Somogyi Néplap, 1966. május (23. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-17 / 115. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1966. május 17. Taylor legyőzte Gulyást, kiesett a magyar Davis kapa csapat A Vasas, a Honvéd és a Ferencváros verseng a tavaszi elsőségért A teniszsport hívei hétfőn délután nagy érdeklődéssel várták a Magyarország—Nagy- Britannia Davis Kupa mér­kőzés »ráadását«. Vasárnap 2:2-es mérkőzésállásnál félbe­szakadt a találkozó utolsó egyese, a Gulyás—Taylor ta­lálkozó. Ekkor 16:18, 6:3, 3:0 volt az eredmény Taylor ja­vára. Sajnos, a magyar remények A jelekből ítélve a Várpalotai Bányász valóban a legjobb formá­ban levő csapat az NB II Nyugati csoportjában. A palotaiak ez alka­lommal a Zalaegerszegi Dózsát győzték le fölényes biztonságaid. Szintén zalaegerszegi csapat ellen játszott a bajnokságra törő Autó­busz is. A főváosi együttes a ZTE-t fektette két vállra Zala­egerszegen. A bajnoki táblzat él­lovasait a Győri Dózsa követi a tabellán. A győrieknek most már pontelőnyük van a Pécsi Bányász előtt, amelytől a K. Kinizsi vasár­nap értékes pontot rabolt Pécsúj- hegyen. A Kinizsi így is csak 11. a bajnoki tábá'zaton, mert az el­lenlábasok sorra pontot szereztek. A legnagyobb meglepetés a Szé­kesfehérvári MÄV nagyarányú győzelme a PVSK ellenében. A Ki­nizsihez hasonlóan gyengén rajto­nem váltak valóra. Az ango­lok 24 éves, balkezes ver­senyzője alig több, mint egy óra leforgása alatt megadás­ra kényszerítette a magyar bajnokot, és így válogatott csapatunk 2:3 arányban alul­maradt Nem sok hiányzott a nagy meglepetéstől... Taylor—Gulyás 16:18, 6:3, 6:1, 6:4. (MTI) ló fehérvári csapat már felzárkó­zott a középmezőnyhöz. Az NB n állása: 1. Várpalota 11 8 2 1 26:10 18 2. Autóbusz 11 8 1 2 19:7 17 3. Győri Dózsa 11 7 1 3 21:11 15 4. P. Bányász 11 6 2 3 17:12 Í4 5. PVSK 11 6 1 4 16:12 12 6. Veszprém 11 5 2 4 11:19 12 7. Esztergom 11 4 3 4 22:11 11 8. ZTE 11 4 3 4 17:14 11 9. Sz.-fehérvár 11 3 3 4 11:11 Ili 10. Pápa 11 3 5 3 8:9 11. B. Spartacus 11 2 6 3 10:10 iq 12. Z. Dózsa 11 4 2 5 13:19 iá 13. III. kér. TTVE 11 4 1 6 17:18 9 14. Dombóvár 11 3 3 5 10:14 9 15. Izzó 11 4 1 6 12:18 1 16. Sopron 11 3 1 7 7:i3 7 17. K. Kinizsi 11 2 3 6 7:19 7 18. M.-óvár 11 1 2 8 10:27 4 Gyorsul a labdarúgó NB I baj­nokság üteme. Nyolc nap alatt három fordulót bonyolítanak le, azaz szerdán is bajnoki mérkőzé­sek lesznek. A válogatott sze­replése miatti kiesés a jelekből ítélve az Újpesti Dózsának ártott meg leginkább. Mintha Benéék fáradtak volnának. Diósgyőrben alulmaradt a lila-fehér csapat, s ez volt a bajnoki forduló legna­gyobb meglepetése. Bizony elgon­dolkoztató, hogy a válogatottak­kal teletűzdelt újpesti legénység milyen gyengén szerepel. Az Ü. Dózsa — legalábbis egyelőre — kiesett az elsőségért folyó ver­senyből. Jó mérkőzést hozott Győrben a Vasas-rangadó. A budapesti Va­sas és a Győri Vasas ETO össze­csapásán a bajnokcsapat támadó- sora felülmúlta a győri hasonló sort. Ez döntött. Ezzel a Vasas továbbra is megőrizte bajnoki he­lyét a táblázaton. Szorosan ott van a piros-kékek nyomóban a Budapesti Honvéd csapata. A Honvéd Dunaújváros­ban szerezte meg a két bajnoki pontot az igen jól játszó hazaiak ellenében. Dunaújvárosban egyéb­ként a remekül védő Aczél so­káig bizonytalanná tette a piros­fehérek győzelmét. Meglepetésszámba megy a Pé­csi Dózsa dorogi győzelme is. A pécsiek kulturáltabb játéka ele­gendő vodt ahhoz, hogy a gyen­gélkedő Dorog a hazai pályáról is vesztesként vonuljon le. A Ferencváros csapata érdekes, izgalmas mérkőzésen győzött Pes­ten. A tizenötezer szurkolónak tetszett a mérkőzés élénk, jó ira­ma. Az újból csatasorba álló Al­bert irányításával a ferencvárosi zöld-fehérek, ha küzdelem után is, de kiharcolták a megérdemelt győzelmet. A gólokban gazdag mérkőzések után két döntetlen zárja a sort a Nemzeti Bajnokság L osztályá­ban. Salgótarjánban a Bányász­rangadón egy-egy gól esett. Az elég alacsony szinten mozgó mér­kőzésen a tarjániak nem tudták kiharcolni első győzelmüket, pe­dig most elég közel álltak hozzá. Nem esett gól az MTK—Csepel mérkőzésen, ahol az MTK-na k volt több helyzete. Csatárai azon­ban elügyetlenkedték azokat. Eredmények: Ferencváros—Ózd 4 tZ (3:1) (Népstadion, 15 000 né,ző. V.: Wottava. G.: Albert, Novák (11-es- ből), Fenyvesi. Varga, ill. ősi és Novák (öngól). Vasas—Győr 3:1 (0:0) Győr, 14 000 néző. V.: Biróczki. G.: Puskás (2), Korsós, ill. Var­sányi. Diósgyőr—Újpesti Dózsa 3:1 (1:0) Diósgyőr, 15 000 néző. V.: Far­kas. G.: Kovács I. (2), Vass, ül. Bene. Pécsi Dózsa—Dorog 2:1 (2:1) Dorog, 4000 néző. V.: Szegedi V. G.: Lutz, Daka, ül. Horváth. Bp. Honvéd—Dunaújváros 3:1 (1:1) Dunaújváros, 15 000 néző. V.: Bircsák. G.: Nagy A. (2), Komo- ra, ül. Cziegler. Salgótarján—Tatabánya 1:1 (1:1) Salgótarján, 6000 néző. V.: Ge­re. G.: Kovács II., ill. Szepesi. MTK—Csepel 0:0 Hungária út, 5000 néző. V.: Vízhányó. A labdarúgó NB I 1. Vasas 2. Bp. Honvéd 3. Ferencváros 4. Ú. Dózsa 5. Tatabánya 6. Pécs 7. Győr 8. Csepel 9. MTK 10. Diósgyőr 11. Dunaújváros 12. Ózd 13. Dorog 14. Salgótarján NB III... NB III... Ötödik a Lábod, utolsó a Siófok A Lábodi MEDOSZ szombati bravúros győzelme Nagykanizsán, azt jelentette, hogy följebb rukkolt a bajnoki táblázaton. Jelen pilla­natban az ötödik a MEDOSZ, s mindössze két pont választja el a második helyezett Máza-Szászvár­tól. A másik somogyi együttes, a Siófoki Bányász viszont lejjebb csúszott a tabellán. A Zalaegersze­gi Építők csapata ugyanis, amely pontot rabolt a listavezetőtől, jobb gólarányával megelőzte a Bányászt. Egyébként nem volt más meglepe­tés a Délnyugati csoportban. A Mohácsi TE a múlt heti kisiklás után tovább folytatta 0:0-ás dön­tetlensorozatát. Ez alkalommal a Pécsi Ércbányásztól rabolt pontot az a csapat, amely kilenc mérkő­zésen három gólt rúgott, és mégis nyolc pontja van. Pécsi BTC—Szekszárdi Dózsa 1:1, Nagykanizsai Dózsa—Bajai MTE 2:1, Máza-Szászvár—Pécsi EAC 3:0, Mohácsi TE—Pécsi Ércbányász 0:0. Zalaegerszegi Építők—Nagykanizsai Bányász 2:2. A Délnyugati NB III állása 9 7 1 1 23:7 15 9 6 2 1 17:7 14 13:7 14 13:7 14 17:9 12 18:i2 12 8:8 9 11:15 8 3:5 8 15:17 7 8:12 7 13:29 6 10:17 5 5:14 5 11:22 3 5:11 3 Továbbra is a Várpalota vezet az NB ll-ben Értékes pontot szerzett Pécsen a K. Kinizsi 9 6 3 9 7 1 9 6 2 9 4 3 9 4 2 9 2 6 9 4 2 9 3 2 9 2 4 9 2 2 9 2 2 9 2 1 9 12 9-4- 19:8 15 1 16:8 15 1 20:8 14 2 22:11 11 3 13:8 10 1 9:7 10 3 9:10 10 7 TI 9:14 ; 5 10:19 6 10:21 8:16 5 3:13 1. N. Bányász 2. Máza-Szászvár 3. N. Dózsa P. Ércbányász 5. Lábod 6. Szekszárd 7. Pécsi BTC 8. NVTE 9. Mohács 10. Dunaújváros 11. PEAC 12. Baja 13. Lovászi 14. P. Helyiipar 15. Z. Építők 16. Siófok 9 6 2 1 9 6 2 1 9 5 2 2 9 5 2 2 9 3 3 3 9 2 4 3 9 - 8 9 3 15 9 2 3 4 9 3-6 8 13 4 9 13 5 9 117 8 116 Pécsi Bányász—K. Kinizsi 1:1 (hl) Pécsújhegy, 800 néző. V.: Szent- póberi. Pécs: Bogyal — Bárány, Farkas, Opova — Kővári, Palkó vies — Mérei, Perényi, Stier, Koch, Ben- csik. Edző: Kresz Sándor. K. Ki­nizsi: Zalánfi — Balogh, Zag, Si­mon — Szabó I., Horváth — Jutá­si, Nagy, Herbei, Szabó II., Veve- rán. Edző: Váradi Lajos. Remek időben, kitűnő talajú pályán Bá­nyász-támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Aztán öt perc múltán a Kinizsi lendült bele, s az első ve­szélyt is a kaposvári csatárok je­lentették. Herbei bombalövését azonban Bogyai Szögletre tolta, majd a második Herbei-bomba va­lamivel a léc fölött zúgott el. A 17. percben Ben esik robogott el a szélen, középre ívelt, Stier nyolc méterről a felső sarokba felelt. Za­lánfi azonban remek vetődéssel hárított. A 25. percben gólt értek el a hazaiak. Koch a fél pályán szerezte meg a Labdát, fölvezette azt, a kaposvári védelem a 16-osig hátrált, Koch 25 méterről váratla­nul lövésre szánta el magát, bom­balövése nyomán a labda a jobb sarokban kötött ki. 1:0. Nem so­káig örülhettek azonban a hazaiak a vezetésnek. A mezőnyben szépen kombináló s meglepetésre bátran támadó kaposvári csapat ugyanis a 29. percben kiegyenlített. Szabó II. indította Jutásit. A szélső jól futott el, s úgy ívelt be, ahogy az a »nagy könyvben*« írva van. A jó ütemben érkező Horváth öt lé­pésről a hálóba fejelt. 1:1. A gól után kiegyenlítettebb lett a játék; valamivel ugyan a pécsi csapat támadott többet, de a kaposvái í védelem jól zárt,, s most nem ha­gyott rést a távoli lövéseknél sem, mint Koch góljánál. Szünet után parázs Bányász-tá­madásokkal indult a játék, egy­más után négy szögletet rúgtak a pécsiek. Csak negyedóra múltán szabadult fel a Kinizsi-kapu, s rögtön az első támadás nyomán gólhelyzet is adódott. Nagy zavar­ta meg a Bányász-védőket, aztán a jó helyzetben levő Szabó II. eié tálalt, a fiatal csatár azonban 11 méterről a hosszú sarok mellé küldte a labdát. Nagyon rákap­csolt a Bányász. Ismét negyedórás hazai fölény következett. A Kini­zsi csak az utolsó tíz percben ju­tott szóhoz. Ekkor Jutási beadását Veverán a 16-osról bombázta rá, a labda azonban elzúgott a léc mel­lett. Az utolsó öt percben ismét a hazaiak veszélyeztettek, a Ki­nizsi az időt húzta — sikerrel. Érdekes, izgalmas, változatos mérkőzést hozott a találkozó, ame­lyen általában mindenki a Bányász biztos győzelmére szállított. A Kinizsim! jó húzásnak bizonyult az, hogy Zagot a védelem közép­pontjába állította Varadi tréner. A nagy területen mozgó Zag kitű­nőin irányította a hásó ; o okát. Ez a védelem olykor remek labdá­val futtatta a csatárokat, ötletes, színes volt a Kinizsi játéka, s ez meglepte a biztos győzelmre szá­mító Pécsi Bányászt. Igaz ugyan, hogy a mérkőzés nagyobb k szaka­szában a Bányász játszott enyhe fölényben, a Kinizsi csatársora azonban többet lőtt kapura, több helyzete is volt a Kinizsinek, s ha Szabó II. abszolút helyzetben nem hibáz, esetleg még vaskó'abb meglepetés is születhetett volna Pécsen. A Bányászból Opova, Mé­rei és Koch játéka emelkedett ki. A Kinizsiből Zag, Horváth és Her­bei tűnt ki a többiek k-zül, de az egész csapat átlagon felülit nyúj­tott. 9 • 9 További eredmények a Nyugati csoportban: Esztergom—Budai Spartacus 0:0, Mosonmagyaróvár—Pápa 2:2, Vár­palota—Zalaegerszegi Dózsa 4:0, Dombóvár—Vasas Izzó 1:1, Székes- fehérvári M A V—Pécsi VSK 4:0, Soproni Textiles—III. kér. TTVE 2:1, Győri Dózsa—Veszprémi Hala­dás 2:0, Fővárosi Autóbusz—Zala­egerszegi TE 1:0. Kaposváron is győzni tudott a listavezető Debrecen A K. Honvéd az utolsó helyen az NB I B-ben A tizedik forduló mérkőzéseit játszották a labdarúgó NB I B csapatai. A tizedik játékhét nem sok jót hozott a kaposvári szur­kolók számára. A listavezető Deb­recen ugyanis mind a két baj­noki pontot elvitte Kaposvárról. Ez azt jelentette, hogy a DVSC megőrizte vezető helyét, viszont a Kaposvári Honvéd — először a bajnokság során — a bajnoki táb­lázat utolsó helyére került. So­kan sajnálták vasárnap a jól játszó K. Honvédőt, amely ez al­kalommal ismét gyengén védő kapusa miatt vesztett. Úgy fest, Tóth József edző csak nem ta­lálja meg Erdősi utódját. A ka­puskeresés sok pontjába kerül a Honvédnak, amelyet egyre in­kább fenyeget a kieső zóna. A labdarúgó NB I B állása: 1. Debrecen 10 6 2 2 21:13 14 2. BVSC 10 4 5 1 14:9 13 3. Komló 10 5 2 3 25:14 12 4. MÁVAG 10 5 2 3 13:9 12 5. Eger 10 5 2 3 17:20 12 6. Oroszlány 10 2 6 2 8:6 10 7. Miskolc 10 2 6 2 12:15 10 8. Szeged 10 4 1 5 12:14 9 9. Egyetértés 10 2 5 3 9:11 9 10. Szállítók 10 2 5 3 7:12 9 11. Szombathely 8 2 4 2 13 :ll 8 12. MÁV DAC 10 2 4 4 12:12 8 13. Budafok 9 3 2 4 11:12 8 14. Nyíregyháza 9 3 2 4 10:13 8 15. Székesfehérvár 10 3 1 6 12:14 7 16. K. Honvéd 10 2 3 5 11:22 7 Debreceni VSC-K. Honvéd 3.2 (1:1) Kaposvár, 3500 néző. V.: Schopp (Petri, Halász). Szög­letarány 12:5 a Honvéd javára. DVSC: Jakab — Magyar, Sóvágó, Gellér, Varsányi — Zádori, Somodi — Tóth III., Tóth I., Várhelyi, Ráczi. Edző: Komlóssy Imre. K. Honvéd: Saly — Szántó, Vámosi, Ub- rankovics, Fenyvesi — Köves, Bata — Opova, B lázs, Kal­már, Dobos. Edző: Tóth József. Csapkodó, ideges játékkal és váratlan debreceni góllal kezdő­dött a mérkőzés. A 6. percben Zádori vezetgette a labdát a jobb oldalon. Mivel nem tudta szabad embernek leadni, jó harminc mé­terről lövésra szánta magát. Ügy látszott, hogy a lövés elkerüli a kaput — így vélekedhetett Saly is —, a labda azonban megakadt a jobb felső sarokban, 1:0. A Hon­véd lendületes támadásai a 17. percben hozták meg az egyenlí­tést. Kalmár, Köves, Balázs ado­gatás után az üresen hagyott Opova az ötös sarkáról Jakab hasa alatt a rövid sarokba lőtt, 1:1. Ettől kezdve élvezetessé, iz­galmassá vált a játék. A fellelke­sült Honvéd sorra vezette táma­dásait. A 23. percben Kalmár óriási gólhelyzetben, a kapussal szemben egy pillanatra kivárt, és Gellér kivágta a labdát, öt perc múlva ismét Kalmár tört ki, de szögletre szerelték. Köves csa­vart labdáját Jakab hajszállal a felső sarok mellé ütötte. Válasz­ként Tóth I. tizenhét méteres bombája süvített el a léc fölött. Két perc múlva ismét a debre­ceni csatár veszélyeztetett, Saly azonban lábra vetődve mentett. A 28. percben Kalmár akciója után négy szögletet rúgott soro­zatban a Honvéd. A 42. percben Tóth III. lefutotta Ubrankovicsot, labdája tisztán találta Tóth I-et, a lövés azonban a kivetődő Saly- ról szögletre pattant. Szünet után a 2. percben a2 ötletes Kalmár ismét gólhelyzet­be hozta magát, azonban három méterre a kaputól rosszul találta el a labdát, és a már elfekvő Ja­kab el tudta csípni. Az 5. percben a nyolcadik szögletét rúgta a Honvéd. Köves ravasz labdáját Jakab kiejtette, a védők azonban a gólvonal előtt mentettek. A 12. percben jóval a 16-oson belül Kalmárt felvágták a védők. A já­tékvezető rögtön sípolt, és a több ezer néző nagy megdöbbenésére a 16-osról végeztetett szabadról gást. A 17. percben debreceniek vezettek támadást, Ubrankovics szögletre szerelte Tóth m-at. A beívelt labdára az előrehúzódó Magyar és Fenyvesi ugrott fel. Magyar fejelt kapura az ötös sarkáról, Saly a mellmagasságban hálóba hulló labda mellé nyúlt, 2:1. A 22. percben Saly rosszul futott ki, Ráczi egyből kapura ívelt, azonban Szántó a gólvona­lon fejjel védett. A 32. percben Köves adott jó keresztlabdát jobb oldalra, és a védőjétől kísért be­rohanó Opova futtában kapásból hatalmas gólt lőtt, 2:2. A gól után nemcsak a döntetlen, hanem még a győzelem reménye is meg­csillant a rohamozó Honvéd előtt. Két perc múlva azonban egy védelmi hiba szertef oszlatta eze­ket a kilátásokat. Ráczi cselez­getett a Honvéd 16-osánáL Vámo- siék kényelmesen igyekeztek sze­relni, de nem tudták. Végül lapos lövést küldött kapura, és a labda a késve vetődő Saly mellett a hálóba jutott, 3:2. A harmadszori egyenlítés egy lépésen múlott. A 37. percben Fenyvesi 25 méteres lövése kipattant Jakabról. A be­futó Bata már-már elérte a lab­dát, a kétségbeesett Gellér azon­ban az utolsó pülanatban kivág­ta — alig valamivel a léc mellé. Balszerencsés mérkőzést vívott a kaposvári csapat. A látottak alapján semmivel sem volt rosz- szabb ellenfelénél, s legalább dön­tetlent érdemelt volna. Hiba volt ugyan most is, hogy a Honvéd légüres térnek tekintette a játék­tér közepét, így a debreceniek akár negvven-ötven '1 zavartalanul vezethették a labdát* míg a 16-os körül lgvekczteic sze­relni őket. Ezt a védőfalat távol­ról próbálták — nem is sikerte­lenül — átlőni. Láttunk viszont több gyors, hosszú indítást, ezek­ből főleg Kalmár gvakran gól­helyzetbe került. Sajnos, a be­fejezés egyszer sem sikerült. A változatos, jó iramú játék során a Honvéd többet támadott, hely­zete is több akadt. A DVSC ki­egyensúlyozott, jó csapat, a győ­zelmet azonban szerencsés körül­mények között vívta ki. A ven­dégek közfii Gellér, Somodi, Tóth ITI. és Tóth I. emelkedett ki. A Honvéd játékosai jó á^agteliesft- ménvt nyújtottak. Külön dicsé­retet érdemel Köves. Fenyvesi, Onnxra, KMnvSr £s Bata. Schopp játékvezető nagy mér­tékben befolyásolta az eredmény alakulását azzal, hogv a vitatha­tatlan ll-est szabadrúgássá »mér* legelte«. További eredmények az NB I B- ben: BVSC—Oroszlány 0:0. Ganz-MÁVAG-Egyetértés 1$. Szeged—Nyíregyháza 2:1. Komló—Eger 4:0. A kaposvári csapatok „fekete vasárnapja a megyei bajnokságban út Négy kaposvári együttes sze­repel a Somogy megyei lab­darúgó-bajnokság I osztályá­ban. A 10. játékhéten mind a négy csapat vereséget szenve­dett, bizonyítva, hogy a sokak által lebecsült falusi labdarú­gás nem azon a szinten van, mint ahogy egyesek képzelik. A Kaposvári Dózsa és a Ka­posvári Vasas veresége csak azoknak meglepetés, akik nem látták a meccset. Ráadásul a Dózsa saját pályáján engedte át a két pontot a lelkes Mar­cali Honvédnak. Az elbizako­dottság játszott közre abban, hogy a Vasas viszonylag si­máin vereséget szenvedett Csurgón. T ASZAR—K. VASUTAS 3:1 (1:1) Taszár, 200 néző. V.: Vajda. Taszár: Szentes — Csonka, Heim, Horváth — Segesdi, Lu­kács — Józsa, Fülöp, Pámel, Kiss, Vokó. Edző: Jobban Fe­renc. Vasutas: Illés — Csörge, Fazekas, Miseta — Simon, Mol­nár — Tátrai, Takács, Nagy, Op- pelmann, Harsányi. Edző: Alb­recht József. Kiegyenlített első félidő után biztosan nyert a na­gyon belelendült taszári csapat, melynek csatárai a szünet utáni két gólon kívül még két kapufát Is rúgtak. G.: Horváth (2, egyet ll-esből), Fülöp, ill. Nagy. Jók: Horváth, Segesdi, Pámel, ill. Il­lés, a mezőny legjobbja, Fazekas. Vadas* Tibor CSURGÓ—K. VASAS 3:1 (1:0) Csurgó, 300 néző. V.: Varjas. Csurgó: Gyaja — Péczeli, Papp, Hottó II. — Hottó I., Nagy — Blatt, Horváth, Szabó, Luczek, Oglizán I. Edző: Bolla József. K. Vasas: Bánk — Delineseff, Székács, Itvás — Bíró, Matics II. — Kelemen, Jezeri, Matics 1., Gulyás, Jezemiczki. Edző: Szili Ferenc. Izgalmakban bővelkedő, érdekes mérkőzés volt. A 65. perc­ben az keltett izgalmat, hogy 1 :l-es állásnál Hottó II. elhibá­zott egv büntetőrúgást. A kiha­gyott 11-es azonban föllelkesítet­te a Csurgói Spartacust, amely a hajrában ellenállhatatlannak bi­zonyult. Teljesen megérdemelten győzött a nemcsak lelkesebben, hanem szünet után jobban is ját­szó Csurgó a bajnokjelölt ellen. G.: Szabó (2), Horváth, ill. Ma­tics I. Jók: Péczeli, Hottó I., Nagy, Szabó, ill. Itvás, Bíró, Matics IL Halmai Emil TAB—LENGYELTÓTI 4:1 (1:0) Tab, 200 néző. V.: Horváth Z. Tab: Kovács — Simon, Szabó, Matyék — Kecskés, Puha II. — Székely, Rácz, Puha I., Mázi, Cza­bula. Edző: Czabula Miklós. Len­gyeltóti: Fonód! — Dezső, Hor­váth, Dóra — Dörnyei, Somogyi — Szentes, Csordás, Császár, Nyers, Sándor. Edző: Parrag Já­nos. A hazai csapat lelkes, jó já­tékkal harcolta ki első idei győ­zelmét. Végig a tabi együttes irányított. G.: Mázi (3), Puha I., ill. Horváth. Jók* Simon, Matyék, Puha II., Mázi, ill. Dörnyei, So­mogyi. Dietzel Ede MARCALI HONVÉD—K. DÓZSA 2:1 (1:0) Kaposvár, 150 néző. V.: Ducsai. Marcali: Papp — Erős, Benecz, Nád — Csapó, Nagy — Takár, Becze, Csermely, Farkas, Csiszár. Edző: Borsfái Géza. K. Dózsa: Pápai — Herczeg, Darvas, Deák — Báli, Farkas — Máté, Haracsi, Bódis, Nagyréti, Sípos. Edző: Radnai István. A marcali csapat végig többet támadott, s megér­demelten győzte le a tartalékos, *s gyenge csatárjátékot nyújtó K. Dózsát. G.: Csiszár, Takár, ill. Haracsi. Jók: Benecz, Takár, Csermely, Csiszár, ill. Darvas és Báli. Fonai László NAGYATAD—KAPOLY 2:1 (1:1) Nagyatád, 400 néző. V.: Kul­csár. Nagyatád: Kurucz — Németh, Fritz, Nagy — Bazsó, Nezdei — Fehér, Sági, Peszleg, Torma, Szentgyörgyi. Edző: Nagy Árpád. Kapoly: Abrahám — Vlda, So­mogyi, Fenyves — Huszár, Lő- rincz — Huszanágics, Miklós, Kétszeri, Takács. Csordás. Edző: Kálmán Ferenc. Alacsony szín­vonalú mérkőzés. A lelkesebben és jobban játszó hazaiak győzel­mét megkönnyítette, hogy a sportszerűtlenkedő Huszanágicsot a játékvezető kiállította. G.: Sági, Szentgyörgyi, ill. Kétszeri. Jók: Fritz, Bazsó, Fehér, ill. Somogyi, Csordás. Ifj. Horváth Miklós SOMOGYTARNÓCA—BABÓCSA 4:1 (2:1) Somogy tarnöca, 400 néző. V.: Papp. Somogytarnóca: Fehér — Ver­kovezi, Mohácsi, Reizsonya — He- gelsberger, Fischli — Boros, Ko­vács, Bolhói, Bitó, Novák. Edző: Szóvári György. Babócsa: Varga — Káplár, Maretics, Moldványi — Bakó, Luczek — Putics, Kálsecz, Riedler, Bukovics, Bicsár. Edző: Bakó József. A vendégcsapat megszerezte ugyan a vezetést, de csak húsz percig bírta erővel. Ezután felülkerekedett a Somogy- tamóca, és ilyen arányban is megérdemelten nyert. G.: Bol-; hói* (3), Boros, ill. Putics. Jók:| Mohácsi, Kovács, Novák, ill. Lu­czek, Riedler. Horváth József 1VY4,prALI VM—K. V. LOBOGÓ 3:0 (1:0) Marcali, 500 néző. V.; Németh V. Marcali: Szántó I. — Vörös, Hosszú, Takács II. — Jakab, Kó- si — Bene, Takács I., Szántó II., Lázár, Kisborsó. Edző: Abonyi Károly. V. Lobogó: Kaiser — Ponikfor, Jusits, Nagy I. — Nagy II., Zacommer — Lovász, Radax, Novák, Simon, Lábas. Ed­ző: Egres László. Az első félidő­ben már előnyt szerzett a Me­teor, bár ebben az időszakban a szokottnál gyengébben játszott. Szünet után ellenállhatatlanabb­nak bizonyult a marcali csapat, s teljesen megérdemelten nyert. G.: Szántó II. (2), Kisborsó. Jók: Vörös, Kósi, Bene, ill. Lovász, Jusits, Simon. Kálmán Sándor A megyei bajnokság állása: 1. Taszár 10 8 1 1 18:9 17 2. Marcali VM 10 6 3 1 26:11 15 3. K. Vasas 10 5 4 1 24:8 14 4. K. Dózsa 10 6 1 3 21:12 13 5. M. Honvéd 10 5 1 4 12:12 11 6. Kapoly 9 5­4 17:10 10 7. Csurgó 10 4 2 4 21:21 10 8. K. V. Lobogó 10 5­5 16:18 IP 9. Somogytarnóca 10 3 3 4 15:16 9 10. Barcs 9 3 3 3 8:11 9 11. Balatonboglár 9 2 3 4 10:11 1 12. Nagyatád 9 2 3 4 12:16 7 13. Tab 9 1 4 4 12:17 P 14. Lengyeltóti 9 3­6 9:20 6 15. K. Vasutas 10 1 3 6 8:21 5 16. Babócsa 10 2 1 7 8:24 5 ASZTALITENISZ K. Vasas—Szegedi Kender 15:5 Az asztalitenisz NB I-ben folytatódtak a küzdelmek. A kaposvári csapat a vártnál könnyebben győzte le ellenfe­lét, bár — meglepetésre — Balázs csak két mérkőzést nyert. Elemében volt viszont Ivusza. Nagy is kitűnő teljesít­ményt nyújtott volt csapata el­len.' Győztesek: A Balázs— Ivusza és a Nagy—Kiss páros (2—2), Ivusza (4), Nagy (3). Ba­lázs (2). Kiss (2), illetve Nagy L. (3), Nagy Z. és Vikor. A tizenöt éves Ribli vezet a sakk elődöntőn Tizenegy sakkozó részvételével kezdődött meg Kaposváron az or­szágos egyéni bajnokság elődöntő csoportküzdelme. Meglepetés, hogy az első két forduló *után a torna benjáminja. a 15 éves Ribli vezet. I. forduló Fodor—dr. Franki függő, Bá­rány—Sipos döntetlen, dr. Ke­mény—Horváth 1:0 Ribli—Péter- falvi 1:0. Palcsó—Kocsis függő. II. forduló Péterfalvi—Palcsó 0:1, Horváth —Ribli 9:1, Sipor—dr. Kemény döntetlen, dr. Franki—Bárány döntetlen, Krisztián—Fodor 1:0. A versenyek mindennap dél­után négy órakor kezdődnek a megyei tanács könyvtártermében. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: 221 X 2 2 121 1121 + 1. 13+1 találatos szelvény nem akadt, 13 találatos mindössze egy. Nye­reménye az illeték levonása után 460 524 forint. A 12 találatos szel­vényekre 3655. a 11 találatosakra 178, a 10 találatosakra 31 forintot fizetnek.