Somogyi Néplap, 1965. november (22. évfolyam, 258-282. szám)

1965-11-09 / 264. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1965. november 9, f. fPORTM. A Vasas az 1965. évi labdarágóbajnok Lábod labdarúgói az NB Ill-ban Lezárult egy labdarúgóév. A Nemzeti Bajnokság I. osztályában véget ért a huszonhat héten át tartó küzdelemsorozat. Valójában már egy héttel korábban eldőlt e bajnokság legfontosabb kérdése: A Vasas azzal, hogy legyőzte a Fe­rencvárost, már megnyerte a baj­nokságot. A piros-kékek azonban most vasárnap a Fáy utcában tet­ték fel az i betűre a pontot. Az SBTC elleni 4:1 véglegesen bebiz­tosította a Vasas elsőségét. Szögezzük le, a népszerű együt­tes nem érdemtelenül jutott a baj­noki cím birtokába. Illovszky Ru­dolf mesteredző csapata már a ki­lencedik forduló után birtokába vette az első helyet, és azt a ké­sőbbiek során egy pillanatra sem engedte át a vetélytársaknak. A Vasasnak is volt egy kisebb meg­ingása a bajnoki hajrában, de ez csak pillanatokra tette bizonyta­lanná a csapat elsőségét. A magyar labdarúgás barátai szeretettel köszöntik a Vasas csa­patát. Gratulálnak az edzőnek, a játékosoknak, a vezetőknek ab­ban a reményben, hogy a magyar bajnok Vasas helytáll majd a nemzetközi porondon is. A bajnokság' második helyezett­je a Ferencváros együttese lett. Az idény közbeni edzőváltozás, el­nökcsere nagymértékben közreját­szott abban, hogy a ferencváro­siaknak át kellett engedniük az elsőséget a Vasasnak. Vasárnap I Tatabányán a Fradi Albert nélkül; úgy játszott, hogy mái; beletörő- j dött a második helybe. 1 ért is | lett döntetlen. Az Ü. Dóz- a, a bronzérmes is a későbbiekre tarta­lékolt. Fél gőzzel játszva döntet­lent ért el a Dorog ellenében. Sőt, tíz perccel a befejezés előtt még a Dorog vezetett. A Bp. Honvéd- Komló találkozón a komlóiak meg­próbálták a lehetetlent. A végén mégis a Honvéd nyert. Biztos győ­zelmet aratott viszont a Pécs és a Győr. Ez utóbbi csapat kivívta a vidék legjobbja címet. Barátságos pontosztozkodás volt Ózdon, ahol az MTK is meg a hazai együttes is megelégedett az egy-egy ponttal. Már korábban eldőlt, hogy a Sze- ,ged mellett a Komlói Bányász csa­pata esik ki az NB I-ből. Az utol­só forduló csak megerősítette e véleményünket. Ez történt az utolsó fordulóban: Vasas—Salgótarján 4:1 (2:0) Fáy u.. 7000 néző. V: Emsberger. G: Farkas (2), Pál, Puskás, ill. Jeck. Ferencváros—Tatabánya 1:1 (0:0) Tatabánya, 10 000 néző. V: Bir- csák. G: Fenyvesi dr., ill., Nagy. Pécs—Szeged 3:0 (1:0) Pécs, 2500 néző. V: Almási. G: Vajda, Török, Gór. Ü. Dózsa—Dorog 2:2 (1:0) Újpest, 5000 néző. V: Vízhányó. G: Fazekas, Sóvári, ill. Németh. Horváth. Győr—Csepel 2:0 (0:0) Győr. 6000 néző. V: Soós. G: Palotai, Győrfi. MTK—ózd 1:1 (l:l) Ózd, 3000 néző. V: Schopp. G: Török, Ül. Halápi. Bp. Honvéd—Komló 3:2 (1:0) Kispest, 3000 néző. V: Horvath. í G: Tichy (2), Komora, ill. Lucz és Pataki. A labdarúgó NB I 1965. évi végeredménye: 1. Vasas 26 17 5 4 48:19 39 2. FTC 26 14 8 4 66:31 36 3. Ü, Dózsa 26 14 5 7 32:30 33 4. Bp. Honvéd 26 12 7 7 47:30 31 5. Győri ETO 26 12 6 8 41:30 30 6. Tatabánya 26 9 9 8 30:32 27 7. Pécsi Dózsa 26 10 6 10 30:30 28 8. MTK 26 7 10 9 30:42 24 9. SBTC 26 5 13 8 25:37 23 10. Csepel 26 9 4 13 33:37 22 11. Özd 26 9 4 13 29:57 22 12. Dorog 26 6 9 11 26:40 21 13. Komló 26 6 6 14 29:47 18 14. Szeged 26 2 8 16 18:42 12 Mén kór '^rduló van hátra a megyei bajnokság I. os ban. A huszonhét mérkő­zést játszott L ~ü MEDOSZ csapata azon- ban már kivívt .ragunak az NB III-ba jutást jelentő megyei bajnoki címet. Amikor vasár­nap bábodon evonult a pályáról a népszerű MEDOSZ csaraía, a szurkolók és a vezetők a jövő NB lll.as együttesét köszöntötték me­leg szavakkal. A jól végzett munka gyümölcse érett meg ebben a kis fal ban. A község, no és legelső- sorban az állami gazdaság megteremtette a lehetőségét ann k, hogy a megyei bajnokság­ban alig par ev szereplő együttes egy osztály- lyal följebb lenjén. Selmeczi István, a So­mogybán működő fiatal edzők egyik legjobb­ja kitűnő csapatot kovácsolt össze. Ezt nem­csak a vasárnapi n gól bizonyítja, hanem az egész bajnokság, amelyben a gyenge rajt után n fokozatosan belelendülő Lábodi MEDOSZ a egegyenletesebb teljesítményt nyújtotta. Most már biztos, hogy a Lábod fö­lényesen nyeri az 1965. évi megyei bajnoksá­got. Felvételünk a vasárnapi győztes csapatot ábrázolja. Ez történt a megyei bajnokságban Biztosan nyert a K. Honvéd és a Várpalota is Az NB n Nyugati csoportjában | san vette az akadályt. A nagy­fej-fej melletti harcot vív a K. arányú győzelem elérhető közelség- Honvéd és a Várpalotai Bányász, be hozta a kaposváriak számára Vasárnap mind a két csapat bizto-1 az NB I B-t. Pécsi VSK—K. Kinizsi 1:0 (0:0) Pécs, 1000 néző. V: Tófalvi. PVSK: Markó — Hámori, Kutas, Horváth — Tamási, Pecze — Bér- cesi, Bencsik, Márton, Freppán, Gáspár. Edző: Krivanek Vilmos. K. Kinizsi: Kovács — Simon, Fili- szár, Zag — Szabó I., Bíró — Ju­tási, Szabó II., Herbei, Göncz, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Az első támadást a hazaiak ve­zették. Mindjárt az 5. percben Gás­pár remekül futott el a jobb szélen, s az ötösről, óriási hely­zetből mellé lőtt. Válaszként a 9. percben Szabó I.—Jutási támadás futott a pályán, a szélső fordulás­ból, kapásból azonban nem jól ta­lálta el a labdát. A 13. percben Mártonnak egy szabadrúgása je­lentett veszélyt. A 35. percben a Kinizsi szerezhetett volna gólt. Göncz még a kifutó Markót is ki­cselezte, nehéz szögből azonban az oldalhál 3t találta el. Az utolsó percekben Laczkovics a balösszekö­tő helyéről futtából lőtt mellé. Szünet után változott a kép. Míg az első félidőben inkább a Kini­zsi diktáltá a tempót, most a PVSK vette át az irányítást. Igaz, hogy a 7. percben mégis a Kinizsi sze­rezhetett volna vezetést. Jutási szé­pen futott el, beívelt, Szabó II. három méterről Markó ölébe fe­jelte a labdát. Nagy helyzet volt. A 25. percben eldőlt a mérkő­zés. Márton rúghatott mintegy harminc méterről szabadot. A jól eltalált labda a sorfal mel­lett a kapufa élére vágódott, s onnan úgy pattant, hogy Ko­vács kapus könyökét érintve a hálóba jutott, 1:0. A balszerencsés gól megzavarta a Kinizsi védelmét. Néhány perc múlva Bérezési újabb gólt lőhetett volna, de hibázott. Aztán Freppáh lőtt nyolc méterről mellé. Még egy Bencsik-lövés szállt a 16-osról ve­szélyesen Kovács kapujára, de a labda a háló tetejére e'ett. A 40. percben csaknem kiegyenlített a Kinizsi: Herbei futtából célozta meg a kaput, labdája a felső lé­cen csattant, s onnan az alapvo­nalon kívülre perdült. Jó iramú, helyenként élvezetes, szép mérkőzést hozott az NB Il-es találkozó. (Időnként jobbat, mint az ezt követő Pécsi Dózsa—Szeged meccs.) Az első félidőben a Kini­zsi tetszetős játékot nyújtva akár bebiztosíthatta volna győzelmét. Szünet után a Kinizsi gyengén működő csatársora nemigen tud­ta tartani a labdát, emiatt inkább a pécsiek veszélyeztettek többet. A döntetlen inkább megfelelt volna a látottaknak. A vasutas csapatból Hámori, Kutas, Bencsik és Már­ton játszott jól, a Kinizsiból Fili- szár, Szabó I., Jutási és Herbei je­leskedett. K. Honvéd—Veszprém 6:0 (2:0) Kaposvár, 1500 néző. V: Bállá Gy. K. Honvéd: Erdősi — Tajti, Bo- bori, Paulicsek — Köves, Feny­vesi — Terjéki, Kerkai, Balázs, Daka. Földi. Edző: Tóth József. Veszprém: Tóth A. — Heil, Mol­nár, Hegyi — Mészöly, Egyházi — Meszes, Tóth B., Nemes, Halsz, Zsebe. Edző: Lyka Antal. A 3. percben Terjéki egy hosz- szú labdával jól futott, s kicse­lezve a kapust is, nehéz szögből megszerezte az első gólt, 1:0. To­vábbra is a Honvéd maradt tá­madásban, a veszprémiek előre­vágott labdákkal kísérleteztek. A 18. percben Földi ívelt a kapu elé, s Kerkai közelről a hálóba pöccintett, 2:0. Ezután a Honvéd igen »öregurasan« kezdett fut­ballozni, s ez majdnem megbosz- szulta magát. Két esetben Erdősi csak bravúros védéssel tudott szögletre menteni. A szünet utáni első percekben is a vendégek kezdeményeztek. Azután ismét megemberelte ma­gát a kaposvári csapat és a 15. percben Kerkai labdáját Balázs értékesítette, 3:0. A 19. percben a sorozatosan szabálytalankodó Molnárt a játékvezető kiállította. Most már alig-alig szabadult fel a veszprémiek tizenhatosa. A 30. percben a védők Dakára ügyel­tek, Balázs megszerezte a labdát, és közelről nem hibázott, 4:0. Kezdés után a könnyelmüsködő hazai védők mellett Meszes a felső kapufa alsó lapját találta el, a labdát Tajti vágta ki a gól­vonalró. A 33. percben tisztelet­lenségért Haiszt küldte le a pá­lyáról Baila játékvezető. A ki­lenc főre olvadt vendégcsapat el­len szinte percenként adódtak a gólhelyzetek. A 37. percben a tömörülő védőkről Terjéki elé pattant a labda és bent volt az ötödik, 5:0. A 40. percben Balázs ívelt be bal oldalról szabadrúgást, s az előrehúzódó Fenyvesi fejé­ről a kapufára, majd a hálóba vágódott a labda, 6:0. A Honvéd a játékidő legna­gyobb részében igen kényelmesen játszott, ezért a mérkőzés irama, a közepes alatt maradt. Különö­sen 2:0 után volt szembetűnő a kaposvári csapat lefékezése. A veszprémieknek nem volt vesz­tenivalójuk, ezért nyugodtan, oly­kor ötletesen játszva többször zavarba hozták a Honvéd ezúttal nem olyan sziklaszilárd védelmét. Erdősin, no meg a szerencsén is múlott, hogy az esetleg sorsdöntő gólarány nem romlott egy vagy két kapott góllal. A két veszprémi játékos kiállítása után akár két számjegyű is lehe­tett volna az eredmény. Jók: Erdősi, Fenyvesi, Balázs, Daka, ill. Heil, Mészöly, Meszes. Mayer Géza * * * További eredmények: Láng—Esztergom 1:1, Székesfehér­vári MÁV Előre—Autóbusz 1:0, Győri Dózsa—Budai Spartacus 1:0 (!), Mosonmagyaróvár—Pápa 2:1, Ikarus—Z. Dózsa 2:0, Várpalo­ta—Pécsi Bányász 2:0, Zalaegersze­gi TE—Pécsi BTC 6:1. állása: 1. K. Honvéd 32 » 7 6 54:22 45 2. Várpalotá 32 18 7 7 65:32 43 3. B. Spartacus 32 14 9 9 39:24 37 4. ZTE 32 14 8 10 53:43 36 5. Sz.-fehérvár 32 12 11 9 36:43 35 6. PVSK 32 13 8 11 39:41 34 7. Esztergom 32 9 14 9 37:38 32 8. P. Bányász 32 12 8 12 44:51 32 9. Autóbusz 32 12 7 13 48:50 31 10. Z. D5zsa 32 12 7 13 36:39 31 11. K. Kinizsi 32 12 6 14 46:41 30 12. Veszprém 32 U 8 13 44:43 30 13. Ikarus 32 11 8 13 47:51 30 14. Pápa 32 10 8 14 41:47 28 15. Gy. Dózsa 32 8 10 14 36:47 26 16. M.-óvár 32 11 4 17 43:60 26 17. Láng 32 7 12 13 34:48 2G IS. PBTC 32 7 10 15 36:58 24 Terjéki, a Honvéd jobbszélsője gyorsaságát jól kihasználva, többször keltett zavart a veszprémi védők között. Két gólt is szerzett, hármat ugyan elszalasztott. Ezúttal egy kapufa és egy lehagyott gólhelyzet között éppen az ötödik gólt rúgja. Meglepetések az ökölvívó csapatbajnokságban Vaskos meglepetést hozott az ökölvívó NB I vasárnapi fordu­lója. A bajnokesélyesek sorába tartozó Bp. Honvéd ugyanis csak 10:10 arányú döntetlent ért el az MTK ellenében. A Tatabányai Bányász folytatja sikeres szerep­lését. A vidéki csapat 13:7 arány­ban »lelépte« a szintén bajnokas­piráns Újpesti Dózsa együttesét. Egyetlen várt eredmény született ezen a héten: a Gyöngyös Hon­véd csapata íölényes győzelmet aratott a most már biztos kieső V. Dinamó ellenében. Ez a talál­kozó 18:2 arányú vidéki győze­lemmel ért véget. Lábod -Gyékényes 11:0 (6:0) Lábod, 400 néző. V; Németh V. Lábod: Homai — Tálas, Kiss, Mihóka — Csór, Nagy — Koczka, Borzas, Ilosjai, Fülöp, Takács. Edző: Selmeczi István. Gyékényes: Gócza — Tomasek, Gergelics, Füstös — Ivancsics, Molnár — Imre, Foltin, Szie bért, Honti, Gelencsér. Edző: Róka Lajos. Borzas mesterhármasával már a 17. percben 3:0-ra veze­tett a minden részében jobb Lábodi MEDOSZ. A játék időnként szinte egyoldalú volt. A Gyékényes kétségbeesetten védekezett, s közben á lábodi csatárok — főleg Borzas, aki egymaga hét gólt lőtt — sorra megtalálták a rést az egyéb­ként kitünően védő Gócza ka­pujába. A MEDOSZ ilyen arányú győzelme is megérde­melt. G: Borzas (7), Fülöp (2), Koczka, Takács. Jók: Kiss, Mihóka, Csór, Nagy, Borzas, Fülöp, ill. Gócza és Molnár. MARCALI VM-TAB 5:1 (4:1) Marcali, 300 néző. V: Darázsi. Marcali: Szántó I. — Rigó, Sett­ler, Takács II. — Plmpauer, Kó- si — Takács I., Jakab, Szántó II., Kisborsó, Hosszú. Edző: Abonyi Károly. Tab: Kovács — Kecskés, Szabó, Fehérvári _ Czabula, Ga­r abon — Székely, Puha I.. Puha II., Simon, Vendl. Edző: Czabula Miklós. A bajnoki idény végére magára talált marcali csapat vég­re azt nyújtotta, ami benne van. ötletes, jó játékkal aratott fölé­nyes győzelmet. Szünet után már kényelmeskedett a csapat. G: Kó- si, Takács I., Jakab, Kisborsó, Hosszú, ill. Puha II. Jók: Sett­ler, Kósi, Kisborsó, ill. Szabó, Puhá I. Kálmán Sándor K. DÓZSA—CSURGÓ 3:2 (1:2) Kaposvár. V: Tóth Gy. K. Dózsa: Pápai __ Herczeg, Darvas, Deák — Báli, Nagyréti — Farkas, Veverán, Csima, Kis, Matán. Edző: Radnai István. Csurgó: Gyaja — Fekete, Hottó, Szabó — Polgár, Vörös —* Németh, Oglizán I., Sótonyi, Luczek, Og- lizán II. Edző: Bolla József. A csurgói csapat kétszer is vezetést szerzett. A hajrában — némi sze­rencsével — a Dózsa kiharcolta a győzelmet. A döntetlen inkább megfelelt volna a látottaknak és Papp — Takár, Gőbölös. Csermely, Nagy. Bakonyi. Edző: Borsfái Gé­za. Végig sportszerű mérkőzés, igazságos döntetlen. G: Tallián II.. Takács, ill. Gőbölös (2). Jók: Wéber, Miseta, Orbán, ill. Papp* Gőbölös, Nagy. Végvári Dénes TASZAR—BABOCSA 2:1 (1:0) Babócsa, 200 néző. V: Varjas. Taszár: Szentes — Baranyai* Horváth, Mihályi — Szalai, No- vák — Józsa, Varga, Poór, Bocz, Kónya. Edző: Jobban Ferenc. Ba­bócsa: Varga — Radics, Riedler, Káplár — Embersics, Bodzsár — Paksicza, Vukmann, Bukovics, Horváth, Bicsár. Edző: Vezér De­zső. Végig a hazai csapat ját­szott fölényben. A kitűnően vé­dekező Taszár mégis nyert, mert a babócsaiak még egy 11-est is hibáztak. G: Józsa, Varga, ill. Embersics. Jók: Szentes, Bara­nyai, Józsa, Hl. Káplár, Bodzsár, Horváth. * Kovács Tibor A megyei bajnokság állása: az igazságnak. G: Veverán, Csi­1. Lábod 27 23 1 3 88:21 47 ma, Matán, ill. Németh, Sótonyi. 2. Taszár 29 20 4 5 52:23 44 Jók: Darvas, Kiss, ül. Hottó, Né­3. K. Dózsa 28 18 4 6 77:28 40 meth. 4. Kapoly 28 16 4 3 53:26 36 5. Csurgó 28 16 4 8 r>9:34 36 K. VASUTAS—M. HONVÉD 6. Nagyatád 27 15 4 8 55:41 34 2:2 (1:0) 7. Barcs 28 14 2 12 53:45 & 8. Thb 27 12 4 11 41:44 28 Kaposvár, Cseri pálya, 100 né­9. Marcali VM 28 13 2 13 51:7l 28 ző. V: Vajda. 10. M. Honvéd 28 10 7 11 47:48 27 K. Vasutas: ülés — Wéber, 11. Lengyeltóti 27 10 6 11 42:19 26 Horváth, Miseta ­Molnár, Or­12. Babócsa 28 10 4 12 43:59 24 bán — Simon, Hosszú, Nagy, Ta­13. K. Vasutas 28 7 6 !5 1,9:50 20 kács, Tallián II. Edző: Albrecht 14. Gyékényes 27 5 6 16 24:71 16 József. M. Honvéd : Skripeczki — 15. Somogyszob visszalépett Erős, Dévényi, Plesz — Szokol, 16. Felsőbogát visszalépett További*» is a DVSE vezet A labdarúgó NB III Délnyugati csoportjában tovább tart az el­sőségért folyó harc a DVSE és az NVTE között. Ügy fest, csak az utolsó forduló dönt majd. E héten a somogyi csapatok közül csak a Siófok tudott egy pontot szerezni. Mohácsi TE—Siófok 1:1 (1:0) Mohács, 500 néző. V: Bessenyei. Mohács: Szendrő — Gyévai, Si- mity, Schrempf — Szalai, Rózsa- fi — Völgyesi, Gombár, Schweier, Oláh, Bártfai. Edző: Pleck Ró­bert. Siófok: Iszak — Farkas, Vö­rös, tejes — Szabó, Kerényi — Pelyva, Sier, Tóth, Papp, Ko­vács. Edző: Radnai György. A mérkőzés két góljának tör­ténete: 25. perc: A hazai csapat for­más támadást vezetett, amelynek végén Schweier bombázott a há­lóba, 1:0. 87. perc: Az egyenlítésért két­ségbeesetten rohamozó siófoki csapat szabadrúgáshoz jutott. Ke­rényi ívelte a labdát előre, a jó ütemben érkező Tóth biztosan lőtt a hálóba, 1:1. Hűvös, ködös időben játszották a mérkőzést. Mindkét csapat nagy becsvággyal küzdött. A siófokia­kat dicséri, hogy nem adták fel a már-már vesztésre álló mér­kőzést, és az együttesnek volt ere­je az utolsó pillanatokban egyen­líteni a szívósan védekező ha­zaiak ellen. Jók: Simity, Rózsafi, Völgyesi, ill. Farkas, Vörös, Papp. N. Bányász—K. Vasas MTE 5:0 (2:0) Nagykanizsa, 300 néző. V: Kul­csár. Nagykanizsai Bányász: Hajdú — Markotán, Takács II., Zöldvári — Boda, Hegedűs — Józsi IT., Ki­rály, Major, Lukács, Józsi I. Edző: Kiss Gábor. K. Vasas: Ko­vács n. _ Kovács I., Gál, Borda — Zimonyi, Csupor — Bartos, Laki I., Pintér, Gulyás, Fülöp. Edző: Szili Ferenc. A hazai csapat Majornak a 10., majd a 20. percben lőtt góljával egyszeriben kétgólos vezetésre tett szert. Ebben az időszakban a megfiatalított Vasas még elég jól állt a lábán. Szünet után meg­megingott a Vasas védelme, és előbb Major szerzett gólt, majd Lukács és Józsi I. talált be Ko­vács II. hálójába. A tapasztalt játékosokból álló Bányász minden tekintetben jobb volt, mint a megfiatalított Vasas, * golarány azonban túlzott. Jók: Major, Józsi I., ill. Laki I. és Gulyás. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK Szekszárdi Dózsa—Dombóvári Spartacus 1:0, Nagymányok—Pé­csi EAC 1:0, Dombóvári VSE— Pécsi Ércbányász 2:1, Sárbogárd —Bajai MTE 1:1, Nagykanizsai VTE—Lovászi Bányász 3:1. A délnyugati csoport állása: 1. DVSE 2. NVTE 3. N. Dózsa 4. N. Bányász 5. Baja 6. Siófok 7. P. Ércbány. 8. Mohács 9. Keszthely 10. Pécsi EAC 11. Szekszárd 12. Lovászi 13. Nagymányok 14. D. Spartacus 15. Sárbogárd 1«. K. Vasas 28 18 3 28 16 6 28 14 5 28 13 7 28 14 5 28 13 6 28 15 1 28 12 5 28 12 3 28 9 8 28 11 3 28 11 3 28 8 5 28 6 8 28 8 4 28 6 4 7 61:34 39 6 51:31 38 9 48:30 33 8 62:45 33 9 45:34 33 9 41:34 32 12 51:32 31 11 32:36 29 13 45:57 27 11 42:37 26 14 37:44 25 14 39:54 26 15 32:50 21 14 26:36 20 16 37:72 20 18 30:52 16 A Dunaújváros és a Diósgyőr újra az NB l-ben Véget ért a küzdelem a labdarú­gó NB I B osztályban is. Az utol­só fordulóban dőlt el, hogy a ko­rábban már bajnokságot nyert Du­naújváros mellett a DVTK szerez­te meg a jogot arra, hogy jövőre az NB I-ben szerepeljen. Mint várható volt, a gólarány döntött. Egyaránt 32 pontja volt a diósgyő­ri csapatnak, a szombathelyiek­nek és az Egyetértésnek. A DVTK gólaránya egy tizeddel (!) jobb, mint a harmadik helyen végző Szombathelyi Haladásé. Az NB I B utolsó fordulójában az alábbi eredmények születtek: Diósgyőr—Debrecen 2:0, Szombat­hely—Nyíregyháza 6:0, Szállítók— Miskolc 5:2, Budafok—III. kér. TTVE 0:0, Ganz-MAVAG—Győri MÁV DAC 3:0, Jászberény— Oroszlány 2:1, Egyetértés—Dunaúj­város 4:1, BVSC—Székesfehérvár 2:1. A labdarúgó NB I B végeredménye 1. Dunaújváros 30 17 8 5 43:25 42 2. DVTK 30 15 8 7 38:19 38 3. Szombathely 30 17 4 9 59:30 38 4. Egyetértés 30 14 10 6 40:33 38 5. Szállítók 30 11 11 8 47:35 33 6. Miskolc 30 12 9 9 38:33 33 7. Ganz-MAVAG 30 13 6 11 35:33 32 8. BVSC 30 10 9 11 38:34 20 9. Budafok 30 9 10 11 26:23 28 10. Győr 30 10 8 12 40:48 u 11. Sz.-fehérvár 30 9 9 12 39:34 27 12. Oroszlány 30 10 7 13 37:36 27 13. Debrecen 30 10 7 13 35:36 27 14. Nyíregyháza 29 n 4 14 27:51 26 15. Jászberény 29 7 4 18 28:63 18 16. m. k. TTVE 30 3 8 19 30:67 14 A Nyíregyháza—Jászberény 1:0- ás állásnál félbeszakadt. Az ered­ményt a táblázat elkészítésekor nem vettük figyelembe. — A totó 13 -hl találatos szelvé­nye: xxl 111 112 221 törölve 2 -f 1. A sok váratlan eredmény miatt egyébként ezen a héten sem* akadt 134-1 találatos szelvény. 13 találatot is mindössze egy fogadó ért el. Nyereménye 438 741 forint. A 12 találatos szelvényekre egyen­ként 7500, a 11 találatosakra 453,75, a 10 találatosakra 80 fo­rintot fizetnék.