieket. Az élcsoportban tanyázó Táncsics ve­resége Nagykanizsán a forduló kétségkívül legnagyobb meglepetése. Az is meglepetés­számba megy, hogy a K. Kinizsi fölényes biztonsággal verte a Szombathelyi Cipőgyár csapatát. A siófokiak védekező hadrendje Zalaegerszegen is bevált, £ az egy siófoki gól is elég volt a győzelemhez. Rendkívül tömör az él, a ZTE 14 pontos, a 6. helyezett MÁV DAC-nak 12 pontja van. ökölvívás Dózsa-gyöze'em az itfényzáró mérkőzésen Fokozott \ érdeklődés mellett ke­rült sor az NB I B utolsó tavaszi mérkőzésére Kaposváron. A Csiky Gergely Színházban helyenként jól öklöztek a kaposvári fiúk, akiknek győzelme ezen a találkozón egy pillanatra sem volt kétes. Egyéb­ként az összecsapás nem mozgott valami magas szinten. Légsúlúyban nem volt mérkőzés, mert a kapos­váriak nem állítottak versenyzőt, a kecskeméti fiú viszont átesett a súlyhatáron. A többi találkozók közül mindössze egy tartott három meneten át. K. Dózsa Fémmunkás 14:6 Kaposvár, 600 néző. V.: Nagy L. és Sárkány. Papírsúly: Zsiga a második me­netben döntő fölénnyel nyert Ha­darj ellen, 2:0. Harmatsúly: Gráb- li a második menetben feladta Fu­tó ellen. 2:2. Pehelysúly: Szabó a második menetben döntő fölény­nyel győzött Csikai ellen. 4:2. Könnyűsúly: Horváth ellenfele, Vígh átesett a súlyhatáron. 6:2. Kisváltósúly: Tóbi a harmadik menetben döntő fölénnyel győzött Rózsavölgyi ellen. 8:2 Váltósúly: Papp ellen Marton a második me­netben feladta. 10:2. Nagyváltó­súly: Kiss ellen Gombos a máso­dik menetben feladta. 12:2. Közép­súly: Jávort a harmadik menetben sérülés miatt lel éptették Csőké el­len. 12:4. Félnehézsúly: Koch pon­tozással győzött Kiss ellen. 14:4. Nehézsúly: Bárányt az első me­netben sorozatos szabálytalanság miatt leléptették Stefanidesz ellen. 14:6. A forduló további eredményei: Hosszú szünet után láttuk a szorí- tóban Pap Jánost (jobbról), aki biztosan nyerte mérkőzését. Borsodi Bányász—Kun Béla SE 12:8, Újpesti Dózsa—Vasas Dinamo 13:9. P. Steinmetz SE—Katona J. SE 12:10. Az ökölvívó NB eredménye: I B tavaszi vég­1. Ü. Dózsa 7 7­. 100:54 14 2. V. Dinamó 7 5­2 99:55 10 3. Borsodi B. 7 4­3 78:74 8 4. Steinmetz SE 7 3­4 67:87 6 5. Kun Béla SE 7 3­4 59:91 6 6. K. Dózsa 7 2 5 74:78 4 7. Fémmunkás 7 2­5 73 :79 4 8. Katona J. SE 7 2­5 60:92 4 RÖPLABDA NB I Győzött a Lendület Dunaújvárosban A Kaposvári Lendület kellemes meglepetéssel szolgált híveinek. A kórházi lányok Dunaújvárosban biztos, megérdemelt és nagy érté­kű győzelmet arattak. A II. cso­portban egyébként a Vasas Izzó továbbra is veretlen. K. LENDÜLET—DUNAÚJVÁROS 3:0 (9, 11, 8) Kaposvár: Koncz, Petrus, Ver­mesnél Kovács, Kozmáné, Balogh. Csere: Esküdt, Krehán, Lovas. Ez alkalommal nemcsak lelkesen, ha­nem meglepő biztosan és jói is ját­szott a kaposvári együttes, amely mezőnymunkájával, valamint nyi­tásaival kiharcolta a győzelmet. A kaposvári csapat minden tagja kitűnően játszott, Koncz azonban a mezőnyből is kiemelkedett. A H. csoport állása a kilencedik forduló után a következő: 9. Vasas Izzó 10. V. Turbó 11. Almásfüzitő 12. Sz. Kender 13. Dunaújváros 14. Miskolc 15. K. Lendület 16. Bp. VTSK 9 9 - 27 8 7 1 23 9 5 4 20 9 4 5 17 9 4 5 14 9 3 6 15 8 3 5 14 9-93 :7 18 :7 15 :15 14 :18 13 :71 13 :20 12 :18 11 :27 9 Elmaradt mérkőzés: Vasas Tur­bó—Kaposvári Lendület. Helytálltak a K. Dózsa futói a belügyi spartakiádon Szombaton és vasárnap Budapes­ten bonyolították le a nemzetközi belügyi spartakiádot, amelyen a szovjet Dinamó versenyzői szere­peltek a legjobban. A magyar bel­ügyi válogatott az erős mezőnyben végül is a negyedik helyen vég­zett. A nagyszabású viadalnak két ka­posvári részvevője is volt. Szomba­ton a férfiak 800 m-es síkfutásá­ban Kovács Géza egyéni csúcsot futva 5. lett. Kovács időeredménye: 1:51.6, új megyei rekord. Vasárnap kíváncsian vártuk a 3000 m-es akadályfutást, amely­ben a Dózsa színeit Pamuki József képviselte. A kaposvári versenyző­nek ez volt az első igazi nagy akadályversenye. A televízió jó­voltából láttuk, hogy Pamuki vé­gig az élbolyban tanyázott, a táv hosszú részében a második helyen futott, 2600-nál visszaesett az 5. helyre, aztán a célegyenesben a harmadik helyre tört lel. Pamuki időeredménye is új egyéni és me­gyei rekord: 8:52.2. NVTE—K. Táncsics SE 3:1 (1:0) Nagykanizsa, 900 néző. Vezette: Teuschler. NVTE: Szántó — Nádas!, Sza­badi, Szentgyörgyvölgyi — Németh I., Kovács — Nemeth H., Józsi, Farkas, Mazaga, Zagyva. Edző: Párkányi Tibor. K. Táncsics: Papp — Kelemen, Taliósi, Farkas, Hor­váth — Selenka, Zsebeházi — Iva- nics, Kaszás II., Makiári, Kaszás I. Edző: Váradi Lajos. A mérkőzés kezdene előtt felhő- szakadás volt Nagykanizsán, a pá­lya percek alatt víz alá került, ezért a mérkőzésre az NvTz sala­kos edzüpályáján került sor. Az első húsz percben inkább a kapos­vári csapat diktálta a tempót. Az 5. percoen Maki ári került helyzet­be, de nem vállalkozott lövésre, s mire Kaszás II-höz továbbított, ő már lesre futott. A 11. percben Ka­szás II. beadását Makiári vétette el. Fokozatosan feljöttek a hazaiak, s a 30. percben a lesre játszó ka­posvári védelem mellett gólt értek eL Bal oldalon futott a kanizsai támadás, Zagyva kilépett, és a ki­futó Papp fölött a hálóba emelt, 1:0. a 44. percben Mazaga a mér­kőzés legnagyobb helyzetét hibázta el. Szünet után ismét a Táncsics vette át a kezdeményezést. Az első helyzet Kaszás II. előtt adódott, a csatár azonban »feladta« a labdát Szántónak. A 11. percben eldőlt a mérkőzés. Megingott a kaposvári védelem, Farkas hibájából táma- úásba lendült a kanizsai csapat, és Magaza öt lépésről nem hibázott, 2:0. Két perc múlva megismétlő­dött a jelenet. Most bal oldalon támadt lyuk a Táncsics védelmé­ben, Mazaga ezúttal is megtalálta az utat a halóba, 3:0. Ezt követően a hazaiak beálltak védékezni. Most már a kaposvári csapat volt az »úr« a mezőnyben. A játék szinte állandóan ott folyt az NVTE kapu előtt, s a 28. percben szépített is a Honvéd. Ivanics labdája a kapu­ba tartott, Szabadi megpróbált láb­bal menteni, de lábáról is a háló­ba pcrdü’t a labda, 3:1. Egy Ka­szás-fejes, majd egy Maklári-bom- ba kecsegtetett még góllal, aztán véget ért a mérkőzés. Az eredmény csak annak meg­lepetés, aki nem látta ezt a mécs­esét. A határtalan lelkesedéssel küzdő nagykanizsai csapat jó já­tékkal lepte meg a k»sse kényel­mesen kezdő és talán fölényeske­dő Táncsú'sot. A második félidő elején kétszer is megingott a ka­posvári védelem, ez elég voit ah­hoz, hogy a keményen, de sport­szerűen játszó hazaiak bebiztosít­sák minden tekintetben megérde­melt győzelmüket. Jók: Nádasi, Szabadi, Németh I., Farkas, Zagy­va, ill. Selenka, Kaszás U. Siófok—Zalaegerszegi Dózsa 1:0 (0:0) Zalaegerszeg, 1200 néző. V.: Un­ger. Siófok: Iszak — Győrfi, Fehér, Farkas — Csupor, Schádl — Erdei, Németh, Kerényi, Szép, Takács. Edző: Papp Gyula. Zalaegerszeg: Blaskovics — Szalai, Varga, Krausz — Kovács, Dervalics — Minárcsik, Farkas, Pávlicz, Sipos, Szakonyi. Edző: Göncz István. Lendületes negyedóra után a 16. percben mindkét oldalon egy-egy gólhelyzet adódott. Először a Sió­fok veszélyeztetett Erdei révén, a felszabadító rúgásból indult táma­dás befejezéseként Pávlicz majd-1 nem gólt rúgott. A siófoki védelem csak az utolsó pillanatban tudott tisztázni. A Bányász megerősített védelmét egyébként nem tette kü­lönösebben • óbára a támadgató zalai csa ’ Aztán, olykor a Siófok is dott, előbb Erdei— Kerényi összjátéka jelentett gólve­szélyt. A 40. percben Takács lab­dája a lécet súrolva hagyta el a játékteret. A második félidő gyors siófoki góllal kezdődött. A 3. percben Ke­rényi laoaajával Erdei nyargalt el, s meg sem állt, amíg a hálóba nem vágta a laodát, l:o. Most a Bányász rohamozott nehány percen át, Né­meth lövése a kapufáról pattant vissza, a befutó Erdei a hálóba lőtt, a bíró azonban les címén nem adta meg a gólt. Még Erdei és Ta­kács lövése jelentett veszélyt, az- tan az utolsó húsz percben a Dó-1 zsa jött fel. Ebben az időszakban szinte egy kapura folyt a játék, Iszak előtt azonban szilárdan állt a védelmi fal. ^ Nem mozgott magas szinten a találkozó, inkább taktikai harc volt. A hazaiak többet támadtak. A lelkesen és igen tervszerűen fut­ballozó Siófok azonban legalább annyi veszélyes helyzetet terem­tett, mint ellenfele. A támadóso­rok közti különbség döntőnek bi­zonyult. Az úgyszintén, hogy a siófoki hátsó alakzat szinte hibát­lanul működött. Jók: Iszak, Fehér, Csupor, Kerényi, Takács, ill. Var­ga, Krausz. K. Kinizsi—Szombathelyi Cipő 5:2 (3:0) Kaposvár, 1200 néző. V.: Tóth Gy. Kinizsi: Korsós — Balogh, Báli, Németh — Szöllősi, Csaba — Már­ton, Szabó II., Oglizán, G'jncz, Laczkovics. Edző: Szentannai Jó­zsef. Szombathely: Viktora (Szon­di) — Németh K., Horváth, Geits- nek — Kovács, N/meth M. — Szik­lai, Bíró, Zsoldos, Gál, Iszak. Ed­ző: Velekei Ferenc. Már az első percben. veszélyben forgott a vendégek kapuja, a vé­dők azonban mentettek. Aztán Szabó n. nagy lövése kapott tap­sot. A 4. percben fütty után fejelt a hálóba Oglizán. A 11. percben a támadó Kinizsi gólt ért el. Húsz- méteres szabadrúgáshoz jutottak a kaposváriak, Laczkovics óriási erő­vel bombázott a bal felső sarokba, 1:0. A Kinizsi rohamozott, még a feltörő Németh is kapura lőtt. A szombathelyiek alig jutottak át a félvonalon. A 20. percben Márton— Szöllősi adogatás után a labda MEGYEI BAJNOKSÁG Kapoly—Csurgó 1:1 (1:6) Kapoly, 600 néző. V.: Hor­váth Z. Kapoly: Peszterics — Berta­lan, Bendula, Váncsa — Két­szeri, Nagy — Kovács, Kecs­kés (Fandár), Illés, Kőszegi, Lévai. Csurgó: Horváth — Mikládicz, Sótonyi, Máté — Boros, Nagy — Kovács, Bo- zsits, Szabó, Horváth I., Hor­váth II. A rangadó óriási küzdelmet és jó mérkőzést hozott. Mind­két csapat nyílt sisakkal ját­szott. Az első félidőben a ha­zaiak, szünet után a vendégek játszottak jobban. Á döntet­len igazságos. G.: Kőszegi, ill. > Horváth I. Jók: Peszterics, Váncsa, Kőszegi, ill. Boros, Bo- zsits, Horváth I. Kocsis György ORDACSEHI—BALATONBOGLÁR 5:2 (5:0) Ordacsehi, 500 néző. V.: Szerecz. A két szomszédvár vetélkedője Izgalmakban bővelkedő, sportsze- ■* mérltőaáfti Űzött. A. vendégek ráfizettek elbizakodottságukra. A hazaiak jó játékkal megérdemelten nyertek. G.: Androsovics (2), Be­ké, Czár I. Schmidt (öngól), ill. Kenéz, Csere: Jók: Czár II., Beke, Mónus, ill. Csere, Kékesi, Fersch. Balatonboglár ifi—Ordacsehi ifi 6:1. Molnár József BARCS—NAGYATÁD 2:1 (1:1) Barcs, 200 néző. V.: Bella. Végig szakadó esőben játszották a mérkőzést. A hazai együttes sok helyzetet teremtett. A győztes gól a 86. percben esett. G.: Kuczkó, Gyergyák, ill. Bazsó. Jók: Karsai, Kuczkó, Göncz, ill. Bazsó, Nezdei, Deák. Barcs ifi—Nagyatád ifi 2:0. Pandúr Ferenc ZAMARDI—N. SOMOGYI B. SE 2:0 (1:0) Zamárdi, 200 néző. V.: Tóth Gy. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzés volt. Szünet után a ma­gára talált hazai csapat hamarosan bebiztosította megérdemelt győ- -zelmét. G.: Kriszbai, Zsigmond. Jók: Papp n., Kovács. Huszár, Kertész, ill. Tanics, Karádi, Erdős. Dr. Fazekas Mihály LENGYELTÓTI—K. V. LOBOGÖ 1:1 art» Lengyeltóti, 300 néző. V.: Polai. Nagy iramú játék folyt. Szünet után nagy fölényben játszott a ha­zai csapat, a vendégeknek mégis sikerült egyenlíteniük. Az ered­mény a kaposvári csapatra nézve hízelgő. G.: Nyers, ill. Győrfi. Jók: Horváth, Papp, Nyers, ill. Zacommer, Horváth, Simon. Lengyeltóti ifi—K. V. Lobogó ifi 8:0. Kovács Ferenc TASZAR—HOMOKSZENTGYÖRGY t :0 (0:0) Taszár, 50 néző. V.: Vajda. Az első félidőben a vendégek látszottak jobban, szünet után az átszervezett hazai csapat felülke­rekedett és megérdemelten nyert. G.: Cziczer. Jók: Borsós, Hoffer, Cziczer, ill. Németh I., Mohácsi. Vadas Tibor MARCALI—TAB 1:1 (6:1) Marcali, 200 néző. V.: Szöllősi. Az első félidőben a tabi csapat meglepte a lassan magára találó Latinka SE-t. Szünet után — bár sérülés miatt tíz főre olvadt a ha­zai csapat — sikerült az egyenlí­tés. sőt a győzelemhez is közelebb álltak a marcaliak. G.: Szűrések, ill. Ondrusek. Jók: Turcsán, And- rejka, ill. Grubel, Rácz. Kisborsó Imre K. VASUTAS—K. ÉPÍTŐK 6:0 (2:0) G.: Vendl (4), Törzsök, Laki. Laczkovicshoz került, aki a jobb sarokba bombázott, 2:0. Nem vára­tott sokáig magára a harmadik. A 28. percben Oglizán Jó labdát adott Göncznek, aki két csel után küld­te a labdát a bal sarokba, 3:0. Ezt követően jöttek csak fel percekre a szombathelyiek. Szünet után az első percek a Ki­nizsié voltak. Aztán a vendégek szépíthettek volna, Zsoldos azon­ban nyolc méterről Korsósba vág­ta a labdát. Egy perc múlva vi­szont Bíró kilépett a Kinizsi-vé­dők közül, s nem hibázott, 3:1. A 12. percben Iszak megsértette a játékvezetőt, ezért a bíró a fegyel­mezetlen szélsőt kiállította. A 31. percben újabb gólt ért cl a Kini­zsi. Göncz—Szabó II: összjáték után az utóbbi lőtt a hálóba, 4:1. Aztán egy fölösleges li-es lévén szépített a vendég csapat, Gál ér­tékesítette a büntetőt, 4:2. A Ki­nizsi az utolsó percig támadásban maradt, s három perccel a befe­jezés előtt Laczkovics hat méter­ről beállította a végeredményt, 5:2. Hogy milyen rapszodikus csapat a Kaposvári Kinizsi, azt ez a mér­kőzés híven tükrözte. Az együttes­re rá sem lehetett ismerni múlt heti játéka után. Most régen lá­tott lelkesedéssel és korszerűen futballozott egy fél órán át a cu­korgyári együttes, s ez elegendő volt a győzelemhez. Szünet után már a vendégek is szóhoz jutot­tak. A hajrában ismét a Kinizsi lendült bele, bebiztosította győzel­mét jó képességű ellenfelével szemben. Jók: Szöllősi, Csaba, Göncz, Laczkovics, ill. Gcitsnck, Bíró, Gál. * További eredmények a Nyugati csoportban Dorog—Zalaegerszegi TE 1:1, Má- za-Szászvár—Veszprém 1:1, Pápa- Nagykanizsai Bányász 1:0. Pécsi Ércbányász—PVSK 2:0, MÁV DAC —MosoTT 3:0. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: xlxll2xl2xxl2+L 13 plusz 1 és 13 találatot egyetlen fogadó sem ért el. A 12 találatos szelvények száma 27 db, ezek szel­vényenként! nyereménye 29 493 fo­rint. A 11 találatosok 790, a 10 ta- lálatosok 113 forintot nyertek a nyereményilleték levonása után.