Somogyi Néplap, 1965. szeptember (22. évfolyam, 205-230. szám)

1965-09-28 / 228. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1965. szeptember 28. Tovább tart a K. Honvéd és a B. Spartacus versenyfutása A Ferencváros és a Győr nagyarányú győzelme Ismét sűrített program kezdő­dött a labdarúgó NB I-ben. A kö­zelgő Magyarország—NDK mér­kőzés miatt ugyanis e héten szer­dán újabb bajnoki forduló lesz. No de maradjunk a vasárnapi­nál, amikor öt mérkőzést bonyo­lítottak le. A legmeglepőbb a Ferencváros és a Győr gólzáporos győzelme. A ferencvárosi zöld-fehérek öt gól­lal terhelték meg Pécsen Rapp Imre hálóját. A pécsi kapusnak határozottan balszerencséje van a válogatott csatárokkal. Nemrégi­ben Bene rúgott neki négy gólt, most pedig Albert Flórián. A győ­riek sem adták négy gólon alul. A Vasas ETO fokozatosan magára talál, míg az MTK nem tud ki- kászolódni a hullámvölgyből. A másik három találkozó közül kettő döntetlennel ért véget. Do­rogon megosztozott a pontokon a két bányászcsapat. Ez volt a sal­gótarjániak tizenharmadik dön­tetlenje. Ugyancsak pontosztozko­dás történt Özdon, ahol a hazaiak kétségbeesetten küzdöttek a benn­maradást jelenthető pontokért. Csak látszólag volt sima a Bp. Honvéd—Szeged mérkőzés. A pá­lyán nagy harc dúlt, a szegediek* bizony nehezen adták meg ma­gukat. Tichy szabadrúgás gólja és tizenegyese döntött a kispesti mér­kőzésen. A bajnoki táblázat élén nem változott a helyzet. A Vasas és a Ferencváros továbbra is versenyt fut az elsőségért. A harmadik he­lyezett Bp. Honvéd már nem ve­szélyeztetheti a «-két nagy« helye­zését. Igen éles a harc a kiesés elkerüléséért. A 11 pontos Szeged sorsa lassan ugyan megpecsételő­dik, de a másik kieső kiléte még teljesen bizonytalan. Elsősorban a Komló, az özd és a Dorog van veszélyben. A salgótarjániak las­san kilábalnak a bajból. Ferencváros—Pécs 5:2 (1:1) Pécs, 20 000 néző. V: Petri. G: Albert (4), Varga, ill. Török (2). Győr—MTK 4:0 (3:0) Győr, 10 000 néző. V: Horváth L. G: Varsányi (2), Korsós, Győrfi. Ózd—Tatabánya 2:2 (1:1) Ózd, 8000 néző. V: Bircsák. G: Szendrei, Lutz, ill. Szabó, Nagy. Bp. Honvéd—Szeged 2:0 (1:0) Kispest, 10 000 néző. V: Schopp. G: Tichy (2, egyet ll-esből). Salgótarján—Dorog 1:1 (0:0) Dorog, 5000 néző. V: Wottawa. G: Kocsis, ill. Monostori. A labdarúgó NB I állása: 1. Vasas 21 14 5 2 41:16 33 2. Ferenbváros 19 11 6 2 50:23 28 3. Ep. Honvéd 21 10 6 5 38:21 26 4. Ü. Dózsa 20 11 2 7 42:25 24 5. Csepel 20 9 4 7 29:22 22 6. Győr 21 8 6 7 30:23 22 7. Tatabánya 21 7 8 6 25:26 22 8. Pécs 21 7 6 8 23:26 20 9. MTK 21 6 8 7 24:31 20 10. Salgótarján 21 2 13 6 16:26 17 11. Dorog 21 4 8 9 20:33 16 12. Ózd 21 6 3 12 22:51 15 13. Komló 21 4 6 11 21:40 14 14. Szeged 21 2 7 12 14:32 11 Már csak két pont a Nagykanizsai előnye a délnyugati NB lll-ban Siófok—Pécsi Ércbányász 2:0 (0:0) Siófok, 1000 néző. V: Hidegkúti. S. Bányász: Istvándi __ Farkas, Fehér, Fejes — Vörös, Szabó — Erdei, Sier, Kerényi, Takács, Ko­vács. Edző: Radnai György. Pécsi Ércbányász: Danka — Fekete, Pol­gár, Balázs — Becsi, Farkas — Horváth, Laki, Petresevics, Voj- tek, Kovács II. Edző: Kállai Lipót. Az első huszonöt percben Dan- kának nagyon sok esetben volt al­kalma bizonyítani, hogy még ma is kitűnő kapuvédő. A félidő utal- só negyedórájában viszont István­di volt gyakran munkában. Szü­net után rögtön gólt értek el a siófokiak. Takács éles beadását Sier közelről lőtte a hálóba, 1:0. Továbbra is a siófoki csapat ma­radt frontban, csak úgy záporoz­tak a lövések Danka kapujára. Az újabb gól a 43. percben esett, amikor ismét Takács labdáját küldte a hálóba Sier, 2:0. A tavaszi bajnokság két éllovasa «■tét nélküli« mérkőzésen bizonyí­totta, hogy kitűnő játékerőt kép­visel. Ezen a találkozón a siófoki csapat határozottan jobb volt, s feltétlenül rászolgált a kétgólos győzelemre. Jók: Istvándi, Fejes, Vörös, Takács, Kovács, ill. Danka, Polgár, Balázs, Petresevics. Dr. Üjváry István K. Vasas—D. Spartacus 2:0 (1:0) Dombóvár. 500 néző. V: Pólai. Vasas: Nadrai — Kovács, Szili, Borda — Zimonyi, Gál — Bartos, Magyar, Nagy, Gulyás, Fiilöp. Ed­ző: Gyenes Antal. Dombóvár: Do­bos — Üjvári, Tamás, Miklós — Arató, Berki — Szabó, Horváth, Palotás, Faragó, Ludas. Edző: Szám Frigyes. Már a 4. percben Gulyás jól el­talált lövésével megszerezte a ve­zetést a Vasas, amelynek védelme ______________t________________ M ár két pont előnnyel vezet a Lábod A megyei labdanigó-bajnoksag e heti fordul Íjában a rangadó jellegű találkozón Kaposváron a Lábodi MEDOSZ biztosan nyert a K. Dózsa ellen. Minthogy a Ta- szár váratlanul vereséget szenve­dett Tabon, így a lábodiak előnye két pontra nőtt a bajnoki táblá­zaton. A Felsőbogáti MEDOSZ is­mét nem elit ki, így a csapatot bi­zonnyal törölni fogják a bajnok­ságból. Lábod—K. Dózsa 3:0 (1:0) Kaposvár. 400 néző. V: Hegedűs. Lábod: Hornai — Tálas, Kiss, Mi- hóka — Koczka. Nagy — Keszi, Borzas, Csór, Fülöp, Takacs. Ed: ző: Selmeczi István. Dózsa: Papai Kiss, Csima, Darvas — Kutas!, Ba­ll — Bódis, Farkas, Veverán, Nagy­réti. Fodor. Edző: Radnai István. A rangadón az első fél órában a kaposvári csapat játszott fölény­ben. A 31. percben változott a kép. Borzas megugrott, bombalö­vését Pápai csak kiütni tudta, s a befutó Takács nem hibázott. 1:0. Továbbra is a Dózsa maradt tá­madásban, szünet után viszont egyre inkább a Lábod bizonyította, hogy nem véletlenül bajnokesé­lyes A 18. percben Csór szép gólt lőtt 2:0. Maid a 34. percben Bor­zas beállította a végeredményt. Szünet utáni Játékával megérde­melten nyerte a rangadót a lábodi csapat, amelyből Mihóka, Borzas és Csór tűnt ki: a kaposvári csa­patból Kiss, Csima és Báli játszott Fonai László BABÖCSA—K. VASUTAS 2:1 (2:1) Babócsa, 200 néző. V: Németh. A mérkőzés 10. percében a ka­posvári Juhász megsérült, s a mentők kórházba szállították. Az egyenlő erők küzdelméből némi — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: a sok váratlan eredmény miatt ezen a héten sincs telitalá­lat. de még 13 találatos szelvény sem. A 12 találatos szelvényekre is nagy nyeremény jut. A telit a iái tos szelvény a következő: törölve, 212xl2xxxxl2 2+1. 13+1 és 13 találatos szelvény nem akadt. 12 találatot 3 pályázó ért el, nyereményük szelvényenként 239 438 forint 75 fillér. 11 találat 94 darab akadt, a nyeremény szel­vényenként 3056 forint. 10 talála­tot 888 fogadó ért el. nyereményük jelvényenként 485 forint. szerencsével a hazai csapat került ki győztesként. Kovács Tibor LENGYELTÓTI—MARCALI VM 4:2 (2:2) • Marcali, 400 néző. V: Buzsáki. A lelkesen és jól játszó vendé­gek kétgólos előnyre tettek szert, aztán a hazaiak egyenlítettek, bár a játékvezető a 30. percben Hosz- szút kiállította. Szünet után felül­kerekedtek a vendégek, és kihar­colták a győzelmet. G: Horváth, Császár, Csordás, Miletics, 111. Szántó II., Varga. A 60. percben Szántó I. megsérült, és végleg ki­állt. Jók: Miletics, Császár, Csor­dás, ül. Kosi, Szántó II. Kálmán Ferenc NAGYATÁD—M. HONVÉD 1:1 (1:1) Nagyatád, 400 néző. V: Varjas. A hazai együttes már az első percben Preszleg révén vezetést szerzett. Aztán kiegyenlített lett a játék, s kpzben Gőbölös ki­egyenlített. A döntetlen igazságos. Jók: Bogdán, Preszleg, ill. Pálo- vics és Szokol. Fodor Dénes TAB-TASZÄR 1:0 (0:0) Tab, 300 néző. V: Horváth Z. A nagy becsvággyal játszó ha­zaiak minden tekintetben felül­múlták a tartalékos t as zári együt­test, amelynek játéka Tabon csa­lódást keltett. A látottak alapján a tabi csapat akár nagyobb arány­ban is győzhetett volna. G: Cza- bula. Jók: ázábó, Puha I, Rácz, ill. Horváth, Boocz, Varga. Dietzel Ede SOMOGYSZOB—BARCS 3:0 (1:0) Somogyszob. 100 néző. V: Dará­zsi. Kiegyenlített első félidő után felülkerekedett a lelkesebb hazai csapat, s ilyen arányban is meg­érdemelten nyert. G: Futó, Bá­lint, Horváth. Palotai Károly A megyei bajnokság állása: az ellentámadásokat rendre hárí­tani tudta. A 80. percben még nyílt volt a mérkőzés, ekkor azon­ban Magyar fejesgólja végleg dön­tött a kaposvári csapat javába, 2:0. A Vasas ezenkívül még két kapu­fát is rúgott. Már egy héttel ezelőtt láttuk, hogy feltámadóban van a kapos­vári NB III-as csapat. Most ezt Dombóváron is igazolta az együt­tes, amelynek védelme Szili vezér­letével kitűnően játszott, a meg­fiatalított csatársor is egyre in­kább összeforr. A látottak alap­ján a Vasas rászolgált a számára értékes két bajnoki pontra. Jók: Nadrai, Szili, Borda, Gál, Bartos, Magyar, ill. Dobos, Szabp, Palo­tás. Németh Ferenc * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN Nagykanizsai Bányász-Dombó­vári VSE 2:2, Szekszárd—Nagymá- nyok 2:1, Keszthely—Nagykanizsai VTE 2:1, Nagykanizsai Dózsa—Ba­ja 2:2, Lovászi—Sárbogárd 1:0. Az NB III Délnyugati csoportjá­nak állása: 1 A labdarúgó NB II Nyugati cso­portjának 26. for­dulója nehéz fel­adat elé állította a két vezető csa­patot. A B. Spar­tacus Kaposváron hagyott egy pon­tot, a Kaposvári Honvéd Kispes­ten az Autóbusz ellenében volt kénytelen egy ponttal beérni. Így továbbra is fej fej mellett ha­lad a két együt­tes, s jobb gól­arányával a B. Spartacus vezet. Egyre élesebb a harc a kiesés el­kerüléséért. A 24 pontos csapatok egy csöppet sem érezhetik magu­kat biztonságban. Autóbusz—K. Honvéd 0:0 Kispest, 800 néző. V: Almási. Autóbusz: Rothermcl — Pólik, Merényi, Orbán — Czéh, Bohus — Gyenes dr., Lepsényi, Mezei, Gre­gor, Bcchtold. Edző: Kiss Jenő. K. Honvéd: Erdősi _ Szekeres, T ajti, Paulicsek — Köves, Feny­vesi — Dauda, Terjéki, Kerkai, Daka, Földi. Edző: Tóth József. Tapogatózó játékkal kezdődött a mérkőzés. A 7. percben Kerkai bombáját kellett védenie Rother- melnek, aztán Tajti mentett két ízben nehéz helyzetben. A 9. perc­ben egy bomba szabadrúgásnál Erdősinek volt alkalma bizonyíta­ni képességeit. Az első húsz perc­ben inkább a hazai csapat táma­dott, aztán feljött a Honvéd. Szé­pen adogattak a kaposváriak, de kiderült, hogy csatárai a kapu előtt tehetetlenek. A 31. percben szép támadás végén Földi célozta meg a kaput, Rothermel azonban szögletre hárított. Aztán egy Feny­vesi-bombát védett a fővárosi ka­pus. A 35. percben Tajti hibájából kerekedett meleg helyzet Erdősi kapuja előtt. Majd egy »életveszé­lyes« hazaadást kellett mentenie a kaposvári kapuvédőnek. A 40. percben Daka jó labdáját Terjéki óriási helyzetben elhibázta. A második félidő is Erdősi bra­vúros védéseivel kezdődött. A 74. percben Daka távoli bombalövését Rothermel a kapufa segítségével tisztázta. Az iram, ha lehet, még fokozódott. Mindegyik csapat z döntés kierőszakolására töreke­dett. A 84. percben az Autóbusz Kaposvár, 4000 néző. V: Fáth. Kinizsi: Kovács — Balogh, Fi- liszár, Horváth, Zag — Szabó I., Herbei — Jezeri, Szabó II., Göncz, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. B. Spartacus: Virágh — Stahl, Bányai, Abrudbányai, Rátkai — Töröcsik, Fodor — Wolf, Sziklai A sok nagy védés közül egy. Virághnak, a B. Spartacus kapuvédő jenek nem lehetett gólt lőni. Ezt a Herbel-lövést már nemcsak a nézők, de a Kinizsi-játékosok is benn látták. Virágh azonban hárítani tudott, s így maradt a 0:0. rohamok következtek. Ezek végén Laczkovics, Jezeri, majd Szabó II. próbálkozott, sikertelenül. A 39. percben egy veszélyes hazaadás után majdnem Virágh hálójába ke­rült a labda, a végén azonban, centiméterekkel ugyan, de elke­rülte a kaput. Kinizsi-támadások­kal ért véget a mérkőzés. Nagyszámú szurkolóhad volt ki­váncsi az NB II Nyugati csoport listavezetőjének kaposvári bemu­tatkozására. Nos, a B. Spartacus igazi tudásának csak felét láthat­tuk ezen a találkozón. Védekezni a Spartacus kitűnően tud. Táma­dásra azonban csak ritkán futotta a vendégek erejéből elsősorban azért, mert a K. Kinizsi az utóbbi idők legjobb játékával rukkolt ki a mérkőzésen. Régen láttunk eny- nyi korszerű támadást a Kinizsi­csatároktól. A lövésekkel sem volt baj. Csak úgy záporoztak Virágh kapujára. A kitűnő Spartacus-ka- pusnak azonban lehetetlen volt gólt rúgni. A végig mezönyfölény- ben játszó kaposvári csapat némi szerencsével legyőzhette volna a fővárosi bajnokjelöltet. A kaposvári csapatból elsősor­ban Balogh, Filiszár, Horváth, Laczkovics és Göncz játéka emel­kedett ki, bár ez utóbbi sérülten játszott. Sokat dolgozott Szabó I. is. A vendégcsapat és a mezőny legjobbja Virágh volt. Rajta kívül Bányai, Rátkai és Töröcsik jeles­kedett. Fáth játékvvezető csaknem hiba nélkül vezette a mérkőzést. Kovács Sándor * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK Zalaegerszegi TE—Győri Dózsa 1:1, Ikarus—Pécsi BTC 2:2. Láng —Veszprém 1:0, P. Bányász—Pápa 4:2, Várpalota—Esztergom 3:1, Z. Dózsa—Székesfehérvár 1:0, Pécsi VSK—Mosonmagyaróvár 4:0. Az NB II Nyugati csoportjának állása: előtt nyílt alkalom a győzelem megszerzésére. A kiugró Gyenes dr.-t Tajti csak a 16-oson belül érte el, s elkaszálta, ll-es. A bün­tetőnek Gregor állt neki. Jól irányzott, éles lövését a remekül helyezkedő Erdősi hatalmas erő­vel ütötte ki a mezőnybe. S még ebben a percben a kaposváriak veszélyeztettek. Azán mindkét csa­pat beletörődött a döntetlenbe. Az első félidő viszonylag mér­sékelt irama után annál érdeke­sebb, változatosabb lett a játék­idő második szakasza. Két jó for­mában levő csapat nagyszerű já­tékát élvezhette a kispesti közön­ség. A csatárok azonban mindkét oldalon hadilábon álltak a góllö­véssel. Igaz, hogy ebben közreját­szottak a kitűnő védelmek is. Ha a hátsó alakzatok nem képesek bravúros megoldásra, mindkét ol­dalon akár öt-hat gól is adódha­tott volna. A helyzeteket, a lövé­seket szembeállítva megállapítha­tó, hogy nem volt lényeges kü­lönbség a két csapat teljesítménye között, így a döntetlen feltétlenül igazságos eredmény. A hazai csapatból elsősorban Rothermel, Pólik, Bohus és Gye­nes dr. jeleskedett. A kaposvári csapat és a mezőny legjobbja Er­dősi volt. Rajta kívül Tajti, Pau­licsek, Fenyvesi és Dauda emel­kedett ki. Szekeres jó teljesítmé­nyét lerontja fölösleges durvasá­gaival. A játékvezetőnek nem volt nehéz dolga. Nagy József K. Kinizsi—B. Spartacus 0:0 1. NVTE 22 12 5 5 32:24 29 Tóth, Megyeri. Edző: Szigeti Fe­2. N. Dózsa 22 12 3 7 37:20 27 renc. 3. Siófok 22 11 5 6 32:21 27 Kaposvári rohamok vezették be 4. Domb. VSE 22 12 3 7 38:27 27 a mérkőzést, s már az első percek­5. N. Bányász 22 10 6 6 48:32 26 ben jócskán akadt dolga Virágh 6. Baja 22 11 4 7 34:28 26 kapuvédőnek. A 9. percben vi­7. PEAC 22 8 8 6 34:23 24 szont Kovácsnak kellett egy sza­8. P. Ércbány. 22 11 1 10 34:25 23 badrúgásnál minden tudását össze­9. Mohács 22 9 4 *9 25:25 22 szednie. A Kinizsi maradt táma­10. Lovászi 22 9 2 11 30:45 20 dásban. Szinte állandóan a vendé­11. Szekszárd 22 8 3 11 29:35 lg gek térfelén folyt a játék, s a Ki­12. Keszthely 22 8 2 12 34:51 18 nizsi-csatárok szép, kombinált já­13. Nagymányok 22 6 5 11 28:39 17 tékkal vétették magukat észre. A 14. K. Vasas 22 6 4 12 25:34 16 lövéssel sem maradtak adósak. A 15. D. Spartacus 22 5 6 11 20:32 16 20. percben Göncz, a 25.-ben Lacz­16. Sárbogárd 22 6 3 13 28:47 15 kovics nagy lövését mentette Vi­rágh. A 28. percben tűzijáték volt a Spartacus kapuja előtt, ennek végén Göncz mellé durrantott. Válaszként Sziklai küldött jó hely­zetből egy lövést kapu mellé. Per­cekre valamit esett az iram, eb­ben az időszakban mindkét olda­lon elég sok volt a rossz labda­átadás. A 33. percben a ragyogó formában védő Virágh kétszer biztos gólnak látszó labdát men­tett. Előbb tűzijáték után Göncz célozta meg a jobb sarkot, Virágh azonban kinyúlva szögletre ütötte a labdát. Még ebben a percben Jezeri labdáját Herbei vágta a bal sarokba, Virágh ezt is védeni tud­ta. A másik oldalon a 40. percben Megyeri veszélyeztetett. Szünet után rögtön meleg hely­zet kerekedett a Kinizsi kapuja előtt, a végén azonban Kovács 1. B. Spartacus 26 14 8 4 36:15 36 2. K. Honvéd 26 15 6 5 42:19 36 3. Várpalota 26 12 7 7 52:20 31 4. Zalaeg. TE 26 11 6 9 37:35 28 5. PVSK 26 11 6 9 36:36 M 6. Autóbusz 26 10 7 9 41:39 27 7. Z. Dózsa 26 10 7 9 31:30 27 8. P. Bányász 26 10 7 9 33:40 27 9. Pápa 26 9 8 9 35:36 26 10. Székesfehérv. 26 9 8 9 25:37 2R 11. K. Kinizsi 26 10 5 11 40:35 25 12. Veszprém 26 9 6 11 37:31 24 13. Esztergom 26 6 12 8 29:33 24 14. Ikarus 26 8 7 11 34:40 23 15. Magyaróvár 26 9 ^ 14 35:47 21 16. Láng 26 6 9 11 27:39 21 17. Győri Dózsa 26 5 9 12 29:41 19 18. Pécsi BTC 26 5 9 12 26:43 19 APRÓHIRDETÉSEK Szép kisipari gyer­mekágy matraccal el­adó. Kaposvár, Jókai U. 4. (4304) Figyelem! Gyökeres szőlőoltványok, lugas­gyűjtemények kifo­gástalan minőségben őszi szállításra kapha­tók. Valiskó László, Abasár, Üj szőlőtelep 775. (2892) Rózsa bokor-, futó-, babafajták, szebbnél szebb újdonságok; dísz­cserje, gladiolus, tuli­pán, jácint, ribizli, eg­res, málna. Szállítás postán. Kérjen díjmen­tes árjegyzéket! Szé­kely dísznövénykerté­szet. Budapest, HL, Vörösvári utca 18. sz. * 111 1. Lábod 22 18 1 3 68:20 37 2. Taszár 22 16 3 3 47:19 35 3. K. Dózsa 22 15 2 5 77:25 32 4. Csurgó 21 13 4 4 44:19 30 5. Nagyatád 22 13 3 6 56:29 29 6. Kapoly 21 11 3 7 45:23 25 7. M. Honvéd 22 8 6 8 50:36 22 8. Barcs 22 10 1 11 40:39 21 9. Tab 22 8 4 10 31:36 20 10. Babócsa 23 8 4 11 37:43 20 11. Lengyeltóti 22 7 4 11 33:47 18 12. Marcali 22 8 2 12 42:62 18 13. K. Vasutas 23 5 6 12 26:41 15 14. Somogyszob 22 4 5 13 20:67 13 15. Gyékényes 21 2 6 13 17:47 10 16. Felsőbogát 21 1 1 18 21:106 4 Bontásból épületfa eladó Gálosfa, Dózti utca 23. alatt. Érdek­lődni lehet Magyareg­res, Dózsa utca 9. alatt is. Telefon: Magyareg­res 1. ' (1013) Kaposváron, Körtö- nyei-hegy 29. számú ház szőlővel, gyümöl­csössel elfoglalhatóan eladó. _____________(1012) B üssüben, Petőfi 111. sz. ház sürgősen 16 000 Ft-ért 800 n-öl telekkcl ela'ó. (U7279 Gigén 1600 n-öl telek gyümölcsössel, szántó­val, valamint 600 n-öl erdő és 300 n-öl szőlő- terület eladó. Lampert Katalin. (lOU) nap. Eladó kétszoba-kony- 1 Fizetési könnyítéssel hás családi ház 520 beköltözhetően szobá­ról flekkel és mel- konyhás házrész el- lekepuLetekkel. Boho- | acjö Kaposvár, Hegy­nye, Diófa u. 33. Meg­vétel esetén azonnal beköltözhető. Érdek­lődni ugyanott min- dennap. ___________(4303) E ladók két szoba- konyhából, előszobá­ból és mellékhelyisé­gekből álló családi ház 460 n-öl gyümölcsös­sel. Marcali,. Tanács- köztársaság u. 29. (4498) Házrész eladó, szo­ba konyha azonnal el­foglalható. Megkeresés 117278. számon a hir­detőbem_________(117278) P arti telket, házat vennék Balaton déli oldalán. Cseh Sándor, Siófok, Magyar Hirde­tő. (43497) Eperpalánta, Senge Sengana, 50 fillér tö­venként. Kara Lajos, Buzsák, Cseralja. (9947) Kaposváron,. Kani­zsai u. 83. szám alatt eladó egy alig hasz­nált mélv gyermekko­csi, egy járóka, egv samottkályh^ és1 egy női kerékpár. (10i5' Gazdálkodásra is al­kalmas 600 n-öl ház­hely eladó. Érdeklőd­ni: Kaposvár. Kapos- rét sor 6., Balog. Eladó Kaposvár, Gi­lice u. 1. szám Plan fejtett hálószoba búm" gyermek ágv matt*''C~~’ és két darab vack-^ ha. Érdeklődni egész (117290) alja u. 26. (117289 Női varrógép olcsón eladó. Kaposvár, Le­nin U. 29. (117292 Modem mély gyer­mekikocsi jó áüapot- banl eladó. Érdeklőd­ni: Kaposvár, Nyár u 37. (117291' Kaposváron, Pusikin u. 22. alatt házhely el­adó. Érdeklődni egész nap. (117296 Pianínó, angolme- ehanikás, páncéltőkés eladó. Egészégi, Ka­posvár, Ezredév u 1/a. (117293 AUTÓ-MOTOR Skoda 445-ös eladó Egerszegi, Kaposvár, Ezredév u. 1/a. (117297 Pannónia motorke­rékpár kifogástalan állapotban sürgősen eladó. Érdeklődni du 5 óra után. Nagy Jenő Kaposvár, Beloiannisz U. 27. (117294 Trabant 500-as szinkronos, ki fog ásta lan állapotban eladó Ezeres Béla, Kapospu- U. (117287) ÁLLAS Az ÉM 44. sz. Álla­mi Építőipari Vállalat azonnal fölvesz — bu­dapesti munkahelyek­re — ács szakmunká­sokat, építőipari vizs­gával rendelkező könnyűgépkezelőket, vasbetonszerelőket, férfi és női segédmun­kásokat, valamint ku­bikosokat. Munkás- szállást és napi két­szeri étkezést biztosí­tunk. Tanácsi igazolás és munkaruha szüksé­ges. Jelentkezés: Bu­dapest, V., Kossuth Lajos tér 13—15., föld­szint. (3260) A Baromfiipari Országos Vállalat Kaposvári Gyáregysége az őszi csúcsfeldolgozási idényre es vesz föl. Jelentkezés a gyáregység munkaügyi előadójánál: Kaposvár, Vöröshadsereg útja 67. (116802) gyakorlott vagy kevesebb gyakorlattal (számviteli főiskolát végzett személy is jelentkezhet főelőadói munkakörbe. Fizetés a 116/1960. Mü. M. utasítás n. 1233/b. kulcsszám szerint, je­lentkezés személyesen a Somogy megyei Ta­nács V. B. munkaügyi osztályán, Kaposvár, Május 1. u. 10., I. eme­let 119. 35 éves gyakorlattal rendelkező ellető és fejős juhász másod­magával azonnali belé­péssel elhelyezkedne. Kovács János, So­mogyszob, Eötvös u. 24. ______________(4497) A Belvárosi Üzemi Vendéglátó Vállalat cukrászsegédeket ke­res. Fizetés megegye­zés szerint. Érdeklő­dés: Balatonlelle, Ady Endre u. 6. Útiköltsé­get csak fölvétel ese­tén térítünk. (*17300) Villany-, villámhárí­tó-földelést, -szerelést, -javítást, háztartási- gép-javítást határidő­re vállalok. Cím: Ba­logh Sándor villany­szerelő-mester, IgaL vagy Kaposvár, Bras- só U. 12. (117224) Fényképezőgépek, látcsövek szakszerű javítása garanciával. Pálfy Jenő optikus-, látszerósz-, fotómes­ternél. Kaposvár, En- (117Z99) gels U. 3. (117273) Felhívjuk a t. utazóközönséget, hogy a MÁVAUT autóbuszállomást a volt piactérről október 1-ével visszahelyezzük előző helyére, a Budai Nagy Antal utcába. (A vasútállomással szemben.) A MÁVAUT forgalmi iroda telefon- száfria megváltozik. Az érvényes telefonszám 15-84. (A ll-84-es tele­fonszám megszűnik.) 13. **. AKÖV. (117285)