Somogyi Néplap, 1966. november (23. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-15 / 269. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1966. november 15. Elutazott a Vasas Milánóba jós edzővel a következő játé­A Győri ETO lelépte a Bp. Honvédőt Vasárnap délelőtt lejátszotta diósgyőri mérkőzését a magyar bajnokcsapat. Azt követően a Vasas játékosok rögtön autó­buszba ültek, s meig sem álltak a Ferihegyi repülőtérig. Itt a MALÉV különgépe várta a magyar labdarúgókat, akik még vasárnap délután útra keltek Milánóba. Csordás La­Debrecen, 2000 néző. V.: Wotta- va. Debrecen: Németh — Magyar, Megyeri, Gellér — Sóvágó, Somo­gyi — Cseke, Zádori, Tóth, Rá- czi, Sajtos. Edző: Komlóssy Imre. Honvéd: Borok — Szántó, Zimo- nyi, Fekete I. — Köves, Bata — Kalmár, Arany, Kerkai, Fekete n., Hernádi. Edző: Tóth József. Az esőtől és havas esőtől fel­ázott mély talajú pályán nagy becsvággyal kezdtek a csapatok. A 3. percben a hazaiak vezettek támadást, ennek végén Cseke húsz méterről célozta meg a jobb fel­ső sarkot. Borok csak remek ve­tődéssel tudta hárítani a nehéz helyzetet. Inkább a DVS.C táma­dott, mégis a 3. percben a ka­posvári csapat ért el gólt. Gellér, majd Sóvágó nem tudta elérni a csúszós talajon a labdát, amely Fekete II. elé perdült, a Honvéd­csatár nyolc méterről laposan gu­rított a kapu közepébe. 1:0 a K. Honvéd javára. A gól szárnyakat adott a kaposvári csapatnak, amely lendületesen támadott. Húsz perc múltán azonban változott a játék képe, most a debreceniek lendültek bele. A 26. percben egyenlítési alkalom nyílt a DVSC számára. Tóth még a kifutó Bo­rokot Is kicselezte, nehéz szögből középre gurított, de nem volt be­fejező debreceni csatár. A 35. perc­ben egy összecsapásnál Kalmár megsérült. Egy ideig a pályán, majd a pályán kívül ápolták. A tíz főre olvadt Honvéd beszo­rult. A félidő utolsó percében egyenlített a DVSC. Somodi ívelt középre, a Honvéd védői rövi­den szabadítottak fel. a labda Káczihoz került, aki 18 méterről Nagykanizsai YTE— Lábad 2:1 (2:1) Lábod, 100 néző. V.: Szloboda. NVTE: Papp — Szabadi, Tóth, Rizsányi — Mihácsi, Farkas — Söjtör, Pávlicz, Kovács, Mihalecz, Nagy. Edző: Schweitzer Sándor. Lábod: Monostori — Wirth, Mi- hóka, Koczka — Ilosfai, Hadi — Keszi, Borzas, Nagy, Takács, Pos­ta. Edző: Selmeczi István. Nehéz, sáros, mély talajon ke­rült sor az idényzáró mérkőzésre Lábodon. Az első eseményt a vendégeknek a 10. percben elért gólja jelentette. Mihalecz húsz méterről célozta meg a kaput, s Monostori későn avatkozott közbe, 1:0. A gyors gólra gyorsan vála­szoltak a hazaiak. A 14. percben Posta beívelt labdáját Borzas fej­jel továbbította a hálóba, 1:1. Vál­tozott a kép. A 19. percben a vendégek vezettek rohamot, en­nek végén Mihácsi távoli lövése jutott Monostori mellett a hálóba, 2:1. A két potyaízű gól idegessé tette a lábodi csapatot, amely ugyan támadott, de támadásait nem tudta eredményesen befejez­ni. Igaz, a vendégeknek szeren­cséjük is volt. Borzas labdája ugyanis a 27. percben a kapufát találta el. (Onnan a labda sokak szerint a gólvonalon túlra vágó­dott le, a bíró azonban továbbot intett.) A 34. percben Posta lőtt jó helyzetből mellé. Szünet után szinte felbillent a pálya. Beszorultak a vendégek, akik olykor kilenc-tíz emberrel védték kapujukat. A 20. percben egy közvetett szabadrúgás keltett izgalmat. Posta megpöccintette a labdát, s Takács a hálóba vágta azt, a bíró azonban — minthogy az elrúgott labda nem került já­tékba — újra rúgatta a szabadot. Tét nélküli mérkőzés volt a lá­bodi, ennek ellenére helyenként érdekes, izgalmas volt a küzdelem. A megfogyatkozott számú szur­kolóhad, amely a zord időben is kitartott csapata mellett, azon bosszankodott, hogy szünet után a lábodi csatársor legalább hat­nyolc biztos gólhelyzetet elhibá­zott. Ezért nevezhető szerencsés­nek a vendégek győzelme. Jó a közvetlen kanizsai védelem, il­letve Mihóka és Posta. Lovászi — Siófok 4:2 (2:1) Lovászi, 200 néző. V.: Sabacz. Lovászi: Nagy III. — Iványi, Nagy II., Szentgyörgyvölgyi — Gladanovics, Molnár I. — Tóth, Kozma II., Molnár II., Kozma I., Csizmadia. Fdző: Kelemen István. Siófok: Iszak — Farkas, Fehér, Vörös — Scniull. «.erényi — Li­kasok utaztak: Varga, Kende­rei, Bakos, Mészöly, Sárosi, Ihász, Mathesz, Berendi, Mol­nár, Fister, Kékesi, Pál, Pus­kás, Farkas és Korsós. A Diós­győrben kiállított Farkas a kupaszabályok értelmében — mint hogy külön rendelkezés nem tiltja ezt meg — játszhat a szerdai mérkőzésen. védhetetlenül lőtt a jobb felső sarokba, 1:1. A félidőben véglegessé vált hogy Kalmár nem játszhat. Szünet után tíz fővel vonult ki a pályára a kaposvári csapat. A Honvéd szí­vósan védekezett, s hosszú időn át jól is rombolták Zimonyiék a meg-megújuló debreceni rohamo­kat. A 25. percben azonban góllá érett a hazaiak fölénye. Jobb ol­dalon futott most is a támadás. Zádori labdája átszállt a kifutó Borok fölött, Tóthnak még arra is volt ideje, hogy lekezelje a labdát, aztán úgy gurította azt az őrizetlenül hagyott hálóba, 2:1. A Honvéd feladta, öt perccel a befejezés előtt újabb gólt ért el a DVSC. Cseke futtatta Tóth I-et, ő Ráczihoz továbbított, a debre­ceni csatár 14 méterről bombalö­vést eresztett meg, s a labda véd­hetetlenül vágódott a léc mellett Borok hálójába, 3:1. A megcsappant debreceni néző­sereg kíváncsian várta a Vasas ellen nagyszerűen szerepelt ka­posvári együttes debreceni bemu­tatkozását. A Honvéd gyors gólja percekre megzavarta a DVSC csa­patát, közbeszólt azonban Kalmár sérülése. No meg. hogy szünet után a tíz főre olvadt kaposvári csapat védekezni kényszerült. Az elöl maradó egy-két kaposvári csatár képtelen volt komoly hely­zetet teremteni a debreceni kapu előtt. Meg is zavarodott a Hon­véd védelme, így a debreceniek viszonylag biztsán szerezték meg a mérkőzés két pontját. Hozzá­tartozik azonban a mérkőzés kró­nikájához, hogy a kaposvári csa­pat játékából valahogy hiányzott a tűz. Elég könnyen megadta má­déi, Németh, Pelyva, Papp, Kár­páti. Edző: Haragh Tibor. Á mérkőzés alatt végig szakadt az eső. Sáros, víztócsákkal borí­tott pályán álltak fel kezdéshez a csapatok. A hazaiak már a 3. percben Tóth révén gólt értek el, 1:0. A lovászi rohamok a 17. percben értek újra góllá, amikor ismét Tóth volt eredményes, 2:0. Válaszként két perc múlva Pely­va huszonöt méteres nagy lövése jutott a hálóba, 2:1. Szünet után támadásba lendült a Siófoki Bányász, s Pelyva az 5. percben kiegyenlített, 2:2. A hajrában a hazaiak bizonyultak jobbnak. A 20. és 21. percben Kozma II. kihasználta a siófoki védelem megingását, 4l2. Irreális talajon került sor a mér­kőzésre, amelyre rányomta bé­lyegét, hogy az már csak a lo­vásziak szempontjából volt je­lentős. A lovásziakat — papíron — még fenyegette a kiesés réme. Lendületesebb játékával, némi sze­rencsével nyert a lovászi csapat a Bányász-rangadón. Jók: Nagy m., Nagy II., Tóth, Csizmadia, ill. Farkas, Schádl, Papp. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN: Pécsi Helyüpar—Dunaújvárosi Építők 6:1, Pécsi BTC—Szekszárdi Dózsa 2:1, Nagykanizsai Bányász —Zalaegerszegi Építők 4:0, Bajai TE—Nagykanizsai Dózsa 9:2, Máz­szászvári Bányász—PEAC 5:3, Pé­csi Ércbányász—Mohácsi TE 3 :0. A Vasas csapata Diósgyőrben j némi küzdelem után nyert. E ta­lálkozó mellékzöng'éje volt, hogy Farkas és Deák összeakaszkodott, j gát a K. Honvéd Debrecenben. Jók: Németh, Megyeri, Tóth, Itá- ezi, ill. Borok, Zimonyi, Kerkai. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ NB I B-BEN: Szombathely—Budafok 2:0. Szál­lítók—MÁV DAC 4:0, Egyetértés— Ganz-MÁVAG 1:0, Szeged—Nyír­egyháza 3:3, Oroszlány—BVSC 2:0, Komló—Eger 1:0, Székesfehérvár— Miskolc 0:0. A bajnokság kérdése már el­dőlt az NB II Nyugati csoportjá­ban. Az idén azonban a bajnok­kal együtt feljut az NB I B-be az NB II második és harmadik he­lyezettje is. A hosszúra nyúlt NB n-es bajnokságban gyilkos küzdelemre van kilátás a feljutó s a két labdarúgót két perccel a befejezés előtt Biróczki játék­vezető kiállította. A Győri Vasas •sPTO tartja kupaformáját. A győ­riek ez alkalommal a Bp. Honvéd csapatát lépték le. Talán még nem is volt arra példa, hogy a Honvéd bajnoki mérkőzésen ilyen súlyos vereséget szenvedett. A Ferencváros—Csepel találkozó a Népstadionban egy ideig »szikrá­zott«. A hajrában azonban felül­kerekedett a zöld-fehér együttes, s« ezzel bebiztosította második he­lyét a bajnoki táblázaton. Elég jó mérkőzést hozott az Üjpesti Dózsa—MTK összecsapás. A meg­lepetés csak egy ide^g lógott a levegőben, aztán simán nyert az Üjpest. Gól nélküli döntetlent hozott a Pécs—Tatabánya, vala­mint a Dunaújváros—Saglótarján összecsapás. »Próbaosztályozót« játszott a Dorog és az özd. A dorogi összecsapáson a hazai csa­pat megérciemejten nyert. helyekért. A forduló nagy mérkő­zése Pécsen volt, ahol a PVSK legyőzte a ZIE-t. Az időjárás megtizedelte a nézők sorait. Nem­csak Kaposváron volt 100—150 né­ző. A K. Kinizsi egyébként vi­szonylag könnyen verte a sereg­hajtó Mosonmagyaróvárt. dett. Az előrehúzódott kaposvári védelem mellett a 44. percben formás támadást vezettek a ven­dégek. Dezső lábbal mentett szög­letre, majd Zag vágta ki a jobb sarokból a labdát. Szünet után percek alatt három remek védést mutatott be Lőre. A 11. percben Szabó a kapufát találta el. öt perc múlva a kitörő Barta már csak a kapussal állt szemben, négy méterről gyengén gurított kapura, s Lőre lábbal vé­dett. A 17. percben Simon össze­csapott az óvári kapussal, a lab­da Laczkovics elé pattant, s ő az üres kapuba küldte, 2:0. A 20. percben Jutási lövését Kelemen a gólvonalról kézzel ütötte ki. A ll-est Szabó értékesítette, 3:0. A biztos vezetés tudatában ké- nyelme,skedni kezdtek a kaposvá­riak, szóhoz jutott az MTE. A 23. percben Köpcsényi kiugrott zag Megyei bajnokság ják-e századik góljukat. Nem sike­rült. G: Lázár (4), Szántó II. (2), Molnár (2), ill. Takács, Juhász. Jók: Pimpauer, Szántó II., Molnár, Lázár, ill. Miseta, Juhász, Takács. Végvári Dénes BARCS—K. DÓZSA 1:1 (0:0). Barcs, 100 néző. V: Bors. Barcs: Gál — Bogyó, Sinkó, Papp — Bátorfi, Palotai — Magyar, Horváth, Göncz, Nagy, Kuti. Edző: Juhász Vilmos. K. Dózsa: Mészá­ros — Herczeg, Csima I. Fcdor — Farkas, Nagvréti — Sajnai, Hal- vax, Vörös, Csima n., Haracsi. Ed­ző: Radnai István. A csúszós, sá­ros pályán egyenlő er^k küzdöt­tek. A döntetlen megfelel a látot­taknak. G: Kuti, i’l. Haracsi. Jók: Bogyó, Bátorfi, Magyar, ill. Far­kas, Vörös. Pandúr Ferenc BABÓCSA—KAPOLY 1:0 (0:0). Babócsa, 100 néző. V: Kiss. Babócsa: Varga — Káplár, Bakó, Mohácsi — Vukmann, Luczek — Riedler, Putics, Csordás, Horváth, Ferencváros—Csepel 4:1 (1:1) Népstadion, 6000 néző. V.: Far­kas. G.: ’Németh (2), Novák (ll-esből). Szőke, ill. Gondár. Vasas—Diósgyőr 1:0 (1:0) Diósgyőr. 28 000 néző. V.: Bi­róczki. G.: Farkas. Győr—Bp. Honvéd 6:1 (1:0) Győr, 5000 néző. V.: Radó. G.: Varsányi (2), Somogyi, Szániel, Keglovich. Stolcz, ill. Tóth K. Ü. Dózsa—MTK 4:2 (2:1) Hungária körút, 5000 néző. V.: Aranyosi. G.: Solymosi, Zámbó, Fazekas, Bene, ill. Nagy I., La­kinger. Dorog—Ózd 4:2 (3:2) Dorog, 1500 néző. V.: Pusztai. G.: Monostori, Virágh, Barta- los, Juhász, ill. Borbás II., An­gyal. Dunaújváros—Salgótarján JíjO Dunaújváros, 3000 néző. V.: Ka­tona. Pécs—Tatabánya 0:0 Pécs, 4000 néző. V.: Vízhányó. Tsz-ek, állami gazdaságok, gépjavító állomások figyelmébe! Profilváltozás miatt a NAGYBEREKI TÖZEGKITERME- LÖ VÁLLALAT raktárán lévő készletéből eladásra kí­nál Diesel- és benzinüzemű motor- és gépalkatrészeket. Kaphatók: CSEPEL-Diesel SUPER-Zetor ZETOR 3011-es DT és GAZ 51-es motor- és szerkezeti alkatrészek, görgős- és golyóscsap­agyak, nyugvó csapágyak, fogaskerekek, fogaskoszorúk, simeringek és más alkatrészek. Az alkatrészek a vállalat feketebézsenyi raktárából na­ponta 7-től 15.30 óráig vehetők át. Bővebb felvilágosítást a vállalat anyaggazdálkodási elő­adója ad. Telefon 31. Levélcím: Tőzegkitermelő Vállalat, Fonyód. (4290) NB II Még öten pályáznak a két feljutó kelyi*e K. Kinizsi—Mosonmagyaróvár 4:2 (1:0) Kaposvár, 150 néző. V.: Kovács B. K. Kinizsi: Dezső — Balogh, Báli, Zag — Szabó, Csaba — Ju­tási, Barta, Herbei, Simon, Lacz­kovics. Edző: Szigeti János. Mo­sonmagyaróvár : Lőre — Papp, Tóth, Kelemen — Puszter," Vogl I. — Köpcsényi, Buti, Mészáros, Szá­lai, Vogl II. Edző: Ács Ferenc. A mérkőzést a Kinizsi salakos edzőpályáján játszották. Kezdettől fogva a hazaiak irányítottak, az MTE csak ritkán jutott át a felező vonalon. A 12. percben Simon kapáslövését nyomta ki a felső sarokból Lőre, majd Laczkovics, Barta léc alá tartó labdáját ütöt­te szögletre. A 25. percben Herbe! a baloldali szögletzászló közeléből ívelt be szabadrúgást, s a labda a túlsó sarokba hullott, 1:0. A 28. percben jutott először munká­hoz Dezső: egy gyenge fejest vé­lt. V. LOBOGÓ— SOMOGYTARNÓCA 4:1 (3:1). Kaposvár. V. BakonyL Vörös Lobogó: Szentesi — La­kács, Zakommer, Nagy I. — No­vák, Srenk — Lovász, Radaksz, Nagy J., Simon, Gergő. Edző: Eg­res László. Somogytarnóca: Fehér — Verkovczi, Rezsonya, Mohácsi — Fischli, Bencsik — Boros, Bol- hói, Novák, Bitó, Nagy. Edző: Szó­vári György. A hazai csapat job­ban alkalmazkodott a csúszós, sí­kos pályához. G: Srenk, Radaksz, Nagy J., Simon, ill. Novák. Jók: Lukács, Nagy I., Gergő, ilL Fe­hér, Novák. Kaiser Béla MARCALI VM-K. H. VASUTAS 8:2 (4:1) „ Kaposvár, cseri pálya. V: Bella. Marcali: Szántó I. Hosszú, Pim­pauer, Rigó — Jakab, Kósi — Be­ne, Kisborsó, Szántó II., Molnár, Lázár. Edző: Abonyi Károly. K. Vasutas: Wertenbach — Molnár, Orbán, Miseta — Druskó, Simon — Tátrai, Juhász, Takács, Tánczos, Harsányi. Edző: Takács Ferenc. Igen mély talajú pályán került sor a mérkőzésre, amelyen a techni­kailag képzeltebb vendégcsapat ilyen arányban is megérdemelten1 nyert. A végén már csak az volt a kérdés, hogy a marcaliak berúg­Értékes jutalmakat (kerékpár, zsebrádió, fényképezőgép stb.) nyerhettek. ÁLLAMI BIZTOSÍTÓ (4293) mellől, kicselezte a kifutó Dezsőt, s besétált a kapuba, 3:1. A 42. percben Herbei közeli bombájá­val szemben tehetetlen volt Lőre, 4:2. Az utolsó percben Balogh és Csaba együttesen igyekezett sze­relni egy ártatlan támadást, köz­ben a labda Csaba kezére pat­tant. Bár nem történt szándékos­ság, a játékvezető ll-est ítélt. Bu­ti a jobb sarokba lőtte a labdát, 4 ‘JZ. A megfiatalított, lelkes, de még tapasztalatlan magyaróvári együt­tes ellen a Kinizsi hosszú ideig nyomasztó fölényben játszott. A nagy gólarányú vereségtől csak Lőre kitűnő védése mentette meg az MTE-t, azonkívül a kaposvári csatárok elszalasztottak egy idény­re való helyzetet. Jók: Báli, Csa­ba, Herbei, ill. Lőre, a mezőny legjobbja, Kelemen, Köpcsényi. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK A NYUGATI CSOPORTBAN: Székesfehérvári MÁV Előre—Esz­tergomi Vasas 1:1, Pécsi VSK— Zalaegerszegi TE 2:1, Győri Dózsa —Dombóvári VSE 0:0, Pécsi Bá­nyász—Vasas Izzó 3:0, Zalaeger­szegi Dózsa—Pápai Textiles 1:1, Fővárosi Autóbusz—Soproni Tex­tiles 3:0, Budai Spartacus—Veszp­rémi Haladás 3:1, Várpalotai Bá­nyász—III. kér. TTVE 4:2. Bicsár. Edző: Bakó József. Ka- poly: Ábrahám — Fenyvesi, Somo­gyi, Miklós — Huszár, Lőrincz — Kovács, Vida, Kétszeri, Takács, Csordás. Edző: Kálmán Ferenc. Nagy küzdelem folyt a győztes gólért. A jobban hajrázó hazaiak Riedler lövésével szerezték meg azt. Jók: Bakó, Vukmann, Luczek, ill. Ábrahám, Somogyi, Kovács. Kovács Tibor LENGYELTÓTI—TASZÁR 5:2 (2:1) Lengyeltóti, 100 néző. V: Dará­zsi. Lengyeltóti: Fonód! — Dezső, Császár, Somodi — Horváth I., Papp — Horváth II., Csordás, Sán­dor, Püspök, Miletics. Edző: Par- rag János. Taszár: Szalai — Cson­ka, Kiss, Kondorosa — Segesdi, Kemény — Novák, Lukács, Stündl, Heim, Vokó. Edző: Kiss János. Jó iramú mérkőzés volt, az első fél­időben egyenlő ellenfelek küzdöt­tek, szünet után felülkerekedett a hazai csapat, s megérdemelten győzött. G: Csordás (4), Miletics, ill. Segesdi ll-esből, Novák. Jók: Somogyi, Csordás, Miletics, ill. Szalai, Csonka, Helm. Kovács Ferenc MARCALI HSE—CSURGÓ 3:0 (2:0) A mérkőzésről marcali tudósí- ' tónk jelentését nem kaptuk meg. Az Egri Dózsa feljutott az NB l-be A K. Honvéd már aligha menekül meg a kieséstől Debreceni VSC—K. Honvéd 3:1 (1:1) Vereséggel zárták az idényt a somogyi NB lli-as csapatok BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I: 1. Bp. Vasas 25 17 8­64:24 42 2. Ferencváros 25 15 5 5 65:33 35 3. Tatabánya 25 11 8 6 37:17 30 4. Ü. Dózsa 25' 12 6 7 64:39 30 5. Győr 25 11 8 6 35:26 30 6. Bp. Honvéd 25 13 3 9 44:42 29 7. Pécs 25 7 13 .5 26:29 27 8. Csepel 25 9 7 9 30:37 25 9. Diósgyőr 25 10 4 11 30:28 24 10. MTK 25 7 6 12 28:47 20 11. Salgótarján 25 6 6 13 23:36 18 12. Dunaújváros 25 4 9 12 18:35 17 13. Ózd 25 4 4 17 31:67 12 14. Dorog 25 2 7 16 23:58 11 Az első vonal fölötti csapat, a Vasas már bajnok. A második vo­nal alatti két együttes, az Ózd és a Dorog osztályozót játszik. Az NB I Hátralevő fordulója: Cse­pel—MTK, özd—Ferencváros, Pécs —Dorog, Honvéd—Dunaújváros, Vasas—Győr. Ü. Dózsa—Diósgyőr, Tatabánya—Salgótarján. NB I B: .1 Eger ___________29 14 7 8 42:43 35 2. Szeged 29 15 3 11 51:42 33 3. Komló 29 12 8 9 52:39 32 Szombathely 29 10 12 7 44:33 32 5. Oroszlány 29 10 12 7 29:23 32 6. Debrecen 29 12 8 9 45:38 32 7. BVSC 29 12 8 9 40:39 32 8. MA VÁG 29 12 7 10 40:32 31 9. Szállítók 29 10 10 9 31:34 30 10. Budafok 29 10 7 12 42:38 27 11. Székesfehérv. 29 10 7 12 38:36 27 12. Egyetértés 29 9 9 11 3^:30 27 13. Nyíregyháza 29 10 5 14 34:43 25 14. Miskolc 29 5 14 10 27:44 24 15. K. Honvéd 29 8 7 14 38:54 23 16. Győri MÁV 29 5 12 12 32:48 22 Az első vonal fölötti csapat, az Eger már bejutott az NB I-be, hisz legföljebb a Szeged előzheti meg a bajnoki táblázaton. Az el­ső és a második vonal fölötti hét együttes a feljutásért, illetve az osztályozón való részvétel jogáért küzd az utolsó fordulóban. A 9— 12. helyezettek fel sem juthatnak, ki sem eshetnek. A 13—16. helye­zett csapatok közül kettő elbú­csúzik az NB I B-től. Az NB I B utolsó fordulója: Győri MÁV DAC —Szombathely, Budafok—Szeged, Nyíregyháza—Székesfehérvár, It. Honvéd—Egyetértés, Komló—Deb­recen, Ganz-MÁVAG—Oroszlány, BVSC—Szállítók', Miskolc—Eger. NB II Nyugati csoport: 1. Várpalota 32 22 5 5 77:33 49 2. P. Bányász 32 17 10 5 57:35 44 3. Autóbusz 32 18 7 7 60:29 43 4. Zalaeg. TE 32 18 5 9 67:32 41 5. Pécsi VSK 32 18 5 9 61:36 41 fi. Esztergom 32 14 11 7 54:26 39 7. B. Spartacus 32 11 15 6 52:36 37 8. Gy. Dózsa 9. Izzó 10. Szf. MÁV 11. Dombóvár 12. Sopron 13. Z. Dózsa 14. III. kér. 15. Veszprém 16. K. Kinizsi 17. Pápa ________ 1 8. Magyaróvár 32 33 8 11 46:38 34 32 14 6-12 46:46 34 32 11 12 9 33:35 34 32 12 8 12 38:48 32 32 10 7 15 44:47 27 32 9 9 14 40:51 27 32 9 6 17 44 :63 24 32 10 4 18 42:63 24 32 7 9 16 32:54 23 32 5 7 20 27:63 17 32 1 4 27 25:110 6 A Várpalota már bajnok. A 2—6. helyezettek közül kerül ki az a két együttes, amelyik a Várpalo­tával együtt feljut az NB I B osz­tályba. A harmadik vonal alatti Mosonmagyaróvár már kiesett. A 7—17. helyezettek fel sem juthat­nak, ki sem eshetnek. Az NB II további műsora: November 20.: Sopron—Győri Dózsa, Dombóvár —III. kér. TTVE, Várpalota—V. Izzó, Pécsi Bányász—Zalaegersze­gi Dózsa, Pápa—K. Kinizsi, Mo­sonmagyaróvár—Székesf. MÁV, Esztergom—Pécsi VSK, Zalaeger­szegi TE—B. Spartacus, Veszprém —Autóbusz. November 27.: Pápa— Mosonmagyaróvár, K. Kinizsi—P. Bányász, Z. Dózsa—Várpalota, Izzó—Dombóvár, III. kér. TTVE— Sopron, Győri Dózsa—Veszprém, Autóbusz—ZTE, B. Spartacus— Esztergom, PVSK—Székesfehérvá­ri MÁV. NB III Délnyugati csoport: 1. N. Bányász 30 20 4 6 55:25 44 2. Máza 30 19 5 6 67:44 43 3. P. Ércbány. 30 18 5 7 47:21 41 4. Baja 5. N. Dózsa 6. PBTC 7. Lábod 8. Szekszárd 9. NVTE 10. Siófok 11. Dunaújv. 12. PEAC 13. Lovászi 14. P. Helyiipar 15. Mohács 30 18 4 8 69:34 40 30 15 6 9 52:41 36 30 14 7 9 46:35 35 30 14 4 12 53:38 32 30 13 4 13 50:52 30 30 10 8 12 54 :58 28 30 9 6 15 31:39 24 30 8 7 15 40:56 23 30 6 10 14 27:45 23 30 6 10 14 32:62 22 30 8 5 17 37:55 21 30 4 13 13 22:38 21 16. Zalaeg. Ép. 30 5 8 17 36:75 18 Ezzel befejeződött a bajnokság ebben az osztályban. Az első vo­nal fölötti három csapat fölkerült, a második vonal alatti Zalaeger­szegi Építők csapata kiesett. Megyei bajnokság I. osztály: 1. Marcali HSE 30 19 4 7 67:31 42 2. K. Vasas 30 16 9 5 67:26 41 3. Marcali VM 30 18 5 7 99:51 41 4. Kapoiy 30 15 7 8 49:33 37 5. K. Dózsa* 30 15 6 9 70:35 35 6. K. Lobogó 29 15 4 10 68:45 34 7. Nagyatád 30 14 5 11 49:50 33 8. Taszár 30 13 7 10 51:56 S3 9. Csurgó 30 12 5 13 67:62 29 10. Barcs 30 8 3 14 42:51 24 11. Tab 29 8 3 13 40:64 24 12. Lengyeltóti* 30 10 3 17 44:74 22 13. Babócsa 30 9 4 17 35:77 22 14. S.-tarnóca 30 7 7 16 39:63 21 15. B.-boglár 30 8 4 18 42:65 20 16. K. Vasutas 30 6 6 18 37:83 18 * Egy büntetőpont levonva. A vonal fölötti három együttes feljutott az NB III-ba. Elmaradt mérkőzés' a K. V. Lobogó—Tab. amely a Vörös Lobogó helyezése szempontjából még számít. — A totó 13+1 találatos szelvé- I nye: 1x2 1x2 111 xx2x + 2. ! 13 találatot 5 fogadó ért el. nye­! reményük az illeték levonása után 104 805 forint. Közülük hárman a plusz 1 mérkőzést is eltalálták, nyereményük a jutalommal együtt 367 877 forint. A 12 találatos szel­vényekre 2079 forintot, a 11 talá- latosokra 174 forintot, a 10 talá- latosokra 39 forintot fizetnek.