Somogyi Néplap, 1966. november (23. évfolyam, 258-282. szám)

1966-11-01 / 258. szám

Kedd, 1966. november 1 4 SOMOGYI NÉPLAP A vártnál nehezebb győzelem Ausztria ellen Az időjárás nem vette kegyeibe nemzeti tizenegyet. A hajrában, 111 mnnsrnr- ~ - - a _ 1. , - . a 111. magyar—osztrák labdarúgó mérkőzést. A Népstadion gyep­szőnyegét víztócsák borították, s a mérkőzés kezdetekor is zuho­gott az eső. Ez is közrejátszott abban, hogy alig huszonötezer ember volt kíváncsi a meccsre. (A nézőknek majdnem fele Auszt­riából érkezett.) A találkozó előtt a magyar csapat öltözőjében II- lovszky Rudolf szövetségi kapi­tány közölte, hogy a tervezett összeállítás megváltozik. Mátrai helyett Sípos, Korsós helyett Ma- thesz került a csapatba. Minthogy a mérkőzésen is volt cserelehető­ség, a 63. percben Mészöly ki­állt. s Bene jött be. Már a 7. percben gólt értek el a mieink, aztán a 74. percig vá­ratott a második gól, mert az osztrákok a vártnál jobb játék­kal rukkoltak elő, s bizony ko­moly feladat elé állították a vártnál gyengébben játszó magyar az utolsó öt percben mindegyik oldalon egy-egy gól esett. így alakult ki a végeredmény. Tanulságos mérkőzés volt az osztrákok elleni. Üjból bebizonyo­sodott, hogy sosem szabad ko­molyan venni az ellenfél sirá­mait. Az osztrákok ugyanisf előre keseregtek, hogy csapatuk nincs formában. A mérkőzés nem ezt igazolta. A magyar csapat, amely­nek szerkezete Mátrai és Korsós kiválása révén átalakult, elég sok hibával játszott. Magyarország— Ausztria 3:1 (1:0) Népstadion, 25 000 néző. Vezette: Huber (svájci). Gólszerzők: 7. perc: Farkas 1:0. 74. perc: Farkas 2:0. 85. perc: Farkas 3:0. Kilenc feljutó-, hét kiesőjelölt ez NB I B-ben! Még mindig érdekelt az összes csapat. A labdarúgó NB I B 27. fordulója után kilenc csapatnak van esélye arra, hogy egy osz­tállyal följebb lépjen, a többi hét együttest pedig a kiesés ré­me fenyegeti. A forduló meglepe- perc: Wolny 3:1. ! tése Debrecenben született: a BVSC lelépte debreceni testvér- csapatát. A K. Honvéd erejéből Komlón csak jó játékra futotta, bravúrra nem. A kaposváriak szempontjá­ból határozottan balszerencsésen alakult mérkőzésen vereséget szenvedett a K. Honvéd. Pedig nem sok hiányzott, hogy leg­alább egy pontot szerezzen. Komló— K. Honvéd 3:1 (1:0) Ismét kikapott a Várpalota Az utolsó öt fordulóban hét pontot vesztett, mégis fölényesen első az NB II Nyugati csoport­jában a Várpalotai Bányász. A Zalaegerszegi TE váratlan veresé­ge után a Pécsi Bányász meg­előzte a ZTE-t. A K. IGnizsi a jelekből ítélve aligha tud már elmozdulni a 16. helyről. Vasas Izzó— K. Kinizsi 2:0 (2:0) Fóti út, 200 néző. V.: Gimesi. Izzó: Horváth — Feleki, Magyar, Legimusz — Marin, Radics — La­katos, Bodó, Barsi, Varga, Ba­logh. Edző: Ónodi Andor. K. Ki­nizsi: Dezső — Balogh, Bali, Zag — Szabó, Csaba — Jutási, Simon, Herbei, Nagy, Laczkovics. Edző: Szigeti János. Vizes, felázott talajú pályán elég nehezen találták föl 'nagu- kat a csapatok. A 10. perc ese­ménye volt Nagy bombalövése, az Izzó kapusa azonban hárítani tu­dott. Továbbra is a Kinizsi dik­tálta a tempót. Néhány szöglet jelezte a kaposváriak fölényét. Befejező csatár azonban nem akadt a Kinizsinél. Aztán fokoza­tosan a hazaiak jöttek föl, s a 25. percben gólt is értek el. Bal oldalon futott az Izzó támadása, a beszálló labdát Dezső öklözte — balszerencséjére Izzó-játékoshoz —, és Barsi közelről a hálóba lőtt, 1:0. A gól teljesen megzavarta a kaposvári csapatot, amelynek vé­dői hibát hibára halmoztak. A 35. percben a Kinizsi-védők kap­kodása újabb Izzó-gólt hozott. Most Varga talált 12 méterről a jobb sarokba, 2:0. Lassan lehig­gadt a kaposvári csapat, s újból kiegyenlítettebb lett a játék. Egy­más után kétszer is kínálkozott gólszerzési alkalom a K:nizsi-csa­tárok számára, de a helyzetek sorra kimaradtak. , Szünet után már nyoma sem volt az első 45 perc nagy iramá­nak. Ellaposodott a játék, ame­lyet inkább az Izzó irányított. Fél órán át csak a két 16-os között pattogott a labda. A kapusoknak nem is volt dolguk. A mérkőzés vége felé újból belelendült a Ki­nizsi, a 83. percben Laczkovics óriási helyzetből fölé bombázott. A közepesnél alacsonyabb szín­vonalú mérkőzésen a hazai együt­tes jobban tudott alkalmazkodni a talajhoz. Döntő volt az is, hogy amíg a Vasas Izzó kevés helyzetéből két gólt tudott rúgni, a kaposváriak egész sor alkalmat hagytak kihasználatlanul. Jók: Horváth, Magyar, Radics, Barsi, ill. Zag, Szabó, Csaba, Jutási. * * * További eredmények az NB II-ben: ül. kér. TTVE—Pápa 3:0, Esz­tergom—Zalaegerszegi TE 2:0, Pé­csi VSK—Soproni Textiles 4:0, Fő­városi Autóbusz—Várpalota 2:0, Székesfehérvári MÁV Előre— Veszprém 2:0, Pécsi Bányász- Győri Dózsa 1:0, Zalaegerszegi Dó­zsa—Mosonmagyaróvári TE 5:0. Újra az N. Bányász vezet a Délnyugati NB lll-ban Súlyos vereséget szenvedett Ba­ján a Máza-Szászvár, a korábbi listavezető. így az élen ismét vál­tozott a kép. Üj együttes is je­lentkezett a feljutást jelentő har­madik helyért: a Baja. A somogyi NB III-as csapatok egyébként ket­tős vereséget szenvedtek. Ottho­nában kapott ki a Lábod, Pécsen a Siófok. r P. Ércbányász— Siófok 1:0 (0:0) Pécs, 200 néző. V.; Nagy. 1^. Ércbányász: Doszpod — Ul­rich, Fekete, Bendes — Decsi, Berkovszki — Horváth, Kakuszi, Farkas, Kovács, Gerossi. Edző: Kállai Lipót. Siófok: iszak — Farkas, Szabó, Vörös — Szilágyi, Kerényi — Erdei, Németh, Schádl, Pelyva, Papp. Edző: Haragh Ti­bor. Förgeteges hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, a siófoki védelem azonban állta a rohamo­kat. A 20. percben Tszak csak bra­vúr árán tudta megmenteni ka­puját a góltól. A 30. percben vi­szont Németh már a kifutó ka­pust is kicselezte, de nagyon ki­sodródott, és nem talált a háló­ba. Szünet után a Siófok vette át a kezdeményezést, ekkor viszont a hazaiak kemény játékba kezd­tek, aminek nem találták ellen­szerét az elég lagymatagon játszó siófoki fiúk. Előbb Papp, aztán Szilágyi és Erdei adta meg az árát a hazaiak túl kemény já­tékának. A 27. percben kavarodás kerekedett a siófoki kapu előtt, ennek végén Gerossi a hálóba lőtt, 1:0. öt perccel a befejezés előtt Némethnek nyílt alkalma az egyenlítésre, a csatár azonban az ötösről a kapus kezébe lőtt. Gyenge, közepes iramú mér­kőzés volt, amelyen egyenlő erők küzdöttek. A döntetlen inkább megfelelt volna a látottaknak. Jók: Fekete, Farkas, Gerossi, ill. Szabó, Szilágyi, Schádl. Pécsi BTC—Lábod 1:0 (1:0) Lábod, 250 néző. V.: Hegedűs. PBTC: Scherer — Keidl Bá- rácz, Tihanyi — Varga, Harsá- nyi — Görgényi, Kővári, Hauschl, Horváth, Bencsik. Edző: Lendvai Miklós. Lábod: Monostori — Ilos- fai, Mihóka, Hadi — Koczka, Nagy — Keszi, Borzas, Fülöp, Takács, Posta. Edző: Selmeczi István. A nehéz talajú, csúszós pályán szép játék nem alakulhatott ki. A vendégek szoros emberfogással ját­szottak, s a kapu közelében igye­keztek megakadályozni a lábodi fiúkat még a labda átvételében is. A 25. percben Takács, majd Fülöp mégis megszerezhette volna a vezetést, de nem sikerült. A 38. percben Harsányi viszont be­talált a lábodi kapuba, 1:0. Szünet után óriási lábodi nyo­mással folytatódott a játék. A vendégek ekkor túl kemény já­tékba kezdtek, a 14. percben Ke­szi jó helyzetből durrantott mel­lé. Az utolsó húsz percben már valamennyi bőrgyári játékos a kapu előtt tömörült, a lábodiak képtelenek voltak áttörni a bőr­gyári védelmi falat. A játékidő nagyobb részében fölényben játszott a lábodi csa­pat, amely azonban csak helyzet tokét tudott teremteni, gólt rúgni _ nem. A hazai együttes egy kissé elbizakodottan lépett pályára, s mire igazán rákapcsolt, már késő volt. Egy szerencsés gól eldöntöt­te a mérkőzést a vendégek javá­ra. Jók: Bárácz, Harsányi, Gör­gényi, ill. Mihóka, Koczka, Posta. * * * További eredmények Lovászi Bányász—Nagykanizsai VTE 0:0, Pécsi EAC—Dunaújvárosi Építők 1:1. P. Helyiipar—Zala­egerszegi Építők 6:0. Baja—Máza- Szászvár 4:1. Nagykanizsai Dózsa —Mohács 0:1, Szekszárd—Nagyka­nizsai Bányász 0:1. Komló, 1000 néző. V.: Kaposi. Komló: Kiss — Kelemen, Rup- pert, Lazaridisz — Pataki II., Soós — Garai, Bordács, Pataki I., Bodai, Szigeti. Edző: Szőcs Já­nos. K. Honvéd: Borok — Szán­tó, Zimonyi, Tóth L — Köves, Bata — Kalmár, Arany, Kerkai, Fekete, Hernádi. Edző: Tóth Jó­zsef. Mint az összeállításokból kitű­nik, a kaposváriaknál — az utol­só pillanatban — a sérült Arany és Fekete is vállalta a játékot. Az esőtől felázott, nem túlságo­san mély, de csúszós talajú pályán a Honvéd vezette az első táma­dást. Amikor belelendült a kom­lói támadósor, mindjárt a kapos­vári hálóba is került a labda. Amolyan »kis szögletet« ívelhe­tett be Garai a jobb szélről; Bata felszabadító fejese a kaputól mint­egy 23—25 lépésre álló Soós elé pattant, ő egyből megcélozta a hosszú sarkot, s mire Borok megmozdult, már hálójában tán­colt a labda, 1:0. Heves kapos­vári rohamok következtek válasz­ként. A 6. percben szép támadás után Hernádi lövése alig szállt mellé. A 15. percben Köves szép beadásáról késtek le a belsők. A 18. percben Köves ravasz, csa­vart labdája már-már a léc alá került, Kiss azonban szögletre tornászta. Állandósult a Honvéd fölénye. A beszorult komlóiak alig-alig jutottak el Borok kapu­jához. A 29. percben Arany tört ki, már csak a kapussal állt szemben, de a pattogó labdát nem találta el, az egyik védő be­érte. Arany el is esett. A lelkes kaposvári szurkolók 11-est rek­lamáltak. A 30. percben Kalmár nagyszerű labdát adott Hernádi­nak, s az nagy erővel lőtte a labdát a kapufának. Bizony csak nagy üggyel-bajjal szabadult föl a komlói kapu. Szünet után a meg-megerősödő szél a hazaiakat segítette. En­nek ellenére továbbra is a Hon­véd diktálta a tempót, A 15. perc­ben Fekete elhamarkodottan, gyatrán kapu mellé lőtt. Egy perccel később ugyancsak Fekete elől Szigeti az utolsó pillanatban tudott szögletre menteni. Meleg percek játszódtak le a komlói kapu előtt. F.gy kavarodás után a labda már-már a komlói ka­puba került, Kiss is verve volt, Pataki azonban a gólvonalról ki­vágta a mezőnybe a labdát. Most a Honvéd rúghatott »kis szögle­tet«. Bata fejese alig szállt mellé. A 25. percben Kerkai jó labdát adott Hernádinak. A csatár azon­ban megcsúszott, s elsőre nem jutott lövőhelyzetbe, másodszorra az elébe futó Kissbe vágta jó helyzetből a labdát. Érett a gól, s a 30. percben megszületett az egyenlítés is. Köves nagyszerű labdát adott Feketének. Az össze­kötő egy csel után tisztára ját­szotta magát, Kiss ugyan most is megpróbált menteni, de Fekete lövése védhetetlenül vágódott a bal sarokba, 1:1. óriási Honvéd­nyomás következett. Aztán a 33. percben eldőlt a mérkőzés a ha­zaiak javára. Soós mintegs7 negy­ven méterről ívelt egy szabadrú­gást a kaposvári kapu előterébe. Tóth is, Kerkai is önzetlenül hagyta emberét, s a két szaba­don maradt komlói csatár közül Bordács volt az, aki a kimozduló Borok mellett a hálóba pergette a labdát, 2:1. Még egy sikertelen Honvéd-próbálkozás következett,, aztán a 40. percben megpecsételő­dött a kaposvári csapat sorsa. Soós mintegy 25 méterről meg­célozta a jobb sarkot, s mire Bo­rok megmozdult, a labda már a hálóban táncolt, 3:1. Helyenként magas színvonalú, változatos, jó mérkőzésen határ­talan szerencsével szerezte meg a két bajnoki pontot, a Komlói Bányász. A mérkőzés nagy részé­ben ugyanis a kaposvári csapat nemcsak irányított, hanem job­ban is játszott, mint ellenfele. Sorsdöntő volt azonban a gyorsan bekapott első gól, aztán a po­tyaízű második és harmadik. Eny- nyi előnyt a sérülését érző Fe­ketével és Arannyal kiálló ka­posváriak* nem adhattak a jó Komlói Bányásznak. A látottak alapján még a döntetlen is a Komlóra lett volna hízelgő. Jók: Kiss, Kelemen, Pataki, Soós, Bor­dács, ill. Zimonyi. Kerkai, Köves és Kalmár. * * * További eredmények az NB I B-ben: BVSC—Debrecen 4:1, Szombat­hely—Székesfehérvár 4:1, Egyetér­tés-Győri MÁV DAC 3:1, Szeged —Miskolc 2:0, Szállítók—Nyíregy­háza 2:2. Oroszlány—Budafok 0:0. Ganz-MA VÁG—Eger 1:1. BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I B: 1. Eger 27 13 7 7 41:42 33 2. Szeged 27 15 2 10 46:35 32 3. BVSC 27 Í2 7 8 40:37 31 4. Debrecen 27 11 8 8 42:35 30 5. Komló 27 11 7 9 49:37 29 6. MA VÁG 27 11 7 9 38:31 29 7. Szombathely 27 8 12 7 39:33 28 8. Oroszlány 27 8 12 7 25:23 28 9. Szállítók 27 9 10 8 26:31 28 10. Budafok 27 9 7 11 39:35 25 11. Egyetértés 27 8 8 11 30:30 24 Székesfehérv. 27 9 6 12 34:34 24 13. Nyíregyháza 27 10 4 13 31:37 24 14. K. Honvéd 27 8 7 12 37:50 23 15. MÁV DAC 27 5 12 10 32 :42 22 16. Miskolc 27 5 12 10 25:42 22 NB n Nyugati csoport: 1. Várpalota 30 20 5 5 70:29 45 2. Autóbusz 30 17 7 6 56:27 41 3. P. Bányász 30 15 10 5 51:33 40 4. Zalaeg. TE 30 17 5 8 62:29 39 5. Pécsi VSK 30 16 5 9 58:35 37 6. Esztergom 30 13 10 7 49:24 36 7. B. Spart. 30 10 14 6 47:33 34 8. Gy. Dózsa 30 13 7 10 44:35 S3 9. Szf. MÁV 30 11 11 8 31:30 33 10. Vasas Izzó 30 13 6 11 43:41 32 11. Dombóvár 30 11 7 12 36:47 29 12. Sopron 30 10 6 14 42:42 26 13. Z. Dózsa 30 9 8 13 39:47 26 14. III. kér. 30 9 6 15 40:56 24 15. Veszprém 30 10 4 16 41:59 24 16. K. Kinizsi 30 5 9 16 25:52 19 17. Pápa 30 5 6 19 24:59 16 18. Magyaróvár 30 1 4 25 22:102 6 NB Hl Délnyugati csoport: 1. N. Bányász 28 18 4 6 50:25 40 2. Máza 28 17 5 6 57:41 39 3. P. Ércbány. 28 16 5 7 42:20 37 4. Baja 28 16 4 8 59:32 36 5. N. Dózsa 28 15 6 7 49:30 36 6. Pécsi BTC 28 13 7 8 43:32 33 7. Lábod 28 14 4 10 52 :34 32 8. Szekszárd 28 13 4 11 49:49 30 9. NVTE 28 8 8 12 48:56 24 10. Siófok 28 9 6 13 29:34 24 11. Pécsi EAC 28 6 10 12 23:36 22 12. Dunaúj. Ép. 28 rr 4 7 14 37:50 21 13. Mohács 28 4 13 11 22 :34 21 14. Lovászi 28 5 10 13 28:55 20 15. P. Helyiip. 28 6 5 17 29:53 17 16. Zalaeg. Ép. 28 4 8 16 35:71 18 Megyei bajnokság I osztály: 1. Marcali HSÉ 28 17 4 7 61:30 38 2. K. Vasas 28 14 9 5 60:25 37 3. Marcali VM 28 16 5 7 87:47 37 4. Kapoly 28 15 7 6 48 :30 37 5. Taszár 28 13 7 8 48:48 33 6. Nagyatád 30 14 5 11 49:50 33 7. K. Dózsa* 28 14 5 9 66 :34 32 8. K. Lobogó 27 13 4 10 61:42 30 9. Csurgó 28 12 5 11 67:58 29 10. Barcs 28 8 7 13 39:46 23 11. Tab 28 7 8 13 37:63 22 12. S.-tamóca 28 7 7 14 37:56 21 13. B.-boglár 28 8 4 16 40:57 20 14. Lengyeltóti* 29 9 3 16 39:69 20 15. Babócsa 29 8 4 17 34:77 20 16. K. Vasutas 28 5 6 17 34:75 1« * Egy büntetőpont levonva. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: Ilx2xx221211x +X. 13 plusz 1 és 13 találatot senki sem ért el. A 12 találatos szelvé­nyek száma 74 darab, nyeremé­nyük szelvényenként a nyere­ményilleték levonása után 8742 fo­rint. A 11 találatos szelvényekre 214 forintot, a 10 találatosokra 37 forintot fizetnek. MEGYEI BAJNOKSÁG TAB—K. DÖZSA 1:1 (1:1). Tab, 100 néző. V: Bakonyi. Tab: Kovács I. — Matyék, Pu­ha I., Szabó — Garabon, Fehérvá­ri — Kovács n., Simon, Czabula, Kecskés, Puha II. Edző: Czabula Miklós. Dózsa: Mészáros — Her- czeg, Darvas, Fodor — Báli, Csima — Haracsi, Farkas, Veverán, Nagy­réti, Vörös. Edző: Radnai István. APRÓHIRDETÉSEK A TRANSZVILL Kaposvári Gyára Kétszobás hátiéi/ xi­zetési könnyítessei el­adó. Kaposvár, Szegfű utca 43. Érdeklődni 17 órától. (2585) Dísznövény. Szép fő­nixpálma és fikusz el­adó. Kelemen, Kapos­vár, Április 4._utca 5. Nagyatádon Szabó Dezső u. 24. számú kétszobás családi ház beköltözhetően eladó. (4313) Balatonmáriafürdőn 200 n-öles telek eladó. Borsos, Vecsés, Vízép. (4262) Rózsa. A legszebb nemzetközi újdonsá­gok. Tulipán, jácint, nárcisz, gladiolus, gyümölcscserjék, dísz­cserjék. Kérje díjmen­tes fajtaismertetőnket. Szállítás postán. Szé­kely dísznövénykerté­szet, Budapest, III., Vörösvári út 18. __(4267) D zsípkocsira szerelt szalagfűrészgép eladó. Ajánlatokat 4259. szám­ra a kiadóba kérek. (4259) Négytonnás lovas kocsi újszerű állapot­ban eladó. Szili János Siófok, Béri Balogh Adám utca 24. (125185) 1 tőbe. Kaposvár, Rózsa ut­ca 11/b alatti magá­nyos családi ház 260 n-;öl kerttel beköltöz­hetően eladó. Ugyanott üzemképes burkolt Pannónia is eladó. (1724) Kaposváron, Körtö- nye-hegy elején gaz­dálkodásra alkalmas gyümölcsös egy hold területtel és beköltöz­hető lakóházzal eladó. Érdeklődni lehet: La­borfalvi Róza utca 21. (1727) Festett tükrös szek­rény, fehérneműsszek- rény, gyermekágy, konyhabútor eladó. Kaposvár, Szántó Im­re utca 50., II. emelet. Józsa. (Este 5 után.) (1720) Magas törzsű baba-, bokor és állandóan nyíló futórózsa-újdon­ságok kaphatók. Kér­jen árjegyzéket. Kiss rózsakertész, Kapos­vár, Damjanich utca 32. (1728) Kaposvári olcsó lak- bérű kétszobás, ker­tes lakásomat elcserél­ném nyugati városré­szivel. Ajánlatokat 1725. számra a hirde- (1725) Két és fél szobás modern, új, Kaposvár központjában leyö la­kásomat elcserélném budapestire. Érdeklőd­ni Kaposvár, 17-07* es telefonon, Pesten ür. Iszlaynál, IX., Sza­muely u. 18/a, Hl. em. 2. (2555) Elcserélnénk kétszo­bás, összkomfortos családi házunkat bala­toni családi házért vagy egy jó karban lé­vő Skoda Octavia Su­per gépkocsit nyara­lóért. Cím: Gutay Já­nos, Pécs, Marx u. 4. sz. (137709) A Zala megyei Ta­nácsi Építőipari Válla­lat fölvesz segédmun­kásokat, kőműveseket és kubikosokat. Jelent­kezni lehet a vállalat munkaügyi osztályán, Zalaegerszeg, Berzse­nyi utca 30. (100079) A Kelenföldi Hőerő­mű Vállalat (Budapest, XI., Budafoki út 52.) fölvesz építésztechni­kust, hőtechnikai műszerészeket, segéd­munkásokat. Vidékiek részére munkásszállást biztosítunk. Jelentkez­ni lehet munkaerő- gazdálkodásnál. (4057) keres fölvételre Jelentkezés: Kaposvár, Vasvári Pál utcai telepen. (1723) Az ÉM 44. sz. Álla- Gyökeres szőlőoltvá­mi Építőipari Vállalat azonnal fölvesz buda­pesti munkahelyekre kőműveseket, ácsokat, fémcsőállványozókat, hideg burkolókat (gyakorlattal), kubi­kosokat és férfi segéd­munkásokat. Család- fenntartóknak havi 360 Ft (napi 15 Ft), nem családfenntartók­nak havi 240 Ft (napi 10 Ft) különélési díjat fizetünk, ha vidéki la­kásbejelentéssel ren­delkeznem, és állandó lakóhelyükre naponta nem térnek haza. Munkásszállást és na­pi kétszeri étkezést — térítés ellenében — biztosítunk. Tanácsi igazolás és munkaru­ha, szakmunkásoknak szerszám szükséges, Cím: Budapest, V., Kossuth Lajos fér 13— 15.. munkaerőg kodás. (4265) nyok azonnali és ta­vaszi szállításra meg­rendelhetők Magony Imrénél, Abasár, Rá­kóczi út 16. (8535) A kaposvári fmsz ér­tesíti a lakosságot, hogy Kaposszentjaka- bon, Vöröshadsereg útja 118. szám alatt, a Kinizsi Sörözőnél lé­vő gyümölcsfaleraka- tában az árusítást no­vember hó 1-vel meg­kezdi. A gyümölcsfák megtekinthetők és át­vehetők a lerakatnál. Megrendelésre vasúti szállítást is vállalunk, ez esetben a csomago­lási és szállítási költsé­gei felszámítjuk. Le ra­katunknál kapható alacsony, középmagas és magas törzsű gyü­mölcsfacsemete nagy válaszékban. (1730) 1 Istálló és pajta rak­tárhelyiségnek kiadó. Kaposvár, Füredi utca 131. (2589) Nyugdíjast kályha­fűtőnek alkalmaz­nánk. Fegyveres Erők Klubja Parancsnoksá­ga, Kaposvár, Április 4. utca 4. sz. (4266) Érettségizett fiatal nő gyakorlattal elhe­lyezkedne adminisztra­tív vagy bérelszámolá­si munkakörbe, Ka­posvár környékére is. Cím 1712. számon a hirdetőben. (17 U) Gyümölcsfaoltványok, dísznövények, rózsák értékesítését megkezd­te az Alsótekeresi Fa­iskola lerakatában, Kaposvár, Erdősor ut­ca 11. szám alatt (4269) Bútorozott szoba egy vagy két személy ré­szére kiadó. Kaposvár, Szalma utca 6. (1710) Egy albérleti szoba kiadó. Kaposvár, Iri­nyi János utca 2JL Alkalmi vétel! Csak most! Laminált sz’vacskabát 920,-FI helyett 690,-Ft Keresse a kaposvári Ady Endre utcai Leértékelt Áruk Boltjában. A mély talajú pályán jó játék nem alakulhatott ki. A két csapatot di­cséri, hogy a test test elleni igen kemény küzdelemben nem történt egyetlen sérülés, de még durva összecsapás sem. Igazságos döntet­len. G: Puha II., ill. Veverán. Jók: Kovács I., Mátyék, Puha I., Kecs­kés, ill. Mészáros, Darvas, Veve­rán. Dietzel Ede MARCALI VM—LENGYELTÓTI 4:2 (1:1) Lengyeltóti, 200 néző. V: Hor­váth Z. Marcali: Szántó I. — Hosszú, Pimpauer, Rigó — Jakab, Kósi — Bene, Kisborsó, Szántó n., Molnár, Lázár. Edző: Abonyi Károly. Len­gyeltóti: Onódi — Dezső, Császár, Somogyi — Dörnyei, Papp — Csor­dás, Nyers, Horváth, Sándor, Püs­pök? Edző: Parrag János. Alacscnv színvonalú mérkőzés volt, az első félidőben egyenlő erők küzdelmé­vel. Szünet után felülkerekedett a vendégcsapat, s megérdemelten nyert. G: Lázár (2), Bene, Mol­nár, ill. Horváth, Püspök. Jó: a marcali támadósor, ill. Császár, Dezső, Dörnyei, Papp. Kovács Ferenc KAPOLY-K. V. LOBOGÓ 2:0 (0:0) Textiles-pálya, 100 néző. V: Né­meth V. Kapoly: Abrahám — Fenyvesi, Somogyi, Miklós — Huszár, Lő- rincz — Kovács, Vida, Két-zeri, Takács, Csordás. Edző: Kálmán Ferenc. V. Lobogó: Szentesi — Schrenk, jusits, Nagy I. — Zakom- mer, Marosi — Lovász, Radaksz, Simon, Nagy J. Gergő. Edző: Eg­res László. A helyenként igen ke­mény mérkőzésen — melyet a já­tékvezető eléggé kiengedett a ke­zéből — Jusits a 10. percben meg­sérült, és kiállt. A tíz főre olvadt hazaiakkal szemben küzdelem után, de megérdemelten nyert kapolyi csapat. G: Kétszeri, Ta­kács. Jók: Somogyi, Kétszeri, Ta­kács, ill. Nagy I. Nagy J. (1713) Kaiser Béla CSURGÓ—BARCS 4:1 (1:0) Barcs, 100 néző. V: Kiss. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Hattó II., Nagy — Vörös, Pókos — Né­meth, Horváth, Luczek, Szabó, Oglizán. Edző: Bata Ferenc. Ba^cs: Piros — Bogyó, Sinkó, Papp — Bátorfi, Berda — Nagy, Horváth, Kúti, Göncz, Magyar. Edző: Ju­hász Vilmos. A csurgói támadósor gólratörőbben játszott. Gönczöt és Berdát a játékvezető kiállította. A csurgói Szabó agyrázkódást szen­vedett. Jók: Hottó II., Németh, Oglizán, ill. Bátorfi, Horváth. Pandúr Ferenc MARCALI HSE— BALATONBOGLÁR 5:0 (4:0) Marcali, 150 néző. V: Vajda. Honvéd: Tifán — Nád, Pávolics, Benecz — Csapó, Nagy — Takár, Becze, Csermely, Farkas, Csiszár. Edző: Borsfái Géza. Balatonbog- lár: Magyar — Szabó, Fers, Somo- di — Csere, Piros — Kelemen, Hűvösvölgyi, Nagy, Kisgál, Labor­falvi. Edző: Frankberger Ferenc. Szünet után lefékezett a marcali csapat, de így is fölényes bizton­sággal nyert. G.: Becze (2), Cser­mely, Nagy, Farkas. Jók: Pávolics, Csapó, Farkas, Csiszár, ill. Ma­gyar, Fers, Somodi. B. G. SOMOGYTARNÓCA— K. H. VASUTAS 5:1 (3:0) Kaposvár, 50 néző. V: Prefek. Somogy tamóca: Fehér — Vert- kovzi, Rezsonya, Mohácsi — Dom­bi, Molnár — Novák, Kovács, Bol- hói, Bitó, Nagy. Edző: Szóvári György. K. Vasutas: Illés — Dani* Bencs, Miseta — Orbán, Hosszú — Tátrai, Juhász, Takács, Tánczos* Harsányi. Edző: Takács Ferenc. A minden részében jobb vendégcsa­pat ilyen arányban is megérde­melten nyerte a kiesési rangadót, G: Bolhói (2), Novák, Kovács* Nagy, ill. Tátrai. Jók: Rezsonya* Novák, Bitó, ill. Tátrai, Juhász. Végvári Dénes BABOCSA—NAGYATÁD 4:1­A mérkőzésről részletes tudósí­tást nem kaptunk.