Somogyi Néplap, 1968. április (25. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-02 / 78. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kodd, 1968. április *. A kupameccsek ára: Kikapott a Ferencváros, pontot vési tett ai U. Dózsa Hét közuen joggal örvendeztünk a Ferencváros és az "Jjpesti Dózsa remek kupagyőzelmeinek. Vajon ki gondolta, hogy e győzelmek arái mind a két csapat a vasárnapi bajnoki fordulóban fogja majd megadni? így történt. A Ferencvá­ros Dunaújvárosban alulmaradt a nemcsak lelkesen, de jól is játszó Kohásszal szemben. Mintha a du­naújvárosiak specializálták volna magukat arra, hogy miként kell legyőzni a fáradt nagycsapatokat, összefügg a hétközi kupagyőzelem­mel az újpestiek diósgyőri pont­vesztése is. Igaz, hogy a hazaiak csak a 90. percben tudtak egyen­líteni, de ez már korábban is le­vegőben lógott. A Bp. Honvéd váratlanul bizto­san nyert a Pécs ellenében. A hon­véd csapat ezzel a győzelmével a bajnoki táblázat élére került. Rég volt az, amikor a kispestiek ilyen előkelő helyet foglaltak el a baj­noki táblázaton. A győri csatárok nem tudnak gólt rúgni, az Egyet­értés pedig ez alkalommal sem ka­pott gólt. Az ötödik forduló után a soroksári az egyetlen csapat az NB I-ben, amelynek még nem rez- dült meg a hálója. A Csepel—MTK találkozón bebizonyosodott, hogy az MTK kezdeti sikere szalmaláng volt. Továbbra is gyengélkedik a kék-fehér csapat. A Vasas a Fáy utcában javuló játékkal győzte le a Salgótarjánt. A szegediek ugyan­így a Szombathely együttesét. Rendkívül érdekes képet mutat a bajnoki táblázat. A Honvéd ve­zeti a sort, az újonc Egyetértés a 6., a székesfehérvári Videoton a 7. helyen áll. A legjobb vidéki csa­patoknak tartott Győr és Tatabá­nya egyelőre a bajnoki táblá­két sereghajtója. Dunaújváros—Ferencváros 2:1 (1:0) Dunaújváros, 18 000 néző. V.: Schopp. G.: Formaggini, Kiss, ill. Karába. 3p. Honvéd—Pécs 3:0 (1:0) Kispest, 12 000 néző. V. B \ Gy. G.: Kocsis (2), Hernádi (ön­gól). Győr—Egyetértés 0:0 Győr, 6000 néző. V.: Magyar. Csepel—MTK 3:1 (1:0) Hungária körút, 7000 néző. V.: Almássy. G.: Rottenbiller (2), Ka- már, ill. Héger. Vasas—Salgótarján 3:1 (3:0) Fáy u.. 12 000 néző. V.: Hegyes. G.: Korsós (2), Farkas, ill. Szálai. Ü. Dózsa—Diósgyőr 1:1 (0:0) Miskolc, 22 000 néző. V.: Soós G G.: Dunai II., ül. Szucsányi. Szeged—Szombathely 2:0 (0:0) Szeged, 10 000 néző. V.: Petri. G. Kozma, Pusztai. Videoton—Tatabánya 1:0 (1:0) Székesfehérvár. 16 000 néző. V.' Kamarás dr. G.: Karsai. ÖKÖLVÍVÁS Sport NB III... NB III... Idegenben győzött a Siófok Váratlan eredmények az NB 11 Nyugati csoportjában A harmadik forduló sem volt mentes a meglepetésektől az NB II-eseknél. A ben­nünket közelebbről érintő Nyugati csoport­ban kellemes meglepetésként hatott, hogy a Siófoki Bányász Mosonmagyaróváron is megszerezte mind a két bajnoki pontot. Ugyancsak idegenben nyert a MÁV DAC is Nagykanizsá n. A Pécsi Ércbányász Do­rogról vitt haza egy pontot. A Zalaegerszegi TE továbbra is pont­veszteség nélkül áll a bajnoki táblázat élén, m.ert az egerszegiek biztosan verték a K. Kinizsit. A K. Táncsics a várakozásnak megfelelően m egszerezte a két bajnoki pon­tot a Z. Dózsa ellenében. A Siófoki Bányász a harmadik forduló után az előkelő harmadik helyen áll a baj­noki táblázaton, s felsorakozik a három ve­retlen csapat mögé. A siófokiak kezdése figyelmet érdemlő. Lábod nyerte a somogyi rangadót Javul a Marcali V >1 A héten már valamivel jobban ment a somogyi NB III-as csapatoknak. A meg­szerezhető hat pont közül négy a mieinké lett. A dél­nyugati NB III somogyi rang­adóját biztosan nyerte az egységesebb lábodi csapat. DÉLNYUGATI CSOPORT Ebben a csoportban továbbra is gyengélkedik a K. Vasas, amely a hazai pályán szen­vedett vereséget. Örvendete­sen javul viszont a Marcali VM. Nemcsak a biztos győ­zelem jelzi ezt, hanem a mu­tatott játék is. Láltod—K. Dózsa 3:1 (0:1) Zsiga vidékbajnok Koch második Budapesten a főváros leg­jobbjai, Szombathelyen a vi­déki területek legkitűnőbb ökölvívói küzdöttek a Buda­pest, illetve az országos vi­dékbajnoki címért. Mi, ka­BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I L Bp. Honvéd 6 4 1 - 10:1 9 2. VJ. Dózsa 3 3 2 - 13:1 6 1 Vasas 3 4 - 1 17:7 8 4. Ferencváros 5 3 11 13:7 7 5. Szeged 3 3 11 7:5 7 6. Egyetértés 5 1 4 - l* 6 7. Videoton 5 3 - 2 4:9 6 8.. Dunaújváros 5 2 1 2 7:8 5 9. MTK 5 1 2 2 5:6 4 lé. Csepel 3 2 - 3 4.5 4 11. Szombathely 5 2 - 3 4:9 4 12. Salgótarján 5 113 7:12 3 13. Diósgyőr 5 112 3:6 3 14. Pécsi Dózsa 5 - 3 2 2:8 3 15. Győr 5-23 1 :f 2 16. Tatabánya 5-14 3:10 1 NB n Nyugati csoport 1. ZTE 3 3 - - f 3 6 2. Sz. Cipé 3 3 1-6:15 3. Siófok 3 2 1 - 6:3 5 4. Pápa 3 2 - 1 3:2 4 K. Táncsics 3 2 - 1 6:4 4 6. MAV DAC 3 2 - 1 5:4 4 7. Máza-Szászvár 3 1 1 1 4:3 3 8. N. Bányász 3 1 1 1 5:4 3 9. P. Ércbányász 3 1 1 1 2:2 3 10. Dorog 3 - 2 1 3:4 2 11. NVTE 31 • 2 2:3 2 12. PVSK 3 1 - 2 3:5 2 13. K. Kinizsi 3 1 - 2 2:5 2 14. Veszprém 3 - 1 2 3:6 1 15. Z. Dózsa 3 - 1 2 4:9 1 16. Mosoni Vasas 3-13 3:9 1 NB m Délnyugati csoport 1. Szekszárd 3 2 1 - 4:2 5 2. DVSE 3 2-1 4:2 4 3. Mohács 3 2-1 10:7 4 4. D. Spartacus 3 2-1 7:54 5. P. Hedyiipar 3 1 2 - 3:6 4 6. Baja 3 1 2 - 4:3 4 7. PBTC 3 1 2 - 3:4 4 6. P. Steinmetz SE 3 2-1 7:64 9. Bonyhád 2 111 7:5 3 10. Lábod 3 1-2 5:6 2 11. PEAC 3-21 3:4 2 12. K. Dózsa 3 1-2 4:6 2 13. K. Vasas 3 1-2 4:8 2 Szigetvár 3-21 3:6 2 15. Sárbogárd 3-12 5:8 1 16. P. Volán 3-12 2:4 1 NB ni Nyugati esoport L Nyírád sn -»35 1. Ajka i:-u3i 3. Sárvár 5 5 * 1 »3 4 4. SZSE 1 l 1 - «:» * S. Sz. DÓZ8S 1 1 1 • 1:4 4 1. N. Sáska a a - 1 6:6 4 7. Katona J. SE 11 1113 3 8. Körmend 3 1 1 1 43 5 9. Keszthely 3111333 30. Kőszeg »1*1332 Sz. Spartacus 3 1 - 2 3:3 2 Tapolca »1*2(32 13. Letenye 3-31332 14. N. Dózsa 3-21332 15. Sz. Vasas 31-3I32 16. Marcali VM 3 1 - 2 4:7 2 Megyei bajnokáig 1. Barcs 3 2 1 - 1:0 S Csurgó 3 2 1 - 2:0 5 3. K. Vasutas 3 12- 3:0 4 4. Kapoly 3 1 2 - 4:1 4 5. Zamárdi 3 3-110:14 6. Lengyeltóti 3 1 J 1 7:5 3 7. Nagyatád 3 111 4:4 3 Ordacsehi 3 111 5:5 3 Balatonboglár 3 - 3 - 2:2 3 10. Tab 3 111 4:8 8 11. Marcali 3-21 3:4 2 12. Somogyi B SE 3-21 2:3 2 13. K. Építők 3 1-2 3:5 2 H.-szentgyorgy 3-21 1:2 2 15. Taszár 3-21 1:3 2 1«. K. V. Lobogó 1,12 IS 1 posváriak a szombathelyi via­dalon voltunk érdekelve, hisz — mint arról hírt adtunk — három K. Dózsa-ökölvívó is szőri tóba lépett a vidékbaj­nokságon. A legnagyobb sikerrel Zsiga szerepelt. A légsúlyú ver­senyző először a pécsi Tatait győzte le döntő fölénnyel, az­tán az egri Tamási ellen is szintén döntő fölénnyel nyert. A döntőben Sánta (Zalka HSE) volt az ellenfele. Zsiga kétszer is padlóra küldte a gyöngyösi fiút, így övé lett a légsúlyú bajnoki cím. A pehelysúlyú Szabó az el­ső fordulóban vereséget szen­vedett a sajószen tpétéri Or­bántól. Koch a félnehézsúlyban elő­ször Horogh ellen győzött. Aztán az oroszlányi Tóth le­győzése árán került a döntő­be, ahol a mezőny legtechni­kásabb versenyzőíg-vel, a ta­tabányai Dobóval került szembe. A második menet­ben Koch edzője feladta a mérkőzést, így Koch második lett súlycsoportjában. A vidákbajnokok papírsúlytól föl­felé: Fischer (Gyöngyös), Zsiga (Kaposvár) Klenovits (Gyöngyös), Orbán (Szekszárdi, Mincsik (Gyöngyös), Harcsa (Gyöngyös), Gayer (Gyöngyös), Kovács II. (Pé­csi Steinmetz), Kézi (Tatabánya), Dobó (Tatabánya), Budai (Tatabá­nya). A vidéki csapatok, pontversenyé­ben: L Gyöngyös 32 pont, 2. Ta­tabánya 22 pont, 3. K. Dózsa 8 pont, 4. PVSK 6 pont. Budapest-bajnokok: Gedó (Va­as), Badari (Honvéd), Szabó Gy. (Honvéd). Kovács P. (MTTC), Haj­nal (V. Dózsa), Kajdi (Honvéd), Gáü (Honvéd), Túrós (O. Dózsa), Balogh L (Honvéd), Tóth (Bp. Spartacus), Edőcs (Vasas). A fővárosi egyesületek közül a Bp. Honvéd 33, az *CT. Dózsa 16, a Csepel IS, a Vasas 11, a V. Dina­mó lő pontot szerzett. Lábod, 300 néző. V.; Bors. Lábod: Mohácsi — Németh, Fiíi- szár, Ilosiai — Nagy, Fülöp II. dofzas, Lebár, Csór, Hacu, Füiöp I I. Edző: András József. Dózsa: Mé- zárog — Nagy I., Csima, Máié — i Jali, Nagy II. — Vörös, Bódizs, i .agyréti, Füle. Sipos. Edző: Hor- lyák Mihály. Gyors góllal mutatkozott be Lá- bodon a Dózsa. Alig egy perc telt I el a játékidőből, amikor Füle ve­zetést szerzett a kaposváriaknak, 0:1. Válaszként a hazaiak sorra vezették támadásaikat. Az 5. pest­ben megkezdődött a szögletrúgá­sok sorozata. A hat sarokrúgás azonban nem hozott eredményt. Az 50. percig váratott magára az egyenlítés, ekkor Csór—Borzas ósszjáiék után az utóbbi nehéz szögből kiegyenlített, 1:1. Tíz perc múlva Filiszár—Hadi—Fülöp II.— Hadi formás támad áts végén az utóbbi szerzett vezetést, 2:1. A 75. percben Lebár állította be a vég­eredményt. 3:1. A gyors kaposvári gól csak per­cekre zavarta meg a lábodi csapa­tot, amely egs'ségesebbnek bizo­nyult, s minden tekintetben felül­múlta kaposvári ellenfelét. Jók: Ilosfai, Fülöp II., Borzas, Csór, ill. Csima, Báli, Füle. Baja—K. Vasas 2:1 (1:1) Kaposvár, öóű néző. V.: öze. Baja: Kiss — Bisztrovics, Pán- csics, Viszmeg — Petríty, íVLárny — Bor ko vies, Bartuiov, Aiizsáay., Kovács, Szabó (Bajnai). Edző: Jászberényi József. K. Vajas: Szentesi — Matán, Borda, Takács — Zimonyi, Barta — Bartos, Jeze- ri, Balázs, Czcczeli, Fülöp. Edző: Tóth József. Ezen a mérkőzésen is már az el­ső percben gól született. Jezeri in­dította Fülöpöt, aki a bal alsó sa­rokba bombázott, 1:0. A folytatás azonban elmaradt, sőt a venuc^ csapat jött fel, s a 12. percben R- zsányi révén egyenlített is a Baja, i:l. Ezt követően CzeczeLnek volt egy kecsegtető helyzete. Különben kiégj'eniített volt a játék. Szünet után a Vasas vette át a kezdeményezést. Előbb Barta, majd Balázs lövése csattant a kapufán. A 76. percben eldőlt a mérkőzés sorsa a vendégek javára. A kapos­NYUGATI CSOPORT vári védelem lest reklamálva le- -uiic, Borkovics — nüutan nem nangzott fel a játékvezetői sípszó — zavartalanul fejelt a hálóba, 2:1. Alacsony színvonalú mérkőzést -űzőit a találkozó. A vendeg csa­pat miután a gyors kaposvári gólt kiegyenlítette, megerősítette vé­delmét. Csak a végen jött rá a Ba­ja, hogy a szétesöen játszó Vasas ellen esetleg keresni is lehet va­lamit. A mezőnyben ugyan nem volt rossz a kaposvári csapat, de a (ámaöósor egy egész idényre való aelyzetet kihagyott. Jók: Kiss, Páncsics, Bartuiov, Rizsányi, ill. Matán, Barta, Czeczeli. További eredmények a Délnyu­gati csoportban: Szigetvár—Pécsi Helyiipar 1:1, PEAC—Pécsi Volán 1 :l, Sárbcgárd—Dombóvári VSE 0:1, Dombóvári Spartacus—Mohács 5:3, PBTC—Szekszárd 2:2, Bony- nád—P. Steinmetz SE 5:2. Siófok—Mosom Vasas 3:1 (0:0) Mosonmagyaróvár, 1200 nezo. v.. r aller. Siofok: Iszak — Győríi, Fehér, - arivas — sciiadi, Luoaa — Pusz- víu (Kárpau), öumogyi, Ké­mény í, Takács, jäuzo: Pt-pp uyu.a. Mosom üaranyai — Nemem, rau- ier, Brunner — Mészáros, ^dri- gán — Tetnovszki II. (Fülöp, Mor­vái, Kiszórna, Szalai 1., Kom. tű­ző: Horváth istván. A mérkőzés eiött derült ki a siófokiaknál, hogy a sérültek — Trdei, Csupor es Pelyva — nem Váüaiják a játékot, a tartalékos Siófok eilen hazai fölény j egyé­nen kezdődött a mérkőzés. A 12. percben Somogyi bomoalovése a felső léc éléről vágódott ki. A másik oldalon Szalai la ódáját csak remek vetődéssel tuata hárítani Xszak. A 29. percben Morvái ra­vasz szabadrúgása adott gondot a siófoki kapuvédőnek. Egy perccel a félidő befejezése előtt Takács alig valamivel fölé küldött egy sza­badrúgást Szünet után sem változott a kép. A hazaiak támadtak, a Siófok szer­vezetten védekezett. Olykor azért egy-egy eüentámadásra is futotta a Bányász erejéoől, így a 9. perc­ben is, amikor Szép lövését csak szögiét árán mentette a mosoni kapus. Pusztai ívelte be a sarok­rúgást, a labda Széphez szállt, aki fejjel küldte azt a hálóba, 1:0. A 13. percben a fiatal Pusztai lövé­se nyomán rezdült a mosoni háló, előzőleg azonban Szép lesen állt, így a gól érvénytelen volt. Egy Adrigán-lövés adott gondot Iszak- nak, majd a 2o. percben 11-eshcz jutottak a hazaiak. A büntetőnek Morvái állt neki, s nem hibázott, 1:1. A gólt követően fergeteges tá­madások sorozatát vezette az M. Vasas. A siófokiak azonban kibír­ták a nagy nyomást, majd a 33. percben Takács használta ki, hogy fellazult a mosoni védelem. A fiatal csatár lefutotta a védőket, és meg­szerezte a vezető gólt, 2:1. Ezzel valójában el is dőlt a mérkőzés. De még inkább öt perccel a befe­jezés előtt, amikor Takács megis­mételte az előbbi jelenetet. A sa­ját térfeléről indult el a labdával, s három csel után védhctetlenül lőtt a hálóba, 3:1. Izgalmakban bővelkedő, érdekes mérkőzésen szerzett igen értékes két bajnoki pontot a siófoki csa­pat. A tartalékos együttes «-gólt nem kapni« jelszóval kezdett. A szerencsés körülmények között el­ért vezető gól ráébresztette a bá­nyász fiúkat, hogy ezen a meccsen esetleg keresni is lehet. Az dön­tött, hogy a két védelem közül a siófoki volt a szilárdabb, s a tá­madósor közti különbség is a Sió­fok javára billenti a mérleget. A siófoki csapatnak nem volt gyen­ge pontja. Iszak, Fehér, SchádJ, Somogyi és Takács azonban külön is kiemelkedett társai közül. A mo­soni csapatból csak Adrigán játé­ka dicsérhető. K. Táncsics—Z. Dózsa 3:0 (3:0) Marcali—Körmend 4:0 (2:0) Marcali, 600 néző. V.: Hegedűs. Marcali: Szántó I. (Hodorics) — Dunkler, Hosszú, Polgár — Mol­nár, Kosi — Bene, Pék, Szántó II., Lázár, Horváth. Edző: Bősz Adám. Körmend: Seregi — Simon II., Doszpod, Simon I. (Szőcs) — Kris tóf, Steier — Nagy, Déri, Czibók, Fekete, Teleki. Edző: Papp Gyula. A sorozatos hazai támadások a 30. percben értek góllá, ekkor Szántó II. talált a hálóba, öt perc múlva ugyancsak ő ravasz lövéssel erezte meg a második marcali gólt. A vendégek csak elvétve pró­bálkoztak támadással. A 75. perc­ben Pék nagyszerű lövése kecseg­tetett góllal, a körmendi kapu azonban felszabadult. A 80. perc­ben Szántó II. mesterhármast csi­nált. Harmadszor sem hibázott, 3:0. öt perccel a befejezés előtt az ele­mében levő Szántó EL remek lab­dával ugratta ki Molnárt, aki be­állította a végeredményt, 4:0. Szép számú közönség gyűlt össze a marcali találkozón. A szurkolók mintha megérezték volna, hogy csapatuk ez alkalommal kitesz ma­gáért. Tavalyi formájára emlékez­tetőén játszott a ■ Marcali VM, amely minden részében jobb volt ellenfelénél, s ilyen arányban ia megérdemelten győzött. További eredmények a Nyugati csoportban: Szombathelyi Dózsa i—Nyírád 2:2, Ajka—Katona J. SE 1:0, Szombathelyi SE—Kőszeg 1:0, Tapolca—Szombathelyi Vasas 6:2. Sárvár—Sz. Spartacus 3:0, Nagyka­nizsai Sáska—Keszthely 3:0, Lete- nye—Nagykanizsai Dózsa 1:1. — A nye: l x totó 13+1 találati t lj 1 1 Í X X 2|1 tos szelvé- 1 x 1 1 +1. 13 találatot 4 fogadó ért el, szelvé­nyenként! nyereményük 139 716 fo­rint. A 13 találatosok közül hár­man a 13 plusz 1 mérkőzés ered­ményét is eltalálták, ezek nyere­ménye a jutalommal együtt 207 218 forint. A 12 találatos szelvényekre 1796 forintot, a 11 találatosokra 133 forintot, a 10 találatosokra 27 fo­rintot fizetnek. Valamennyi nye­reményösszeg a nyeremény illeték levonása után értendő. (MTI) — Az IBUSZ Kaposvár, Tanács­ház u. 1. szám alatti irodája kü- lönautóbuszt indít a május 4-i budapesti szovjet—magyar labda­rúgó-mérkőzésre. Részvételi díj belépőjeggyel 130,— Ft. Jelent­kezni lehet április 10-ig. (8492) Kaposvár, 2000 néző. V.: Köő. Táncsics: Papp — Kelemen, Tal- iósi, Fancas, Horváth — Se*euka, Maoiari — cráspár, Kaszás II., Sol­ti, Kaszás I. juUzo : Váradi Lajos. Z. Dózsa: Blaskovits — Szalai, Sturcz, Braun — Sipos, DervaLcs — lVJinárcsik, Farkas, Paviik, Ko­vács (Potpácz), Szakonyi. Edző: Göncz István. Kitünően kezdett a Táncsics. Sol­tinak már az első percben gól­helyzete akadt, labdája azonoan elgurult a kapufa mellett. Azután Gáspár, majd Kaszás H. beadása csúszott el kihasználatlanul a ka­pu előtt. A másik oldalon Farkas Közeli, gyenge lövését védte Papp. A 17. percben szögiecrúgáshoz ju­tott a Táncsics. Kaszás I. röviden Kaszás II. elé játszott, ő a kapu elé kanyarodott, és erős lövést kül­dött a jobb sarokba, 1:0. Több for­más kaposvári támadás után a 26. percben a robbanékony Gáspár fu­tott el a szélen, Kaszás H-höz ját­szott és az ő beadását Kaszás I. közelről a hálóba juttatta, 2:0. Egy perc múlva Solti vezette föl a lab­dát. A védők leadást vártak, ő azonban két csel után váratlanul kapura tört, és a kimozduló Blas- kovics mellett a sarokba lőtt, 3:0. Remek, szellemes Táncsics-táma- dósok következtek. Makiári lövé­se a felső kapufáról pattant visz- sza, Gáspár az üres kapu mellé fejelt. A 35. percben ugyanez meg­ismétlődött, most Kaszás rí. kö­zeli kapáslövése csattant a lécen. Gáspár ezúttal két méterről fe­jelt a kapu mellé. Ezután lassított a Táncsics. A 40. percben Minárcsik fejese a kapufa éléről pattant ki. Szünet után egy ideig még szi-> porkáztak a kaposvári csatárok, azonban egyrészt nem volt sze­rencséjük a befejezéssel, másrészt pedig nem is nagyon erőlködtek. Húsz perc után ellaposodott a já­ték, úgy látszott, mintha a Tán­csics addig kitűnő teljesítményt nyújtó játékosai elfáradtak volna. A 30. percben Kovácsot Potpácz váltotta föl a vendégeknél. A 35. percben Gáspár ugrott ki a Dózsa védői között, s már mintegy há­rom méterrel a 16-oson belül járt, amikor buktatták. A közönség nagy tüntetéssel vette tudomásul, hogy a játékvezető a 16-os vona­láról végeztetett szabadrúgást. A kipattanó labdát Kaszás I. két mé­terről a kapusba lőtte. Nagyszerűen kezdődött a találko­zó. A Táncsics csatárai egymás után vezették ötletes támadásaikat, amelyek ellen a vendég csapat vé­dőinek nem volt ellenszerük. Eb­ben az időszakban egy kis szeren­csével az elért góloknak akár a dupláját is belőhették volna a Táncsics támadói. A 3:0-ás vezetés birtokában könnyelműsködni kezd­tek a kaposvári játékosok, s ezzel magyarázható, hogy a második félidő elején adódott gólhelyzete­ket nem használták ki. A leféke­zett kaposvári csapat ellen több támadást vezetett a Dózsa is, azon­ban érdemleges helyzetet nem tu­dott kidolgozni. Jók: Kelemen, Farkrs, Kaszás 71., Gáspár, illetve Szalai, Dervalics, Farkas. Köő játékvezető több téves Íté­lete mellett a legnagyobb hibát a vitathatatlan ll-es meg nem adá­sával vétette. ZTE—K. Kinizsi 2:0 (0:0) Zalaegerszeg, 3000 néző. V.: Kö­rös. ZTE: Tóth — Igazi, Papp (Fehér), Filó — Czoíter, Lang — Kocsis, Kajtár, Szabó, Madár, Bita. Edző: Szőcs János. Kinizsi: Korsós — Balogh, Báli, Horváth — Némeíh, Szabó I. — Márton, Csaba, Szabó II. (Göncz), Szöliősi, Laczkovics. Edző: Szentannai József. A hazai csapat rögtön támadás­ba lendült, a K. Kinizsi megerősí­tett védelme azonban jól állta a rohamokat. A zalaegerszegi csatá­rok előtt a 16. percben adódott az első helyzet, ekkor Bita célozta meg a kaput, Korsós azonban re­mek vetődéssel hárított. Olykor a Kinizsi is próbálkozott támadással. A 20. percben Szöliősi vezette fel a labdát, hirtelen lövésre szánta magát, az egerszegi kapus az in­ban a léc alól szögletre ütötte a labdát. Két perccel később ismét Bita került jó helyzetbe. Korsós Öt döntetlen született a harma­dik fordulóban. Ezek közül néhány elég váratlan. A Tab Csurgóról, a ílomokszentgyőrgy Balatonbogiár- ról vitt haza egy pontot. Az újon­cok továbbra is kitűnően állnak helyt. Az Ordacsehi most a Len­gyeltóti ellenében gyarapította egy- gyel pontjainak számát. Váratlan eredmény született a kaposvári cseri pályán, ahol a Kaposvári Vasutas lelépte a K. V. Lobogót. Tudósítóink az egyes mérkőzések­ről az alábbiakat jelentették: BARCS—K. ÉPÍTŐK 1:6 <•:•) Kaposvár, Építők-pálya, 10C né­ző. V.: Tóth Gy. Minden részében jobb volt, s kulturáltabban futballozott a ven­dég csapat, amely rászolgált _ a győzelemre. G.: Marton (11-esből). Rab István ORDACSEHI—LENGYELTÓTI 3:3 (2:1) Ordacsehi, 500 néző. V.: Szöliősi. Óriási iramú mérkőzés volt. A i hazai csapat a 16. percben már Megyei bajnokság kovácsolódott össze. G.: Püspöki (2), Zsimond, ill. Morvái, Horváth. Jók: Kovács, Püspöki, ill. Horváh, Gudra. Sipos Gyula 3:l-re vezetett. A vendégek védel­mi hibából végül is kiegyenlítet­tek. G.: Beke (2), Androsovics, ÜL Mileties (2), Csordás. Jók: Mónus, Horváth I., Beke, ül. Sándor, Hor­váth, Mileties. Molnár József CSURGÓ—TAB 0.*0 Csurgó, 300 néző. V.: Műdig. Az alacsony színvonalú mérkő­zésen a hazaiak végig fölényben játszottak. A védelmek mindkét oldalon jeleskedtek, a csatárok pe­dig nagyon sok hibával játszottak, főleg a csurgói ötösfogat. Jók: Nagy, Rostás, Máté, ill. Szabó, Máy, Puha I. Halmai Emil KAPOLY—TASZÄR 1:1 (0:0) Kapoly, 400 néző. V.: Tóth. Jó védelmek, gyenge csatársorok találkozója. A hazai együttes na­gyon gyengén játszott, és csak há­rom perccel a befejezés előtt sike­rült Kétszerinek kiegyenlítenie. György K. VASUTAS—K. V. (1:0) LOBOGÓ 3:0 100 néző. Kaposvár, Cseri-pálya, V.: Végh. Technikai és taktikai téren egy­aránt felülmúlta ellenfelét a vas­utas csapat, amely a látottak alap­ján teljesen megérdemelten győz­te le a Vörös Lobogót. G.: Horváth (2), Vendl. Jók: Horváth, Hajdú, Simon, ill. Halvaksz, Novák, Za- commer. Végvári Dénes ZAMARDI—MARCALI 3:2 (1:1) Zamárdi 300 néző. V.: Bella. Bár a hazai együttesnek ez al­kalommal a szokottnál gyengéb­ben ment a játék, ez is elég volt ahhoz, hogy — némi szerencsével — legyőzze a marcali csapatot, amely a látottak alapján még nem SOMOGYI B. SE—NAGYATÁD 1:1 (0:1) Nagyatád, 300 néző. V.: Horváth Z. A hazai rangadón nem bírtak egymással a csapatok. A döntetlen meg is felel a látottaknak. G.: Ke­mény, ill. Tanics (öngól). Jók: Kn- rádi, Vörös, ill. Bazsó, Oláh, Varga Tibor BALATONBOGLAR—HOMOK- 3ZENTGYÖRGY 1:1 (0:0) Balatonbcglár, 200 néző. V.: Du- csai. Igen jó benyomást keltett a me­gyei bajnokság újonca Balatonbog- láron, ahol egyenlő ellenfele volt a hazai csapatnak. A hazaiaknak ugyan több helyzetük volt, a ven­dégek mégis megérdemelten sze­reztek egy pontot. G.: Zics, ill. Palotai. Kollár József iiu0li v oav^u^ssel le— űi.Uti>c a Cootar iciUai'ui a lüuütU. x-xz Utoisu iiCfe,^ cuoruudii nu&y Cij u­.näö lifeiitízeuctt a Kiinzsi-iwura, a VtUtlClli Ó^OilUu.i ÍVŰI “ •>u&oca es Lan.v’ai az eien mmaent ..biiüiüiu második félidő kaposvári tá- .nauasaai inuuit. öZuiiOűi nagysze­rű iduuat auobt na^ZivovicsuOav, aivi xiciuesaic a raiuto uauVeuet, uanem az treue szarauu napusv is Kicse­lezte, kozuen nagyin rusoaroaott, s az eies szögűn* juvö lövés nyo­mán a iaoüa nem az üres napaoa, iianem az oraainaroua kötött ki. xiz perc miután ismét hazai roha­mok következtek. A 22. percoea goiiá erett a hazai fölény. Kajtár ivapia a labdát, a Kinizsi v étiemre leant, jtvorsos is elcsúszott, s az egeiszegi csatár senkitől sem za­varva iott a haióba, 1:0. A Kinizsi megprooálkozout az egy erűi tésseL A 35. percben már-mar sikerrel kecsegtetett Laczkovics kitörése, a szélsőt azonbana 16-os előtt a me­zénél fogva visszarántottak. A sza- oadrúgást szöglet árán mentették a ZTE védői. Egy perc múlva el­dőlt a mérkőzés sorsa. Baloghnak lett volna ideje arra, hogy elrúg­ja a labdát, ő azonban kivárt, amo­lyan rosszul sikerült hazaadás féle kerekedett, a labdára Bita csapott ie, s biztosan szerezte meg a má­sodik ZTE-góli, 2:0. Ezt követően a kaposvári csapat fel is adta, a ZTE viszont megelégedett a kétgó­los győzelemmel. Nem mozgott különösebben ma­gas szinten ez a mérkőzés. Kezdet­től kitűnt, hogy a ZTE jobb for­mában van, mint a cu ; gyári együttes, ezért kényszerült a Ki­nizsi védekezésre. A védelmet (bár a második gól erősen potyaízü volt) nem illeti vád. Az erőtlen tá­madósornak azonban része van ab­ban, hogy a Kinizsi vesztesként hagyta el a mérkőzés színhelvét. Jók: Filó. Lang. Kocsis, ill. Kor- -és, Báli, Horváth. További eredménvek a N;. ugat! csoportban: Szombathelyi Cipő— PVSK 1:0, Má7a-Szászvári Bányász I —Nasykarizcai Bányász 2 :0. Doro- 1 Bányász—üécsi Ércbányász 0:0. elvről mAV DAC—Nagy kanizsai VTE 1:0, Pápai Textiles—Veszprém l 1:0.