Somogyi Néplap, 1967. április (24. évfolyam, 78-102. szám)

1967-04-06 / 81. szám

SOMOGYI VßPr.AP 4 Csütörtök, 1967. április 6. NB I Szombattól keddig folytak a mérkőzések a labdarúgó NB I osztályban. A forduló legnagyobb meglepetése kétségkívül az volt. hogy a Vasas pontot vesztett. Az egriek megszerezték első pontju­kat a Pécsi Dózsa ellenében. Ü. Dózsa—Csepel 3:0. Eger—Pécs 1:1. Szeged—Diósgyőr 2:2 Komló—Salgótarján 2:1. BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I: 1. Ferencváros 5 5 - - 13:3 10 2. Ü. Dózsa 5 4-1 15:2 8 3. Vasas 5 3 1 1 10:4 7 4. Diósgyőr 5 3 11 8:7 7 5. Győr 5 2 2 1 9:7 e 6. Bp. Honvéd 5 2 2 1 9:8 6 7. MTK 5 13 1 6:5 5 8. Dunaújváros 5 2 1 2 6:7 5 9. Szombathely 5 2 1 2 6:10 5 10. Komló 5 2 - 3 9:11 4 11. P. Dózsa 5 1 2 2 3:5 4 Salgótarján 5 2 - 3 6:10 4 13. Szeged 5-41 4:7 4 14. Tatabánya 5 113 8:11 3 15. Éger 5-14 3:8 1 16. Csepel 5-14 1:11 1 NB II Nyugati csoport: 1. H. Táncsics 3 3 - - 8:1 6 2. Győri Dózsa 3 1 2 - 1:0 4 3. Veszprém 3 1 2 - 4:2 4 4. Máza-szászvár 3 2 - 1 4:3 4 P. Ércbányász 3 2 - 1 4:3 4 6. N Bányász 3 2 - 1 7:7 4 7. MÁV DAC 3 1 1 1 3:3 3 Z. Dózsa 3 1 1 1 2:2 3 9. Sopron 3 1 1 1 3:5 3 10. K. Kinizsi 3 1 - 2 6:6 2 Pápa 3 1 - 2 4:4 2 12. Sz. Cipőgyár 3 1 - 2 4:5 2 13. ZTE 3 1 - 2 4:7 2 14. Dombóvár 3 1 - 2 2:4 2 Fűzfő 3 - 2 1 1:2 2 16. PVSK 3 - 1 2 2:5 1 NB III Délnyugati csoport: 1. Sz. Dózsa 2. P. ’ Helyiipar 3. Dunaújváros 4. Lábod 5. Siófok 6. K Vasas 7. Baja 8. Bonyhád 9. Sz. Vasas 10. Fadd Ll. PEAC 12. Pécsi Volán 13. P. Kinizsi 14. P. Honvéd 15. Mohács 16. PBTC 3 2 1 3 12 3 2- 3 2- 3 12 3 12 3 2- 3 12- 3 11 3-2 3-2 3 1- 3 1- 3 1- 3-1 3-1- 5:3 5- 4:2 4 1 8:5 4 1 6:4 4- 3:2 4- 4:3 4 1 6:5 4- 11:8 3 1 8:8 3 1 3:4 2 1 3:4 2 2 3:5 2 2 7:9 2 2 3:6 2 2 1:5 1 2 2:4 1 GppSlehek a Mtöm 13 !lS-as csapatéi! DÉLNYUGATI CSOPORT Lábod—Mohácsi TE 2:0 (!: NB III Nyugati csoport: 3 2 1 - 5:2 5 3 2 1 - 5:2 5 3 2 - 1 9:4 4 3 1 2 - 7:4 4 3 1 1 1 2:1 3 3 1 1 1 5:4 3 3 1 1 1 6:6 3 3 1 1 1 G:8 3 3 1 1 1 3:5 3 SE 3 1 1 1 3:8 3 3 1 - 2 4:3 2 3 1 1 1 2:3 2 3 - 2 1 2:3 2 3 1 - 2 1:3 2 3 1 - 2 6:8 2 3 - 1 2 1:4 1 1. Sárvár Keszthely 3. Sz. Spartacus 4. N. Dózsa 5. Körmend 6. NVTE 7. Sz. Dózsa 8. N. Sáska 9. Kőszeg 0. H. Budai N. A. 1. Tapolca 2. Andráshida Marcali VM .4. Lovászi 5. Z. Honvéd 6. Szomb. SE Megyei bajnokság: 1. Barcs 2. Nagyatádi K. 3. H. Zrínyi SE 4. K. Dózsa Tab 6. Zamárdi 7. K V. Lobogó 8. K.' Építők 9. H. Kiss János SE 0. Balatonboglár .1. Lengyeltóti ,2. Csurgó Somogytamóca 4. Babócsa 5. K. Vasutas 6. H. Szőnyi SE 3 2 1 3 2 1 3 2 1 3 2- 3 2- 3 2- 3 2- 3 11 3 11 3 11 3 1- 3 1- 3-2 3-2 3 - - 3 - ­- 4M 5- 7:2 5- 5:2 5 1 6:3 4 1 8:4 4 1 3:5 4 1 4:3 4 1 4:3 3 1 6:6 3 1 4:7 3 2 2:3 2 2 4:8 2 1 2:4 2 1 2:5 2 3 2:7 - 3 0:5 ­Lábod, 300 néző. V.: Csordás. Lábod: Mohácsi — Hadi, Fili- szár, Mihóka, Ilosfai — Nagy, Ta­kács — Borzas, Fülöp, Csőr, Pos ta. Edző: Selmeczi István. Mo­hács: Szendrő — Gyévai, Kauert, Schlanz — Magyarosi, Peres -- liózsafi, Gombár, Kárász, Oláhj Patócs. Edző: Pleck Róbert. Hazai támadások vezették be a mérkőzést, amelyre bizony a vártnál jóval kevesebben gyűltek csak össze. A védekezésre be­rendezkedett Mohács 42 percen á1 megúszta gól nélkül a sorozatos lábodi rohamokat. Az első félidő hajrájában azonban Fülöp fejesé­vel szemben tehetetlennek bizo­nyult a kitünően védő mohácsi kapus, 1:0. Szünet után még nyomasztóbbá vált a Lábodi MEDOSZ fölénye A mohácsi csapat hét—nyolc em­berrel védte kapuja előterét. Is­mét 42 perc telt el gól nélkül Három perccel a befejezés előt\ azonban Takács megtalálta az utat a hálóba, 2:0. A Lábodi MEDOSZ—Mohácsi TE összecsapáson minden részében jobbnak bizonyult a hazai csa­pat, Tartós fölényt is harcolt ki a Lábod, ez annál könnyebben ment, mert a mohácsiak már ele­ve föladták azt, hogy támadja­nak. A hazai támadósor és a mo­hácsi védelem nagy párharcából végeredményben mégis a ME- DOSZ-csatárok kerültek ki győz­tesként. A Lábod győzelme a lá­tottak alapján nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: TVIiiióka, Fü­löp, Csór, illetve a közvetlen vé­delem. K. Vasas—Baja 2:1 (1:0) Kaposvár, 600 néző. V.: Kiss. Vasas: Bánk — Csapód Borda, Tüske — Zimonyi, Bíró — Laki, Takács, Barta, Gulyás, Balogh. Edző: Szili Ferenc. Mohács: Már­ta I. — Bisztrovics, Varga, Rausch — Márta II., Varga II. — Nyilas, Petries, Márity, Krémer, Bartovics. Edző: Jászberényi Já­nos. A vendégek lendültek jobban bele, de aztán feljött a K. Vasas, s a hazaiak fölénye a 27. perc­ben góllá érett. Gulyás 22 méter­ről nagy erővel lőtt a hálóba, 1:0. Heves bajai rohamok követ­keztek válaszként. Igaz ebben az időszakban a szél is a vendég- csapatot segítette. Szünet után a 8 percben Gu­lyás óriási helyzetben hibázott. A 12. percben Laki 16 méterről a kapufát találta el, a visszapatta­nó labda Barta elé perdült, s azt Barta vágta a hálóba, 2:0. A vári folytatás elmaradt, ehelyett in­kább a Baja jött fel. Három perccel a befejezés előtt sikerüli is szépítene a bajai csapatnak. Petries négy méterről lőtt a jobb sarokba, 2:1. A közepes színvonalú mérkőzés kezdetén a bajaiak terveszrűbben játszottak, mint a kaposvári csa­pat. Igaz viszont, hogy a hazai védelem már csírájában elfojtotta a bajai próbálkozásokat. A veze­tés lendületet adott a kaposvá­riaknak, akik ettől kezdve töb­bet és veszélyesebben támadlak. Végül is megérdemelt hazai győ­zelem született. Jók: Bánk, Zi­monyi, Laki, Gulj^ás, illetve Rausch, Márta II. és Márity. Siófok—Pécsi Kinizsi 1:0 (0:0) A pécsi pályán a Bányász a következő összeállításban szere­pelt: Istvándi — Riedl, Fehér, Farkas — Schádl, Kresz — Erdei, Németh, Herényi, Pelyva, Kárpáti. Az első negyedórában a siófoki csapat irányította a játékot. Az­tán a hazaiak jöttek föl, s bi zony a Bányász védelmére nagy nyomás nehezedett. Istvándi, Fe­hér és Farkas azonban biztosan verték vissza a pécsi rohamokat, melyeket követően a 35. percben Pelyva hagyott ki egy nagyon nagy helyzetet. NYUGATI CSOPORT Szünet után a szél a bányájz csapatot támogatta, s ennek meg­felelően fölénybe is került a sió­foki együttes. Szépen gördültek a támadások, csak a befejezés nem akart sikerülni. A 70. perc azon­ban mégis meghozta a döntési, ereiéi futott el a jobbszélen, ka púra húzott, aztán közelről biz­tosan lőtt a hálóba, 1:0. Ezután a Bányász elsősorban a.’ ered­mény tartására törekedett, a ha­zaiak viszont kétségbeesetten küz­döttek az egyenlítésért Heves pé­csi rohamoKkal ért véget az iz­galmakban bővelkedő mérkőzés. Nem úgy kezdődött a meccse, hogy a Siófoki Bányász a végén győztesként vonul le a pályáról A Bányász labdarúgói azonban ezen a mérkőzésen taktikai té­ren kitűnőre vizsgáztak. Lelassí­tották a heves hazai rohamokat; szórványos támadásaik rendre ve s/.élyt jelentettek a pécsi kapura Minthogy a siófoki védelem át törhetetlen rekeszt jelentett, így az egyetlen Bányász-gól elegendő volt a mérkőzés megnyeréséhez. A győztes csapatból a közvet­len védelem tűnt ki. Elöl, első­sorban Herényi érett játéka ér demel külön dicséretet, de min­denki megtette a magáét. További eredmények a délnyu­gati csoportban: Szekszárdi Vasas —Bonyhád 5:5, PEAC—Pécsi He­lyiipar 1:1, Fadd—Pécsi BTC 0:0, Pécsi Előre—Szekszárdi Dózsa 1:2 Pécsi Helyőrség SE—Dunaújváro­si Építők 0:2. Marcali VM—Adráshicfa !:í (hl) Marcali, 500 néző. V.: Szabó I. Marcali: Szántó I. — Hosszú, Szántó II., Rigó — Jakab, Kési — Bene, Bódizs, Lázár, Molnár, Kis borsó. Edző: Abonyi Károly. Andráshida: Kovács — Benczik, Pető I., Féhér — Braun, Balogh — Pintér, Tóth, Hornon, Pető II., Horváth. Edző: Török István. Hazai rohamok vezették be a mérkőzést. maid a 10 percben egy gól. Bene ívelt be szögletet, a labdát Lázár vágta a léc aíá, 1:0. Ezt követően is inkább a Vö­rös Meteor támadott, a 25. perc­ben mégis a vendégek egyenlí­tettek. Hosszú kezezése miatt 11­eshez jutott az Andráshida! ME­DOSZ és Tóth nem hibázott, 1:1- A 38. percben viszont a marcali csapat jutott 11-eshez. Molnár labdája azonban a kapufán csat­tant. Szünet után a hazai együttes továbbra is lendületesen táma­dott. A 60. percben Lázár kapás­lövését csak nehezen védte Ko­vács. A 70. percben Pető n. Szántót is kicselezte már, de na­gyon kisodródott és így oda lett a jó helyzet. öt perc múlva Szántó I. megsérült, helyére Bó- clizs állt a kapuba. Eseménytelen játékkal ért véget a mérkőzés. I K. Vasas nyerít a pontversenyt Dunántúl asztalitenisz-bajnokságán Huszontöt sportkör mint­egy kétszáz versenyzővel je­lent meg a Kaposváron ne­gyedízben megrendezésre ke­rülő Dunántúl asztalitenisz­baj notkságon. Tehát tovább növekedett a részvevők szs ma. (A férfi egyesben pél­dául 104-en álltak rajthoz.) A rendezők jó munkáját di­cséri, hogy zökkenőmentesen sikerült lebonyolítani ezt a monstre tornát az előírt más­fél nap alatt. A versenyzők mellett viszont az szól, hogy a legjobbak alaposan kitet­tek magukért. Színvonal te­kintetében újabb előrelépést jelentett ez a viadal, amely a Kaposvári Vasas nagy sikerét hozta. Pedig a kaposvári ver­sen vzők közül il lázs és a Balázs, Ivusza páros keve­sebbet nyújtott a vártnál. Ennek ellenére a kaposvári csapat biztosan nyerte az egyesületi pontversenyt és ezzel a serleget. A női egyes­ben, valamint a női és ve­gyes párosban a K. Vasas házidöntője volt. Dr. Vinczé­né ismét legyőzte Eódizs Esz­tert. Az 1967. évi asztalite­nisz Dunántúl-bajnokság dön- tőié-e’t eredményei: Férfi egyes (104 induló): 1. dr. Horváth (P. Ércbányász), 2. Nagy (K. Vasas). 3. Ivu­sza (K. Vasas) és Balázs (P. Ércbányász). A kaposvári Bs lázs a legjobb nyolc között pécsi névrokonától és a 16 között dr. Horváthtól kapott ki. A döntő eredménye: Dr. Horváth—Nagy 2:0. Női egyes (48 induló): Ír dr. Vinczéné (K. Vasas) 2. Bódizs (K. Vasas), 3. Tar- tacz (Sz. Cipőgyár) és Joós (PBTC). Gundiné a nyolc kö­zött Tarlacztól, Bartusné a nyolc között Joóstól kapott ki. A döntő: dr. Vinczéné— Bódizs 2:1. Férfi páros (52 pár): 1. Arató. dr. Horváth (P. Érc­bányász), 2. Balázs (P. Érc­bányász), Semsei (Dunaújvá­ros), 3. Nagy, Kiss (K. Va­sas) és Böő, Márczi (Szom­bathelyi Haladás). A Balázs !‘vusza páros a nyolc között harmadik helyezett, szómba'- helyi párostól kapott ki. A döntő: Arató, dr. Horváth— Balázs, Semsei 2:0. Női páros (24 pár): 1. Bó­dizs, dr. Vinczéné (K. Vasas), 2. Bartusné, Gundiné (K. Va­sas). 3. Bavolyár (Szombat­hely), Fűrész (Székesfehér­vár) és Tarlacz, Oszkó (Szom­bathelyi Cipő). A döntő: Bó­dizs, dr. Vinczéné—Bartusné, Gundiné 2:0. Vegyes páros (40 pár): 1. Nagy. Bartusné (K. Vasas). Balázs. Bódizs (K. Vasas), ?. Balázs (P. Ércbányász), Gt”- - diné (K. Vasas) és Ková" Fűrész (Székesfehérvár). A döntő: Nagy. Bartusné—Ba­lázs, Bódizs 2:0. Az egyesületi pontverseny­ben 15 csapat szerzett pon­tot. Az élen a következő sor­rend alakult ki: 1. K. Vasas 40 p~nt 2. P. Ércbányász 18 pc~‘‘ 3. PBTC 12 pori 4. Szekesf. Vasas 10 pont 5. Szomb. Cipő 9 pont 6. Dunaújváros 8 pont. Újabb dönt« következik az MNK-ban Győri Vasas ETO—Ferencváros 1:1 (1:0, 0:0, 0:0) Sz. Spartacus—H. Budai Nagy Antal SE 6:0 (4:0) Április 4-étn a Népstadionban Gere játékvezető bíráskodása mellett került sor az 1966. évi Ma­gyar Népköztársasági Kupa dön­tőjére. A győri együttes a leg­jobb összeállításában lépett pá­lyára. A Ferencváros csapatából hiányzott a sérült Albert. Mint­hogy Katona 1966-ban a Honvéd csapatában játszott MNK mérkő­zést, így a szabályok értelmében ezen a meccsen nem léphetett pá­lyára a zöld-fehér színekben. Meglepetésre a győri csapat lé­pett fel támadólag, s Szaló góljá­val hamarosan vezetést is szerzett. Már-már úgy látszott, hogy az egy gól el is dönti a kupa sor­sát, amikor öt perccel a befejezés előtt Karába kiegyenlített. A szabályoknak megfelelően kétszer 15 perces hosszabbítás kö­vetkezett. Az újabb félórában in­kább a győri csapatnak volt hely­zete, de azokat nem tudták ki­használni. Minthogy a hosszabbí­tás sem hozott döntést, ezért újabb kupadöntőre került sor. Ha ez is döntetlent hozna, akkor még egyszer hosszabbítanák. Ha 120 perc után sem születne dön­tés, az esetben sorsolással ítélik oda a kupát a döntő valamelyk részevőjének. Szombathelyen eredetileg dön- tétlent reméltek a honvéd csapat vezetői. A találkozón azonban ha­marosan kitűnt, hogy óriási tu­dáskülönbség van a tapasztal Spartacus és az újonc honvéd együttes között. Már az első fél­időben megindult a »gólszüret«. A végén félő volt, hogy még sú­lyosabb vereséggel tér haza Szombathelyről a Honvéd Budai Nagy Antal SE. A somogyi csapat az alábbi összeállításban ‘szerepelt: Tiffán — Radimeczjd, Benecz, Naubauer — Csapó, Nád — Csiszár, Becze, Pilisi, Farkas, Németh. Borsfái Géza, a csapat edzője eléggé ér­tetlenül állt a súlyos veresét előtt. Mint mondotta, játékosa nem tudtak alkalmazkodni a> igen laza, salakos talajú pályá­hoz. Viszont az is igaz, hogy a csapatból senki nem nyújtott még csak átlagos teljesítményt sem További eredmények a nyugati csoportban: Nagykanizsa VTE — Szombathelyi Dózsa 4:1, Nagyka­nizsai Sáska—Nagykanizsai Dózsa 3:3, Keszthely—Körmend 1:0, Ta­polca—Z. Honvéd 3:0, Szombat- helyi SE—Sárvár 1:1. Csak a H. Táncsics SE nem vesztett pontot A labdarúgó NB n három cso­portjában negyvennyolc csapat verseng hétről hétre a bajnoki pontokért. Ennek az érdekes kuz- delemsorozatnak egyik jellemző­je hogy a harmadik játékhét után már csak egyetlen csapat van a kaposvári Honvéd Táncsics SE, amely mind a három mér­kőzését megnyerte. A somogyi labdarúgóbarátokat elsősorban bi­zonyára a nyugati csoport ered­ménytáblázata érdekli, hisz itt szerepelnek a kaposvári csapatok. A Honvéd Táncsics már két tisz­ta ponttal vezet a bajnoki táblá­zaton, s vasárnapi győzelmével a K. Kinizsi is előbbre rukkolt. A Nyugati csoport eredményei: Pápa—Máza-Szászvári Bányász 3:0, Zalaegerszegi TE—Szombathe­lyi Cipőgyár 3:1. Győri Dózsa Fűzfői AK 0:0, Veszprémi Vég vesz —Soproni Textiles 1:1. Dombóvári VSE—Zalaegerszegi Dózsa 2:1. — Ma délután 4 órakor a Kini­zsi-pályán a Kaposvári Kinizsi és a Marcali Honvéd barátságos labdarúgó-mérkőzést játszik. (049) Nyolc darab 13 —|—1 a totóban A totó 134*1 találatos szelvénye: 2X1X2211112* 14-2 A heti totófordulóban 8 db 13 plusz 1 találatos szelvény akadt, ezek nyereményösszege 38 273 Ft. A 25 db 13 találatos szelvény nye­reménye 17 740 forint. A 465 db 12 találatos szelvényért 636, a 4145 da­rab 11'találatos szelvényért 71 fo rintot fizetnek. 21 894 pályázónak volt 10 találata, nyereményösszeg: IS forint. MEGYEI BAJNOKSÁG Nincs már poníveszteseg nélküli csapat Ügy fest, a megyeiéknél is elég­gé kiegyensúlyozottal! az erővi­szonyok. A megyei labdarúgó-baj nokság haimadik fordulója után nincs már pont. esztcség nélküli csapat. Minthogy a heten kika­pott a K. Dózsa, a Tab meg a Zamárdi, veretlen együttes is mindössze három akad. A bajno­ki táblázaton elég nagy az inga­dozás, Viszont továbbra is a se­reghajtók közt tanyázik a Ka­posvári Vasutas mellett a Honvéd Szőnyi SE csapata. Tudósító.nk az egyes mérkőzésekről az alábbiakat jelentették: HON VED ZRÍNYI SE—K. H. VASUTAS 3:1 (2:0\ Kaposvár, 100 néző. V.: Molnár. Honvéd: Szilágyi — Németh, Fritz, Székács — Karádi, Winder — Bartos, Vörös, Horváth. Szabó, Kojsza. Edző: Nagy Árpád. Vasu­tas: Törzsök — Simon, Göltl, Mi- seta — Molnár, Harsányi — Tán­cos, Rózsavölgyi, Tökölyi, Tátrai, Laki. Edző: Zag József. A kapos­vári csapat a mezőnyben többet támadott, mint a vendégegyüttes, csatárai azonban sok helyzetet, s még egy 11-est is kihagytak. Gól­lövők: Szabó, Fritz (ll-esből), Bar- tos, illetve Fritz (öngól). Jók: Ne­meth, Karádi, Bartos, illetve Göltl, Rózsavölgyi, Laki. ^ _ Végvári Dénes BARCS—NAGYATÁDI KONZERV i:l (l:l) Barcs. 500 néző.' V.: Tóth. Barcs: Gál — Bogyó, Pálmai. Berda — Sinkó, Bátorfi — Lang. Gyergyák, Göncz, Marton, Ker­tész. Edző: Juhász Vilmos. Nagy­atád: Kurucz — Czimbalek, lCraf- csik, Horváth — Oláh, Nezdei — Németh, Fehér, Szűcs, Bazsó. Szentgyörgyi. Edző: Gsizi József. Tervszerűtlen, alacsony színvona­lú játék volt 90 percen át. Bár a barcsi csapat valamivel többet támadott, a döntetlen mégis igaz­ságosnak mondható. Göllövo: Gvergyák. illetve Szentgyörgyi. .Jók: Bátorfi, illetve Horváth és Szentgyörgyi. , m Czeczeli Károly SOMOGYTARNÖCA-BABÖCSA rtl (1:0) Somogytamóca. 200 néző. V.: Műdig. Somogytamóca: Fehér, Fischli, András, Rezsonya — Bencsik, Dombi, Boros, Kovács, Bolhói, Bitó, Molnár. Edző: Szóvári György. Babócsa: Vangyia — Moldványi. Bakó, Káplár — And­rás, Luczek — Csuti, Riedler, Ka- kuszi, Horváth, Lukács. Edző: Bakó József. Két ellentétes félidő volt. A tarnócai együttesnek több helyzete adódott. Góllövő: Kovács, illetve Horváth. Jók; Fehér, Ben- osik, Kovács, illetve Káplár. And­Horváth József II. KISS JANOS SE—TAB 3:2 (1:2) Kapoly, 400 néző. V.: Ducsai. Honvéd: Marcsik — Fenyvesi, Bendula, Takács — Szilágyi, Csá­ti — Kovács, Kőszegi, Kétszeri, Nagy. Csordás. Edző: Kálmán Fe­renc. Tab: Kovács — Matyék. Pu­ha I., Szabó — Németh. Lőrincz — Székely, Kecskés, Máj, Simon, Puha II. Edző: Czabula Miklós. A vendégcsapat már 2:0 arányban vezetett, s a gyorsan bekapott gó­lok után bizony nehezen talált magára a Honvéd. Szünet után ^ndületes játékkal fordította a maga javára a mérkőzést a ha­zai együttes. Góllövők: Szilágyi (2), Kétszeri, illetve Puha II. (2\. .Tők: Fenyvesi, Bendula, Szilágyi, illetve Kovács, Matvék, Kecskés. Kocsis György B 4L ATONBOGLÄR— zamardi 3:2 (2:0) Balatonboglár. 200 néző. V.: Vaj­da. Balatonboglár; Kolip — Ferseh, Csere, Nagy — Piros. Kékesi — Zies, Vanya. Sipos. Fábián, La­borfalvi. Edző: Frankberger Fe­renc. Zamárdi: Papp III. — Nagy, Kovács, Kiss — Szappanos. Hu­szár — Kriszbai. Hirschmann. Zsiopiood. Mirákovies, Paop II Edző: Bédav Ferenc. Változaios. közepes színvonalú mérkőzés, he­lyenként kemény összecsapások­kal. A balatonboglári Sipos meg­sérült és végig csak statisztált. A zamárdi Zsigmondot a 80. perc­ben a játékvezető kiállította. Gól- lövők: Vanya, Fábián, Laborfalvi, .lletve Zsigmond. Kriszbai. Jók: Csere, Nagy, Kékesi, Fábián, Va­nya, illetve Papp III., Szappanos, Huszár, Kriszbai. Kollár József CSURGÓ—K. DÓZSA 2:1 (1:0) Csurgó, 200 néző. V.: Bella. Csurgó: Gyaja — Miháldinecz, Szabó, Kovács I. — Vörös, Nagy — Kovács II., Horváth, Sebes­tén, Gglizán II., Oglizán I. Edző: tsolla József. K. Dózsa: Mészáros — Herczeg, Csima, Fodor — Sipos, Bali — Máté, Farkas, Molnár, Ve- verán, Nagyrét . Edző: Hornyált Mihály. Közepes iramú és színvo­nalú mérkőzésen a küzdelem uagy részében a két jó védelem és a két rossz csa.árzor harca olyt a pályán. A viszonylag job­ban játszó hazaiak az egygólos győzelemre feltétlenül rászolgál­tak. Góllövők: Sebestyén, Og’i án II., illetve Veverán. Jók: Gyaja, TvJiháldinecz, Kovács I., Vörös, ih­letve Herczeg, Fodor, Molnár, Nagy réti. Halmai Emil K. V LOBOGÓ-LENGYELTÓTI 2:1 (0:1) Kaposvár. 150 néző. V.: Pesti. Vörös Lobogó: Szentesi — Schenk, Nagy J.. Marosi — No- vák, Győrfi, — Lovász, Radaksz, Simon, Lábas, Zacommer. Edző: Egres László. Lengyeltóti: Fonód: — Dezső, Horváth. Somogyi. — Pintér, Papp — Sándor, Csordás, Dörnyei, Miletics, Püspök. Edző: Parrag János. Végig a Vörös Lo­bogó támadott, mégsem sok hiány­zott ahhoz, hogy a lelkesen küz­dő vendégcsapat legalább egy pontot szerezzen. Góllövők: Ra~ daksz. Lábas, illeti^- Csordás. Jók: Marosi, Radaksz, illetve Csordás, Püspök. Kaiser Béla 60 ooo Ft készpénz­zel -1- OTP-átvállalás- sal beköltözhető la­kást vennék Kaposvá­ron. Ajánlatokat 62547 számra a hirdetőbe. (62547) Kaposvár, Arany ut­ca 77/a. alatti két­szobás ház azonnal beköltözhetően, nagy kerttel eladó. Érdek­lődni 62343 számon a hirdetőben. (62343) Beköltözhetően el­adó kétszobás ház­rész. Kaposvár, Jed­lik Ányos u. 11. Kaposvár, Zöldfa u. 11. sz. két utcai szo­bából, mellékhelyiség­ből álló házrész 200 négyszögöl kerttel, fizetési könnyítéssel eladó. (62542) Balatonboglár, Kis­faludy utca 18. sz. házrész 3 szoba, kony­ha, előszoba, spájz beköltözhetően, sür­gősen eladó. Érdek­lődni Sztecovits Lász­ló, Kupavezér u. 6. (5619) Villa eladó Balaton- fenyvesen, Kölcsey u. 170. sz. alatt. 54 m2 lakórész és külön mel­léképület, a vasút és víz közötti részen, Kupa étterem közelé­ben, minden igénynek megfelelő helyen. Ér­deklődni lehet Pusz­tai Mihály mérlegké­szítőnél, Dombóvár, Dankó Pál utca 25. Telefon 14-80, munka­időben 13-73. _ (62545) Balatonlellén, a köz­pontban, parti oldalon 141 négyszögöl terü­letű telek félig meg­épített nyaralóval el­adó. Sörlei, Buda­pest, XI., Karinthy Frigyes út 18. (7918) Balatonkeresztúron 219 négyszögöl telek lakható épülettel, épí­tési engedéllyel el­adó. Vízhez, állomás­hoz közel. Szilágyi József, Balatonke- resztúr, Kisfaludy u. 10. _______________(62543) B elvárosban ház­rész lakottan, olcsón, sürgősen eladó. Cím 62514 számon a hir­detőben. (62514) Nagyatádon, Munkás utca 33. szám alatt házhely fizetési könv- njítéssel eladó. Ér­deklődni ugyanott. (5627) Nagyatádon, Lőcsei utca 49. számú két­szobás ház eladó. Ugyanott házhely is. (5633) Marcaliban, Sziget­vári utca 40. alatt csa­ládi ház mellékhelyi­ségekkel, nagy kert­tel eladó. (5628) Négyszárnyú ajtó 320 x 210-es, félig üvegezett, 2100 Ft- os áron kapható a Kaposvári TÜZÉP Vállalat összes te­lepén. (4719) Az ÉM Budapesti Beton- árugyár, Budapest, XXI., Rákóczi Ferenc u. 289. (Csepel) azonnali belépés­ül fölvesz mozaiklap- és •etonelemgyártó munkára női és férfi segédmunkásokat .ikásszállást és napi vyszeri meleg étkezést té- ités ellenében biztosítunk. ■ fölvételhez munkakönyv MIL-lap és tanácsi igazolás szükséges. Fölvételre je­lentkezés a fenti cím mun­kaügyi csoportjánál. (2642) Műköves szakmunkásokat és átképzősöket műkőszakmunkásnak fölvesz az ÉM Somogy megyei Állami Építő­ipari Vállalat. Jelent­kezés a műkőrészleg­nél, Kaposvár, Berzse­nyi utca 41. (38163)