Somogyi Néplap, 1966. szeptember (23. évfolyam, 206-231. szám)

1966-09-13 / 216. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1966. szeptember IX Tofáhb nőtt a Várpalota előnye A 23. forduló mérkőzésein ju­tottak túl az NB II bajnokság csapatai. A Nyugati csoport lista­vezetője, a Várpalotai Bányász ismét biztosan nyert. Minthogy az Autóbusz kikapott, így öt pontra nőtt a Bányász előnye. A Zalaegerszegi TE május 22 óta veretlen. Most Pápán nyert a ZTE, amely biztosan őrzi harma­dik helyét. A Kaposvári Kinizsi csapata ugyan most sem játszott jól de viszonylag biztosan nyert. Ezzel 7 pontnyira rugaszkodott el a kiesést jelentő 18. helytől. Ez történt az NB n-ben: K. Kinizsi—Esztergom 2:0 (1:0) Kaposvár, 1200 néző. V.: Karádi. K. Kinizsi: Dez.ső — Balogh, Báli, Simon — Szabó I., Csaba — Lengyeltóti, Szabó II., Herbei, Nagy, Laczkovics. Edző: Szigeti János. Esztergom: Trasser -- Ma­gyar, Dinnyés, Takács — Wink­ler, György — Markó, Kertes, Szendi, Novák, Tambor. Edző: Buzánszky Jenő. Kezdetben mindkét védelem so­kat kapkodott, ennek következté­ben itt is, ott is nyílt volna al­kalom a ■ csatárok előtt, azonban a támadók sem tettek túl a vé­dőkön. A 15. percben Kertes le­futotta Bálit, de a kapufa mellé gurított. A 19. percben Laczko­vics beadásánál Szabó II. zavar­ta Trassert, Lengyeltóti lecsapott a labdára, és a lábak között a kapuba gurított, 1:0. A gól meg­nyugtatta a hazaiakat, s egymás után szálltak a lövések az esz­tergomi kapura. Nagy, majd Laczkovics lövését védte Trasser, azután több csúnya fölé lövés bosszantotta a szurkolókat. A 42. percben védelmi hibából Markó jutott ajándék labdához az ötö­sön, de a szemfüles Dezső le­szedte a lábáról. A szünet utáni Kinizsi-támadá­sok folytán a 8. percben Nagy átemelt a védők falán, Szabó II. jó ütemben lépett ki, és közelről a sarokba lőtt, 2:0. Percekig szo­rongatott a Kinizsi, a tömörülő esztergomi védők nemegyszer a kapuból vágták ki a labdát. A 15. percben Trasser kinn feküdt, Lengyeltóti estében az üres ka­pa mellé gurított. A 25. perctől feljöttek a vendégek, azonban a most már belelendült K'nizsi-vé- dők mellett csak Kertes fejese Je­lentett veszélyt, ezt Dezső hárí­totta. A 33. percben Laczkovics beadását Trasser elvétette, Len­gyeltóti az üres kapu előtt lyukat rúgott. Az utolsó percek inkább mezőnyjátékkal teltek el. Helyenként alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt a pályán. Sok hibát vétettek a játékosok mindkét oldalon, gyakori volt a vaktában elrúgott labda. A Ki­nizsi lelkesedése ellensúlyozta azt, hogy ezúttal a kulcsemberek szokott formájuknál szürkébben játszottak. Az esztergomi csapat gyenge teljesítményével csalódást keltett. Jók: Dezső, Csaba, Nagy, ill. Dinnyés, Kertes, Tambor. * * * További eredmények a Nyugati csoportban: Győri Dózsa—Fővárosi Autóbusz 4:1, Pécsi Bányász—Veszprémi Ha­ladás 3:2, Várpalotai Bányász- Soproni Textiles 4:2, Zalaeger­szegi Dózsa—Székesfehérvári MÁV Előre 0:0, Pécsi VSK—Vasas Izzó 2:1, Zalaegerszegi TE—Pápai Tex­tiles 3:0, Budai Spartacus—III. kér. TTVE 1:1, Dombóvári VSE— Mosonmagyaróvári TE 2:0. Ismét kikapott a listavezető Nagykanizsai Bányász A Lábodi MEDOSZ gólzáporos győzelme A Lábodi MEDOSZ mérkőzése elmaradással fenyegetett. Aztán — mint arról már vasárnap beszá­moltunk — a szövetség hozzájá­rulásával a Zalaegerszegi Építők— Siófoki Bányász találkozót ha­lasztották el későbbi időpontra. A 21. játékhéten rosszul ment a ve­zető csapatoknak. A nagykani­zsai rangadón ismét vereséget szenvedett az éllovas Nagykani­zsai Bányász. A Pécsi BTC már szombaton tönkreverte a másik bajnokaspiránst, a Mázk-Szász­Még ezeknél is vaskosabb meg­lepetéssel szolgált a Lábodi ME­DOSZ. A csapatot jóformán az utolsó pillanatban tudták a ve­zetők összeszedni. A jelekbql ítél­ve a katonai szolgálat nem ár­tott meg Borzaséknak. Sőt! Ilyen jól még nem is látták játszani a MEDÖSZ-t, amióta az NB Ill- ban szerepel. Ha nem véd olyan Jól a lovászi kapus, akkor két számjegyű győzelmet is aratha­tott volna a Lábod, amely gól­rekordot állított fel az NB III 1966. évi történetében. várt. Lábodi MEDOSZ-Lovászi 9:0 (4:0) Lábod, 600 néző. V.: Tegzes. Lábod: Hornai — Ilosfai, Mi- hóka, Nagy — Koczka, Takács — Keszi, Borzas, Csór, Fülöp, Posta. Edző: Selmeczi István. Lovászi: Nagy III. — Lobovics, Nagy II., Brendus — Szentgyörgy völgyi, Pusztai — Tóth, Kozma, Molnár II., Tímár, Iványi. Edző: Kele­men István. Kölcsönös tapogatózás után fo­kozatosan átvette a játék irányí­tását a MEDOSZ. A 21. percben szép hazai támadás gördült a pá­lyán, Csór—Posta—Fülöp—Keszi volt a labda útja, és a jobbszél­ső hatalmas gólt lőtt, 1:0. Két perc múlva Keszi hagyott ki egy kínálkozó helyzetet. Nem így Csór, aki a 29. percben kapásból küldte a labdái a hálóba, 2:0. Szinte egy kapura folyt a játék. A 35. percben Fülöp kicselezte a védőket, és ú£iy lőtt a hálóba, 3:0. A 39. percben ismét Fülöp szólózott, mos’í a változatosság kedvéért a kapust is átjátszotta, és úgy gurította a kapuba a labdát, 4:0. A második félidőben sem vál­tozott a játék. Olajozott gépezet­hez lehetett nasonlítani a lábodi csapatot. A? eredmény így ala­kult: 4. pép:: Posta beadását Ke­szi kapásból küldte a léc alá, 5:0. 16. perc: 7.gy előrevágott labdát Fülöp kaparintott meg, s éles szögből küldte a labdát a háló­ba, 6:0. 25. perc: Borzas ját­szotta magát tisztára, aztán be­bizonyította, hogy ő is tud gólt lőni, 7:0. 34. perc: Ismét egy Borzas-alakítást láttunk, s a vé­gén rezdült a háló, 8:0. 42. perc: Keszi bizonyult ellenállhatatlan­nak, és újabb nagy gólt lőtt, 9:0. Nem úgy alakult ez a mérkő­zés, ahogy várták. A lábodi csa­pat végre azt nyújtotta, amit igazában tud. A Lovászi Bányász egyszerűen nem jutott szóhoz a lábodiak mellett. A védekezésre berendezkedett vendégek egyszer sem jutottak el úgy a lábodi ka­puhoz, hogy veszélyt jelentettek volna. A látottak alapján az ered­mény nem is túlzott. Jó az egész lábodi csapat, a lovásziaktól Nagy III., Pusztai és Tímár játéka di­csérhető. * * * További eredmények: PBTC—Máza-Szászvár 5:1, Du­naújvárosi Építők—Nagykanizsai VTE 2:1, Szekszárd—Pécsi Érc­bányász 2:1, Nagykanizsai Dózsa —Nagykanizsai Bányász 2:0, Pé­csi EAC—Mohács 1:1. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 221 lgl.211 1221 + 1. 13 találatos szelvény 24 darab volt, a nyeremény összege egyen­ként az illeték levonása után 14 761 forint. Ebből 17 darab volt 13 plusz 1 találatos, a nyeremény a jutalommal együtt 29 603 forint. A 12 találatos szelvényekre 297, a 11 találatosokra 30, a 10 talála- tosokra 11 forintot fizetnek. Művelődés—szórakozás CSIKY GERGELY SZÍNHÁZ Nagykanizsán 20 órakor: Szegény fcis betörd. VÖRÖS CSILLAG FILMSZÍNHÁZ Beszéljünk a nőkről. Magyarul beszélő, szélesvásznú olasz—francia filmvígjáték. Csak 18 éven felülieknek! Kísérő mű­sor: Gusztáv, a praktikus. Az előadások kezdete 5 és 7 órakor. SZABAD IFJÜSAG filmszínház Egy nyáron át táncolt. A nagy sikerű svéd film felújí­tása. Korhatár nélkül. Kísérő mű­sor: 66/3. sporthíradó. Az előadások kezdete 4, 6 és 8 órakor. DÓZSA KERTMOZI Halhatatlan melódiák. Felújított olasz film. Az előadás kezdete 8 órakor. Balatoni filmszínházak műsora BALATONBOGLAR R1ÖI KALAND. (L’ hőmmé de Rio.) Színes, szélesvásznú francia ka­landfilm. Az előadások kezdete fél 6 és 8 órakor. BALATONFENYVES fedett kert: A FLOTTA HOSE. (Admiral Usakos.) A színes szovjet történelmi film­alkotás felújítása. Az előadás kezdete 8 órakor. BALATONFÖLDVAR fedett kert: £S AKKOR A PASAS . . . Szélesvásznú magyar film. Az előadások kezdete negyed 8 és negyed 10 órakor. BALATONLELLE fedett kert: A NAGY MEDVE FIAI. (Die Söhne der grossen Bärin.) Színes, szélesvásznú NDK ifjú­sági film. Az előadás kezdete 8 órakor. Újabb pécsi bravúr a labdarúgó NB l-ben Általában sima fordulónak jósolták a labdarúgó NB I 17 mérkőzés-sorozatát. Mi feltet­tük a kérdést: futja-e újabb bravúrra a Pécsi Dózsa erejé­ből, s a nap várható mérkő­zésének kiáltottuk ki a kispesti találkozót. Megérzésünk he­lyesnek bizonyult. Az esemé­nyekben és gólokban gazdag mérkőzések közül kiemelkedett a kispesti. Azt, hogy meglepe­tés, már nem is mondjuk. A Pécsi Dózsa az utóbbi hetek­ben, hónapokban olyan jól szerepel, hogy nem megy meg­lepetésszámban, hogy Rappék Kispestről két pontot vittek haza. Az a körülmény, hogy a Bp. Honvéd l:0-ás vezetése után tudott fordítani a pécsi csapat, külön dicséret a Me­csek alia labdarúgói számár» Nagy gólarányú Vasas-győ­zelem született a Fáy utcában. Az ózdiak nem sokáig tudták feltartóztatni az ellenállhatat­lannak bizonyult Vasas-csatár­sort. A piros-kélkek támadó­sora azt bizonyította, hogy vannak olyan csatárok a ma­gyar labdarúgásban, akik tud­nak korszerűen játszani s gólt is rúgni. Talán egyszer a vá­logatók is rájönnek arra, hogy kik azok. Nagyarányú győzelmet ara­tott a Győri Vasas ETO is. Ez alkalommal az MTK-t győz­te le teljesen megérdemelten 4:1 arányban. Salgótarjánban sokáig úgy látszott, hogy meg­lepetés születik, aztán a két Kocsis-gól (a másodikat 11- esből szerezte a fiatal tarjáni csatár) eldöntötte a mérkőzést a hazaiak javára. A vártnál sokkal nehezebben nyert a Ferencváros Dunaújvárosban. A zöld-fehérek vezető góljára a lelkes hazaiak Földi révén válaszoltak. Itt Mátrai fejes­gólja döntött a ferencvárosiak javára. Nehezen nyert a Tata­bánya is a Diósgyőr éllen. Hét mérkőzés — 31 gól, ez a szombat-vasárnap mérlege. Mérkőzésenként tehát több mint négy gól esett. Ez a gól­eső mindenesetre biztató a soron következő bajnoki for­dulók, kupamérkőzések és válogatott találkozók előtt. Pécsi Dózsa—Bp. Honvéd 3:1 (0:1) Kispest, 12 000 néző. V.: Fáth. G.: Török (2), Tüske, ill. Nagy A. Vasas—ózd 7:1 (2:0). Fáy utca, 8000 néző. V.: Petri. G.: Puskás (3), Farkas (2), Mathesz, Korsós, ill Szendrei. Győr—MTK 4:1 (1:0). Győr, 7000 néző. V.: Emsbergcr. G.: Varsányi (2), Szaló, Somogyi, ill. Török. Ferencváros—Dunaújváros 2:1 (1:0). Dunaújváros, 1500 néző. V.: Víz­hányó. G.: Karába, Mátrai, 111. Földi. Salgótarján—Dorog 2:1 (0:1). Salgótarján, 6000 néző. V.: Ma­gyar. G.:Kocsls (2, egyet 11-esből), ül. Juhász.. Tatabánya—Diósgyőr 2:1 (1:0). Tatabánya, 6000 néző. V.: Szege­di. G : Szekeres, Szuromi, 111. Szur- gent. Ádáz harc a helyezésekért az HB 13-ben A huszadik bajnoki forduló sem különbözött a többiektől. Most is adódott egy-egy meglepetés. En­nek számít, hogy a szegediek vá­ratlanul könnyen győzték le a Komlói Bányászt. Meglepetésszám­ba megy a Kaposvári Honvéd szé­kesfehérvári pontszerzése is. A bajnoki táblázat élén továbbra is a BVSC csapata áll. A második helyen a debreceniek tanyáznak. Ezt követően óriási a tülekedés az osztályozóhelyekért. A harmadik helyen álló Oroszlány 23 pontos. Tőle három pontnyira leszakadva 9. a Szállítók csapata. A 20 ponto­sok azért is küzdenek, hogy osz- tályozót játszhassanak, s egyben a kiesés elkerüléséért is, mert a kiesőhelyen tanyázó 15. Nyíregy­házát is csupán 3 pont választja el a 9 helyezettől. Rendkívül érdekesnek ígérkezik az NB I B folytatása, amely a K. Honvéd számára még megcsillan­totta a reményt. Igaz ugyan, hogy a kaposváriak négy ponttal le vannak szakadva a megmenekülést jelentő 14. helyen álló Egyetér­téstől. Aztán a Honvéd gólaránya olyan rossz, hogy ez újabb egy pont hátrányt jelent. A következő hetekben további bravúrokra lenne szüksége a Honvédnak ahhoz, hogy versenyben tudjon maradni. Székesfehérvári Vasas—K. Honvéd 0:0 Székesfehérvár, 3500 néző. V.: Sóos I. Székesfehérvár: Tímár — Bobori, Posch, Horváth — Ne­héz, Dudás, Monoki, Balogh, Burka, Takács, Ispaics. Edző: Kárász Endre. K. Honvéd: Borok — Ubrankovics, Szántó, Tóth — Köves, Bata — Kal­már, Arany, Balázs, Fekete, Hernádi. Edző: Tóth József. Kölcsönös mezőnyjáték után az első helyzetet a kaposvári csatá­rok teremtették. A 25. percbén Fekete nagy lövését a vetődő Tí­már csak üggyel-bajjal tudt£ há­rítani. A bátran támadó kaposvári csapat gyakran hozta nehéz hely­zetbe az idegeskedő hazai védőket. Szünet után sem változott a kép. Most is inkább a kaposváriak tá­madtak, viszont sok dolga akadt Boroknak is. A kapus azonban nemcsak látványosan védett, ha­nem nagyon biztos kézzel őrizte s. kaposvári hálót A 17. percben szép kaposvári támadás gördült a pályán, amelynek végén Kalmár tíz méterről bombázott a kapára, a labda már-már a hálóba ju­tott, Tímár azonban az utolsó pil­lanatban szögletre tudta öklözni. A 22. percben a kitörő Burkát csak szabálytalanság árán tudták feltartóztatni a kaposvári védők, a botladozó csatár továbbfutott, és sípszó után a hálóba lőtte a labdát. A játékvezető természete­sen nem adta meg a gólt. A fe­hérváriak reklamáltak, de mind­hiába. Két perc múlva a mérkő­zés legnagyobb helyzetét hagyta ki Burka, aki már csak Borokkal állt szemben. A Honvéd-kapus azonban jó ütemben, futott ki, és biztosan kaparintotta meg a lab­dát. A 30. percben a kitörő Kal­márt a 16-oson belül felvágták a fehérvári védők, a játékvezetői síp azonban néma maradt. Almos iramban, némi hazai fö­lénnyel kezdődött a mérkőzés. A fehérváriak kissé elbizakodottan kezdtek. A kaposvári csapat ha­marosan azt bizonyította, hogy aki félvállról veszi, az ellene köny- nyen ráfizethet. Formás támadá­sokkal vétette észre magát a ka­posváriak támadósora Hiba volt azonban mindkét oldalon, hogy ál­talában középen próbálták áttörni a védelmeket. Ez azonban a jó védők mellett egyik oldalon sem sikerülhetett. A székesfehérvári csapatból elsősorban Tímár és Posch jeleskedett. A kaposvári Honvéd legjobbja Borok volt. aki a mezőny fölé nőtt. Rajta kívül Fekete, Szántó, Köves, Balázs és Bata jeleskedett. * * * További eredmények az NB I B-ben: Szombathely—Egri Dózsa 3:1 (1:1). Nyíregyháza—Ganz MÁVAG 2:1 (0:0). Debrecen—Szállítók 2:1 (2:1). BVSC—Budafok 2:1 (2:0). Szeged—Komló 4:1 (3:1). Oroszlány—Egyetértés 3:1 (Irt). BAJNOKI TÁBLÁZATOK NB I: 1. Vasas 17 11 6 — 44:18 28 2. Ferencváros 17 10 4 3 42:24 24 3. Bp. Honvéd 17 11 1 5 30:20 23 4. Pécs 18 6 10 2 23:21 22 5. Ü. Dózsa 17 8 5 5 47:25 21 6. Tatabánya 17 7 5 5 27:13 19 7. Győr 18 7 5 6 19:22 19 8. Csepel 17 6 5 6 20:23 17 9. Diósgyőr 17 6 3 8 18:21 15 10. Salgótarján 17 4 4 9 16:26 32 11. MTK 17 4 4 9 15:32 12 12. Dunaújváros 17 3 5 9 14:27 11 13. özd 17 4 2 11 19:41 10 14. Dorog 17 1 5 11 14:35 7 NB I B: 1. BVSC 20 10 6 4 28:21 26 2. Debrecen 20 10 5 5 37:26 2ő 3. Oroszlány 20 8 7 5 22:16 23 4. Szeged 20 11 1 8 39:30 23 5. Eger 20 9 4 7 30:36 22 6. Budafok 20 8 4 8 31:24 20 7. Komló 20 7 6 7 34 :27 20 8. G.-MÁVAG 20 8 4 8 26:22 20 9. Szállítók 20 6 8 6 17:23 20 10. Sz.-fehérvár 20 8 3 9 24:22 19 11—12. MÁV D. 20 5 8 7 24:24 18 11—12. Sz.-hely 20 4 10 6 29:29 18 13. Miskolc 20 5 8 7 22:23 18 14. Egyetértés 20 5 7 8 21:22 17 15. Nyíregyháza 20 7 3 10 22:29 17 16. K. Honvéd 20 4 6 10 19:41 14 NB n Nyugati csoport: 1. Várpalota 23 17 4 2 60:17 38 2. Autóbusz 23 14 5 4 42:21 33 3. Z.egersz. TE 23 14 4 5 46:20 32 4. P. Bányász 23 11 8 4 42:27 30 5. P. VSK 23 12 3 8 43:30 27 6. Esztergom 23 9 8 6 35:22 26 7. Sz. MÁV 23 8 10 5 23:20 26 8. B. Spartacus 23 7 11 5 32:22 25 9. Győri Dózsa 23 10 5 8 37 :29 25 10. Dombóvár 23 9 6 8 30:33 21 11. Z. Dózsa 23 8 6 9 28:35 22 12. Izzó 23 8 5 10 27:36 21 13. Sopron 23 7 4 12 24:31 18 14. Veszprém 23 7 4 12 26:41 18 15. in. k. 'TTVE 23 6 3 14 26:42 15 16. Pápa 23 5 5 13 19.38 15 17. K. Kinizsi 23 4 5 14 18:44 13 18. M.-óvár 23 1 4 18 16:65 6 NB m Délnyugati csoport: 1. N. Bányász 21 14 2 5 42:22 30 2. Máza-Sz. 21 13 4 4 46:29 30 3. N. Dóz-a 21 12 5 4 34:19 29 4. P. Ercbány. 21 12 4 5 29:14 28 5. Szekszárd 21 11 4 6 41:32 26 6. Pécsi BTC 21 10 5 6 36:22 23 7. Baja 21 íl 2 8 35:30 24 8. Lábod 21 9 4 8 38:28 22 9. NVTE 21 6 6 9 36:43 38 10. Dunaúj. £p. 21 6 5 10 30:37 17 11. Siófok 20 6 4 10 18:21 16 12. Lovászi 21 4 8 9 23:43 16 13. Mohács 21 1 13 7 13:25 15 14. P. Helyiipar 21 4 5 12 16:36 13 15. PEAC 21 3 7 11 14:32 13 16. Zalaeg. Ep. 20 3 6 11 29:47 12 Megyei bajnokság: 1. Marcali HSE 22 15 2 5 48:23 32 2. K. Vasas 22 12 6 4 50:20 30 3. Marcali VM 22 12 5 5 64:33 29 4. Taszár 21 11 5 4 48:23 27 5. Kapoly 22 11 5 6 39:27 27 6. K. Dózsa 22 11 3 8 47:27 25 7. Nagyatád 23 10 5 8 35:38 25 8. Csurgó 22 9 5 8 52:42 21 9. K. Lobogó 21 9 3 9 38:36 21 10. Barcs 22 7 5 10 29:35 19 11. B.-boglár 22 7 4 11 33:41 18 12. S.-tarnóca 22 5 6 11 23:39 16 13. Tab 22 5 6 11 30:52 16 14. Babócsa 22 6 3 13 26:58 15 15. K. Vasutas 22 4 6 12 30:51 14 16. Lengyeltóti* 22 6 2 14 30:60 13 • Egy büntetőpont levonva. Két pontra nőtt a Marcali Honvéd előnye Meglepetéssel kezdődött szom­baton a megyei bajnokság 22. fordulója. A sereghajtó Lengyel­tóti pontot rabolt a bajnokesélyes K. Vasastól Kaposváron. Kis hí­ja, hogy ezen a meccsen nem született még vaskosabb meglepe­tés. A Vasas pontvesztése azt je­lentette, hogy a Marcali Honvéd előnye két pontra nőtt a bajnoki táblázat élén. Egyébként nem a kaposvári döntetlen volt az egyetlen meg­lepetés a Honvéd-rangadón. A kapolyiak legyőzték a Taszárt, ezzel a Marcali VM megelőzte a táblázaton a taszári csapatot. A kapolyiak pedig továbbra is ver­senyben vannak a feljutást je­BALATONSZEMES fedett kert: A FEKETE TULIPÁN. (La Tulipe noir.) Színes, szélesvásznú francia ka­landfilm. Az előadás kezdete 8 órakor. FONYOD fedett kert: A BECSÜLETES SZÉLHÁMOS. (Inspektor.) Magyarul beszélő szélesvásznú jugoszláv fimvígjáték. Az előadás kezdete 8 órakor. SIÖFOK kert: NEHÉZ SZERELEM. (L* amore defíicile.) Szélesvásznú olasz film. Csak 16 éven felülieknek! Az előadás kezdete 8 órakor. SIÖFOK terem: ÉGIHABORÜ. (Le tonnerre de dieu.) Magyarul beszélő, szélesvásznú francia—olasz—nyugatnémet film. Csak 16 éven felülieknek! Az előadás kezdete 8 órakor. ZAMÁRDI fedett kert: KÉT NAP AZ ÉLET. (Week-end á zuydcotts.) Színes, szélesvásznú, magyarul beszélő francia—olasz film. Csak 16 éven felülieknek! Az előadás kezdete 8 órakor. lentő harmadik helyért. A for­duló legnagyobb meglepetése Ba- latonbogláron született, ahol az első félidőbeli vezetés után vesz­tesként vonult le a pályáról a Kaposvári Dózsa. Nem akármi­lyen körülmények között. A Dó­zsából két játékost állított ki a bíró, aki levonuláskor közölte, hogy Solymosit is kizárta. A hé­ten tehát lesz dolga megint a Fegyelmi Bizottságnak. Tudósítóink az egyes mérkőzé­sekről az alábbiakat jelentették: K. V. LOBOGÓ—BARCS 3:0 (2:0) Kaposvár, 100 néző. V. Lobogó: Szentesi — Schenk, Jusits, Nagy II. — Marosi, Za- commer — Lovász, Radax, Lu­kács, Simon, Gergő. Edző: Egres László. Barcs: Piros — Bogyó, Takács, Nagy — Bátorfi, Berda — Láng, Göncz, Karlovics, Kúti, Horváth. Edző: Juhász Vilmos. Végig fölényben játszott a ka­posvári csapat, amely helyzetei alapján akár nagyobb arányban is győzhetett volna. G.: Lovász, Lukács, Gergő. Jók: Schenk, Ju­sits, Lovász, Gergő, ill. Piros, Göncz. Kaiser Béla MARCALI HSE— K. VASUTAS 4:1 (2:0) Marcali, 300 néző. V.: Simon. Marcali: Skripeczki — Erős, Pávolics, Benecz — Csapó, Nád — Tóka, Becze, Csermely, Nagy, Farkas. Edző: Borsfái Géza. K. Vasutas: Illés — Dani, Harsányi, Miseta — Simon, Fülöp — Orbán, Németh, Takács, Juhász, Laki. Edző: Takács Ferenc. A lelkesen küzdő kaposvári csapat nem kész­tette komolyabb erőkifejtésre a hazaiakat, pedig szünet után a Honvéd elég sok hibával játszott. G.: Farkas, Takács, Csermely, Becze, ill. Juhász. BABÖCSA—TAB 3:1 (1:0) Babócsa, 100 néző. V.: Szikszai. Babócsa: Varga — Káplár, Ba­kó, Molványi — Vukmann, Ka- kuszi II. — Riedler, Vukovics, Horváth, Putics, Bicsór. Edző: Bakó József. Tab: Kovács I. — Simon, Szabó. Matyék — Gara- bon, Fehérvári — Kovács II., Kecskés, Mázi, Rácz, Puha. Edző: Czabula Miklós. Csapkodó játék folyt. A hazaiak lelkes játékuk­kal megérdemelten fektették két vállra a védekezésre berendezke­dett lelkes vendégcsapatot. G.: Bicsár, Bakó, Putics, ill. Kovács II. Jók: Varga, Mohácsi, Riedler, Bicsár, ill. Kovács I., Szabó, Ko­vács II., Mázi. Kovács Tibor MARCALI VM— SOMOGYTARNÖCA 3:1 (2:0) Somogytarnóca, 200 néző. V.: Ball. Marcali: Szántó I. — Vörös, Kósi, Hosszú — Jakab, Rigó — Molnár I., Takács, Szántó II., Lázár, Molnár II. Edző: Abonyi Károly. Somogytarnóca: Fehér — Farkas, Rezsonya, Fischli — Mo­hácsi, Dombi — Novák, Bolhói, Kovács, Boros, Molnár. Edző: Szóvári György. Nagy iramú mér­kőzés volt. Szünet után nagyon feljavult a hazai csapat, s 2:1 után kétessé vált a vendégek győzelme. G.: Molnár I., Lázár, Szántó II. (11-esből), ill. Boros. Jók: Jakab, Rigó, Szántó II., ill. Fehér, Mohácsi. Horváth József KAPOLY—TASZÁR 3:2 (2:1) Kapoly, 200 néző. V.: Ducsai. Kapoly: Marcsik — Vida, So­mogyi, Miklós — Kétszeri, Lő- rincz — Csibi, Kovács, Takács, Csáti, Csordás. Edző: Kálmán Ferenc. Taszár: Szalai — Józsa, Gyólai, Segesdi — Horváth, Heim — Kiss, Latyák, Fülöp, Varga, Vókó. Edző: Kiss János. G.: Ko­vács, Csordás, Csibi, ill. Miklós (öngól), Lőrincz (öngól). Végig változatos, nagy iramú, helyen­ként igen kemény mérkőzés. Csak az tette kétessé a hazaiak győ­zelmét, hogy a kapolyi védelem két ízben is öngólt vétett. Jók: Somogyi, Kétszeri, Csibi, Kovács, ill. Segesdi, Varga. Kocsis György CSURGÓ-NAGYATÁD 5:1 (3:0) Csurgó, 300 néző. V.: Buzsáki. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hot- tó, Polgár — Pókos, Nagy — Horváth, Luczek, Sótonyi, Szabó, Oglizán. Edző: Bata Ferenc. Nagyatád: Márkus — Németh. Fritz, Nagy — Bazsó, Nezdei - Deák, Fehér, Tanics, Torm Peszleg. Edző: Nagy Árpád. Mr ' a 9. percben vezetett a hazai csa­pat, ezt követően Fritz egy. lí-est hibázott. A fölénybe került, min­den részében jobb Csurgó ilyen arányban is megérdemelten nyert. G.: Sótonyi (3, egyet 11-esből), Szabó (2), ill. Torma. Jók: Hottó, a mezőny legjobbja, Nagy, Lu­czek, Sótonyi, ill. Németh, Deák, Torma. Halmai Emi! BALATONBOGLAR— K. DÓZSA 3:1 (0:1) Balatonboglár, 300 néző. V.: Nagy K. Balatonboglár: Magyar — Sza­bó, Fersch, Somodi — Piros, Cse­re — Galambos, Zics, Kisgál, Va­nya, Schmidt. Edző: Frankberger Ferenc. Dózsa: Mészáros — Her- czeg. Csima, Darvas — Farkas, Báli — Vörös, Solymosi, Veve- rán, Nagyréti, Fodor. F.dző: Kari­nai István. Az első félidőben a technikásabb K. Dózsa irányította a játékot. Szünet után a fölé­nyeskedő és idegeiket mindin­kább elvesztő Dózsa-játékosok hibáit kihasználva 3:l-es vezetés­re tett szert a Boglár. Ezt köve­tően a játékvezető Vöröst és Farkast kiállította, majd levonu­láskor Solymosit is. Rendkívül fe­szült légkörben ért véget a mér­kőzés. G.: Fersch (2), Vanya, Hl. Veverán.