Somogyi Néplap, 1967. április (24. évfolyam, 78-102. szám)

1967-04-18 / 91. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Vasárnap, 1967. április 1®. BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I 1. Ferencváros 7 7 - ­18:3 14 2. Yasas 7 5 11 13:5 11 3. Ü. Dózsa 7 5-2 19:6 10 4. Diósgyőr 7 4 2 1 14:10 11 5. Győr 7 3 2 2 19:9 8 6. MTK 7 2 4 1 9:7 8 7. Szeged 7 1 5 1 10:10 7 8. Bp. Honvéd 7 2 2 3 10:13 6 9. Dunaújváros 7 2 2 3 7:11 6 10. Salgótarján 7 3-4 10:16 6 11. Tatabánya 7 13 3 9:12 5 12. Szombathely 7 2 14 0:15 5 13. P. Dózsa 7 13 3 3:6 5 14. Komló 7 2 14 10:21 5 15. Eger 7 115 5:10 3 16. Csepel 7 115 4:15 3 NB II Nyugati csoport 1. Honvéd Táncsics 5 4-1 9:4 8 2. Veszprém 5 2 3 ­7:3 7 3. Győri Dózsa 5 2 2 1 5:2 6 •í. P. Ércbányász 5 2 2 1 7:6 6 5 K. Kinizsi 5 2 12 10:8 5 6. MÁV DAC 5 13 1 7:7 5 ZTE 5 2 12 8:8 5 8. Máza-Szászvár 5 2 12 5:6 5 9. N. Bányász 5 2 12 10:13 5 10. Sopron 5 2 12 5:7 5 11. Pápa 5 2-3 7:8 4 12. Dombóvár 5 2-3 6:7 4 13. Fűzfő 5 12 2 4:5 4 14. Szombath. Cipő 5 2-3 6:8 4 15. Z. Dózsa 5 12 2 3:5 4 16. PVSK 5 113 5:7 3 NB III Délnyugati csoport 1. Baja 5 4-1 15:7 8 2. Bonyhád 5 3 2 ­15:8 8 3. K. Vasas 5 2 3 ­8:4 4 4. Sz. Dózsa 5 3 11 9:6 7 5. Siófok 5 2 3 ­6:4 7 6. Lábod 5 3 - 2 11:7 6 7. PEAC 5 2 2 1 6:5 6 8. Dunaújváros 5 2 12 10:10 5 9. Fadd 5 12 2 6:8 5 10. P. Volán 5 2-3 5:7 4 11. P. Helyiipar 5 12 2 4:8 4 12. P. Kinizsi 5 2-3 11:16 4 13. Sz. Vasas 5 113 9:11 3 14. Mohács 5 113 3:7 3 15. P. Helyőrség 5 1-4 4:11 2 16. PBTC 5-23 3:6 2 Nyugati csoport 1. Keszthely 5 3 2 ­8:4 3 2. NVTE 5 3 11 13:4 7 3. Sárvár 5 3 11 7:5 7 4. Sz. Dózsa 5 2 2 1 10:9 6 5. Tapolca 2 2 12 8:4 8 6. Sz. Spartacus 5 2 12 11:7 5 7. N. Sáska 5 2 12 13:10 5 8. N. Dózsa 5 13 1 8:7 5 9. Kőszeg 5 13 1 7:9 5 10. Körmend 5 2 12 6:9 5 11. Andráshida 5 2 12 4:10 5 12. H. Budai SE 5 2 12 5:11 5 13. Marcali VM 5 12 2 7:7 4 Szombathelyi SE 5 12 2 6:6 4 15. H. Katona SE 5 1-4 7:13 2 16. Lovászi 5 1-4 2:7 2 Megyei bajnokság a Honvéd súlyos veresége az NB II legnagyobb meglepetése Nem sokan gondoltak arra, hogy a Nemzeti Bajnokság II. osztályá­nak négy héten át pontV2Szte::ég nélküli csapata, a Honvéd Táncsics súlyos vereséggel tér majd haza Dombóvárról. Legföljebb c ak a iegvérmesebb totózók merték ez­zel a meccsel kapcsolatban meg- kockáztatni az 1-est. Nos, nekik lett igazuk. A Honvéd Táncsics kiábrándító játékkal — talán kis­sé elbizakodottan is — végül is vesztesként vonult le a pályá ól. Az eddig gyengélkedő Dombóvár váratlanul jól játszott. A másik kaposvári csapat, a Kinizsi bizto­san nyert a Szombathelyi Cipő ellenében. A gyengén rajtoló cu­korgyári együttes ez el a győzel­mével egyszeriben az ötödik hely­re ugrott föl a bajnoki tábláza­ton. Dombóvár—Honvéd Táncsics 3:0 (2:0) Dombóvár, 2000 néző. V.: Soós G. Dombóvár: Bancsi — Tamás, Egyed, Fotó — Kalmár, Tapaszti — Varga, László, Kőműves, Már­ton, Tassi. Edző: Galambos I t- ván. Honvéd: Borok — Szántó, Lengyel, Németi — B. Nagy, Tth — Makiári, Arany, Vaczl&vik, Her­nádi, Kaszás. Edző: Faragó La­jos. Dombóvári rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés. Aztán az első Honvéd-lefutás végén Hernádi durrantott kapu fölé. A kaposvári együttes csak nem talált magára, így aztán az egyre jobban bele­lendülő, óriási becsvággyal küzdő hazaiak a 12. percben vezetést is szereztek. A Honvéd védelem ki­hagyott, Kőműves jól látta a rést, kapura tört, s a késlekedve ki­induló Borok mellett biztosan lőtt a hálóba, 1:0. A gól után sem vál­tozott a játék képe. A 20. percben Lengyel csak nehezen mentett. A 27. percben kiderült, hogv milyen sok kaposvári szurkoló van a mérkőzésen Zúgott a taps. ami­kor Hernádi labdája a dombóvári hálóba vágódott. A játékvezető azonban les címén nem ítélte meg a gólt. A vitatható bírói ítélet újabb zavart okozott a kaposvári sorokban. A 36. percben megismét­lődött az első gól története. Most is lyukas volt a Honvéil védelem, Borok most is rosszul futott ki a kapuból, így Tassi zavartalanul lőhetett a hálóba, 2:0. Szünet után úgy indult a já­ték, hogy a Honvéd esetleg for­dít. A 6. percben azonban a ka­posvári együttes megkapta a ke­gyelemdöfést. Szinte szóról szóra megismétlődött az első két gól körüli védelmi hibák sorozata, így Kőműves bevágta a harmadi­kat, 3:0. Már már a levegőben ló­gott a Honvéd katasztrofális ve­resége. De aztán magára talált a Táncsics védelme, így az újabb dombóvári rohamok már nem hoz­ta*. eredményt. Ebben az időszak­ban Borok két ízben is csak ne­hezen mentett. A szétesően játszó kaposvári támadósorra jellemző, hogy ebben a félidőben a csatá­rok alig-alig veszélyeztették a dom­bóvári" kaput. Az eredmény csak annak meg­lepetés, aki nem látta a meccset. A Honvédra rá sem lehetett is­merni. Eddigi játékaitól messze elmaradt a csapat. Ez alkalommal hiányzott a tűz és a lelkesedés 1 játékukból. A dombóváriak győ­zelme minden tekintetben megér­demelt. A hazai csapatból Egyed, Ta­paszti, Kőműves és Márton ját­szott átlagon felül. A Honvédban csak Németi és Makiái, valamint időnként Arany játéka elégített ki Egyébként a Honvéd csapata szerdán délután fél négykor Ka­posváron a Komlói Bányász együt­tesével játszik barátságos mérkő­zést. A találkozóra a Textiles-pá­lyán, a Jutái úton kerül sor. A mérkőzés előtt a két csapat tar­talékgárdája is pályára lép. K. Kinizsi—Szombathelyi Cipő 3:1 (3:1) 1. Nagyatádi Konzerv 5 4 1 16:6 9 2. K. V Lobogó 5 4­1 8 3. Barcs 5 3 1 1 7:3 7 4. B.-boglár 5 3 1 1 7:8 7 5. K. Dózsa 5 3­2 12:6 6 6. Zamárdi 5 3­2 11:11 6 7. Tab 5 2 1 2 10:7 5 8. N Zrínyi 5 2 1 2 6:7 5 9. Kapoly 5 2 1 2 10:12 5 10. Lengyeltóti 5 2­3 6:7 4 11. Csurgó 5 2­3 7:12 4 12. Babócsa 5 12 2 7:13 4 13. K. Építők 5 113 5:7 3 14. S.-tarnóca 5-3 2 5:8 3 15. Taszár 5 11 3 4:8 3 16. K. H. Vasutas 5-1 4 4:10 1 Kaposvár, 1500 néző. V.: Szabó I Sándor. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Báli, Németh — Szabó n., Nagy — Martin, Horváth, Balázs, Göncz, Laczkovics. Edző: Szigeti János. Szombathely: Mursics — Győrfi, Horváth, Geicsnek — Németh, Nav- ratil — Nagy, Bíró, Gaál, Mazaga, Iszak. Ed ző: Kulcsár Ferenc. Veszélyes Kinizsi-támadások és egy kimaradt gólhelyzet vezette be a mérkőzést. A 7. percben egy szögletnél Mursics kiejtette a lab­dát, Martin az üres kapura fejelt, azonban Horváth a gólvonalon mentett. Később Laczkovics bom­báját nyomta szögletre a szombat- helyi kapus. A másik oldalon Ko­vács kifutással szerezte meg a labdát Mazaga elől. A 21. perc­ben érett góllá a hazaiak nagy nyomása. Laczkovics az alapvo­nal közelében megszerezte a lab­dát. egyből középre ívelt, és Ba­lázs a 16-os tájáról kapásból nagy gólt lőtt, 1:0. Viharos szombat- helyi ellentámadások kö A 29. percben Mazaga az ötösről a jól helyezkedő Kovács kezébe lőtt. A 31. percben a tétovázó ha­zai védők szögletre mentettek. A labda az -----.re ívelődött, Kovács nem mozdult ki, Báli sem ugrott fel fejelni, így Navratil senkitől sem zavartatva fejelt a bal sa­rokba, 1:1. Ezután ismét a Kinizsi szorongatott. A 33. percben Lacz­kovics ívelt be szögletet, Göncz fejjel kapura csúsztatott, és Mur- sics már csak beljebb tudta ütni a labdát, 2:1. A vezetés után a bizonytalan hazai védelem majd­nem összehozta ismét az egyenlí­tést. A 42. percben Göncz aján­déklabdát kapott a védőktől, azonban hat méterről fölé durran­tott. A 44. percben Balogh vezet­te föl a labdát. Horváth elé tá­lalt, s az összekötő 18 méterről laposan a bal sarokba lőtt, 3:1. Szünet után ellaposodott a já­ték, említésre méltó esemény alig történt. Mindkét csapat próbálko­zott néhány erőtlen támadással, azonban úgy látszott, hogy a szombathelyiek beletörődtek a ve­reségbe, a Kinizsi pedig a biztos győzelem tudatában kényelmesen futballozgatott. Izgalom csak a 38. percben akadt. Ekkor Martin tört be az ötösre, ott a védők között elbukott, a játékvezető azonban nem látott szabálytalanságot. A találkozó első fél idejében jó iramú küzdelem folyt a pályán. A Kinizsi nagy lendülettel támadott, és a 45 perc nagy részében beszo­rította ellenfélét. A három gólon kívül még több helyzetet is ki­hagytak a csatárok. A szombathe­lyiek ellentámadásai csak azért jelentettek veszélyt, mert a Kini­zsi védelmének bal oldala gyakran megingott. A második félidő unal­mas játékának oka az előbb el­mondottakon kívül még valószínű­leg az is vo't, hogy a mély, he­lyenként víztócsákkal borított gyepszőnyeg sokat kivett a játé­kosokból. A Kinizsi és a mezőny legjobb­ja Laczkovics volt. A gyors szél­sőt ezen a mérkőzésen egyszerűen nem tudták tartani a szombathe­lyi védők. Rajta kívül még Balogh nyújtott átlagon felüli teljesít­ményt. A vendégeknél Horváth, Navratil és Mazaga játéka tűnt ki. * * * További eredmények az NB II- ben: Zalaegerszegi TE—Pápa 4:1, Sopron—Z. Dózsa 2:0, PVSK—Má- za-Szászvár 3:1, Veszprém—Fűzfő 2:0, Győri Dózsa—Nagykanizsai Bányász 4:1, Pécsi Ércbányász— MÁV DAC 2:2. KUaptak a Dézsa-öklizik Folytatták az ökölvívó NB I B csapatai. Már szombaton megle­petést hozott a második forduló. Pécsen a PVSK' lelépte a múlt héten biztosan győző Székesfe­hérvárt. Kiskunfélegyházán kika­pott a Vasas Dinamó is. A múlt héten győztes Kaposvári Dózsa ugyanarra a sorsra jutott, mint a másik két vetélytársa Idegen szo­rítóban vereséget szenvedett. Hogy ' Bányász. teljes legyen a meglcpetéssorozati a tavaly még NB I-es Tatabá­nyai Bányász erejéből csak dön­tetlenre futotta Zalaegerszegen. Ezek a váratlan eredmények azt hozták magukkal, hogy az ököl­vívó NB I B nyolc csapata közül hét már vereséget szenvedett. Egyetlen veretlen (de nem pont­veszteség nélküli) a Tatabányai Borsodi Bányász—K. Dózsa 14-8 Sajószentpéter, 1100 néző. Beke. A bányászvárosban óriási érdek­lődéssel várták az újnne NB I B-s és az NB I-ben is sokáig si­kerrel szerepelt Kaposvári Dózsa összecsapását. A mérkőzés a ha­zaiak kétpontos előnyével kezdő­dött, mivel a K. Dózsa papír­súlyban most sem tudott verseny­zőt állítani. Néhány nagyon szo­ros, jó mérkőzés volt. Ezek közül kiemelkedett a Mészáros—Zsiga és a Nagy I.—Papp találkozó. Eredmények: Papírsúly: Papp ellenfél nélkül győzött, 2:0. Légsúly: Mészáros pontozással vesztett Zsiga ellen, 2:2. Harmatsúly: Orbán ellen Hor­váth a második menetben fölad­ta, 4:2. Pehelysúly: Sándor pon­tozással győzött a Vörös ellen. 6:2. Könnyüsúly: Bartkó pontozással vesztett Tóth ellen, f::4. Ki-sváltó­val súly: Stollár pontozással győzött Zelczer ellen, ".4. Váitúsúiy: Maj- kó az első menőiben föladta Tóbi ellen, 8:6. Nigyvaltósűiv: Nasy 1. pontozással győzött Papp ellen, 10:6. Középsúly: Csikó ellen Nagy az első menetben föladta, 12:6. Félnehézsúly : Kovács—Alföldi dön­tetlen, 13:7. Nehézsúly: Erdei— Fehér döntetlen, 14:8. További eredmények: Honvéd Kun Béla SE—Vasas Dinamó 13:9, Honvéd Katona József SE—Tata­bányai Bányász 11:11, Pécsi VSK —Székesfehérvári MÁV 15:7. Az ökölvívó NB I B állása: 1. Tatabánya 2. Pécsi VSK 3. Borsodi B. 4. K. Dózsa 5. V Dinamó H. Kun B. SE 7. Sz.-fehérvár 8. K. Katona J. SE 2 1 1 - 25:19 3 2 1 - 1 25:19 2 2 1 - 1 23:21 2 2 1 - 1 22:22 2 2 1 - 2 21:23 2 2 1 - 1 21:23 2 2 1 - 1 20:24 2 2 - 1 1 19:25 1 Biztosan nyertek a Vasas asztaliteniszezni Amolyan vidéki rangadó volt a | zel megelőzte a bajnoki tábláza- Kaposváron lebonyolított NB I-es férfi asztalitenisz-mérkőzés, ame­lyen a Kaposvári Vasas MTE csa­pata az Egri Dózsával mérte ösz- sze tudását. Az élénk érdeklő­déssel kísért találkozón a kapos­vári csapat a vártnál könnyebben szerezte még a győzelmet, s ez­ton eddig előtte álló csapatot. K. Vasas MTE—Egri Dózsa 15:5 G.: a Balázs, Ivusz pár (2), a Nagy, Kiss pár, Balázs (4), Ivu- sza (3), Nagy (3), Kiss (2), illet­ve a Hart, Horváth pár, Hart (2)# Kovács, Horváth. A Ferencváros nyerte a rangadót s már három pont az előnye Telt ház a Népstadionban baj­noki labdarúgó-mérkőzésen! Ilyen­re is régen volt példa. Hiába, a szurkolók megérzik, ha jó ese­ményt ígér egy találkozó. Nos, a Ferencváros—Ü. Dózsa örök rang­adó nemcsak ígért, adott is. Igaz, öröme csak a zöld-fehér tábor­nak volt. Mert a Fradi ötlete­sebben, jobb taktikával játszott, s még erőnlét dolgában is felülmúl­ta ellenfelét. A 3:0 megfelel a já- J ték képének. Ez a győzelem azt jelenti, hogy a Ferencváros a hetedik forduló után is százszá­zalékos csapat. A bajnoki táblá­zat második helyén most hely­csere történt. Bár a Vasas csak keserves győzelmet aratott a MEGYEI BAJNOKSÁG KAPOLY—LENGYELTÓTI 3:1 (1:1) Kapoly, 250 néző. V.: Antal. Bár a hazai csapat lendült job­ban bele, mégis a vendégek sze­reztek vezetést, aztán mind job­ban kidomborodott a kapolyiak nagyobb tudása. 3:1 után Takács még egy ll-est is kihagyott. G.: Takács, Kőszegi, Szilágyi, illetve Püspök. Jók: Fenyvesi, Csáti, Ta­kács, illetve Horváth, Csordás, Püspök. Kálmán Ferenc BALATONBOGL ÁR—TAB 1:0 (0:0) Balatonboglár, 300 néző. V.: Mol­nár. Közepes színvonalú mérkőzés volt, amelyen végig többet táma­dott a hazai csapat. A 80. perc­ben a balatonbogláriaktól Sipos ll-est hibázott. Góllövő: Csere. Jók: Csere, a mezőny legjobbja, Nagy, Fábián, Varga, illetve Ko­vács, Puha, Székely. Kollár József CSURGÓ-NAGYATÁDI ZRÍNYI 2:1 (1:0). Csurgó, 150 néző. V.: Tóth Gy. Közepes színvonalú játék. Az el­»&7anz r lavac, e u D p> p F s t fölvesz esztergályos, marós, villanyhegesztő szakmunkásokat Térítéses vasúti jegyet és szállást biztosítunk. Je­lentkezés: levélben Bu­dapest. VIII., Vajda Pé­ter u. 10. munkaerő- eazd lkodás. (3258) ső félidőben többet támadtak a hazaiak, szünet után nagyon fel­jöttek a vendégek. Góllövők: Se­bestyén, Oglizán I., illetve Tanics. Jók: Kovács I., Nagy, Oglizán I., illetve Kojsza, Karádi és Horváth. Halmai Emil NAGYATÁDI KONZERV— ZAMARDI 6:2 (1:1). Nagyatád, 300 néző. V.: Műdig. Változatos mérkőzés volt, 60 percig egyenrangú ellenfelek küz­döttek. 2:l-re még a zamárdi csa­pat vezetett, a hajrában azonban összeroppant a vendégek védel­me. Góllövők: Torma (3), Szent- györgyi (2), Bazsó, illetve Püs­pök, Kriszbai. Jók: Oláh, Nezdei, Torma, illetve Kovács, Kriszbai. Horváth Miklós BARCS—K. ÉPÍTŐK 3:1 (2:0). Barcs, 400 néző. V.: Bakonyi. Végig a hazai csapat támadott, s a helyzetek alapján akár na­gyobb arányban is nyerhetett volna. Góllövők: Kertész (2), Lang, illetve Zacommer. Jók: Kar­sai, Kisgál, Lang, illetve Kovács, Zacommer. Pandúr Ferenc SOMOGYTARNÖCA—K. VASAS 1:1 (l:D. Somogytarnóca, 200 néző. V.’. Németh. Egyenlő erők küzdelme volt, s a döntetlen megfelel a látottak­nak. Góllövő: Rezsonya (11-es- ből), illetve Rózsavölgyi. Jók: B^ehér, Szóvári. Rezsonya, illetve Törzsök, Rózsavölgyi, Laki. Horváth József K. V. LOBOGÖ—BABÖCSA 7:3 (4:3). Kaposvár, 100 néző. V.: Vajda. A vendégek majdnem meglep­ték a textiles csapatot, s már 2:0-ra vezettek A halrában ösz- szeomlott a vendégegyüttes köz­vetlen védelme. Ekkor már tet­szés szerint rúgták góljaikat Ra- daxek. Javítottak a marcali csapatok Ezen a héten változott a kép. Az NB Ill-as bajnokságban a Délnyu­gati csoportban szereplő három somogyi csapat közül csupán ket­tő szerzett pontot. A Vasas ideha­za. a Siófok idegenben ért el dön­tetlent. Kikapott a Lábodi ME- DOSZ! Kirukkoltak viszo t a mar­cali csapatok. A Honvéd S rvár­ról tért haza győztesként. A Vörös Meteor Marcaliban vég e úgy ját­szott, mint ahogy hívei már várt ik tőle. DÉLNYUGATI CSOPORT Siófok—Dunaújváros 2:2 (1:1) Dunaújváros, 700 néző. V.: Polcz. Siófok: Istvándi — Vörös, Fe­hér, Kárpáti — Kresz, Schádl — Erdei, Tóth, Herényi, Somogyi, Pelyva. Edző: Papp Gyula. Duna­újváros: Horváth — Für II., Né­meth, Szabó — Radák, Bódizs — Für I., Zsinka, Tar, Tonka, Ko­csis. Edző: Ulmann Ferenc. A siófokiaknál közvetlen az in­dulás előtt Farkas lemondta a játékot ezért lett a balszélső Kár­pátiból' balhátvéd. A dunaújváro­siak lendültek bele, s az 5. perc­ben Tonka megszerezte a vezetést az Építőknek, 1:0. A 20. percben a hátvéd Kárpáti elfutott a bal szélen, a 16-osról beadott, és Erdei kiegyenlített, 1:1. Szünet után előbb Kerényi, majd Fehér men­tett már-már biztos gólba ta -tó labdát. Aztán a nagy nyomás a 60. percben góllá érett. Kocsis szerzett vezetést a dunaújvárosi­aknak, 2:1. A 82. percben Somogyi talált a hálóba. 2:2. Az utolsó per­cekben még Erdei előtt nyílt vol­na alkalom a győztes gól megszer­zésére. A látszólag felforgatott siófoki csapat meglepő jól játszott Duna­újvárosban, s az egyik pontra fel­tétlenül rá zolgált még akkor is, ha a hazai együttes többet volt támadásban. Jók: Kárpáti (a me­zőny legjobbja), Kresz, Schádl, ill- Radák és Zsinka. Pécsi Volán—Lábod 2:1 (2:0) Pécs. 100 néző. V.: Szabó. Volán: Kol'ár — Sárközi, Sóly­mos I., Tímár — Péterfai, Lász­ló — Kardos, Luhestyák, Bódog, Kővári, Kovács. Edző: Szrbó Lász­ló. Lábod: Mohácsi — Hadi, Nagy. TlOi-fai — Filiszár, Takács — Bor­eas, Lehár, Csór, Fülöp, Posta Edző: Selmeczi István. A lábodi csapat tehát nélkülöz­te a sérült Mihókát. A salakos, de mély talajú pályán mintha elbi­zakodottan lépett volna a küzdő­térre a MEDOSZ. Pedig hamaro­san kiderült, hogy semmi ok az ^Sbixakodottságra. A hazaiak a 17. percben Kovács révén vezetést szereztek, 1:0. A 41. percben Lu­hestyák is megtalálta a rést a lyukas lábodi védelemben, 2:0. Szünet után változott a játék ké­pe, most már lényegesen jobban játszott a MEDOSZ, a hazaiak be­szorultak. A végeredményt Posta 14 méteres óriási gólja állította be, 2:1. Két ellentétes félidő volt. Az el­ső félidőben mutatott jobb játéká­val a jóval gyengébb pécsi csapat megérdeme ton szerezte meg a győzelmet. Jók: Tímár Luhe tyák lletve Nagy és Posta. * * * További eredmények a Délnyu­gati Csoportban: Szekszárdi Va­sas—Baja 1:2, Pécsi Kinizsi—Pécsi Helyiipar 3:0, PEAC—Sezkszárdi Dózsa 2:1, Fadd—Mohács 2:1, P. Helyőrségi SK—Bonyhád 0:1. NYUGATI CSOPORT Marcali VM—Lovászi 3:0 (2:0) Marcali, 500 néző. V.: Döbrön­tei. Marcali: Szántó I. — Hosszú, Ri­gó, Kosi — Jakab, Molnár — Be­ne, Övári, Szántó II., Lázár, Kis- borsó. Edző: Abonyi Károly. Lo­vászi: Nagy II. — T th, Nagy I., Kozma — Mo nár I., Molnár II. — Gablenovics, I /ányi, Horváth, Pusztai, Kiendus. Edző: Kelemen István. A 15. percben Kisborsó futott el egész az alapvonalig. beadását Lázár védhetetlenül lőtte a háló­ba, 1:0. Válaszként Molnár II. eresztett meg nagy lövést, de a labda valamivel mellé szállt. A 28. percben szögletet rúgott a Marcali, Bene beívelt labdáját Kisborsó fejjel csúsztatta tovább, s Lázár ugyancsak fejjel továbbí­totta azt a hálóba, 2:0. Szünet után sem változott a kép, inkább a Marcali támadott, s Szántó n. majd Kisborsó szalasztott el egy- egy újabb gólszerzési alkalmat. A 17. percben Bene—Szántó n. ossz-’ Honvéd Katona J. SE 3:0.' játék után az utóbbi nem hibázott, 3:0. Javuló formában játszott a Mar­cali Vörös Meteor, amely a látot­tak alapján meglepő biztosan, s teljesen megérdemelten g . őzte le jóval t .pas_taltabb ellenfelét. Jók: Rigó, Kosi, Lázár, Kisborsó, illet­ve Nagy II., Molnár II. és Iványi Honvéd Budai Nagy A. SE—Sárvár 2:1 (0:0) Sárvár, 800 néző. V.: Kiing. Honvéd: Tiffáa — Radomeczik, Benecz, Farkas — Csapó, Nád — Csiszár, Becze, Zarka, Németh, Farkas. Edző: Borsfái Géza. Sár­vár: Haraszti — Meleg, Vörös, Ko­vács — Há’aeJLr, Bankó vies — Si­mon, Léderer, Szöllősi, Bíró, Né­meth. Edző: Szíjártó Antal. Széllel szemben kezdett a Hon­véd, s a hazaiak az első 45. perc­ben végig nagy fölényben játszot­tak, a marcali védelem azonban jól állt a lábán. Szünet után vál­tozott a játék képe, ennek ellené­re a sárváriak szereztek vezetést, ll-eshez jutottak, s ezt Vörös ér­tékesítette, 0:1. Nem s rtott. azonban a hazai szurkolók öröme, mert a 29. percben Csapó 22 mé­teres szabadrúgással kiegyenlített, 1:1. A mind jobban belelendülő Honvéd a 38. percben megszerezte a győztes gólt. Farkas futott e) a szélen, beadott, és Németh egy­ből bombázott a hálóba. 2:1. Változatos, jó mérkőzés volt. A marcali csapat ez alkalommal lé­nyegesen jobban já szott, mint az előző hetekben. Kitűnő ellenfelet győzött le a Honvéd. Jók: Rulo- meczki, Cs^pó, Nád, Farkas, illet­ve Vörös, Simon. * * * További eredmények a Nyugati csoportban: Szombathelyi Sparta­cus—Nagykanizsai Dózsa 1:1, NVTE —Andráshida 6:0, Nagykanizsai Sáska—Körmend 6:0, Keszthely— Kőszeg 2:2, Tapolca—Szombathe­lyi Dózsa 2:2, Szombathelyi SE— Tamás az A keretben A magyar labdarúgó-válogatott csapatok a hét végén nemzetek közötti mérkőzéseket játszanak a régi ellenfél, Jugoszlávia ellen. A válogatott keret tagjai: Ta­más, Géléi, Káposzta, Mészöly, Mátrai, Szűcs, Ihász, Varga, Ma- thesz, Rákosi, Molnár, Albert. Bene, Farkas és Göröcs. — A szerdai mérkőzés után je­lölöm ki a Jugoszlávia elleni csa­patot — mondotta niovszky Ru­dolf szövetségi kapitány. — A keretből néhány olyan játékos is hiányzik, akikről elég sok szó esett az előző hetekben. Szent- mihályi azért nem tagja a keretnek, mert Tamásnak is szereplési le­hetőséget szeretnénk biztosítani. Nagy István hétről hétre- jóí ját­szik, de véleményem szerint Var­gánál nem jobb. Farkast jobb já­tékosnak tartom Dunainál, a ta­valyi gólkirály kezd kilábalni a hullámvölgyből, tavalyi jó játé­ka után indokolatlan lenne mel­lőzése. Honvéd ellen, de ez az 1:0 is elég volt ahhoz, hogy a bajnok­csapat megelőzze az újpestieket. Győrben góleső hullt, a hazaiak támadósora szétzilálta a komlói védelmet, s ennek nyomán ki­lencszer rendült meg a vendégek hálója. Érdekes mérkőzést hozott az MTK—Diósgyőr összecsapás. A hazai diósgyőri csapat csak az utolsó percekben tudott egyenlí­teni. Elég nehezén nyert a Salgó­tarjáni Bányász az újonc Eger ellenében. Nem esett gól a Pécs— Szeged és a Tatabánya—Dunaúj­város találkozón. Ez a két 0:0 azt jelzi, hogy sem a Tatabányai Bá­nyász, sem a Pécsi Dózsa nem ta­lált még magára. Egyébként a hetedik bajnoki forduló sok tekintetben az átlag fölé emelkedett még akkor is, ha egyik-másik csapatunknál elég nagy a formaingadozás. Eredmények: Ferencváros—Ü. Dózsa 3:0 (2:0) Népstadion, 75 000 néző. Vezető: Marschall. Góllövők: Rákosi, Sző­ke, Albert. Vasas—Bp. Honvéd 1:0 (OK)). Népstadion. 70 000 néző. Vezető: Aranyosi. Góllövő: Lázár. Győr—Komló 9:0 (1:0). Győr, 6000 néző. V.: Vadas J. Góllövők: Győrfi (3), Nell (2), Varsányi (2)^ Szaló és Palotai (11-esbőL) MTK—Diósgyőr 2:2 (1:1). Diósgyőr, 22 000 néző. V.: Radó. Góllövők: Szurgent (2), illetve Oborzil és Takács. Salgótarján—Eger 1:0 (0:0). Salgótarján, 9000 néző. V. :Kato- na. Góllövő: Bánkúti. Pécs—Szeged 0:0. Pécs, 5000 néző. V.: Fáth. Tatabánya—Dunaújváros 0 :©. Tatabánya, 8000 néző. V.: Al­mási. Ez történt az NB I B-ben A hetedik fordulóban a Ganz- MAVAG megerősítette vezető he­lyét. Váratlanul nagyarányú győ­zelmet szerzett a Pécsi Bányász a Debreceni VSC éllenében. P. Bányász—Debrecen 5:1, Kecs­kemét—Dorog 2:0, Ganz-MÁVAG— Egyetértés 3:1, Ózd—Várpalotai^ Budafok—Székesfehérvár 1:0, Mis­kolc—Bp. Előre 2:0. — A 13+1 találatos totószelvény: 2, x, X. x, x, 1, 1, 2, 1, 1, 1, 2, 1+2. Í3+1 találatos szelvény nem akadt, 13 találatot is csak egy fogadó ért el. Nyereménye a nyereményllle- ték levonása után 483 965 forint, 12 találatot tíz fogadó ért el, nye­reményük 32 264 forint. A 11 ta­lálatos szelvényekre 1663 forintot, a 10 találatokra szelvényenként 283 forintot fizetnek. — Ferencváros—Győri ETO MNK döntő megismétlésére április 26- án, szerdán délután 16.30 órai kez­dettel kerül sor a Népstadionban. A zöld-fehérek, május 2-án a svéd labdarúgó-válogatott edzd- társaként lépnek pályára Stock­holmban.