Somogyi Néplap, 1966. október (23. évfolyam, 232-257. szám)

1966-10-11 / 240. szám

SOMOGYI • EPLAP 4 Kedd, 1966. október 11. Döntetlenül végződött az NB I rangadója A sikeres kupaszereplés után érthetően nagy érdeklődéssel vár­ta a labdarúgóiábor legjobb csa­pataink bajnoki szereplését. Kü­lönösen a népstadionbeli kettős mérkőzés felé fordult a figyelem. Itt került sor a Nemzeti Bajnok­ság rangadójára, a Bp. Honvéd— Vasas mérkőzésre, amely majd­nem vaskos meglepetést hozott. A Honvéd már 3:l-re vezetett. Farkas két gólja, hogy úgy mond­juk, a sírból hozta vissza az egyik pontot a piros-kékeknek. Majd­nem oda lett a Vasas veretlen­sége. Hasonló meglepetéssel vég­ződött a stadion előmérkőzése. Itt a Tatabányai Bányász ho:s:-.ú időn át vezetett a Ferencváros­sal szemben, igaz ugyan, hogy majd felbillent a pálya, de a Ferencváros ez alkalommal igen gólszegénynek bizonyult. Bene újabb mesterhármasával meglepő könnyen nyert az tJjpesti Dózsa Salgótarjánban. Az újpestig csa­pat határozottan javult. A Győri Vasas ETO tartja jó formáját. Az Ózdi Kohásznak nem volt ellen­szere a naeycn feljavult Győrrel szemben. Meglepetés a Pécsi Dó­zsa újabb veresége. Ez alkalom­mal Diósgyőrben kaptak ki a pé­csi lila-fehérek 2:0-ra. A forduló legnagyobb meglepetése Dunaúj­városban volt. Itt csődöt mondott a hazaiak védelme, s a Csépel szinte lelépte a Dunaújvárosi Ko­hászt. Tatabánya—Ferencváros 1:1 (0:0) Népstadion, 20 000 néző. V.: Müncz. G.: Szuromi, ill. Rákosi. Bp. Honvéd—Vasas 3:3 (0:0) Népstadion, 35 000 néző. V.: Emsberger. G.: Tichy, Nagy A., Tóth, ill. Farkas (2), Pál. Győr—Ózd 5 :J (3:1) Győr, 5000 néző. V.: Katona. G.: Palotai (2, mindkettőt ll-es bői), Stolcz, Szaló, Varsányi, ill. Izsáki (öngól). Ü. Dózsa—Salgótarján 4:1 (3:0) Salgótarján. 8000 néző. V.: Wot- tava. G.: Benc (3), Kuharszki, ill. Bánkúti. Csepel—Dunaújváros 3:0 (1:0) Dunaújváros, 6000 néző. V.: Va­das Gy. G.: Losonczi * (2), Ma­jor. Diósgyőr—Pécs 2:0 (1:0) Diósgyőr, 18 000 néző. V.: Ma­gyar. G.: Szucsányi, Sikora. Megyei bajnokság MARCALI VM—TASZÄR 8:2 (3:1) Marcali, 400 néző. V.: Maderka. Marcali: Szántó I. — Hosszú, Pimpauer, Rigó — Jakab, Kósi — Bene, Molnár, Szántó II., Lá­zár, Kisborsó. Edző: Abonyi Ká­roly. Taszár: Baki — Cso"nka, Se- gesdi, Kónya — Heim, Novák — Fertetics, Fülöp, Varga, Kiss, Vó- kó. Edző: Kiss János. Már a 10. percben 2:0-ra vezetett a hazai csapat. 2:1 után viszont a taszá- riak rúgtak egy kapufát. Szünet után ellenállhatatlan volt a mar­cali támadósor, s a hazai együt­tes ilyen arányban is megérde­melte a győzelmet. G.: Lázár (3), Molnár (3), Szántó IL (2), ill. Fülöp, Varga. Jók: Bene, Molnár, IÁzár, ill. Heim, Varga. Kálmán Sándor MARCALI HSE—BABÓCSA 4:0 (2:0) Babócsa, 150 néző. V.: Sabacz. MHSE: Skripeczki — Erős, Pá- volics, Benecz — Csapó, Nád — Csiszár, Becze, Csermely, Nagy, Farkas. Edző: Borsfái Géza. Ba­bócsa: Varga — Riedler, Bakó, Molványi — Horváth, Luczek — Firstes, Kakuszi, Csordás, Pássá, Bicsár. Edző: Bakó József. A jó iramú mérkőzésen a két csatár­sor közti különbség döntött. A vendégek ilyen arányban is meg­érdemelték a győzelmet. G.: Csa­pó, Csermely, Nagy, Farkas. Jók: Pávollcs, Becze, Csermely, Nagy, HL Varga, Molványi, Luczek. Kovács Tibor SOMOGYTARNÓCA—TAB 3:0 (3:0) Somogytamóca, 200 néző. V.: Frefek. Somogytamóca: Fehér — Ver^ kovszki, Rezsonya, Fischli — Mo­hácsi, Dombi — Boros, Kovács, Novák, Bitó, Nagy. Edző: Szóvári György Tab: Kovács I. — Ma­tyók, Puha, Szabó — Garabon, Fehérvári — Kovács II., Székely, Kecskés, Simon, Pető. Edző: Cza- bula Miklós. A tabi kapus a 15. percben megsérült és kiállt, ezt követően Simon őrizte a vendég­csapat hálóját, amelyet az első félidőben háromszor bevettek a hazaiak. Szünet után viszont nem lehetett a szükségkapusnak gólt rúgni. G.: Nagy (2), Novák. Jók: Fischli, Kovács, Nagy, ill. Si­mon, Puha, Székely. Horváth József NAGYATÁD—K. DÓZSA 2:1 (0:1) Nagyatád, 200 néző. V.: Völgyi. Nagyatád: Márkus — Németh, Fritz, Nagy — Bazsó, Nezdel — Deák, Fehér, Tanics, Torma, Peszleg. Edző: Nagy Árpád. Dó­zsa: Mészáros — Herczeg, Darvas, Fodor — Báli, Csima — Solymo- si, Farkas, Veverán, Nagy réti, Vörös. Edző.: Radnai István. Ala­csony színvonalú, csapkodó mér­kőzés volt; az első félidőben a Dózsa játszott jobban. Szünet után a lélektelenül küzdő kaposváriak csak védekeztek. Helytelen tak­tikájuk következménye lett, hogy nyerni tudott a lendületesebb ha­zai csapat. G.: Deák, Nezdei, ill. Nagyréti. Jók: Fritz, Bazsó, ill. Darvas, Báli. Horváth Miklós LENGYELTÓTI­BÁLA TONBOGLAR 2:0 (1:0) Balatonboglár, 300 néző. V.: Pesti. Lengyeltóti: Fonódi — Dezső, Parrag, Somogyi — Kisdörnyei, Papp — Horváth, Csordás, Csá­szár, Sándor, Miletics. Edző: Par­rag János. Balatonboglár: Magyar — Szabó, Fersch, Hűvösvölgyi — Piros, Garabon — Varga, Kisgál, Csere, Vanya, Laborfalvi. Edző: Frankberger Ferenc. A sokkal lelkesebb vendégcsapat teljesen megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. Jók: Fonódi, a mezőny legjobbja, Kisdörnyei, Papp, Császár, Miletics, a bogiári csapatból senki sem nyújtott át­lagon felülit. Kollár József KAPOLY—BARCS 1:0 (1:0) Kapoly, 200 néző. V.: Horváth G. Kapoly: Marcsik — Fenyvesi, Somogyi, Miklós — Kétszeri, Vida — Kovács, Lőrincz, Takács, Csépi, Csordás. Edző: Kálmán Ferenc. Barcs: Jobbágy — Bogyó, Sinka, Papp — Bátorfi, Berda — Láng, Göncz, Kúti, Horváth, Nagy. Ed­ző: Juhász Vilmos. Végig sport­szerű mérkőzés volt, de rányom­ta bélyegét, hogy a vendégek kezdettől fogva nyolc-tiz ember­rel védekeztek. A győztes gólt a második percben Takács rúgta. Jók: Miklós, Takács, Csordás, ill. Jobbágy, Láng, Göncz. Kocsis György NB III... NB III... Lábod győzött, Siófok kikapott Lábod—Szekszárd 3:1 (0:0) Szekszárd, 300 néző. V.: Sü­megi. Lábod: Monostori — Ilosfai, Mi hóka, Hadi — Csór, Nagy — Né­meth, Keszi, Borzas, Fülöp, Pos­ta. Edző: Selmeczi István. Mindkét csapat nagy becsvágy- gyal vetette magát a küzdelembe. Az első félidőben azonban a já­ték legnagyobbrészt csak a két tizenhatos között folyt, a kapuk nem kerültek komolyabban ve­szélybe. Szünet után az keltett izgalmat, hogy Ilosfai rosszul talált el egy labdát, s az Monostori hálójába vágódott, 0:1. A MEDOSZ nagyon rákapcsolt, s a 12. percben Posta négy csel után 14 méterről ki egyenlített, 1:1. Nyomasztó fö­lénybe került a MEDOSZ, a ha­zaiak szóhoz sem jutottak. A 22. percben korszerű Posta—Csór— Posta—Fülöp támadás végén az utóbbi szép gólt lőtt, 2:1. A 24 percben Csór már csak a kapus­sal állt szemben, de hibázott. Nem sokkal később Borzas ha­gyott ki nagy helyzetet. A 42. percben Keszi állította be a vég­eredményt, 3:1. Az álmos első félidő után a második negyvenöt percben meg­élénkült a játék. Szünet után nyo­masztó fölénybe került a ME­DOSZ, amelynek győzelme ebben az időszakban már nem volt vi­tás. Jó az egész lábodi csapat, il­letve Kozma, Novák, Rossi és Ungi. Máza-Szászvár—Siófok 4:2 (2:1) Szászvár, 800 néző. V.: Orbán. Máza-Szászvár: Süveges — Hücker, Róth H., Bocz — Szabó, Kádár — Géth, Róth I., Németh, Szöllősi, Pernecz. Edző: Palati- nusz János. Siófok: Istvándi — Farkas, Fehér, Vörös — Szilágyi, Szabó — Erdei, Németh, Schádl, Pelyva, Papp. Edző: Haragh Ti­bor. A hazai együttes a 3. percben Németh révén vezetéshez jutott, 1:0. Az egyenlítő gól azonban csak négy percig váratott ma­gára, ekkor ugyanis a kitörő sió­foki Némethet a 16-oson belül felvágták, a megítélt ll-est Fehér értékesítette, 1:1. Változatos volt a játék, a 23. percben egy hazai támadás befejeztével Pernecz fe­jessel juttatta a hálóba a lab­dát, 2:1. Szünet után a Siófoki Bányász vette át a játék irányítását, a 7. percben a kitörő, gólhelyzetben levő Erdeit felvágták a hazai védők. Vitathatatlan ll-es, ezt is Fehér értékesítette, 2:2. A hazaiak megzavarodtak. Záporoztak a lö­vések Süveges kapujára, a Bá­nyász-csatárok azonban sorra ki­hagyták a kínálkozó alkalmakat. A 32. percben Szöllősi mintegy három méteres lesről indult, a siófoki védelem reklamált, leállt. Megállt Szöllősi is, de amikor lát­ta, hogy a bíró nem sípol, besé­tált a kapuba, 3:2. A 42. percben a szászvári Németh állította be a végeredményt, 4:2. Érdekes, változatos mérkőzés volt, amelyen két egyenlő képes­ségű csapat küzdött. Fordulópon­tot jelentett 2:2 után a siófokiak három kihagyott helyzete, no és Szöllősi lesgólja. Jók: Németh, Szöllősi, Pernecz, Ül. Fehér, Vö­rös, Szabó, ErdeL * * • További eredmények a Délnyugati csoportban: Mohács—Pécsi Helyiipar 4 :0, N. Bányász—PEAC 0:0. Z. Építők— Lovászi 2:1, Pécsi BTC—Baja 0:5, Dunaújvárosi Építők—Pécsi Ércbá­nyász 1:2. A Szeged került az MB IB bajnokság élére A K. Honvéd váratlan szombati győzelme után meg­lepetésekkel folytatódott az NB I B bajnokság 24. for­dulója. A legnagyobb, hogy Nyíregyháza legyőzte a Deb­recent. Minthogy kikapott a két éllovas, így helycserére került sor a bajnoki táblázat álén. Most az a Szeged csa­pata került az első helyre, amelyik a hatodik forduló után még utolsó volt. Ki tud­ná megmondani, hogy melyik két csapat léphet egy osz­tállyal följebb, s mellyik lesz az a két együttes, amelyik osztályozót játszhat. Megváltozott a sorrend a bajnoki táblázat alján is. El­mozdult az utolsó helyről a Kaposvári Honvéd. Minthogy azonban a MÁV DAC, a Miskolc és a Nyíregyháza is pontot szerzett, a kaposvá­riak csak egy hellyel kerül­tek előbbre. A következő he­tekben még itt is sok vál­tozás történhet. A 24. forduló eredményei: Győri MÁV DAC—Komló 3:3, Budafok—Egri Dózsa 2:3, Nyíregyháza—Debrecen 2:0, Székesfehérvár—Egyetértés 0:0, Szeged—Oroszlány 2:0. Szombathely—Szállítók 1:0, Miskolc—Ganz-MÁVAG 0:0. EGY HELLYEL előbbre lépett a K. Kinizsi A 27. forduló mérkőzésein jutottak túl a labdarúgó NB II. osztály csapatai. Bár a Kinizsi hazai pályán csak egy pontot szerzett, ez az egy pont is elegendő volt ah­hoz, hogy a csapat egy hellyel előbbre rukkoljon a baj­noki táblázaton. Nagyon nagy a harc a feljutást jelentő harmadik helyért Fővárosi Autóbusz—K. Kinizsi 1:1 (1:0) BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I: 1. Vasas 21 13 8 _ 54:22 34 2. Ferencváros 21 12 5 4 53:27 29 3. Honvéd 21 12 3 6 41:31 27 4. Ü. Dózsa 21 10 6 5 53:58 26 5. Tatabánya 21 9 6 6 33:17 24 6. Győr 21 9 6 6 26:24 24 7. Pécs 21 6 10 5 23:27 22 8. Diósgyőr 21 9 3 9 26:23 21 9. Csepel 21 8 5 8 25:30 21 10. MTK 21 7 4 10 25:39 18 11. Dunaújváros 21 4 7 10 17:32 15 12. Salgótarján 21 5 4 12 19:35 14 13. Ózd 21 4 3 14 25:54 11 14. Dorog 21 1 6 14 17:50 8 NB I B: 1. Szeged 24 14 1 9 43:31 29 2. BVSC 24 11 7 6 34:30 29 3. Eger 24 12 5 7 36:39 29 4. Debrecen 24 11 6 7 40:30 28 5. MÁVAG 24 J0 6 8 35:26 26 6. Oroszlány 24 8 10 6 23:19 26 7. Komló 24 9 7 8 43:33 25 8. Székesfehér. 24 9 5 10 31:26 23 9. Szombathely 24 6 11 7 31:31 23 10. Szállítók 24 7 9 8 18:28 23 11. Budafok 24 9 4 11 38:34 22 12. Nyíregyháza 24 9 3 12 26:33 21 13. Miskolc 24 5 11 8 24:36 21 14. Győri MÁV 24 5 10 9 28:36 20 15. K. Honvéd 24 7 6 11 31:45 20 16. Egyetértés 24 6 7 11 25:28 19 NB n Nyugati csoport: Kaposvár, 1300 néző. V.: Schopp. Autóbusz: Rothermel — Pólik, Merényi, Solti, Orbán — Szép, Lepsényi — Gyenes dr., Mezei, Kiss, Dauda. Edző: Kiss Jenő. K. Kinizsi: Dezső — Balogh, Ball, Zag — Szabó, Simon — Jutási, Lengyeltóti, Herbei, Nagy, Lacz- kovics. Edző: Szigeti János. Egy-egy gyors támadás vezette be a mérkőzést mindkét oldalon. Aztán álmossá, unalmassá vált a meccs. Harminc percen át egyik kapu sem forgott veszélyben. Fél óra elteltével Szép kacsázó lö­vése adott gondot Dezsőnek. A másik oldalon egy Laczkovics- szabadrúgás szállt mellé, majd ugyancsak célt tévesztett Herbei és Nagy bombája is. A 42. perc­ben Lengyeltóti fütty után lőtt gólt, természetesen érvénytelent. A 44. percben váratlanul vezetés­hez jutottak a vendégek. Mintegy harminc méterre a kaposvári ka­pu előtt Herbei vétette el a lab­dát, Kiss megkaparintotta azt, az­tán húsz méterről éles lövéssel juttatta a bal felső sarokba, 1:0. Szünet után élénkebbé vált a játék. Már az első percben Her­bei is, Jutási is megcélozta a ka­put, üggyel-bajjal bár, de meg­menekült a góltól az Autóbusz­háló. A 2. percben Nagy tiszta helyzetben tétovázott, így kima­radt az újabb gólszerzési alka­lom. A védelembe vonult Autó­busz főleg szélsői révén veszé­lyeztetett. Dauda nemegyszer le­futotta a kaposvári hátvédeket, a befejezéssel azonban adós ma­radt a K. Honvéd volt játékosa. A 15. percben egy Simon-bomba kapott tapsot. A 22. és 24. percben Kiss veszélyeztette Dezső kapuját. A 27. percben Zag és Gyenes dr. összeakaszkodott (nem először a mérkőzés folyamán), a játékve­zető a két kakaskodó labdarúgót kiállította. Megzavarodtak a so­rok, a Kinizsi higgadt le előbb, s a 29. percben kiegyenlített. Bal oldalról szállt be a szöglet, a vé­dők röviden szabadítottak fel, s Szabó bombalövése védlietetlenül vágódott Rothermel hálójába, 1:1. Nem sokkal később Lengyeltóti szépen tört ki, már csak a ka­pussal állt szemben, befejezni azonban nem tudta az akciót. Almos, unalmas első félidőt ho­zott a találkozó. Ilyen játék nyo­mán nem csoda, ha erősen meg­csappant a Kinizsi-mérkőzések lá­togatottsága. Szünet után már más volt a kép. A szívósan vé­dekező ellenféllel szemben sok szép támadást vezetett a kapos­vári csapat, s így a döntetlenre feltétlenül rászolgált. A helyzete­ket tekintve a Kinizsi könnyen meg is nyerhette volna a bajnoki táblázat 2. helyén álló ellenfelé­vel szemben a mérkőzést. Jók: Dezső, Szabó, Simon, a szünet után Jutási és Herbei, ill. Meré­nyi, Szép, Kiss és Dauda. • * * További eredmények a Nyugati csoportban: Sopron—ZTE 2:2, Dombóvár— Esztergom 0:0, Várpalota—Székes- fehérvári MÁV 3:1, Pécsi Bá­nyász—PVSK 2:2, Pápa—Budai Spartacus 3:4, Zalaegerszegi Dó­zsa—Győri Dózsa 1:2, Mosonma­gyaróvár—Veszprém 2:7, Izzó Hi­ker. TTVE 2:2. 1. Várpalota 27 20 4 3 68:21 44 2. Autóbusz 27 15 7 5 51:25 87 3. P. Bányász 27 13 10 4 47:30 36 4. ZTE 27 15 5 7 55:27 35 5. PVSK 27 14 5 8 49 :33 33 6. Gy. Dózsa 27 13 6 8 43:31 32 7. Esztergom 27 11 9 7 43:23 31 8. Szf. MÁV 27 10 11 6 28:25 31 9. B. Spartacus 27 8 13 6 41:31 29 10. Izzó 27 10 6 11 32:41 26 11. Dombóvár 27 9 7 11 34:45 SS 12. Z. Dózsa 27 8 8 11 33:42 24 13. Veszprém 27 10 4 13 40:51 24 14. Sopron 27 9 5 13 38:37 28 15. ül. kér. 27 7 5 15 33:54 19 16. K. Kinizsi 27 4 3 15 21:48 16 17. Pápa 27 5 5 17 24:53 15 18. Magyaróvár 27 1 4 22 22:85 6 NB ül Délnyugati csoport: 1. N. Bányász 25 16 4 5 45:23 30 2. Máza-Sz. 25 16 4 5 55:37 36 3. N. Dózsa 25 15 5 5 48:26 35 4. P. Ércb. 25 14 5 6 36:18 33 5. Baja 25 14 3 8 49:30 31 6. PBTC 25 11 7 7 40:30 29 7. Lábod 25 12 4 9 48:32 28 8. Szekszárd 25 12 4 9 46:44 28 9. NVTE 25 8 6 11 46:50 22 10. Siófok 25 7 6 12 23:30 20 11. PEAC 25 6 8 11 20:32 20 12. D. Építők 13. Mohács 14. Lovászi 15. Z. Építők 16. P. Helyiipar 25 Megyei bajnokság 25 7 5 13 36:44 19 25 2131017:3117 25 4 8 13 26:54 16 7 14 32:60 15 5 15 20:46 15 25 1. Marcali HSE 26 16 * 6 55:28 36 2. K. Vasas 26 13 8 5 57:24 34 3. Marcali VM 26 14 5 7 79:45 33 *• Taszár 26 13 6 7 47:43 32 ! 5. K. Dózsa 26 14 3 9 64:32 31 6. Kapoly 25 11 7 6 41:28 31 7. Nagyatád 27 13 5 9 44:44 31 8. K. Lobogó 25 12 4 9 51:39 28 9. Csurgó 25 10 5 10 58:52 25 10. Barcs 25 7 6 12 31:39 20 11. Tab 25 6 7 12 33:57 19 12. B.-boglár 25 7 4 14 35:48 18 13. Lengyeltóti* 29 8 3 14 34:61 18 14. S.-tamóca 25 6 6 13 29:51 18 15. Babócsa 26 7 4 16 28:65 17 16. K. Vasutas 25 5 6 14 32:62 16 * Egy büntetőpont levonva* Nagy nyeremények a totón \ A 13+1 találatos szelvény a kö­vetkező : x x 1 221 111 x x x x + 2. 13 plusz 1 találatos szelvény egy akadt, nyereménye a Juta­lommal együtt, a nyereményille­ték levonása után 448 604 forint. 13 találatot egy pályázó ért ti, nyereménye 180 309 forint. A 12 találatos szelvényekre 4714, a 11 találatosokra 290, a 10 találatosok- ra 59 forintot fizetnek. APRÓHIRDETÉSEK ötéves tehén 3 hetes borjúval eladó. Kapos­vár, Kecel-hegy 52. ___________________(1360) » Iffimrat Eladó villa azonnal beköltözhetően. Alsó- bélatelep 218. Érdek­lődni vasárnap ugyan­ott________________(5873) L egszebb, legújabb bokor-, baba- és futó­rózsatövek megrende­léséhez kérje díjtalan árjegyzékemet. Boross rózsakertészet, Puszta- szabolcs. __________(4188) R ózsa. A legszebb nemzetközi újdonsá­gok. Tulipán, jácint, nárcisz, gladiolus, gyümölcscserjek, dísz­cserjék. Kérje díjmen­tes fajtaismertetőnket. Szállítás postán. Szé­kely dísznövénykerté­szet, Budapest, IIT., Vőrösvári út 18. (4102) Kalapácsos daráló jó állapotban, szalagfű­részel kombinálva, Csonka meghajtású motorral 5000-ért ci- elado. (5878) Házrész beköltözhető kétszobás lakással el­adó. Kaposvár, Kani­zsai utca 8._______(2504) B alatonkÜitin 450 n­öl saroktelek — beke­rítve — eladó. Érdek- lődni lehet: Matyikó István BalatonkiUti, Vöröshadsereg «^#) Telket vennék Bala- tonfenyves és Siofok között a parton, vagy a parthoz közel. Sür­gős értesítést áraján­lattal és részletes tó­mertetéssel. Szirtes B., Pécs, Hl., Építők u 7/a. címre kérek. 7 (139030) Jó állapotban levő gyermek sportkocsi el­adó. Kaposvár, Ber­zsenyi u. 18. 17 óra után. Bálint. (1349) Eladó 7 db-ból álló vaskerítés (6 db 3 mé­ter, 1 db pedig 2,5 m hosszú.) Megtekinthető Sántos, Fő utca 69. alatt.______________(1341) E ladó hároméves kisborjas tehén. Pá- hoki József, Kapos- szentbenedek 77. szám. Eladó házi vízveze­ték-fölszerelés 220 V-Os szivattyúval, 600 literes tartállyal. Kaposvár, Berzsenyi u. 10. Fias. (1288) Száraz hasábfa, épü­letfa, léc, stukatúr- és padlásdeszka kapható Gyimesi fakereskedő­nél. Kaposvár, SaPal u. 3. (1267) Eladó szalagfűrészgép részenként is. Többfé­le szerszám, alkatrész stb. Járosi, Kaposvár, Szigetvári u. f2. (1335) Intézményeknek nagy agavé eladó. Kaposvár, Vöröshadse- reg útja 156. (1340) Boroshordók és 500 literes kád eladók. Kaposvár, Kossuth La­jos utca 38. (1361) 9 AUTÓ-MOTOR Pannónia motorke­rékpár eladó. Cso-ko- nyavisonta, Tanácsház. Telefon: 9. (4216) Keveset futott 350 ccm-es Velorex-et ke­res megvételre igény­jogosult. Székely, Ka­posvár, Mártírok tere 2. (1363) Pannónia Duna ol dalkocsival vagy kü­lön is eladó. Kapos- szerdahely, Petőfi utC3 27. Molnár. (1354) Héthónapos fejlett üszőborjú eladó. Ka­posvár, Róma-hegy 83. Budavári. _________(1339) K aposváron épülő társ as házrészt átven­nék. Ajánlatokat »Ölt- hon« jeligére 1357. számra a hirdetőbe. Elcserélném ajka másfélszobás, előszo- bás, mosdófülkés, er- kélyes lakásomat ka­posvári hasonlóért. Bókony György, Ajka Móricz Zsigmond u 16/a. B. lépcsőház, H. 2. 0312) Elcserélném pécsi szoba-konyha-él és kam­rás lakásomat hasonló kaposváriért megegye­zéssel. Érdeklődni: Kaposvár, Marx Ká­roly utca 14., vagy Pécs, Felsővámház ut­ca 39. Baloghné. (1362) Elcserélném k étszo­ba összkomfortos, ker­tes családi házamat kaposvári hasonlóért. Cím: Tratnyek Imre, Budapest, XIII., Fáy 68/a,___________(7959) K étszobás, kertes la­kásomat elcserélném kisebb kétszobásra vagy egyszobás-hallos­ra. Ajánlatokat 127916. számra a hirdetőbe. ___________________(1240) D unaújvárosi kétszo- ba összkomfortos, táv­fűtéses lakásomat el­cserélném egy- vagy kétszobás kaposvári lakásért. Jelentkezése­ket Somogy megyei Tanácsi Építőipari Vállalat személyzeti vezetőjének, Kapos­vár, Május 1. utca 52. (1348) Elcserélném buda­pesti egyszoba-kony- ha-spájzos lakásomat Siófoktól Széplak fel­sőig hasonlóval. Kiss Károly. XX. kér., Nagy Sándor utca 90. ÁLLÁS Közgazdasági techni­kumi érettségivel ren­delkező katonaviselt fiatalember meghatá­rozott időre elhelyez­kedne. Ajánlatokat 2501. számra a kiadó­ba kérek. (2501) A szenyéri Búzaka­lász Termelőszövetke­zet juhászt keres azon­nali belépésre. Fizetés megegyezés szerint. Nagyobb családosok előnyben._________(5880) A dminisztrációban jártas, gimnáziumi érettségivel, tsz köny­velői képesítéssel női munkaerő elhelyez­kedne. Ajánlatokat 1353. számra a hirdető­be. (1353) Balatonlelle—Irma­pusztára belső revizort keresünk 1800 Ft fize­téssel. Lakást Irma- pusztán biztosítunk. Somogy megyei Hal­gazdaság, Balatonlelle. Jó előmenetelű általános iskolát- végzett fiút húseladó tanulónak fölveszünk. Jelentkezni lehet a Somogy megyei Élelmiszer-kiske res- kedelmi Vállalat központjában, Ka­posvár, Noszlopy Gáspár u. 4., sze­mélyzeti. vezetőnél. (1345) A Kállai Éva Leánykollégium szakképzett szakácsnőt alkalmazna Jelentkezés az Igazgatónőnél. Kaposvár, Zalka Máté u. 19. (4213) A répáspusztai ter­melőszövetkezet tehe­nésznek, sertésgondo­zónak és traktorosnak tagokat fölvesz. Je­lentkezni lehet a tsz- nél írásban vagy sze­mélyesen. Gyors- és gépírónól állásba elhelyezkednek 8, Illetve 6 órás mun­kakörbe. Telefon. 28-36. (137) VEGYES Házaspár részére bú­torozott szoba konyha­használattal ,.kian? Kaposvár. Bartók Bé­la utca 100­_______(1359) F igyelem! őszi szál­lításra szőlőoltvány igényét lugasnak er- tőkésítéshez, beszerez­heti. Magony Imre. Abasár. Rákóczi ut 16. A KPM Autóközlekedési Tanintézete közép- és felsőfokú gépjárművezetőképzo tanfolyamot indít Kaposváron. Jelentkezés f. hó 25-ig Kaposvár, Eerzsenyi u. 2. Te1f'fr'T< • 11 ■ . 2íJ éves komoly iia- er társaság hiá­nyában ezúton keresi zii eves csinos, bar­na vagy szőke, komoly dolgozó lány ismeret­ségét 170 cm-ig, házas­ság céljából. Csak fényképes levelekre válaszolok. Leveleket 1351. számra a hirdető- be kérek. (1351) A Kállai Éva Leánykollégium cserépkályhák fűtésére fűtőt alkalmaz október 15-től hat hónapra. Jelentkezés, Kaposvár, Zalka Máté u. 19. alatt. (4214).