Somogyi Néplap, 1965. augusztus (22. évfolyam, 180-204. szám)

1965-08-31 / 204. szám

SOMÖGT I NÉPL AP 4 Kedd, 1965. augusztus 91, Nem várt Honvéd-győzelem, Kinizsi-vereség az NB II Nyugati csoportjában K. Honvéd —Ikarus 2:1 (2:1) A védők győztek! A Kinizsi elég vérszegény támadásai közül az egyik: Martin próbá'ta át»*»- ' mosonmagyaróvári kapus és \ hátvédek védelmi falát. A levegőben azonban Hor­váth IV. (a kapuvédo) vont az úr. Talán ha Martin bátrabb lett volna... (Péter J. felvétele) NB ni DÉLNYUGATI CSOPORT Ismét kikapott a Pécsi Ércbányász Universiade ufón Véget ért a kis olimpia. A világ legjobb főiskolás sporto­lói vasárnap még egyszer ro­hamra indultak az arany-, ezüst- és bronzérmekért. Az utolsó versenynapon újra meg újra felhangzott a »Gaudemus igitur-M, felcsattant a taps, amely a győzteseket avagy a kitűnő eredményt elért helye­zetteket köszöntötte. S tíz nap után kialudt az Universiade lángja. Vasárnap este a Kis­stadionban még egyszer talál­koztak Ázsia, Afrika, Amerika meg Európa diákjai, de most már igazán barátságos légkör­ben: a záróünnepély és egy bál keretében. Búcsúzkodtak. Bár­milyen nyelven beszéltek is ezek a fiatalok, mind egyet mondtak: a magyar fő­város, az Universiade rendező bizottsága nagyon kitett ma­gáért. Méltó keretet kapott a főiskolás sportolók nagy verse­nye, amely a béke jegyében, tisztult légkörben zajlott le. Az egyetemi sporttalálkozó Buda­pesten valóban egyetemes sporttalálkozó lett. Nem véletlenül nevezték so­kan főiskolás olimpiának az 1965. évi Universiadet. Ezen a versenyen valóban olimpiai bajnokok, helyezettek, világ­bajnokok, világrekorderek ver­sengtek a győzelmi dobogóra jutásért. Szólni kell a ml fiainkról, lá­nyainkról. Az a körülmény, hogy az idei Universiaden a mi sportolóink szerezték a legtöbb aranyérmet, maga helyett be­szél. Nem kétséges, hogy a ren­dező ország az ilyen versenye­ken némi helyzeti - előnyben van. Igen ám, de a miénkhez hasonló nagy létszámú csapatot más nemzetek is indítottak. Ezért csillog különösen szép fénnyel a 16 arany, a 8 ezüst meg a 15 bronz. Mindez csak úgy válhatott valóra, hogy ver­senyzőink nemegyszer önmagu­kat múlták felül. Lám, az utol­só versenynapon is kettős ma­gyar győzelem született például a hármasugrásban. Ami még ennél is nagyobb meglepetés, hogy dr. Kleiberné meg a fia­tal Stugner Jutka a női disz­koszvetésben a harmadik hely­re szorította az olimpiai bajno­kot, a világcsúcstartó Tamara Presst. És folytathatnánk a sort. Az »igazi« olimpia alapgon­dolatai közé tartozik, hogy nem a győzelem az elsődlege­sen fontos. A budapesti diák­olimpiára is vonatkozik ez a megállapítás. De ezzel együtt elmondhatjuk, hogy az Univer­siade 1965. nemcsak a részve­vők számát illetően volt na­gyobb, mint az előző ilyen ver­senyek, hanem színvonal tekin­tetében is messze felülmúlta az elődöket. AZ UNIVERSADE MÉRLEGE összesen 73 számban dőlt el az arany-, ezüst- és bronzér­mek sorsa. A legjobban szere­pelt országoknak a következő érmek jutottak: >> N g a á C 3 o £ Magyarország 16 8 15 Egyesült Államok 14 9 9 Szovjetunió 13 2b 15 Olaszország 6 2 — Japán 5 — 2 Lengyelország 4 4 3 — A totó 13+1 taláiatos szelvé­nye: x2x22xl221llx+l. 13 és 13+1 taláiatos szelvény nem akadt. így a halmozott jutalomalap a kővetkező, 36. sz. fogadási héten 13+1 találatot elért fogadók között kerül felosztásra. 12 találatot 6 pá­lyázó ért el, nyereményük szelvé­nyenként 110 450 forint. 11 taláiatos szelvények száma 78 darab, nyere­mény szelvényenként 3393,75 forint. 10 találatot 841 fogadó ért el, nye­reményük szelvényenként 472,50 forint. Mátyásföld, 400 néző. V: Vadas Gy. Honvéd: Erdősi — Szekeres, Vá­mosi, Fenyvesi, Paulicsek — Bo­bon. Balázs — Szöllősi, Kerkai, Daka, Földi. Edző: Tóth József. Ikarus: Wolf — Szalaí, Bodó, Hoff­mann —- Wágner, Raucsik — Pet­rányi, Szőnyi, Verbovszki, Tóth, Szigeti. Edző: Kontha Károly. A lendületesen támadó hazaiak kezdeti rohamait kétszer hárította a kitűnően bemutatkozó Erdősi. Aztán Petrányi gyámoltalankodott el egy jó helyzetet. A védekezésre berendezkedő kaposváriakkal szem­ben eleinte tartós fölényt harcolt ki az Ikarus. A K. Honvéd azon­ban a szervezett védekezésből gyorsan tudott átlendülni támadás­ba. Már a 13. percben Földi elől csak nehezen mentettek a hazaiak. Aztán ismét Ikarus-roham követ­kezett. Most Erdősi védett. A ki­rúgott labdát Daka kaparintotta meg, nagy tömörülés kerekedett az Ikarus-kapu előtt. A hazai vé­dők pepecseltek, Balázs jól lépett közbe, és húsz méterről hatalmas gólt lőtt. 1:0 a K. Honvéd javára. Most lett igazán érdekes és válto­zatos a játék. Hol az egyik, hol a másik kapu forgott veszélyben. A 25. percben egy remek kapos­vári csatárteljesítmény nyomán felcsattant a kis létszámú, de igen tárgyilagos ha^ai szurkolók tapsa. Megint Daka kapta a labdát, négy védőn kígyózott át, aztán 14 mé­terről védhetetlenül lőtt a hálóba, 2:0. Valóban remek gól volt. A hazaiak nem törődtek bele a ve­reségbe. Erdősinek nem egy ízben kellett bizonyítania képességeit. A 33. percben már a hatodik szögle­tét rúgta az Ikarus. Aztán válasz­ként Balázs kapáslövése, majd Da­ka bombája szállt a kapu fölé. Már-már úgy látszott, hogy az el­ső félidőben nem változik az ered­mény, amikor egy perc alatt két esemény adódott. A 44. percben bal oldali támadás gördült, és Tóth lövése nyomán megrezdült Erdősi hálója, 2:1. Még ebben a percben Vámosi és Szőnyi össze­csapott a 16-oson belül. Vadas bíró túl szigorúan 11-est ítélt, a bünte­tőt Szőnyi a jobb kapufa mellé küldte. Szünet után rögtön heves hazai rohamokkal kezdődött a játék, de újra veszélyeztettek az elöl ta­nyázó kaposvári csatárok, Földi meg Daka is. Az utóbbit a 16. percben csak szabálytalanul tud­ták elválasztani a labdától a 16- oson belül. Vadas bíró sípja azon­ban néma maradt. Az 57. percben is Daka elől csak az utolsó pil­lanatban tudtak menteni a hazaiak. Ugyanígy 3 perc múlva Tóthot alig-alig tudták feltartani Fenyvesiék. Az utolsó negyedóra eseménytelenné vált. A K. Hon­véd mindenáron az eredmény tar­tására törekedett, s olyan siker­rel. hogy csupán Verbovszki előtt nyílt egy ízben alkalom a gólszer­zésre. Érdekes első félidőt láthatott a kis számú szurkolótábor. Ebben az időszakban a kaposváriak be- bizonvftótták, hogy nem véletlenül sorolják őket az NB II bajnok- esélyesei közé. Nagvszerű véde­lemmel rendelkezik a Honvéd csa- oata. De nemcsak védekeztek a honvédek, hanem gyors támadá­saik legalább annvi veszélyt je­lentettek, mint az állandóan roha­mozó hazaiaké. Szünet után már íóval egvhangúhbá vált a játék A kaposváriak »gólt nem kaoni« jel- * szóval jóformán csak romboltak. Hozzá kell azonban tenni, hogy tiszta eszközökkel. A látottak alap­ján a kaposvári együttes rászolgált az idegenben elért győzelemre. A Kaposvár, 3000 néző. V: Halász. MTE: Horváth VI. — Horváth IV., Tóth, Vaskovics — Trapli, Mé­száros I. — Köpcsényi, Mészáros U., Salamon, Szalaí, Hérics. Edző: Acs Ferenc. Kinizsi: Kovács — Balogh, Szigeti, Filiszár, Zag — Szabó, Csaba — Martin, Göncz, Herbei, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Csapkodó játékkal kezdődött a mérkőzés, igen sok rossz átadás jellemezte mindkét csapatot. Az első helyzetet a 18. percben az elő­retörő Balogh dolgozta ki a csatá­roknak, kitűnő labdáját azonban Göncz elvétette. A 22. percben a tokszalag sérülést szenvedett Szi­geti lement a pályáról, és hosszabb ápolás után a bal szélre állt sta­tisztálni. Ezután enyhe magyar­óvári fölény alakult ki, de sem a vendégek, sem a Kinizsi három­tagú csatársora nem tudtak egy­két szögleten kívül mást produ­kálni. A félidő legizgalmasabb jelenete a 36. percben játszódott le. Mészáros I. hazaadása elgurult a kifutó Horváth VI. mellett, a labda azonban néhány centivel az üres kapu mellett ballagott el. Fordulás után rögtön Göncz sze­rezhetett volna vezetést a Kinizsi­nek, az ötös közeléből azonban gyengén mellé lőtt. A 7. percben az első MTE-támadás gólt hozott. Zag hagyta, hogy Salamon elfe­jelje előle a labdát Köpcsényihez. A szélső az alapvonalig húzott, NAGYATÁD—K. VASÚT JJ) (0:0) Nagyatád, 400 néző. V.: Németh V. Nagyatád: Kurucz — Tóbei, Fritz, Nagy — Bazsó, Sasvári — Hangya, Torma, Peszleg, Márton, Posta. Ed­ző: Dombóvári András. Kaposvár: Illés — Orbán, Horváth, Élő — Takács, Molnár — Simon, Tallián, Nagy, Tátrai, Laki. Edző: Albrecht József. Már-már úgy látszott, hogy a védekező vendégek kihúzzak döntetlennel, amikor a mezőny leg­jobb játékosa, Illés hibázott, és Hangya berúgta a mérkőzés egyet­len gólját. Jók: Nagy, Bazsó, dl. Illés és Horváth. Ifj. Horváth Miklós TASZAR—BARCS 1:0 (0:0) Taszár, 300 néző. V.: Horváth Z. Taszár: Szentes — Baranyai, Hor­váth, Bocz — Bagi, Szalai — Szik- szai, Varga, Csontos, Janás, Mihá­lyi. Edző: Jobban Ferenc. Barcs: Jobbágy — Papp, Pálmai, Pintér, Sinkó — Bátorfi, Horváth — Láng, Pandurics, Túrái, Marton. Edző: Túra Emil. Jó iramú mérkőzésnek indult a találkozó. A durván ját­szó vendégek azonban előbb Cson­tost, majd Horváthot tették harc- képtelenné. A kilenc főre olvadt hazai csapat nagyon nehezen győ­csapat legjobbja Erdősi, a biztos kezű kapus volt. A hátvédsor tag­jai egymást múlták felül. Bobori és Balázs elöl-hátul dolgozott. A csatársorban Daka és Földi játéka emelkedett ki. A hazai együttes­ből Bodó, Hoffmann és Raucsik jeleskedett. Nagy József elgurított az eléje futó Kovács mellett, s Hérics az üres kapuba lőtt, 1:0. A gól után támadgatott a hazai csapat, a csatárok erőtlen próbálkozásait azonban könnyen verte vissza a vendégek védelme. Az egyetlen épkézláb lövést a 17. percben Herbei küldte kapura, ezt Horváth VI. szögletre védte. Unal­mas, eseménytelen, játék követke­zett. Befejezés előtt három perc­cel Martin került jó helyzetbe, de a kapu előtt ellökték. Végül Szalai lövését védte bravúrosan Kovács. Lelkesebb, átgondoltabb játéká­val a magyaróvári együttes meg­érdemelten győzött. A hazai ve­reségre csak részben mentség Szi­geti kiválása. A Kinizsi csatárai­nak vérszegény játéka folytán még remény sem volt arra, hogy az egygólos hátrányt kiegyenlítve, legalább az egyik pontot megsze­rezze a cukorgyári csapat. Jók: Trapli, Mészáros I., Szalai, illetve Balogh, Filiszár. Mayer Géza * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK A NYUGATI CSOPORTBAN Autóbusz—PVSK 1:0, Pécsi Bá­nyász-Győri Dózsa 1:0, Láng— ZTE 2:1. Z. Dózsa—Pápa 1:1, B. Spartacus—Veszprém 1:0, Székes- fehérvár—Esztergom 0:0, Várpalota —Pécsi BTC 5:1. zött a végén igen forró légkörű mérkőzésen. G: Mihályi. Jók: Szen­tes, Bag, Varga, ill. Pálmai, Bá­torfi, Túrái. Vadas Tibor LABOD—TAB 3:0 (1:0) Tab, 400 néző. V.: Horváth II. L. Lábod: Hornai — Nagy, Kiss, Mi- hóka — Csór, Koczka — Borzas, Ilosfai, Keszi, Takács, Fülöp. Ed­ző: Selmeczi István. Tab: Kovács — Garabon, Szabó, Pető — Puha II., Németh — Székely, Simon, Pu­ha I., Rácz, Czabula. Edző: Czabci­la Miklós. Jó iramú mérkőzés, amelyen inkább a játék küzdő jel­lege domborodott ki. A 25. perc­ben Puha Il-t a játékvezető kiál­lította; a tíz főre olvadt hazaiak­kal szemben a végén biztosan győ­zött a jó felkészültségű bajnokje­lölt csapat. G: Csór, Takács, Fü­löp. Jók: Hornai, Nagy, Csór, Ta­kács, ill. Szabó, Pető Rácz. Dietzel Ede CSURGÓ—LENGYELTÓTI 3:0 (1:0) Csurgó, 300 néző. V.: Prefek. Csurgó: Gyaja — Péczeli. Hottó, Szabó, Rostás, Boros — Vörös, Og­lizán II., Sótonyi, Nagy, Oglizán I. Edző: Bolla József. Lengyeltóti: Benkő — Dezső, Császár, Dóra — Horváth I., Somogyi — Tölli, Hor­Siófok—Dombóvári VSE 0:0 Siófok. 700 néző. V: Hidegkúti. S. Bányász: Iszak — Farkas, Fe­hér, Fejes — Szepesi, Kerényi — Erdei, Tóth, Takács, Szabó, Papp. Edző: Radnai György. Dombóvár: Kovács — G. Kiss, Egyed, Potó — Kalmár, Fazekas — Lehőcz, Kő­műves, Tapaszti, Varga, Halmosi. Edző: Galambos István. Heves hazai támadások vezették be a mérkőzést. A siófoki roha­mok végén előbb Tóth. majd Sze­pesi találta el a kapufát. Aztán feljött a lelkesen küzdő vendég­csapat is, s Halmosi révén két helyzetet is összehozott. A félidő eseménye volt, amikor Tóth újból a kapufát találtadéi. Szünet után az eddig eléggé élénk játék változatlanul eseménytelen­né vált. Kivéve az utolsó tíz per­cet. amikor a Bányász kapujához szögezte ellenfelét. Egyszer Er­deit a 16-oson belül csak szabály­váth II., Miletics, Csordás, Püspök. Edző: Parrag János. Közepes ira­mú mérkőzés, amelyen végig a ha­zaiak játszottak jobban. A ven­dégcsapat elég széteső játékot mu­tatott. G: Sótonyi (2, egyet ll-es- ből) és Nagy. Jók: Hottó, Nagy, Oglizán I., ill. Dezső, Császár, So­mogyi. Halmai Emil MARCALI VM—FELSÖBOGAT 7:1 (5:0) Marcali, 400 néző. V.: Ducsai. Marcali: Szántó I. — Hosszú, Ka­pitány, Rigó — Jakab, Kosi — Övári, Takács, Szabó II., Bene, Molnár. Edző: Abonyi Károly. * el­sőbogát: Bogdán — Kiss I., Sipos, Kálmán — Bosnyák I., Bosnyák II. — Pető, Arany. Gál, Kiss II., Tóth. Edző: Pintér János. Az első fél­időben nagy fölényben játszott a hazai csapat. Szünet után a mind­végig lelkesen küzdő vendégek ki­egyenlítettebbé tették a játékot. G.: Hosszú (4), Takács (2), Bene, ill. Gál. Jók: Hosszú, Szántó II., Bene, ill. Sipos, Bosnyák EL, Pe­tő. Kálmán Sándor K. DÓZSA—BABÖCSA 4:3 (1:2) Kaposvár, 200 néző. V.: Boldog. Dózsa: Molnár — Csima, Kiss, talanul tudták elválasztani a dom­bóvári védők a labdától, Hideg­kúti bíró azonban továbbot intett. Egy Kerényi-bomba csattant még a kapufán, aztán véget ért a mér­kőzés. Élénk iramú találkozó volt, amely az első félidőben jó játékot hozott. Szünet után már esett az iram, s csak az utolsó percekben lángolt fel újra a siófokiak győz­ni akarása. Több helyzete is volt a Bányásznak, de csak kapufákra tellett a siófokiak erejéből. Jók: Iszak, Fehér, Szepesi, Erdei, ill. G. Kiss, Egyed, Tapaszti. Dr. Üjváry István * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI CSOPORTBAN Keszthely—Nagykanizsai Bányász 3:2, Mohács—Sárbogárd 2:1, Nagy- kanizsai Dózsa—Nagymányok 3:0, Dombóvári Spartacus—Nagykani­zsai VTE 1:1, Baja—Pécsi Ércbá­nyász 2:0, Lovászi—Szekszárdi Dó­zsa 3:2. Deák — Ball, Nagyréti — Papp, Farkas, Veverán. I., Bódizs, Fodor. Edző: Radnai István. Babócsa: Varga — Káplár, Riedler, Kakuszi I. — Embersics, Luczek — Paksi- cza, Kakuszi II., Bukovics, Hor­váth, Bicsár. Edző: Vezér Dezső. A vendégcsapat már 2:0-ra vezetett. Szünet után negyedórán át jól ját­szott a Dózsa, s ekkor megfordí­totta a mérkőzést, amelynek kime­netele végig nyílt volt. Bizony nem sok hiányzott az egyenlítéshez. G: Bódis (2), Veverán. Fodor, ill. Ka­kuszi (ll-esből), Bicsár, Paksicza. Jók: Farkas, Bódis, ül. Riedler, Embersics. Fonai László KAPOLY—GYÉKÉNYES 3:0 (1:0) Zákánytelep. 200 néző. V.: Végh. Kapoly: Ábrahám — Somogyi, Jung, Sós — Kerekes, Lőrincz — Huszár, Krammer, Kétszeri, Her- ke, Huszanágics. Edző: Kálmán Fe­renc. Gyékényes: Gócza — Füstös, Horváth, Karádl — Ivancsics I., Ivancsics II. — Sziebert, Nemes, Tomasek, Molnár, Németh. Edző: Róka Lajos. Jó iramú mérkőzés, de csapkodó játék, a gyékényes! csapat volt a többet támadó, de csatársora gólképtelen. G.: Kétsze­ri (2), Krammer. Jók: Abrahám, Somogyi, ill. Karádi, Ivancsics II. Mosonmagyaróvári TE—K. Kinizsi 1:0 (0:0) A Taszár és a Lábod versenyfutása a megyei bajnoki címért iTTTlTITr »I nur . ; ;*» ; JÚ7 . . f .. I ,N 1 1 1 i <• A P RÓ HIRD ETESí EK Síkkötögép — 7_es, kifogástalan állapot­ban — eladó. Cím a kiadóban. ________(2787) A Lg használt fehér zománcozott tűzhely •ladó. Berki, Kapos­vár. Május 1. u. 26.___ M arcali, Kossuth u. 8. szám alatti ház gyü­mölcsössel eladó. (4461) Fonyód-fürdŐtelepen télén is lakható ház eladó. Érdeklődni sze­mélyesen: Vasas u. 17. Kaposváron, Berzse­nyi u. ZO. alatt épülő társasházból két és fél szobás házrész eladó. (Építkezési engedély­ig'el.) Érdeklődni Ka­posváron, 2. sz. ügy­védi irodában vagy Fonyódon, Kupa ve­zér u. 28._________(4465) I vánfa-hegyen szőlő présházzal eladó. Ér­deklődni: Kaposvár. Május 1. u. 61., szabó­műhely._________ (4460) B alatonfenyves köz­pontján, a főútvonal mellett 726 négyszögö­les szőlő eladó. Ér­deklődni Bélatelepi ál­lomáson. (4463; Méhészetemből eladó 20 család méh fészek- mézkamrás kaptárak- ban (30x40-es lépmé- ret). Méhész, Segesd 26. (3231) Kis családi ház azon­nali beköltözéssel el­adó. Kaposvár, Erkel u. 15. (116829) Kaposfüreden, Má­jus 1. u. 7. sz. alatt kétszobás téglaház be­költözhetően eladó. _______(116792) P écs, Szikla u. 2/2. kétszobás, konyhás, szuterénos családi ház beköltözhetően eladó. Budapestit vagy buda­pesti főbérletet beszá­mítok. Megtekinthető szeptember 1—5-ig na­ponta, továbbá vasár­naponként 8—16 óráig. Érdeklődni Bódis, Ka­posvár, Buzsáki u. 29. (116824) Kaposváron, Brassó u. 45. sz. alatt gyü­mölcsös telek eladó. Érdeklődni: Kaposvár, Arany János u. 18., Floszperger Károly. _________________(116840) E ladó vitrin (könyv- szekrénynek is alkal­mas.) Kaposvár, Akác­fa u. 12. (116831) Veszek -Pajti« rádió- dobozt. Fenyves, Ka­posvár, Beloiannisz u. 17.______________(116832) B écsi hangverseny­zongora jó állapotban eladó. Kutas, Petőfi u. 16. (116837) Eladó Munkácsy két­normás televízió. Ka­posvár, Nyugat-Ivánfa U. 6. (116839) Világos topolyabété- tes keményfa hálószo­babútor ágybetétekkel eladó. Kaposvár, Marx Károly u. 9., udvarban 2. ajtó. (116810) Jó állapotban levő bécsi zongora eladó. Megkeresés 116812. számon a hirdetőben. (116812) Jó karban levő 250- es Viktória motorke­rékpár sürgősen eladó (5000 Ft körüli áron). Nagyberki. Vöröshad­sereg u. 67. (2789) Jó állapotban lévő 125-ös szürke tankos Csepel olcsón eladó. Kaposvár, Kisfaludy u. 97. (2799) 1000-es Wartburg el­adó. Megtekinthető szeptember 2-án, csü­törtökön, Kaposvár, Szántó Imre u. 23. (116841) Személygépkocsit, új típusút részletre ven­nék megegyezéssel (Kp. 20 000 Ft.) Aján­latokat 116843. számra a hirdetőbe. (116843' Belvárosi kétszoba- összkomfortos lakáso­mat elcseréném há- romszoba-összkomfor- tosért megegyezéssel. Ajánlatokat 116814. számra a hirdetőbe. (116814) A kaposvári Vas- és Fémipari Vállalat azonnal fölvesz he­gesztőket, vasszerkeze­ti és lemezlakatosokat kaposvári munkahely- í re. Jelentkezés: Kapos­vár, Mező Imre u. 22., munkaügyi osztály. (116813) Az OVF Vízügyi Épí­tő Vállalat kaposvári építésvezetősége keres ácsszakmában dolgozo nagy gyakorlatú szak­munkásokat. Jelentke. zés: Kaposvár. Füredi u. 29. (116838) A Bárdibükki Állami Gazdaság központi gépműhelyéhez azonnalra fölvesz 5—10 éves gyakorlattal rendelkező mezogazoasagi gép- és -szerelőket Szolgálati lakást biztosítani nem tudunk. Munkásszállást, napi háromszori étkezést biztosítunk. (116748 Az ÉM Országos Mű­emléki Felügyelőség kőműveseket és segéd­munkásokat vesz íöl a kapo6szentjakabi ko­lostor állagmegóvási munkáira. Jelentkezés a helyszínen. (116833, Az ÉM 44. sz. Építő­ipari Vállalat azonnal fölvesz budapesti mun­kahelyekre férfi és női segédmunkásokat, va­lamint kubikosokat. Munkásszállást és na­pi kétszeri étkezést biztosítunk. Tanácsiga­zolás és munkaruha szükséges. Jelentkezés: Budapest, V., Kossuth Lajos tér 13—15. föld­szint. (3177) A Székesfehérvár melletti Sárszent- mlhály VII. besorolású földműves szövetkezete lmsz-i sálakét elei ismerő yesz fül azonnali belépésre. Jelentkezni lehet az lnu>z tóköny­vel őj énéi. Sárrét vidéke Körzeti Földműves- szövetkezet, Sárszentmihály. (3256) Az ÉM Épületaszta­los-ipari és Faipari Vállalat Kecskeméti Gyárának kaposvári üzeme gyakorlott bér­elszámolót vesz föl meghatározott időre. Kaposvár, Cseri ” n (116834) Értesítést! Fonyódli- geten a Tamás cuk­rászda szeptemberben is nyitva tart. (4453) Jól képzett kőműves szakmunkásokat. kőműveseket kiszolg telj esítménybérrel, jó kereseti lehetőséggel felveszürik zalaegerszegi, nagy- kanizsai és keszthelyi fő-építés- vezetőségeinkhez. Jelentkezés a Zala megyei Állami Épí­tőipari Váüalatnál, Zalaegerszeg, Kos­suth u. 11.. vala­mint az eml+-!t fő építésvez‘lös gek irodáiban. (3255) Bérbe vagy könyvjóváírással „LokomÉI“ kazánokat átveszünk. Somogy megyei Víz- és Csatorna­mű Vállalat. Kaposvár, Berzse­nyi u. 18. (3245) Albérleti szoba két fiú részére kiadó. Ka­posvár, Sallai u. 22. Külön bejáratú bú­torozott szoba két sze­mély részére kiadó. Ugyanott 500 kg-os ti­zedes tölgyfamérleg eladó. Kaposvár, Ná­dor U. 44. (116842) Tanár keres rendes, külön bejáratú szobát Kaposváron. Szepea, Tanítóképző Intézet. (28 m Fényképezőgépek, látcsövek szakszel^l javítása garanciával, amatőrfotó ki dolgod sa Pálfy Jenő kus-, látszerész-, fény­képészmesternél. Ka­posvár. Engels u. 3. Bútorozott szoba für­dőszoba-használattal kiadó. Kaposvár, Há- mán Kató u. 38. (116821) Külön bejáratú búto­rozott szobába férfi lakótársat keresek. Ka­posvár, Szigetvári u. 3. (116822) 55 éves, egyedülálló férfi megismerkedne házasság céljából öz­vegy vagy elvált asz- szo-nnyal 40—45 évesig. Leveleket 3254. számra a kiadóba. (3254)