Somogyi Néplap, 1967. március (24. évfolyam, 51-77. szám)

1967-03-29 / 75. szám

SOMOGYI VÉPIjAP 4 Szerda, 1967. március 39. N8 III... III... Döntetlenül végződött a somogyi rangadó Jól szerepeltek e marcali csapatok Az NB III-as bajnokság máso­dik fordulójában ismét somogyi rangadó volt, ez alkalommal Sió­fokon. Bár a Bányász csapata volt az esélyesebb, a Vasas meg­mentett egy pontot, A somogyi együttesek közül jói szerepeltek a marcali csapatok. A Vörös Me­teor idegenben szerzett pontot, a Marcali Honvéd a Kanizsai VTE ellenében ért el döntetlent. Egye­dül a Lábod kapott ki közülük. DÉLNYUGATI CSOPORT Siófok—K. Vasas 1:1. (1:0) Siófok, 600 néző. V.: Báli. S. Bányász: Istvándi — Riedl, Fehér, Farkas — Kresz, Babán — Erdei, Németh, Tóth, Pelyva, Kár­páti. Edző: Papp Gyula. Vasas: Bánk — Csapó, Borda, Tüske — Zimonyi, Bíró — Laki, Takács, Jezeri, Barta, Gulyás. Edző: Szili Ferenc. Az első huszonöt percb'en med­dő mezőnyjáték folyt, inkább a siófokiak birtokában volt a lab­da. Ebben az időszakban Tóth, majd Erdei hagyott ki egy-egy helyzetet. Aztán a Vasas percei következtek, Jezeri jutott gólhely­zetbe. Majd Erdei lövését védte Bánk. A 33. percben Kresz be­adását Németh egyből lőtte ka­pura, és a labda a kapufa élé­ről vágódott a hálóba, 1:0. A 40. percben Gulyás nagy lövését Istvándi a felső kapufa segítségé­vel mentette. Szünet után az első tíz perc­ben a kaposváriak rohamoztak, Gulyás, majd Barta veszélyezte­tett. A 73. percben Takács be­adását Gulyás alig fejelte mellé. A 75. percben Laki beadását Ta­kács senkitől sem zavarva fejel­te a hálóba, 1:1. A 00. percben Zimonyi kézzel mentette Kárpáti kapura küldött labdáját. A 11-es- nek Fehér állt neki. A bal sa­rokba helyezett labdát a vetődő Bánk kiöklözte. Folytatásra már nem is volt idő. Két ellentétes félidőt láttunk a rangadón, amely végül is igaz­ságos döntetlent hozott. Jók: Ist­vándi, Babán, Kresz, ill. Bánk, Barta és Zimonyi, a mezőny leg­jobbja. Kocsis Ferenc Sz. Dózsa—Lábod 3:2 (0:1) Szekszárd, 500 néző. V.: Szlo- boda. Szekszárd: Licker — Tamási, Komáromi, Kálmán — Takács. Herczig — Kudomácz, Kormos. Tárnok, Rossi, Ungi. Edző: Káz- mér Zsigmond. Lábod: Hornai — Hadi, Mihóka, Ilosfai — Nagy, Filiszár — Borzas, Csór, Fülöp, Takács, Posta. Edző: Selmeczi István. Kitűnő talajú pályán, nagyszerű labdarúgó-időben kezdődött a mérkőzés. Rögtön a Lábod len­dült bele. Az első félórában két gólt rúghattak volna a lábodi csa­tárok. A fölény azonban csak a Í32. percben érett góllá, amikor Takács beívelt szöglete után Fü­löp fejelt a hálóba, 0:1. Két perc­cel később ugyancsak Fülöp jó helyzetből mellé lőtt. Aztán Bor­zast vágták fel a 16-oson belül a szekszárdiak, a bíró azonban nem ítélt büntetőt Az 56. percben Herczig belerú­gott Hadiba, a lábodi fiú meg­ütötte Hercziget, a játékvezető az önbíráskodásért Hadit kiállí­totta. A tíz főre olvadt LáboddaJ szemben feljött a Dózsa, s a 22. percben Ungi 25 méteres lövés­sel kiegyenlített, 1 :i. Két perc múlva Borzas ismét vezetést szer­zett a MEDOSZ-nak, 1:2. Nem sokáig tartott azonban a lábodiak öröme, mert a 30. percben Hor­nai elnézett egy 25 méterről kül­dött labdát, így Kálmán kiegyen­lített, 2:2. Három perccel a be­fejezés előtt Kormos ugyancsak messziről küldött egy lövést Hor­nai mellett a hálóba, 3:2. Veresége ellenére igen jó be­nyomást keltett Szekszárdon a Lábod. Döntő volt, hogy Hadi megfeiedkezett magáról Még a csonka csapat is nyerhetett vol­na, ha Hornai nem fog ki olyan rossz napot. Jók: Tamási, Kál­mán, ill. Borzas, Csór, Fülöp, Takács. Pálmai Lajos TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN PBTC—Pécsi Volán 1:2, P. He­lyiipar—Fadd i:l, Baja—PEAC 2:1, Bonyhád—P. Kinizsi 5:2, Dunaúj­város—Szekszárdi Vasas 3:0. Pécsi Honvéd—Mohács 3:1. NYUGATI CSOPORT N. Dózsa—Marcali VM 0:0 Nagykanizsa, 500 néző. V.: Su­gar. Dózsa: Filcz — Árki, Kovács- hegyi, Bencs — Filó, Körösi — Kiss, Fizli, Szőcs, S a ri, Ősz- kai. Edző: Kátai József. Marcali VM: Szántó I. — Bódis Szántó 11., Hosszú — Jakab, K si — Be­ne, Lőrincz, Lázár, Md n Kií- borsó. Edző: Abonyi Kárai . A marcaliak bátor tár:'a, .játé­ka meglepte a hazai csapatot. A Dózsa beszorult, a marcali csatá­rok sok lövéssel próbálkoztak, de a befejezés csak nem sikerült. Szünet után feljött a Dózsa, kü lönösen amikor húsz perc múltán Lőrincz egy összecsapáshál meg­sérült. Egy ideig kiállt, majd visz- szatért, de csak a szélen statisz­tált. A 85. percben már-már úgy látszott, hogy Kisborsó megszerzi a győztes gólt, a csatár remekül tört ki, a 16-osnál azonban mezé­nél fogva visszarántották, a sza­badrúgást nem sikerült értékesí­teni. Tovább javul a Meteor játéka. Bebizonyosodott hojjv nem volt alaptalan az a bi"amell rl a marcaliak útra ->i+ k N^g-ka- nizsára. A jóval tapasztaltabb ha­zai együttes a v gén örülhetett az egy pontnak. Jók: Pilcz, Kovács hegyi, Filó, Szatmári, ill. Szántó 1., Kósi, Molnár, Kisborsó. Kálmán Sándo’ M. Honvéd— Nagykanizsai VTE 1:1 (1:0) Marcali 600 néző. V.: Morócz. A Honvéd csapata a következő összeállításban lépett pályára: Tiffán — Radomeczki, Benecz, Neubauer — Csapó, Nád, — Csi­szár, Becze, Pilisi, Németh, Far­kas. Edző: Borsfái Géza. Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés. Már a 7. percben gólt értek el a hazaiak. Pilisi tört ki. húsz méterről hatalmas lövést eresztett meg, és a labda a háló­ban kötött ki, 1:0. Három perc múlva azonban csaknem egyenlí­tett a vendégegyüttes. Tiffán már verve volt, de Csapó a gólvonal­ról tisztázott. Általában a nágy- kanizsai csapat támadott. Szünet után sem változott a kép, és Pávlics már a 3. percben ki­egyenlített, 1:1. Ezután még érde­kesebb. izgalmasabb lett a küzde­lem. Előbb a vasutasoknak lett volna alkalmuk a gólszerzésre, az­tán Becze lőtt az üres kapu mel­lé. A 89. percben Farkas lövése csaknem a hálóba vágódott, a kanizsai kapus azonban a helyén volt. A látottak alapján az eredmény igazságos. Az NVTE ugyan töb­bet támadóit, kulturáltabban ját­szott. mint a Honvéd, a HSE azonban góJrptörőbb volt. A Hon­véd csanatából Benecz, Nád és Farkas tűnt ki. TOVÁBBI EREDMÉNYEK A NYUGATI CSOPORTBAN Lovászi—Szombathelyi SE 1:0, Körmend—Kőszeg 0:0, Szombathe­lyi Dózsa—Nagykanizsai Sáska 3:0, Sárvár—Tapolca 2:1, Andráshida— Keszthely 0:2, Zalaegerszegi Hon­véd-Szombathelyi Spartacus 4:2. e^érdemelt Honvéd-győzelem a kaposvári l\li ll-es rangadón h. Honvéd—K Kinizsi 3:1 (2:0) Kaposvár, 500J néző. V.: Ems- -2erger. Honvéd: Borok — Szántó, Len gyei, Kelemen — B. Nagy, fóth — Makiari, Arany Hernádi, Vaczia- vik, Kas ás. EdíL: Faragó L Jós Kinizsi: no, ács — Nag,>, Balig), Báli — Simon, Szaró, — Jutási, Balázs, . . . , _:öncz. Enzo. üzigou János. Mint az várható volt, rekordkö­zönség gyűlt össze a Kinizsi sporttelepen' a liel^i rangadóra. Az első meglepetést a Kinizsi szol­gáltatta. Kezdéskor kitűnt, hogy Balogh söpröget, Laczkovics pe­dig 9-es számú mezben hátra von­tán játszik. A Honvéd kapott jobban lábra. Két távoli lövéssel mutatkoztak be csatárai. Aztán a Kinizsi jött fel, egy sarokra tar­tó Balázs-lövést Borok szögletre tudott csak menteni, a beívelt labdát Göncz fölé vágta. Négy szögletet, rúgott a K. Kinizsi, vá­laszként a 22. percben gólt a I Honvéd. Nem látszott veszélyes­nek a támadás, melynek végén ) Makiári a balösszekötő helyéről ! kotorta a hálóba a labűát. 1:0. A ! Kinizsi kapkodni kezdett, viszont ' amikor lehiggadt a játéka, enyhe fölény be került. Záporoztak is a lövések a Honvéd kapujára, de Göncz, Horváth, ismét Göncz lab­dáját, majd Simon lövését Borok biztos kézzel mentette. A 35. perc­ben újabb Kinizsi-szöglet követ­kezett. Borok most Jutási fejéről szedte le a labdát. A Honvéd ki­tűnően záró védelme Borokkal az élen kibírta a tízperces nyomást. Aztán változott a kép. Arany csaknem a félpályán kapott jó labdát, egy cselt csinált, aztán kapura húzott, s amikor Kovács kimozdult, mellette a hálóba lőtt, 2:0. Most már a Honvéd diktálta a tempót. Szünet után is a mezőnyben sokkal jobban kombináló, lendü­letesebben játszó Honvéd irányi.ott. Kovács gyakran volt munkában. Arany két ízben is már csak a kapussal állt szemben, de Kovács most jól zárta el a szöget. Aztán egy Horváth-bombát öklözött szögletre Borok. A 22. percben Balázs eresztett meg távoli lövést, amely a kapufáról vágódott ki. Tíz perc múlva Horváth lövését hárította a kapufa. A 32. percben ismét Horváth próbálkozott, remek labdáját azonban Borok még nagyszerűbb védéssel mentette. Egy perc múlva eldőlt a mérkőzés sorsa. Hernádi ugratta ki Aranyt, akit hárman is kísértek a Kini­zsi-védők közül, a csatár azonban nem zavartatta im gát, és ismét betalált Kovács hálójába, 3:0. 34. perc: Szántó és Balázs harcolt a labdáért a Honvéd kapuja előtt. Balázs besodródott a 16-oson be­lülre, ahol Szántó felvágta, ll-es. A büntetőt Szabó lőtte a bal sa­rokba. Borok rajta volt a labdán, de csak érinteni tudta, 3:1. Az utolsó percekben heves rohamokat vezetett a Honvéd, egy alkalom­mal parázs tűzijáték színhelye eolt Kovács kapujának előtere, ygul is Kaszás kapu fölé fejelt, lön véd támadásokkal ért vége: a mérkőzés. A találkozó előtt a . szurkolók azt vitatták, mi lesz a döntő: az, hogy a Kinizsi talán t c nikailag képzettebb játékosokból ál, avagy a Honvéd jobb erőnl ? Nos, a te hnikai plusz ezen a mérkőzé­sen nem jött ki. Ráa érni a cu­korgyári csapat rossz taktikai megoldást választott, amikor a mezőny fölé nőt$, a legutóbbi időszakban nagyon sokat fejlődött ez a tehetséges, fiatal kapuvédő. A hátvédsorban mindenki bizto­san állt a lábán. Feltűnt Kelemen nagy agilitása és Lengyel maga- biztossága. Nem érheti vád a fe­dezeteket sem, B. Nagy bemutat­kozása sikerült. A csatársorban a két szélső, Makiári és Kaszás dön­tő részese a győzelemnek. Igen sokszor játszották át a Kinizsi szélső hátvédjeit. Belül Arany és Hernádi magaslott ki. A Kinizsiben már jóval kevesebb az elfogadható egyéni teljesít­Göncz labdája a jobb alsó sarokba tart, Borok azonban remek ve­tődéssel ez alkalommal is mentett. Laczkovics hátravont szerepkört kapott, no és Balogh sem vált be mint söprögető. Végeredmény­ben az döntött, hogy a Honvéd ö.cszjátéka folyamatosabb, gyor­sabb volt, mint a Kinizsié. A Lonvéd csatársora kombinatív já­tékával igen gyakran hozta za­varba a Kinizsi széteső védelmét. Bizony, ha Kovács nem véd olyan jól, akkor még többször rezdül- hetett volna meg hálója. Így tör­tént, hogy bár lényeges erőnléti differencia nem volt a két csapat között, végül is a Honvéd techni­kai és taktikai fölényével harcolta ki biztos győzelmét. A Kinizsit legföljebb az menti, hegy csatárai számos lövéssel próbá’ko tak meg, de Boroknak egyszerűen nem le­hetett gólt rúgni. Ha ő már ver­ve volt. akkor két ízben is ott volt a kapufa Mindezek ellenére a Honvéd egységesebb, jobb for­mában levő csapat benyomását keltette, s győzelme ilyen arány­ban is teljesen megérdemelt. A győztes csapatnak jóformán nem volt gyenge pontja. Borok Érvényesült a papírforma az asztaliteniszezőknél Az NB I-es bajnokságban szereplő Kaposvári Vasas női csapata Budapesten lépett asztalhoz. A Vasas-fiúk ha­zai teremben küzdöttek a bajnoki pontokért. A papír­forma szerint biztos vereség várt a női együttesre, viszont a férficsapatnak győzelmi esélyei voltak. Így is történt, A női együttes súlyos vere­séget szenvedett, a férficsa­pat viszont fölényes bizton­sággal nyert. K. VASAS—VESZPRÉMI KSE 18:2 Győztesek: a Balázs, Ivu- sza páros (2), a Nagy, Kiss páros (2), Balázs (4). Nagy (4), Ivusza (4), Kiss (2), ill. Gyomoré, Czárt. 31. SZ. ÉPÍTŐK—K. VA­SAS 18:2 Győztesek: a Lukácsné, Rózsáné páros (2), a Zongor, Hársfalviné páros, Lukácsné (4), Rózsáné (4), Zongor (4), Hársfalviné (3), ill. a Bódizs, dr. Vinczéné páros és dr. Vinczéné. Sok gól született az NB l-ben Felajánlunk megvételre szaporításra, tárolásra alkalmas KEMÉNYFA (51x41x15 cm-es á 120 Ft/q) és PUHAFA (41x31x25 cm-es á 205 Ft/q), valamint különféle csomagolásra és szállításra alkalmas FALÁDÁKAT Göngyöleg felújító Vállalat, Budapest, XIII. Dagály u. 3. Telefon: 200-285. (5597) _.!Üi.. Már a negyedik forduló mérkő­zéseit játszották az NB I-es csa­patok. Egy pillantás a bajnoki táblázatra, s kitűnik, hogy már csak a Ferencváros nem vesztett pontot. A táblázat élén a »►három nagy: a Ferencváros, az Ü. Dó­zsa és a Vasas áll. A negyedik fordulóban Győrben nyert a Ferencváros, hengerelt az Ü. Dózsa, közepes teljesítménnyel is biztosan győzött a Vasas, amely­ben kitünően mutatkozott be a Kaposvárról elkerült Köves. A Vasas—Szeged mérkőzésen a volt Honvéd-labdarúgó a mezőny leg­jobbjának bizonyult, s a Népsport Kövest a balhátvéd poszton a ►►hét tizenegyében-« az első csa­patban szerepelteti. Magára talált a Tatabánya. A baranyai ranga­dón a P. Dózsa nyert, biztosan A magyar ifiválogatott az UEFA-torna döntőjében Egy héttel korábban Mis­kolcon 2:0 arányú győzelmet aratott a magyar ifjúsági válogatott Csehszlovákia el­lenében. A prágai visszavá­gón a magyar ifiválogatott bravúros győzelemmel har­colta ki a továbbjutást. Fia­taljaink 3:0-ra nyertek, és ezzel a csapat bejutott az UEFA torna 16-os döntőjé­be, győzött a Tarján, nehezen a Di­ósgyőr. Ü. Dózsa—Szombathely 6:1 (1:0) Megyeri út. 20 000 néző. V.: Müncz. G.: Dunai (3), Bene (2), Solymosi (ll-esből\, ill. Iszak. Ferencváros—Győr 2:1 (2:1) Győr, 20 000 néző. V.: Biróczkv G.: Albert, Novák (ll-esből), ül. Stolcz. Vasas—Szeged 3:0 (1:0) Fáy utca, 12 000 néző. V.: Schopp. G.: Farkas, Mathesz, Puskás. Salgótarján—Dunaújváros 4:2 (1:1) Salgótarján, 7000 néző. V.: Som­lai. G.: Végh, Németh, Taliga, Czigler, ill. Kriskó (2). Tatabánya—Csepel 4:0 (2:0) Tatabánya, 8000 néző. V.: Ka­sza. G.: Szuromi (2\, Csernai, Ko­vács I. Pécs—Komló 2:1 (1:0) Pécs, 10 000 néző. V.: Wottawa. G.: G-ór, Csupán (ll-esből), ill. Takács. mény. Kovács minden védhetőt védett. A hátvédsorban csak Báli nem vétett súlyosabb hibákat. Szabó fáradhatatlanul küzdött há­tul és elöl egyaránt. A csatársor­ban csak Horváth nyújtotta azt, amit vártak tőle. Emsberger játékvezető néhány kisebb hibát vétett. Ezekkel egy­aránt mind a két csapatot sújtot­ta. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK a NYUGATI CSOPORTBAN Szombathelyi Cipő—Pápa 2:0, Pécsi Ércbányász—Zalaegerszegi TE 2:1, Zalaegerszegi Dózsa—Győ­ri Dózsa 0:0, Veszprém—Dombóvár 2:0. Nagykanizsai Bányász—Pécsi VSK 3:1, Győri MÄV DAC—Fűzfő 2:1, Máza-Szászvár—Sopron 3:0. A második forduló után már csak három pontveszteség nélküli csa­pat van: a Szászvár, a K. Hon­véd és a Nagykanizsai Bányász. Ezek vezetik a sort. A K. Kinizsi mellett a Pápa. a Zalaegerszegi TE és a Dombóvár (!) nem szerzett még pontot. Ez utóbbi még gólt sem rúgott. Az NB II állása: 1. Máza-Szászvár 2 2 _ _ 4:0 4 2. K. Honvéd 2 2 _ _ 7:1 4 3. N. Bányász 2 2 _ . 5:2 4 4. Győri Dózsa 2 1 _ 1 i :0 3 Z. Dózsa 2 1 1­1:0 3 6. Veszprém 2 1 1­3:1 3 7. MÁV DAC 2 1 1­3:2 3 8. Sz. Cipőgyár 2­1­1 3:2 2 9. P. Ércbányász 2 1­1 2:2 2 10. Sopron 2 1­1 2:4 2 11. Fűzfő 2­1 1 1:2 1 12. PVSK 2­1 1 ÍJ 1 13. K. Kinizsi 2­­2 1:4 _ Pápa 2­­2 1:4­15. ZTE 2­­2 1:6­16. Dombóvár 2­­2 0:3­Az NB I állása: 1. Ferencváros 4 4 11:2 8 6. 7. 2. Ü. Dózsa 4 3­1 12:2 6 8. 3. Vasas 4 3­1 9:3 6 4. Diósgyőr 4 3­1 6:5 6 5. Győr 4 2 1 1 6:5 8 6. Szombathely 4 2 1 1 5:7 5 7. MTK 4 1 2 1 5:4 4 8. Honvéd 4 1 2 1 6:7 4 9. Dunaújváros 4 2­2 4:5 4 13. 10. Salgótarján 4 2­2 5:8 4 14. 11. Tatabánya 4 1 1 2 7:9 3 12. Pécs 4 1 1 2 2:4 3 15. 13. Szeged 4­3 1 2:5 3 16. 14. Komló 4 1­3 7:10 2 •17. 15. Csepel 4­1 3 1:8 1 16. Eger 4 ■ • 4 a;7 “ 18. Tehetetlen csatársorok Megismétlődik a tavalyi kép. áltozatlanul igen kevés gól esik az NB I B osztály mérkőzésein. A negyedik fordulóban a kilenc mérkőzésen mindössze tizennégy­szer rezdültek meg a hálók. Ganz-MA VÁG—Várpalota 1:1, Dorog—BVSC 1:0, Egyetértés— Szállítók 1:0, Debrecen—Autóbusz 2:0, Budafok—Bp. Spartacus 1:0, ózd—Miskolc 0:0, Bp. Előre— Oroszlány 1:1, Kecskemét—Nyír­egyháza 2:1, Székesfehérvár—P. Bányász 2:0. A bajnoki sorrend: 1. Egyetértés 4 2 2 - 5:1 2. Székesfehérvár 4 2 2 - 4:1 6 3. Oroszlány 4. MÁVAG 5. Debrecen Dorog Miskolc Nyíregyháza Szállítók 4 2 2 - 8:5 6 4 2 1 1 5:2 5 4 2 1 1 4:2 5 4 2 1 1 4:5 5 4 1 2 1 3:1 4 4 - 4 - 3 :3 4 41 2 1 2:2 4 41211:14 4 1 2 1 2:2 4 4 2 - 2 5:5 4 41213:44 4 1 1 2 4:7 3 4 - 3 1 2:5 3 4 1 1 2 1:3 3 4 - 2 2 2:5 2 4 - - 4 1:5 ­Megyei bajnokság Bizony sok újat tartogat a baj- ,ioki táblázat. A tavaly gyengén szereplő Barcs áll a táblázat élén. Ugyancsak négypontos a tavalyi sereghajtó Tab, a jól rajtoló Nagyatádi Konzerv, a K. Dózsa, valamint a Zamárdi (!). Három csapat viszont még nem szerzett pontot. Ezek: a Csurgóba K. H. Vasutas és a Taszár (!). Tudósítóink a forduló mérkőzé­seiről az alábbi jelentéseket küld­ték: TAB—CSURGÓ 3:0 (2:0) Tab, 200 néző. V.: Horváth I. L. Tab: Kovács — Matyék, Puha 1., Szabó — Lőrincz, .Németh — Máy I., Kecskés, Székely, Simon, Puha II. Edző: Czabula Miklós. Csurgó: Gyaja — Mihaldinecz, Szabó, Boros — Kovács, Vörös — Rostás, Horváth, Németh, Oglizán 11., Oglizán I. Edző: Bolla József. Jó iramú. változatos mérkőzés volt. A hazaiak főleg szünet után sok helyzetet hagytak ki­használatlanul. A Tab ilyen ará­nyú győzelme is megérdemelt. G.: Puha II. (2) és Székely. Jók: Szabó, Lőrincz, Simon, ill. Vörös, Szabó. Dietzel Ede NAGYATÁDI KONZERV— BALATONBOGLAR 4:0 (2:0) Nagyatád, 400 néző. V.: Hardi. Nagyatád: Kurucz — Horváth, Krafcsik, Nagy — Oláh, Nezdei — Németh. Fehér, Szűcs, Bazsó, Szentgyörgyi. Edző: Csizi József. Balatonboglár: Magyar — Nagy. Csere, Hűvösvölgyi — Piros, Zics — Galambos, Sipos. Fábián, Va­nya, Laborfalvi. Edző: Frankber- ger Ferenc. A mezőnyben nem volt lényeges különbség a két csapat között. A hazaiak azon­ban jól kihasználták helyzeteiket. A 70. percben Nagyot és Galam­bost verekedésért kiállította a já­tékvezető. G.: Bazsó (2, egyet ll- esből), Szentgyörgyi és Szűcs Jók: Oláh, Bazsó. ill. Csere, Sí­pos. Horváth Miklós LENGYELTÓTI—K. VASUTAS 1:0 (0:0) Lengyeltóti, 400 néző. V.: Bodó. Lengyeltóti: Fonódi — Dezső, Horváth, Somogyi — Pintér, Papp — Szentes, Sándor. Nyers, Csor­dás, Miletics. Edző: Parrag Já­nos. K. Vasutas: Törzsök — Hor­váth, Göltl, M^seta — Tökölyi* Harsányi — Rózsavölgyi, Molnár, Táhczos, Laki, Wendl. Edző: Zag József. Jó iramú, sportszerű mér­kőzés volt. A hazaiak végig fö­lényben voltak a védekezésre be­rendezkedett vendégekkel szem­ben, gólt azonban csak a 70. perc­ben értek el Csordás révén. Jók: Dezső, Horváth, Miletics, ill. Törzsök, Miseta, Molnár. Dr. Körmendy István BARCS—SOMOGYTARNÖCA 2:0 (2:0) Barcs, 900 néző. V.: Koller. Barcs: Gál — Bogyó, Karsai Pálmai — Sinkó, Bátorfi — Bér da, Obiián, Göncz, Gyergyák, Kér tész. Edző: Juhász Vilmos. So mogytarnóca: Fehér — Verkovczi Rezsonya, Bencsik — Dombi Farkas — Molnár, Tatai, Bolhói Bitó, András. Edző: Szóvári György. Végig a barcsi csapat irányította a játékot. A hazai csatárok a két gól mellett két kapufát is rúgtak. A végig sport­szerű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született. G.: Kertész és Gyergyák Jók: Bátor­fi, Göncz, Kertész, ill. Fehér, Bencsik, Bitó. Pandúr Ferenc ZAMARDI—TASZAR 2:0 (0:0) Zamárdi, 400 néző. V.: Ducsai. Zamárdi: Papp II. — Kertész, Kovács, Kiss — Szappanos, Hu­szár — Kriszbai, Hirsmann, Zsig­mond, Mirákovics, Papp III. Ed­ző: Béday Ferenc. Taszár: Szalai — Novák II., Segesdi, Novák I. — Zsidai, Heim — Fülöp, Haracsi, Kiss, Máté, Vókó. Edző: Kiss Já­nos. Az első félidőben a vendég­csapat játszott fölényben. Szünet után öt perc alatt két gólt értek el a hazaiak, s ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. G.: Hirsmann, Mirákovics. Jók: Papp II., Ko­vács, Mirákovics, ill. Fülöp, Ha- acsi. Dr. Fazekas Mihály K. ÉPÍTŐK—KAPOLY 2:2 (0:1) Kaposvár, 100 néző, A vendég­csapat már 2:0 arányban vezetett, amikor a hajrában az Építőknek sikerült szépíteni, majd egyenlí­teni is. A megyei bajnokság állása: 1. Barcs 2 2­­3:0 4 2. Tab 2 2­­6:1 4 N.-atádi Konzerv 2 2­­6:1 4 4. K. Dózsa 2 2­­5:1 4 5. Zamárdi 2 2­­6:2 4 6. N. Honvéd 2 1 1­2:1 3 7. K. V. Lobogó 2 1­1 2:2 2 Lengyeltóti 2 1­1 1:1 2 9. Kapoly 2­1 1 3:4 1 10. K. Építők 2­1 1 2:3 1 11. Somogytarnóca 2­1 1 1:3 1 12. Babócsa 2­1 1 1:4 1 13. Balatonboglár 2­1 1 1:5 1 14. Csurgó 2­­2 2:7­15. K. H. Vasutas 2­­2 1:4­16. Taszár 2­­2 0:3­— A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 2 1 1 1 1 1 2 1 2 1 1 1 X + 1. Tizenhárom találatot 119 fogadó ért el, ezek nyereménye a nyere­ményilleték levonása után szelvé­nyenként 3533 Ft. Közülük ötven­egy fogadó a plusz l mérkőzés eredményét is eltalálta, ezek nye­reménye szelvényenként a juta­lommal együtt 6586 Ft. A 12 talá­latos szelvényekre 126 Ft-ot, a 11 találatokra 20 Ft-ot, a 10 talála-