Somogyi Néplap, 1967. augusztus (24. évfolyam, 180-206. szám)

1967-08-29 / 204. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1967, augusztus 59. NB III... NB III.. Biztosan yezet a Siófoki Bányász Ezen a héten a somogyi NI3 III-as csapatok több pontot gyűj­töttek, mint amennyit a papírfor­ma ígért. A Délnyugati csoport­ban a Siófoki Bányász a várako­zásnak megfelelően biztos győzel­met aratott, s szilárdan őrzi első helyét. Ebben a csoportban igen tömör az él. A Siófok, a Baja meg a Pécsi Bőrgyár külön versenyt fut. A Szekszárdi Vasas sorsa las­san megpecsételődik. A Nyugati csoportban sorra ve­reséget szenvedtek a vezető csa­patok. Jellemző az erők kiegyen­súlyozottságára, hogy az éllovas SZSE és a 10. helyezett Sárvár kö­zött mindössze négy pont a kü­lönbség. Ebben a bolyban foglal helyet a Marcali VM. A Marcali Latinka SÉ, amely az őszi idény­ben öt pontot gyűjtött, a táblázat 13. helyére került. Ha most vége lenne a bajnokságnak, a Latinka sem esne ki. Persze még nagyon meg kell küzdenie a Nyugati cso­port somogyi csapatainak, hogy a jelenlegi helyezésüket őrizni tud­ják. DÉLNYUGATI CSOPORT Siófok—P. Kinizsi 3:1 (1:0) Siófok, 1000 néző. V.: Sipos. Siófok: Iszak — Babán, Fehér, Farkas — Kresz, Schádl — Erdei, Németh, Herényi, Pelyva, Kárpá­ti. Edző: Papp Gyula. Pécs: Laki — Ganplet, Egervári, Fodor — Vit- rédi, Bencze — Pál, Speigl, Bru­der, Angyal, Varjas. Edző: Szabó László. Az első harminc perc nagy sió­foki fölény jegyében telt el. A be­fejezések azonban nem sikerültek, mert a bányászcsatárok háromszor is a kapufát találták el. A 31. perc­ben megtört a jég. Kárpáti el­futott, beadását az ellenkező olda­lon érkező Erdei egyből a jobb sa­rokba küldte, 1:0. Szünet után folytatódott a hazai fölény, s a 15. percben Schádl húsz méterről lőtt a hálóba, 2:0. A 31. percben 11-eshez jutottak a vendégek, ezt a kapuvédő Laki értékesítette, 2:1. öt perc múlva Erdei beadásából Németh álííTotta be a végered­ményt. A várakozásnak megfelelően biztosan nyert a Bányász, sőt a győzelem nagyobb arányú is lehe­tett volna, ha a pécsi kapuvédő nem nő a mezőny fölé. Jók: az egész siófoki csapat, de különö­sen Kresz és Schádl, a vendégek­nél Laki, Egervári és Vitrédi je­leskedett. Lábod—Mohács 1:0 (1:0) Mohács, 600 néző. V.: Váradi. Lábod: Mohácsi — Hadi, Filiszár, Ilosfai — Nagy, Takács — Borzas, Fülöp I., Csór, Luczek, Fülöp II. Edző: András József. Mohács: Var­ga — Gvévai, Aubert, Schrenczl — Szabó, kárász — Potócs, Gombár, Oláh, Bánfai, Peres. Edző: Pleck Róbert. Kezdés után a hazaiak lendültek bele, de aztán a Lábod vette át az irányítást, s a 7. percben Bor­zas révén a vezetést is megsze­rezte, 1:0. A gól megzavarta a mohácsi sorokat, nagyon kapkod­tak a hazaiak. Ezt követően azon­ban a lábodi csatároknak semmi sem sikerült. Szünet után a vendégek diktál­ták a tempót. Miként az félidő végén, úgy ebben az időszakban is gyakran volt munkája Mohá­csinak. Egy-egy lábodi elfutás azonban rendre veszélyt jelentett. Egy ízben Borzas előtt szabad volt az út, de a csatár most nem talált a kapuba. Aztán Borzast vissza­rántották, amikor tiszta helyzet­ben kitörni készült. A szabadrúgás után felszabadult a mohácsi kapu. A végén a MFDOSZ már csak az eredmény tartására törekedett. Jó iramú, változatos mérkőzést hozott a találkozó, amelyen a'ki­esés elkerüléséért küzdő Mohács igen nagy erőkifejtésre késztette a MFDOSZ csapatát. A lábodiak nem’ szerencsével, de nem érdem telenüi mtottak a két pont birto­kába Jóit; Mohácsi, a mezőnv leg­jobbja. ^*agy. Borzas, Luczek, ill. Gyávák Kárász, Gombár. Baja—K. Vasas 2:0 (0:0) Baja, 1000 néző. V.: Szloboda. Baja: Márton — Bisztrovics, Pán- csics, Viszmcg— Báli tv. Varga — Krémer, Petíity. Csánylk, Márlty, Boszkovics. Edző: Jászberényi Ká­roly. Vasas: Szarka — Tüske, Bor­da. Székács — Zlmon-i. Rarta — Laki, Magyar, C.n-' Balogh, Czeczell. Edző: Szili Ferenc. A Vasas vezette az első roha­mokat, a 4. percben Gulyás már csak a kapussal állt szemben, de nem tudta kihasználni a helyze­tet, a 8. percben Balogh lövését hárította a -;apufa. Ezzel aztán mintha el Is Lőtte volna puskapo- rát a kanosvári csapat, különösen, miután Tüske hamarosan megsé­rült és kiállt. Gulyás húzódott hát­ra. Szünet után sem változott a kép. Szinte állandóan a Vasas térfalén folyt a játék. A nagy nyomás az­tán gólokban is kifejezésre jutott. AZ 55. percben Krémer talált a hálóba, 1:0, öt perc múlva Márity lőtt gólt, 2:0. A 16. percben Cze- czelit a játékvezető kiállította. A tíz főre olvadt Vasas már. csak időnként jutott el a bajai kapu elé, Így az eredmény nem változott. Talán másként alakult volna a mérkőzés, ha az első percekben a Vasas kihasználja helyzeteit. Dön­tő volt Tüske sérülésének kiújulá- sa, valamint Czeczell kiállítása. A Baja jobb volt. Jók: az egész bajai csapat, a Vasasból Szarka, Borda és Balogh játéka érdeme., említést. További eredmények a Délnyuga­ti csoportban: Bonyhád—Ez. Vasas 3:1, Pécsi Helyiipar—PEAC 0:4, Pécsi BTC— Fadd 1:0, Sz. Dózsa—Pécsi Volán 2:0, Dunaújváros—P. Helyőrség 0:0. NYUGATI CSOPORT Katona J. SE— Marcali VM 3:3 (2:1) BAJNOKI TABLAAAlOK 100 néző. V.: Ko­Továbbra is bárom pont a Győri Dózsa előnye Táncsics-győzelem, Kinizsi-vereség az NB ll-ben Kíváncsian vártuk a somogyi és a veszprémi NB Il-es csapatok ösz- szecsapását. Nos, a mérleg nyel­ve nem tudott elbillenni. A K. Tán­csics, ha a vártnál nehezebben is, de legyőzte a Pápai Textilest. Vi­szont Veszprémben vereséget szen­vedett a K. Kinizsi együttese. A ta­lálkozók érdekessége volt, hogy Kaposváron a' pápai csapat veze­tett és látszott már-már győztes­nek. Veszprémben a Kinizsinek volt kétgólos előnye. Itt csak a 94. percben, a hosszabbításban szen­vedett vereségét a cukorgyári csa­pat. Egyébként az NB II Nyugati cso­portjában változatlanul tartja há­rompontos előnyét a Győri Dózsa. A győriek ez alkalommal is ide­genben nyertek. Jobb gólarányá­val a Szombathely megelőzi a har­madik helyen álló Táncsics csa­patát. K. Táncsics—Pápa 3:2 (0:1) Zalaegerszeg, csis. Katona J. SE: Bencze — Kovács II., Kábavöigy., Kovács I. — Bal­ezer, Szakony — Marton, Simon, Szűcs, Kiss, Sziklai. Edző: Gás­pár Géza. Marcali: Búzás — Var- 8a* Hosszú — Jakab, Kósi Lőnncz, Benc, Szántó II., Lá­zár, Szabó. Edző: Abonyi Károly. 5. perc: Sziklai—Simon összjá- tek után az utóbbi vezetést szer­zett a zalaegerszegieknek, 1:0. A 30. percDen Lőrincz beadását az újonc Szabó fejelte a hálóba, l:L Ezután Lázár kihagyta a mérkőzés legnagyobb helyzetét. A 40. perc­ben Szűcs lőtt nagy gólt, 3:1. Szünet után, amikor az 5. perc­ben Simon háromra növelte a ha­zai gólok számát, úgy tűnt, hogy a Vörös Meteor vesztesként hagyja el a pályát. A marcaliak azonban nem vesztették el a fejüket, nyu­godt játékkal átvették az irányí­tást. A 20. percben Bene—Lázár összjáték után az utóbbi szépített, 3:2. Aztán egy ll-es járt volna a marcaliak javára, a bírói síp azon­ban néma maradt. A 35. percben Kovács I. hazaadását Bencze* nem érte el, igy öngóllal kiegyenlített a Vörös Meteor, 3:3. A 40. perc­ben Lázár fejesé a gólvonalon pattogott, s csak nehezen szaba­dult fel az egerszegi kapu. Két ellentétes félidő volt. Szünet után olyan jöl játszott a Vörös Meteor, hogy a döntetlen ered­mény a hazaiakra nézve hízelgő. Jók: Rábavölgyi, Szakony, Kiss, ill. Hosszú, Jakab, Szántó II., Lá­zár. M. Latinka SE— Keszthely 1:0 (0:0) Marcali, 400 néző. V.: Kiing. Latinka: Tiffán — Radomeczki, Fekete, Becze — Csapó, Nád — Gócza, Németh» Farkas, Csiszár, Fazekas. Edző: Borsfái Géza. Keszthely: Szántó I. — Kocsis II, Bognár, Hegedűs — Guth, Gyula­vári — Péhm, Gombos, Pintér, Ko­csis I., Szántó II. Edz,ő: Fábián János. Az első félidőben a széltől tá­mogatott Keszthely volt a többet támadó. A marcali csatárok közűi csak Németh veszélyeztetett. Szü­net után a szél a marcali csapatot segítette, támadásba is lendült a Latinka, és a 10. percben gólt ért el. Csiszár beadásszerű lövését a védők nem tudták menteni, 1:0. Az utolsó negyedórában inkább a ven­dégek kezdeményeztek, Tiffán több ízben is nehéz helyzetben tisztázott. Alacsony szívósaid, de érdekes mérkőzést hozott a találkozó. A marcali csapat lelkesebben, a ven­dégegyüttes kulturáltabban fut­ballozott. Némi szerencsével, de megérdemelten győzött a Latinka. Jók: Tiffán, Becze, Csapó, Csi­szár, a mezőny legjobbja, ill. Szántó I., Bognár, Pintér. További eredmények a Nyugati csoportban: Szombathelyi SE—Sz. Spartacus 0:2, Tapolca—Nagyanizsai VTE 2:1, Sárvár—Nagykanizsai Sáska 3:0, Szombathelyi Dózsa—Kőszeg 3:1, Nagykanizsai Dózsa—Lovászi 1:0, Andráshida—Körmend 0:1. Kaposvár, 1800 néző. V.: pucha. Táncsics: Borok — Tóth, Talló- si, Lengyel, Hernádi — Bata, Mak­iári — Kaszás II., Kovács, Vaczla- vik, Kaszás I. Edző: Faragó La­jos. Pápa: Szép — Domonkos I., Áldozó, Horváth B. — Zsenák, Do­monkos II. — Szllacsek, Szűcs, Krasnyánszki, Csurgai, Horváth. Edző: Kúti Herbert. Cza- | tott el, labdája Kaszás II. elé ke­rült, s a védők hiába igyekeztek, már nem tudták hárítani a háló­ba tartó labdát, 1:1. Most belelen­dült a Táncsics. A 71. percben már vezetést is szerzett a kaposvári együttes. Kovács futott el, és rit­kán látott hatalmas lövéssel szer­zett vezetést. 2:1. Nem sokáig vá­ratott magára az újabb Táncsics- gól sem. A 73. perc végén korszerű labdát, s azzal, hogy a támadással együtt futott a kaposvári Balogh, tisztára szétzilálódott a veszpré­mi védelem. A hátvéd látva, hogy Göncz még jobb helyzetben van, hozzá továbbított, s Göncz nem is hibázott. 1:0 a Kinizsi javára. Szép támadás volt. Alig néhány perc­cel később Nagy negyven méter­ről futtában nagy lövést eresztett meg, a labda a lécről vágódott le, és csak nehezen szabadult fel a veszprémi kapu. Néhány veszpré­mi támadás következett válasz­ként, Antal azonbr^i a helyén volt. A 41. percben újabb gólt ért el a kaposvári .csapat. Göncz—-Lacziío- vics támadás gördült a pályán, melyet a veszprémi védők csak szöglet árán tudtak hárítani. A sarokrúgást Laczkovics élesen küldte be, s a labda Göncz feje­se nyomán vágódott a hálóba. 2:0 a K. Kinizsi javára. Szünet után a játék egyre ke­ményebbé vált, ennek először Laczkovics lett az áldozata. A szél­sőt ki kellett vinni a pályáról, majd később visszatért. A 8. perc­ben szépítettek a hazaiak. Most is szögletből esett a gól, a be­szálló labdát Kovács juttatta fej­jel Antal kapujába, 2:1. A 13. perc­ben újabb sérülés zavarta a ka­posvári sorpkat. Most Csabát vit­ték le a játéktérről, öt perc múl­va tért vissza, s még ebben a percben egy összecsapás után a játékvezető a kaposvári fedezetet Ieküldte a pályáról. A tíz főre ol­vadt Kinizsi is növelhette volna előnyét, Göncz ugyanis a tiszta helyzetben álló Kiss elé gurított, a szélső azonban megilletődött, s mire felocsúdott, a hazaiak szög­let árán felszabadítottak. A szög­let beívelése után Göncz a kapu­fát találta eí. Fokozatosan vette át a játék irányítását a Veszprém, amely a 39. percben kiegyenlített. Csukás használta ki, hogy Antal egy pillanatra bizonytalankodott. 2:2. A. hajrában a veszprémi ro­hamok még fokozódtak. Már a 94. percben járt az óra mutatója, ami­kor a hazai csapat sorrendben az „ ötöd;k szabadrúgását rúgta. Az Egyenlít a Táncsics. A kaposvári NB Il-es mérkőzés fordulópontja- utolsó a 16-os magasságából szállt nak pillanatát örökítette meg felvitelünk. Kaszás Ií. fölismerve r helyzetet a hálóba lőtt. A kétségbeesett pápai védők hiába kísérel ték meg a közbeavatkozást. iSÜ I Jl. l iC 20 18 2 Z. V. Dózsa 20 13 3 3. Vasas 20 13 3 4. Győri ETO 20 10 b 5. Diósgyőr 20 ti. Bp. Honvéd 20 7. Tatabánya 20 8. Szeged 20 9. Mik 20 10. Dunaújváros 20 11. Csepel 20 12. P. Dózsa 19 13. Komló 19 14. Salgótarján 20 15. Szombathely 20 16. Eger 20 NB I B 1. Egyetértés 21 10 2. Sz.-fehérvár 21 11 3. bv^SC 21 9 4. Oroszlány 21 10 5. P. Bányász 21 lü 6. Szállítok 21 11 7. MAVÁG 21 9 8. Miskolc 21 9. Dorog 21 10. Nyíregyháza 21 11. Bp. Előre 21 12. Kecskemét 21 13. Bp. Spart. 20 14. Várpalota 21 15. Özd 21 16. Budafok 20 17. Autóbusz 21 18. Debrecen 21 NB H Nyugati csoport 1. Győri Dózsa 18 10 5 2. Sz. Cipő 18 10 2 3. K. Táncsics 18 10 2 4. ZTE 18 9 3 5. Veszprém 18 7 7 6. K. Kinizsi 18 8 4 7. MÁV DAC 18 7 5 8. Pápa 18 9. PVSK 18 10. Nagykanizsa 18 11. P. Ércbányász 18 12. Z. Dózsa 18 13. Fűzfő *8- 50:12 38 4 32:19 29 4 47:19 29 4 49:24 26 8 34:33 20 8 35:32 19 7 24 :26 18 8 22:41 18 8 27:28 17 9 24:35 17 7 19:30 17 8 18:22 16 9 24:42 10 6 3 11 25:41 15 5 2 13 22:46 12 3 5 12 20:42 11 1 4 31:19 27 5 5 29:22 27 8 1 26:14 26 o 5 42:23 26 a 6 27:15 25 3 7 33:19 25 5 7 28:19 23 5 7 22:22 23 5 il 25 :25 21 3 9 25:27 21 6 8 16:21 20 5 9 20:22 19 2 10 23:25 18 5 3 3 20:29 18 4 10 7 19:31 18 3 10 7 12:24 16 4 5 12 17:31 13 3 4 14 15:42 10 3 26:11 25 6 34:19 22 6 56:26 22 6 36:26 21 4 28:31 21 8 4 6 26:21 20 756 30:25 19 8 2 8 26 .29 18 7 3 8 31 :30 17 6 5 7 27:32 17 5 5 3 24:29 15 6 3 9 20:29 15 3 20:21 15 Kaposvári rohamokkal indult a találkozó, az első helyzetet azon­ban Krasnyánszki hozta össze, a veszprémi csatár az 5-ösről Borok­ba lőtt. A 8. percben a kitörő Vaczlavikot Áldozó a 16-oson belül ellökte, de a bírói síp néma ma­radt. Változatos volt a játék. Hol Borok, hol pedig Szép volt mun­kában. A 32. percben még a hát­véd Lengyel is a pápai kaput ve­szélyeztette. Az ellentámadásnál vi­szont a vendégek szereztek gólt. A kitörő Szűcs két védőt kicselezve lőtt a kaposvári hálóba. 1:0 a Pá­pa javára. Válaszként a Táncsics dolgozott ki helyzetet, Kovács azonban négy méterről nem talált a kapuba. Szünet után is a vendégek kezd­tek jobban. A kaposvári védelem­re nagy nyomás nehezedett. Az­tán a Táncsics támadott, és Ka­szás II. lövése jelentett gondot a pápai kapusnak. A 64. percben egyenlített a Táncsics. Kovács fu­í ámad ás futott a pályán, Kaszás I. beadott labdáját Vaczlavik bom­bázta a hálóba, 3:1. A kétgólos előny birtokában a Táncsics lefé­kezett, s ez meg is bosszulta ma­gát, mert egy perccel a befejezés előtt Szimacsek révén a vendé­gek szépítettek, 3:2. A közepesnél alacsonyabb szín­vonalú mérkőzésen két ellentétes félidőt láthattak a szurkolók. Szü­net előtt a pápaiak voltak jobbak, a hazai csapat ebben az időszak­ban tervszerűtlenül játszott, s na­gyon bizonytalan volt. Szünet után fergeteges tíz percet produkált a Táncsics, ez elegendő volt nem­csak az egyenlítéshez, de a győze­lem megszerzéséhez is. A Táncsics győzelme ugyan verejtékes volt, de megérdemelt. Egyénileg a Táncsicsból Borok, Lengyel, Kaszás II. és Kovács nyújtott átlagon felülit. A vendé­geknél Domonkos I., Áldozó és Szűcs játéka emelkedett ki1. Veszprém —K. Kinizsi 3:2 (0:2) be, Czakler jól emelkedett ki, és a hálóba fejelte a labdát. 3:2 a Veszprém javára. Hatalmas tömeg- jelenet' kerekedett a gól után. Ä játékvezető S^-abó Il-t azon a cí­men, hogy a hálóból kikoton lab­dát kirúgta a pályáról, kiállította. Izgalmakban bővelkedő, jó mér­kőzést hozott a veszprémi találko­zó. A korszerűbben futballozó K. Kinizsi hosszú időn át uralta a. mezőnyt, amikor azonban sérülé­sek, majd kiállítás zavarta meg a sorokat, felül tudott kerekedni a hazai együttes. Nagy balszerencsé­vel veszítette el ezt a mérkőzést a rukorgvári csapat, amelv a dön­tetlenre feltétlenül rászolgált vol­na. Jók: Hlavai, Czaklcr, Fáid, 111. Balogh, Báli, Göncz és Hor­váth. * * * További eredmények a Nyugati csoportban: Szombathelyi Cipő—Pécsi Ércbá­nyász 1:0. Nagykanizsai Bányász— Máza-szászvári Bányász 2 :i. Zala­egerszegi TE—Fűzfő 4 :Ó. Győri MÁV DAC—Dombóvár 1:0, Győri Dózsa—Soproni Textiles 2:1, PVSK —Zalaegerszegi Dózsa 3:2. 14. M.-Szászvár 18 5 4 9 21:26 14 15. Dombóvár 18 6 2 10 21:28 14 16. Sopron 18 6 1 11 19:32 13 NB III Nyjigati csoport 1. SZSE 18 8 6 4 32:17 22 2. NVTE 18 10 1 7 33:17 21 3. Sz. Spartacus 18 8 5 5 34:25 21 4. Körmend 18 9 3 6 29:32 21 5. Keszthely 18 9 2 7 26:22 20 6. Nk. Dózsa 18 7 6 5 27:25 20 7. Marcali VM 18 6 7 5 35:30 19 8. Sz. Dózsa 18 8 3 7 35:31 19 9. Kőszeg 18 7 5 6 32:30 19 10. Sárvár 18 6 6 6 25:25 18 11. Tapolca 18 7 3 8 35:34 17 12. Lovászi 18 7 2 9 21:32 16 13. M. Latinka 18 6 3 9 20:39 15 14. Nk. Sáska 17 5 3 9 37:34 13 15. Katona J. SE 17 5 3 9 18:30 13 16. Andráshida 18 3 6 9 15:28 12 NB III Délnyugati csoport 1. Siófok 18 10 6 2 26:12 26 2. Baja 18 12 ­6 42:24 24 3. PBTC 18 9 5 4 32:17 23 4. Lábod 18 10 2 6 31:17 22 5. Sz. Dózsa 18 9 4 5 31:24 22 6. P. Volán 18 8 5 5 18:16 21 7. Dunaújváros 18 7 5 6 32:22 19 8. PEAC 18 6 7 5 27:22 19 9. K. Vasas 18 7 5 6 25:21 19 10. Bonyhád 18 6 4 8 32:33 16 11. Fadd 18 6 3 9 22:30 15 12. P. Helyőrség 18 5 4 9 21:29 14 13. P. Kinizsi 18 4 6 8 22:38 14 14. Mohács 18 4 5 9 13:25 13 15. P. Helyiipar 18 4 4 10 12:39 12 16. Sz. Vasas 18 2 5 11 18:35 9 Megyei bajnokság 1. K. Dózsa 18 14 2 2 53:11 30 2. Kapoly 18 11 3 4 48:27 25 3. Nagyatád 18 10 2 6 43 :31 22 4. K. V. Lobogó 18 10 1 7 45:23 21 5. Zamárdi 18 10 1 7 43:37 21 «. Taszár 18 10 1 7 37:33 21 7. Barcs 18 8 4 6 30:34 20 8. N. Somogyi B. SE 18 7 6 5 30:29 20 9. Lengyeltóti 18 8 3 7 34 :35 19 10. Csurgó \ 18 7 3 8 29:29 17 11. B.-boglár 17 6 4 7 22:27 16 12. K. Vasutas 18 6 3 9 22:27 15 13. K. Építők 18 6 2 10 28:36 14 14 Tab 18 5 1 12 34:47 11 15. Babócsa 18 2 4 12 23:57 8 16. S.-tamóca 17 1 4 12 16:54 6 TOTO Veszprém, 1800 néző. V.: Hiczó. Veszprém: Szabó dr. — Heil, Molnár, Németh — Czakler, Hla- vai — Csukás, Nemes, Gazsó, Ko­vács, Fájd. Edző: Kalocsai Aba dr. K. Kinizsi: Antal — Balogh, Ball, Németh — Nagy, Csaba — Kiss, Horváth, Szabó II., Göncz, Lacz­kovics. Edző: Szigeti János. A veszprémieket meglepte az, hogy a Kinizsi nem állt be véde­kezni, sőt az első negyedórában sorra vezette szebbnél szebb tá­madásait. A 19. percben góllá is érett a kaposvári fölény. Horváth és Kiss közösen vezették fel a Az NB I meglepetése: Pécsen győzött a Csepel Gólzápor a Fáy utcában — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 221121X22112X +x 13 plusz 1 találatot senki sem ért el. A 13 találatosok 68 940, a 12 ta- lálatosok 1802, a 11 találatosok 119, a 10 találatosok 22 forintot nyer­tek. Valamennyi nyeremény a nyereményilleték levonása után ér- | tendő. Ügy fest, örök érvényű a meg­állapítás: Nem múlik el bajnoki forduló az NB I-ben meglepetés nélkül. Az, hogy a Komlo szom­baton pontot szerzett Kispesten, a bányászok legutóbbi jó szereplé­se nyomán talán nem is várat­lan. Az azonban, hogy a csepe­liek mind a két pontot hazavitték a Mecsek aljáról, már meglepetés­nek számít. Igen, a Csepel '►fél­időben-« még kiesési gondokkal küzdött. Azóta javarészt az ide­genben szerzett pontokkal nagyot lendített helyzetén. A kevés izgalmat ígérő forduló­ban a Ferencváros a végén mégis­csak izgalmas mérkőzésen harcol­ta ki a győzelmet Diósgyőrben. A ferencvárosi két gólban kissé lu­das volt a válogatott kapuvédő, Tamás is. Váratlanul alakult a Fáy utcai mérkőzés eredménye. Hiába védekezett szervezetten a Dunaújváros, a piros-kékek táma­dósora ez alkalommal ellenállha­tatlannak bizonyult. Nyolcszor rez- dült meg a dunaújvárosi háló, pe­dig a 66. percben a Vasas tíz főre olvadt, mert Kékesit kiállították. De tíz emberrel is még két gólt rúgott a tavalyi bajnok. Mint várható volt, nagy küzdel­met hozott a dunántúli rangadó A Győri ETO végül is verejtékes harc után otthon tartotta a két pontot. A győri szurkolótábor azonban így is elégedetlen volt csapatával. A kiesés réme meg­sokszorozta a szombathelyiek ere­jét, a Haladás legyűrte a Sze­gedet. Most valamelyest még re­ménykedhet a vasutascsapat, bál­áz előtte álló Salgótarjánnal szem­ben három pont a hátránya. Az újpesti Dózsa azt bizonyította, hogy idegenben is tud; Tarjánban nyertek Dunaiék. •A huszadik játékhéten egyéb ként, amikor vasárnap budapesti és vidéki csapatok kerültek egy­mással szembe, rendre a fővárosi együttesek nyertek. Ü. Dózsa—Salgótarján 2:0 (1:0) Salgótarján, 8000 néző. V.: Zsolt. G.: Zámbó, Bene. Csepel—Pécs 1:0 (0:0) Pécs, 6000 néző. V.: Bircsák. G.: Sebes. Győr—Tatabánya 2 :l (1:1) Győr, 6000 néző. V.: Szegedi. G. • Varsányi, Stolcz, ill. Mészáros. Szombathely—Szeged 3:1 (1:1) Szombathely, 10 000 néző. V.: Bi- róczky. G.: Iszak (2), Homoly? ill. Hajós. Vasas—Dunaújváros 8:0 (5:0) Fáy utca, 18 000 néző. V.: Vada.' G.: Puskás (2), Korsós (2, egye 11-esből), Farkas, Kékes5, Ihás' Magasházi (öngól). Ferencváros—Diósgyőr 2 :l (1:1) Diósgyőr, 22 000 néző. V.: Ems berger. G.: Albert (2), ill. Sikora. Megyei bajnokság K. DÓZSA—K. V. LOBOGÖ 2:1 (0:0). Kaposvár, Textiles-pálya, 200 né­zi. V.: Stadler. Hatalmas iramú mérkőzés volt, noha a játék színvonala nem volt magas. A Dózsa erőteljesebben és valamivel jobban futballozott. G.: Veverán, Halvax, ill. Schrenk. SOMOGYTARNÓCA—BARCS (1:0) 2:0 Somogytarnóca, 200 néző. V.: Polai. Küzdelmes mérkőzésen harcolta ki első idei győzelmét a somogy- tarnócai együttes. A hazai csapat minden tekintetben felülmúlta enerváltan játszó ellenfelét, s akár nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Bitó és Berda (öngól) Jók: Rezsonya, Bencsik, Bitó, ill Marton, Bogyó. Bátorfl. Horváth József ZAMARDI-TASZÁR 6:3 (2:1) Taszár, 200„ néző. V.: Tóth I. A szív nélkül játszó hazaiak szü­net után olykor bizony nagyon elra­gadtatták magukat. A befejezés előtt negyedórával Szalai II. dur­ván leterítette Zsigmondot, akit kórházba kellett szállítani. Szá­lait a játékvezető kiállította. G.: Püspöki (2), Huszár (2), Zsigmond, Papp III., ill. Fülöp (2), Gluber. Jók: Tóth, Püspöki, Huszár, Zsigmond, ill. Segesdi, Glüber. Vadas Tibor KAPOLY-K. ÉPÍTŐK 4:0 (2:0) Kapoly, 300 néző. V.: Vajda. ^ Közepes színvonalú mérkőzés volt. A kapolyi csatárok a négy gólon kívül három kapufát rúg­tak, no és sok helyzetet elhibáz­tak. G.: Takács (2), Kétszeri, Ba­logh (öngól). Jók: Nagy, Takács, Kőszegi. Csáki, ill. Horváth, Za- commer, Csabi. Kocsis György TAB—CSURGÓ 1:0 (0:0) Csurgó, 100 néző. V.: Szöllősi. A vendégegyüttes mindvégig nagy lelkesedéssel küzdött, hiány­zott viszont ez a hazaiakból. A vendégek győzelme megérdemelt. G.: Puha I. Jók: az egész tábi csapat, a csurgói együttesből vi­szont senki sem nyújtott átlagon felülit. Halmai Emil N. SOMOGYI B. SE—BABÓCSA 3:1 (2:1). Babócsa, 100 néző. V.: Makula. A babócs8i csatárok a helyzetek sorát ha<v<M*k kihasználatlanul. A vendégek 1'^,*és helyzetükből is meg tudják «erezni a győzelmet. G.: Vörös, Szabó, Erdős. ül. Ka- kuszi. Jók: Székács, Vörös, ill. Káplár. Kovács Tibor K. H. VASUTAS- LENGYELTÓTI 3:0 (1:0) Kaposvár, 50 néző. V.: Farkas. Tovább 1avul a vasutacsapat já­téka, amely ez alkalommal lelke­sedéssel is nárosult. *G.: Tátrai, Vend!, T^’m. Jók: Takács, Tán- ezos, Tátrah Vendl. ill. Somogyi, Csordás. Miletics, Püspök. Végvári Den**