Somogyi Néplap, 1966. október (23. évfolyam, 232-257. szám)

1966-10-18 / 246. szám

SOMOGYI ÉPLAP 4 Kedd, 1966. október 18. Érik a Vasas bajnoksága A Ferencváros nyerte a rangadót A labdarúgó NB I 22. fordulójá­ban a vasárnapi találkozókon két gólzáporos mérkőzés volt a Nép­stadionban. Az előmeccsen nem . kevesebb, mint nyolcszor rezdült meg a két csapat hálója. A fő­mérkőzésen öt gól esett, a kettőn összesen tizenhárom. Annál gól- szegényebb volt a vasárnap má­sik három találkozója. Salgótar­jánban nem esett gól, Tatabá­nyán is mindössze egy. az is ti­zenegyesből. űzdon kétszer ta­láltak hálóba a pécsiek, egyszer a hazai csapat. Ez a bajnoki forduló Ismét kö­zelebb hozta a Vasas bajnoksá­gát. A piros-kék együttes bajnok­jelölthöz méltóan Igen magabiz­tosan játszott és nyert, pedig az MTK sem játszott alárendelt sze­repet. Sokkal izgalmasabb, vál­tozatosabb volt a másik stadion­beli meccs. Ezen először az FTC szerzett vezetést, aztán egy vi­tatható 11-essel egyenlítettek az újpestiek, majd 2:l-re és 3:2-re vezettek is, a végén azonban a Ferencváros — megérdemelten — a maga javára fordította a mér­kőzést. Ezzel a ferencvárosi zöld­fehérek megerősítették második helyüket a bajnoki táblázaton. A forduló másik három talál­kozója közül az ózdin a pécsiek elég váratlan győzelmet arattak. Ügy fest, a P. Dózsa lassan is­mét magára talál. A vártnál ne­hezebben nyert Tatabányán a Bányász, itt bizony csak egy 11-esből elért gól döntött a ha­zaiak javára. A győri csapatból — úgy látszik — sokat kivett a KEK, mert az együttes elég fá­radt csapat benyomását keltette. Végül igazságos pontosztozkodás történt Salgótarjánban. Vasas—MTK 4:1 (1:0) Népstadion, 30 000 néző V.: Far­kas. G.: Farkas, Fister, Molnár, Puskás, ill. Takács. Ferencváros—Ü. Dózsa 5:3 (1:2) Népstadion, 30 000 néző. V.: Bo- tics (jugoszláv). G.: Rátkai, Ka­rába, Mátrai, Varga, Albert, ill. Solymosi (11-esből), Göröcs, Ku- harszki. Tatabánya—Dunaújváros 1:0 (1:0) Tatabánya, 7000 néző. V.: Zsolt. G.: Csernai (11-esből). Pécsi Dózsa—Ózd 2:1 (1:1) Ózd. 5000 néző; V.: Gere. G.: Török, Gór, ill. Gór (öngól). Salgótarján—Győr 0:0 Salgótarján, 5000 néző. V.: Víz­hányó. A PVSK tönkre verte az NB II listavezetőjét Nincs forduló meglepetés nél­kül az NB II Nyugati csoportjá­ban sem. A héten a legváratla­nabb eredmény Pécsen született, ahol a PVSK 5:1 arányú meg­semmisítő győzelmet ért el a biz­tékben elbizakodott) Várpalotai Bányász ellen. A meglepetések sorába tartozik az is, hogy a Ka­posvári Kinizsi viszonylag bizto­san nyert a jó középcsapatok közé sorolt Győri Dózsa ellen a Pasixlf golaráiiiival áll az Egri MPézma az ü^ü I B élén! A K. Honvéd a 12. helyen! Minden idők egyik legérdeke­sebb, legizgalmasabb bajnoksága folyik a labdarúgó NB I B-ben. Annyi különlegessége van ennek a bajnoki küzdelemnek, hogy szinte nem is lehet felsorolni. Az, hogy a bajnoki táblázat élén hét­ről hétre szerepcsere van, az már nem is ipeglepő. A múlt héten vezető szegediek, minthogy a Cza- bán Samu téren 3:0-ra kikaptak, egyszeriben a harmadik helyre kerültek. A korábban sokáig élen álló Debrecen otthonában is csak egy pontot tudott szerezni, így aztán a bajnoki táblázat élé­re a szintén pontot vesztő Egri Dózsja került. Az egriek elsősé­gének különlegessége az, hogy az egri csapat gólaránya passzív. Ilyesmire nem sokkal a bajnok­ság befejezése előtt még nem is volt példa a magyar labdarúgás történetében. Amilyen ádáz harc dúl az első három helyért, ugyanolyan vagy még elkeseredettebb a küzdelem a kiesőhelyek elkerüléséért. A Kaposvári Honvéd újabb bravú­ros győzelmével egyszeriben a táblázat 12. helyére került. Ezzel azonban a kaposváriak még ko­rántsem érezhetik magukat pá­holyban, mert mögöttük négy 21 pontos csapat sorakozik! tosan vezető (no és nem kis mér- Rába parti városban. K. Kinizsi—Győri Dózsa 3:1 (2:0) Győr, 500 néző. V.: Egervári. K. Kinizsi: Dezső — Balogh, Báli, Simon — Szabó, Bagi — Ju­tási, Barta, Herbei, Nagy, Lacz- kovics. Edző: Szigeti János. Gy. Dózsa: Halasi — Egyházi, Ha­lász, Szerbeczky — Tulner, Huj- ber — Domonkos, Szalóki, Pió, Nyári, Vigh. Edző: Horváth Zol­tán. Igen jól kezdett a kaposvári csapat, amely az első félidőben a széltől támogatva sorra vezette támadásait. Előbb Szabó, azután Hergel, majd Nagy hatalmas lö- jelentett gondot Halasi ka­pusnak. A 30. perc hozta meg a Kinizsi vezető gólját. Barta ka­pura tartó labdája Halász kezén elakadt. A játékvezető — helye­sen — előnyszabályt alkalmazott, mert a labda a berobbanó Nagy elé pattant, a fiatal csatár nem is hibázott, 1:0. A gól után per­cekre feljöttek a hazaiak. Dezső nem egy ízben tisztázott nehez helyzetben. A 35. percben újabb Kinizsi-gól következett. Barta remek cselek után a kiugrásra készülő Laczkovics elé tálalt, a szélső lefutotta a védőket, és fut­tából hatalmas gólt lőtt, 2:0. Üjabb heves győri rohamok kö­vetkeztek válaszként, de csak egy szögletre és egy fölé lövésre fu­totta a győri csatárok erejéből. Szünet után a Kinizsi nem vo­nult be védekezni, viszont igye­kezett lelassítani a játékot. Az 5. percben Balogh egy összecsapás­nál megsérült és kiállt. Az em­berelőnyt igyekezett kihasználni a Dózsa. Egy ízben Dezső har­minc méterre a kapujából kifut­va mentett. Néhány perc múlva Balogh visszatért a pályára. A 19. percben a kitörő Laczkovicsot 25 méterre a kapu előtt felvág­ták. A szabadot ugyanő rúgta, a labda a sorfalról lepattant Her­bei elé, aki védhetetlenül bom­bázott a hálóba, 3:0. A győri csa­pat nem adta fel. Hatalmas haj­rába kezdett, a védők nagy mun­kában voltak, a 30. percben Sza­bó csak a gólvonalról tudott bravúrosan menteni. A 40. perc­ben a kiugró Nagyot tévesen ál­lította meg les címén a játékve­zetői sípszó. A Kinizsi a labdát tartotta. A 42. percben azonban a hazaiak megszerezték azt, és egy kapu előtti kavarodás után Nyári szépített, 3:1. Az eredmény csak azoknak a számára meglepetés, akik nem látták a meccset. A Kinizsi oko­san, tervszerűen játszott, s a lá­tottak alapján akár nagyobb arányban is győzhetett volna. A győri együttes durvaságokkal akarta hátrányát pótolni. Jók: Dezső, Balogh, Szabó, Herbei, Nagy, ill. Egyházi, Tulner, Do­monkos. * * * További eredmények az NB II Nyugati csoportban: Pécsi VSK—Várpalotai Bányász 5:1, Esztergomi Vasas—Soproni Textiles 0:0, Budai Spartacus—Pé­csi Bányász 3:1, Dombóvári VSE —Székesfehérvári MÁV Előre 1:0, Zalaegerszegi TE—Veszprémi Ha­ladás Petőfi 2:0, Fővárosi Autó­busz—Pápai Textiles 3:0. III. kér. TTVE—Zalaegerszegi Dózsa 3:1, Vasas Izzó—Mosonmagyaróvári TE 7:0. K. Honvéd—Ganz-MÁVAG 4:1 (0:0) Kaposvár, 4000 néző. V.: Almási (Vincze dr., Illikmann). Szöglet­arány 13:7 a Honvéd javára. K. Honvéd: Borok — Szántó, Zimonyi, Tóth — Köves, Bata — Kalmár, Arany, Kerkai, Fekete, Hernádi. Edző: Tóth József. Ganz- MAVAG: Száger — Monostori, Ruzsinszki, Szedlák — Balogh, Rattmann — Fenyvesi, Végh, Tí­már, Nagy, Csekő. Edző: Vadász Károly. A 3. percben Kerkai lövése szállt el a kapu mellett, majd Végh labdája suhant el a gólvo­nal előtt. A többet támadó Hon­véd akciói legtöbbször elakadtak a középen jól tömörülő fővárosi védelembep, ugyanakkor a MÁ- VAG gyors ellentámadásai min­dig veszélyt jelentettek. A 23. percben Fenyvesi a felezővonal­tól több méteres előnnyel indult, begurított labdáját Végh közelről, egyből, nagy erővel a felső lécre bombázta. Egy perc múlva Borok csak merész vetődéssel tudott tisztázni a csatár elől. A 28. perc­ben Kerkai léc alá tartó labdáját nyomta szögletre Száger. Azután Végh nyargalt el, visszajátszott Fenyvesi elé, s a szélső nagy hely­zetben. mintegy nyolc méterről az oldalhálóba lőtt. A 31. percben Fekete és Száger rajtolt a labdá- csapatot nem törte le a balsze­Komló—BVSC 4:2. Oroszlány—Székesfehérvár 1 :L Debrecen—Budafok 0:0. NB I B: Eger 25 12 6 7 38 :41 30 Debrecen 25 11 7 7 40 30 29 Szeged 25 14 1 10 43 :34 29 BVSC 25 11 7 7 36 :34 29 Komló 25 10 7 8 46 35 27 Oroszlány 25 8 11 6 24 •20 27 MÁVAG 25 10 6 9 36 30 26 Szombathely 25 7 11 7 34 :31 25 Szállítók 25 8 9 8 21 2 a 25 Székesfehérv. 25 9 6 10 32 :27 24 Budafok 25 9 5 11 38 34 23 K. Honvéd 25 8 6 11 35 46 22 Egyetértés 25 7 7 11 26 28 21 MÁV DAC 25 5 11 9 30 38 21 Nyíregyháza 25 9 3 13 26 34 21 Miskolc 25 5 11 9 24 39 21 BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I: Formás kaposvári támadás végén Arany jól helyezett lövése nyo­mán rezdült meg először Száger kapus hálója. A Ferencváros volt kapuvédője már hiába vetődött. Ezt a sikeres támadást aztán követte a többi... 1. Vasas 22 14 8 _ 58:23 36 2. Ferencváros 22 13 5 4 58:30 81 3. Honvéd 22 13 3 6 42:31 29 4. Tatab/Anya 22 10 6 6 34:17 20 5. Ü. Dózsa 22 10 6 6 58:33 20 6. Győr 22 9 7 6 26:24 25 7. Pécs 22 7 10 5 25:28 24 8. Csepel 22 8 6 8 26:31 22 9. Diósgyőr 22 9 3 10 26:24 21 10. MTK 22 7 4 11 26:43 18 11. Salgótarján 22 5 5 12 19:35 15 12. Dunaújváros 22 4 7 11 17:33 15 13. Özd 22 4 3 15 26:56 11 14. Dorog 22 1 7 14 18:51 9 NB II Nyugati csoport: 1. Várpalota 28 20 4 4 69:25 44 2. Autóbusz 28 16 7 5 54:25 39 3. Zalaeg. TE 28 16 5 7 57:27 37 4. P. Bányász 28 13 10 5 48:33 36 5. Pécsi VSK 28 15 5 8 54 :34 35 6. Esztergom 28 11 10 7 43:23 32 7. Győri Dózsa 28 13 6 9 44:34 32 8. B Spart. 28 9 13 6 44:32 31 9. Szf. MÁV 28 10 11 7 28:26 31 10. Vasas Izzó 28 11 6 11 39:41 28 11. Dombóvár 28 10 7 11 35:45 27 12. Sopron 28 9 6 13 38:37 24 13. Z. Dózsa 28 8 8 12 34:45 24 14. Veszprém 28 10 4 14 40:53 24 15. III. kér. 28 8 5 15 36:55 21 16. K. Kinizsi 28 5 8 15 24:49 18 17. Pápa 28 5 5 18 24:56 15 18. Magyaróvár 28 1 4 23 22:92 6 NB in Délnyugati csoport: 1. Máza-Sz. 20 16 5 5 55:37 37 2. N. Bányász 20 16 4 6 45:24 36 3. N. Dózsa 20 15 6 5 48:26 36 4. P. Ércbány. 20 15 5 6 41:19 35 5. Baja 20 15 3 8 54:30 33 6. Lábod 26 13 4 9 49:32 30 7. Szekszárd 26 13 4 9 49:46 30 8. Pécsi BTC 26 31 7 8 41:32 29 9. NVTE 26 8 6 12 47:55 22 10. Siófok 26 8 6 12 26:32 22 11. Pécsi EAC 26 6 9 11 22:34 21 12. Dunaújv. Ép. 26 7 5 14 36 :49 19 13. Lovászi 26 5 8 13 28:55 18 14. Mohács 26 2 13 11 19:34 17 15. Zalaeg. Ép. 26 4 8 14 34:62 16 16. P. Helyiipar 26 5 5 16 22:49 15 Megyei bajnokság: 1. K. Vasas 27 14 8 5 59:24 36 2. Marcali HSE 26 16 4 6 55:28 36 3. Marcali VM 20 14 5 7 79 :45 33 4. Kapoly 26 13 7 6 44:29 33 5. Taszár 27 13 7 7 48:44 33 6. K. Dózsa 27 14 4 9 65:33 32 7. Nagyatád 28 13 5 10 44:46 31 8. K. Lobogó 26 13 4 9 61:40 30 9. Csurgó 26 10 5 11 59:55 25 10. Barcs 26 8 6 12 35:39 22 11. Tab 26 7 7 12 36:58 21 12. Lengyeltóti* 20 9 3 14 35:61 20 13. Balatonbogl. 20 7 4 15 35:52 18 14. S.-tarnóca 26 6 6 14 29:52 18 15. Babócsa 28 7 4 17 29:75 18 16. K. Vasutas 26 5 6 15 33:65 16 * Egy büntetőpont levonva. MEGYEI BAJNOKSÁG LOBOGÓ—BABÖCSA 10:1 K. V. (4:0) Textiles pálya, 100 néző. V: Hor­váth Z. Vörös Lobogó: Szentesi — Lu­kács, Jusits, Nagy L — Schrenk, Zacommer — Lovász, Radaksz, Si­mon, Lábas, Nagy II. Edző: Egres László. Babócsa: Varga — Káplár, Riedler, Vukmann — Molványi, Milavecz — Putics, Bukovics, Ba­kó, Csordás, Bicsár. Edző: Bakó József. A kaposvári textiles csa­pat továbbra is tartja jó formá­ját, s ilyen arányban is megérde­melten győzött. G: Lovász 2, Lá­bas 2, Naey II. 2, Simon, Radaksz, ül. Csordás. Jó az egész texiiles csapat, a babócsai együttesből senki nem nyújtott kiemelkedőt. Kaiser Béla KAPOLY—K. H. VASUTAS 3:1 (2:1) Kaposvár, 100 néző. V: Völgyi. Kapoly: Marcsik — Fenyvesi, So­mogyi, Miklós — Huszár, Lőrincz — Csibi, Vida, Ké sreri, Csáti, Csordás. Edző: Kálmán Ferenc. Vasutas: Angyal — Bencs, Orbán, Miseta — Dani, Harsányt — Simon, Fülöp, Németh, Tátrai, Hosszú. Edző: Takács Ferenc. Alacsony színvonalú mérkőzés volt, a kapo- lyi együttes feltétlenül rászolgált a győzelemre. A gólará ty is mutat­ja a két csapat közti erőkülönbsé­get. G: Kétszeri 2, Csordás, ill. Bencs 11-esből. Jók: Fenyvesi, Huszár, Csordás, ill. Miseta, Har- ; ronyi* sányi, Hosszú. Végvári Dénes BARCS—BALATONBOGLAR 4:0 (2:0) Barcs, 300 néző. V: Ducsai. Barcs: Piros — Bogyó, Sinkó, Papp — Berda, Bátorfi — Lár.g, Göncz, Kuti, Nagy, Palotai. E ző: Juhász Vilmos. Balatonboglúr: Ma­gyar — Szabó, Fersch, Somodi — Csere, Piros — Katona, Hüyösvöl- gyi, Nagy, Kisgál, Laborfalvi. Ed­ző: Frankberger Ferenc. A barcsi csapat sokkal többet támadott, a balatonboglári együttest, amely kezdettől fogva védekezett, csak Magyar kitűnő védése mentette meg a súlyosabb vereségtől. G: Nagy 2, Bátorfi, Láng 11-esből. Jók: Bogyó, Bátorfi. Göncz, Nagy, ill. Katona, Kisgál, Magyar. Pandur Ferenc LENGYELTÓTI— SOMOGYTARNÖCA 1:0 (0:0) Lengyeltóti, 300 néző. V: Buzsá- ki. Lengyeltóti: Fonódi — Dezső, Császár, Somodi — Dömyei, Papp — Sándor, Csordás, Horváth, Nyers, Miletics. Edző: Parrag Já­nos. Somogytamóca: Szilovics — Verkovszi, Rezsonya, Mohácsi — Dombi, Fischli — Boros, Kovács, Bitó, Molnár, Novák. Edző: Szóvári György. Végig sportszerű mérkő­zés volt, amelyen a szívósan véde­kező vendégek ellen csak küzde­lem után, de megérdemelten nyert Mileticsnek a 74. percben lőtt gól­jával a hazai csapat. Jók: Fonódi, Dezső, Császár, Dömyei, ill. Re­zsonya, Kovács, Bitó. Kovács Ferenc TAB—CSURGÓ 3:1 (2:1) Tab, 150 néző. V: Végh. Tab: Gróf — Matyók, Puha I., Fehérvári — Garabon, Puha II. — Kovács, Székely, Kecskés, Simon, Czabula. Edző: Ózabula Miklós. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Szabó, Polgár — Vörös, Póka — Horváth, Luczek, Sótonyi, Nagy, Oglizán. Edző: Bata Ferenc. Mind a hazai, mind a vendégcsapat erősen tarta­lékos volt, ennek ellenére végig élénk, jó volt a játék, a hazaiak feltétlenül rászolgáltak a győze­lemre. G: Kecskés, Simon, Szé­kely, ill. Sótonyi. Jók: Puha I., ^-'’rfibon, Kecskés, ill. Gyaja, Só- Dietzel Ede Fekete érte el előbb és az üres kapura gurított. A gyenge labdát azonban Szedlák a gólvo­nal előtt utolérte és szögletre vágta. Beívelés után Arany ug­rott ki, már csak a kapussal állt szemben, amikor hátulról felvág­ták. Vitathatatlan tizenegyes volt, a játékvezető azonban nem sí­polt. Továbbra is a Honvéd irá­nyított, azonban csatárai nem ju­tottak lövéshez. Fordulás után a 2. percben Mo­nostori kézzel ütötte el Kerkai elől a labdát a 16-oson belül, a játékvezető azonban ezt sem látta szándékosnak. A 6. percben vég­re megszületett a Honvéd első gólja. Kerkai középen a lesgya­nús helyzetben levő Aranyt tette ki, s a csatár hét-nyolc méterről laposan a jobb sarokba lőtt, 1:0. A 8. percben Kerkai egyedül tört kapura, s bár nem volt lesen, a játékvezető tévesen megállította. Azután ismét Aranyt buktatták az ötösön — ezúttal is büntetle­nül. A 12. percben Kalmár el­vette a labdát őrzőjétől, az alap­vonaltól beadott, és Hernádi az ellenkező oldalról éles szögből a kapuba továbbított, 2:0. Ritkán látott élvezetes és magas színvo­nalú volt a játék- A Honvéd nem engedett az iramból, a fővárosiak alig jutottak szóhoz. Hernádi ívelt labdáját Száger csak üggyel-baj- jal nyomta ki a felső sarokból, azután Fekete, majd Kalmár lö­vése alig kerülte el a kaput. A 22. percben nagy játékvezetői hiba juttatta szépítéshez a M4- VAG-ot. Nagy a Honvéd ötöse tá­ján mintegy kétméteres lesen kapta a labdát. A hazai védők leálltak, Borok sem mozdult, s a csatár nyugodtan a hálóba lőtt. Almási legnagyobb meglepetésre megadta a gólt, 3:1, A kaposvári — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 212xlllxx212x +1. 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 13 találatot két fogadó ért el, nyereményük a nyereményil­leték levonása után 196 304 forint. A 12 találatos szelvények száma 139, ezek nyereménye egyenként 1883 forint. A 11 találatos szelvé­nyekre 132 forintot, a 10 találato- sokra 28 forintot fizetnek. rencsés gól. és tovább rohamozott. A 31. percben a védők is, majd a meglepett Hernádi is elnézte Száger üres kapuja előtt az el­suhanó labdát. A 38. percben Szántó tört előre a jobb szélen. A 16-os magasságában középre ívelt, Fekete fejjel tovább csúsz­tatta a labdát, és Hernádi kapás­ból hatalmas lövést küldött Szá­ger kezei közölt a hálóba, 3:1. A 42. percben Aranyt dancsolták. A szabadrúgással Kerkai futott el, az előretörő Bata elé játszott, és a fedezet élesen a jobb kapufa mellé küldte a labdát, 4:1. A közönség hosszú percekig tartó ütemes vastapssal köszöntötte a kitűnő teljesítményt nyújtó és szép győzelmet arató Honvéd együttesét. A legigényesebb szurkolót is kielégítő mérkőzés első félidejé­ben a Honvéd csatárai — bár sok támadást vezettek — nem ta­lálták meg a rést a Ganz-MÁ- VAG középen tömörült, megerősí­tett védelmében. Ebben az idő­szakban a fővárosi csatárok gyors, egyből felépített adogatá­saikkal többször zavarba hozták a hazai védelmet. Mindkét csa­patnak akadt gólhelyzete, kihasz­nálni azonban egyiknek sem si­került. A szünet után elért gyors Honvéd-góltól kezdve már nem volt vitás a mérkőzés kimenete­le. A sorozatos kaposvári roha­mok szétzilálták a pestiek hátsó alakzatait. A MÁVAG csapata nagyrészt védekezni kényszerült, ebben a negyvenöt percben csa­tárai már nem tudtak helyzetet kidolgozni. A Honvéd erőnlétben és lelkesedésben is felülmúlta el­lenfelét. A hazai csapatban nem volt gyenge pont, és a játékosok szinte egymást múlták felül nagy­szerű teljesítményükkel. A leg­jobbak közé tartozott Zimonyi. Bata, Köves, Kalmár, Kerkai. Hernádi — de föl lehetne sorolni az egész csapatot. A vendégek közül Balogh, Rattmann, Végh és Fenyvesi nyújtott átlagon felülit. * * * További eredmények az NB I B osztályban: Egri Dózsa—Győri MÁV DAC 2:2. Szállítók—Szeged 3:0. Szombathely—Miskolc 3:0. Egyetértés—Nyíregyháza 1:0. Megérkeztek az új P. 10. Pannónia 250 ccm-es motorkerékpárok, Komar, Simson, Jawa Ideál mopedok és lengyel gyártmányú varrógépek. Keresse a kaposvári, barcsi, nagyatádi, siófoki, balatonboglári és fonyódi szaküzleteinkben. Helycsere történt a délnyugati NB III élén Kezdjük mindjárt azzal, hogy a Nagykanizsái Bányász azért volt kénytelen átengedni vezető helyét a Délnyugati NB Ill-ban, mert a Lábodi MEDOSZ legyőzte a lista­vezetőt. A jelekből ítélve a Lábod csapata i mét »tavaszi formában-« játszik. A csapat az előkelő hato­dik helyet foglalja el a bajnoki táblázaton. A vártnál nehezebben, ezzel az együttes végleg megsza­badult a kiesési gondoktól. Ebben az osziályban egyébként négy csa­pat verseng, hogy közülük melyik három játsszék a jövő esztendő­ben az NB 11-ben. A kiesés ve­szélye leginkább a Pécsi Helyi­ipart, mellette a Zalaegerszegi Épí­tőket és az idén gyengélkedő Mo­de győzött a Siófoki Bányász is, hácsot fenyegeti. Lábod—N. Bányász 1:0 (1:0) Lábod, 1900 néző. V: Hámori. Láyod: Monostori — ILofai, Mi- hóka, Hadi — Nagy, Takács — Koczka, Borzas, Csór, Fülöp, Pos­ta. Edző: Selmeczi István. Nagyka­nizsa: Hajdú — Bolla, Dénes, Víz­hányó — Harcz, Hegedűs — Mis- kó, Király, Major, Boda, Takács. Edző: Kiss István. Az első tíz percben a kapuk nem forogtak ve­szélyben. A 17. percben viszont Borzas csukafejese csak alig szállt mellé. A 19. percben Posta gólt lőtt, a játékvezető azonban keze- zés címén nem adta meg azt. A 26. percben Fülöp a mérkőzés leg­nagyobb helyzetét hagyta kihasz­nálatlanul. Állandóan a MEDOSZ rohamozott. A 42. percben is, ami­kor Dénes »gyertyát-« rúgott, Haj­dú is csak kiöklözni tudta a iab- dát, Keszi megkaparintotta és le­kezelte azt, aztán biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Egy perccel később Takács bombáját csak szöglet árán tudta hárítani Hajdú. Szünet után helyenként túl keménnyé vált a küzdelem, egy ízben Monostorit Kiss durván faultolta, hirtelené­ni a játékostársán esett sérele­mért. A bíró az 54. percben a lá­bodi játékost kiállította. A tíz fő­re olvadt MEDOSZ nem adta ki kezéből a kezdeményezést. Zápo­roztak a lövések Hajdú kapujára, a kanizsai kapuvédő azonban biz­tosan állt őrt, a vendégeknek csu­pán egy helyzete adódott, a 36. percben, amikor Major labdája a bal kapufa tövéről pattant vissza, Mihóka csak ezután tudott felsza­badítani. Még Keszi hagyott ki­használatlanul egy helyzetet, s ez­zel végétért az izgalmakban bő­velkedő, helyenként színvonalas mérkőzés Lábodon. A MEDOSZ végig uralta a mezőnyt, s a lá­tottak alapján feltétlenül rászol­gált a győzelemre. A Nagykanizsai Bányász a vártnál kevesebbet nvújtott. Ha Hajdú nem véd olyan jól, súlyos vereséget szenvedett volna a Bányász. Egyénileg a lá­bodi csapatnak nem volt gyenge pontja. A vendégeknél Hajdú a mezőny legjobbjának bizonyult, rajta kívül Harcz, Boda és Takács ben Takács próbált elégtételt ven- jeleskedett. Siófok—Mohácsi TE 3:2 (2:0) Siófok, 300 néző. V: Hegedűs. Siófok: Iszak — Farkas, Fehér, Vörös — Szilágyi, Szabó — Erdei, Németh, Pelyva, Schádl, Papp. Ed­ző: Haragh Tibor. Mohács: Szend- rő — Gyévai, Anbert, Schrenpt — Magyarósi, Peres — Völgy esi, Ró- zsafi, Schwerecz, Oláh, Hoíényi. Edző: Pleck Róbert. Már a 2. perc­ben gólt ért el a hazai csapat, a Bányász rúghatott szabadot. Papp lepasszolta a labdát Némethnek, akinek a lövése a sorfal egyik tagján irányt változtatva vágódott a hálóba. 1:0. A gól után ellaposo­dott a játék, negyedórán át egyik kapu sem forgott veszélyben. A Bányász játszott enyhe fölényben, amely a 37. percben érlelődött góllá. Németh a jobb szélen vere- kedte fel magát csaknem az alap­vonalig, aztán nehéz szögből rit­kán látott szép lövéssel juttatta a hálóba a labdát, 2:0. Szünet után megváltozott a já­ték képe. A mohácsiak lendül"ek jobban bele, és sorra vezették tá­madásaikat. A 17. percben a mo­hácsi fölény gólt is hozott. Schwe­recz szépített. 2:1. Ekkor kapcso’t rá ismét a siófoki csapat, s a 23. nercben a kis számú, de lelkes hazai szurkolók pompás gólnak tapsolhattak. Papp a felező vonal­ról indult el, felküzdötte magát a kapu előterébe, aztán hatalmas lö­véssel küldte a labdát a hálóba. 3:1. Ez is pompás csatár teljesít­mény volt. Az újabb gól után is­mét csökkent a tempó, csak az je­lentett változást, hogy a 38. perc­ben Rózsafi egy gólra csökkentet­te a siófokiak előnyét. 3:2. Az utolsó percek izgalmasak voltak, a Bányász fiúk tartották a labdát, s az eredmény már nem is változott. A tv-közvet'tés miatt a vártnál jóval kevesebben gyűltek össze a sió Toki mérkőzésre. Kezdetben igen érdekes volt ez a találkozó, s időnként jól is ját zett a Bányász. Aztán két gyengp.ségi periódus következett, amit a nagy becs­vággyal játszó vendégek ki is has-náltik. A végén nem sok hiányzott az egyenlítésből. Jók: Fehér, Erdei, Papp, ill. Anbert, VöJgyesi, Rózsafi. További eredmények a Délnyu­gati csoportban: Pécsi Ércbányász—Nagykanizsai VTE 5:1, Baja—Dunaújvárosi Épí­tők 5:1, Lovászi—Pécsi BTC 2:1, PEAC—Zalaegerszegi Építők 2:2, Szekszárd—Pécsi Helyiipar 3:2, Nagykanizsai Dózsa—Máza-Szász­vár 0:0.