Somogyi Néplap, 1967. november (24. évfolyam, 259-284. szám)

1967-11-21 / 276. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1967. november 7t Az MB II-es Siófokot köszöntjük — Húszéves álom vált való­ra! — hallottuk itt is, ott is a boldogságtól áradó szavakat vasárnap délután és este Siófokon, ahol örömmá­morban úszott a kis városka. Si­került elérni azt. amit az elmúlt két évtized alatt eddig nem. Pedig volt már ilyen közel a Siófoki Bányász az NB Il-höz, mint vasárnap délben. Annak Idején is csak egv gólt kellett volna rúgnia ha­zai pályán, ak­kor nem sike­rült. Most kettőt rúgtak Frdeiék. így aztán nem kellett lesni a többi pályáról érkező hfrekeF. A fiúk a zöld gye­pen kiharcolták a megérdemelt bajnokságot. Siófok labdarú- ;f iát nem kell bemutatni a so- A Pécsi Volánt mosyl sporttó- “»P0*»' Bal bornak. Hogy milyen sokan isiúerik és kísérik figyelemmel a siófokiak pályafu* tását, azt hétfőn a szerkesztőség­ben is felmérhettük. Kora reggeltől a késő délutáni órákig csörgött a telefon. Mindenki a Siófok eredménye és feljutás: után érdeklődött. A Sütőipari Vál­lalat egyik lelkes szurkolója még arra is megkért bennünket, hogy tolmácsoljuk az üzem jókívánsá­gait a siófokiaknak. Hasonlóképp örvendeztek a Tejipari Vállalat labdarúgóbarátai, és szinte min­sport IftJIBKI TÁBLÁZATOK .3 III Nyugati csoport égeredménye legyőző, bajnok Siófoki Bányász most már NB ÍX-es labdarúgó­oldalon civilben Papp Gyula, a csapat edzője. denkinek volt egy-egy örömteli szava, megnyl Okozása az ered mény hallatára Nem először mondjuk el* hogy a Siófoki Bányász feljutása nem csupán siófoki ügy. Nem is csak a járásé. A megyei sport problémá­ja lett a Siófoki Bányász elsőségé­ből, annál inkább, mert a Bá­nyász fiúk bajnoki sikere egyút­tal a somogyi labdarúgást is fém­jelzi, amely első ízben vallhat ma­gáénak három NB II-es labdarúgó­csapatot. Köszöntjük az NB n-es Siófok. Bányász labdarúgó-csapatát, an­nak vezetőit, játékosait. Gratulá­lunk a szép siker eléréséhez, és sikeres folytatást kívánunk a ma­gasabb osztályban is. Nem veretlen már a Ferencváros A 29. bajnoki forduló olyan eredményt hozott, amire ’.gazán senki sem számított: elvesztette veretlenségét a bajnok Ferencvá­ros. A győztes Csepelt nem tar­tották esélyesnek, s a csapat ere­jét nem is a kiesés réme sokszo­rozta meg A ferencvárosiak már 2:0-ra vezettek Csepelen, amikor Mátrai megsérült, s a válogatott hátvéd kiválása annyira megzavar­ta a zöld-fehér sorokat, hogy a Csepel kiegyenlített, sőt közvetle­nül a befejezés előtt a győztes gólt is berúgták a csepeli fiúk. Miskolcon került sor a Dió.sgyői —Bp. Honvéd találkozóra. A nagj becsvággyal küzdő két csapat nem bírt egymással, így lett döntetlen. Ugyancsak döntetlen született Ta­tabányán, ahol a 0:0 a komlóiak számára nagyon nehéz helyzetet teremtett. Döntetlen lett az MTK —Pécs találkozó is. Ez az 1:1 azt jelenti, hogy még mind az MTK. mind pedig a Pécs kieshet. Na­gyobb gondja van azonban a Szombathelyi Haladás csapatának, amely a Fáy utcában jó játékkal is vereséget szenvedett a Vasastól. Két biztos győzelem született a fordulóban: a győriek 4:0-ra ver­ték a már kiesett Egert, az <U. Dózsa ugyanilyen arányban a Du­naújvárost. Ez utóbbi találkozón Dunai II. három gólt rúgott, s ezzel már szinte behozhatatlanul vezet a góllövőlistán Albert, il­letve Bene előtt. Csepel—Ferencváros 3:2 (0:2). Csepel, 12 000 néző. V.: Ara- nyossi. G.: Major, Rottenbiller. Kalmár, ill. Rákosi, Albert. Diósgyőr—Bp. Honvéd 0:0. Miskolc, 10 000 néző. V.: Katona. Vasas—Szombathely 3:1 (3:1). Fáy utca, 8000 néző. V.: Petri. G.: Puskás, Farkas, Radies, ill. Szabó. Pécs—MTK 1:1 (0:0). Pécs, 5000 néző. V.: Almássi. G. : Tüske, ill. Nagy E. Tatabánya—Komló 0:0. Tatabánya, 4000 néző. V.: Radó. Győr—Eger 4:0 (1:0). Győr, 4000 néző. V.: Kaposi. G.: Orbán, Szaló, Stolcz, Somogyi. Ü. Dózsa—Dunaújváros 4:0 (3:0). Megy erei út, 0000 néző. V.: Ma­gyar. G.: Dunai II. (3), Kuharszkl. NB II Nyugati csoport A Győri Dóssá as NB II bajnoka Befejezték az NB ll-es csapatok. Az utolsó bajnoki fordulóban kés­hegyre menő harcot vívtak a ki­esés ellen küzdők. A P. Ércbá­nyász, a Máza-Szás^vár biztosan nyert. A K. Kinizsi is'pontot szer­zett. Kikapott viszont a Fűzfő és a Pécsi VSK. Ez utóbbit csak jobb gólaránya mentette meg a kiesés­től. Mint arról már korábban beszá­moltunk, az NB II Nyugati cso­portjának bajnoka a Győri Dó­zsa lett. E csoportból a győri együttes, a Közép csoportból a Nagybátony, a Keleti csoportból a Szolnoki MTE került az NB I B osztályba. A Nyugati csoport ki­esői: a Sopron, a Dombóvár és a Fűzfő lettek. K. Táncsics—K. Kinizsi 3:3 (2:1) Kaposvár, 1500 néző. V.: Balia B. Táncsics: Kucsa — Németi, Tal- lósi. Lengyel, Kelemen — Zsebe- házi, Józsa — Kovács, Kaszás II.. Makiári, Kaszás I. Edző: Faragó Lajos. Kinizsi. Antal — Balogh, Nagy, Németh — Szabó I., Hor­váth IL — Kiss, Martin, Szabó II., Herbei, Laczkovics. Edző: Szépt­annal József. Kezdés után rögtön gólt ért el a Honvéd. A 2. percben Kaszás I. beadását Makiári kapta a 16-oson, s egy csel után élesen a jobb alsó sarokba lőtt, 1:0. A Táncsics tá­madásait csak a 7. percben törte meg a Kinizsi, ekkor Szabó I. lö­vését a felső sarokból húzta le Kucsa. Válaszul a 11. percben újabb piros-fehér gól következett. Egy gyors akció befejezéseként Kaszás II. elhúzott a védők mel­lett, és éles szögből a hálóba lőtt, 2:0. A Kinizsi válasza egy szöglet volt. Kelemen, majd Kovács bom­bázott kapura, azonban Antal mindkét lövést szögletre nyomta. A 29. percben szabadrúgáshoz ju­tott a cukorgyári csapat. Szabó II. ívelte a labdát az ötösre, és Her­bei fejese a sarokban kötött ki, 2:1. A 36. percben egyenlítési al­kalmat hagyott ki Martin. Egy jobb oldali beadást Laczkovics át­lépett, Martin azonban kitűnő helyzetében kivárt, és a védők sze­relték. A 40. percben Antal rosz- szul ütött ki egy labdát, Makiári megszerezte, de a védőktől szo­rongatva az üres kapu mellé lőtt. A második félidőben a Kinizsi kezdett jobban. Az 5. percben HerSel hatalmas lövése a kapufái súrolva hagyta el a játékteret. A 15. percben Szabó II. a hálóba fe­jelt ugyan, azonban előtte sza­bálytalankodott, ezért nem volt érvényes a gól. A 22. percben Lacz­kovics labdája már átjutott Ku- csán, Lengyel a gólvonalon állva mentett. Á másik oldalon a vé­dők hibájából Kaszás I. csípve el a labdát, és mintegy hat méterről a kapufát találta el. Az egyenlí­tésért rohamozó Kinizsi a 27. perc­ben újabb gólt kapott. Makiári átkígyózott a fellazult védelmen, néhány méterről erős lövést kül­dött kapura, és a labda a felső léc éléről védhetetlenül vágódott a* hálóba, 3:1. A kétgólos vezetés birtokában a Táncsics lefékezett, a Kinizsi pedig egymás után ve­zette támadásait. A 30. percben a lesen álló Herbei kapta a labdát, átemelte a kifutó Kucsán, majd az üres kapuba gurított, 3:2. Be­szorult a piros-fehér csapa.t, a cu­korgyáriak viszont szinte minden emberükkel támadtak. Már-már úgy látszott, hogy ennek ellenére sem sikerült az egyenlítés, ami­kor a 40. percben egy kapu előtt, kavarodás alkalmával Kucsa kiej­tette a labdát, a védők késleked­tek a felszabadítással és Szabó II. az üres kapuba gurított, 3:3. Az utolsó percekben eseménytelen mezőnyjáték folyt. A nagy lendülettel kezdő Tán­csics két gyors gólja megzavarta a cukorgyári együttest, amely csak az első félidő utolsó perceiben szedte össze annyira magát, hogy veszélyeztetni tudta ellenfele ka­puját. A szünet utáni Kinizsi-ro­hamok hosszú ideig nem vezettek eredményre, és a Táncsics harma dik góljánál már úgy látszott, hogy eldőlt a mérkőzés sorsa. A győztesnek látszó csapat azpnban megelégedett az eredménnyel, vé­delembe vonult, és átengedte a kezdeményezést a Kinizsinek. Ez a taktika eredményezte azt, hogy a minden mindegy alapon teljes erejükkel rohamozó cukorgyáriak, ha némi szerencsével is, de meg­szerezték az egyik pontot. Jók: Németi, Tallósi, Józsa, Makiári, ill. Balogh, Szabó I., Herbei. További eredmények a Nyugati csoportban Máza-Szászvár—Sopron 4:0, Győ­ri MÁV DAC—Fűzfő 2:l, Dombó­vár—Veszprém 1:1, Pápa—Szom­bathelyi Cipő 1:1, P. Ércbányász- ZTE 3:0, Zalaegerszegi Dózsa—Győ­ri Dózsa 1:1, Nagykanizsai Bányász —PVSK 2:1. Siófok lett a délnyugati NB III bajnoka NB i 1. Ferencváros 29 24 4 1 84:22 5: 2. V. Dózsa 29 18 7 4 86:33 4' 3. Győr 29 14 10 5 67:36 3 4. Vasas 29 15 6 8 65:35 3 5. Diósgyőr 29 10 8 11 46:48 2d 6. Tatabánya 29 8 11 10 35:35 2. 7. Csepel 29 7 13 9 35:44 2: 8. Bp. Honvéd 29 8 10 11 45:49 2 9. Pécsi Dózsa 29 8 9 12 31:39 2' 10. Szeged 29 9 7 13 33:64 2.‘ 11. MTK 29 7 10 12 38:45 2 12. Salgótarján 29 9 6 14 39:58 2 13. Dunaújváros 29 S 1 6 14 32:53 2 14. Szombathely 29 9 5 15 40:59 2‘ 15. Komló 29 8 7 14 33:60 2 16. Eger 29 6 7 16 34:63 lt Az utolsó bajnoki forduló mér­kőzései : Szombathely—Ferencvá­ros. Dunaú-'város--Csepel, Komló-' i*Cr. Dózsa, Eger—Tatabánya, Sze- ged^-Győr. MTK -Salgótarján, Bp Honvéd—Pécsi Dózsa, Vasas— Diósgyőr. NB n Nyugati csoport végeredménye 1. Győri Dózsa 30 16 9 5 44 :23 41 2. ZTE 30 16 4 10 56:48 3C 3. Veszprém 30 13 9 8 52:46 3C­4. K. Táncsics 30 14 6 10 58:48 3í 5. Sz. Cipő 30 14 5 11 57:35 3: 6. Nagykanizsa 30 13 7 10 51:48 3? 7. MÁV DAC 30 11 9 19 50:45 31 8. Z. Dózsa 30 13 5 12 51:52 31 9. Pápa 30 12 6 12 41:44 30 10. K. Kinizsi 30 11 7 12 42:52 2í 11. P. Ércbányász 30 11 6 13 41:42 28 12. M.-Szászvár 30 11 6 13 39:40 2! 13. PVSK 30 11 5 14 49:51 2 14. Fűzfő 30 10 7 13 35:46 27 15. Dombóvár 30 8 3 19 34:53 IS 16. Sopron • a 20 36:63 18 Véget ért a küzdelem a labda* rúgó NB III valamennyi csoport­jában. A Délnyugati csoportban a Siófoki Bányász nagyszerű győze­lemmel búcsúzott. A Pécsi Volán ellen elért 2:0 egyúttal azt is je­lentette, hogy a Siófoki Bányász csapata a csoport bajnoka, s fel­került az NB II osztályba. Húsz­éves siófoki álom vált ezzel való­ra. A másik két somogyi csapat kö­zül a K. Vasas győzelemmel zár­ta az évet. A lábodiak az utolsó percben kapott góllal vereséget szenvedtek Baján. Siófok—Pécsi Volán 2:0 (2:0) Siófok, 1800 néző. V.: Köő. S. Bányász: Iszak — Babán, Fe­hér, Farkas t— Kresz, Vörös — Pelyva, Erdei, Kerényi, Somogyi, Kárpáti. Edző: Papp Gyula. Pé­csi Volán: Markó — Seres, Sóly­mos, Zádori — Péterfai, Lartalo- vics — Girán, Kozári, Bódogii, Kovács, Lubascsik. Edző: Szabó László. A nagy tét és a várható nagy küzdelem rekordközönséget csalo­gatott ki a siófoki pályára. A bá­nyász fiúk öltözőjében elég ide­ges hangulatban folyt a készülő­dés. Aztán egy hang törte meg a csöndet: Fiúk, ha a Volánt nem tudjuk megverni, nem is érde­meljük meg, hogy bekerüljünk az NB II-be! Ez a valóban igaz meg­állapítás és az edző szavai mintha megnyugtatták volna a csapatot. Ennek ellenére az első támadáso­kat a nagy becsvággyal kezdő vendégek vezették. Tíz perc után azonban már a Siófok diktálta a tempót. Előbb Pelyva, majd Keré­nyi késett le egy-egy kínálkozó helyzetről. A 21. percben végre góllá érett a hazai fölény. Kár­páti nagyszerű labdával ugratta ki a balösszekötő helyén kitörő Erdeit, aki ügyes testcsellel rázta le őrzőit, s a kifutó Markó mellet, lőtt a hálóba, l :0. Három perc múlva újabb gólnak örvendezhet­tek a hazai nézők. Bal oldalról szállt egy sarokrúgás. A labda ott pattogott a pécsi kapu előterében, másodszorra éppen jól jött Somo­gyinak, aki fejjel küldte a lab­dát a hálóba, 2:0. Vastaps köszön­tötte a második siófoki gólt és a jól játszó bányász csapatot, amely ezt követően is irányította a játé­kot. A 37. percben Pelyva durran- tott mellé. A vendégek csak a fél­idő befejezése előtt jutottak el Iszak kapujához, ekkor Bódogh veszélyeztetett. — Nem állunk be védekezni — hangzott a félidőben Papp Gyula edző utasítása a siófoki öltözőben Ennek ellenére az első percek a pécsieké voltak. Kovács három lé­pésről lőtt, Iszak azonban a he­lyén volt. Aztán a 8. percben Kár­páti találta el az oldalhálót. A másik oldalon a hét emberre) támadó Pécsi Volán ért el csaknem gólt. Seres labdáját azonban Iszak a léc alól szögletre öklözte. Ezzel a vendégek el is lőtték puskaporu­kat. Bár efcben az időszakban már nem volt olyan meggyőző a Bá­nyász játéka, mint az első negy­venöt percben mégis a siófoki csapat irányított. Erdei előtt nyílt alkalom még egyszer a gólszerzésre, a védők azonban közbelépték, aztán Köő játékvezető véget vetett a talál­kozónak. A többit már nehéz a króni­kásnak visszaadnia. A csaknem kétezer néző elözönlötte a pá­lyát, a szurkolók vállukra kap­ták az örömkönnyeket hullató siófoki labdarúgókat, akiket ne­héz volt kimenteni a gratulálók soraiból. Győzött tehát a Bányász az utolsó találkozón. A csapat ha­mar lehiggadt, és az eredmény­ben Is tükröződik, hogy jobb együttes, mint a Pécsi Volán. A Siófok erőnlét, technika és kom binatív játék dolgában felül múlta ellenfelét, s ezen a talál­kozón időnként bajnokhoz mél­tó játékkal tette fel a koronát idd sikersorozatára. örömmámor Siófokon. A bol­dog szurkolók vállukon vitték le a labdarúgókat, a bajnok­csapat tagjait a vasárnapi Sió­foki Bányász-Pécsi Volán mér­kőzés után. A Bányásznak nem volt gyen­ge pontja. Iszak néhány nehéz labdát biztosan hárított. Fehér, Babán, Farkas egymást múlták felül. Kresz és Vörös az első félidőben játszottak jól, éppúgy: mint Kerényi, aki nagyszerűen irányított. Erdeit nem lehetet tartani. Sokat harcolt Somogyi is. a két szélső időnként csillogott. A pécsi csapatból elsősorbaan Seres, Sólymos és Bódogh játéka dicsérhető. A fiatal Köő személyében kitűnő játékvezetőt ismertünk meg, ak végig nagyvonalúan vezette a mérkőzést. K. Vasas - Sz. Vasas 4:1 (1:1) Szekszárd, 300 néző. V.: Folcz. Kaposvár: Bogdán — itvás. Gulyás, Tüske — Zimonyi, Ma- tics — Horváth, Jezeri, Baría, Czeczeli, Balogh. Edző: Szili Fe­renc. Szekszárd: Gál — Cser, Kláb, Arató — Hideg, Turgonyi — Garamvölgyi, Rózsa, Lizák, Csillén, Rostás. Edző: Sárosi An­tal. 6. perc: A támadó Vasas Bar* ta góljával megszerezte a veze­tést, 1:0. 30. perc: Tüske hibá­zott, ezt kihasználva Garamvöl­gyi kiegyenlített, 1:1. 55. perc: Balogh egyéni játék után a bal alsó sarokba bombázott, 2:1. 80. perc: 11-eshez jutott a kaposvári csapat, Jezeri nem hibázott, 3:1. 85. perc: Jezeri bombalövése véd­hetetlenül vágódott a hálóba, 4:1. Végig mezőnyfölényben játszott a kaposvári csapat, amely já­téktudás és erőnlét dolgában egyaránt felülmúlta ellenfelét. Akár nagyobb arányban is győz­hetett volna a K. Vasas. Jók: Itvás, Guljás. Zimonyi, Balogh. 111. Arató, Garamvölgyi. Baja -Lábod 1:0 (0:0) Baja, 300 néző. V.: Sutyor. Baja: Márton — Viszmeg, Pun csics, Gyurkity — Tobies, Rausch — Pálmai, Krémer, Boros, Má rity, Borkovics. Edző: Hirmann Endre. Lábod: Mohácsi — Hadi, Takács, llosfai — Nagy, Fili- szár — Borzas, Luczek, Csór, Le­hár, Németh. Edző: Selmeczi István. Végig a lábodi csapat ját­szott fölényben. A hazaiadnak csak egy alkalmuk 'volt a gólszer­zésre, amikor a 18. percben 11-es- he2- jutottak, Viszmeg azonban kapu mellé küldte a labdát. A lábodi csatárok vagy féltucai helyzetet hagytak kihasználatla­nul. öt perccel a befejezés élőt például Borzas már a kapust is kicselezte, de nem talált az üres kapuba. Egy perccel a befejezés előtt Márity, Boros összjátékr után az utóbbi 14 méterről a háló­ba lőtt, 1:0. Határtalan szerencsével nyerte meg ezt a mérkőzést a Bajai Va­sas. A Lábod minden részében jobb volt, csatáraink lövésé: azonban ez alkalommal nem ki sérte szerencse. Jók: Márton, a mezőny legjobbja, ill. Hadi, llosfai Borzas. * * * További eredmények a Délnyu­gati csoportban: Steinmetz SE—Pécsi Kinizsi 5:1 Dunaújváros—PEAC 1:0, Bonyhád —Fadd 1:0, Pécsi Helyiipar- Mu hács 1:0. Pécsi BTC—Sz. Dózsa 2:1 A Nagykanizsai VTE a Nyugati csoport bajnoka Kevesen számítottak arra, hogy a már biztosan vezető Szombathe­lyi Dózsa az utolsó fordulóban ki­engedi kezéből a már-már biztos bajnokságot. Így történt. A Nagy- kanizsai Sáska legyőzte a listave­zetőt, az NVTE fölényesen verte a nagyon tartalékos Marcali La­tinkát, és ezzel a Nagykanizsai VTE lett a Nyugati csoport baj­noka. Az utolsó fordulóban egyéb­ként nemcsak a Latinka, hanem ? Marcali Vörös Meteor is vereséget szenvedett. Ennek ellenére a baj­noki táblázat közepén zárta a'/ idei évet. Nagykanizsai Dózsa— Marcali VM 5:2 (3:1) Marcali, 350 néző. V.: Döbröntei. Nagykanizsa: Pilcz — Bencs, Ko­vácshegyi, Bolványi -— Filó, Osz- kai — Kiss, Szatmári, Erdélyi, Fiz- li, Baranyai. Edző: Király István. Marcali: Bogdán — Dunkler, Kosi Hosszú — Jakab, Bódis — Bene, Molnár, Szántó II., Lázár, Kisbor- só. Edző: Abonyi Károly. 2.- perc: Kovácshegyi szabadrú­gásból gólt ért el, 1:0. 10. perc: Bene ívelt labdáját Bódis befej et­te. 1,:1. 20. perc: Ismét szabadrú­gás gólt értek el a vendégek, mos' Baranyai bombázott a marcali há­lóba, 2:1. 22. perc: Szatmári egy - ni játék után 'lőtt gólt. 3:1. 30. perc: Jakab megsérült, ettől kezd­ve végig csak statisztált. 50. perc: Bene beívelt szögletét Lázár fejel te be, 3:2. 60. perc: Egy nagykani zsai szögletrúgás után Filó ért el gólt, 4:2. 70. perc: Kiss használt ki a marcali védelem zavarát, ét. gólt, lőtt, 5:2. Váratlanul alakult e mérkőzés: eredménye. A marcali csapat nem találta meg a vendégek gyors já­tékának ellenszerét. Jakab sérülé­se is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy vereséggel zárta az évet a Marcali VM. Jók: Kovácshegyi Filó, Oszkai, Baranyai, ill. Kosi Bódis. Nagykanizsai VTE— M. Latinka 8.0 (4:0) Nagykanizsán a Latinka má nélkülözte leszerelt játékosait. A csapat a következő összeállításban szerepelt: Réczei — Dani, Pintér, Fazekas — Zarka, Németh — Szi­geti, Gudra, Andréka, Bakos, Án­gyán. A meg össze nem szokom csapat csak negyedórán át volt egyenrangú ellenfele a bajnoknak, aztán a vasutasok szinte tetszés' szerint érték el góljaikat. * * * További eredmények a Nyugati csoportban SZSE—Lovászi 2:1, Kőszeg—Kör­mend 2:5, Nagykanizsai Sáska- Szombathelyi Dózsa 3:1, Szombat- helyi Spartacus-Katona J. SE 2:3 Tapolca—Sárvár 1:0, Keszthely— Andráshida 4:0« n i. NVTE 30 17 3 10 62:30 37 Sz. Dózsa 30 16 5 8 60:43 37 Keszthely 30 17 3 10 53:40 37 •1. Kőszeg 30 13 8 9 56:34 34 5. Marcali VM 30 10 12 8 53:55 32 u. Sz. Spartacus 30 13 5 12 56:45 31 7. SZSE 30 11 9 10 49:39 31 8. Sárvár 30 12 7 11 42:39 31 9. Tapolca 30 13 4 13 59:51 30 10. N. Sáska 30 11 8 11 61:60 30 11. N. Dózsa 30 11 8 H 46:44 30 12. Katona J. SE 30 12 4' 14 47:47 28 13. Körmend 30 11 6 13 42:55 28 14. Lovászi 30 11 3 16 39:59 25 15. Andráshida 30 6 8 16 23:58 20 16. M. Latinka 30 8 3 19 30:68 19 NB í III Délnyugati csoport végeredménye 1. Siófok 30 19 7 4 45:22 45 2. PBTC 30 18 8 4 64:28 44 3. Szekszárdi D. 30 16 6 8 64:40 38 4. Baja 30 18­12 61:42 36 5. Dunaújváros 30 14 5 11 56:38 33 6. Bonyhád 30 11 8 11 54:49 30 7. K. Vasas 30 12 6 12 45:42 30 3. PEAC 30 9 11 10 49:44 29 9. Mohács 30 11 7 12 39:37 29 10. P. Volán 30 10 9 11 32:36 29 11. Lábod 30 12 4 14 47:45 28 12. P. Helyiipar 30 12 4 14 30:49 28 13. Steinmetz SE 30 10 7 13 47:47 27 14. Fadd 30 11 4 15 40:55 26 15. P. Kinizsi 30 5 7 18 34:73 17 16. Sz. Vasas 30 3 5 22 29:89 11 Megyei bajnokság 1 [. osztály 1. K. Dózsa 30 22 4 4 81:29 48 2. Barcs 30 16 6 8 65:40 38 3. Kapoly 30 17 4 9 71:45 38 4. Nagyatád 30 15 7 8 68:48 37 5. N. Somogyi 30 14 8 8 64:44 36 6. Taszár 30 1(5 2 12 65:56 34 7. Zamárdi 30 13 5 12 65:60 31 8. B.-boglár 29 12 6 11 40:43 30 9. K. V. Dobogó 30 1 13 3 14 65:53 29 10. K. Vasutas 30 10 7 13 48:52 27 11. Lengyeltóti 30 11 4 15 52:72 26 12. Csurgó 29 11 3 15 60:62 25 13. S.-tarnóca 30 8 7 13 43:74 23 14. Tab 30 20 2 18 63:78 22 15. K. Építők 30 8 5 17 44:65 21 16. Babócsa 30 4 5 21 30:113 13 MEGYEI BAJNOKSÁG Befejezés a zöld asztalnál A bajnoki küzdelem a pályá­kon véget crt, a zöld asztalnál azonban a labdarúgó szövetség jóvoltából nem. A szövetségben csak a bajnoki küzdelmek befeje­zése után történik döntés. Ügy hírlik, hogy a Kaposvári Építők­nek is »Jó óvása« van a Babócsa ellenében. Akár igaz, akár nem, a labda­rúgó szövetségben már pont kel­lett volna kerüljön a korábbi for­dulókban fölmerült vitás ügyek végére. A bajnokság hivatalos be­fejezése után előszedett régi dol­gok sok találgatásra adhatnak okot, s talán nem is alap nélkül... Tudósítóink a befejező forduló mérkőzéseiről az alábbiakat jelen­tették : SOMOGYTARNOCA— LENGYELTÓTI 3:0 (1:0). Somogytarnóca, 100 néző. V.: Né­meth. Végig nagy iramú, sportszerű mérkőzés volt, amelyen a bajnoki hajrára belelendült hazaiak meg­érdemelten és biztosan győztek. G.: Futó, Boros. Bolhói. Jók: Fe­hér, Rezsonya, ill. Papp, Miletics. Lengyeltóti ifi—Somogytarnóca ifi 4:2. Horváth József ZAMARDI—K. V. LOEOGO 1:1 (0:0). Zamárdi, 100 néző. V.: Polai. Egyenlő erők küzdelméből két vérszegény góllal végül is igazsá­gos döntetlen született. G.: Zsig- mond, ill. Simon. Zamárdi ifi—K. V. Lobogó ifi 2:1. Dr. Fazekas Mihály TAB—BABÖCS A 13:0 (5:0). Tab, 200 néző. V.: Ferenczl. A tabi csapat igen jól játszott, az ifjúságiakkal telitűzdelt vendé­gek erejébő; többre nem futotta. G.: Puha (6), Pintér (2), Ondru- sek (2), Gajcsi, Garabon. Székely. Az ifjúsági mérkőzés elmaradt. Dietzel Ede BARCS—KÁPOLY 2:0 (1:0). Barcs, 300 néző. V.: Bors. A második hely sorsát eldöntő mérkőzésen a barcsi csapat erőtel­jesebben, tervszerűbben játszott. Győzelme mindenképp megérde­melt, pedig a 48. percben a barcsi Gönczöt a játékvezető kiállította, így tíz fővel nyert a hazai csa­pat. G.: Kertész, Marton. Jók: Pi­ros, Bátorfi, Kertész, ill. Szilágyi, Takács. Pandúr Ferenc NAGYATÁD—CSURGÓ 3:2 (3:1). Nagyatád. 200 néző. V.: Varjas. A csurgói eg:/üttes Sótunyi sérü­lése miatt szünet után tíz főre olvadt. Ennek ellenére majdnem kiegyenlítetlek a vendégek. G.: Fehér. Torma, Deák. ill. Oglizán, Kovács. Jók: Oláh, Simon, Bazsó, ill. Nagy, Oglizán. Nagyatád ifi—Csurgó ifi 2:1. Horváth Miklós BALATONBOGLAR—TASZAB 4:1 (2:1). Balatonboglár, 150 néz:. V.: Báli. Végig sportszerű mérkőzés volt, amelyen jó játékkal nyert a hazai együttes. G.: Fábián (2), Zics, Si- dos, ill. Hein. Jók: Schmidt, Nagy. Hűvösvölgyi. Zics. ill. Novák, Zsi- dai. Máté, Fülöp. Balatonboglár ifi—K. Kinizsi ifi 0:0. Kollár József K. DÓZSA—M. SOMOGYI B. SE 3:2 (2:1). A tartalékos csapatok küzdelmé­ből az egységesebb Dózsa került kr győztesként. K. ÉPÍTŐK—K. VASUTAS 4:4 (2:2) — A totó 13+1 találatos szelv nye: lxxixlx2xxxxx + 13 plusz 1 találatot egy fogado é el, nyereménye 633 365 'forint. A ialálatos szelvényekre 2776 fori] tot, a 11 találatosokra 187 forintc a 10 találatosokra 45 forintot 1 zetnek. Valamennyi nyeremény nyeremény illeték levonása utá értendő.