Somogyi Néplap, 1968. április (25. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-30 / 100. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1968. április 30. Megvan már a válogatott csapat védelme Albert játéka viszont bizonytalan Albert, a Ferencváros válogatott középcsatára még nem adta fel a reményt. A válogatott kerettel együtt szorgalmasan edz. Sós Karoly szövetségi kapitány figyeü, hogy Albert miként vezeti sérült lábá­val a labdát. Csepelen játszott edzőmérkőzést a hazaiak vegyes csapata ellen a magyar labdarúgó válogatott ke­ret. öt-hatezer néző gyűlt össze a találkozóra a csepeli, stadionban, nagyobbrészt arra kíváncsian, hogy milyen csapatot küld pályá­ra majd Sós Károly, a válogatott kapitánya. Az első negyvenöt percben a következő tizenegy fu­tott ki: Fatér — Novák, Mészöly, Szűcs, Ihász — Solymosi, Rákosi — Varga, Göröcs, Albert, Farkas. A nagy becsvággyal játszó csepe­liek ellen kezdetben nemigen ment a válogatottaknak. Egy Far­kas-gól és más semmi, így lehe­tett összegezni az első negyvenöt perc történetét. Szünet után változott a váloga­tott. Ekkor az alábbi csapat ját­szott: Szarka — Keglovich, Mé­szöly, Szűcs, Ihász — Mathesz, Rá­kosi — Fazekas, Dunai II., Varga, Farkas. Most már lényegesen job­ban ment a játék. Előbb a fiatal Fazekas lőtt gólt, aztán Farkas, Rákosi, majd ismét Farkas talált a hálóba. Végeredményben a vá­logatott csapat 5:0-ra nyert a cse­peliek ellenében. Sós Károly szövetségi kapitány az edzőméi kőzés után a követke­zőket mondta: — A védelem már úgy vélem, kialakult.. Fatér az el­ső számú kapusjelöit. Novák, Mé­szöly, Ihász és Szűcs a védelmi sorban jól megérti egymást. Soly- xnosinak speciális szerepet szán­tam a szovjet csapat ellen. Véle­ményem szerint ő semlegesíthetné Strelcovot. Az újpestiek közép­hátvédje az edzésen elég idegenül mozgott mint középpályás. Nagy kérdőjel Albert. A kitűnő csatár makacs sérülése gondot okoz ne­kem, de Albert Flóriánnak is. Bár sokat javult a lába, játékán mégis látszott, hogy kíméli magát, ezért volt merev a mozgása. Előfordul­hat, hogy le kell mondanunk Al­bert szerepléséről, mert csak egész­séges játékos öltheti magára a mezt a Szovjetunió ellem A héten menetrend szerint készülünk. Min­dennap edzés, kedden, szerdán zárt kapuk mellett kétkapuzunk, pénteken már megadom, hogy kik lépnek pályára a nagyfontosságú Európa-bajnoki találkozón — mondta Sós Károly. A ZIE gólzáporos győzelme az KB ll-ben Nehezen győzött a somogyi rangadón a Táncsics Az első és az jssze az NB T. cedik fordulójá iorma nagyon gólzáporos győ M osonj Vasas 1 í'ány tekintet Kaposvári Tán utolsó helyezett csapott . Nyugati csoportjának he- í. Ez alkalommal a papír­érvényesült Az éllovas met aratott a gyengélkedő Lenében. Ezzel a ZTE gól- ?n alaposan megugrott a ics csapatától, amely vi­szont a vártnál sokkal nehezebben nyert a hazai rangadón A Siófoki Bányász szerve­zett védelme .úl nehéz feladat elé állítot­ta a Táncsics csatárait. A harmadik somo­gyi NB Il-es csapat, a K. Kinizsi ez alka­lommal sem tudott gólt rúgni. Aztán egy kiállítás megza arta a sorokat, és súlyos ve­reséggel tért haza a cukorgyári csapat Veszprémből. NB III... NB III... Gyengén megy a kaposvári csapatoknak A Nemzeti Bajnokság III. osztá­lyának e heti fordulója három pon­tot hozott a Somogy megyei együtteseknek. A. javuló játékot nyújtó Lábodi MEDOSZ szép győ­zelmet aratott a Pécsi Volán eilen. Már-már biztos győzelmet enge­dett ki a kezéből a Marcali VM, amely a végén kénytelen volt egy döntetlennel beérni. Változatlanul gyengén megy a kaposvári NB III-as csapatoknak. A K. Vasas már szombaton vereséget szenve­dett, vasárnap a K. Dózsa Bony- hádról tért haza pont' nélkül úgy, hogy négy ízben is megrezdült a kaposvári háló. DÉLNYUGATI CSOPORT Lábod—Pécsi Volán 2:0 (2:0) Lábod, 300 néző. V.: Kleibert. Lábod: Márkus — Hadi, Filiszár, Hosfai — Fülöp II., Nagy — Bor­zas, Lebár, Csór, Luczek (Németh), Fülöp I. Edző: András József. Pécs: Markó — Tímár, Selymes, Kele — Bartolovics, Tóth B. — Kardos, Ljubascsik, Kozári, Bódog, Tóth L. A 11. percben jutott vezetéshez a heves rohamokat indító hazai csapat. Lebár futott el, begurított, és Borzas nehéz szögből vágta a uabdát a hálóba, 1:0. A 18. perc­ben Fülöp—Lebár összjáték után az utóbbi talált a hálóba, 2:0. A fél­idő hátralevő időszakában is a Lá­bod irányította a játékot. Szünet után nagyon feljöttek a vendégek, s a fiatal lábodi kapusnak, Már­kusnak ugyancsak volt alkalma bizonyítani képességeit. Az első félidő jó játéka elég volt a MEDOSZ-nak ahhoz, hogy megszerezze a két pontot a szünet után nagyon feljavult közlekedési csapat ellen. Jók: Márkus, Fllis ár, Ilosfal, ill. Tímár, Selymes, Bódog. BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB II Nyugati csoport 1. ZTE 7 5 1 1 22:6 11 2. K. Táncsics 7 5 1 1 13:5 11 3. Szombathely 7 4 2 1 11:6 10 4. Dorog 7 3 3 1 9:5 9 5. P. Ércbányász 7 4 1 2 10:7 9 6. Máza-Szászvár 7 3 2 2 12:9 8 7. MÁV DAC 7 i- 3 11:11 8 8. Veszprém 7 3 1 3 12:12 7 9. N. Bányász 7 3 1 3 11:12 7 10. Pápa 7 3- 4 5:6 6 11. Siófok 7 2 2 3 9:11 6 12. PVSK 7 3- 4 9:13 6 13. K. Kinizsi 7 1 3 3 3:9 5 14. NVTE 7 1 1 5 6:10 3 15. Z. Dózsa 7 1 15 9:17 3 16. Mosoji 7 1 1 5 8:21 3 NB IU Nyugati csoport 1. Tapolca 7 1 17:11 9 2. Ajka 3. Körmend 4. Kőszeg 5. Sárvár 6. NyírSd 7. N. Sáska 8. Keszthely 9. Marcali 10. Katona J. SE 11. SZSE 12. Sz. Dózsa 13. Sz. Vasas 14. N. Dózsa 15. Letenye 16. Sz. Spartacus 7 4 1 2 11:7 9 7 3 3 1 9:7 9 7 4 - 3 11:6 8 7 4 - 3 14:9 8 7 3 2 2 10:7 8 7 4 - 3 14:13 8 7 3 2 2 9:10 8 3 13:13 7 2 10:8 6 2 8:10 6 2 7:12 6 7 2 2 3 11:17 6 7 1 3 3 6:11 5 7 1 3 3 5:12 5 7 1 2 4 10:13 4 7 3 1 7 14 7 14 7 14 NB III Délnyugati csoport 1. Szekszárd 7 4 3­11:4 11 2. P. Steinmetz SE 6 5­1 14:7 10 3. Pécsi BTC 7 4 2 1 14:8 10 4. Baja 7 4 2 1 10:8 10 5. PEAC 7 3 3 1 13:4 9 6. Dombóvári VSE 6 4 bl 10:6 9 7. Mohács 7 4­3 17:13 8 8. Pécsi Volán 7 3 1 3 7:6 7 9. Bonyhád 7 3 1 3 15:17 7 10. Lábod 7 3­4 13:12 6 11. P. Helyiipar 7 1 3 3 12:13 5 12. K. Dózsa 7 2 1 4 10:18 5 13. D. Spartacus 7 2­5 8:14 4 14. Sárbogárd 7 1 1 5 11:16 3 15. Szigetvár 7­3 4 7:15 3 16. K. Vasas 7 1 1 5 6:17 3 Megyei bajnokság, L osztály 1. Kapoly 7 5 2­24:4 12 2. Csurgó 7 5 2­10:2 12 3. Barcs 7 5 1 1 12:5 11 4. Zamárdi 7 5­2 20:11 10 5. Somogyi B. SE 7 3 2 2 14:8 8 6. K. Vasutas 7 3 2 2 8:6 8 7. Taszár 7 3 2 2 12:12 8 8. Tab 7 2 3 2 11:14 7 9. K.-szentgyörgy 7 1 4 2 9:9 6 10. Nagyatád 7 2 2 3 8:12 6 11. Balatonboglár 7 1 3 3 8:10 5 12. Ordacsehi 7 1 3 3 9:15 5 13. K. V. Lobogó 7 1 3 3 8:14 5 14. Marcali 7 1 2 4 5:9 4 15. Lengyeltóti 7 1 1 5 9:18 3 16. K. EpitCjc I 1­6 3:21 2 Kapoly nyerte a megyei rangadót Két eddig veretlen csapat, a Barcs és a Kapoiy találkozott a megyei bajnokság hetedik forduló­jában. A mérkőzésre rekord kö­zönség gyűlt össze Kapoiyon. A rangadó bővelkedett izgalmakban. A második félidőben el is fajult. A kiállításokkal tarkított mérkőzé­sen biztosan, megérdemelten győ­zött a hazai együttes, és ezzei át­vette a vezetést a megyeieknél. Változatlanul jól tartja magát az idei bajnokságban a Csurgói Spar­tacus. Lépést tart az élvonalbe­liekkel a Zamárdi MEDOSZ is. A K. Építők együttese csak nem ta­lál magára. Ez alkaioipmal Nagy­atádon szenvedtek súlyos veresé­get a kaposváriak, akik vigaszta­lanul utolsók. A K. V. Lobogó megszerezte első győzelmét. Ezzel már nincs olyan csapat, amely ne nyert volna legalább egy meccset. Tudósítóink az alábbiakat je­lentették a vasárnapi mérkőzések­ről: Kapoly—Barcs 4:0 (0:0) Kapoly: Peszterics — Békefi, Szilágyi (Kecskés), Bendula — Kőszegi, Kétszeri — Kovács, Dróth, Illés, Fekete, Lévai. Edző: Kálmán Ferenc. Barcs: András — Bogyó, Karsai, Krapecz — Bér da, Petries — Pálmai, Göncz, Gyergyák, Már­ton, Lang. Edző: Mayer György. Az első félidő változatos játék­kal kezdődött. A 10. percben Szi­lágyi megsérült, és végleg elhagy­ta a játékteret. Mindkét oldalon egyformán adódtak helyzetek. Szü­net után felülkerekedett a hazai csapat, s három gyors gólja meg­zavarta a vendég együttest. A bar­csiak egyik-másik játékosa elvesz­tette fejét, ennek következménye lett, hogy előbb Bogyót, majd Lángot a játékvezető kiállította. G.: ülés (2), Dróth, Kétszeri. Jó az egész kapolyi csapat, a vendégek­nél Gyergyák és Karsai játéka di­csérhető. Barcs ifi—Siófok ifi 2:1. Harsány! TASZÄR—BALATONBOGLAR 4:3 (1:1) Balatonboglár, 150 néző. V.: Bu­zsáki. A tartalékos hazai csapat a mér­kőzés folyamán többet támadott, mint a vendég együttes, viszont a taszáriak gyors elfutásaikból rendszerint helyzetet teremtettek, s ezek közül négyet ki is használ­tak. G.: Cziczer (2>, Radnóti. Ha- racsi, ill. Laborfalvi (2), Fábián. Jók: Kovács, Horváth. Séf fér, No­vák. A hazai csapatból senki nem nyújtott átlagon felülit. K. Kinizsi ifi—Balatonboglár ifi 2:0. Kollár József K. VASUTAS—MARCALI 2:0 (0:0) Kaposvár, 50 néző. V.: Farkas. Igen sportszerű, közepes színvo­nalú mérkőzésen a Vasutas végig jobban játszott, s bár sok helyze­tet kihagytak a vasutas csatárok, a kaposváriak győzelme így sem volt vitás. G.: Törzsök, Vendl. Jók: Hajdú, Kelemen, Horváth, Si­mon, ill. Fülöp. K. Vasutas ifi—K. Dózsa ifi 1:0. Végvári Dénes K. V. LOBOGÖ—NAGYATÁD 3:1 (1:1) Kaposvár, 100 néző. V.: Tóth L. A magára talált Vörös Lobogó eddigi legjobb Játékával megadás­ra kényszerítette a mezőnyben szépen játszó, de a kapu előtt te­hetetlen vendég csapatot. Nagyatád ifi—K. V. Lobogó ifi 4:0. Kaiser Béla CSURGÓ—LENGYELTÓTI 2:0 (0:0) Csurgó, 200 néző. V.: Bella. Alacsony színvonalú mérkőzés volt, amelyen csak szünet után kerekedett felül a hazai csapat. Ekkor viszont akár több gólt is rúghattak volna a csurgóiak. G.: Nagy, Sótonyi. Jók: Gyaja, Nagy, Horváth L, ill. Csordás, Dezső, Jo- zsó. Csurgó ifi—Lengyeltóti ifi 2:0. Halmai Emil ZAMARDI—ORDACSEHI 3:0 (1:0) Zamárdi, 200 néző. V.: Kocsis. A lelkes vendégek és a kezdet­ben elég lagymatagon játszó ha­zai csapat mérkőzése nem mozgott magas szinten. Az ordacsehiek feltűnő módon nem használták ki helyzeteiket, s l:0-ás állásnál még egy 11-est is elhibáztak, A zamár­di gólok szemfüles csatártelj esít- mények nyomán szíjlettek. G.: Zsigmond (2), Czár (öngól). Jók: Kovács, Zsigmond, ill. Androso- vics, Mányoki. Zamárdi ifi—Ordacsehi ifj 2:0. Dr. Fazekas Mihály TAB—HOMOKSZENTGYÖRGY 2:2 (2:1) Homokszentgyörgy, 300 néző. V.: Tóth Gy. A vendég csapat kemény játéka nemegyszer tiHlépte a sportszerű­ség határát. A játékvezető azon­ban még az utánrúgásokat Sem to­rolta meg. Szünet után felülkere­kedett a Homokszentgyörgy, de erejéből csak egyenlítésre futotta. G.: Puha I., Johann, ill. Batka, Bá- torfi. Jók: Szabó, Puha I., ül. Mo­hácsi, Novák, Bátorfi. Tab ifi—Homokszentgyörgy ifi 2:1. Kővári Józsel N. SOMOGYI B. SE—K. ÉPÍTŐK 1:0 (1:0) Nagyatád, 100 néző. V.: Varjas. Végig sportszerű, jó mérkőzés volt. Az ifjúságiakkal teletűzdeli vendég csapat erejéből többre nem futotta. G.: Vörös (2), Kemény (2). Jók: Rideg, Székács, ill. Horváth. K. Vasas ifi—K. Építők ifi 18:0. Varga Tibor Bonyhádi Vasas— K. Dózsa 4:1 (2:1) A K. Dózsa csapata Bonyhádon az alábbi összeállításban lépett pályára: Mészáros — Nagy I., Csi- raa, Fodor — Báli, Nagy H. — Vö­rös, Halvax, Füle, Sipos, Solymo­si. A hazai csapat Mészáros hibájá­ból már a 3. percben megszerezte a vezetést. A gyors hazai gólra Vörös a 7. percben válaszolt, ek­kor lett 1:1. Mezőnyjáték folyt a hátralevő időszakban, s a 40. perc­ben jutott ismét vezetéshez a ha­zai csapat. Szünet után elfáradt a Dózsa. A hazaiak a hajrában rá­kapcsoltak, s a 78., majd a 85. percben lőtt gólokkal beállították a végeredményt. Legföljebb egyfélidős csapat a Dózsa — ezt tűnt ki a bonyhádi mérkőzésen is, ahol ismét elégte­lenre vizsgázott a lila-fehérek vé­delme, de a támadósor sem jeles­kedett. Emiatt nehezedett időnként nagy nyomás a kaposvári kapura. A Dózsa csapatából Báli, Halvax és időnként Füle elégített ki. * * * További eredmények a Délnyu­gati csoportban: Pécsi Helyiipar—Dombóvári VSE 0:0, Szigetvár—Baja 0:1, Sárbo­gárd—Szekszárd 1:2, D. Spartacus —PBTC 1:2, Steinmetz SE—Mohács 2:1. NYUGATI CSOPORT Marcali — Keszthely 2:2 (1:0) Marcali, 700 néző. V.: Szanyi. Marcali: Szántó L (Bodorik) — Kosi, Hosszú, Polgár — Jakab, Pék — Bcne. Molnár, Szántó II., Lázár, Horváth. Edző: Bősz Adám. Keszthely: Váradi — Ferdinand, Győréi, Kocsis — Hulh, Biczó — Csabai, Gyulavári, Pintér, Szántó, Fábián. Edző: Popovics Gyula. 5. perc: Lázár jól eltalált lövésé­be Győréi belenyúlt, de a labda a középhátvéd fejéről is a hálóba vá­gódott, 1:0. 46. perc: Szántó II. szabadrúgását Váradi kiejtette, a szemfüles Molnár közelről a há­lóba lőtt, 2:0. 50. perc: Pintér ug­rott meg, lefutotta a védőket és szépített, 2:1. Már-már úgy lát­szott, hogy győz a Vörös Meteor, amikor öt perccel a befejezés előtt Bodorik és Polgár összefutott, a labdát elvesztették, ott termett Gyulavári és kiegyenlített, 2:2. Védelmi hibákból estek a gólok a marcali találkozón, ahol helyen­ként jó iramú mérkőzés folyt. Kár, hogy ezt olykor durvaságok tarkí­tották. Az erélytelen játékvezető elnézte a kemény belemenéseket is. Jók: Kosi, Molnár, Szántó II., ill. Huth, Gyulavári, Pintér. * * * További eredmények a Nyugati csoportban: Sz. Dózsa—Sz. Vasas 0:1, Ajka —Sz. Spartacus 3:2, SZSE—N. Sás­ka 1:2, Tapolca—Sárvár 3:1, Nyí- rád—Körmend 1:1, N. Dózsa—Kő­szeg 0:1, Letenye—Katona J. SE 1:1. Kettős vereséget szenvedtek a kaposvári asztatiteniszezők Vasárnap délelőtt a vártnál nagyobb arányú vereséggel kezdődött a kettős asztalite­nisz-mérkőzés Kaposváron. A feljavult Ganz-MÄVAG fölé­nyes biztonsággal verte a for­májában visszaesett Kaposvári Vasast. Még nagyobb volt a különbség a női találkozón, ahol a tartalékos hazaiak cs k egy győzelmet arattak az FTC ellen. GANZ-MÁVAG—K. VASAS 18:7 Gy.: Holló (5), Jancsó (4), Bencze (3), Macbán (3), Picii (3), ill. Balázs (3), Ivusza (2), Kiss (2). Női mérkőzés FTC—K. VASAS 24:1 Gy.: Jürikné (5), Petrányi t5), Ma'klári (!>), Pór (5), Mo­csári Ui, iU. Horváthné. K. Táncsics —Siófok 1:0 (1:0) Kaposvár, 2600 néző. V.: Sabacz. Kaposvár; Papp — Kelemen, Tahosi, xui'<cas, Horváth — Lete- nyei, Seienka — Gáspár, Kaszás II. (Solti), Majtlári, Ka3Zas I. Ed­ző: Váradi Lajos. Síóiou: iszak — Farkas, Fehér, Babán — G^ óríi, Schádl — Erdei, Németh I., Csu­por, Németh II. (Kárpáti)’, a usztai. Edző: Papp Gyula. Rögtön a kezdés után a siófo­kiak megszállták saját kapujuk előterét* Valójában 1—8—2 alak­zatban játszott a Siófoki Bányász. Azaz nyolc játékos a 16-os vona­lát zárta el a rohamozó kaposvá­riak elől. Harminc percen át tel­jes sikerrel. Ebben az időszakban a Táncsics erejéből csak hét szög­letre futotta. A 30. percben góllá érett a nagy kaposvári fölény. Bal oldalon futott a Táncsics támadá­sa, a labda a jobb összekötő he­lyén tanyázó Gáspárhoz szállt, aki­nek felhőfejesére a balra elmoz­dult Iszak hiába vetődött a jobb sarokba, i:0. Percekre megzavaro­dott a Siófok, kapkodtak a védők, s Fehér labdája egy ízben csak­nem megakadt Iszak hálójában. A 37. percben jutottak el először a siófokiak a Táncsics kapujának közelébe. A távoli lövés nem je­lentett gondot Pappnak. Még Schádl próbálkozott egyszer, de ez sem jelentett komoly veszélyt. Szünet után sem változott a kép. A Bányász úgy játszott, mintha elégedett lett volna, hogy a Tán- csics-csatárok csak egy gólt rúg­tak. Olykor fault árán is feltartóz­tatták a rohamozó kaposvári táma­dókat. Az összecsapások egyre ke­ményebbé váltak, s bizony, amikor Kaszás II. »►törlesztett-« — olyan­kor, amikor a labda a közelben sem volt — Babánnak. pillanatokra úgy tűnt, hogy felbomlik a rend a pályán. A kaposvári edző men­tette meg a helyzetet, lehívta a pályáról a magáról megfeledke­zett Kaszás Il-t, akinek a helyére Solti állt. Ha lehet, még jobban beszorult a Siófok, s. egy közeli közvetett szabadrúgás végeztével Makiári majdnem betalált a háló­ba. A labf’a ionban hajszálai fö­lé szállt. A 28. percben cseréltek a vendégek is, Németh II. helyére Kárpáti jött be. A játék képe azonban csak nem változott. A ka­posvári középpályások, sőt olykor még a hátvéd Horváth is a siófoki kaput célozgatták. Az irányzókkal azonban baj volt. Fehér teremtett még egyszer meleg helyzetet saját kapuja előtt, labdáját azonban Iszak üggyel-bajjal, kivédte. Amikor egy csapat eleve felad­ja a támadás lehetőségét és csak gólt nem kapni jelszóval futballo- zik, akkor — ha a védekező együt­tesnek van ereje a tervszerű vé­dekezéshez — szép mérkőzésről már eleve nem lehet szó. A gólok­ra éhes kaposvári szurkolók elé­gedetlenül távoztak a Kinizsi-pá­lyáról. Az adott körülmények kö­zött játék ugyanis ezep a mérkő­zésen nem alakulhatott ki. Küzde­lem volt ez, amelyben a siófokiak derekasan álltak helyt a Táncsics­osai szemben, amelynek támadói képtelenek voltak megtalálni a vé­dekező csapat hadrendjének ellen­szerét. JJogy a jól szervezett véde­lem mire képes, azt éppen ezen a mérkőzésen bizonyította be a Siófoki Bányász. A kétszer negy­venöt perc alatt igazi helyzete nem is akadt a Táncsics csapatá­nak. Nem tudni, ha nem sikerül olyan jól Gáspár fejese, akkor az erősen tartalékos Siófok nem okoz-e eredményben is kimutat­ható meglepetést Kaposváron. A Táncsics védelmének ezen a meccsen nem sok dolga akadt. Tallósi meg Horváth még támadá­sokat is vezetett. A középpályás Letenyei és Selenka is inkább csa­tár szerepet töltött be. A támadók közül ezen a mérkőzésen csak Gáspár próbálkozott. Góljáért di­cséret illeti. A Siófok csapatában Iszaknak nem volt túl nehéz dolga a Tán­csics nagy fölénye ellenére sem. A három igazi hátvéd, Farkas, Fe­hér, meg Babán önmagát múlta felül, még ha időnként egy-egy hi­ba is becsúszott náluk. Kitűnően játszott Schádl is. Elöl Erdei egye­dül ügyes dolgokat csinált, persze rendre négy védővel állt szemben, így eleve nem lehetett eredményes. Meleg helyzet a siófoki kapu előtt. A labda átszállt a vetődő Iszak lülött, komoly gólhelyzet azonban ez alkalommal sem született. Veszprém—K. Kinizsi 3:0 (0:0) Veszprém. 2000 néző. V.: Félix. Veszprém: Hamar (Karsai) — Hegyi, Tóth, Hlavai — Nemeth, Egyházi (Fájd) — Gazsó, Nemes, Csukás, Sárvári, Kovács. Edző: Ka­locsai Aba dr. K. Kinizsi: Korsós — Balogh, Báli, Németh — Segasdi (Szöliősi III.), Csaba — Marton, Szabó II., Szabó I., Göncz, Laczho- vics. Edző: Szentanuai József. Az egyetemisták csapatán érző­dött, hogy az előző héten az együt­tes nehéz mérkőzéseket játszott a főiskolai bajnokság keretében. Amikor a Kinizsi látta, hogy ezen a meccsen esetleg lehet valamit keresni is, feladta kezdeti véde­kező hadrendjét és támadásba lendült. Csaba, Laczkovics jó hely­zetben azonban célt tévesztett. A 38. percben Göncz szerezhetett vol­na vezetést. Kaposvári fölény jegyében in­dult a második negyvenöt perc. Az 50. percben Fájd mintegy há- rommjteres lesről futott el, a Ki- nizsl-vcúők leálltak, még Korsós kapus sem próbálta útját áilni a kitörő veszprémi játékosnak. Ami­kor az a hálóba talált, Félix bíró í:özcpre mutatott. 1:0. A kaposvá­riak rei Iamáltak, közben Balogh megértette a játékvezetőt, ezért a bíró a jobbhátvqdet l^Süldte a pályáról. Még át sem rendeződtek a Kinizsi sorai, máris újabb gólt ért el a veszprémi csapat. Az 54. percben Nemes volt eredményes, 9:0. Aztán a 60. percben Gazsó ta­lált a hálóba, 3:0. Pillanatok alatt v&tozott tehát a kép. A harmadik gól után higgadt csak le a cukor­gyár! együttes, amelynél SegésdJ sérülése kényszerített ki cserét Negyedóra múltán a csonka K. Ki­nizsi is támadgatni próbált. Hely­zet is adódott, de befejező csatár nincs. Ezt tükrözte a veszprémi mérkőzés is. Az utolsó öt percben ismét az egyetemisták irányítot­tak. A játékidő első fele után nem úgy látszott, hogy ezt a mérkő­zést a Kinizsi elveszti. A kaposvári védelem azonban súlyos hibát vé­dett, amikor »►felülbírálta« a téve­dő játékvezetőt. Még lett volna idj a közbeavatkozásra, s ha nincs ax első gól, akkor talán nem követke­zik be a kiállítás meg a kapkodás, amely végeredményben oda veze­tett, hogy a Kinizsi együttese sú­lyos vereséggel tért haza Veszp­rémből. Persze része yan a- vere­ségben annak is, "hogy ma kétség­éül a kaposvári támadósor a .egtehetetlenebb az NB II Nyugati csoportjában. Jók: Hamar, Tótb, Gazsó, Sárvári, ill. Korsós, Báli, Márton. További eredmények a Nyugati csoportban: Dorogi Bányász—Nagykanizsai Bányász 1:0, Pécsi Ércbányász— Zalaegerszegi Dózsa 2:1, Zalaeger­szegi TE—Mosoni Vasas 7:0, Máza- Szászvári Bányász—Pécsi VSK 3:1, Szombathelyi Cipő—Nagykanizsai VTE 2:l, Győri MÁV DAC—Pápai Textiles 1:0. Kevés gól az NB I B-ben A forduló eredményei: Kecske­mét—BVSC 1:0, Miskolc—Ganz- MÁVAG 0:0, Nyíregyháza—Győri Dózsa 0:0, Eger—Budafok 1:1, Szállítók—Várpalota 1:0, Komló— Ózd 3:0, Szolnok—Nagybátony 1:0. — A totó 13-+1 találatos szelvé­nye: x 2 2 1 1 x/1 1 l;l 1 2 2 +2. 13 találatot 5 fogadó lért ej, szel­vényenként! nyereményük 92 357 forint. A 13 találatosok közül két fogadó 13 plusz l találatot ért el, ezek szelvényenként! nyereménye 177 872 forint. A 12 találatosok 2677 forintot, a ll találatosok 170 forin­tot, a 10 találatosok 31 forintot nyertek. Valamennyi nyeremény- összeg a nyeremény illeték levoná­sa után értendő.