Somogyi Néplap, 1966. június (23. évfolyam, 128-153. szám)

1966-06-14 / 139. szám

Kedd, 1966. június 14, 4 SOMOGYI NÉPLAP Egy pont előnnyel fordul a Vasas Második a Ferencváros, harmadik a Bp. Honvéd Lezárult a labdarúgó NB I ta­vaszi utolsó sorozata. Igaz, hogy az évad legkésőbbi rangadójára csak: íele annyi közönség gyűlt össze, mint a Színészek—Újság­írók »rangadóra-« a Népstadion­ba, de aki kiment, az nem bánta meg. Kapu előtti határozottabb, jobb játékával a Ferencváros csa­pata nyerte a nagy érdeklődéssel kísért mérkőzést. Ezzel kis híja, hogy nem a ferencvárosiak for­dultak az első helyen. A Vasast ugyanis kellemetlen meglepetés érte Dorogon. Nem sok hiányzott abból, hogy az utolsó helyezett legyőzze a bajnoki táblázat éllo­vasát. A forduló egyébként az otthon játszó csapatok »feketevasárnap- ja-N volt. A diósgyőriek otthonuk­ban is kénytelenek voltak meg­elégedni egy szerény döntetlen­nel a Dunaújváros ellenében. Sa­ját pályáján szenvedett vereséget az Ózd, pedig már 2:1 arányban vezetett a Csepel ellen. Ugyancsak hazai pályán kapott ki az MTK a Salgótarjántól. A bányászok 3U arányú győzelme csak annak meglepetés, aki nem látta a mécs­esét. A legváratlanabb számszerű eredmény azonban Győrben szü­letett, ahol a Vasas ETO csak egy gólt tudott rúgni a tatabá­nyai hálóba, a tatabányaiak vi­szont ötször vették be a győri kaput. Dióhéjban ennyi az utolsó baj­noki forduló krónikája. Ehhez azonban még hozzátartozik, hogy a Vasas mégsem érdemtelenül áll a bajnoki táblázat élén. A piros­kékek ugyanis megőrizték veret­lenségüket az első fordulóban. Ez­zel egyedül csak ők dicsekedhet­nek. A jól hajrázó Ferencváros előreláthatóan nagy vetélytársa lesz a Vasasnak a bajnoki cím elnyeréséért folyó harcban. Jól ment a tavaszi idényben a Bp. Honvédnak is. Az átszervezett együttes az előkelő harmadik he­lyen áll, s mindössze két pont­tal szorul a listavezető Vasas mö­gé. Meglepetésnek számít a Tata­bányai Bányász negyedik helye is. Hidegkúti edző csapata azzal is dicsekedhet, hogy a legjobb gólarány az övé: 25 gólt szerez­tek a tatabányai csatárok, s a válogatott Geld kapuját mind­össze kilencszer támadták sike­resen az ellenfél csatárai. A Ta­tabánya mögött az Újpesti Dózsa következik. Ez kellemetlen meg­lepetés az újpesti szurkolók szá­mára. Bizony kevesen számítot­tak arra, hogy a Pécsi Dózsának ugyanannyi pontja lesz félidő­ben, mint az újpesti testvércsa­patnak. Jól szerepelt az első fél­időben a Csepel, amely 13 pontos. Bár ugyanennyi pontja van a Győri Vasas ETO-nak is, de a Rába-parti városban, ahova már bajnoki aranyérem is jutott, en­nél sokkal többet reméltek. A Dunaújváros újonc létére kitett magáért. 11 ponttal szilárdan áll a kilencedik helyen. A diósgyő­riek a tizedikek. Az Ózdnak, a Salgótarjánnak és az MTK-nak 8—8 pontja van. Az MTK fenn­állása óta még sosem állt ilyen rosszul a bajnoki táblázaton, mint ebben a bajnokságban. 14. a Dorog, amely azonban csak két ponttal van leszakadva az előtte állóktól. Az első forduló után teljesen nyílt a bajnokság kérdése, mint ahogy arra is csak az őszi idény ad majd választ, hogy mely csa­patok búcsúznak a labdarúgó NB I-től. A következő hetek, hóna­pok azonban elsősorban nem ezek­re a kérdésekre adnak majd fe­leletet. Mostantól ugyanis a lab­darúgás népes szurkolótábora fo­kozott figyelemmel fordul a vi­lágbajnoki előkészületek felé, hogy kerek egy hónap múlva tiszta szívvel szurkoljon a leg­jobb magyar tizenegy angliai si­kereiért. Az utolsó tavaszi bajnoki for­duló számszerű krónikája: Ferencváros—Bp. Honvéd 3:1 (Irt)) Népstadion, 40 000 néző. V.: Ge­re. G.: Albert (2), Varga, ill. Tichy. Salgótarján—MTK 3:1 (írt)) Népstadion, 20 000 néző. V.: Ka­tona. G.: Kocsis (2), Szalai, ill. Nagy L (ll-esből). Csepel—ózd 3:2 (1:1) Ózd, 6000 néző. V.: Szegedi. G.: Kalmár (2), Faludi, ül. Szend- reá, Széles. Tatabánya—Győr 5:1 (2:0) Győr, 7000 néző. V.: Bircsák. G.: Szuromi (2), Szabó (2), Cser- nal, ül. Győrfl. Dorog—Vasas 0:0 Dorog, 7000 néző. V.: Emsber- ger. Diósgyőr—Dunaújváros 0:0 Diósgyőr, 10 000 néző. V.: Va­das J. A Nagykanizsai Bányász nyerte a délnyugati NB III. rangadóját Elfáradt a Lábodi MEDOSZ? Hajráznak a délnyugati NB III csapatai is. Ezen a Játékhé­ten rangadóra került sor. Máza- Szászváron is győzni tudott a Nagykanizsai Bányász, s ezzel megszilárdította első helyét a táblázaton. Nyert a nagykanizsai ellenlábas, a Dózsa is. A Lábodot verő Pécsi Ércbányász feltört a táblázat harmadik helyére. A je­lekből ítélve a Lábodi MEDOSZ elfáradt. A kezdeti lendület mint­ha megtört volna. Most Pécsen a sokkal tapasztaltabb Ércbányász súlyos vereséget mért a lábodi csapatra. Persze az, hogy a ME­DOSZ a bajnoki táblázat közép­mezőnyében szilárdan tartja a helyét, maga is dicséretes. Tizen­egy ponttal gyűjtött többet a Lá- bod, mint a Siófoki Bányász, amelynek ellenlábasai igyekeznek elhúzni. A Szekszárd elleni dön­tetlen azonban azt jelentette, hogy a Bányász nem nagyon sza­kadt lo az előtte állóktól. Még akár a tavaszi idényben el le­het rugaszkodni az utolsó helyrőL P. Ércbányász—Lábod 4:0 (2:0) Pécs, 500 néző. V.: Maderka. Pécs: Laki — Garbacz, * Péhl, Bendes — Vojtek, Farkas — Ul­rich, Pécsi, Szabó, Kakuszi, Ko­vács. Edző: Kállai Lipót. Lábod: Hornai — Hadi, Kiss, Mihóka — Nagy, Takács — Keszi, Borzas, Csoór, FülÖp, Posta. Edző: Sel­in eczi István. Mint az összeállításból kitűnik, a lábodi sérültek meggyógyultak, helyesebben mondva vállalták a játékot. A találkozó rekke-nő hő­ségben kezdődött. Az első ne­gyedórában mindkét fél gyakran veszélyeztetett, a védelmek azon­ban jól álltak a lábukon. A 20. percben Kakuszi negyven méter­ről megcélozta a kaput, s a labda a meglepett Hornai kezei között került a hálóba, 1:0. Az Ércbá­nyász került enyhe fölénybe, bár a 40. percben Fülöp egyenlíthe­tett volna, lövése azonban célt tévesztett. A 43. percben szabadot rúgott Kakuszi, a jól eltalált lab­da a sorfalról vágódott a lábodi hálóba, 2:o. A szünet után fokozatosan el- ernyedt a lábodi csapat, amely nem tudott alkalmazkodni a sa­lakos pályához. A 21. percben végleg eldőlt a mérkőzés: Farkas leshelyzetből indult, és a hálóba lőtt, 3:0. A 29. percben Kiss és Ulrich a 16-oson összecsapott, Maderka 11-est ítélt, s azt Far­kas értékesítette, 4:0. Alacsony színvonalú mérkőzés volt ÜJ-Mecsekalján. A Jobb erő­beosztású hazai csapat biztosan nyert az idei leggyengébb játékát nyújtó MEDOSZ ellen. A két első potyagól döntő volt. Jók: Ben­des, Farkas, Kakuszi; a lábodi csapatból senki sem játszott át­lagon felüL BAJNOKI TÁBLÁZATOK Váratlan eredmények az NB I B-ben 5:l-re győzte le a Ganz-MAVAG a Szegedet, az utóbbi időben fel­javult Komló pedig otthonában kapott ki a Szállítóktól! Már ez a két eredmény is tükrözi, hogy milyen váratlan eredményeket ho­zott a labdarúgó NB I B utolsó- előtti fordulója. Mint várható volt, a bajnoki táblázaton alapo­san megváltozott a sorrend. A debreceniek ugyan szilárdan tart­ják első helyüket, de középütt még az utolsó forduló is jelentős változásokat hozhat. • A Kaposvári Honvéd egy felja­vult Szombathelyt kapott ellen­félül. A K. Honvéd ismét bizonyí­totta, hogy képes állni a versenyt a legjobbakkal is. A csapat két­szer vezetett az NB I-et is meg­járt Szombathely ellen. Sőt Arany nyolc perccel a befejezés előtt ismét megszerezhette volna a ve­zetést. Ez a találkozó is azt mutatja, hogy a Honvéd javulóban van, s hogy helyzete a 15. hely ellenére sem reménytelen. K. Honvéd—Szombathely 2:2 (1:1) Kaposvár, 3800 néző. V.: Fáth. Szögletarány 5:4 a Hon­véd javára. K. Honvéd: Sáli — Szántó, Vámosi, Bata, Köves — Fenyvesi, Balázs — Kalmár, Arany, Fekete, Hernádi. Ed­ző: Tóth József. Szombathely: Szarka — Szőke, Kántor, Mester — Gyarmati, Márkus — Szabó, Himer, Hegedűs, Mazaga, Tóth. Edző: Velekei Ferenc. A mérkőzést — most már nem első ízben — a falragaszokon meg­hirdetett időpontnál jóval koráb­ban kezdték el, így a pontosan Jövők izgalmas eseményeket sza­lasztottak el. A 6. percben Tóth középen lefutotta Vámosit, azon­ban a Jól kivetódő Sáli mentett. A kirúgott labdát Balázs tette a kiugró Fekete elé, ö kicselezte Szarkát is, s úgy gurított az üres kapuba, 1:0. A gól után a szom­bathelyiek vették át az irányí­tást, és egyre jobban beszorítot­ták a Honvédőt. A 25. percben Köves szabálytalankodásáért tíz méterre a kaputól közvetett sza­badrúgáshoz jutott a Haladás. A labda a kapu előtt felsorakozott játékosokról szögletre pattant. Az­tán Mester távoli lövését csak másodszorra tudta megkaparinta­ni SalL A 30. percben Himer be­adása az ötösön tisztán találta Szabót, a labda átvétele pillana­tában azonban Sáli ezúttal is jó érzékkel tisztázott. Két perc múl­va Szabó az ötös oldalvonalától a jobb oldali kapufát találta el. Az öt-hat emberrel támadó szombathelyiek zavartalanul vi­hették fel a labdát, mert a Hon­véd védelme ezúttal sem fogott embert, hanem a tizenhatos vo­nalára tömörült. A fedezetek el­tűntek, s például Márkusnak — aki a legtö.bb támadást indította — még véletlenül sem akadt el­lenfele. Ez a hibás játékfelfogás juttatta egyenlítéshez a vendége­ket. A 34. percben Hegedűs ve­zetgette a labdát, a kanosvári vé­dők hátráltak. A csatár mintegy húsz méterről lövésre szánta ma-, gát, a labda kipattant a vetődő Sáliról, a befutó Mazaga a háló­ba továbbított, 1:1. Kezdés után megszűnt a szom­bathelyi nyomás, a Honvéd jött fel. Kalmár tört ki, már az ötös táján járt, azonban késlekedett a lövéssel, végül szögletre szerel­ték. A 40. percben Fenyvesi ke­resztlabdáját Fekete futtából fölé bombázta. Azután Arany indult el a fél pályáról, három védő is szorongatta, végül ebből is szög­let lett. Beívelés után Kalmár fe­jesét védte Szarka. A második félidőt a szombat- helyiek újabb hatalmas gólhely­zete vezette be. Tóth már köz­vetlen a kapu előterébe vereketí- te be magát, azonban az eléje vetődő Saliba lőtt, végül Szántó kivágta a labdát. A 7. percben Mester 18 méteres szabadrúgása lepattant a sorfalról, Márkus ka­páslövése a bal kapufa mellett süvített el. Ezután a kitörő Aranyt szerelte Kántor a 16-oson belül, közben a kezére pattant a labda. A közönség 11-est követelt, a játékvezető azonban nem látott szándékosságot. A következő negyedóra a ha­zaiak időszaka volt. A 13. perc­ben Köves játszott az előrehúzó­dó Balázshoz, ő mintegy 18 mé­terre a kaputól még igazított egyet a labdán, azután erős lö­vése Szarka kezét érintve vágó­dott a- jobb sarokba, 2:1. Egymás után gördültek a támadások a vendégek kapuja felé. A 20. perc­ben Balázs szabadrúgását a felső sarokból nyomta ki Szarka, két perc múlva Fekete labdája Már­kusról visszapattant, a csatár má­sodszorra a kifutó Szarkát ta­lálta el, majd az ismét lepattanó labdát óriási helyzetből az üres kapu föló rúgta! A 25. percben balszerencsés gólt kapott a Honvéd. A felező vonal táján Hernádi könnyelműen Sza­bóhoz játszotta a labdát, ö a jobb oldalon zavartalanul futott le az alapvonalig, onnan a kapu elé lőtt. Ott Hegedűs és Vámosi za­varta Sálit, a tumultusban végül is a gólvonalon túlra esett le a labda. A játékvezető határozot­tan gólt ítélt, 2:2. Nagy harc in­dult a győztes gólért, egyik csa­pat sem nyugodott bele a dön­tetlenbe. A 29. percben Kalmár már a 11-es ponton járt, azonban elbotlott a labdában. A 33. perc- bén Tóth viharzott el a bal szé­len, beadását Sáli nem érte el, Szabó visszajátszott az üresen maradt kapu elé, Hegedűs abszo­lút gólhelyzetben a kapu fölé lőtt. -Viszonzásul* Arany hagyott ki hasonló helyzetet. Fekete be­adása az ötösön tisztán találta a csatárt, a rosszul eltalált lab­da azonban a kifutó Szarka mel­lett célt tévesztett. Nagy iramú, változatos, izgal­mas mérkőzést vívott a két csa­pat. Az első félidőben a szom­bathelyi csatárok többször meg­találták a rést a bizonytalankodó kaposvári védők között, és bi­zony csak Sáli jó ütemű kifutá­sai meg a szerencse mentette meg a Honvéd kapuját a góloktól. Szünet után fordult a kocka. A Jórészt fölényben játszó Honvéd ostromolta Szarka kapuját, a be­fejezéssel azonban a hazai csa­tároknak sem volt szerencséjük Végeredményben értékes pontot szerzett a Honvéd az Igen jó tel­jesítményt nyújtó, gyorsabb és jobb erőnlétben lévő játékosokból álló Haladás ellen. Jók: Sáli, Szántó, Bata, Fekete, ill. Mester, Márkus, Mazaga, Tóth, a mezőny legjobbja. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK AZ NB I B-BEN Ganz-MA VÁG—Szeged 5.1 (1:0) Kőbányai út, 1500 néző. A MÁ- VAG váratlanul könnyen lépte le a K. Honvéd jövő vasárnapi ellenfelét. A Szeged meglehető­sen enerváltan játszott. Miskolci VSC—Budafok 1:1 (0:0) Miskolc, 2000 néző. V.: Vízhá­nyó. Tipikus döntetlen mérkő­zés volt. Némi szerencsével vendég Budafok akár nyerhe­tett is volna. Debrecen—Egyetértés 2:0 (1:0) Debrecen, 12 000 néző. V.: Münch. A debreceniek tartják jó for­májukat. Szállítók—Komló 2:1 (1:1) Komló, 1500 néző. V.: Vadas Gy. Teljesen megérdemelten nyert a Szállítók csapata Kom­lón a szétesően játszó Bányász ellenében. i Eger—Oroszlány 3:0 (3:0) Eger, 5000 néző. V.: Bállá Gy. | Az egri csapat otthonában to­vábbra Is igen veszélyes. Az NB I tavaszi 1. Vasas 2. Ferencváros 3. Honvéd 4. Tatabánya 5. Ü. Dózsa 6. Pécsi Dózsa 7. Csepel 8. Győr 9. Dunaújváros 10. Diósgyőr 11. Ózd Salgótarján 13. MTK 14. Dorog NB I B: 1. Debrecen 2. BVSC 3. MÁVAG 4. Eger 5. Komló 6. Oroszlány 7. Szállítók 8. MÁV DAC 9. Miskolc 10. Szeged 11. Egyetértés 12. Szombathely 13. Székesfehérvár 14. Budafok 15. K. Honvéd 16. Nyíregyháza végeredményei 13 8 5 - 29:15 21 13 8 4 1 33:16 20 13 9 1 3 23:13 19 13 6 4 3 25:9 16 13 6 3 4 33:19 15 13 4 7 2 14:15 15 13 4 5 4 14:14 13 13 5 3 5 14:20 13 13 3 5 5 12:20 11 13 3 3 7 12:19 9 13 3 2 8 13:26 8 13 2 4 7 9:18 8 13 2 4 7 10:23 8 13 1 4 8 10:24 8 14 8 14 6 14 7 14 7 14 6 14 1 14 4 14 4 14 3 14 6 14 3 12 2 14 5 13 4 14 3 13 4 4 2 29; 6 2 19 3 4 22 3 4 23 3 5 28 6 4 10 6 4 11 5 5 20 7 4 18 1 7 20 6 5 13 7 3 18 1 8 16 3 6 15 5 6 15 2 7 14 17 20 14 18 13 17 26 17 18 15 11 14 16 14 :18 13 21 13 24 13 :14 12 17 11 18 11 :17 11 :25 11 22 10 NB II Nyugati csoport: 1. Várpalota 15 11 3 1 35:12 25 2. Autóbusz 15 9 3 3 26:11 21 3. Győri Dózsa 15 9 2 4 28:15 20 4. P. Bányász 15 8 4 3 30:18 20 5. Székesf. MÁV 15 6 5 4 14:12 17 6. Esztergom 15 5 6 4 26:14 16 7. ZTE 15 6 4 5 22:18 16 8. PVSK 15 7 2 6 2?:21 16 9. B. Spartacus 15 4 7 4 20:16 15 10. Izzó 15 6 3 3 17:20 15 11. Dombóvár 15 5 4 6 19:22 14 12. Z. Dózsa 15 6 2 7 18:24 14 13. Veszprém 15 6 2 7 18:28 14 14. III. kér. 15 5 2 8 22:23 12 15. Sopron lo 5 19 12:18 11 16. Pápa 15 3 5 7 12:23 11 17. K. Kinizsi 15 3 3 9 11:27 9 1«. Magyaróvár 15 1 2 12 11:41 4 NB III Délnyugati csoport: 1. N. Bányász P 11 1 1 33:10 23 2. N. Dózsa 13 8 4 1 19:10 20 3. P. Ércbányász 13 8 3 2 20:9 19 4. Szekszárd 73 7 3 3 27:17 17 5. Máza-Szászvár 13 7 3 3 24:15 17 6. Lábod 13 6 3 4 2015 15 7. PBTC 13 5 4 4 1312 14 8. NVTE 13 4 4 5 20:21 12 9. Baja 13 5 2 6 18:22 12 10. PEAC 13 3 5 5 10:15 11 11. Mohács 13- 10 3 6:10 10 12. P. Helyiipar 13 3 3 7 10:21 9 13. Dunaújv. Ép. 13 3 2 8 17:27 8 14. Lovászi 12 16 5 14:23 8 15. Zalaeg. Ép. 13 2 3 8 18:32 7 16. Siófok 12 12 9 7:17 4 Megyei bajnokság L osztály: 1. K. Vasas 13 8 4 1 34:11 26 2. Marcali VM 13 8 3 2 46:20 19 3. Taszár 13 8 3 2 22.16 19 4. M. Honvéd 12 7 1 4 21:14 15 5. Kapoly 13 7 1 5 27:17 15 6. K. Dózsa 13 6 2 5 26:19 14 7. Csurgó 13 6 2 5 31:28 14 8. Nagyatád 13 5 4 4 17:17 14 9. Barcs 13 5 3 5 1817 13 10. K. V. Lobogó 13 6 1 6 22:27 13 11. Somogytamóca 13 3 4 6 15:21 10 12. K. H. Vasutas 13 3 4 6 18:28 10 13. Balatonboglár 13 3 3 7 16:22 9 14. Tab 13 2 5 6 19:28 9 15. Lengyeltóti 13 3 1 9 16:34 7 16. Babócsa 14 2 3 9 15:44 7 A második Honvéd-gól Nagy küzdel­met, időnként jó játékot láthatott a kaposvári kö­zönség a K. Hon­véd—Szombathe­lyi Haladás mér­kőzésen. Felvéte­lünk a második gólt ábrázolja: Balázs labdája ugyan már meg­akadt a hálóban, de Fekete — biztos, ami biz­tos jeligével — örömében még egyszer a hálóba vágja a labdát. Már négy pont a Várpalotai Bányász előnye az NB II Nyugati csoportjában A tizenhét mérkőzésből tizen­ötöt lejátszottak. Két héttel a ta­vaszi idény befejezése előtt a Várpalotai Bányász már négy pontra növelte előnyét. Ezen a héten ugyanis az első számú ri­vális, az Autóbusz csapata vere­séget szenvedett. A jelekből ítél­ve a várpalotaiak nemcsak a ta­vaszi elsőséget tudják majd meg­szerezni. Annál nagyobb a harc a helyezésekért. Figyelmet ér­demlő az Autóbusz második he­lye, továbbá a győriek (tavaly kis híja, hogy ki nem estek) jelen­legi ^.rmadik helyezése. A Pé­csi Buiiyász feltörésére számítot­tunk. A Székesfehérvári MÄV Előre az első hat mérkőzésen ugyan­olyan gyatrán szerepelt, mint a K. Kinizsi. Ma azonban már a fehérvári csapat az ötödik, s még beleszólhat a helyezések kérdé­sébe is. Sajnos nem Így áll a K. Kinizsi, amely veszprémi veresé­gével »megszilárdította* 17. helyét a tabellán. Nagy szerencséje a cukorgyáriaknak, hogy a Moson­magyaróvár még gyengébb. Az óvári csanat otthonában kapott ki most 5:0*ra. Somogybán talán nem érdekte­len a Dombóvári VSE szorgalmas pontgyűjtése. A délnyugati NB ■I tavalyi bajnoka 14 pontot gyűjtött, öt ponttal többet, mint a Kinizsi. Ez mindenesetre el­gondolkoztató . .. A 15. forduló eredményei: Zalaegerszegi TE—Zalaegerszegi Dózsa 2:0, Dombóvári VSE—Pécsi Bányász 3:3, Várpalota—Mosonma­gyaróvár 5:0, Sopron—Pápa 2:0, Győri Dózsa—PVSK 3:2, Székes- fehérvári MÁV—m. kér. TTVE 1:0, B. Spartacus—Fővárosi Autó­busz 3:2, Esztergom—Vasas Izzó 0:0. TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN Baja—PEAC 2:0, Nagykanizsai Dózsa—Pécsi Helyiipar 3:1, Nagy­kanizsa! Bányász—Máza-szászvéri Bányász 3:2, Mohácsi TE—Lovászi 1:1 (ez volt a tizedik döntetlenje a tavaszi idényben a Mohács csa­patának!), Nagykanizsai VTE—Za- laegerszesi Építők 6:2, Pécsi BTC —Dunaújvárosi Építők 2:0. ______ — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: l 2 x 2x1 112 xlxx + 2. 13+1 találatos szelvény nem volt. 13 találatot 3 pályázó ért el, nye­reményük a nyereményilleték le­vonása után szelvényenként 154 078 forint. A 12 találatos szel­vényekre egyenként 3021 forintot, a 11 találatosakra 175 forintot, a 10 találatosakra 30 forintot fizet­nek. Megyei bajnokság MARCALI VM—KAPOLY 51 (3:0) Marcali, 300 néző. V.: Vajda* Marcali VM: Szántó L — Vörös, Settler, Hosszú — Jakab, Kósi — Bene, Takács, Szántó II., Lázár, Kisborsó. Edző: Abonyi Károly. Kapoly: Abrahám — Vida, Somo­gyi, Miklós — Huszár, Lőrincz — Kovács, Huszanágics, Kétszeri, Takács, Csordás. Edző: Kálmán Ferenc. Minden részében végig jobb volt a hazai együttes. A kapolyi csapatot csak jól védő kapusa mentette meg a nagyobb arányú vereségtől. G.: Szántó II. (4, egyet ll-esből), Bene, ill. Hu­szanágics. Jók: Kósi, a mezőny legjobbja, Bene, Szántó II., ill. Abrahám, Somogyi, Takács. Kálmán Sándor BABÓCSA—T ASZÄR 2:2 (2:0) Taszár, 200 néző. V.: Fenyvesi. Babócsa; Varga — Riedler, Ba­kó, Mllávecz — Luczek, Bodzsár — Putics, Kutas, Csordás, Hor­váth, Bukovics. — Edző: Bakó József. Taszár: Szentes — Józsa, Horváth, Mihályi — Segesdi, Heim — Bors, Fülöp, Varga, Kiss, Vókó. Edző: Jobban Ferenc. A vendég­csapat már az első tíz percben 2:0-ás vezetésre tett szert. Ez annyira megzavarta a hazaiakat, hogy sorrendben három 11-est elhibáztak. A végén csak nehe­zen tudott egyenlíteni a két gól mellett két kapufát is rúgó ha­zai csapat. , G.: Csordás, Putics, ill. Kiss, Fülöp. Jók: Bakó, Bod­zsár, Horváth, ill. Segesdi, Heim, Kiss. NAGYATÁD—SOMOGYTARNÓCA 1:0 (1:0) Nagyatád, 300 néző. V.: Tóth Gy. Nagyatád: Kurucz — Németh, Fritz, Nagy — Bazsó, Nezdei — Deák, Fehér, Bíró, Tóbei, Szent- györgyi. Edző: Nagy Árpád. So­mogy tarnóca: Fehér — Mohácsi, Rezsonya, Fisli — Molnár, Ko­vács — Novák, Bolhói, Boros, Bi­tó, Nagy. Edző: Szóvári György. Nagy mezőnyfölényben Játszott a hazai csapat, a vendégek azon­ban szívósan védekeztek, és két­ségessé tudták tenni a hazaiak különben megérdemelt győzelmét. G.: Tóbel. Jók: Nezdei, a me­zőny legjobbja, Fritz, Bazsó, Fe­hér, ill. Rezsonya, Fisli. Tfj. Horváth Miklós K. H. VASUTAS—BARCS 3:2 (1:1) Barcs, 300 néző. V.: Németh V. K. Vasutas: Illés — Dani, Ta­kács, Miseta — Simon, Molnár — Tátrai, Fülöp, Nagy, Bencs, Tör­zsök. Edző: Albrecht József. Barcs: Piros — Bogyó, Pálmai. Nagy — Bátorfi, Horváth — Kar- lovics, Borda. Kúti, Göncz, Lang. Edző: Juhász Vilmos. A hazai csa­pat volt végig a többet támadó, a vendégek azonban kevés hely­zetükből is több gólt lőttek. G.: Tátrai (2), Nagy, ill. Kúti, Bo­gyó. Jók: Illés, a mezőny leg­jobbja, Tátrai, Nagy, ill. Bogyó, Bátorfi. Pandúr Ferenc TAB—K. V. LOBOGÓ 4rt> (2:0) Tab. 300 néző. V.: Szöllősi. Tab: Kovács — Simon, Szabó, Matyék — Puha II., Czabula — Székely, Kecskés, Mázi, Puha I., Rácz. Edző: Czabula Miklós. Vö­rös Lobogó: Kaiser — Schrenk, Nagy II., Nagy I. — Novák, Ju- sits — Lovász, Radax, Simon, Za- eommer, Gergő. Edző: Egres László. Jó iramú, mindvégig sportszerű mérkőzés volt, ame­lyen ilyen arányban is megérde­melten győzött a haz^ii csapat. A vendégek csak a mezőnyben játszottak jól. G.: Mázi (2), Puha II., Czabula. Jók: Kovács, Simon, Puha II., Mázi, ül. Nagy II., Si­mon, Gergő. Dietzel Ede CSURGÓ—BALATONBOGLAR 51 (1:0) Csurgó, 200 néző. V.: Varjas. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Hot­Vadas Tibor tó L, Hottó H. — Szabó, Luczek — Vörös, Horváth, Sótonyi, Nagy, Oglizán. Edző: Bolla József. Ba­latonboglár: Magyar — Fers, Cse­re, Hűvösvölgyi — Nagy, Szabó — Galambos, Katona, Kisgál, Va­nya, Laborfalvi. Edző: Harmath Gyula. Jó iramú mérkőzés volt, amelyen a hazai csapat játszott fölényben. Ez a fölény különö­sen a szünet után vált Időnként nyomasztóvá. Ha Mag>ar nem véd olyan jól, még súlyosabb ve­reséget szenvedett volna a Bala­tonboglár. G.: Horváth (2), Sóto­nyi 2, egyet ll-esből), Luczek, 111. Katona. Jók: Hottó I., Hottó II., Nagy, Oglizán, Ül. Magyar, Fers, Nagy, Szabó. Halmai Emil M. HONVÉD—LENGYELTÓTI 4:2 (2:6) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Széki. M. Honvéd: Skripeczki — Erős, Pávolics, Benecz — Csapó, Nád — Takár, Farkas, Csermely, Nagy, Csiszár. Edző: Borsfái Gé­za. Lengyeltóti: BenkŐ — Dezső, Császár. Papp — DÖrnyei, Sán­dor — Horváth. Csordás, Nyers. Püspök, Miletics. Edző: Parrag János. Rendkívül nagy iram’ sportszerű mérkőzés volt, ame­lyen a két kapus közti külőrh- ség döntött. A lengyeltóti Ben^ő végig indiszponáltan védett. G.: Csermely (2), Takár (2), ill. Csor­dás, Nyers. Jók: Skripeczki, Erős, Takár, ill. Dömyei, Sándor, Csor­dás. Kovács Ferenc