Somogyi Néplap, 1967. október (24. évfolyam, 233-258. szám)

1967-10-31 / 258. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1961. október 31. Első ízben vereség az NDK-tól Hatalmas érdeklődés előzte meg Lipcsében az NDK—Magyarország válogatott labdarúgó EB-mérkő- zést. Az időjárás ugyan ősziesre fordult meg a tv-közvetítés is köz­rejátszott, mégis telt ház volt a lipcsei stadionban, ahol Sós Ká­roly edző a közvélemény csapatát küldte pályára az NDK színeiben. A német csapatban hosszú szünet után ismét helyet kapott a »►köz­kegyelemben részesült-« Hoge. A magyar válogatottból ez alkalom­mal hiányzott a sérült Mátrai. NDK—Magyarorsság 1:0 (0:0) Lipcse, 50 000 néző. V.: Helies (francia). A mérkőzés kezdetén mindkét oldalon adódott egy-egy helyzet. Mindjárt az indulás után látni le­hetett, hogy a német csapat ha­tártalan lelkesedéssel küzd a győ­zelemért. A magyar fiúkból vi­szont hiányzott a szokásos tűz. Érződött a csapat játékán, hogy az EB szempontjából ez a találko­zó már nem számít. Ezt tükrözte az első negyvenöt perc. Szünet után, ha lehet, még fo­kozódott a német csapat lendüle­te. Mindjárt a 10. percben Hoge— Frenzel összjáték után az utóbbi tíz méterről hatalmas bombagólt lőtt, 1:0. Ezután élénkebb és ke­ményebb lett a játék, sok a sza­bálytalanság. Helyzete inkább az NDK csapatának volt. A magyar együttes nem tudott kibontakozni. Nagyszerűen küzdött és lendü­letes támadó játékával megérde­melten nyert az NDK válogatott­ja, amely első ízben diadalmasko­dott a magyar válogatott ellen. Reméljük, hogy a magyar váloga­tott tagjai valóban a szerdai ku­pafordulóra tartalékoltak a tét nélküli mérkőzésen. Befejeződtek a mexikói sportjátékok Kéthetes küzdelemsorozat után vasárnap befejeződtek a mexikói nemzetközi sportjátékok küzdel­mei. Az utolsó szám a Nemzetek Díja volt, amelyet a vendéglá­tók lovas csapata nyert. Az AFP közli a Játékok érem­táblázatát és a nem hivatalos pontversenyt. Eszerint 166 aranyérmet osztot­tak ki, ezt 35 ország sportolói nyerték el. Az első helyen a Szovjetunió áll, Magyarország a 4. 1 ■ 1 Az élcsoport: W u . B 1. Szovjetunió 44 28 19 2. Egyesült Államok 21 20 22 3. Olaszország 11 11 12 4. Magyarország 16 10 12 A további sorrend a következő: 5. Mexikó, 6. NDK, 7. Japán, 8. Lengyelország, 9. Kuba, 10. NSZK. A pontversenyben Szovjetunió, Egyesült Államok, Mexikó, NDK, Magyarország, Japán, Lengyelor­szág, Kuba, Olaszország és Fran­ciaország sorrend alakult ki. A nemzetközi sportjátékok ^zá­róakkordjaként-« a jugoszláv ví­zilabdázók óvást jelentettek be a gólarányszámítás miatt. Ezt el­utasították, ezért döntöttek úgy, hogy nem fogadják ed a máso­dik helyzetinek járó ezüstérme­ket. (MTI) NB III... NB III... Tovább tart a Siófok — PBTC versenyfutása Hajráznak az NB III-as bajnok­ság csapatai is. Mint arról már beszámoltunk, a Délnyugati cso­port litavezetője Kaposváron szer­zett igen értékes két bajnoki pon­tot, s ezzel továbbra is vezeti a sort ebben a mezőnyben. A Pécsi Bőrgyár azonban ott van a siófo­kiak nyomában. Nagy harc lesz a hátralevő három fordulóban e két vezető csapat között. A Délnyuga­ti csoport másik somogyi vonat­kozású mérkőzésén a Lábodi ME- DOSZ úgy szenvedett vereséget hazai pályán, hogy a csapat négy gólt rúgott. Igen meggyengült a lábodi védelem. A Nyugati csoportban szereplő két marcali csapat a papírforma szerinti eredményt érte el, a Me­teor hazai pályán nyert, a Latin­ka Körmenden vereséget szenve­dett. Érdekes,. hogy miként a so­mogyi NB Il-esek, úgy az NB III Nyugati csoportjának somogyi csa­patai is 3:l-gyel, illetve l:3-mal vonultak le a pályáróL DÉLNYUGATI CSOPORT Szekszárdi Dózsa —Lábod 5:4 (3:3) Lábod, 200 néző. V.: Kassai. Szekszárd: Licker — Budimácz, Kálmán, Tárnok — Tursits, Rossi — Kormos, Komáromi, Micskó, Szűcs, Szabó-Kovács. Lábod: Mo­hácsi —■ Ilosfai, Filiszár, Mihóka — Nagy, Luczek — Borzas, Lebár, Csór, Hadi, Fülöp. Csúszós talajú pályán került sor a mérkőzésre. Már a 3. percben golt értek el a vendégek. Mohácsi és Filiszár is tétovázott, és Micskó a hálóba lőtt, 1:0. Még fel sem ocsúdott a lábodi védelem, ami­kor a 9. percben egy középre ívelt labdát Micskó négy méterről be­fejelt, 2:0. Tovább tartott a ha­zaiak kapkodása, s a 17. percben ez újabb szekszárdi gólt hozott. Kormos—Rrossi összjáték után az utóbbi lőtt a hálóba, 3:0. Csak ezt követően higgadt le valamelyest a lábodi csapat, amely a 24. perc­ben Borzas húszméteres bomba­góljával szépített, 3:1. A 30. perc­ben a hátvédből lett csatár, Hadi kétszer is rárúgta a labdát, s a második lövés nem tévesztett célt, 3:2. A 38. percben Hadi húszmé­teres lövése vágódott a hálóba 3:3. Ezután Lebár kihagyta a mér­kőzés legnagyobb helyzetét. Szünet után lábodi fölény vezet­te be a játékot, s a 16. percben egy újabb szekszárdi gól. Most is Micskó volt a gólszerző, 4:3. A gólt követően Fülöp »bírálta-« a játékvezető egyik ítéletét, ezért Kassai leküldte a pályáról. A tíz főre olvadt MEDOSZ a 29. percben kiegyenlített. A csatárerényeket csillogtató Hadi talált a hálóba. 4:4. Már-már úgy látszott, hogy marad a döntetlen, amikor öt perc­cel a befejezés előtt az elemében levő Micskó Mohácsi hibájából újabb gólt ér tel, 5:4. Gyenge mérkőzés volt, amelyen a gyenge védelmek és jó csatárso­rok harcából azért került ki győz­tesként a vendég szekszárdi csa­pat, mert védelme kevesebbet hi­bázott, mint a hazaiaké. A dön­tetlen inkább megfelelt volna a játék képének, az igazságnak. Jók: Micskó, a mezőny .legjobbja, Kál­mán, Kormos, a lábodi csapatból csak Hadi játékát lehet dicsérni. NYUGATI CSOPORT Marcali VM —Sárvár 3:1 (1:0) Marcali, 500 néző. V.: Fehér S. Marcali: Bogdán — Bódis, Szán­tó, Hosszú — Jakab, Kósi — Bene, Lőrincz, Molnár, Lázár, Kisborsó. Edző: Abonyi Károly. Sárvár: Tin­ta — Szöllősi, Vörös, Horváth — Dávid, Habeller — Komáromi, Né­meth II., Melegh, Léderer, Né­meth L Edző: Szíjártó Antal. Kölcsönös mezőnyjáték után a hazai csapat kerekedett felül. A 25. percben góllá érett a marca­liak fölénye, Lőrincz bombalövését Tinta kiütötte, a szemfüles Lázár azonban ott termett, és a hálóba lőtt, 1:0. Válaszként Meleghnek nyílt volna alkalma az egyenlítés­re, már csak Bogdánnal állt szem­ben, de a kapusba vágta a labdát. Szünet után marcali támadások­kal indult a játék. Az 5. percben tűzijáték alakult ki a vendégek kapuja előtt, amelynek végén az előre húzódó Bódis bombázott a hálóba, 2:0. A 15. percben Molnár jobb oldalról beadott labdáját Lő­rincz értékesítette, 3:0. A 20. perc­ben Bódis a 16-oson belül elesett kezével a labdát érte, a bíró 11-est ítélt, ezt Melegh értékesítette, 3:1. A hajrában is inkább a marcali támadott, az eredmény azonban már nem változott. Az őszi esőben sorra került mér­kőzésen viszonylag jó iramú já­tékot láthatott a marcali szurko­lótábor és nagyjából két ellenté­tes félidőt. A két támadósor köz­ti különbség a hazaiak javára bil­lentette a mérleget. A Meteor tel­jesen megérdemelten nyert. Jók : Bogdán, Szántó, Jakab, Lázár, ill. Vörös, Habeller, Léderer. Körmend —M. Latinka 3:1 (0:1) Körmend, 300 néz«. V.: Both. Körmend: Krausz — Halmai. Pongrácz, Neudl — Farkas, Gőczr — Tóth, Pór, Antalovics I., An- talovics II., Wimmer. Edző: Jen­kei Ede. M. Latinka: Tiffán — Radomeczki, Fekete, Benecz — Nád, Fazekas — Csiszár, Gudra, Csapó, Zarka, Szigeti. Edző: Be- cze István. A Latinka támadásaival indult a játék, s az 5. percben vezetést is szerzett a marcali csapat. Tizen­egyeshez jutott a'Latinka, Csapó nem hibázott, 0:1. Ezt követően inkább a körmendi csapat irányí­totta a játékot, amely általában f két 16-os között folyt. Szünet után fergeteges hazai ro­hamok következtek, nagy nyomár nehezedett Tiffán kapujára. A 12. percben Antalovics I. kiegyenlí­tett, 1:1. A 20. percben Wimmer fejesgóllal vezetést szerzett a ha­zai csapatnak, 2:1. A 35. percben a leshelyzetben levő Antalovics I. kapta a labdát, a marcali védők leálltak, a bíró továbbot intett, ér Antalovics beállította a végered­ményt, 3:1. Az első félidőben időnként jó’ játszott a Latinka SE, bár a csatár­sor játéka elég sok kívánnivaló hagyott maga után. Szünet után. majd pedig a hajrában a hazai csa­pat volt jobb. Ezért a körmendiek győzelme megérdemelt. További eredmények a Délnyu gáti csoportban: Pécsi Volán—PBTC 1:3, Fadd— P. Helyiipar 1:0, PEAC—Baja 3:2, Pécsi Kinizsi—Bonyhád 1:6, Szek­szárdi Vasas—Dunaújváros 1:2, Mohács—Steinmetz SE 2:2. További eredmények a Nyugat" csoportban: NVTE—Szombathelyi Spartacus 3:0, Kőszeg—Nagykanizsai Dózsr 2:1, Andráhida—Szombathelyi S>' 1:1. Keszthely—Katona J. SE 1:0 Nagykanizsai Sóska—Tapolca 0:0 Lovászi—Szombathelyi Dózsa 2:2. SÍP© IRT — SPORT — SPOF BAJNOKI 5LÁZATOK A Győri Dózsa az NB II Nyugati csoportjának bajnoka Bár még három forduló hátra van az NB II Nyugati csoportjá­ban, az egyik kérdés már eldőlt, a győri Dózsa csapata megszerez­te a bajnoki címet. A győri együt­tes vasárnap a hazai rangadón döntetlenül mérkőzött a MÁV DAC-cal, de az ellenlábasok: a Táncsics SE, a Zalaegerszegi TF és a Szombathelyi Cipő sorra ki­kaptak, így a győriek három hét­tel a befejezés előtt 7 pontos előny birtokában bajnoknak, s NB I B-s csapatnak érezhetik ma­gukat. A két kaposvári együttes egy­aránt 3 :l-es eredménnyel vonult le a pályáról. A Táncsics ilyen Szászvár, 500 néző. V.: Závodsz- ky. Máza-Szászvár: Sztoics — Hüc­ker, Róth, Nagy I. — Németh, Bakó — Jónás, Szöllősi, Lahó, Nagy H., Bocz. Edző: Palatinusz János. Kaposvár: Borok — Szántó, Babolcsai, Tallósi, Kelemen — Jó- zsa, Bata — Kaszás II., Tóth, Arany, Makiári. Edző: Faragó La­jos. Hazai támadásokkal kezdődött a, mérkőzés, aztán egy biztató hely­zet akadt el Kaszás II. lesállása miatt. Kölcsönös mezőnyjáték so­rán később inkább a kaposvári együttes támadgatott. Helyzete is a Táncsicsnak volt, Arany azon­ban a 8. percben hibázott. Két perc múlva vezetést szereztek a hazaiak. Jónás váratlan lövése nyo­mán a labda Borok hasa alatt csúszott a kaposvári hálóba, 1:0. Ennél az esetnél a kaposvári ka­puvédő megsérült, három percig ápolták. A 13. percben Arany egyenlíthetett volna, de a kapus­ba vágta a labdát. Aztán esemény nélküli harminc perc következett. A 42. percben Boroknak csak bra­vúr árán sikerült mentenie. A másik oldalon ismét Arany nem talált a kapuba. A 46. percben (hosszabbítás volt) Szöllősi Borok feje fölött juttatta a hálóba a j labdát, 2:0. i arányban szenvedett vereséget Máza-Szászváron, mert ez alkalom­mal is szétesően, enerváltan ját­szott a csapat. A K. Kinizsi 3:l-re nyert. A győzelem ellenére sem elégített ki teljesen a Kinizsi csa­pata, amely elég sok hibával ját­szott. A már kiesett dombóváriak hosszú időn át nyílttá tudták ten­ni a meccset. A 27. bajnoki fordulóban a ki­esőjelöltek kétségbeesetten gyűj­tögették pontjaikat. Két kieső már megvan, a Sopron és a Dombó­vár. A harmadik kiesőhely elke­rüléséért a Máza-Szászvár, a Fűz­fő, a P. Ércbányász és — még mindig — a Pécsi VSK is küzd. Szünetután Faragó Lajos átren­dezte a Táncsics sorait. Szántó a támadósorban kapott helyet, £. mindjárt veszélyes csatárként mu­tatkozott be. Aztán hazai percek következtek, s a 17. percben csak a kapufa mentette meg Borok ka­puját a góltól. Eseménytelen já­ték után a 30. percben Józsa eresz­tett meg egy nagy lövést, a kapus csak kiütni tudta a labdát, éppen Szántó elé, aki nem hibázott, 2:1. Csak egy pillanatra csillant meg az egyenlítés lehetősége a Tán­csics előtt, mert a 32. percben a 16-os oldal magasságából rúgott beívelt szabadrúgás után a labda Nagy n. fejéről a kaposvári ka­puba vágódott, 3:1. A labdarúgás szépségéből vajmi keveset látott az a fél ezer néző, aki kíváncsi volt erre a találkozó­ra. Talán a hazai szurkolók lehet­tek elégedettek azzal, hogy csapa­tuk lendületesebb volt, mint a tervszerűtlenül, lélektelenül és csapkodóan játszó Táncsics. A lelkesebben küzdő bányász csapat a látottak alapján rá is szolgált a győzelemre. A hazai csapatból Jó­nás, Szöllősi, Hucker, Lahó és Bocz tűnt ki. A kaposvári együt­tesből csak Szántó és Babolcsai já­téka dicsérhető. vábbra is fölényben játszott, de s befejezés sem Szabónak, sem a fiatal Andrekának nem sikerült. Kovács, a kaposvári kapu védő a 40. percben kapott előszór iabuát. Egy perc múlva viszont gólt is. Ártatlannak látszó dombóvári tá­madás végén ugyanis Sonkoly ki­egyenlített. 1 :L A szünetben elkezdett esni, s a mérkőzés végéig el sem állt mái az eső. Az amúgy is eléggé csú­szós talajú pályán még bizonyta­lanabbá váltak a vendégek, de a hazai játékosok is. Főleg a csatá­rok csúszkáltak. A 6. percben Andreka hívta fel magára a fi­gyelmet pompás lövéssel, Bancsi azonban védett. A 9. percben a dombóvári középcsatár, Varga a kapufát találta el. Két perccel ké­sőbb Sonkqly játszotta át a bi­zonytalankodó Kinizsi-védőket, £ Kovács csak üggyel-bajjal, lábbal tudott menteni. Ezzel aztán a ven­dégek el is lőtték puskaporukat mert ismét a Kinizsi vette át a játék irányítását. A 20. percben baloldali szöglet szállt a dombó­vári kapu elé, a labda kipattant, de csak Martinig, aki közelről a hálóba vágta azt, 2:1. Két perccel később Martin megsérült, egy ideig ápolták. Két Andreka-lövés kapott tapsot, Bancsi azonban a helyén volt. A 42. percben ismét szögle­tet rúghatott a Kinizsi, megint a bal oldalról szállt be a sarokrú­gás, és ismét Martin volt, aki az i betűre föltette a pontot, 3:1. A mérkőzésre rányomta a bélye­gét, hogy a bajnoki két pontra in­kább a Dombóvárnak lett volna szüksége. Határtalan becsvággyal, talán helyenként túl keményen is játszott az erősen megfiatalított vasutas csapat, amely az első Ki­nizsi-gól után egyáltalán nem ad­ta föl. Sőt a második félidő kez­detén némi szerencsével akár a Dombóvár vehette volna át a ve­zetést. Az egyébként jól záró dom­bóvári védelem számlájára írandó, hogy két sarokrúgásból elért gól­lal a Kinizsi közepes teljesítmény­nyel is meg tudta szerezni a győ­zelmet. Egyénileg a kaposvári csa­patban Balogh, Nagy, Szabó és a fiatal Andreka játszott jól. A dom­bóvári együttesből Tamás, Ta- paszti, Kalmár és Sonkoly játéka dicsérhető. K. Kinizsi—Dombóvári VSE 3:1 (Hl) Máza-Szászvár—K. Táncsics 3:1 (2:0) Kaposvár, 1000 néző. V.: Kama­rás dr. K. Kinizsi: Kováes — Balogh, Ball, Németh L — Nagy, Csaba — Martin, Szabó, Andreka, Göncz. Laczkovics. Edző: Szentann^jL Jó zsef. Dombóvár: Bancsi — Ta­más, Tapaszti, Potó — Kovács. Kalmár — Karászi, Sonkoly, Var­ga, László, Szőcs. Edző: Galambos István. Heves Kinizsi-támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. Záporoztak is a lövések, az irányzókkal azonban rendre baj volt. Pedig Szabó és Göncz is jó helyzetből célozhatta meg a dombóvári kaput. A 17. percben mintegy negyven méter ről rúghatott szabadot a Kinizsi Nagy Lajos bombaszerű lö\rése aü egyik védőt súrolva védhetetlenül vágódott a jobb felső sarokba, 1:0 Óriási gól volt. A várt folytatás elmaradt. A Kinizsi ugyan to­További eredmények a Nyugati csoportban: Pécsi Ércbányász—Soproni Tex­tiles 4:1, Nagykanizsai Bányász- Szombathelyi Cipőgyár 2:0, PVSK —Veszprémi Vegyész 1:0, Győri Dózsa—Győri MÁV DAC 1:1, Pá­pai Textiles—Fűzfő 1:1, Zalaeger­szegi Dózsa—Zalaegerszegi TE 7:4. Megyei bainokságot nyeri a Kaposvári Dózsa Megszólaltak az oreli taxidudák Vasárnap már az ősi orosz vá­rosban Orelban köszöntötték ScbiriUa Györgyöt a nős város lakéi. Schirilla a budapesti taxi­sofőr éppen egy hónappal ezelőtt vágott neki a nagy útnak, s most már több mint 1500 kilo­métert maga mögött hagyott. A kijevi ünnepélyes fogadtatás után Orelban is szeretettel kö­szöntötték a város lakói a ma­gyar sportolót és a Kijévből vele együtt futó lenlngrádi Kolges- tirrt és Loszt. Az oreli taxisofő­rök megszólaltatták autókürtjei­ket, ezzel üdvözölték budapesti kollégájukat. A három futó hétfőn reggel tovább indult Őreiből. A szuper- maratoni futás hajrája novem­ber 7-én lesz. Schirilla az ün­neplő Vörös Téren fog célba ér­kezni. Helycsere az NB i ti élén Hétről hétre változik a sorrend a labdarúgó NB I B bajnokság élén. Két héttel ezelőtt a Székes- fehérvár vette át a vezetést, aztán újból az Egyetértés lett az éllo­vas. A héten a BVSC—Egyetértés rangadón a vasutasok legyőzték a soroksári csapatot, a Székesfehér­vár viszont Dorogon is győzni tu­dott, ezzel ismét közeleob kerüli az NB I osztályhoz. Nagy a való­színűsége, hogy valóra válnak a székesfehérvári álmok. Az éllovas mellett az Egyetértés, a BVSC, az Oroszlány és a Szállítók csapata reménykedhet még abban, hogy jövőre NB I-es lesz. Eredmények az NB I B-ben: Székesfehérvár—Dorog 3:1, BVSC —Egyetértés 4:1, Kecskemét—Vár­palota 3:0, Özd—Oroszlány 4:1, Ganz-MÁVAG—Bp. Előre 3:0, Mis­kolc—Szállítók 0:0, Debrecen— Nyíregyháza 3:0, Pécsi Bányász— Budafok 1:0. — a totó 13+1 találatot, szelvé­nye: 121X2121111X +X. 13 plusz 1 és 13 találatos szel­vény nem volt. 12 találatot hat fogadó ért el, ezek nyereménye szelvényenként 120 150 forint. A 11 találatos szelvényekre 2168 fo­rintot, a 10 találatosokra 315 fo­rintot fizetnek. Valamennyi nye­remény a nyereményilletók levo­nása után értendőt Eldőlt a harc a megyeieknél is. A 27. bajnoki fordulóban ugyan üggyel-bajjal tudott csak nyerni a már régen bajnokesélyesnek ki­kiáltott Kaposvári Dózsa együtte­se a Zamárdi ellenében, de ez az 5:4 is elég volt ahhoz, hogy a dó- zsás fiúk bajnokként vonuljanak le a vasárnapi mérkőzésről. A Dó- ása három fordulóval a befejezés előtt 7 pont előnnyel vezet a Ka- poly előtt. Így már övék az 1967. évi bajnoki cím, s jövőre az NB IH-as osztályban fogunk találkoz­ni az újdonsült megyei bajnokkal. A 27. játékhéten tehát feleletet kaptunk arra, hogy ki lesz a baj­nok. Hogy mely csapatok esnek ki az első osztályból, azt csak rész­ben tudni. A babócsa már kiesett. A somogytarnócaiak azonban még mindig nem adták fel. A héten a forduló legnagyobb meglepetéséi szolgáltatták, amikor Csurgón 4:1- re nyertek. Ezzel a tamócai együt­tes előtt megcsillant a remény. Veszélyes helyzetben van tovább­ra is a K. Építők és a Tab csapa­ta. Kettőjük találkozóján egyéb­ként gól nélküli döntetlen szüle tett Tabon. SOMOGYTARNÖCA CSURGÓ 4:1 (2:1). Csurgó, 100 néző. V.: Pesti. A szétesően és lélektelenül jái szó hazaiak ellen ilyen arányban is megérdemelten nyert a minder, részében jobb, s főleg nagyon lel­kes vendég csapat. G.: Bolhói, Bi­tó, Bencsik, Rezsonya (ll-esből), ill. Sótonyi. Jók: Bitó, Bencsik, Rezsonya. A csurgói csapatbó. senki nem nyújtott kiemelkedőt. Csurgó ifi—Somogytamóca ifi 9:0. Nagy Sándor BARCS—M. SOMOGYI B. SE 2:i (1:0). Nagyatád, 300 néző. V.: Buzsáki. Két szerencsés gól döntötte el ; mérkőzést a vendégek javára. A döntetlen inkább megfelelt voln: az igazságnak. G.: Marton (ll-es bői), Szilágyi (öngól), ill. Kiár. Varga Tibo KAPOLY—K. V. LOBOGÓ 2:0 (1:0 Kaposvár, Textiles-pálya, 10 néző. V.: Szabó I. Nagyon szétesően játszott az if­júságiakkal teletűzdelt kaposvári együttes. A vendég csapat mind­két gólját Takács lőtte. LENGYELTÓTI—NAG AT AD 1:1 (0:1). Lengyeltóti, 200 néző. V.: Farkas. Alacsony színvonalú mérkőzés volt, amelyen öngóllal szerzett ve­zetést a vendég együttes. Ezt kö­vetően is inkább a lengyeltóti ját­szott fölényben, de csak a végén sikerült Csordás góljával egyenlí­teni. Jók: Miletics, Dezső, Dör- nyei, ill. Hornyák, Kovács. Lengyeltóti ifi—Nagyatád ifi 3:2. Dr. Körmendi István K. VASUTAS—TASZAR 1:1 (1:1). Kaposvár, Cseri pálya, 100 né­ző. V.: Ducsai. Sportszerű mérkőzés volt, ame lyen elsősorban a védelmek jeles­kedtek. Igazságos döntetlen. G.: Laki, ill. Fülöp. Jók: Hajdú, Mi seta, Szilágyi, ill. Sipos, Kiss, No- vák. K. Kinizsi ifi—K. Vasutas ifi 1:0. Végvári Dénes TAB—K. ÉPlTÓK 0:0. Tab, 100 néző. V.: Vajda. Közepes iramú és színvonal, mérkőzés. A hazaiak végig me­zőnyfölényben játszottak, de ak­cióikat nem tudták befejezni. Jók Rácz, Szabó, ill. Horváth, Hauck. Építők ifi—Tab ifi 1:0. Dietzel Ed< BALATONBOGLAR—BABÖCS A 3:2 (2:2). Babócsa, V.: Bocz. Szakadó esőben került sor i mérkőzésre, amelyen a technikai­lag képzettebb Balatonbogiár, hí némi szerencsével is, de megérde­melten vitte el a két pontot. G.: Fábián (2), Katona, jll. Bicsár, Ka- kuszi. Balatonbogiár ifi—Babócsa ifi 5 :L Kovács Tiboi K. DÓZSA—ZAMÁRDI 5:4 (3:2). Kaposvár, 100 néző. V.: Varjas. Kétszer is vezetett a lelkes ven :.cg csapat. A bajnokegyüttes Dó zsának csak a hajrában sikerűi bebiztosítania győzelmét. G.: Ve verán (2), Nagyréti (2, egyet 11-cs bői), Halvax, ill. Püspöki, Zsig mond, Kovács, Darvas (öngól). K. Dózsa ifi—Zamárdi ifi 2:0. Farkas István .ejíező ötödik csoportjá- geredménye: 1. Magyarország 6 4 1 1 15:5 9 2. NDK 6 3 12 10:10 7 3. Hollandia 6 2 1 3 11:11 5 4. Dánia 6 114 6:16 3 NB I B 1. Sz.-fehérvár 30 17 6 7 46:28 40 2. Egyetértés 30 15 9 6 49:28 39 3. BVSC 30 14 9 7 49:25 37 4. Oroszlány 30 15 7 8 52 :35 37 5. Szállítók 30 15 6 9 46:27 36 6. Bp. Előre 30 12 8 10 32:33 32 7. P. Bányász 30 12 6 12 36:31 30 8. Ganz 30 10 10 10 38:35 30 9. Miskolc 30 11 8 11 28:39 30 10. Várpalota 30 10 9 11 29 :40 29 11. Kecskemét 30 10 8 12 32 :32 28 12. Bp. Spart. 30 11 6 13 38:39 28 13. Nyíregyháza 30 11 6 13 33:39 28 14. Özd 30 7 13 10 30:44 27 15. Dorog 30 9 7 14 37:40 25 16. Budafok 30 6 13 11 31:40 25 17. Debrecen 30 7 6 17 31:55 20 18. Autóbusz 30 7 5 18 23:50 19 NB n Nyugati csoport 1. Gy. Dózsa 27 16 7 4 41:19 39 2. K. Táncsics 27 14 4 9 53:42 32 3. ZTE 27 14 4 9 54:45 32 4. Sz. Cipő 27 13 4 10 54:32 30 5. Veszprém 27 11 8 8 48:44 30 6. Nagykanizsa 27 11 7 9 46:44 29 7. Pápa 27 12 5 10 38:38 29 8. K. Kinizsi 27 11 6 10 38:46 28 9. MÁV DAC 27 9 8 10 45:42 26 10. Z. Dózsa 27 11 4 12 42:49 26 11. PVSK 27 10 5 12 43:43 25 12. P. Ércb. 27 9 6 12 34:39 24 13. Fűzfő 27 9 6 12 30:41 24 14. M.-szászvár 27 8 6 13 31:39 22 15. Dombóvár 27 8 2 17 31:44 18 16. Sopron 27 8 2 17 33:54 18 NB í m Délnyugati csoport L Siófok 27 17 6 4 39 .-20 40 2. PBTC 27 15 8 4 56:26 38 3. Sz. Dózsa 27 15 6 6 60:35 38 4. Baja 27 17 ­10 59:37 34 5. Dunaújváros 27 12 5 IX) 51:35 29 6. P. Volán 27 10 8 9 22:31 28 7. Lábod 27 12 3 12 44:39 27 8. Mohács 27 10 7 10 36:33 27 9. PEAC 27 8 10 9 42:40 26 10. Steinmetz SE 27 9 7 11 41:43 25 EL. Bonyhád 27 9 7 11 41:43 25 12. K. Vasas 27 9 6 12 39:41 24 13. P. Helyiipar 27 10 4 13 26:46 24 14. Faidd 27 9 4 14 33:53 22 15. P. Kinizsi 27 5 6 16 20:64 1« 16. Sz. Vasas 27 3 5 19 28:77 U NB i ül Nyugati csoport 1. Sz. Dózsa 27 15 5 7 57:33 39 2. NVTE 27 16 2 9 52:27 34 3. Kőszeg 27 13 7 7 53:38 33 4. Keszthely 27 15 2 10 44:37 33 5. Sz. Spartacus 27 12 5 10 48:38 29 6. Marcali VM 27 9 11 7 48:49 29 7. Sz. SE 27 10 8 9 46:26 28 8. N. Dózsa 27 W) 7 10 40:10 27 9. Sárvár 27 10 7 10 36:38 27 10. Tapolca 27 11 4 12 55:47 26 11. N. Sáska 27 10 6 11 56:57 26 12. Körmend 27 10 6 11 35:47 26 13. Lovászi 27 10 3 14 35:52 23 14. Katona J. SE 27 9 4 14 38:43 22 15. András hida 27 6 8 13 23:47 20 16. Latioika SE 27 6 3 18 27:59 15 Megyei bajnokság 1. K. Dózsa 27 20 3 4 73:24 43 2. Kapoly 27 16 4 7 67:38 36 3. Barcs 27 14 6 7 56:39 34 4. N. Somogyi 27 12 8 7 53:39 32 5. Nagyatád 27 13 6 8 59:42 32 6. Tas zár 27 15 2 10 59:19 32 7. Balatonbog. 27 11 6 10 36:40 28 8. K. V. Lobogó 27 12 1 13 62:44 27 9. Zamárdi 27 12 3 12 60:58 27 10. K. Vasutas 27 10 5 12 41:43 25 11. Lengyeltóti 27 10 4 13 48:64 24 12. Csurgó 27 10 3 14 57 :59 23 13. Tab 27 9 2 16 48:56 20 14. K. Építők 27 7 4 16 36:53 20 15. S.-tarnóca 27 6 6 15 38:72 16 16. Babócsa 27 3 5 19 34:94 U SPORTHÍREK A spanyol labdarúgó-bajnokság 6. fordulójában vasárnap este ját­szották le a Real Sociedad—Zara­goza találkozót. A Ferencváros szerdai VVK ellenfele 2:0-ás vere­séget szenvedett. • • • A Ferencváros csapata hétfőn re­pülőgépen elutazott Zaragozába, ahol szerdán 19 órai kezdettel játsza le a spanyolok elleni VVK- mérkőzését. Az ©j pesti Dózsa ma utazik Tmavába. * * * A bajnokság 27. fordulójának 8 mérkőzését 3 napra elosztva, csü­törtökön, vasárnap és hétfőn ren­dezik az alábbi műsor szerint: November 2., csütörtök: Győr—Vasas, Győr. Salgótarján—Diósgyőr, Salgótar­ján. November 5., vasárnap: *3. Dózsa—MTK, Megyeri út. Tatabánya—Bp. Honvéd, Tatabá­nya. November 6., hétfő: Ferencváros—Eger, Népstadion. Csepel—Szeged, Csepel. Dunaújváros—Komló, Dunaújvá­ros. Pécs—Szombathely, Pécs. November 7., kedd: Győr—Diósgyőr MNK-döntő, Népstadion. — A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közli, hogy a 44. sz. heti totószelvényen szereplő labdarúgó- mérkőzések a heti pihenőnap át­helyezése miatt november 6-án ke­rülnek lejátszásra. így a totószel­vényeket Budapesten és a vidéki körzetekben nov. 6-án déli 12 óráig kell beadni. Vasárnap, november 5-én a szokásos szombati nyitva­tartási rend van érvényben. No­vember G-án, hétfőn Budapesten és a központi irányítóhelyeken a va­sárnapi nyitva tartási rend érvé­nyes. Az egyéb vidéki totókiren­deltségek ezen a napon zárva lesz­nek. (MTI)