Somogyi Néplap, 1965. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-25 / 121. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1965. május 35. Kaposvári csapatok .feketevasái*napja**ax \It lE-bcn Győzelemmel felérő döntetlen Lipcsében MAGYARORSZÁG—NDK 1:1 (1:1) Nemcsak az NDK-ban és Ma­gyarországon várták nagy érdek­lődéssel a labdarúgó-világbajnok­ság lipcsei selejtező mérkőzését, hanem szerte Európában is. A lát­szólag közömbös országokban is kíváncsiak voltak arra, hogy mit hoz az NDK—Magyarország selej­tező. Csaknem valamennyi euró­pai ország szakvezetője sajtótudó­sítója. tv- vagy rádióriportere ott volt ama 105 000 ember között, aki az ősziesre fordult időben vasár­nap délután várta a mérkőzés kez­detét. A két ország válogatottja az alábbi összeállításban szerepelt: Magyarország: Géléi — Mátrai, Mészöly, Ihász — Nagy I., Sipos — Nagy A., Bene, Albert, Rákosi, Farkas. NDK: Weigang — Mühl- bächer, Walter, Geisler — Pankau, Körner — Frässdorf, Nöldner, Frenzei, Erler, Vogel. Albert indította el a labdát, az­tán fergeteges támadásba lendül­tek a németek. Percenként kere­kedett meleg helyzet a magyar kapu előtt, de elöl Benéék is meg-mégijesztették a hazai szur­kolótábort. A 17. percben vezetést szerzett az NDK együttese. Géléi Mátrainak dobta a labdát, a hát­véd Nagy Antalhoz továbbította azt, de Erler leszerelte a magyar szélsőt, aztán tizennégy méterről hatalmas gólt lőtt. 1:0 az NDK ja­vára. A magyar csapat nem adta föl. A 23. percben Albert egyenlít­hetett volna, de a helyzet kima­radt. A 27. percben viszont a ma­gyar középcsatár adott ízelítőt tu­dásából. A középről végigkígyó­zott a pályán, a német védők már lövést vártak, Albert azonban ön­zetlenül Benőhez továbbított, s Bene kiegyenlített, 1:1. Az iram — ha lehet — még fokozódott. A félidő utolsó szakaszában inkább a magyar tizenegy játszott fö­lényben. Szünet után viszont megválto­zott a játék képe, a magyar csa­társor jóformán egy percre sem tudta tartani a labdát, így óriási nyomás nehezedett Mészölyökre. A magyar hátvédhármas és a ki­tűnően védő Géléi azonban min- | den esetben hárítani tudott. Így aztán a találkozó végül is 1:1 ará­nyú, döntetlen eredménnyel ért véget. Győzelemmel felérő döntetlen­nek is nevezhetnénk a lipcsei l:l-et. Az NDK csapata ugyanis — és ezt nem is titkolta sem a saj­tó, sem a rádió — győzelemre számított. Sós Károly- kitűnő együttest dobott frontba a magyar válogatott ellen. Az NDK csapata a mérkőzés nagyobbik szakaszá­ban fölényben is játszott. A ma­gyar együttes szervezett védelme azonban meg tudta akadályozni azt, hogy valóra váljanak a hazai győzelmi álmok. A VB-se!ejtező magyar csoport­jában jelenleg tehát két pontja van az NDK együttesének. A csa­pat azonban két mérkőzést ját­szott. A magyar válogatott egy ponttal a táblázat második helyén áll az ugyancsak egypontos Auszt­riával egyetemben. Igen ám, de az osztrákok otthonukban szerez­tek egy pontot, mi pedig idegen­ben. A selejtező VI. csoportjában a következő mérkőzés június 13-án lesz, amikor a magyar válogatott Bécsben mérkőzik Ausztria együt­tesével. Talán tute ottan is derűlátóan vártuk az NB II tizenkettedik for­dulóját. Úgy véltük, hogy a múlt héten Pécsen diadalmaskodó K. Honvédj számára nem jelenthet nehezebb akadályt még a feljavu­ló Pécsi Bányász sem Kaposváron. A Kinizsiben is bíztunk, azonban mindkét reményünket szertefosz- latták az ellenfelek. A Pécsi Bá­nyász nem tisztelte az eddig lis­tavezető K. Honvédőt. Igaz, ebben közrejátszott az is, hogy a kapos­vári csapat megközelítően sem tudta azt nyújtani, amit egy hét­tel korábban. (Vajon miért nem?!) A Kinizsi is eléggé enerváltan küzdött Veszprémben. Bekapott két gyors gólt, s ezután mintha beletörődött volna a vereségbe. A Nyugati csoport bajnoki ta­lálkozói egyébként több váratlan eredményt is hoztak. A Várpalo­tai Bányász Fehérváron nyerni tu­dott, ezzel meg is előzte a K. Honvédőt a bajnoki táblázaton. Úgy fest, a Pécsi VSK-t alaposan megrázta a múlt heti rangadó, a csapat most Zalaegerszegen kapott ki 3:0-ra. P. Bányász—K. Honvéd 1:0 (0:0) Dombóváron is győzni tudott a Siófoki Bányász Két bányász csapat versenyfutá­sa az elsőségért teszi érdekessé a délnyugati NB III hétről hétre fo­lyó mérkőzéseit. A Siófoki Bá­nyász ez alkalommal Dombóváron egy szintén bajnokesélyes ellen bizonyította, hogy eddigi jó sze­replése nem véletlen. A siófokiak mind a két pontot hazavitték Dom­bóvárról. Nagy ellenlábasuk, a Pécsi Ércbányász a bajaiak elle­nében rúgott öt gólt. Ez a két csa­pat jelentős előnyre tett szert a bajnoki táblázaton. Sióíok—Oombévár 2:1 Dombóvár, 600 néző. V: Győré. Siófok: lszak — Balogh, Fehér, Fejes — Vörös, Kerényí — Erdei, Németh, Papp, Takács, Kovácsi Edző: Radnai György. DVSE: Hil­bert — G. Kiss, Egyed, Potó — Beke, Korpádi — Sonkoly, Kőmű­ves, Tapaszti, Horváth, Garam- vári. Edző: Galambos István. A változatos játék során a 10. percben Erdei nagyszerűen futott el, beadására Takács jól rajtolt, és pompás lövéssel vezetést szer­zett a Siófoknak, 1:0. A 15. perc­ben Németh megsérült, és a jobb szélre állt statisztálni. Ezután a hazaiak vették át a kezdeménye­zést, és a 40. percben Kőműves bombagóllal egyenlített, 1:1. Szünet után szakadó esőben folyt tovább a játék. A csúszós talajon j jobban érvényesült a siófokiak kulturáltabb játéka. Az 50. perc­ben Erdei fejese a kapufán csat- | tant. A 70. percben Németh lab­dáját a gólvonalon túlról vágta ki G. Kiss. A 75. percben egy Heré­nyi—Erdei—Takács mintaszerű tá­madás után Takács újból védhe- , tétlenül lőtt a hálóba, 2:1. Ezután | a dombóváriak nagy erővel támad­tak, de a Siófok biztosan tartotta az eredményt. Az erősen tartalékos bányász­együttes nem várt bravúros, de j teljesen megérdemelt győzelmei aratott Dombóváron. Különösei a második félidőben játszott igen jól a Balaton-parti csapat. Kitűnő | játékvezetés. Jók: lszak, Fehér, 1 Fejes, Erdei, Papp, ill. G. Kiss, Kőműves, * Garamvári. TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI NB III-BAN Szekszárdi Dózsa—Lovászi Bá­nyász 5:1, Mohács—Sárbogárd 2:1, Nagykanizsai Dózsa—Nagymányok 2:0. Nagykanizsai VTE—Dombóvár 0 :ű, Pécsi Ércbányász—Baja 5:1. A délnyugati NB III állása: 1. Siófok 10 8 _ 2 19:8 16 2. P. Ércbányász 10 7 1 2 25:8 15 3. Nagyk. VTE 10 6 2 2 16:9 14 4. Dombóvári VSE 10 6 1 3 20:15 13 5. Nagyk. Dózsa 10 5 2 3 17:8 12 6. PEAC 10 3 5 2 15:9 11 7. Sz. Dózsa 10 4 2 4 *4:11 10 8. Mohács 10 4 2 4 9:9 10 9. Nagymányok 10 4 1 5 18:21 9 10. Baja 10 4 1 5 11:16 9 11. N. Bányász 10 2 4 4 17:18 6 12. K. Vasas 10 3 2 5 11:17 8 13. Keszthely 10 3 1 6 13:23 7 14. Lovászi 10 3 1 6 9:22 7 15. D. Spartacus 10 1 4 5 6:12 6 16. Sárbogárd 10 2 1 7 9:23 5 Kaposvár, Dózsa-pálya, 800 né­ző. V: Kelemen. P. Bányász: Lukács — Lombosi, Farkas, Tamás — Kohlmann, Kása — Györkő, Koch, Lovász, Opova, Mérei. Edző: Kertész Tibor. K. Honvéd: Saly — Szekeres, Bobo- ri, Tajti — Paulicsek, Földi — Szöllősi, Köves, Kincsei, Daka, Dauda. Edző: Tóth József. Kezdés után a Honvéd kapott jobban lábra. A 12. percben Daka erős lövését a sarokból ütötte ki Lukács, a kipattant labdát Köves lőtte rá, ezt lábbal védte a kapus. Nem sokkal később Földi hatal­mas szabadrúgását öklözte ki a jó formában levő pécsi kapuvédő. Ebben az időszakban hol az egyik, hol a másik szélen vezetett jó tá­madásokat a Honvéd, de a befe­jezés egyszer sem sikerült. Azután feljött a Bányász is, és több tá­madást vezetett, a védők azonban mindent hárítottak. A 30. percben a lesen álló Koch elé ellenféltől pattant a labda, kapásból leadott lövését a léc alól nyomta ki Saly. Tetszetős mezőnyjáték után a 40. percben Kincsei kitűnő labdájával j Szöllősi hagyta faképnél őrzőjét, I egyedüli tört kapura, amikor a j 16-os előtt Tamás a mezénél íog- I va visszarántotta. A szabadrúgást hárították a Bányász védői. Egy­két perc múlva Daka játszotta tisztára magát, éles szögből kül­dött labdája az ellenkező kapufa mellett csúszott ki. Szünet után a 3. percben Szöl­lősi beadására Kincsei jól rob­bant ki a védők gyűrűjéből, és Lukács kezei között a hálóba fe- jelté a labdát. Nagy meglepetésre Katona partbíró Lest jelzett, és Kelemen játékvezető nem adta meg a golt. Egy perc múlva »tör­lesztésként« Daudát lesről enged­ték el, a szélső azonban biztos gólhelyzetben Lukácsba lőtte a labdát. Húsz percig nagy fölénybe1 került a Honvéd, állandóan a ven­dégek térfelén folyt a játék, de eredmény nem született. A 20. percben a megeredt esőtől csú­szós labdát Saly a kapu közelében álló Mérei elé ütötte, s az nyu­godtan gurított a hálóba, 1:0. Ez­után a bányász csapat nyugodtan játszva lassította a játékot, az ide­geskedő honvédeknek pedig sem­mi sem sikerült. Az elmélázó csa­tárok előtt két alkalommal is »fo­rintos« labda suhant el a gólvonal közelében — kihasználatlanul. A 39. percben még egy alkalom nyílt az egyenlítésre, amikor a kifutó Lukács mellett Dauda elhúzta a labdát, de kivárt, s becsúszva sze­relték. A Honvéd vidéken aratott ra­gyogó győzelmei után a sorozatos gyenge hazai szereplés már több mint bosszantó. Ezt nem lehet ki­siklásnak minősíteni, mert pél­dául a jelenlegi 13., 14. és 18. he­lyezett ellen idehaza a hat pontból ötöt elvesztett. Ügy tűnik, hogy a hét közepéig tartó szabadság — mint más alkalommal is bebizo­nyosodott — nem használt a játé­kosoknak. Erőtlen, lélektelen já­tékukon meglátszott az edzés- és kondícióhiány. Ezzel magyarázha­tó az is, hogy több gólhelyzetben a döntő pillanatban sorra hibáz­tak, azonkívül a 0:1 után már újítani sem tudtak. A Honvéd já­tékosai a hazai mérkőzéseken nem tudják levetkezni az inkább védekező játékstílust, és termé­szetes, hogy egy megerősített vé­delemmel szemben kevés az elöl tartózkodó, számbelileg is alul­maradó néhány csatár. A Pécsi Bányász egyetlen helyzetét ki­használva, igen közepes teljesít­ményt nyújtva is képes volt* el­vinni mind a két pontot. Jók: Lu­kács, Farkas, Koch, ill. Szekeres, Bobori, Tajti. Mayer Géza Váratlan eredmények a megyei bajnokságban Az I. osztályú labdarúgó-bajnok­ság tizenegyedik fordulója nesm szűkölködött a meglepő eredmé­nyekben. A lábodiak »mumusa«, a Nagyatád ezúttal is haza vitte a két pontot Lábodról, (1100 néző előtt!) s ezzel pontszámban be­érte a vezető Taszárt, sőt jobb gólarányával fel is váltotta az el­ső helyen. Kikapott otthonában a Barcs, s négy ponttal szakadt le a vezetőktől. Pontot vesztett cseri pályán a K. Dózsa. Amint az várható volt, végre kijött a lépés Lengyeltótiban, és a sok bal- szerencsés. egygólos vereség után annyi gólt rúgtak a csatárok, hogy nem volt vitás a győzelem. Fi­gyelmet érdemel, hogy az újonc csapat támadói tizenhétszer ta­láltak az ellenfél hálójába, s mé­gis csak két mérkőzést nyert a csapat. A tabiaknál megtört a jég. öt elvesztett meccs után meg­szerezték első pontjukat — ide­genben! A forduló eredményei: K. VASUTAS—K. DÓZSA (1:1 (1:0) Kaposvár, Cseri pólya, 50 néző. V ’ Réczei K. Vasutas: Törzsök — Wéber, Horváth. Harsányi — Orbán, Ta­kács — Simon, Mi seta, Molnár, Nagy J., Laki. Edző Nagy Lász­ló. K. Dózsa: Zalánfi — Kutasi, Darvas, Fodor — Báli, Nagyrét! — Veverán II., Farkas, Veverán I., Bódis, Matics. Edző: Radnai Ist­ván. Kiegyensúlyozott első félidő után a Dózsa nagy fölénybe ke­rült, de csak egy szabadrúgásból sikerült a Vasutas kapuját be­vennie. G.: Simon, ill. Veverán I. Jók: Törzsök, Horváth, a mezőny legjobbja, Harsányi, ill. Darvas, Veverán I. Végvári Dénes LENGYELTÓTI—SOMOGYSZOB 6:0 (3:0) Lengyeltóti, 300 néző. V.: Farkas. Lengyeltóti: Ben kő — Dezső, Császár, Horváth I. — Tömyei, So­mogyi — Tölli, Papp, Horváth II., Csordás, Kiss. Edző: Sándor Ist­ván. Somogyszob: Barbina — Ko­vács I., Bálint. Németh — Kiss, Varga — Ács, Futó, Szentgyörgyi, Kovács II. Edző: Bálint Béla. A jó iramú, helyenként színvonalas mérkőzésen a hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. A vendégek támadásai sorra elakadtak a jól záró hazai védel­men. G.: Csordás 3, Tölli 2, és Horváth II. Jók: Dezső, Császár, Papp, Csordás, ill. Barbina, Bá­lint, Ács. Kovács Ferenc CSURGÓ—BARCS 2:0 (1:0) Barcs, 300 néző. V.: Horváth Z. Csurgó: Kepler — Péczeli, Hot- tó, Szabó — Boros, Szanyi — Se­bestyén, Nagy, Vörös, Oglizán II.. Oglizán I. Edző: Bolla József. Barcs: Jobbágy — Petries, Sink5, Papp — Horváth I., Göncz — Pál­mai, Pandurics, Bátorfi, Marton, Láng. Edző: Túra Emil. A közepes színvonalú mérkőzésen a csurgói ! csapat jobban Iáhasználta helyze- j teit és megérdemelten nyert. A ! második félidőben Lángot és Bo­rost a játékvezető kiállította. G.: Oglizán I. «s Vörös. Jók: Péczeli. Hotó, Oglizán., A barcsi cápát- t ból senki sem érdemel dicséretet. Ifj Pandúr Ferenc a | NAGYATÁD—LABOD 3:1 (2:0) Lábod, 1100 néző. V: Fenyvesi. Nagyatád: Horváth — Bogdán, : Fritz, Nagy — Sasvári, Nezdei — Hangya, Torma, Vucskics, Simon, M. HONVÉD—TAB 2:2 TASZ AR—K. KINIZSI II. 3:2 (1:0) Taszár, 100 néző. V: Horváth II. K. Honvéd II.—MARCALI VM 9:0 (5:0) Posta. Edző: Dombóvári András. Lábod: Hornai — Tálas, Kiss, Né­meth — Csoór, Koczka — Borzas, Keszi, Ilosfai, Fülöp, Takács. Ed­ző: Selmeczi István. Az idegesen és kapkodva kezdő lábodiakat niég jobban megzavarta a gyorsan ka­pott két gól. Szünet után feljött a hazai csapat, szépített, az egyen- ! lítés is a levegőben lógott, ami- ! kor a kanushibából kapóit har­madik gól végleg eldöntötte a mérkőzést. G.: Vucskics, Simon 11-esből, Posta. ill. Borzas. Jók: Nezdei, Hangya, Torma, Vucs­kics, ill. Németh, Borzas. Bosznai Gyula BABÓCSA-GYÉKÉNYES 1:1 (0:0) Babócsa, 300 néző. V: Németh V. Babócsa: Varga — Kakuszi L, Káplár, Fejes — Embersics, Bod- zsár — Paksicza. Kakuszi II., Bi- csár, Bukovics, Horváth. Edző: Spievla Károly. Gyékényes: Gócza — Füstös, Papp, Horváth — Iván- csics, Gelencsér — Sziebert, Ne­mes, Karádi. Bozsits, Holdosi. Ed­ző: Miczók János. A babócsai csa­pat a gólhelyzetek tömkelegét hagyta ki. A 70. percben Bicsár 11-esét Gócza kivédte. G: Kaku­szi II., ill. Sziebert. Jók: Kakuszi I. , Káplár, Bodzsár, ill. Gócza, Papp, Sziebert. Kovács Tibor KAPOLY—FELSÖBOG ÁT 2:1 (1:0) Felsőbogát, 200 néző. V: Vajda. Kapoly: Abrahám — Somogyi, Jung, Sós — Kerekes, Lőrincz — Herke, Krammer, Kétszeri, Lockenbauer, Altmann. Edző: Kál­mán Ferenc. Felsőbogát: Bogdán — Kálmán, Sipos III., Sipos II. — Bosnyák I., Bosnyák II. — Czim- baLek, Gelicz, Arany, Kiss, Pető. Edző: Pintér János. A kapolyiak súlyos védelmi hibából szerezték első góljukat, majd szabadrúgás­ból a másodikat. A hazai csatár­sor az egész mérkőzés alatt csak egyszer lőtt kapura, amiből gól is lett. A második félidőben Arany megsérült, s ettől kezdve a felső- bogátiak csak tíz emberrel ját­szottak. G: Kétszeri (2), ill. Sípos II. Jók: Somogyi, Herke, Hét­szeri, ill. Kálmán, Bosnyák II., Pető. Tóth Ferea* Kaposvár, Dózsa-pálya, 300 né­ző. A V: Bakonyi. l megyei bajnokság állása: 1. Nagyatád 9 8­1 23:5 16 2. Taszár 9 7 2­24:8 16 3. K. Dózsa 9 6 2 1 33:6 14 4. Lábod 9 6 1 2 21:8 13 5. Marcali VM 10 6 1 3 23:18 13 6. Barcs 9 6­3 19:12 12 7. Csurgó 10 5 2 3 15:11 12 8. Kapoly 10 5 1 4 24:10 11 9. Tab 10 4 1 5 19:20 9 10. M. Honvéd 9 3 3 3 13:14 9 11. K. Vasutas 10 2 2 6 14:15 6 12. Gyékényes 11 1 4 6 6:24 6 13. Lengyeltóti 9 2 1 6 17:23 5 14. Babócsa 8 2 1 5 8:14 5 15. Somogyszob 10 1 2 7 4:31 4 16. Felsőbogát 10 ­1 9 8:50 1 Veszprémi Haladás K. Kinizsi 3:1 (2:1) Veszprém, 1000 néző. V: Gere. V. Haladás: Hamar — Barati, Molnár, Schiszler dr. — Mészöly, Tóth II. — Meszes, Fájsz, Fekete dr., Hegyi, Zsebe. Edző: Lyka An­tal. K. Kinizsi: Kovács — Balogh, Szigeti, Simon — Bíró, Jezeri — Szabó, Pék, Herbei, Göncz, Lacz- kovics. Edző: Váradi Lajos. Most sem maradt el a veszpré­mi hagyományos szél, amely az első félidőben a kaposvári csapa­tot támogatta. Ennek megfelelően enyhe fölénybe is került a Kini­zsi. A sokat pepecselő kaposvári csatárok azonban nem jelentettek veszélyt Hamar kapujára. A 13. percben első támadását vezette a hazai együttes. Zsebe futott el a bal szélen, Hegyihez játszott, aki- I nek a jól eltalált lövése nyomán I a labda védhetetlenül vágódott i Kovács hálójába, 1:0. Heves ka- i posvári támadások következtek válaszként. Mind a két ízben is Laczkovics futott el biztatóan. A befejezés azonban most sem sike­rült. A csatár előbb fölé durian- tott, majd lövésbe keresztben el­szállt a kapu előtt. A Kinizsi tá- l madott, s ismét a veszprémiek ér- : tek el gólt. A 23. percben Meszes ! vezette föl a labdát a jobb olda­lon, Fajszhoz játszott, aki tizen­Í két méterről Kovács kapujába bombázott, 2:0. Tíz perc múlva vi­szont a kaposváriak szépítettek. Jobb oldali szögletet rúgott Lacz­kovics, a hazai védők elaludtak, és Pék fejese a hálóban kötött ki, 2:1. Szünet után a szél most,1ra hazai csapatot támogatta. Bizony be is szorult a Kinizsi, igaz, hogy komoly gólveszély az első har­minc percben jóformán nem is adódott. A 30. percben megpecsé­telődött a Kinizsi sorsa. A veszp­rémi bal oldal lendült támadásba. Ügy látszott, hogy Kovács köny- nyen megszerzi a beívelt labdát, a Vizes füvön azonban megcsú­szott, az átszállt fölötte, és a be­futó Fekete doktornak nem jelen­tett gondot az üres kapuba sétál­ni a labdával, 3:1. A hazaiak most már az eredmény tartására töre­kedtek. Szóhoz jutott a Kinizsi is. A 39. percben Pék futott el biz­tatóan, már a tizenhatoson belül járt, amikor Molnár erőszakosan elválasztotta a labdától. A kapos­váriak tizenegyest reklamáltak, Gere játékvezető azonban továb- bot intett. Aztán a Kinizsi mint­ha beletörődött volna a vereség­be, s ez majdnem újabb veszpré­mi gólt hozott. Meszes ugyanis há­rom perccél a befejezés előtt öt méterről, jó helyzetből a kapufát találta el. Talán még közepes szinten sem mozgott a gyengélkedő Veszprém és az ezen a mérkőzésen ugyan­csak eléggé gyengén játszó K. Ki­nizsi összecsapása. A hazaiakat kétségkívül fűtötte az, hogy ed­dig mindössze hat pontot tudtak szerezni. A Kinizsi viszont mint­ha kissé túl könnyen vette volna a meccset. Az aránylag gyorsan bekapott első félidőbeli két gól aztán letörte a kaposváriakat. A második félidőben most már szél­től is támogatott hazaiak nagvon belelendültek. Az egyetemisták lendületesebb játéka elég is volt ahhoz, hogy végül is megérdemelt győzelemmel vonuljanak le a pá­lyáról. A veszprémi csapatban Ba­rati, Molnár, Tóth II. és Fájsz nyújtott kiemelkedőt. A kapos­vári csapatból csak Herbei küz­dött úgy, mint ahogyan megszok­tuk tőle. * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK Győri Dózsa—Fővárosi Autóbusz 2:2, Várpalota—Székesfehérvár 2:0, Zalaegerszegi Dózsa—Pécsi BTC 2:1, Zalaegerszegi TE—Pécsi VSK 3:0, Mosonmagyaróvár—Láng 1:1, Esztergom—Budai Spartacus 1:1, Pápai Textiles—Ikarus 1:0. A Nyugati csoport állása: 1. Várpalota 12 8 1 3 26:9 1T 2. K. Honvéd 12 8 1 3 22:10 17 3. B. Spartacus 12 5 4 3 15:11 14 Esztergom 12 3 8 1 15:11 14 5. Pápa 12 4 4 3 13:10 14 6. PVSK 12 6 2 4 17:14 14 7. Székesfehérvár 12 5 4 3 12:11 14 8. Autóbusz 12 5 3 4 21:18 13 9. K. Kinizsi 12 6 1 5 24:21 13 10. Magyaróvár 12 5 2 5 18:16 12 11. Z. Dózsa 12 5 2 5 17:17 12 12. ZTE 12 4 4 4 13:14 12 13. Ikarus 12 4 4 4 16:18 12 14. P. Bányász 12 3 4 5 9:15 10 15. Veszprém 12 2 4 6 13:14 8 16. Győri Dózsa 12 2 4 6 11:20 8 17. Láng 12 1 5 6 7:19 7 18. Pécsi BTC 12­5 7 5:24 5 Az ökölvívó EB eseményei Jól kezd .előtt számunkra az idei ökölvívó Európa Bajnokság. A ; selejtezők során szombaton és va­sárnap versenyzőink közül öten továbbjutottak. Gyorshírben be­számoltunk már arról, hogy Bara­nyai és Tóth pontozásos győzelmet aratott szombat este. Késő éjjel Schrick is feliratkozott a győzte- I sek közé. ! Vasárnap Szabó pontozásos győ- ! zelmet aratott a jugoszláv Vra- . nyesevics ellen. A nehézsúlyú Szé- nási az osztrák Kogelbauert kap­ta ellenfeléül. A pontozóbírák 4:1 arányban Szénás! győzelmét hoz­ták ki. I Hétfőn a magyarok közül har­matsúlyban Papp Tibor a skót Maiion ellen lépett szorítóba. Pappot mind az öt pontozó győz­tesnek ítélte, s a 8 közé került, j Legközelebbi ellenfele a kétszeres Európa-bajnok és olimpiai bajnok szovjet Grigorjev lesz, aki csak »tekintélyével« szerezte meg a győzelmet az ír Henryvel szem­ben, 3:2-es bírói döntés alapján. Középsúlyban Schrick az elődön­tőbe jutásért a lengyel Svlovakie- wicz ellenében kísérelte meg a to­vábbjutást. A nagyon tapasztalt lengyel ökölvívó azonban túl ke­mény diónak bizonyult számára, és' Schrick kiesett. — A totó 13+1 találatos szelvé­nye. xlllllxllxlll+x. 13 találatot 13 pályázó ért el, nye­reményük szelvényenként 36 641 forint 25 fillér. Közülük hárman 13+1 találatot értek el, ezek nye­reménye szelvényenként a juta­lommal együtt 217 157 forint 50 fü­lér. A 12 találatos szelvényekre 1291,25, a 11 találatosakra 133,75, a 10 találatosakra 27,50 forintot fi­zetnek. APRÓHIRDETÉSEK Nyolcezret futott Danuvia eladó. Nagy­atád, Mező u. 41. (2915) 900 n-öl területlei családi ház gazdasági épületekkel azonnali beköltözéssel Kapos- pulán (Dombóvár mel­lett) 66 ezerért el­adó. Érdeklődni Len­gyel Ferenc, Dombó­vár, Vörösmarty 6. sz. alatt. (4158) Modern, fekete, kör­páncélos, kereszthúros, vüágmárkás zongora eladó. Iskola, Hedr_e- hely.______________(95083) Kaposvár, János u. 9. számú egyszobás, konyhás, elő szobás családi ház kerttel be­költözhetően eladó (2399) Balatonújlakon 3 szobás, modern csa­ládi ház beköltözhető­en, fizetési kedvez­ménnyel eladó. Műút, mária 2,5 km. kovics Ferenc, hely. Mar­Két­(2911) Nagykanizsán kis családi ház azonnal beköltözhetően eladó. Érdeklődni: Lenin út 6., házfelügyelőnél. Nagyméretű akvári­um berendezéssel el­adó. Kaposvár, Szán­tó Imre utca 23.. II. 12. (95136) 1 db Ozer és Bauer 8 HP-s benzinmotor eladó. Nagykorpád, Malom. (95123) Springer gyártmá­nyú, 20-as kaliberű i vadászfegyver eladó ] érvényes vásárlási en­gedéllyel rendelkezők | részére. Büki István, | Vése, Kossuth utca ! 3l/a. (95111) Lottón nyert pianínó eladó megegyezéssel. Cím: Bárdudvarnok, Olaj-hegy 39., Fertály Lászlónál. (95135) Taszár, Széchenyi út 117. számú ház nagy telekkel azonnal be­költözhetően eladó. Érdeklődni: Széles. Széchenyi utca 145. (95133' Családi ház beköl­tözhetően eladó. Fo­nyód, Rózsa utca 27. (95127) 150 kg-os hízott ser­tés eladó Kaposvár, | Kölcsey utca 69. szám alatt. (95113) | Kétsebességes mag­netofon igényesnek eladó. Kaposvár, Domb u. 33. (95120) | Két db (egyéves és I egy választó) üszőbor­jú eladó. Miseta Jó­zsef, Kiskorpád (Műút mellett) 115. (95130) Eladó két család ré­szére alkalmas csalá­di ház. Kaposvár, Szi- ; getvári utca 79. Ér­deklődni 3 óra után. (95114) Balatonfenyvesen, | állomással szemben félig kész nyaraló sür­gősen eladó. Érdek- j lődni: Balatonlelle, Má­jus 1. utca 5. szám. (95132) Házhely eladó. Ér­deklődni: Kaposvár, | Hársfa utca 26., du. IIEStEBIB nál. (95117) 1102-es, kormányvál- tós Skoda rádióval, jó állapotban, eladó. Ka­posvár, Kisgát u. 13 Megtekinthető 17 óra után és vasárnap. (2907) Szén fényezett ke- 1 ményfa hálószobabútor olcsón eladó. Kapo*- 1 vár, Irinyi János utca n. (95118) Jó karban lévő Da­nuvia motorkerékpár sürgősen eladó. Ka­posvár, József u. 2. (2400) Jó karban lévő Da­nuvia motorkerékpár eladó. Taszár, 11. épü­let, fszt. 1. Megte­kinthető szombaton és vasárnap. (95121) Az ÉM 44. sz. Épí-1 tőipari Vállalat azon- | nal fölvesz budapesti munkahelyekre férfi és | női segédmunkásokat, ' valamint kubikosokat. Munkásszállást és na- j pi kétszeri étkezést biztosítunk. Tanács­igazolás és munkaru­ha szükséges. Jelent­kezés: Budapest. V.. Kossuth Lajos tér 13- | 15., földszint. (4123) Gépjármű-villamos- sági műszerész hosz- szú gyakorlattal ál­lást változtatna. Lakás szükséges. Ajánlato­kat 95124. számra a Magyar Hirdetőbe. (95124) Gyors- és gépírónő azonnali bcT*-x<,sel el­helyezkedne. Telefon 20-97. (951jy Szerszám­műhelyünkbe marós szakmunkást keresünk azonnali belépéssel. TRANS ZVILL, Kaposvár, Vasvári Pál utca 1. (95116) Számlázásban jártas munkaerőt felveszünk. Jelentkezés Kaposvár, Május 1. utca 50. szám alatt, központunkban személyesen. Somogy megyei Szikvízipari Vállalat. (95140) Szikvízipari Vállalat, Kaposvár. Siófoki és fonyódi telepére üdí­tőital-töltő munkára női munkaerőket fel­vesz. Jelettttkezni a helyszínen. (95141) VEGYES Fényképezőgépek, látcsövek szakszerű javítása, felújítása ga­ranciával. Pálfy Jenő optikus-, látszerész-, fényképészmester, Ka­posvár, Engels utca 3. (95101) 2 férfi, esetleg 2 nő részére bútorozott szoba kiadó. Kapos­vár, Kölcsey u. 34. (2398) Külön bejáratú bú­torozott szoba kiadó két személy részére. Kaposvár, Árvaház u. 4. (2395) Külön bejáratú üres albérleti szoba kiadó. Kaposvár, Maros ut­ca 25. (95112) Bútorozott fürdőszobával két garzonnak kiadó. Ka­posvár, Sétatér utca 15. (95139) Garázs kiad 5. Ka­posvár, Cseri út 10. (95131) Mindennemű villany- szerelési munkát (la- kásleválasztási, szab­ványosítási stb.) gyor­san és szakszerűen készít a lakosság szol­gálatában a Vas- és Műszaki Ktsz, Ka­posvár, Május 1. utca 3. (95016) Ingatlanárverés! A Kaposvár, Béke utca 26. sz. házas belsőség nagy kerttel 1965. má­jus 31. napján de 9 órakor a megyei bíró­ság végrehajtói irodá­jában árverésre ke­rül. Kikiáltási ár 30 000 Ft (95128)