Somogyi Néplap, 1968. április (25. évfolyam, 78-100. szám)

1968-04-23 / 94. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd 1968. április 8SL „Dél-Atrika fajgyűlölőinek nincs helyük a mexikói olimpián“ A NOB végrehajtó bizottságá­nak lausanne-i határozata, amely javasolja a dél-afrikai olimpiai együttes meghívására vonatkozó grenoble-i döntés megsemmisíté­sét, általánosságban nagy megelé­gedést keltett a világ sportközvé­leményében. A hírügynökségi jelentések és a sajtóvisszhangok arról számolnak be, mindenütt biztosra veszik, hogy a NOB 71 taglónak távirati úton való szavazása végérvénye­sen jogerőre emeli Dél-Afrika ki­zárását a mexikói nyári játékok­ról. A NOB-tagok szavazásának két napon belül kell megérkeznie Lausanne-be, és ha legalább £6-an a vb javaslata mellett foglalnak állást, akkor elsimulnak a Gre- noble-ban felkavart hullámok, az olimpiai részvételre jogosult or­szágok zavartalanul folytathajták előkészületeiket a nagy sportta­lálkozóra. Konszfcantyin Andrianov, a NOB szovjet alelnöke, a Szovjetunió Olimpiai Bizottságának elnöke, a lausanne-i döntésről az alábbia­kat mondotta a TASZSZ munka­társának : — A NOB végrehajtó bizottsá­gától ezt a határozatot vártuk, hiszen a nemzetközi közvéle­ménynek is ez volt a jogos kö­vetelése. Dél-Afrika fajgyűlölői­nek nincs helyük a mexikói olimpián. Andrianov véleménye, hogy a NOB ebben az irányban még nem tett lépéseket, pedig minden alapja megvolna ahhoz, hogy a Dél-afrikai Olimpiai Bizottságot a sportolók faji megkülönböztetése miatt kizárja tagjai sorából. Az AFP jelentése szerint a lausanne-i határozat nem keltett különösebb meglepetést az Egye­sült Államokban, ahol a szakkö­rök véleménye szerint Dél-Afrika már minden esélyét elvesztette a mexikói játékokon való részvé­telre. Az első visszhangok sze­rint az amerikai közvélemény az afrikai országok, a Szovjetunió és a többi, a bojkottmozgalom­ban részt vevő országok nagy győzelmének könyveli el a dön­tést, és arra a végkövetke tetősre jut, hogy Avery Brundage alul maradt a harcban, ^vaskeze* már nem tudott érvényesülni. • • e Frank Braun, a Dél-afrikai Olimpiai Bizottság elnöke úgy nyi­latkozott, hogy még nem ismeri minden részletét a lausanne-i ülésnek. Ha azonban valósággá válik az, hogy Dél-Afrika az újabb szavazás eredményeként nem lehet ott a mexikói játéko­kon, az nem más, mint egy siral­mas jogi tévedés — mondotta. Mexikóban érthetően nagy az elégedettség. Most már megnyug­tatónak látják a helyzetet ahhoz, hogy töretlenül folytassák az elő­készületi munkákat, hiszen — mint mondják — az újkori olim­piák történetének eddigi legsike­resebb megrendezésére töreksze­nek. Nem kételkednek ugyanis abban, hogy az újabb szavazás eredménye Dél-Afrika kizárása lesz a nyári Játékokból. NB Ili • , • NB 111 • • « Két győzelem, két vereség a somogyi mérleg A K. Dózsa szombati győzelme után még egy csapatunknak sike­rült győztesként levonulni a pályá­ról. A Marcali VM Szombathelyen aratott szép győzelmet. A másik két somogyi NB Hl-as viszont már nem jeleskedett. Ä lábodiak Ba­ján szenvedtek vereséget. A haj­rában négy perc alatt három gólt kapott a K. Vasas, ez megpecsé­telte a csapat sorsát a PBTC elle­ni mérkőzésen. A Vasas zárja be a sort a délnyugati NB in baj­noki táblázatán. Baja—Lábod 3:1 (1:1) Baja, 100® nézd. V.: Polcz. Lábod: Mohácsi — Hadi, FU1­Bajnoki táblázatok NB I 1. Vasas 9 7 . 2 28:13 14 r. Bp. Honvéd 9 5 3 1 16 £ 13 1. Ü. Dózsa 9 5 2 2 20:8 12 4. Ferencváros 9 5 2 2 16:11 12 3. Szeged 9 4 3 2 14:16 11 S. Csepel 9 4 2 3 11:8 10 7. Egyetértés 9 2 6 1 9:8 10 *. MTK 9 2 4 3 9:9 8 9. Dunaújváros 9 3 2 4 11:15 8 1«. Szombathely 9 2 4 3 9:14 8 11. Videoton 9 3 2 4 9:16 8 12. Pécs 9 2 4 3 6:12 8 12. Salgótarján 9 2 3 4 11:17 7 1«. Győr 9 1 4 4 6:9 6 15. Diósgyőr 9 1 3 5 7:13 5 16. Tatabánya 9­4 5 4:12 4 NB n Nyugati csoport 1. Zalaegerszegi TE 6 4 1 1 15:6 9 2. K. Táncsics 6 4 11 12:5 9 3. Szombathelyi Cipő 6 3 2 1 9:5 8 4. Dorog 6 2 3 1 8:5 7 5. P. Ércbányász 6 3 12 8:6 ? 6. N. Bányász 6 3 12 11:11 7 7. Máza­' Szászvár 8 2 2 2 9:8 6 8. Pápa 6 3-3 5:5 6 9. MÁV DAC 6 3-3 10:11 6 10. Siófok 6 2 2 2 9:10 6 11. PVSK 6 3-3 8:10 6 12. Veszprém 6 2 13 9:12 5 13. K. Kinizsi 6 13 2 3:6 5 14. NVTE 6 114 5:8 3 15. Moson 6 114 8:14 3 16. Z. Dózsa 6 114 8:15 3 NB m Délnyugati csoport 1. Szekszárd 6 3 3 ­9:3 9 2. P. Steinmetz SE 5 4-1 12:6 8 3. PBTC 6 3 2 1 12:7 8 4. DVSE 5 4-1 10:6 8 5. Moháé* 6 4-2 15:11 8 8. Baja 6 3 2 1 9:8 8 7. PEAC 6 2 3 1 19:4 7 8. P. Volán 6 3 12 7:4 7 9. Bonyhád 6 2 13 11:17 5 10. K. Dózsa 6 2 13 9:14 5 11. P. Helyiipar 6 12 3 12:13 4 12. Lábod 6 2-4 11:12 4 13. B. Spartacus 6 2-4 7:12 4 14. Sárbogárd 6 114 10:14 3 15. Szigetvár 6-33 7:14 3 1«. K. Vasas 6 114 6:14 3 NB m Nyugati csoport 1. Sárvár 6 4 - 2 13:6 8 2. Körmend 6 3 2 1 8:6 8 3. Ajka 6 3 12 8:5 7 4. Nyirád 6 3 12 9:6 7 5. Tapolca 6 3 12 14:10 7 6. Keszthely 6 3 12 7:8 7 7. Kőszeg 6 3-3 10:6 6 8. Marcali 6 3-3 11 :ll 6 N. Sáska 6 3-3 13:13 6 1«. Sz. SE 6 14 1 7:8 6 11. Sz. Dózsa 6 14 1 7:11 6 12 . Katona J. SE 6 13 2 9:7 5 13. N. Dózsa 6 13 2 6:10 5 14. Sz. Spartacus 6 12 3 8:10 4 15. Sz. Vasas 6 12 3 10:16 4 16. Letenye 6 12 3 4:11 4 Megyei bajnokság, L osztály 1. Barcs 6 5 1­12:1 11 2. Kapoly 6 4 2 ­20:4 10 3. Csurgó 6 4 2 ­8:2 10 4. Zamárdi 6 4-2 17:11 8 5. Somogyi B. SE 6 2 2 2 10:8 6 6. Nagyatád 6 2 2 2 7:9 6 7. K. Vasutas 6 2 2 2 6:6 6 8. Taszár 6 2 2 2 8:9 6 9. Tab 6 2 2 2 9:12 6 10. H.-szentgyörgy 6 13 2 7:7 5 11. Balatonboglár 6 13 2 5:6 5 12. Ordacsehi 6 13 2 9:12 5 13. Marcali 6 12 3 5:7 4 14. Lengyeltóti 6 114 9:16 3 15. K. V. Lobogó 6-33 5:13 3 2A K. Építők 6 1-5 807 2 szár, Ilosfai — Nagy, Fű lop IL — Borzas, Lehár, Csór, Takács (Né­meth), Fülöp I« Edző: András Jó­zsef. A 26. percben az enyhe fölény­ben játszó Lábod vezetést szerzett. Takács futott el, visszagurított Csőrhöz, aki távolról védhetetle- nül bombázott a hálóba, 0:1. Két perc múlva azonban a hazaiak Bartulov révén kiegyenlítettek, 1:1. Az enyhe fölényben játszó bajai csapat az 51. percben ugyancsak Bartulov révén ért el gólt, 2:1. A kiegyenlítés a levegőben lógott, ehelyett azonban tíz perccel a be­fej ezé« előtt Rizsányi 20 méterről rúgott szabadlövése nyomán a há­lóba vágódott a labda, 3:1. Aa első félidőben a hazai csa­pat futballozott jobban. Szünet után a lábodiak kerültek fölény­be, a nagy helyzetek azonban ki­maradtak. A harmadik gól meg­pecsételte a MEDOSZ sorsát. Jók: Táncsics, Márlty, Bartulov, ill. Csór, Ilosfai, Filiszár. PBTC—K. Vasas 4:1 (1:0) Féca, 200 néző. V.: Váradl. K. Vasas: Szentesi — Matán, Székács, Takács — Devecseri, Ma- tics n. ■— Tóth (Bartos), Jezeri, Laki, Balázs, Czeczeli. Edző: Tóth József. Az 5. percben Jezeri már csak a kapussal állt szemben, de a kapusba vágta a labdát. A 25. percben Szentesi rosszul futott ki, Hajós fejjel továbbított a hálóba, 1:0. Az 52. percben egyenlítettek a kaposváriak. Laki beadását a szünet után beállt Bartos vágta a hálóba, 1:1. Ezt követően inkább a kaposvári csapat irányított. A mérkőzés azonban a 70. percben eldőlt. Varga harminc méterről betalált Szentesi hálójába, 2:1. Egy perc múlva Székács és Szen­tesi öngólt hoztak össze, 3:1, majd a 74. percben Hajós beállította a végeredményt, 4:1. Az utolsó tíz percben Szentesi kivédett egy li­est. A mezőnyben nem volt különb­ség a bajnokjelölt és a sereghaj­tó kaposvári csapat között. A két védelem közti differencia azon­ban döntőnek bizonyult. Jók: Bá- rácz, Kincsei, Hajós, ill. Takács, Matics IL • • • További eredmények a Délnyu­gati csoportban: PEAC—Bonyhád 6:0, Pécsi Vo­lán—-Sárbogárd 3:0, Szekszárdi Dó­zsa—Dombóvári Spartacus 4:0, Mohács—Szigetvár 3:0. A Dombó­vári VSE—Pécsi Steinmetz SE mérkőzést későbbi időpontban fog­ják lejátszani. Marcali—Sz. Spartacus 3:1 (1:0) Szombathely, 20 (!) néző. Y.: Hegedűs. Marcali: Hodorlcs — Dunkler (Kosi), Hosszú, Polgár — Jakab, Pék — Bene, Molnár, Szántó H., Lázár, Horváth. Edző: Bősz Adám. A 20. percben 11-eshez jutottak a hazaiak. A büntetőt Horváth n. a kapufának rúgta. A kihagyott 11-es felrázta a marcali csapatot, amely a 35. percben Lázár révén gólt ért el, 1:0. Az 55. percben Szántó n. jól eltalált labdája vá­S ódott 25 méterről a hálóba. 2:0. »t perc múlva Kecskés szépített, 2:L A 86. percben a fölényben játszó Marcali Molnár egyéni já­téka után ért el szép gólt, 3:1. A javuló formában játszó Mar­cali Vörös Meteor végig irányítot­ta a mérkőzést. Megérdemelt győ­zelme jóformán egy pillant’g sem volt vitás. A Meteor legjobb iái Hodorics, Molnár, Jakab és Szán­tó IL voltak. aoo További eredmények a Nyugati csoportban: Sárvár—Letenye 5:0, Nagykani­zsai Sáska—Tapolca 3:4, Keszthely —Szombathelyi SE 3:1, Szombat- helyi Vasas—Ajka 2:2, Kőszeg- Szombathelyi Dózsa 5:0, Körmend —Nagykanizsai Dózsa 3 Kató­K. Táncsics nyerte az NB szombathelyi rangadóját A bajnoki táblázat 1. és 2. helyezettje csapott össze i hatodik fordulóban az NB II. nyugati cs árijában. A Szombathelyi Cipőgyár csapa a eddig veretlen volt, ő is számított a m kőzés esélyesének, ámde a K. Táncsics já ca tovább javult. Ez elég volt ahhoz, ho / a kaposvári együttes Szom­bathelyen is győztesként vonuljon le a pá­lyáról. Mint érdekességet említjük me& hogy a rangadó után a nevető harmadik, a ZTE került a táblázat élére, mert az eger- szegiek 3:0-ra verték a Siófokot, s ezzel hajszállal jobb lett a gólarányuk, mint a kaposváriaké. Kaposváron a K. Kinizsi— Dorog találkozón igazságos pontosztozkodás történt. Az Újpest nyerte az NB I rangadóját Villanyfényes pályát avattak Új­pesten. A Megyeri úti sporttelep mostantól alkalmas esti mérkőzé­sek játszására is. A pálya villa­mosítása kitűnően sikerült. Ezt bizonyította a vasárnap esti rang­adó. Az újpestieknek különösen jól sikerült a villamosberendezés avatása, tolsz a rangadón a lila­fehér csapat tartalékosán is biz­tos győzelmet aratott az enervált Vasas ellenében. A Vasas újabb veresége azt jelenti, hogy tömörült a mezőny a labdarúgó NB I élén. Egy góllal, elég keservesen nyert a Ferencváros a lelkes Diósgyőr ellenében. Győzött a Pécsi Dózsa is az MTK ellen. A vasárnapi for­duló többi mérkőzésén helyenként eléggé békés döntetlen eredmények születtek. Két-két gól esett mind­két oldalon Szombathelyen, ahol a csepeliek álltak közelebb a győ­zelemhez. A győriek is vezettek Szegeden, aztán a hazai csapat egyenlített. A Videoton Salgótar­jánból vitt haza egy pontot, itt is két-két gól esett. Nem rezdült meg viszont Tatabányán a háló, ahol a hazaiak sokai rohamozták Bicskei kapuját, a védekező Hon­véd viszont alig veszélyeztette a tatabányai kaput. Ü. Dózsa—Vasas 3:0 (1:0) Megyeri út, 20 000 néző. V. Bi- róczky. G.: Dunai II„ Nagy L., Solymosi. Ferencváros—Diósgyőr 1:0 (0:0) Népstadion, 25 000 néző. V.: Soós G. G.: Albert. Pécs—MTK 1:0 (0:0) Pécs, 6000 néző. V.: Aranyosi. G.: Györkő dr. Csepel—Szombathely za (1:0) Szombathely, 15 000 néző. V.: Zsolt G.: Kalmár (2), ül. Iszak (2). Győr—Szeged 1:1 (id) Szeged, 9000 néző. V.: Szegedi. G.: Horváth, ill. Hajós dr. Videoton—Salgótarján 2:2 (1:1) Salgótarján, 5ÓÓ0 néző. V.: Som­lai. G.: Szabó, Kovács I*., ÜL Zöl­di és Kriskó. Tatabánya—Bp. Honvéd M Tatabánya, 7000 néző. V.: PetrL Em történt as NB I B-bent Oroszlány—Bp. Spartacus td, Bp. Előre—Nagybátony 1 Egri Dózsa—Szolnok 4:1, Győri Dózsa— Komló 0:0, Kecskemét—özd 1:0. A Lendület női röplabdásainak újabb győzelme Izgalmakban bővelkedő, nagy­szerű mérkőzéseket hozott a röp­labda-bajnokság hatodik fordulója az NB I-ben, és a Kaposvári Len­dület csapatának újabb győzelmét. Esélyesként la lépett pályára a kórházi együttes, amely a végén a várakozásnak megfelelő bizton­sággal győzött a fővárosi VTSK csapata ellen. A női bajnokságban az I. cso­portbeliek között nincs már ve­retlen, a H. csoportban pontvesz­teség nélkül vezeti a sort a Vasas Izzó. L csoport: 1. N1M 7 6 1 20: 4 13 2. Bp. Előre 7 6 1 19: 7 13 3. Ü. Dózsa 7 5 1 15: 6 11 4. TF SE 7 3 4 12:13 10 5. BVSC 7 3 4 10:13 10 6. Bp. V. Meteor 7 2 5 8:17 9 7. Utasellátó 6 2 4 7:12 8 8. Bp. Spartacus 7- 7 2:21 7 IL csoport: 9. Vasas Izzó 6 6 ­18: 5 12 10. V. Turbó 5 4 1 14: 5 9 11. Almásfüzitő 5 4 1 13: 5 9 12. Szeged 6 3 3 12:11 9 13. Dunaújváros 6 3 3 11:15 9 14. K. Lendület 6 2 4 10:15 8 15. Miskolc 6 1 5 9:15 7 16. VTSK 6- 6 2:18 6 K. LENDÜLET— BP. VTSK 3tí («, —11* L 3) K. Lendület: Konca, Kozmáné, Kovács, Vermesné, Balogh, Pet­rus. Csere: Esküdt, Sótonyi, Ko­máromi, Krehán. A kaposvári csapat igen jól kez­dett, s hamarosan meg is nyerte az első játszmát. A második szett azt ígérte, hogy sima mérkőzés lesz. 11:9-es vezetésről azonban váratlanul kikapott a játszma vé­gére erősen visszaeső Lendület. A harmadik játszmában aztán már ismét belelendültek a kaposvári lányok, s csak 12:1 után engedtek valamit az irambóL A negyedik szett is a mieink könnyű győzel­mével ért véget. A két csapat közti tudáskülönb­séget hűen tükrözi az eredmény. Könnyen lehetett volna 3:0 is. A kaposvári együttesből Kovács, Koncz, Kozmáné emelkedett ki, de a többiek is jól játszottak. So­kat ígér a fiatal Krehán játéka. A fővárosi együttesből Róka, Balázs és Tánczos Jeleskedett. ASZTALITENISZ NB I Miskolci VSC—K. Vasas 18:7 Nem sok néző gyűlt össze va­sárnap délelőtt Kaposváron a Ber­zsenyi Dániel Általános Lskola tor­natermében, ahol NB I-es asztali­tenisz-mérkőzésre került sor. A szurkolók mintha megérezték vol­na, hogy a formájában erősen visszaesett Kaposvár esélytelen ezen a találkozón, A vendégek győ­zelme egy pillanatig sem volt vi­tás, és ez meglepetés. Gy.: Eger­vári (4), Madarász (4), Tálas (4), Engi (3), Dubéczi (3), ill. Balázs (3), Nagy (2), Ivusza, Kiss. K. Táncsics —Sz. Cipőgyár 2:0 (0:0) Szombathely, 10 000 néző. V.: Dér. Kaposvár: Papp — Kelemen, Tal- lósi, Farkas, Horváth — Selenka, Letenyei — Gáspár, Kaszás H.. Solti (Kaszás I.), Maklási. Edző: Váradi Lajos. Szombathely: Szan­di — Németh K., Horváth, Geics- nek — Virágh, Németh M. — Szik­lai, Gaál, Bíró, Király, Nagy, Iszak. Edző: Velekei Ferenc. Mindjárt az első percben felhör­dült az NB I-es mérkőzésre nagy számban összegyűlt közönség. Le­tenyei 25 méteres bombája ugyan­is a kapufán csattant, aztán két szögletet ért el a Táncsics. A 10. percben Tallósi összefejelt az egyik szombathelyi támadóval, megsérült, emiatt meg kellett erő­síteni a Táncsics Védelmét. Fö­lényben játszottak a hazaiak, ko­moly veszélyt azonban csak az je­lentett Papp kapujára, amikor Farkas rosszul találta el a lab­dát, s az valamivel alig vágódott a léc fölé. Szünet után megváltozott a Já­ték kébe. Tallósi orvosi segédlet­tel rendbe jött, s most már az is­mét kitűnően működő kaposvári középpályásoknak volt lehetősé­gük arra. hogy csatártársai ^at frontba dobiák. A 14. percben Se­lenka ugratta ki nagyszerű lab­dával Kaszás n-t, aki a balössze­kötő helyéről védhetetlenül lőtt a hosszú sarokba, 1:0. Két perc múl­va újból Kaszás H. talált a há­lóba, de azt a gólt les címén nem adta meg a bíró. Csere követke­zett, Solti helyére Kaszás I. állt; be, aki mindjárt egy kapufalö­véssel mutatkozott be. A kapos- posvári együttes játszott fölény* Den, s ez a 33. percben újabb gólt hozott. Egy keresztlabdával Mak­iárit futtatták a kaposváriak, aki ugyanarról a helyről, ahonnan Ka­szás II. az első gólt szerezte, szin­tén betalált a hálóba, 2:0. A nagyszámú közönségnek tet­szett a kaposváriak játéka, habár Szombathelyen bizonyára jobban örültek volna annak, ha a hazai csapat nyer. Erre azonban a Szom­bathelyi Cipőnek ezen a találko­zón még akkor sem volt esélye, amikor Tallósi sérülése miatt megbomlottak a kaposvári hátsó sorok. Szünet után fölényes biz­tonsággal harcolta ki megérdemelt győzelmét a minden részében jobb Táncsics. A kaposvári csa­patból Papp (az első félidőben), valamint Farkas, Selenka, Lete­nyei és Makiári játéka emelke­dett ki. A haza! csapatból Geics- nek és Németh M. jeleskedett. ZTE—Siófoki Bányász 3:0 (2:0) Siófok, 9000 néző. V.: Horváth L. ZTE: Tóth — Prokisch, Czottner, Madár L — Lang, Filó — Kajtár, Németh, Szabó, Kocsis, Bita. Ed­ző: Szőcs János. Siófok: Iszak — Győrfi, Fehér, Babán — Schádl, Csupor — Erdei, Szép, Farkas, He­rényi (Németh), Takács. Edző: Papp Gyula. Hazai rohamokkal indul a já­ték, majd a 3. percben Schádl hi­bázott, és csak a szerencse men­tette meg a siófoki kaput a gól- tóL A 7. percben gólt értek el a vendégek, Fehér a 16-oson belül feltartotta kitömi készülő ellenfe­lét, a játékvezető közvetett sza­badrúgást ítélt. Ezt Bita ügyesen emelte át a sorfal fölött, s Szabó zavartalanul fejelt a hálóba, 1:0. Válaszként Erdei két ízben jó hely­zetben hibázott. Aztán inkább a ZTE vette, át a játék irányítását, a 26. percben Fehér csak bravúros közbelépéssel tudott menteni. A 35. percben kapushibából növel­te góljai számát a ZTE. Egy beívelt labdára Iszak rosszul Jött ki, a lab­da mellé ütött, s Kocsis fejjel to­vábbított a hálóba, 2:0. Szünet után kezdetben a Siófok diktálta a tempót, a 12. percben viszont végleg eldőlt a mérkőzés. Kajtár 35 méterről célozta meg a siófoki kaput, Iszak most is rosz- szul mozdult, és a labda a háló­ban kötött ki, 3:0. A gól után He­rényi helyére Németh állt, mind­járt remek lövéssel mutatkozott be, gól azonban nem született, mint ahogy a továbbiakban sem^ amikor váltakozó volt a játék, de inkább a ZTE uralta a mezőnyt. Ez a mérkőzés tükrözte, hogy a Siófoki Bányásznak még sok tapasztalatra van szüksége a lab­darúgó NB n-ben. A tapasztalat- különbség döntő volt. Szőcs edző megfelelő harcmodort dolgozott ki a lelkes siófokiak ellen, s az­tán elég volt egy balszerencsés gól, máris könnyen tudott nyerni a zalaegerszegi együttes a siófo­kiak első totómérkőzésén. A látot­tak alapján a &TE győzelme meg­érdemelt, talán a gólarány túlzott. Jók: Madár I., Filó, Kajtár, Sza­bó, ill. Babán, Csupor. K. Kinizsi—Dorogi Bányász 0:0 Kaposvár, 3000 néző. V.: Müncz. K. Kinizsi: Korsós — Balogh, Báli, Németh — Csaba, Horváth — Márton, Szöllösi I., Segesdi (Szöllősi Hl.), Szabó II., Laczko- vics. Edző: Szentannai József. Do­rog: Ilku — Fellegi, Tóth, Csőri — Takács, Horváth — Molnár (Ju­hász), Virágh, Muha, Lakics, Bar- talos. Edző: Varga János. Rögtön a vendégek kapcsoltak rá. A 3. percben Takács labdája alig szállt fölé. A 10. percben Vi­rágh került abszolút helyzetbe, de a labda mellé 6zállt. Két perc múlva megismétlődött a jelenet. Egy Laczkovics-lövést ütött szög­letre Ilku, majd ismét a Dorog következett, Virágh egyedül Kor­sóssal állt szemben, a kapus azon­ban védett. Egy váratlan Márton- lövés a kapufát érte. Húsz perc múltán változott a kép. Most már a Kinizsi támadott, s három ka­posvári szöglet teremtett helyze­tet. Mindegyiket Laczkovics ível­te, mindhármat Ilku ütötte ki, de Segesdi is, Horváth is, Márton is egyből lőtt kapura, s a labda célt tévesztett. Egy távoli szabad­rúgás, melyet Tóth bombázott ka­pura, adott gondot Korsósnak. Az­tán Laczkovics, maid Márton ve­szélyeztetett a másik oldalon. Szünet után előbb a vendégek cseréltek. s a beálló Juhász mindjárt gólhelyzetbe került, de hibázott. A 20. percben Segesdi helyére a fiatal Szöllősi Öl. állt be. Megint két Laczkovics-szöglet veszélyeztetett a dorogi kap«a előtt, aztán a 34. percben Laczko­vics negyvenméteres szabadrúgá­sa csattant a kapufán. Két perccel később Juhász hagyta faképnél őr­zőit, Korsós azonban most is jó ütemben futott ki. Nein mozgott különösebben ma­gas szinten a találkozó. A doro­giak az első húsz percben ízelítőt adtak tudásukból. Ekkor bizony könnyen góloüat érhettek volna el. Később a Kinizsi Laczkovics veszélyes szögletei révén szerez­hette volna meg a vezetést. A ka­posvári csatársor azonban ugyan­olyan gólképtelennek bizonyult, mint legutóbb Nagykanizsán. A Kinizsi szerencséjére a dorogi tá­madósor is kihagyta a legjobb helyzeteket, hiszen három ízben dorogi esatár már csak Korsóssal állt szemben. A Kinizsi kapusá­nak oroszlánrésze van abban, hogy a mérkőzés döntetlennel ért vé- TCfc. Jók: Korsós a mezőny leg­jobbja, Báli, Márton, Laczkovics, ill. Fellegi, Csóri, Horváth, Bar- talos. • • • További eredmények a Nyuga­ti csoportban: Pécsi Ércbányász—MÄV DAC 3:1, Nagykanizsai Bányász—Nagykani­zsai VTE 3:2, PVSK—Pápai Texti­les 1 '0, Máza-Szászvár—Mosoni Va­sas 2:1, Veszprém—Zalaegerszegi Dózsa 2:1. MEGYEI BAJNOKSÁG Biztosan győztek a vezető csapatok NAGYATÁDI KONZERV— K. VASUTAS Zü. (0:1) Nagyatád, 306 néző. V.: Kurdi. A kaposvári együttes az első fél­időben szerzett vezető gólja után beállt védekezni, s talán másként alakul az eredmény, ha Ülés, a kaposváriak kapusa szünet után meg nem sérül. A kapus sérülése után könnyen ki egy elültetett a hazai csapat, sőt a győztes gólt Is berúgta Nezdel. G.: Nezdei (2), ill. Törzsök. Jók: Oláh, Gelencsér, ill. ülés, Zag. Nagyatádi ifi—K. Vasutas ifi 3:0- Horváth Miklós BARCS— HOMOKSZENTGYORGY 3:0 (2d) Barcs, 600 néző. V.: Csizmadia. Jó iramú, színvonalas mérkőzés. A tervszerűbben játszó Barcs akár nagyobb arányban is győz­hetett volna. G.: Marton, Kertész, Lang. Jók: Bogyó, Göncz, Lang, Gyergyák, 111. Mohácsi, Bátorfi. Barcs W.—Homokszentgyörgyi iü U1 TAB—K. V. LOBOGD 2:2 (2:1) Tab, 300 néző. V.: Koller. Köze­pes iramú és színvonalú mérkő­zésen a 15. percben már 2:0-ra vezetett a hazai csapat, aztán a lelkes vendégek Jöttek fel és ki­egyenlítettek. G.: Puha L, Puha Iü., ill. Lábas (11-esbŐl), Bene. Jók: Puha L, Rácz, Szabó, ill. Zakommer, Radax, Simon. Tab ifi—K. V. Lobogó ifi 9:0. Dietzel Ede ZAMARDI—K. ÉPÍTŐK 3:0 (1:0) KAPOLY—ORDACSEHI 4:2 (2:0) Kapoly, 300 néző. V.r Ducsai. Az első félidőben a vendég csa­pat irányította a játékot, szünet után rákapcsoltak a hazaiak és kiegyenlítettek. A hajrában sze­rencsés gólokkal győzött a ka- polyi együttes. G.: Kovács (2), Kőszegi, Dróth, ill. Androsovics, MáayoloL Jók: Kétszeri. Kovács, Szilágyi, Békefi, iU. Beck, Hor- váth n., Szabó. Siófok ifi—Ordacsehi ifi 4:0. Molnár József SOMOGY B. BE­LENG YELTÖTI 4:1 (2:0) Lengyeltóti, 400 néző. V.: Hor­váth. Minden részében jobb volt a vendég csapat, amely köny- nyen nyert a fáradt hazai együt­tes ellen. A nagyatádiak még egy 11-est is elhibáztak. G.: Kemény (3), Urbán, ill. Sándor. Jók: a vendég csapat csatársora, ill. Sán­dor és Jozó. Lengyeltóti ifi—K. Vasas ifi 2:2. Dr. Körmendy István CSURGÓ—TASZAR 3:0 (0:0) Tasxár, 100 néző. V.: Horváth Z. A hazai csatár«* agy Idényre való helyzetet elhibázott. Egy szabadrúgás gól után megzava­rodott a taszári védelem, s há­rom perc alatt eldőlt a mérkő­zés sorsa. G.: Szabó (2), Oglizán. Jók: Kovács, Oglizán, Horváth, ill. Czár, Simonovics. K. Kinizsi ifi—Csurgó ifi 3:1. Vadas Tibor LATINRA SE— BAL ATONBOGLAR 1:0 (0:0) Marcali. 300 néző. V.: Műdig. Végig szinte döntő fölényben ját­szott a Latinka, ennek ellenére Szurcsik egyetlen gólja döntötte el a mérkőzést. A hazaiaknak ez volt az első győzelmük. Jók: Fü­löp, Hudra, Horváth, ill. Nagy, Csere. Kisborsó Imre TOTÓ A totó 13 j-1 ta’álíUos szelvénye: 1 I til S ! 1 !(! 1 I x+1. Az egy darab 13 plusz 1 nyere­ménye a jutalommal együtt <199 m forint. 13 találat Is egy volt, a nyereményösszeg 284 975 forint. A IS találatosok 13102. a 11 talá- latosok 609, a tíztaláiatoeok 111 te* rilttot -----1 rhr