Somogyi Néplap, 1967. május (24. évfolyam, 103-127. szám)

1967-05-09 / 108. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1961. május 9. Magyar teniszsiker Svédország ellen A válogatott mérkőzésre való készülődés miatt a labdarúgó NB I-ben ne*m volt bajnoki forduló. Így aztán érthető, hogy ezen a vasárnapon az érdeklődés egy másik sportág, a tenisz felé irá­nyult. Zsúfolt ház volt a margit­szigeti stadionban, tízezrek ültek a televíziókészülékek előtt. Érthető, hisz szombaton a párosok után már 2:l-re vezett a magyar csa­pat, és a levegőben lógott a meg­lepetés. Ez be is következett. Amikor Gulyás győzött Lundqvist ellen, akkor mór biztosítva volt a ma­gyar teniszválogatott továbbjutása a DK-ban. Szikszai András győzel­me Bengtsson ellen csak azt je­lentette, hogy imponáló 4:l-es ma­gyar győzelem született. A magyar csapat legközelebbi ellenfele Franciaország lesz. Bár­mi legyen is a párizsi eredmény, a svédek elleni 4:1 máris fémjelzi a magyar teniszsportot Európá­ban. NB III... NB III... 8 — 8 Lábod a második Az NB ni-as bajnokság mérkő­zései közül a somogyi sportbarátok elsősorban a Siófoki Bányász—Ba ja és a Lábod—K. Vasas rangadó?-* eredményeit várták nagy érdeklő­déssel. Nos, Baján kétezer néző előtt a Bányász kicsikarta a győ­zelmet. Ezzel a siófoki együttes a bajnoki táblázat élére ugrott föl. j A lábodi rangadón biztosabban DÉLNYUGATI CSOPORT Siófok—Bajai Vasas 1:0 (0:0) Baja, 2000 néző. V.: Sutyor. Siófok: Iszak — Riedl, Fehér, Babán — Kresz, Schádl — Erdei, Pelyva, Németh, Kerényi, Kárpá­ti. Edző: Papp Gyula. Baja: Már­ton L — Bisztrovics, Bálity, Visz- meg — Mándity, Rausch — Pálmai, Krémer, Petrich, Márity, Borko- vics. Edző: Jászberényi János. Kellemes időben váltakozó játék­kal kezdődött a rangadó. Mindjárt a mérkőzés elején kitűnt, hogy a Bányász elsősorban védekezésre rendezkedett be. Elöl jóformán csak Németh és Erdei próbálko­zott meg egy-egy elfutással. A hazaiak, akik uralták a középpá­lyát, sorozatosan vezették táma­dásaikat. Ezek azonban rendsze­rint elakadtak a Fehér által vezé­relt védelmi sorban. Ha nem, ak­kor Iszak minden esetben jól avatkozott közbe. Az első félidő­ben négy-öt nehéz labdát védett a siófoki kapuvédő. Szünet után sem változott a kép, legföljebb annyiban, hogy most már szinte állandóan nyolc-kilenc emberrel védekezett a Bányász. A 15. percben aztán váratlan ese­mény történt, amely lehűtötte a vérmes hazai reményeket. Keré­nyi jó labdával ugratta ki a fél­pályán tanyázó Erdeit, aki a fel­lazult védelem mellett egész a ka­puig futott és közelről a kimoz­dult Márton I. mellett a hálóba lőtt, 1:0. Ezután ha lehet, még nagyobb lett a bajai nyomás. Még á' 'hazai hátvédek is bombázták Iszak kapuját, akinek azonban nem lehett gólt lőni. — Ez a mai futball — hallottuk a bajai szurkolók véleményét, akik nyilván arra gondoltak, hogy a mai labdarúgásban van olyan, hogy egy csapat döntő fölényben játszik 90 percen át, s mégis vesz­tesként vonul le a pályáról. A sió­fokiaknak egy lefutás elég volt ahhoz, hogy a csapat két ponttal térjen haza a Duna menti város­ból. A szurkolók véleménye sze­rint nem érdemtelenül jutott a két pont birtokába az S. Bányász. A siófoki együttes valamennyi tagja önfeláldozóan játszott, mondhat­nánk mindenki átlagon felüli tel­jesítményt nyújtott. Lábod - K. Vasas 1:0 (1:0) Lábod, 800 néző. V.: Király. Lábod: Mohácsi — Hadi, Mihó- ka, liosfai — Filiszár, Nagy — Borzas, Csór, Koczka, Takács, Posta. Edző: Selmeczi István. Vasas: Bánk — Csapó, Borda, Tüske — Zimonyi, Takács II., Horváth, Jezeri, Barta, Balogh, Gulyás. Edző: Szili Ferenc. Már a negyedik percben felhör­dült a hazai szurkolóhad, for­más támadás végén ugyanis Pos­ta lövése a kapufán csattant. Válaszként Jezeri próbálkozott, de kivárt és Mihóka közbelépett. A 12. percben mintaszerű táma­dást vezetett a lábodi ötösfogat. Borzas—Posta—Borzas adogatás után az utóbbi 12 méterről ha­talmas gólt lőtt, 1:0. Ezután szin­te minden percben egy-egy ve­szélyes lábodi támadás futott. A Vasas védelme Bánkkal az élen azonban rendre hárított. Szünet után némileg változott a kép, most már a Vasas is szóhoz jutott. Előbb azonban egy Posta és egy Borzas-lövést hárított Bánk. A 27. percben csaknem egyenlített a Vasas. Barta bom­báját azonban Mohácsi kivédte. A hajrában a Vasas még egyszer rákapcsolt. Balogh egyedül volt Mohácsival szemben. a kapus azonban szögletre hárított. Aztán egy úiabb veszélyes baloldali támadást mentett a lábodi kapus. Igen magas színvonalú mérkő­zést hozott a két jó formában levő csapat találkozója Lábodon. A hazai együttes kulturáltabb, terv­szerűbb játékával mintegy nyolc­van percen át uralta a mezőnyt. Az első félidő azt sejtette, hogy nagyarányú lábodi győzelem szü­letik. A szépen kidolgozott ak­ciókat azonban a lábodi csatárok rendszerint a befejezésnél elkap­kodták. Szünet után is inkább a MEDOSZ volt fölényben, a vé­gén azonban nem sok hiányzott a Vasasnak az egyenlítéshez, SŐt... A Lábod csapatának nem volt gyenge pontja. Hadi, Mihó­ka, Nagy, Borzas és Csór azon­ban külön is kiemelkedett a me­zőnyből. A Vasas csapatának leg­jobbja Bánk volt, mellette Borda, Tüske, Takács és Balogh nyúj­tott átlagon felülit. * * * További eredmények a Délnyu­gati csoportban: Fadd—Pécsi Helyőrség 2:1, Pé­csi Volán—PEAC 0:0. Mohács—P. Kinizsi 1:0, Sz. Dózsa—Sz. Vasas 1:2, PBTC—Dunaújváros 2:1, Pé­csi Helyiipar—Bonyhád 3:1. NYUGATI CSOPORT Szombathelyi SE— Marcali VM 3:0 (1:0) Marcali, 700 néző V.: Hegedűs. Szombathely: Pungor — Roz­már, Kántor, Jancsó — Polgár, Döbrösi — Molnár, Kovács Végh, Marton, FülÖp. Edző: Tölgyesi József. Marcali: Szántó I. — Hosz- szú, Bódizs, Kosi — Jakab, Bá­csi — Bene, Molnár, Szántó II„ Lázár, Kisborsó. Edző: A bony i Károly. 25. perc: Molnár buktatásáért a játékvezető ll-est ítélt. A bünte­tőrúgásnak Szántó II. állt neki és kapu mellé küldte a labdát. 44. perc: Most a kitörő Ková­csot buktatták a marcali védők, a ll-est Kántor értékesítette, 1:0. 55. perc: Kovács egyéni játék után szerezte meg csapata máso­dik gólját, 2:0. 75. perc: Megismétlődött a má­sodik gól története. Istmét Kovács volt a gólszerző, 3:0. A mezőnyben nem volt nagy különbség a két csapat között. Legalábbis addig nem, amíg a marcaliak az idén sorrendben im­már ötödik 11-esüket el rém hi­bázták. Ez idegessé tette a Vö­rös Meteor legénységét, s ezután a jól kombináló vendégek meg­érdemelten szerezték meg győ­zelmüket. Jók: Kántor, Döbrösi, Kovács, illetve Bódizs, Kósi, Kis­borsó. Sz. Dózsa—M. Latinka 6:1 (2:0) Szombathely, 100 néző. V.: Kiing. Szombathely: Imre — Antal, Bcnács, Horváth — Kovács, Né­meth — Király, Bokor, Timlin- ger, Gábor, Takács. Edző: Papp Lajos. Marcali: Tiffán — Rado- meczki, Benecz, Fazekas — Neu­bauer, Nád — Csiszár, Csapó, Fti- löp, Becze, Farkas. Edző: Bors­fái Géza. 10. perc: Bokor beadását Gál fejelte a hálóba, 1:0. 25. perc: Gábor 16 méterről nagy lövéssel küldte a labdát a hálóba, 2:0. 48. perc: Ismét Gábor tört ka­pura és lőtt a hálóba, 3:0. 67. perc: Csapó egyéni Játék után szépített, 3:1. 72. perc: Bokor volt a gólszer­ző, 4:1. 73. perc: Ismét Bokor használta ki a marcali védelem zavarát, 5:1. 89. perc: Timlinger egyéni já­ték után állította be a végered­ményt, 6:1. Bármily hihetetlenül is hangzik, a mezőnyben egyenrangú ellenfe­lek küzdöttek. A marcali védelem azonban ezen a mérkőzésen igen »lyukas« volt, a hazai csapat va­lamennyi gólhelyzetét értékesíteni tudta. Jók: Benács, Bokor, Gá­bor. A Latinka SE-ből senki nem nyújtott átlagon felülit. * * * További eredmények a Nyugati csoportban: Keszthely—Nagykanizsai SP 4:1, Kőszeg—NVTE 1:2, Lovászi-«Sz. Spartacus 2-1, Körmend—Tapolca 4 :3, Andráshida—Sárvár 1:1, N. Dózsa—H. Katona J. SE 2:0. Érdemes húsgalambot tenyészteni, jól jövedelmez Kedvező feltételekkel galambértékesítési szerződés köt­hető a FÖLDMÜVESSZÖ VETKEZETTEL! Átvételi ár: 40—60 dkg súlyú galambért kg-ként 34,50 Ft 60 dkg-on felüli galambért kg-ként 38,— Ft TAKARMÁNYJUTTATÁS A LLAMI ÁRON. (5006) Ismét az élre tört a K. Táncsics az NB II Nyugati csoportban A nyolcadik játékhét somogyi I győző — nyert és ezzel ismét mérlege egy győzelem, egy vere- bajnoki táblázat élére tört. A K. ség. A K. Táncsics — ha játéka Kinizsi nem tudott megbirkózni a nem volt is százszázalékig meg- | minden részében jobb ZTE-vel. K. Táncsics—Fűzfői AK 3:0 (1:0) Sole helyzetet ügyetlenkedtek el a Kaposvári Táncsics csatárai, íme közülük az egyik. A tömörülő fűzfői tédelem ez alkalommal mentett. Kaposvár, 2000 néző. V.: Sa- bácz. Kaposvár: Borok — Szántó, Len­gyel, Kelemen — B. Nagy, Bata — Hernádi, Makiári, Arany, Vaczla- vik, Kaszás. Edző: Faragó Lajos. Fűzfő: Horváth — Magyar, Lász­ló I., Somogyi — Király, Nyeste — Saller, László U., Csontos, Mar­ton, Fehér. Edző: Boros József. A Honvéd már az első percben gólt ért el. Makiári a 16-osról a felső sarokba lőtt, 1:0. A gól után a fűzfőiek kitámadtak. A 11. perc­ben Kelemen a lesen álló Csontos elé fejelte a labdát, ő elfutott, azonban az ötösről a kapufát ta­lálta el. Ezután három szögletet harcoltak ki a vendégek, végül László II. fejese ismét a kapufá­ról pattant vissza. A 28. percben Maki ári hozta helyzetbe Aranyt, a csatár azonban 14 méterről a léc mellé lőtt. A gyenge kezű játék­vezető hibájából a pályán egymást érték a durva belemenések. Az utolsó negyedórában László I. szú­rást kapott és csak szünet után játszott újra. szögletre ütötte. Ezután Marton tört ki kétszer is Lengyel mellett, azonban mindkét gólhelyzetben hibázott. A 30, percben Makiári a felezővonaltól vezette fel a labdát, a lC-oson belül Aranyhoz Játszott, s az fordulásból a hálóba lőtt, 3:0. Később még Hernádinak volt le­hetősége. de az üres kapu fölé durrantott. A 37. percben László I. felvágta Hernádit, utána rátaposott a tarkójára, a játékvezető azon­ban ezt ís büntetlenül hagyta. A kaposvári csapat játéka a 3:0 ellenére sem volt meggyőző. A Tyors első gól után a vendégek lendületesen rohamoztak, és az el­ső félidőben nyílttá tették a mér­kőzést. Lengyel bizonytalankodása folytán meglehetősen lyukas volt a Honvéd védelme, s ezért több­ször veszélybe került Borok kapu­ja. A helyzetek kihasználásában azonban nem jeleskedtek a fűzfői csatárok. 2:0 után fordulópontot jelentett a 11-es kivédése. Ez föl­lelkesítette a kaposváriakat, ugyan- akkor a fűzfőiek mintha beletö­rődtek volna vereségükbe. Ettől kezdve időnként nyomasztó fö­lénybe került a Táncsics, s akár nagyobb arányban is győzhetett a góllá is érett. Bita—Kocsis—Fehér volt a labda útja, s Fehér közel­ről a hálóba lőtt, 1:0. Egy perc múlva egy kakaskodás árát Fehér adta meg. A gólszerző középcsa­tár ugyanis »törlesztett«, a közel­ben levő játékvezető habozás nél­kül kiállította a magáról megfe­ledkezett egerszegi játékost. A tíz főre olvadt hazai csapat nem kis meglepetésre nagy fölénybe ke­rült, és szünet után is, ZTE-fölétiy jegyében folytatódott a játék. A 68. percben újabb kiállítás zavar­ta meg most már a Kinizsi sorait. Bita és Balogh párharcából Ba­logh került ki »győztesként«. A játékvezető az Önbíráskodó Ba- loghot kiállította. A 74. percben el­dőlt a mérkőzés sorsa. Kocsis— Bita összjáték után az utóbbi Ko­vács mellett közelről lőtt a háló­ba, 2:0. Aztán mintha mind a két csapat beletörődött volna az ered­ménybe. Eseménytelen negyedórá­val ért véget a mérkőzés. A találkozó úgy indult, hogy nehéz dolga lesz a zalaegerszegi csapatnak. A mezőnyben jól kom­bináló Kinizsi kezdeti fölényt har­colt ki. Jellemző azonban a ka­posvári csapat támadóira, hogy sem az első félórában, sem a ké­sőbbiek során egyetlen lövést sem küldtek Tóth kapujára(t). Így aztán már eleve nem születhetett kaposvári siker ezen a mérkőzé­sen. Amikor emberelőnyhöz jutott a K. Kinizsi, mindenki azt várta, hogy ezt a kaposváriak majd ki­használják. Ehelyett azonban a zalaegerszegiek kerekedtek felül. Végeredményben az ötletesebben és tervszerűbebn játszó ZTE meg­érdemelten nyerte a mérkőzést. Jók: Czotter, Lang, Kocsis, a ka­posvári csapatból senki nem nyúj­tott kiemelkedőt. További eredmények a nyugati csoportban: P. Ércbányász—Veszprém 4:1 (!) Szombathelyi Cipő—Dombóvár 3:0, Győri Dózsa—Máza-Szászvár 1:0, Pápa—Győri MÁV DAC 1:0, Nagy- kanizsai Bányász—Zalaegerszegi Dózsa 3:0, PVSK—Soproni Texti­les 2:0. BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB H Nyugati csoport: 1. K. Táncsics 8 6-2 14:6 12 2. Győri Dózsa 8 4 3 1 8:3 11 3. ZTE 8 5 12 15:10 H 4. Veszprém 8 3 4 1 9:7 10 5. P. Ércbányász 8 3 3 2 13:11 9 6. Nagyk. Bányász 8 3 3 2 13:13 9 7. Sz. Cipő 8 4-4 12:10 8 8. Pápa 8 4-4 10:10 8 9. K. Kinizsi 8 3 14 11:11 7 10. mAv dac 8 2 3 3 11:13 7 11. Dombóvár 8 3 14 9:11 7 12. Máza-Szászvár 8 3 14 8:10 7 13. Sopron 8 3 14 9:12 7 14. Z. Dózsa 8 2 2 4 6:11 6 15. PVSK 8 2 15 9:11 5 16. Fűzfő 8 12 5 5:13 4 NB III Délnyugati csoport: L Siófok 8 5 3 ­11:5 13 2. Lábod 8 6-2 17:8 12 3. Baja 8 6 - 2 21:11 12 4. K. Vasas 8 3 3 2 12:7 9 5. Sz. Dózsa 8 4 13 12:10 9 6. P. Helyiipar 8 3 3 2 9:10 9 7. PBTC 8 3 2 3 10:3 8 8. Bonyhád 8 3 2 3 18:16 8 9. P. Volán 8 3 2 3 7:7 8 10. PEAC 8 2 4 2 9:10 8 11. Dunaújváros 8 2 2 4 13:15 6 12. Mohács 8 2 2 4 6:12 6 13. Fadd 8 2 2 4 8:13 6 14. Sz. Vasas 8 2 15 12:15 6 15. P. Kinizsi 8 3-5 12:20 4 16. P. Helyőrség 8 116 6:16 3 NB in Nyugati csoport 1. Keszthely 8 5 2 1 15:9 12 2. N. Dózsa 8 3 4 1 14:8 10 3. Sz. Dózsa 8 4 2 2 18:13 10 4. NVTE 8 4 13 17:9 9 5. Kőszeg 8 3 3 2 16:14 9 6. Sárvár 8 3 3 2 10:9 9 7. Körmend 8 4 13 13:18 9 8. Sz. Spartacus i 3 i 3 17:10 8 9. SZSE 8 3 2 3 12:8 8 10. Andráshida 8 2 4 2 6:12 8 11. Nagykanizsai SP 8 3 14 18:18 7 12. Tapolca 8 2 2 4 12:13 6 13. Marcali 8 2 2 4 12:15 6 14. H. Katona J. 8 3-4 10:15 6 15. Lovászi 8 3-5 7:11 6 16. Marcali Latinka 8 2 15 6:21 5 Megyei bajnokság 1. K. V. Lobogó 8 6-2 17:8 12 2. Barcs 8 5 2 1 14:8 12 3. Zamárdi 8 6-2 23:14 12 4. K. Dózsa 8 5 12 18:8 11 5. N. Konzerv 8 5 12 21:12 11 6. Kapoly 8 3 3 2 13:14 9 7. N. Zrínyi 8 3 2 3 11:12 8 8. Balatonboglár 8 3 2 3 L1.T5 8 9. K. Építők 8 3 14 13:10 7 10. Lengyeltóti 8 3 14 15:12 7 11. Csurgó 8 3 14 11:14 7 12. Tab 8 2 15 16:18 5 13. K. Vasutas 8 13 4 7:12 5 14. Taszár 7 2 14 7:15 5 15. Babócsa 7 12 4 8:23 4 16. S.-tamóca 8-35 6:21 3 MEGYEI BAJNOKSÁG A K. V. Lobogó az élen A második félidő is Honvéd-gól­lal kezdődött. A 7. percben Vaczla- vik ívelt Makiári elé, a kiugró csatárt azonban a kifutó Horváth felvágta. A ll-est Arany a jobb alsó sarokba 15tte, 2:0. A fűzfőiek még ezután sem adták fel. A 21. percben a lesre játszó kaposvári védők között Fehér kiugrott, Len­gyel a 16-oson belül felvágta. 11-es. A büntetőnek Nyeste futott neki, és a jobb sarokba tartó labdát Borok villámgyors vetődéssel ZTE—K. Kinizsi 2:0 (1:0) Zalaegerszeg, 2500 néző. V.: Tar- rósi. ZTE: Tóth — Prokisch, Czotter, Madár, Lanjg, Igazi — Borbély, Szabó, Fehér, Kocsis, Bita. Edző: Pyber István. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Báli, Németh — Nagy, Csaba — Simon, Horváth, Balázs, Göncz, Laczkovics. Edző: Szigeti János. ASZTALITENISZ NB I Négy mérkőzés — egy kaposvári győzelem volna. A mérkőzés szépséghibája, hogy Sabácz játékvezető teljesen kiengedte a gyeplőt a kezéből, a játékosok azt csinálhatták a pá­lyán, amit akartak. Talán csak a szerencsének tudható be, hogy nem történt komolyabb sérülés. Jók: Borok, Szántó, Makiári, Ka­szás, illetve László I., Somogyi, Csontos, Marton. A kaposvári csapat kapott Job­ban lábra. Néhány formás táma­dást vezettek a támadók — a ZTE 16-osáig. Itt rendre elfogyott a kaposváriak tudománya. Tóth csak egész könnyű labdákat szedett föl. dolga nem akadt ebben az idő­szakban. Félóra elteltével változót, a kép. Most már a ZTE lendült bele. A 33. percben a hazai fölény A hét végén Budapesten szerepelt a K. Vasas férfi és női asztelitem sz-csapata. A kettős fordulóiban olyan mér­kőzések kerülitek sorra, ame­lyeken már eleve nem sok esélyük volt a kaposvári fiúk­nak, lányoknak. A nőd csapat a papírformának megfelelően kettős vereséget szenvedett. Ehhez még hozzátartozik, hogy dr. Vinczéné betegsége miatt az utolsó pillanatban csonka női csapat utazott a főváros­ba. A férfiegyüttes a két ta- láliKozóból egyet megnyert. Az NB I-ben első ízben si­került a Vasasnak legyőznie a (2), a Kollár, Marosfi páros (2), Kollár (4), Marosfi (4\, Tímár (4), (Gutmayer (1), illetve Balázs, Ivu- sza, Nagy (1—1). K. Vasas—Gumiipari SC 11:9 Gy.: a Balázs, Ivusza páros (1). a Nagy, Kiss páros (1). Balázs (3y Nagy (2), Ivusza (2), Kiss, illetve a Börzsei, Kocsis pár (2), Börzsei (4), Kocsis (2\, Braun. Női mérkőzések Hídépítők—K. Vasas 17:3 Gy.: a Rolgámé, Hegedúsné pá­ros (2), a Vargáné, Fekete páros (1). Vargáné, Boigámé, Hegedűs- né (4—4), Fekete (2), illetve a Bó­dizs, Gundiné páros (l\, Bódis, Gundiné 1—1. Bp. Vörös Meteor—K. Vasas 19:1 Tovább tart a versenyfutás az élcsoport öt csapata között. Mi­után a héten a K. Dózsa legyőz­te a Nagyatádi Konzerv SE-t, így a táblázat elején a sorrend meg­változott. Most a Vörös Lobogó lett a rangelső, de csak gól­aránnyal, mert a Barcsnak, s a továbbra is kitűnően szereplő Zamárdinak szintén 12 pontja van. A forduló krónikájának szomo­rú eseménye egy mérkőzés fél- beszakadása. Tudósítónk jelentése szerint a Taszár legénysége Ba- bócsán 12 perccel a befejezés előtt egy vélt bírói tévedés után levonult. K. DÓZSA—NAGYATAD 3:1 (0:1) Kaposvár, 300 néző. V.: Polai. Az első félidőben a széltol tá­mogatott vendégcsapat fölényben volt és Szentgyörgyi góljával a vezetést is megszerezte. Szünet után nagy fölénybe került a Dó­zsa, s Molnár hamarosan egyen­lített, majd Nezdei Öngólja után a vendégegyüttes elég könnyen megadta magát. A harmadik Dó- zsa-gól szerzője Halvax volt. A rangadó helyenként jó Játékot és két ellentétes félidőt hozott. A Dózsa rászolgált a győzelemre. Jók: Csima, Báli, Nagyréti, illet­ve Kurucz, NezdeL BARCS—LENGYELTÓTI 2:1 (1:0) Lengyeltóti, 400 néző. V.: Tisza- gáti. A sérülések miatt tartalékos ha­zai csapat egyenrangú ellenfele volt a vendégegyüttesnek. sőt gólhelyzetet többet teremtettek a lengyeltóti csatárok. A befejezés azonban a barcsiaknak sikerült jobban. A 70. percben a játékve­zető Gönczöt sportszerűtlenségért kiállította. G.: Kertész, Lang, il­letve Ceglédi. Jók: Karsai, Ker­tész. Marton, illetve Dezső, So­mogyi. Kovács Ferenc ZAMARDI—TAB 3:2 0:1) Tab, 300 néző V.: Darázsi. Jó iramú játék jellemezte a találkozót, no és a vendégek lel­kesedése, amely elősegítette, hogy kevesebb helyzetéből is több gólt rúgott a Zamárdi MEDOSZ. G.: Püspöki (2), Zsigmond, illetve Puha III. és Kecskés. Jók: Püs­pöki, Kriszbai, illetve Puha L és Matyék. Dietzel Ede közül egyet Lovász révén ki is használt. Némi szerencsével. de megérdemelten nyert a textiles csapat. Jók: Marosfi, Győrfi. Nagy J., illetve Gyaja, IIOttó, Og- lizán. Kaiser Béla K. ÉPÍTŐK—SOMOGYTARNÓCA 6:0 (2:0) Kaposvár, téglagyári pálya, 100 néző. V.: Németh Vendel. Különösen a második félidőben volt elemében a hazai együttes. A vendégek lelkesen küzdöttek, de igen gyengén játszottak. G.: íacommer (2), Csabi, Balogh, Nagy, Zsohák. Jók: Balogh, Hor­váth, Tóth, Zacommer, illetve Nagy és Kovács. Rab István K. VASUTAS—KAPOLY 0:0 Kaposvár, Cseri-pálya, 50 néző. V.: Műdig. Sportszerű mérkőzés volt ki­egyenlített erőviszonyokkal. Mind­két csapatnak több helyzete adó­dott a döntetlen igazságos. Jók: Törzsök, Papp, Tökölyi, illetve Szilágyi, Németh, Csordás. Végvári Dénes BABÓCSA—TASZAR 2:2 (0:1) Babócsa, 300 néző. V.: Prefek. A vendégcsapat szerzett veze­tést, aztán a hazaiak fordítani tudtak. Az egyre keményebbé váló mérkőzésen a 78. percben 2:2-es állásnál a játékvezető a taszári Vókót kiállította. G/.után tumultus kerekedett a játéktéren, majd a taszári csapat levonult. Kovács Tibor NAGYATÁDI ZRÍNYI— BALATONBOGLAR 3:2 Nyereményeső a totóban A totó 13+1 találatos szelvénye: 1, 1, 1, l,x, 1, 1, 1, 1, l,x, 2, 1+2. Tizenhárom találatot 114 fogadó ért el, ezek nyereménye a nye­reményilleték levonása után 3351 forint. Közülük 9 fogadó 13 plusz 1 találatot ért el, ezekre a BGSC-t. Eredmények: Bp. Spartacus—K. Vasas 17:3 Gy.: a Gutmayer, Tímár páros Gy.: a Kóczián, Pusztai páros (2), a Schneller, Illés páros (2). Kóczián, Pusztai, ülés 4—4, Schnel­ler 2, illetve Bódizs. K. V. LOBOGÓ—CSURGÓ 1:0 (1:0) Kaposvár 150 néző. V.: Vajda. Mindkét csapat sok helyzetet teremíáitt. s Vörös ezek nyeremény a jutalommal együtt 19 073 forint. A 12 találatosok nyereménye 155, a 11 találatosoké 22» a 10 találatosoké 9 forint.