Somogyi Néplap, 1965. augusztus (22. évfolyam, 180-204. szám)

1965-08-10 / 187. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1985. augusztus 14L A Va§a§ ess a Ferenevároi tersenyffutasa a bajnokságért Négy pontra nőtt a K. Honvéd előnye az NB II. Nyugati csoportjában Megérdemelt Honvéd-győzelem a kaposvári rangadón Vasárnap már az őszi második fordulót bonyolították le a lab­darúgó NB II bajnokságban. A Nyugati csoportban szinte mind­egyik mérkőzésnek megvolt a ma­ga érdekessége. Nyilván ezért is szerepelt közülük jó pár a totó 32. heti szelvényén. A legnagyobb érdeklődést a kaposvári rangadó váltotta ki. Kaposvárott — bala­toni idény ide, strandszezon oda — ötezer néző foglalt helyet a pá­lya körül. Közülük legtöbben nem is csalódtak. Olyan színvonalon mozgott ez a mérkőzés, amely nem egy NB I-es találkozónak is be­csületére vált volna. A korsze­rűbben futballozó K. Honvéd rend­kívül értékes győzelmet harcolt ki vasárnap. A Kinizsi legyőzése után ugyanis négy pontra nőtt az előnye a bajnoki táblázaton. Az történt ugyanis, hogy a Pápai Textiles legyőzte a Budai Sparta- cust, a Zalaegerszegi TE pedig a Várpalotai Bányászt. Igaz az a megállapítás, hogy elérhető kö­zelségbe került Kaposváron az NB I B! Persze nem szabad fi­gyelmen kívül hagyni, hogy még csak 19 mérkőzést játszottak a csapatok, hátravan még tizenöt! Egyre ádázabb harc dúl az NB Il-ben a kiesés elkerüléséért. Mint­ha csak a Láng törődött volna be­le sorsába. Majdnem úgy van, hogy még a húszpontosokat is érheti kellemetlen meglepetés a folytatásban. A húszpontosoknál egyébként a K. Kinizsi vezeti a sort. A cukorgyári együttes je­len pillanatban a bajnoki táblázat hetedik helyét foglalja el. Az NB H Nyugati állása: csoportjának 1. K. Honvéd 19 12 3 4 30:14 27 2. B. Spartacus 19 8 7 4 23:14 23 3. Várpalota 19 8 6 5 33:18 22 4. Pápa 19 8 6 5 26:23 22 5. Sz.-fehérvár 19 7 7 5 21:22 21 6. ZTE 19 8 5 6 26:25 21 7. K. Kinizsi 19 8 4 7 32:28 20 8. Autóbusz 19 8 4 7 32:31 20 9. PVSK 19 8 4 7 27:30 20 10. Z. Dózsa 19 7 5 7 25:24 19 11. Esztergom 19 5 9 5 22:22 ÍS 12. Ikarus 19 6 6 7 26:27 18 13. Pécsi Bányász 19 6 5 8 21:31 17 14. Vesizprém 19 5 6 8 26:23 ÍR 15. Győri Dózsa 19 5 6 9 25:30 15 ÍR. M.-magyaróvár 19 6 3 10 27:35 15 17. Pécsi BTC 19 4 7 8 19:30 15 18. Láng 19 3 6 10 17:31 12 K. Honvéd—K. Kinizsi 1:0 (1:0) Kaposvár, 5000 néző. V.: Petri. K. Honvéd: Erdősi — Szekeres, Fenyvesi, Tajti, Paulicsek — Bo­bon, Köves — Dauda, Kincsei, Oaka, Földi. Edző: Tóth József. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Bali. Zag — Szabó, Filiszár — Ju­tási, Barta, Herbei, Göncz, Lac- kovics. Edző: Váradi Lajos. Meglepetésre először a Honvéd biztatása hangzott fel, aztán a »Hajrá, Kinizsi!« elnyomta a Hon­véd-szurkolók hangját. A játékté­ren heves küzdelem kezdődött. Mindjárt a második percben a nagy lendülettel futó Bobori és Dauda összecsapott, Dauda meg is sérült. A rendkívül precíz bíró az ötödik percben megállította a játékot, és utasítást adott, hogy az! öltöző felőli kapunál levő hálót javítsák meg. Aztán egy Paulicsek —Jutási összecsapás »szikrázott«. A Honvéd hátvédet figyelmeztette a bíró. A 10. percben Daka eresz­tett meg egy lövést, a labdát Ko­vács majdnem beejtette. Fokozatosan a Kinizsi került fölénybe. A 12. percben balról szállt a lab­da Erdősi kapuja elé, Herbei lö- vőh'elyzetben volt, de nem jól ta­lálta el a labdát, az jobbra kisod­ródott. Támadott a Kinizsi, de elég vérszegények voltak ezek a támadások. Barta lövése sem je­lentett különösebb gondot Erdősi kapusnak. A 20. percben abszolút gól­helyzet adódott a Honvéd ka­puja előtt. A 20. percben Bar­ta játszotta tisztára Gönczöt, az összekötő azonban jó hely- zetbből gyatrán mellé lőtt. Még a hátvéd Balogh is ott ta­nyázott a Honvéd-kapu előtt. Be­adásszerű lövését Erdősi csak bravúr árán tudta védeni. Még ebben a percben a Kini­zsi ráfizetett arra, hogy fella­zította védelmét. Ártatlannak látszó támadás gördült a bal oi'talon. Földi mintegy huszon­öt méterre Kovács kapuja ele-V kapta a labdát, amely dropi'lövése nyomán a bal ka­pufa Síére, onnan a meglepett Kováo mellett a hálóba vágó­dott. TO a K. Honved javára. A bekapml gól megzavarta a Ki­nizsi sorait Most már a Honvéd uralta a nx\ zenyt. A Honvéd-csa­tárok ponto? átadásokkal, de túl körülményese \ igyekeztek meg­közelíteni Kovács kapuját. Akadt egy-egy Kinizi i-próbálkozás is. A 40. percben \iackovics lövését védte Erdősi. A 44. percben Bo­bori messziről rélozta meg Ko­vács kapuját. Szünet után se*a változott a já­ték képe. Honvéd-fölény a ákult ki, s a csapat már az első percben növelhette volna előnyét. Kö­ves öt méterre av üres hosszú sarokkal szemben kapta a lab­dát, talán még igi zítani is lett volna ideje, ö azohban kapás­ból csúnyán kapu mellé lőtt. Beszorult a Kinizsi. Daka, Kin­csei, majd újra Kincsei próbálko­zott lövéssel — sikertelenül. A má­sik oldalon Jutási labdája tévesz­tett célt. Most már a Honvéd-hát­védek is előbbre húzódtak. Pauli­csek a 14. percben jó helyzetbe hozta Kincseit, az azonban fölé durrantott. A 16. percben Földi ravasz csavart labdája a bal kapufa sarkán csattant, s perdült ki­felé. Aztán egy Daka-bomba szállt ka­pu mellé. A 19. percben Földi bombáját ejtette ki Kovács, s csak nehezen szabadult fel a kapu. A második vonalon Lackovics fu­tott el az alapvonalig, Erdősi csak nehezen hárított. Aztán egy Herbel-bombát védett biztosan a Honvéd kapusa. A 23. percben Göncz szólózott, aztán kapu mel­lé lőtt. Egy perccel később Kin­csei lövését védte Kovács. Na­gyon jó és élénk volt a játék. Percenként változott a kép. A Kinizsi nem adta* löl. Barta cé­lozta meg a kaput, majd ismét Lackovics veszélyeztetett. Erdősi azonban a helyén volt. A másik oldalon Kovács merész vetődés­sel szedte föl a labdát Kincsei elől. Üjból a Honvéd támadott; Daka, Földi Dauda, Kincsei lövé­sei zúdultak Kovács kapujára, fö­lé és mellé. Az utolsó öt percben a Honvéd már az eredmény tar­tására törekedett. Erre majdnem rá is fizetett, mert Jutási—Göncz összjáték után ez utóbbi jó hely­zetbe került, de gyenge lövést eresztett meg. Egy perccel később a száguldó Paulicsek bombázoti fölé. A 43. percben Lackovics ta­lált az oldalhálóba, a 44. percben pedig Göncz csetlett-botlott, 5 nem tudott kapura lőni. Ezzel vé­get is ért a rangadó. A szép számú szurkolótábor a rekkenő hőség ellenére is jó mér- kőzést láthatott a két, kitűnő for­mában levő kaposvári csapat ta­lálkozóján. A kezdet kezdetén félő volt. hogy esetleg eldurvul a mérkő­zés. Petri játékvezető azonban erélyes kézzel rendet teremtett a oályán, így elvette az élét a mér­kőzést végig kísérő Paulicsek— Jutási párharcnak is. Kezdetben a megerősített védelemmel kiálló Honvéd ellenében tartós fölényt tudott kiharcolni a Kinizsi. Ez azonban csak a mezőnyben érvé­nyesült, mert egy esetet kivéve a Honvéd védelme ,jól zárt, s még lövéshez sem engedte jutni Gön- ezéket. A váratlanul bekapott gól nagyon letörte a Kinizsit, bár az is lehetséges, hogy a fél óra nagy irama után elfogyott a cukorgyá­riak ereje. Felülkerekedett a Honvéd, amely ettől kezdődően bajnokesélyeshez méltóan ját­szott. A kaposvári közönség talán még egyetlen esetben sem látta ilyen pontosan adogatni, ilyen tervszerűen játszani a K. Honvéd csapatát, mint most. Ha elkészí­tettük volna a mérkőzés lőtáblá- zatát, kiderülne, hogy jóval több lövés szállt Kovács kapuja irá­nyába, mint a Honvéd-kapura. Ez alkalommal ugyanis elég aktív volt a Honvéd támadósora Kérdés, hogy mi lett volna, ha Dauda mindjárt a kezdet kezdetén nem sérül meg, s nem sántikál a ké­sőbbiek során. A K. Honvéd feltétlenül rá­szolgált a győzelemre, nemcsak azért, mert csatársora aktívabb volt a Kinizsiénél, hanem mert védelme is szervezettebben, job­ban játszott. Feltűnő volt, hogy a Kinizsi-hátvédek amolyan el a »kaputól a labdát« elv alapján, harcoltak. Ugyanakkor a K. Hon­véd védői (olykor talán túl me­részen is) rendre emberhez továb­bították a labdát, s ezekből sok szép támadás indult el. Az utóbbi idők legszínvonala­sabb mérkőzésén harcolta ki a K. Honvéd a hazai rangadón a győzelmet, amely a látottak alap­ján teljesen megérdemelt. Egyénileg sok a kitűnő teljesít­mény. A Honvédban Erdősi biztos kezű őr volt a kapuban. A hát­védsor tagjai csillagos ötöst érde­melnek. Különösen Fenyvesi, aki­nek fejjátéka ol:/kor látványos volt. A két fedezet közül ez al­kalommal Köves tetszett jobban. A csatársorban találjuk a mezőny legjobbját. Földit, aki most bizo- nvította be, hogy nemcsak a me­zőnyben, hanem a kapura la ve­szélyes tud lenni. Daka most is lendületesen játszott, lövéseivel azonban baj volt. Kincseit nagyon őrizték, de így is sokszor ját­szotta magát tisztára, a befeje­zéssel azonban adós maradt. A Kinizsiben Kovács kapus so­kat bizonytalankodott, öt ízben is kiejtette a labdát. A gólról ugyan nem tehet. A hátvédsorban Ba­logh bizonyult legjobbnak, oly­kor még támadást is indított, Ba­li egyre jobban beleilleszkedik eb­be a sorba. Tetszett a két fedezet játéka. Szabó is, Filiszár is kez­dettől végig lendületesen játszott, jól harcolt. A támadósorban Jutá­si játéka javul. Meglepő, hogy most nem kerülte az összecsapá­sokat. De még mindig nem a ré­gi. Barta sokat vállal magára. Herbei elől, hátul dolgozott. Petri játékvezető Kaposváron is bebizonyította, hogy nem vélet­lenül bíznak rá NB I-es mérkő­zéseket. Nyugodtan, elegánsan ve­zetett, mondhatnánk hiba nélkül. Kovács Sándor További eredmények a Nyugati csoportban: Esztergom—PVSK 3:0, Autóbusz- Zalaegerszegi Dózsa 4:2, Pápa- Budai Spartacus 2:1, Pécsi BTC— Veszprém 0:0, Zalaegerszegi TE— Várpalota 1:0, Pécsi Bányász—Ika­rus 2:2, Győri Dózsa—Láng 3:2, Mosonmagyaróvár—Székesfehérvári MÁV l:l. Lassan kikristályosodik a kép. A labdarúgó NB I-ben a 15. forduló után továbbra is a Vasas csapata áll az élen. A piros-kékek megerŐsítettték vezető helyüket, amelyet ed­dig a vesztett pontokat te­kintve erősen veszélyeztetett a Ferencváros. Most azonban már a Vasasnak és a Ferenc­városnak is egyaránt nyolc­nyolc vesztett pontja van. Ráadásul a ferencvárosiaknak hátravan az elmaradt mér- kőzéssek között az Ü. Dózsa elleni rangadó. A szombat-vasárnapi NB I-es forduló is bővelkedett meglepetésekben. Az ismét formába lendült Győr az idei bajnokság legnagyobb arányú győzelmét érte el a gyengélkedő Ózdi Kohász el­lenében. A Rába-partiak hat gólt rúgtak, és egyet sem kaptak. Újpesten úgy lát­szott, hogy a Dózsa biztosan nyer. Már 3:0-ra vezettek a NB I-ES EREDMÉNYEK: Ü. Dózsa—Szeged 3:2 (0:0) Megyeri út, 15 000 néző. V.: Sze­gedi. G.: Kuharszki, Solymosi, Bene, illetve Boros dr. és Csömör. bizonyítja, hogy Rapp igazo­lásával jó vásárt csinált a P. Dózsa. A vasárnapi győzelem­ben is nagy része volt a ki­tűnően védő Rapp Imrének. Két döntetlen eredmény tar­tozik még az NB I vasárnap krónikájához. Dorogon nem Komio—Saígritarján 1=° <®!®> , , . J . ° . _ . I Salgótarján 5000 néző. V.: Vadas bírt egymással a hazai Ba- Gy. G.: RUppert, metve szojka. nyász és a Csepel. Itt nem Dorog—Csepel 0:0 Dorog, 6000 néző. V.: Vízhányó. esett gól. Salgótarjánban egyszer-egyszer rezdült m-g a háló. Már-már úgy látszott, hogy 1:0 arányban vezető Komló nyer. Maguk a kom­lói védők is azt várták, hogy a bíró hármat fújjon sípjá­ba jelezve, hogy vége a mér­kőzésnek. Szinte tétlenül nézték, hogy Szojka mint tör a kapura, s a válogatott játé­kos az utolsó másodpercben kiegyenlített. Újrakezdésre már nem is volt idő. A tar­jám összeáll ít-fs érdekessége, hogy a Bányásznál feloldot­ták Horváth Zoltán eltiltá­sát. A középcsatár újra ját­szott, játékon azonban érző­Pécs—Tatabánya 2:1 (1:0) Pécs, 12 000 néző. V.: Gere. Gól­lövők: Csicsmann, Rádi, illetve Szekeres. lila-fehérek a Szeged ellené- _ ben, amikor a bajnoki hajrá- dött^ a hosszú kihagyás. ban a vendégcsapat két gólt rúgott. Bizony nagyon meleg percek voltak a Megyeri úton a hajrában. Tovább folytatja sikeres szereplését a Pécsi Dózsa. Ez alkalommal a tabányai Bányász együttesét késztette megadfsra. A pé­csiek továbbra is szilárdan tartják nesvedik helyüket a bajnoki táblázaton. Ennek ér­dekessége, hogy a vezető csa­patok közül a nécsi csstá-s -r rúgta a legkevesebb gólt, szám szerint 18-at. Még a nyolcadik helven tanyázó Csepel is 21 gólt szerzett, te­hát többet. mint Dunaiék. Igen ám. de a P°nci Dózsa Trarvte a 1 gólt 3Z NB I-esek közül (!). Ez is Győr—Űzd 6:0 (2:0) Győr, 8000 néző. V.: Aranyosi Góllövők: Harsányi (3), Povázsai, Kiss, Korsós. 1. Vasas 15 9 4 2 27:13 22 2. Bp. Honvéd 15 7 5 3 25:13 19 3. Ferencváros 13 7 4 2 28:17 18 4. Pécsi Dózsa 15 7 4 4 18:12 18 5. Győr 15 7 3 5 22:13 17 6. Újpesti Dózsa 14 8 ­6 30:21 16 7. MTK 15 5 6 4 20:18 16 8. Csepel 14 5 4 5 21:17 14 9. Tatabánya 15 4 6 5 13:18 14 10. Özd 15 5 2 8 16:36 12 11. Komló 15 4 3 8 15:24 11 12. Dorog 15 3 5 7 11 :n 11 13. Salgótarján 15 1 8 6 10:21 18 14. Szeged 15 2 4 9 11:23 8 Elmaradt mérkőzések: FTC—U. Dózsa, FTC—Csepel. Továbbra is Dunaújváros vezet CCM , A labdarúgó NB I B második rpa_' őszi fordulójában rangadó jellegű mérkőzést vívott a listavezető Du­naújvárosi Kohász az Oroszlányi Bányász ellen. A kohászok a bá­nyászvárosból is hazavitték a két pontot, s ezzel továbbra is vezet­nek a bajnoki táblázaton. A vasár­napi fordulóban ebben az osztály­ban a következő eredmények szü­lettek : Szállítók—Gan z-M AVAG 1:0, Nyíregyháza—Budafok 2:1, Szé­kesfehérvári Vasas—Debrecen 2:0, A táblázat élén a kővetkező a sorrend: 1. Dunaújváros 22 pont, 2. Szállítók 21, 3. Miskolc 21, 4. Egyet­értés 21, 5. Diósgyőr 20 pont. A totó 13+1 találatos szelvényei xxl211lxxllxl + l. 13 találatot 10 pályázó ért el, nyereményük szelvényenként 34 276 forint, a tíz pályázó közül nyolc a 13 plusz 1 mérkőzés eredményét is eltalálta, ezek nyereménye a ju­talommal együtt szelvényenként 50 145 forint, 12 találatos szelvé­nyek száma 188 darab, nyeremény szelvényenként 1215 forint, 11 ta- Diósgyőr—Szombathely 1:0, Duna- I lálatot 2064 pályázó ért el, nyere- újváros—Oroszlány 2:1, Miskolc- fényük szelvényenként 11 forint, T... „ „ „ , . . , „ I 10 találatos szelvények száma Jászberény 4:0, Egyetértés—BVSC 137 darab, nyeremény szelvé­1:0. | nyenként 28 forint. Lábod nyerte a megyei bajnokság rangadóját Rangadóval kezdődött az őszi letics, Csordás, Püspök. Edző: Par- idény a megyeieknél, Lábodon rag János. Barcs: Jobbágy — Pét csaknem ezer szurkoló volt kí­váncsi a bajnoki táblázat első és második helyezett csapa.ának ösz- szecsapására. Meglepetésre a lú- bodiak könnyen nyerték — s nem is akármilyen arányban — a rang­adót. Ezzel a bajnokság nyílt lett, hisz a Lábodi MEDOSZ két pont­nyira megközelítette a taszári csa­patot. Előreláthatóan a két együties között lesz majd nagy harc a bajnoki címért. Egyébként az őszi forduló rögtön meglepetéseket hozott. Ennek szá­mít, hogy a Nagyatádi Kinizsi ve­reséggel tért haza Kapolyról. ^ Az nemkülönben, hogy a K. Dózsa 8:0-ra győzte le a Marcali Vörös Meteort. A mérkőzés krónikájához azonban hozzátartozik, hogy a marcaliak kapusának nem volt rendben az orvosi igazolása. A já­tékvezető — a szabályoknak meg­felelően — a kapust nem engedte játszani. Így a marcali háló előtt mezőnyjátékos állt őrt. Ráadásul Settler meg is sérült, így csonka volt a marcali csapat. Figyelmet érdemlő a lengyeltó­tiak feltörése. A sokáig sereghaj­tó Lengyeltóti csapata ma má.r a bajnoki táblázat tizedik helyén áll. A kiesőjelöltek közül csupán a gyékényesick tudtak pontot sze­rezni, méghozzá idegenben, Mar­caliban, a Honvéd ellenében. Tudósítóink az első őszi forduló­ról a következő jelentést küldték. K. DÓZSA—MARCALI VM 8:0 (4:0) Kaposvár, 100 néző. V: Antal. Dózsa: Zalánfi — Kiss, Csima, Deák — Báli, Nagyréti — Papp, Farkas, Veverán I., Bódizs, Fodor. Edző: Radnai István. Marcali: Ki­rály — Vörös, Settler, Hosszú — Rigó, Kósi — Takács, Palkó, Ja­kab, Markhardt, Molnár. Edző: Abonyi Károly. Az első húsz percben meglepő jól tartotta magát a marcali csa­pat, de aztán megindult a gíilszü- rert. Annál inkább, mert Settler megsérült, és szünet után már nem is jött vissza. Időközben Királyt a kapuban Hosszú váltotta föl. Ez sem segített. A mezőnyben a cson­ka Marcali sem játszott rosszul, de kapus előnyt nem adhat a mindjobban formába lendülő Dó­zsának. Góllövők: Veverán I. (5, egyet ll-esből), Farkas (2), Bódizs. Jók: Deák, Farkas, Veverán, ill. Vörös, Takács. Kiss István M. HONVÉD—GYÉKÉNYES 1:1 (0:1) Marcali, 100 néző. V: Farkas. M. Honvéd: Nagy I. — Bakonyi, Pávolics, Plesz — Szokol, Papp — Takár, Gőbölös, Földi, Nagy II., Csermely. Edző: Borsfái Géza. Gyékényes: Kocza — Füstös, Papp, Karádi — Iváncsics I., Iváncsics II. — Sziebert, Nemes, Horváth, Molnár, Gergelics. Edző: Róka La­jos. A fölényeskedő hazaiak majd­nem ráfizettek. A lelkes vendégek az első félidőben vezetést szereztek Gergelics révén, s bizony csak Gőbölös ll-esével sikerült az egyenlítés. Jók: Papp, Takár, Gő­bölös, illetve Papp, Karádi, Szie­bert. B. G. LENGYELTÓTI—BARCS 2:1 (2:0) Lengyeltóti, 400 néző. V: Boldog. Lengyeltóti: Benkő — Dezső, Császár, Horváth I. — Dörnyei, Somogyi — Horváth II., Papp, Mi­rics, Papp, Horváth I. — Sinkó, Nagy — Láng, Bátorfi, Kelemen, Vucset'.cs, Horváth II. Edző: Túra Emil. A nemcsak lelkesen, de jól is ját­szó hazaiak az első félidőben nagy iramot diktáltak, s fölényüket hűen fejezi ki a kétgólos előny. Szünet után megváltozott a játék képe. A barcsi csapat többet tá­madott (igaz, a hazaiak szórványos lefutásai is veszélyesek voltak), de csak szépíteni tudtak a vendégek. Góllövők: Püspök, Horváth II., il­letve Horváth II. Jók: Horváth I., Papp, Püspök, illetve Papp, Kele­men, Horváth II. Kovács Ferenc BABÖCSA— SOMOGYSZOB 2:1 (2:0) Babócsa, 300 néző. V: Darázsi. Babócsa: Varga — Kelemen, Ba­kó, Káplár — Bukovics, Ember- sics — Merényi, Kakuszi II., Pak- sicza, Horváth, Bicsár. Edző: Ve­zér Dezső. Somogyszob: Barbina — Kiss, Kovács, Németh — Kasza, Kovács H. — Dombi, Palotai, Bá­lint, Futó, Szentgyörgyi. Edző: Bálint Béla. Alacsony színvonalú, csapkodó mérkőzés volt, amelyen az első félidő 40. percében 2:0-ás babócsai vezetésnél Bálint ll-est hibázott. Ez döntő volt, mert szü­net után a vendégek nagyon fel. Németh — Puha I., Garabon — Pe­tő, Puha II., Czabula, Rácz, Vendl. Edző: Czabula Miklós. Felsőbogát: Bogdán — Kiss, Gál, Kálmán — Nagy, Bosnyák — Szalai, Gelicz, Sipos I.. Csabai, Pető. Edző: Pin­tér János. Jó iramú mérkőzés volt. A ha­zai csapat szerzett már a harma­dik percben vezetést. A vendégek azonban kiegyenlítettek, sőt 3:l-re elhúztak. A végén a nagyon so­kat támadó Bogátnak csak szépí­tenie sikerült. A látottak alapján a döntetlen inkább megfelelt vol­nál a játék képének. Góllövők: Czabula (3), illetve Sipos I. (2). Jók: Puha I., Kovács, Szabó, Cza­bula, illetve Gál, Kálmán, Sipos. Tóth Ferenc KAPOLY—NAGYATÁD 3:2 (2:0) Kapoly, 300 néző. V.: Horváth Z. Kapoly: Abrahám — Somogyi, Jung, Soós — Kerekes, Lőrincz — Herke, Krámer, Kétszeri, Locken­bauer, Altmann. Edző: Kálmán Ferenc. Nagyatád: Kurucz — Né­meth, Fritz, Nag? — Sasvári, Tóbei — Hangya, Torma, Sági, Peszleg, Márton. Edző: Dombóvári András. Változatos, nagy iramú mérkőzés, amelyen a hazai cnapat már 3:0 arányban vezetett. Egy öngól megzavarta a hazaiak védelmét, £ & szédítettek Gólövök: , a° végén bizony e^g keserves Paksicza, Bicsár, illetve Palotai * Jók: Káplár, Bukovics, ill. Dombi, Bálint. Kovács Tibor Lábod—T ászár 4:1 (3:0) Lábod, 900 néző. V.: Kul­csár. Lábod: Monostori — Né­meth, Kiss, Mihóka — Csór, Koczka — Borzas, Ilosfai, Keszi, Fülöv, Takács. Edző: Selmeczi István. Taszár: Szentes — Baranyai, Hor­váth, Mihály — Szalai, Nyá­ri — Bocz. Varga, Bagi, Ja- nás, Csontos. Edző: Jobban Ferenc. Hatalmas érdeklődés kísér­te a megyei bajnokság rang­adóját. Már az első percben gólnak örvendezhettek a ha­zai nézők. Mindjárt a kezdés után Borzas elfutott, és há­lóba vágta a labdát. A ta- száriak még magukhoz sem tértek, amikor a 7. percben már 3:0 volt az eredmény a hazaiak javára. Fokozatosan kiegyenlítődött a játék, a gyors három gól azonban végleg eldöntötte a mérkőzés sorsát — megérdemelten — a hazaiak javára. Góllövők: Borzas (3), Keszi, illetve Ja- nás. Jók: Az egész Hbodi csa­pat, illetve Horváth, Nyári. Janás és Csontos. TAB—FELSÖBOGAT 3:2 (1:1) Felsőbogát, 200 néző. V.: Né­meth V. Tab: Kovács — Kecskés, Szabó, volt a győzelem, amely különben teljesen megérdemelt. Góllövök: Lockenbauer, Kétszeri, Altmann, illetve Soós (öngól) és Hangya (11-esből). Jók.: Abrahám, Lőrincz, Krámer, Altmann, illetve Nagy, Sasvári, Hangya. Kocsis György K. HONVED n.—K. KINIZSI II. 7:2 (6:0) Kaposvár, 2000 néző. CSURGÓI SPARTACUS—K. VASU­TAS 4:3 (0:2) Kaposvár, Cseri pálya, ÍOO néző. V.: Horváth II. L. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hot- tó, Szabó — Rostás, Boros — Vö­rös, Oglizán II., Sótonyl, Nagy, Oglizán I. Edző: Bolla József. Va­sút: Illés — Orbán, Horváth, Wé- ber — Takács, Molnár — Simon, Laki, Nagy, Tallián, Harsányt. Edző: Albercht József. A hetvenedik percben még a kaposvári csapat vezetett 2:0 arányban. Ekkor egy bekapott gól megzavarta a védelmi sorokat, s a jobb erőnlétű Csurgó a haj­rában tartós fölényre tett szert, és kiharcolta a győzelmet is. Gól­lövők: Sótonyi (2), Oglizán IT., Oglizán I., Illetve Simon, Nagy, Laki. Jók: Hottó, Szabó. Oglizán I., illetve Takács, Nagy, Harsányi. Végvári Dénes Balatoni mozik műsora BALATONMARIA Néma barikád. BALATONFENYVES Kertmozi: Háry János. FONYÓD Fedett kert: Majdnem baleset. Az első elő­adáson. A fekete tulipán. A második elő­adáson fél 11-kor. FONYÓD Terem: Háry János. BALATONBOGLÁR Phaedra. Csak 18 éven felüliek­nek! BALATONLELLE Fedett kert: A Tenkes kapitánya I—II. BALATONLELLE Park: Phaedra. BALATONSZEMES: Kertmozi: Ne hagyd magad Pitkin. BALATONSZÁRSZÓ Sándor Mátyás. BALATONFÖI DVAR Fedett kert: Sándor Mátyás. ZAMÁRDI Kertmozi: Nem. SIÖFOK Terem: Ne sírj, Péter! SIOFOK Kert: Az éjszaka világa. Augusztus 11-én, szerdán BALATONMARIA Néma barikád. BALATONFFNYVES Kert: Háry János. FONYOD Szélesvásznú fedett kert: Majdnem baleset. Az els<5 előadá­son! Fekete tulipán. A második elő­adáson! FONYÓD Terem: Háry János. BALATONBOGLAR Az éjszaka világa. BALATONLELLE Szélesvásznú fedett kert: Max Linder társaságában. Az el­ső előadáson. Bolondos história. A második előadáson. BALATONSZEMES Szélesvásznú kert: Az ifjúság édes madara. Csak 18 éven felülieknek! BALATONSZÄRSZÖ Nem. BALATONFÖLDVAR Fedett kert: Bűn. Csak 18 éven felülieknek! 7AMARD1 Kertmozi: Phaedra. Csak 18 éven felüliek­nek! SIOFOK Szélesvásznú terem: Ne sírj, Péter! SIÖFOK Szélesvásznú kert: Phaedra. Csak 18 éven felüliek­nek 1