Somogyi Néplap, 1965. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1965-05-04 / 103. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1965. május 4 Két pontra nőtt a K. Honvéd előnye NB II Nyugati csoportjában a bajnoki táblázaton. A K. Kini- — Vámos, Domonkos n. — Sz ilencedik forduló mérkőzéseit zsi, úgy látszik, kilábalóban van Csureai. Palkcvics. Domonkos Az NB II Nyugati csoportjában a kilencedik forduló mérkőzéseit játszották a csapatok. Ez alka­lommal mind a két kaposvári egy ülte ; győztesként vonult le a Páljáról. A K. Honvéd idegenben mérkő­zött a Láng SK-val. Az együttes tovább folytatta ragyogó vidéki sorozatát. Eddig a Honvéd idegen­ben még nem vesztett pontot! Minthogy az ellenlábasok sorra döntetlent játszottak, így a ka­posváriak C'é'nye két pontra nőtt a bajnoki táblázaton. A K. Kini­zsi, úgy látszik, kilábalóban van a hullámvölgyből. A Pápa elleni szép győzelemben ugyan kétség­kívül szerepe van a szerencsének is, de nemcsak Fortuna segítette hozzá a Kinizsit ahhoz, hogy ott legyen a 11 pontos csapatok kö­zött. A bajnoki táblázat érdekes­sége még, hogy a tavaly kitű­nően szereplő Pécsi BTC és Győri Dózsa zárja be a sort. A tavaly még NB I B-s Láng szintén a se­reghajtók között foglal helyet. K. Honvéd — Láng SK 3:1 (1:1) (Budapesti tudósítónktól.) Rozsnyai út. 500 néző. V: Zsolt. Honvéd: Erdősi — Szekeres, Fenyvesi, Tajti — Köves, Földi —■ Szöllősi, Paulicsek, Kincsei, Daka, Dauda. Edző: Tóth József. Láng: Gulyás — Szebeni, Hámori, Schmál — Kovácsi, Fischer — Balogh, Ambrus, Tímár, Diósi, Sztója. Ed­ző: Ónodi Andor. Erős oldalszél zavarta a csapa­tok játékát az első félidőben. Az első negyedórában inkább a ka­posváriak veszélyeztettek Daka és Dauda révén. Negyedóra elteltével feljött a Láng. s a 16. percben Hámori a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta kihasználatlanul. A 21. percben vezetést szerzett a fővárosi csapat. Bal oldalon fu­tott a Láng támadása, a védők el­méláztak, Hámori kapura lőtt, a pattogó labdát Erdősi elvétette, s az a kapus válláról a hálóba per­dült, 0:1. Megzavarodott a kapos­vári csapat, de tíz perc múlva ma­gához tért, és ekkor beszorult a Láng. A 31. percben bizony csak a szerencse mentette meg Gulvás kapuját a góltól. A 44. percben már ez sem segített, a jobb oldalra ki­sodródó Köves szép góllal kiegyen­lített, 1:1. Szünet után újra változatos lett a játék, melyet inkább a Honvéd irányított. Gól azonban hosszú időn át nem esett. A 29. percben viszont vezetéshez jutott a kapos­vári csapat. Dauda—Kincsei—: összjáték után ez utóbbi óriási gólt lőtt, 2:1. Most már nyugod­tan és igen jól játszott a Honvéd, amely időnként ízelítőt adott iga­zi tudásából. A sorozatos támadá­sok a 36. percben értek újból gól­lá. Ekkor Kincsei—Dauda összjá­ték után szállt a labda kapura, s a beadásszerű lövésbe Hámori úgy tette bele a lábát, hogy a labda a lábáról a hálóba pattant, 3:1. Végig jobb volt, s nagy techni­kai és erőnléti fölényben játszott a Kaposvári Honvéd ezen a talál­kozón. A Lángnak csak pillanatai voltak. A fővárosi együttes nem szorította meg különösebben az időnként igen jó benyomást keltő kaposvári csapatot a végig jó ira­mú, de közepes színvonalú mér­kőzésen. A kaposvári csapatból Tajti, Fenyvesi, Földi, Daka és Kincsei játszott átlagon felül. A hazai együttesből Hámori, Gulyás és Sztója jeleskedett. Zsolt nagyvonalúan, jól bírásko­dott. K. Kinizsi —Pápa 2:0 (1:0) Kaposvár, 2000 néző. V: Sümegi. Szabó, Herbei, Göncz, Laczkovics. Kinizsi: Kovács — Balogh, Szi-| Edző: Váradi Lajos. Pápa: Pré- geti, Zag — Bíró, Csaba — Jezeri, sing — Gulyás, Szabó, Németh II. — Vámos, Domonkos n. — Szűcs, Csurgai, Palkcvics, Domonkos I., Horváth. Edző: Kosa Károly. Horváth már az első percben megijesztette a kaposvári szurko­lókat. Közeli lövését Kovács csak villámgyors vetődéssel tudta vé­deni. Változatos játék alakult ki s enyhe Kinizsi-fölény. A támadá­sok zöme azonban elakadt a pá­paiak lestaktikáján. A 24. percben Zag vezette föl a iabdát. leadás ho!jéti áttört a pápai vélő.kim s már a ll-es por. «-n járt, 'tniik'-r hátú ról buktatták. A játékvezető azonban nem látott azabályialan- ságo*. Egy gyors pápai ellcmáma- órán a biz ri/i-..».»«« •* > Ki­nizsi-védelem mellett Palkovics emelt kapura, a labda a felső léc­re esett. A 42. percben gólt ért cl a kaposvári csapat. Szabó ívelt be egy szabadrúgást a bal oldalról, Herbe! közvetlen a kapu elé te­jelte a labdát, és Laczkovics kö­zelről a hálóba lőtt, 1:0. Szünet után is sorra les miatt ál­lította meg a játékvezető a Kini­zsi támadásait, nemegyszer téve­sen. A 12. percben is lest rekla­máltak a pápai védők, Szabó kö­zéphátvéd azonban benn ragadt, s így Göncznek a 16-osról lőtt gólja nem volt vitás, 2:0. Ezt követően ragyogó Kinizsi tíz perc követke­zett, amikor egymást követték a gólveszélyes helyzetek. A befeje­zés azonban csak nem sikerült. Aztán lankadtak a Kinizsi-roha­mok, és feljöttek a pápaiak. Pal- kovicsnak a 31. percben alkalma nyílt volna a gólszerzésre. A hát­ralevő időszak eseményei közé tar­tozott, amikor Szabót a 16-oson bel(il dancsolták. A bíró azonban most is továbbot intett. A játék színvonala csak időn­ként érte el az NB II mércéjét. Mindkét együttesnek csak perió­dusai voltak. Bár nagyobbrészt a Kinizsi játszott fölényben, a gyors és ügyesen fölépített pápai ellen- támadások mégis majdnem meg­lepetést okoztak. Palkovicsék jól helyezkedtek be a hazai védelem Megérkezett a magyar labdarúgó- válogatóit Londonba Hétfőn reggel útra keit a ma­gyar labdarúgó-válogatott Angliá­ba, ahol London lesz a színhelye a szerdai Magyarország—Anglia nem­zetek közöti labdarúgó-mérkőzés­nek. A Ferihegyi repülőtérről a következő játékosok kelteit útra: Géléi, Varga L., Mátrai, Mészöly, Sárosa. Ihász, Nagy I., Nógrádi, Sipos, Göröcs, Nagy A., Bene, Al­bert, Varga Z., Fenyvesi dr. Teg­nap délután a magyar csapat meg is érkezett az angol fővárosba. réseibe. Mivel nem fogták őket, egy-két húzással veszélyes helyze­tet tudtak teremteni. A találkozón az döntött, hogy a Kinizsi jobban ki tudta használni a gólszerzési alkalmakat. Jók: Kovács, Zag, Csaba, a mezőny legjobbja, ill. Szabó, Domonkos I., Horváth. Mayer Géza * * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK A NYUGATI CSOPORTBAN PVSK—Győri Dózsa 2:0, Zala­egerszegi Dózsa—Zalaegerszegi TE 1:0, Várpalota—Mosonmagyaróvár 4:2, Esztergom—Pécsi Bányász 1:1, Székesfehérvári MÁV—Veszprém 1:1, B. Spartacus—Pécsi BTC 1:1. A Nyugati csoport állása: 1. K. Honvéd 9 7 1 1 18:6 15 2. Székesf. MÁV 9 5 3 1 12:8 13 3. Esztergom 9 3 6­14:7 12 4. Pécsi VSK 9 5 2 2 14:7 12 5. Autóbusz 9 5 2 2 18:13 12 6. Várpalota 9 5 1 3 21:9 11 7. K. Kinizsi 9 5 1 3 19:15 11 8. Ikarus 9 3 4 2 13:14 10 9. Pápa 9 3 3 3 10:9 9 10. B. Spartacus 9 3 3 3 11:10 9 11. Magyaróvár 9 4 1 4 13:14 9 12. Z. Dózsa 9 3 2 4 12:13 8 13. Veszprém 9 1 4 4 10:10 6 14. ZTE 9 1 4 4 5:12 6 15. P. Bányász 9 1 3 5 6:14 5 16. Láng 9 1 3 5 5:15 5 17. PBTC 9­5 4 4:17 5 18. Győri Dózsa 9 1 2 6 5:17 4 Időjárás Várható idő­járás ma estig: Keleten kevés felhő, nyugaton változó meny- nyiségű felhő. Mérsékelt, időn- ként megélén- j külő szél. A hő­mérséklet ala­kulásában lé­nyeges változás nem lesz. Várható legmagasabb hőmérséklet ma 12— 17 fok között. Kaposváron (kül­területen) tegnap reggel 6 órakor "plusz 6 fokot, déli 12 órakor plusz 12 fokot mértek. \ A Nap kéd 4.23. nyugszik 18.59 órakor. A Hold kél 6.18, nyugszik 22.53 árakor. Évfordulónaptár 10 éve, 1955. május 4-én halt I meg George Enescu, a világhírű | román zeneművész, zeneköltő, kar­mester és pedagógus. Komponálása tehetségével már 1897- I ben, 16 éves korában felhívta ma­gára a figyelmet. Mint zenasrer«? ző alkotott szimfóniát, szonátát, I operát, kamarazenét, kis hangsze- 1 rés darabokat, dalokat és a román zeneművészet legkiemelkedőbb lakja lett. Korának hírneves k?r- mestere, zongoraművésze, hegedű- ! virtuóza és mint pedagógus Yehu­di Menuhinnak is mestere volt. j — A totó 13+1 találatos szelvé­nye: xl2x211xxxlxx +x. Siófoki győzelem, Vasas ver^g a Délnyugati NB ili-ban A délnyugati NB III e heti for­dulójában szép győzelmet aratott (még ha nehezen is) a Siófoki Bá­nyász, amely versenyt fut a Pécsi Ércbányásszal a tavaszi elsőségért. Ismét gyengén szerepelt, hazai pá­lyán szenvedett vereséget a Ka­posvári Vasas MTE, amely mind­inkább belekeveredik a veszélyes zónába. Siófoki Bányász-Sz. Dózsa 1:0 (1:0) Siófok, 1000 néző. V: Hidegkúti. Siófok: Iszak — Vörös, Fehér, Fejes — Győrfi, Kerényt — Erde", Papp, Tóth, Takács, Kovács. Ed­ző: Radnai György. Szekszárdi Bencze — Tamási, Tárnok, Szalai — Gyuri, Ulrich — Szűcs, Novak, Kormos. Rizák, Ungi. Edző: Káz- mér Zsigmond. Már a 2. percben gólt ért el a hazai csapat. Kerényi adta át a labdát Tóthhoz, az Takácshoz to­vábbított, s a fiatal csatár tíz mé­terről bombagólt lőtt, 1:0. A 12. percben a kitörő Erdei a kifutó kapus fölött emelte át a labdát, a kapufa azonban mentett. Ezzel az­tán el is lőtte puskaporát a siófo­ki csapat, mert a félidő hátralevő részében a vendégek lestaktikáján rendre megtörtek rohamai. A második, félidő keserves első félórát hozott a Bányász-szurkolók számára. Beszorult a siófoki csa­pat, a vendégek állandóan roha­moztak, ezek a rohamok azonban elakadtak a kitűnő hátvédhárma­son. Vagy ha már Fehérék yerve voltak, akkor ott volt Iszak, aki két-három igen veszélves helyze­tet tisztázott bravúr árán. Az utol­só negyedórában merőben megvál­tozott a játék képe. Ekkor a Dó­zsa szorult be. a Siófok lendüle­tesen támadott, Takács és Papp egyéni alakítása már-már góllal kecsegtetett, az eredmény azon­ban már nem változott. A vártnál kevesebbet nyújtott a Siófok—Szekszárd talá‘ko~ó a lab­darúgás barátainak. A csatárok adósak marad ak a jó játékkal. Egyénileg Iszak, Feh'r, Fej s, Er­dei, ill. Bencze. "’amási, Szűcs és Kormos jeleskedett. Dr. Üjváry Istvá" Dombóvár! v$M. Vasas 2:1 (1:1) Kaposvár. 1000 néz Völgyi T . DVSE: HTber — G Kiss, Egyed, Potó — Beké, Korpáid — Horváth, Kőműves, Tapaszti, V rga, Son­koly. Edző: Gal?mbes István. K. Vasas: Nadrai — Gál, Szili, Ko­vács — S/entgróli, Pad s — Laki, Fülöp, Stadler. Nrgy. Delineseff. Edz*: Zádori László dr. Még eg'”’ perc se tett el. amikor Nag^n^k a mintegv »• -• űnc mé­terről kv’^ött r»í'tto'vr* 1 b iája a hálóban meg. ’ a Vasas javára. perc múl a viszont po- tyagóllal egyenlítettek a dombó­váriak. Egy hazaadásnál Nadrai kiejtette a labdát, és a befutó Horváth a hálóba gurította azt, 1:1. Csapkodó játékkal telt el az első félidő. Szünet után a Vasas támadott va­lamivel többet, mégis a 19. perc­ben a kaposvári csapat kapott gólt. Pados Kőművesbe vágta a labdát, s az a kimozduló Nadrai fölött a kaposvári hálóba jutott, 2:1. Három perc múlva csak a szerencse mentette meg a góltól a dombóvári kaput. A 38. percben 11-eshez jutott a Vasas, Laki kö­zépre lőtt labdáját azonban Hilber kiütötte. A kapus elmozdulása miatt a bíró újra rugatta a bünte­tőt. Most Pados rúgta a labdát a kapufának. Alacsony színvonalú mérkőzésen a dombóváriak tervszerűbben ját­szottak, ezzel rászolgáltak a győ­zelemre, ennek ellenére a Vasas veresége balszerencsésnek mond­ható. Jók: Egyed, a mezőny leg­jobbja, G. Kiss, Kőműves. A Va­sas csapatából senki nem nyújtott átlagon felülit. ♦ * * TOVÁBBI EREDMÉNYEK A DÉLNYUGATI NB III-BAN D. Spartacus—Sárbogárd 2:3, Nagykanizsai Dózsa—Nagykanizsai Bányász 1:1, Mohácsi TE—Keszt­hely 1:0, Pécsi Ércbányász—Nagy- kanizsai VTE 4:0, Bajai MTE— Nagymányok 2:0, Lovászi Bányász —Pécsi EAC 0:0. Egy gól esett a csonka J\B I fordulóban Hivatalosan szünet volt a labda­rúgó NB I-ben. Két mérkőzést azonban mégis játszottak a csapa­tok. A Dorog a Szeged elleni elma­radt találkozóját bonyolította. Pécs és a Csepel előre hozta meccsét. A két találkozón mindössze egy gól esett. Dorog—Szeged 0:0 Dorog, 7000 néző. V: Vári. Pécs—Csepel 1:0 (0:0) Pécs, 15 000 néző. V: Radó. Az NB I bajnoki táblázata nem változott. * * * Ez történt az NB 1 B-ben Debrecen—III. kér. TTVE 1:0, BVSC—Nyíregyháza 3:1 Egyetér­tés—Jászberény 2:1, Miskolc—Bu­dafok 2:1, Diósgyőr—Dunaújváros 3:0, Ganz-MÁVAG—Szombathely 2:0, Szállítók—Győri MÁV DAC 2:0. Az NB I B élén a Diósgyőr és az Egyetértés áll 12—12 ponttal, 3. a Debrecen, 4. az Oroszlány 10—10 ponttal. A most felkerült III. kér. TTVE az utolsó helyen áll. Eddig három pontot gyűjtött. Győztek a vezető csapatok a megyei 1. osztályban K DÖZS A—KAPOLYI HONVED 3:1 (0:0) Kaposvár, 400 néző. V: Boldog. Dózsa: Zalánfl — Kiss, Darvas, Fodor — Farkas, Csima — Veve- rán II., Bódis, Veverán I., Matics, Molnár. Edző: Radnai István. Ka- poly: Abrahám — Somogyi, Jung, Sós — Huszár. Lőczi — Kerke, Krammer, Kétszeri, Lockenbauer, Altmann. Edző: Kálmán Ferenc. Jó iramú mérkőzésen a kapolyi csa­pat végig egyenrangú ellenfele volt a Dózsának. A kaposváriak jobban kihasználtak helyzeteiket. G: Ve- verán II., Veverán I., Farkas, ill. Krammer. Jók: Darvas, Veverán 11., ül. Ábrahám. Fonai László BARCS—GYÉKÉNYES 5:1 (2:#> Zákánytelep, 300 néző. V: Végh. Barcs: Jobbágy — Papp, Pálmai. Krapecz — Horváth I.. Bátorfi — Pandurics, Göncz, Marton, Hor­váth II., Sink5. Edző: Túra Emil. Gyékényes: Gócza — Füstös, Ger- gelics, Papp — Iváncsics, Gelen­csér — Szider, Molnár, Bozits, Je­szenszky Karádi. Edző: Miczók Já­nos. A teljesen szétesően játszó ha­zai csapat ellen könnyen, s ilyen arányban is megérdemelten nyert a minden részében jobb vendég­együttes. G: Marton 3, Pandurics 2, in. Karádi. Jók: Bátorfi, Pandu­rics, Marton. A gyékényesi csa­patból senki sem játszott kiemel­kedően. Várfalvi Gyula NAGYATÁD—FELSÖBOGAT 5:0 (1:0) Nagyatád, 600 néző. V: Végh. Nagyatád: Horváth — Bogdán, Fritz. Nagy — Sasvári, Nezdei — Hangya. Sági, Vucskics, Marton, Posta. Edző: Dombóvári András. Felsöbogát: Bogdán — Kiss, Sipos 1., Gedicz — Bosnyák, Szalai — Kálmán, Sipos HI., Sipos II., Gombai, Gál. Edző: Pintér János. Az első félidőben még tudta ma­gát tartani a lelkesen játszó ven­dégcsapat. Végül azonban kifullad­tak a vendégek, s a technikai fö­lényben levő hazai együttes bizto­san nyert. Geiiczet a 80. percben durva játékért kiállította a játék­vezető. G: Vuesldcs 3, egyet 11-es- ből, Sági Horváth 11-esből. Jók: Fritz, Hangya, Sági, ill. Bogdán, Sipos. Horváth Miklós SOMOGYSZOB—K. VASUTAS 2:1 (150) Somogyszob, 200 néző. V: Var­jas. Somogyszob: Barb’na — Kovács 11., Bálint, Németh — Kis . Varga — Acs, I-Iordósi. Kovács I., Futó, Novák. Edző: Bálint Béla. Kapos­vár: Illés — Orbán. Horváth, Har­sányt — Molnár, Miseta — Simon, Nagy J., Nagy L., Takács, Laki. Edző: Nagy László. Erős iramú, helyenként szép mérkőzés, a hazai csatárok sok helyzetet hagytak ki­használatlanul, végül azonban szü­net után bebiztosították a megér­demelt győzelmet. G: Ács. Futó, ill. Nagy J. Szalai László MARCALI—BABOCSA 2:0 (0:0) Marcali, 500 néző. V: Prefek. M. vörös Meteor: Szántó I. — Vörös, Settler. Hosszú — Jakab, Kosi — Takács, Kisborsó, Szántó II., Németh, Kiujber. Edző: Kis- ttorsó Imre. Baböcsa: Varga I. — Knkuszi, Riedler, Fejes — Ember- sics, Bodzsár — Paksica. Virovecz, Bicsár, Varga II.. Káplár. Edző: Spievla Károly. Változatos, jó ira­mú mérkőzés. Szünet után a mind jobban belelendülő hazai csapat három perc alatt két gólt lőtt, s végleg a maga javára fordította a mérkőzést. G: Takács, Németh. Jók: Settler, Ki si, Német, ill. Ried­ler, Bodzsár, Bicsár. Kálmán Sándor LABOD—CSURGÓ 1:0 (0:0) Csurgó. 300 néző. V: Horváth Z. Lábod: Monostori — Tálas. Kiss, Némteh — Csór, Koczka — Borzas, Keszi, Ilosfai, Fülöp, Takács. Ed­ző: Selmeczi István. Csurgó: Kep­ler — Péczeli, Szabó, Szanyi — Bo­ros, Hottó 1. — Sebestyén, Sótonyi. Hottó II-, Nagy, Ogllzán. * Edző: Bolla József. Nagyon jó iramú, bár helyenként kemény mérkőzés, a hazaiaknak az első félidőben ren­geteg helyzete adódott. Szünet után viszont a vendégek vezetést sze­reztek, s ha Lábod győzelme rész­ben a szerencse segítségével szü­letett, mégis a lelkesebben küzdő vendégcsapat megérdemelte azt. Halmai Emil TÁSZÁR—M. HONVÉD 1:0 (1:0) Taszár, 300 néző. V: Tóth Gy. Tas zár: Szentes — Baranyai, Jó- lai, Horváth — Bagi Nyári — Bocz, Joó, Varga, Janás, Csontos. Edző: Jobban Ferenc. Marcali: Skripecki — Bakonyi, Papp, Kovács — Szo- kol, Glázer — Takár, Gőbölös, Csermely, Török, Szalai. Edző: Mó­ricz László. Alacsony színvonalú mérkőzés, amelyen a hazai csapat jobban jászott, és több helyzetet is dolgozott ki. Szünet után a vendégek kerekedtek felül, de a jól záró taszári védelemmel szem­ben tehetetlennek bizonyultak G: Bocz. Jók: Szentes, Baranyai, Jó- lal, Horváth, ül. Papp, Csermely Török. Vadas Tibo K. KINIZSI 11 ...LENGYELTÖT 5 :2 (2:0) TAB—K. HONVÉD II. 1:0 (1:0) — Az élüzem címmel ötöd­ször kitüntetett Balatonboglári Állami Gazdaságban május 1-én a községi ünnepség ke­retében Izinger Pál, a Föld­művelésügyi Minisztérium növénytermesztési főigazgató­ja adta át az újabb okleve­let. A munkások legjobbjai Kiváló dolgozó-jelvényt és miniszteri dicsérő oklevelet kaptak. — Papír- és bélyegkiállí­tást rendeznek a kadarkúti iskolások. A szovjet, cseh, ro­mán és jugoszláv diákokkal folytatott levelezésükből s a tőlük kapott bélyegekből mutatnak be az érdeklődők­nek. — A VIII. balatoni köz­egészségügyi napokat az idén Siófokon rendezik meg. A Somogy megyei Közegészség- és Járványügyi Állomás és a Magyar Higiénikusok Társa­sága május 13-a és 15-e kö­zött tartja rendezvényét. — A burgonyának mintegy hatvan százalékát ültették el a múlt hét végéig megyénk­ben. Az előirányzat teljesíté­séhez még több mint 14 400 holdon kell elültetni a vető­gumót. — Kct körzeti művelődési otthonba látogatott el va­sárnap a siófoki Balaton Táncegyüttes. Koppenhágai műsorukat Kadarkúton és Nagybajomban mutatták be. — Bővítik a közvilágítást Ordacsehiben. Az idén a községi tanács harminc újabb lámpát állíttat fel a községben. — Másfél millió facsemetét ültetett ki az utóbbi egy hó­napban a Dél-somogyi Erdő- gazdaság. — Társadalmi munkában parkírozták a kadarkúti kis­vendéglő környékét a föld­művesszövetkezet dolgozói. Korenika József, Fekete Já­nos és Király Jánosné ösz- szesen 110 órát dolgoztak a vendéglő környékének széppé tételéért. — A MÁV közleménye. Május 5-én, szerdán műszaki munkálatok miatt a Kapos­várról 7.35 órakor és a Fo­nyódról 11.37 órakor induló vonatokon Somogyjád és Osztopán között a nyílt pá­lyán átszállással bonyolítják le a forgalmat. — Meghalt a balatanaszödi autó—vonat összeütközés ál­dozata. Korábban hírül ad­tuk, hogy a 13. sz. AKÖV egyik tehergépkocsijával fi­gyelmetlenül hajtott rá a vasúti sínekre a balatonőszö- di átjárónál Szommernaucr Győző gépkocsivezető. A vo­nat szétroncsolta a tehergép­kocsit. A gépkocsivezető teg­nap belehalt súlyos sérülései­be. — Hűségjutalmat és törzs- gárda jelvényt osztottak ki a Faipari Vállalat dolgozói között. A munkások közül ti­zenöten tíz éve, nyolcvanhár­mán pedio öt éve dolgoznak az üzemben. A vállalat szentborbási részlegének dol­gozói közül tizenöten kaptak hűségjutalmat. — Erős, hosszan tartó föld­rengés rázta meg vasárnap Közép-Chilét. Santiagóban, Valparaisóban, Aconcaguában és Közép-Chile több más váro­sában emberek ezrei rohantak ki félelmükben az utcákra. Rendőrségi jelentés szerint a földlökések — melyek erős­sége a Bichter-féle skálán öt fok volt —, emberáldoza­tot nem követeltek. — Vas megye folyóin és patakjain nagyobb kár nél­kül vonult le a második ár­hullám. A megye szakembe­rei megállapították, hogy az utakban, a vasútvonalakban és a hidakban több mint húszmillió forint értékű kárt okoztak az áradások. Az ár­hullámok huszonnyolc hidat tönkretettek, hatvannyolcat pedig megrongáltak. — Az Északi sark—14. szovjet kutatóállomás meg­kezdte munkáját. Az úszó laboratóriumot a Vangel- szigettől 350 km-re egy moz­gó jégtáblán rendezték be. — Hatvanméteres stéget helyez el a balatonberényi ta­nács a szabad strand és a camping közötti partrészen. ! A stéget a fonyódi ktsz ké- t szítette el. — Országos állat- és kirakodóvá­sár lesz május 5-én Marcaliban és i Nagybajomban. (4068) GYÁSZJELENTÉS Fájó szívvel tudatjuk, hogy Nagy Géza nyug. postafőfelügyelő, v. postafőnök 90. életévében május j 3-án meghalt. Temetése 5-én du. I 4 órakor lesz a Keleti temető ra- I vatalozójából. A gyászoló család. (5084) KHModéi Tímártanulókat fölveuz a PÉCSI BŐRGYÁR. Tannlóotthon biztosítva. (58943) Az ország egész terüle­tén lévő külső szerelési és építési munkahelyek­re LAKATOS, CSŐSZE­RELŐ, HEGESZTŐ, KŐMŰVES ÉS VIL­LANYSZERELŐ SZAK­MUNKÁSOKAT, e szakmák betanított munkásait és segéd­munkásokat felveszünk Élelmiszeripari * Javít: Szerelő és Szolgáltait Vállalat 1. sz. Gyár­egysége. Budapest, IX. j Soroksári út 48. (1176) %0/Jkm CS1KY GERGELY SZÍNHÁZ Az előadás elmarad. VÖRÖS CSILLAG FILMSZÍNHÁZ Kallódó emberek. Arthur Miller és John Huston széles­vásznú amerikai filmje. 14 éven aluliaknak nem ajánl­juk. Az olőedácok kezdete 5 és 7 órakor. (Május 5-ig.) SZABAD IFJÚSÁG FILMSZÍNHÁZ Muhtár, hozzám! Egy bátor rendőrkutya története. Szov­jet film. Korhatár nélkül. Kísérőműsor: Faúsztatók; Madárijesztő. Az e'ő'd' '•a ' endete 4, 6 éi 8 órakor. (Május 4-ig.)